Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 21:18



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Vonalkód olvasás mobillal 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
T68m írta:
és a program hogy müxik? Le kell fényképezned, majd megadnod a fénykép file-t neki? Vagy magával a programmal kell fényképezned vagy folyamatosan megy a kamera és szkenel és ha vonalkódot talál, akkor azt megfejti?

Van realtime nezokep, gombot nyomsz, utana megkerdi, hogy engedi-e a lott kepet atadni az alkalmazasnak, homokora, aztan kidobja, hogy kodot talalt, vagy azt, hogy semmit. Ez a kavya reader van fent nekem is, meg meg egy, de az egyik valmiert valamitol elkezdett nem mukodni, de AF, meg 2d vonalkodok hijan nagyon ritkan hasznalom. Sima mezei EAN vagy UPC-t olvaso programom viszont nincs (bar annak nincs is teteje, elvileg kotelezo jelleggel ott kell alatta lennie szam forumatumban a kodnak ;) ).


csüt. dec. 17, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Én az i-nigma programot használom N95-2-esen nagy megelégedéssel.A hagyományos,pálcikás vonalkód az nem tudom megy e valakinek,én próbáltam több programmal de semmi viszont az újfajta QR vagy bar kódnak nevezett valamit azt felismeri.
A program a telefon kamerájával érzékeli a képet amit rögtön átalakít tartalommá,ami lehet szöveg de akár egy webcím is.Ezt természetesen el lehet küldeni sms-ben.
http://qrcode.kaywa.com/
Itt lehet saját kódot is generálni.


csüt. dec. 17, 2009 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Nekem a 6233-amon van java alapu 2D vonalkodolvaso, af hianya miatt egy nagyitot kell a kamera ele tolnom, es akkor megfejti a cuccot ;) (meg egy topictarsnak van ilyen avatarja itt a forumon, azt meg nagyitottam a monitoron es megfejtette annak titkat is :) )


és a program hogy müxik? Le kell fényképezned, majd megadnod a fénykép file-t neki? Vagy magával a programmal kell fényképezned vagy folyamatosan megy a kamera és szkenel és ha vonalkódot talál, akkor azt megfejti?


csüt. dec. 17, 2009 1:16
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Nekem a 6233-amon van java alapu 2D vonalkodolvaso, af hianya miatt egy nagyitot kell a kamera ele tolnom, es akkor megfejti a cuccot ;) (meg egy topictarsnak van ilyen avatarja itt a forumon, azt meg nagyitottam a monitoron es megfejtette annak titkat is :) )


csüt. dec. 17, 2009 0:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igen, gondoltam, hogy AF kell hozzá. Az E90-es symbianos, az jó, mert programozható. (bár windows ce vagy mobil jobb lenne)
Az is jó, hogy kihajtható és akkor teljes billentyûzetes. Az ára viszont nem túl barátságos.

Olcsóbb mobillal próbálta már vki?


szer. dec. 16, 2009 15:50
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Vonalkód olvasás mobillal
T68m írta:
Egyik ismerősöm vetette fel ezt a témát, hogy a gcsizmájára van egy progi, ami elküldi SMS-ben a mobillal lefényképezett vonalkódot, dekódolva.

1. ki csinált már ilyesmit?
2. milyen mobilokra létezik ilyen program?
3. milyen platformra létezik ilyen program?


AF-es kamerával rendelkező okostelefonokon elvileg futtatható ilyen program, pl. E90-ben alapból telepítve van. Csak az újabb típusú vonalkódokat olvassa, a boltit nem.

Én csináltam, sokat kell szöszölni vele, mire sikerül valamit elérni. Egy idő után ideges lettem tőle és inkább befejeztem a játszadozást.


szer. dec. 16, 2009 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Vonalkód olvasás mobillal
Egyik ismerõsöm vetette fel ezt a témát, hogy a gcsizmájára van egy progi, ami elküldi SMS-ben a mobillal lefényképezett vonalkódot, dekódolva.

1. ki csinált már ilyesmit?
2. milyen mobilokra létezik ilyen program?
3. milyen platformra létezik ilyen program?


szer. dec. 16, 2009 11:54
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség