Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:12



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3


Ha volt is valóság alapja ennek a hírnek, sajnos a Nokia MS általi felvásárlása után ez csupán álom marad... :(
Az egyedüli reménysugár a Nokia leállított MeeGo projektjéből kirúgott fejlesztők által alapított Jolla Mobile maradt.Az Ő Sailfish oprendszerük a MeeGo alapjaira épül, de telepíthető androidos telóra is és - ahogy írtam - kompatibilis a legtöbb androidos alkalmazással is. Már be is mutatták az első saját telefonjukat!

http://www.jolla.com/

http://www.jollausers.com/


csüt. okt. 10, 2013 23:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Macika írta:
TALÁN a Lumia 920 az kiemelkedik a többiek közül, érdemes kipróbálni.

Nagyon várom a Nokia androidosait, elvileg már nem kell 365-öt aludni érte...


Akkor már inkább a 925-öt, vagy a 1020-at próbáld ki. :)
Nokia androidosai???? Én nem hallottam ilyenről.... Mesélj, mit tudsz?? :D Ha csak nem a Jolla Mobile-ra gondolsz. De az sem android, csak némileg kompatibilis vele. :)

http://www.gsmarena.com/nokia_android_p ... s-6821.php


csüt. okt. 10, 2013 0:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
TALÁN a Lumia 920 az kiemelkedik a többiek közül, érdemes kipróbálni.

Nagyon várom a Nokia androidosait, elvileg már nem kell 365-öt aludni érte...


Akkor már inkább a 925-öt, vagy a 1020-at próbáld ki. :)
Nokia androidosai???? Én nem hallottam ilyenről.... Mesélj, mit tudsz?? :D Ha csak nem a Jolla Mobile-ra gondolsz. De az sem android, csak némileg kompatibilis vele. :)


szer. okt. 09, 2013 21:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Jó napot kívánok!

Már régebben sikerült megoldanom a frissítést. Jó alaposan meg soft- majd hardreseteltem és utána felment a frissítés, mind a kisangyal. Azóta a telefon kapott egy régebbi SIM-kártyát feltelepültek rá a Sports-Tracker és az Endomondo alkalmazások és sport telefonként tökéletesen teszi a dolgát. Ma is futottam "Vele" egy jót. Vettem egy 5000mA pót akkut és kerékpározás közben erről töltődik. Volt nyáron egy 7 órás kerékpározás, ahol végig ment a zene, a GPS és a kijelző a külsö akksi segítségével.

Napi használatra ott a Nexus4 és most tesztelgetek egy Lumia820-at, aminek a harvdere nagyon tetszik, az op.rendszer már kevésbé. Nem rossz, de még a Symbiannál is "merevebb", nem igazán testreszabható. És az alkalmazások is mintha kevesebben lennének, mint az Androidnál. És ugyanazok az alkalmazások, mintha kevesebbet tudnának.

Szia Barátom!

Egyelőre a WP nem igazán kívánatos, mert bár hardveresen párját ritkítja a Nokia, de a szoftver agyonüti. TALÁN a Lumia 920 az kiemelkedik a többiek közül, érdemes kipróbálni.

Nagyon várom a Nokia androidosait, elvileg már nem kell 365-öt aludni érte...


szer. okt. 09, 2013 19:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Az új firmware-t én is kiszúrtam, de nem sikerült frissítenem. Kiírja, hogy "Javított software, újraindítás szüks.", de ha elindítom a letöltést, utána sokáig (30p.+) nem csinál semmit. Sötét a kijelző és csak 8mp bekapcsoló gomb nyomás után tér életre a készülék.

A gépen meg a legújabb végleges és a legújabb beta Suite is az elindulás után leáll.

Most kicsit megakadtam ezzel, de komoly erőfeszítést még nem öltem bele.


Jó napot kívánok!

Már régebben sikerült megoldanom a frissítést. Jó alaposan meg soft- majd hardreseteltem és utána felment a frissítés, mind a kisangyal. Azóta a telefon kapott egy régebbi SIM-kártyát feltelepültek rá a Sports-Tracker és az Endomondo alkalmazások és sport telefonként tökéletesen teszi a dolgát. Ma is futottam "Vele" egy jót. Vettem egy 5000mA pót akkut és kerékpározás közben erről töltődik. Volt nyáron egy 7 órás kerékpározás, ahol végig ment a zene, a GPS és a kijelző a külsö akksi segítségével.

Napi használatra ott a Nexus4 és most tesztelgetek egy Lumia820-at, aminek a harvdere nagyon tetszik, az op.rendszer már kevésbé. Nem rossz, de még a Symbiannál is "merevebb", nem igazán testreszabható. És az alkalmazások is mintha kevesebben lennének, mint az Androidnál. És ugyanazok az alkalmazások, mintha kevesebbet tudnának.


kedd okt. 08, 2013 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Sziasztok! Ismerősnek frissítettem az N8-át. Be volt lassulva meg fura dolgokat művelt így mentés után hard reseteltem. A teló helyre jött, de eltűnt belőle a Photo and Video Editors amit a tulaj erősen hiányol. Utána néztem és e szerint hackkelni kellene, hogy visszatehessem? Ez komoly? :shock:
http://www.n8fanclub.com/2013/03/photo- ... d-fix.html

Nekem eléggé meggyőzőnek hangzik.


pén. júl. 19, 2013 8:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok! Ismerősnek frissítettem az N8-át. Be volt lassulva meg fura dolgokat művelt így mentés után hard reseteltem. A teló helyre jött, de eltűnt belőle a Photo and Video Editors amit a tulaj erősen hiányol. Utána néztem és e szerint hackkelni kellene, hogy visszatehessem? Ez komoly? :shock:
http://www.n8fanclub.com/2013/03/photo- ... d-fix.html


pén. júl. 19, 2013 7:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy tavaly novemberi cikk az N8-ról.
Nagyon korrekt összefoglaló a szoftver frissítés titkairól, az egész teló lelkivilágáról és arról, hogyan lehet kihozni belőle a maximumot.

http://logout.hu/cikk/nokia_n8_az_utolso_nekifutas/miertek_es_a_fejlodes.html


pén. márc. 22, 2013 23:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Az új firmware-t én is kiszúrtam, de nem sikerült frissítenem. Kiírja, hogy "Javított software, újraindítás szüks.", de ha elindítom a letöltést, utána sokáig (30p.+) nem csinál semmit. Sötét a kijelző és csak 8mp bekapcsoló gomb nyomás után tér életre a készülék.

A gépen meg a legújabb végleges és a legújabb beta Suite is az elindulás után leáll.

Most kicsit megakadtam ezzel, de komoly erőfeszítést még nem öltem bele.


hétf. márc. 18, 2013 22:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
Sziasztok!

Tegnap - hosszú idő után először, - csatlakoztattam a gépemhez a telót, és láss csodát. Végre megérkezett a "T"-s N8-ra a frissítés. Számomra annyi izgalmas új dolog került bele, hogy nem győzöm beállítgatni a telefont. (Symdroid)
Mégsem adom el.
Legalábbis egy darabig még nem.

Ezt örömmel olvasom, a T nem nagyon szokta kényeztetni új ROM-okkal az előfizetőit...


vas. márc. 10, 2013 19:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Tegnap - hosszú idő után először, - csatlakoztattam a gépemhez a telót, és láss csodát. Végre megérkezett a "T"-s N8-ra a frissítés. Számomra annyi izgalmas új dolog került bele, hogy nem győzöm beállítgatni a telefont. (Symdroid)
Mégsem adom el.
Legalábbis egy darabig még nem.


vas. márc. 10, 2013 8:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
zoli62 írta:
Úgy látom, minden hűséges Nokia fan engem is beleértve könnyen hozzá tudott szokni az Androidhoz. Én egy SGS A-t használok október óta, előtte SGS volt. Nagyon stabil, megbízható, nálam hosszú üzemidőket is produkál, sok hasznos programmal felokosítottam, és nincs olyan érzésem, hogy ki akar csúszni a kezemből, mint az elődje. :) Azért az asztalon ott figyel még egy 6310i, benne egy Vodafone kártya Vitamax Joker Plusz díjcsomaggal. :)

Nálam is itt van egymás mellett vagy 10-12 kedvencem, a régi időkből megőrzött telóim képében, a régi 6150-esem, egy 6510, az E65-öm, aztán a nagy kedvenc, a máig fóliás plexijű, 2002. májusában az első között vásárolt 6310i, a 7110-esem, jaaa, és a nagy kedvencem, a rééégi 6610-esem. :D
Androidból mindig a legmodernebb van, most épp a Galaxy Note2, de a régi, etalon Nokiák maradnak, mindig is maradni fognak...


szer. márc. 06, 2013 3:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Úgy látom, minden hűséges Nokia fan engem is beleértve könnyen hozzá tudott szokni az Androidhoz. Én egy SGS A-t használok október óta, előtte SGS volt. Nagyon stabil, megbízható, nálam hosszú üzemidőket is produkál, sok hasznos programmal felokosítottam, és nincs olyan érzésem, hogy ki akar csúszni a kezemből, mint az elődje. :) Azért az asztalon ott figyel még egy 6310i, benne egy Vodafone kártya Vitamax Joker Plusz díjcsomaggal. :)


szer. márc. 06, 2013 1:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux: Gratula az új szerzeményhez! A 808 jó választás lett volna, minden idők leggyorsabb és legstabilabb Szimbis telefonja. Ha két-három évvel előbb jut el erre a szintre a Symbian, akkor ma nem itt tartana a rendszer... Nem lehet egy napon említeni az N8-al, sokkal gyorsabb, funkciógazdagabb és kezelhetőbb. A kamera, pedig porig aláz minden más mobilkamerát, de a kompakt kamerák nagy részét is. Netezési élményben még sajnos messze van az Androidos kütyüktől, de multimédiás téren (kamera, FM transmitter, HDMI kimenet, stb.) jobb.

Amúgy az N8-tól én sem tudtam megválni, a mai napig használom. A három kártyámból az egyik egy 808,ban, a másik N8-ban, a harmadik egy Galaxy S2-ben figyel. Így teljes az élmény. Ha multimédia, akkor 808, vagy N8, ha netezés, akkor S2. :)

A WP7 nekem sem volt szimpi, de a WP8-as telók már jobban tetszenek. Kacérkodom egy Lumia 920-al, esetleg 820-al. De kivárok, mert ha szerencsém lesz, kapok egy céges 620-ast, azon jól kitanulmányozhatom a WP8-at és ha tetszik, jöhet a 920, vagy a 820. Esetleg megvárom a most még Catwalk fejlesztői néven futó alumínium házas prémium 920 utódot, vagy az EOS kódnevű 41MP-es WP8-as vadállatot :)


kedd márc. 05, 2013 23:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
...nem lett volna rossz, ha a Nokia nem adja fel, és csinál jobb op.rendszert a telóihoz. :-)

Ha nem lettek volna annyira pökhendiek, hogy azt mondják, nem akarják az Androidot, mert lemosnák vele a piacot...

Így most a Samsung mossa fel az összes többi mobilgyártóval a padlót. Ez jobb?

Szerintem a Nokia hardvergyártó-rutinjával (ne feledjük, a Samsung onnan indult anno, hogy a Nokiát koppintotta!) és az Android közkedveltségével a piac egyeduralkodója tudott volna maradni, mint volt 10-12 éve.


szer. feb. 27, 2013 17:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Alexfux írta:
Most két évig Nexus, utána meglátjuk.

Én a Note II mellett döntöttem 1 hónapja, legújabbként. Eddig nagy a megelégedés-faktor... ;)
A Nexus az viszont mindig a legfrissebb, ahogy írtad, referencia.

Nekem 2 ok miatt nem volt alternatíva, az egyik a bootloader kinyitása nélküli rootolhatatlanság, a másik a külső SD-kártya hiánya.
De tudom és elfogadom, hogy ez az ára a "referenciaságnak", mert ameddig a Samsung csinálta a Nexusokat, addig abban sem volt SD-kártyahely...

Legyen sok örömed a kütyüben!


Köszi! Neked is a Note II-ben!

Az tárhelybővítés nekem sem tetszik, de együtt élek majd vele, másrészt ugye az N8 megmaradt multimédiás eszköznek, és abban most összesen 32G van. Az olyan helyeken, ahol fokozottabb fizikai igénybevételnek lehet kitéve a telefon (futás, bringázás, túrázás stb.) oda úgyis ezt viszem, és a nagy tárhely igényű állományokat (kép, zene, film) is itt fogom használni.

Hát majd meglátjuk. Nem kételkedem az Androidban, tetszik, de nem lett volna rossz, ha a Nokia nem adja fel, és csinál jobb op.rendszert a telóihoz. :-)


szer. feb. 27, 2013 12:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Most két évig Nexus, utána meglátjuk.

Én a Note II mellett döntöttem 1 hónapja, legújabbként. Eddig nagy a megelégedés-faktor... ;)
A Nexus az viszont mindig a legfrissebb, ahogy írtad, referencia.

Nekem 2 ok miatt nem volt alternatíva, az egyik a bootloader kinyitása nélküli rootolhatatlanság, a másik a külső SD-kártya hiánya.
De tudom és elfogadom, hogy ez az ára a "referenciaságnak", mert ameddig a Samsung csinálta a Nexusokat, addig abban sem volt SD-kártyahely...

Legyen sok örömed a kütyüben!


szer. feb. 27, 2013 1:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Alexfux írta:
Sziasztok!

Két éve vettem meg a N8-at, és azt kell, hogy mondjam, a mai napig meg vagyok vele elégedve.

De én két évenként váltok telefont (akkor jár le a hűség :) ), így eljött ennek is az ideje. Természetesen először a Nokia-hoz ferdültem, de ez a WinPho7 illetve 8 nem nyerte meg a tetszésemet, így elhagytam azt a telefongyártót, akinek nem is tudom hány készülékét használtam nagy megelégedettséggel (kivéve talán az N97-et).

Az új teló egy teljesen off Nexus 4 16G, Android 4.2.2. Többek között azért is, mert ha lerövidítem a nevét, akkor olyan mint az N8, tehát N4 :-)

Az N8 nem megy a kukába, el sem adom, mert még mindig kiváló telefonnak tartom. Teszek bele egy SIM kártyát, veszek hozzá adatcsomagot és sport telefonként fogom kihasználni a jövőben. Kerékpározás, futás közben log-olja, hogy merre járok, zenét hallgatok rajta és a 12M-es kamerával mindenféléket fogok fotózni. Ezenkívül navigációs rendszerként is használom majd, mert a navi ennyi pénzért kiváló.

Még a 808 PureView-n gondolkodtam, de aztán lemondtam róla.

Mindig törekedtem arra, hogy ha váltok, akkor egy élvonalbeli telefonom legyen. Ezért lett a Nexus 4, ami a Google referencia telefonja. NEm rossz, szokni kell, de rajta vagyok.

Mindenkinek további jó N8-azást!

AF

Rég láttalak.

Nem hittem, hogy Te is valaha Androidos leszel, teljesen meg vagyok hatódva! Komolyan! :D


Én is azt néztem, hogy egy éve szóltam hozzá valamihez itt a fórumon. Persze azért olvasgattam.

Már több, mint egy éve próbálkozom az Androiddal, eddig egy Samsung Galaxy ACE-t használtam, javarészt a céges levelezéshez. Azt már soxor megbeszéltük, hogy a Nokia alaposan lemaradt a Symbiannal az iOS-hez és az Androidhoz képest, így nem volt kérdés, hogy amennyiben nem lépnek valamit, hogy jobb legyen a Symbian, akkor váltani kell. Nos léptek, lemondott a Nokia a Symbianról, ment az MS-hez, így valamerre nekem is lépnem kellett. Az Apple termékeket nem szeretem, a Windows mobiltermékei sem lopták bele a szívembe magukat, így kizárásos alapon maradt az Android. De ha már, akkor próbáltam beszerezni a csúcsmodellt. Gondolkodtam a Galaxy Note II.-őn, az SIII-mon, a One X-en, S-en, de a Nexus mellett tettem le a voksomat. Most egy hetes a teflon, küzdök vele, hogy legalább annyit tudjon, mint az N8-am ( :-) ), de lassan menni fog. És legalább egy készüléken lesz minden, főleg a céges levelezés és naptár.

Persze a Nokia-tól sem szakadok el, hiszen a fiókomban csak Nokia telefonok vannak (na jó, a Galaxy ACE is ott mosolyog).

Most két évig Nexus, utána meglátjuk.


kedd feb. 26, 2013 23:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Sziasztok!

Két éve vettem meg a N8-at, és azt kell, hogy mondjam, a mai napig meg vagyok vele elégedve.

De én két évenként váltok telefont (akkor jár le a hűség :) ), így eljött ennek is az ideje. Természetesen először a Nokia-hoz ferdültem, de ez a WinPho7 illetve 8 nem nyerte meg a tetszésemet, így elhagytam azt a telefongyártót, akinek nem is tudom hány készülékét használtam nagy megelégedettséggel (kivéve talán az N97-et).

Az új teló egy teljesen off Nexus 4 16G, Android 4.2.2. Többek között azért is, mert ha lerövidítem a nevét, akkor olyan mint az N8, tehát N4 :-)

Az N8 nem megy a kukába, el sem adom, mert még mindig kiváló telefonnak tartom. Teszek bele egy SIM kártyát, veszek hozzá adatcsomagot és sport telefonként fogom kihasználni a jövőben. Kerékpározás, futás közben log-olja, hogy merre járok, zenét hallgatok rajta és a 12M-es kamerával mindenféléket fogok fotózni. Ezenkívül navigációs rendszerként is használom majd, mert a navi ennyi pénzért kiváló.

Még a 808 PureView-n gondolkodtam, de aztán lemondtam róla.

Mindig törekedtem arra, hogy ha váltok, akkor egy élvonalbeli telefonom legyen. Ezért lett a Nexus 4, ami a Google referencia telefonja. NEm rossz, szokni kell, de rajta vagyok.

Mindenkinek további jó N8-azást!

AF

Rég láttalak.

Nem hittem, hogy Te is valaha Androidos leszel, teljesen meg vagyok hatódva! Komolyan! :D


kedd feb. 26, 2013 21:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Két éve vettem meg a N8-at, és azt kell, hogy mondjam, a mai napig meg vagyok vele elégedve.

De én két évenként váltok telefont (akkor jár le a hűség :) ), így eljött ennek is az ideje. Természetesen először a Nokia-hoz ferdültem, de ez a WinPho7 illetve 8 nem nyerte meg a tetszésemet, így elhagytam azt a telefongyártót, akinek nem is tudom hány készülékét használtam nagy megelégedettséggel (kivéve talán az N97-et).

Az új teló egy teljesen off Nexus 4 16G, Android 4.2.2. Többek között azért is, mert ha lerövidítem a nevét, akkor olyan mint az N8, tehát N4 :-)

Az N8 nem megy a kukába, el sem adom, mert még mindig kiváló telefonnak tartom. Teszek bele egy SIM kártyát, veszek hozzá adatcsomagot és sport telefonként fogom kihasználni a jövőben. Kerékpározás, futás közben log-olja, hogy merre járok, zenét hallgatok rajta és a 12M-es kamerával mindenféléket fogok fotózni. Ezenkívül navigációs rendszerként is használom majd, mert a navi ennyi pénzért kiváló.

Még a 808 PureView-n gondolkodtam, de aztán lemondtam róla.

Mindig törekedtem arra, hogy ha váltok, akkor egy élvonalbeli telefonom legyen. Ezért lett a Nexus 4, ami a Google referencia telefonja. NEm rossz, szokni kell, de rajta vagyok.

Mindenkinek további jó N8-azást!

AF


kedd feb. 26, 2013 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mit is csinálnánk nélküled, Imici :)


csüt. aug. 30, 2012 23:33
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
2 napja tesztelem a Belle Refresh EURO3 orange verziót, eddig elég jónak tűnik.
Nem sokkal gyorsabb, mint a Belle volt, de stabilabbnak tűnik. Remélem így is marad... :)


csüt. aug. 30, 2012 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
...éés itt is van!

http://www.symbiantweet.com/nokia-belle-refresh-firmware-update-now-available-for-nokia-n8-e7-c7-c6-01-x7-and-nokia-oro

Changelog:
http://www.dailymobile.net/2012/08/27/nokia-belle-refresh-update-launched/

EURO3-ra már FOTA és elérhető, a magyar PC-kre még nem néztem meg.

Kellemes frissítgetést! :D


hétf. aug. 27, 2012 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ha minden igaz, közeleg a hivatalos frissítés:
http://www.n8fanclub.com/2012/08/nokia-belle-refresh-spotted-rda.html


szer. aug. 22, 2012 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ez (az elavultság) lehet az oka annak is, hogy még flash módba sem tudta tenni a telefont az előző hibaüzenetnél...


kedd júl. 24, 2012 23:38
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Macika írta:
Ezért kérdeztem rá, hogy ismered-e kellőképpen a phoenix-et.

Tools -> Data package download


Hmm, nem hiszem el, hogy ez nem tolta eddig ki a szemem...

Kipróbáltam, de az alábbi az eredmény:

http://content.screencast.com/users/jcz ... .12.58.png

A főnix verziója: Phoenix Service Software 2011.02.000.44842

Lehet, hogy "régi"? :?

Igen, 100%

Keress 2012-est!


pén. júl. 20, 2012 22:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Ezért kérdeztem rá, hogy ismered-e kellőképpen a phoenix-et.

Tools -> Data package download


Hmm, nem hiszem el, hogy ez nem tolta eddig ki a szemem...

Kipróbáltam, de az alábbi az eredmény:

Kép

A főnix verziója: Phoenix Service Software 2011.02.000.44842

Lehet, hogy "régi"? :?


pén. júl. 20, 2012 21:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Ehhez két dolog tisztelettel.. :)

1. én sehogy nem találtam a főnixben arra utaló funkciót, hogy ő töltse le a releváns fw-t - de valóban igaz, nem vagyok profi :)

2. a célom elértem, szűz gyári lett a teló, nekem ez pont elég :)

respect :)

Ezért kérdeztem rá, hogy ismered-e kellőképpen a phoenix-et.

Tools -> Data package download


pén. júl. 20, 2012 19:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ehhez két dolog tisztelettel.. :)

1. én sehogy nem találtam a főnixben arra utaló funkciót, hogy ő töltse le a releváns fw-t - de valóban igaz, nem vagyok profi :)

2. a célom elértem, szűz gyári lett a teló, nekem ez pont elég :)

respect :)


pén. júl. 20, 2012 7:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Macika írta:
Jaaaaaa, nem kenyérféltés volt! :)

De ha már Phoenix-ezel, akkor azzal szedd le a megfelelő ROM-ot!

Az is lehet ám, hogy USB-n nem fogod tudni frissíteni.


Én már többször frissítettem az N8-akat Phoenix-el, minden esetben gond nélkül lement a Refurbish. 8)
Amúgy én is a Navifirm-et használom a fw letöltésre.

A probléma azzal van igen sok esetben, hogy nem tudja az illető, hová másolja a Navifirmmel letöltött flash-fájlokat. A Phoenix meg hisztis arra, ha itt is, meg ott is talál ugyanolyan flash-fájlokat.
Ha saját magával töltöd le, akkor ez kikerülhető.
Persze ha valaki profi és átlátja a dolgot, akkor nincs gond...


pén. júl. 20, 2012 1:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Jaaaaaa, nem kenyérféltés volt! :)

De ha már Phoenix-ezel, akkor azzal szedd le a megfelelő ROM-ot!

Az is lehet ám, hogy USB-n nem fogod tudni frissíteni.


Én már többször frissítettem az N8-akat Phoenix-el, minden esetben gond nélkül lement a Refurbish. 8)
Amúgy én is a Navifirm-et használom a fw letöltésre.


csüt. júl. 19, 2012 22:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Macika írta:
Hozzá se nyúlt itt még a telefonhoz. De miért kellett más progival leszedni a flash-fájlokat? Biztos, hogy ismered kellőképpen a Phoenix-et? Le tudja magának szedni és pont azokat a fájlokat, amik szükségesek neki és pont oda rakja, ahová kell, ahol keresi.
Egyetlen product code-ot kell megadni és már jön is!


Nem vagyok profi, ezt kijelenthetem, így annak rizikójával, hogy a telefonom akár tönkre is tudom vágni, az alábbi oldal alapján jártam el: http://www.nokiabreak.com/how-to-flash-nokia-n8.html

Az viszont tény, hogy a hibaüzenetnél nem tudtam tovább lépni, lehúztam a telót az usb-ről, kikapcs - bekapcs és gyári állapot fogadott... nem értem... nem akarok ennek mestere lenni, nem akarom elvenni senki kenyerét, egyszerűen érdekel és - nevessetek ki - de nem láttam más módját annak, hogy az új microsoft-os frissítéseket levakarhassam - kár volt feltenni...

Szóval ez a helyzet, most jó - kvázi a cél elérve - csak... jobb lenne érteni :)

Jaaaaaa, nem kenyérféltés volt! :)

De ha már Phoenix-ezel, akkor azzal szedd le a megfelelő ROM-ot!

Az is lehet ám, hogy USB-n nem fogod tudni frissíteni.


szer. júl. 18, 2012 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Hozzá se nyúlt itt még a telefonhoz. De miért kellett más progival leszedni a flash-fájlokat? Biztos, hogy ismered kellőképpen a Phoenix-et? Le tudja magának szedni és pont azokat a fájlokat, amik szükségesek neki és pont oda rakja, ahová kell, ahol keresi.
Egyetlen product code-ot kell megadni és már jön is!


Nem vagyok profi, ezt kijelenthetem, így annak rizikójával, hogy a telefonom akár tönkre is tudom vágni, az alábbi oldal alapján jártam el: http://www.nokiabreak.com/how-to-flash-nokia-n8.html

Az viszont tény, hogy a hibaüzenetnél nem tudtam tovább lépni, lehúztam a telót az usb-ről, kikapcs - bekapcs és gyári állapot fogadott... nem értem... nem akarok ennek mestere lenni, nem akarom elvenni senki kenyerét, egyszerűen érdekel és - nevessetek ki - de nem láttam más módját annak, hogy az új microsoft-os frissítéseket levakarhassam - kár volt feltenni...

Szóval ez a helyzet, most jó - kvázi a cél elérve - csak... jobb lenne érteni :)


szer. júl. 18, 2012 13:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hozzá se nyúlt itt még a telefonhoz. De miért kellett más progival leszedni a flash-fájlokat? Biztos, hogy ismered kellőképpen a Phoenix-et? Le tudja magának szedni és pont azokat a fájlokat, amik szükségesek neki és pont oda rakja, ahová kell, ahol keresi.
Egyetlen product code-ot kell megadni és már jön is!


szer. júl. 18, 2012 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Életemben először rászántam magam, hogy főnixszel frissítsem az N8-am firmware-ét (igazából csak újrarakás történt).

Semmi hack, amit a navifirm-ből elérhető, hozzá való fw (független darkgray, stb...)

a frissítés (refurbish) ment ment, aztán jött egy ilyen hibaüzenet:

Kép

Ez most számít, vagy sem... mert a teló tökéletesen megy, zsír szűz rajta az fw, tehát látszólag minden ok vele...

Mi a szakik meglátása a fenti üzenettel kapcsolatban? :)

Köszi!


szer. júl. 18, 2012 0:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:
Anark írta:
Sziasztok!

Sok helyem nem lett, viszont van helyette egy kedves gesztus, azaz jelzi a készülékem, hogy új frissítések érhetőek el.
Rányomok, keres, várok... és jön a "Jó" hír, hogy minden alkalmazásom a legfisebb verziójú!
De ez után sem hagy békén, ott röhög a frissítésre figyelmeztető jelzés.

Asszem 24 órán belül csak egyszer ajánlja fel a frissítéseket, ha nem teszed fel, legközelebb csak másnap jelzi.
...vagy valami ilyesmi :)


Nos azóta is ott vigyorog a frissítést jelző ikon... (úgy egy hete)


kedd ápr. 17, 2012 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Nekem ~40MB volt a C:-n és a Maps Site-ot a Nokia Suite-tal telepítettem, nem volt pofázás helyre, teljesen rendben megcsinálta...

Lehet, hogy azért, mert így a letöltés + kicsomagolás nem a telefonon zajlott, hanem a pc-n, a telefonra csak a szoftver települt, és így kevesebb hely is elég volt. Legalábbis erre tippelek.... :)


szomb. ápr. 14, 2012 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
Sziasztok!

Sok helyem nem lett, viszont van helyette egy kedves gesztus, azaz jelzi a készülékem, hogy új frissítések érhetőek el.
Rányomok, keres, várok... és jön a "Jó" hír, hogy minden alkalmazásom a legfisebb verziójú!
De ez után sem hagy békén, ott röhög a frissítésre figyelmeztető jelzés.

Asszem 24 órán belül csak egyszer ajánlja fel a frissítéseket, ha nem teszed fel, legközelebb csak másnap jelzi.
...vagy valami ilyesmi :)


szomb. ápr. 14, 2012 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nekem ~40MB volt a C:-n és a Maps Site-ot a Nokia Suite-tal telepítettem, nem volt pofázás helyre, teljesen rendben megcsinálta...


csüt. ápr. 12, 2012 13:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Nekem is kb. ez a problémám, mint aspirinnnek.
A "C" memórián kb 32MB szabad helyem volt, amikor felszólított(!) a cucc, hogy azonnal thürüjjek, mert nem lesz friss mapsom! Hát thürültem...
Mindent amiről tudtam, hogy nem kell.
Sikerült is komoly 15MB-ot felszabadítanom.
Tegnap, miután elolvastam itt a hozzászólásokat, kedvet kaptam én is a rendrakáshoz, és nekiestem - Imici által javasolt módon - a *#7370# radírnak...
Ettől lett 83MB szabad helyem, majd felraktam a térképalkalmazást.
Semmi mást nem tettem rá, és így van most komoly 54,6MB szad helyem a "C"-n
Sok helyem nem lett, viszont van helyette egy kedves gesztus, azaz jelzi a készülékem, hogy új frissítések érhetőek el.
Rányomok, keres, várok... és jön a "Jó" hír, hogy minden alkalmazásom a legfisebb verziójú!
De ez után sem hagy békén, ott röhög a frissítésre figyelmeztető jelzés.

Én már nem röhögök!

(lehet, hogy mégsem sikerült annyira rendbeszedni a tavaly év végén kiadott Belle-nél felfedezett memóriazabáló problémát?)


csüt. ápr. 12, 2012 12:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)

Kipróbáltam a Mobile Cleanert, kb 21 megát tudott volna a c:\-ről felszabadítani, ami (pláne a félig kész új maps install után...) nem lett volna elég.
Mivel volt mentésem, gondoltam gyalu, a kóddal.
Érdekes: nekem a mass memory-t kérdés nélkül letakarította...
Sebaj, mentés volt arról is - még jó! :) Pc suite-os is, meg file szintű másolt backup is - ez utóbbi egyébként nagyon jó, az opera mini, putty, meg egy jónéhány más sw beállításait a private mappából (jó, az operáét éppen nem onnan:)) vissza lehet egyesével másolgatni!

Ezek után social + maps frissítés fel, aztán a visszaállításnál gondoltam egy merészet, és visszarámoltattam a pcsutty-tyal a beállítások+programokat.
Ezután azt kezdte játszani, hogy ha netezni akartam (akár wifi, akár 3g, akár gprs), jött azzal, hogy "nem sikerült kapcsolódni, a kapcsolat nem elérh" (vagy valami hasonló). Először azt hittem, hogy a beállítások visszaállítása miatt lett így. Hajnal 3 körül elég lett. :)
Délután volt megint időm, újra gyalu (mass mem is,megint, szó nélkül), ekkor térképeket sem, meg semmit sem tudtam installálni, nem tudott semmihez sem kapcsolódni, hibaüzenet ugyanaz. Ekkor még egy formázás (az üres c:\-t, meg e:\-t), és azóta megy-megyeget. Pár beállítás elveszett, de mégegszer nem merem visszarakni őket - báár erős a gyanúm, hogy nem ez volt a baj, mert a másodszori formázás után az üres telefon is ezt csinálta...
Arra gondolok, hogy a telefon első indításakor a Nokia fiókot akarta birizgálni, amit az első két alkalommal nem hagytam, és ebbe gárgyult bele. Harmadszorra mondtam, hogy van ugyan, de majd később aktiválom, erre megnyugodott.
Hmmm... lelkük van ezeknek.. :)

Gondoltam leírom, hátha más okul belőle.... vagy nem. mert nincs miből :D

Most annyira belejöttem a formázás-visszarak buliba, hogy egy CFW felrakásán is gondolkodok; ahogy nézegettem őket, van egy két feature, ami jól jönne. No, majd legközelebb... :)

Köszi mégegyszer!
A


szer. ápr. 11, 2012 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:

...vagy van-e esetleg valakinek tippje-ötlete, hogyan lehetne a c:\-n kicsit rendet rakni? :)

köszönöm,
A


A négygombos resetet NE használd, az N8 nem komálja.
Bőven elegendő és sokkal biztonságosabb a *#7370# kóddal resetelni, ez nem bántja a Mass Memory-t.
DE!
Ha a Mass Memory-ra telepítettél programokat, akkor azok a reset után elkezdenek visszamászni, ami sajnos nem mindig sikerül, problémákat okozhat.
Ebben az esetben:
1. Először uninstalláld az összes progit amit a Mass Memory-ra telepítettél, majd *#7370#.

vagy

2. Először a fájlkezelővel Formázd a Mass Memory-t, majd ezt követően mehet a *#7370# . Én ezt választanám...


kedd ápr. 10, 2012 21:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:

...vagy van-e esetleg valakinek tippje-ötlete, hogyan lehetne a c:\-n kicsit rendet rakni? :)

köszönöm,
A

Nekem is volt ilyen gondom hogy fogyott a C-n a helyem,és ajánlották a Mobile Cleanert.Hát igen sok helyet csinált,sokat neteztem a telóval,takarítás után a összesen kb 60 megát pucolt ki,C-ről talán 20-at.Ez mind szemét volt.mást nem bántott,semmi olyat nem törölt ami befolyásolná a teló működését.
Itt megtalálod:http://www.nokiaprogramok.hu/modules.php?name=letoltesek&op=lista&nezet=2&rendez=3&irany=1&cat=0&page=1
Nekem 144 mega üres helyem van a C-n :hm:


kedd ápr. 10, 2012 16:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék:
A C:\-m tele van/lett. Érdekes módon olyan ~45 MB üres hely van rajta, ami nem túl sok... Az új Nokia maps-et szeretném felrakni, ehhez ez már nem elég.

(A sztori picit hosszabb: már Anna alatt is így volt. Lehet, hogy az OTA update-ek vitték el a helyet...? (1.0- >1.1 ->Anna) Vártam a Belle-re, a frissítés valóban felszabadított némi helyet, de a frissítés utáni ~65 MB (ez sem túl sok...) lement a Norton patch-csel 45-50 körülre... Érdekes módon _semmit_ sem installáltam a C:\-re (3650-es óta Symbianozok, t'om mér' kell erre odafigyelni :)), a hely mégis elfogyott...)

A rendszer szerint van ~120 MB sis file, meg ~110 MB "egyéb file" a c:\-n. Érdekes módon, bármelyik file managerrel nézem, nem találok sis filekat (open4all is fent van).

...úgyhogy úgy gondoltam, gyalulok.
A kérdésem a következő: melyik az a formázási mód az ismert 3-ból, ami lehetőleg a beépített mass memory-t megtartja jó egészségben? Kicsit össze-vissza írják. Backupom van, tehát nagy csapás nem ér, ha formázódik, de mégis jó lenne, ha megmaradna.
A rendszer visszaállítás elég?
Vagy a 3 gombos reset legyen?
Vagy a *#..*-os kód? (most nemtom fejből, az előbb néztem)

...vagy van-e esetleg valakinek tippje-ötlete, hogyan lehetne a c:\-n kicsit rendet rakni? :)

köszönöm,
A


kedd ápr. 10, 2012 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
no, elméletileg a maps suite 2.0 hivatalos lett... bár én még nem látom update formájában :)

http://www.symbiantweet.com/nokia-maps-suite-stable-version-now-available-for-nokia-belle-devices

kieg... nokia suite-on keresztül felkínálta a frissítést, van egy-két újdonság... főleg a public transport :)


szer. ápr. 04, 2012 7:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

letöltöttem a google maps-ot, de indítás után sötét kép, majd kilép vissza a menübe... nektek megy ez, nálam lehet valami nem kóser? szívesen kipróbálnám, hogy "mire képes" :)


vas. márc. 25, 2012 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Nekem az Anna jobban tetszett. És még mindig halálosan idegesít, hogy egyszerűen nem hajlandó a BT headsettel, vagy akár egy kihangosítóval következetesen működni. Headsettel pl. egyszer csak eldobja a kapcsolatot, majd tempóból újrakapcsolódik. Beszélgetés közben minden OK, de van amikor egyszerűen szétkapcsol. És vezetés közben nem nagyon szeretem újraindítani a telefont, vagy azzal szórakozni, hogy kikapcs-bekapcs a headset, esetleg új párosítás, stb.

Megjegyzem ugyanilyen problémám volt az eddigi összes Nokiámmal, legyen az N70 vagy N8. A headset-jeim szintén Nokia típusúak.

Térképszoftverből a Nokia Maps Suite 3.00 12wk9 b05 BETA van feltéve. Nem lenne rossz, de néha nem akar egyes célállomásokra tervezni, de ez a BETA használat gyönyörei közé tartozhat...


Ez érdekes dolog. Én BH-505-tel használom, illetve egy gyári Honda kihangosítóval, rendesen megy. Bár Belle óta a kihangosítóval nem tudom felvenni a hívást, csak a telóra nyomva. Gondolom sw... de stabilitás szempontjából a BT-s dolgok jól mennek (akár csak Annával).

A maps suite-ot néztem én is ,de úgy voltam vele - mivel kell a navigáció - hogy nem kockáztatom, megvárom, míg megjelenik a store-ban.


csüt. márc. 22, 2012 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
update: Kipróbáltam, javították a bugot, szépen működik az FM transmitterrel. Megszünt a "téééérbeli interferencia!" :lol: 8)


;)

hivatalosan nem találtam changelog-ot, de itt olvastam róla

http://www.smartnews.hu/2012/03/frissult-a-nokia-internet-radio-itt-a-3-5-0-as-verzio/


csüt. márc. 22, 2012 16:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nekem az Anna jobban tetszett. És még mindig halálosan idegesít, hogy egyszerűen nem hajlandó a BT headsettel, vagy akár egy kihangosítóval következetesen működni. Headsettel pl. egyszer csak eldobja a kapcsolatot, majd tempóból újrakapcsolódik. Beszélgetés közben minden OK, de van amikor egyszerűen szétkapcsol. És vezetés közben nem nagyon szeretem újraindítani a telefont, vagy azzal szórakozni, hogy kikapcs-bekapcs a headset, esetleg új párosítás, stb.

Megjegyzem ugyanilyen problémám volt az eddigi összes Nokiámmal, legyen az N70 vagy N8. A headset-jeim szintén Nokia típusúak.

Térképszoftverből a Nokia Maps Suite 3.00 12wk9 b05 BETA van feltéve. Nem lenne rossz, de néha nem akar egyes célállomásokra tervezni, de ez a BETA használat gyönyörei közé tartozhat...


csüt. márc. 22, 2012 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
ma jött ki 3.0.5-ös Internet Rádió... semmi szembeötlő változás... :)


Na majd kipróbálom.
A 3.04-es bugos volt, összeakadt az FM Transmitterrel. Ahogy bekapcsoltad a transmittert, elhallgatott a rádió és nem is lehetett újraindítani, mert a play gombra csak egy pár tized másodpercig szólalt meg, majd megint elakadt. Ha előbb kapcsoltad be a transmittert és utána a rádiót, úgy működött, de az első csatornaváltáskor megint rögtön elakadt.
Remélem ezt javították.
Jeleztem a problémát a Magyarországi Nokia Care ügyfélszolgálatnak, leírtam pontosan, hogy mi a jelenség, hogy tudják kipróbálni, illetve azt is, hogy a 3.03-as verziót visszatéve megszűnik a hiba.
A válasz: "Mi is próbáltuk, a jelenség Nálunk is tapasztalható volt. Valószínűleg a rádióhullámok térbeli interferenciája okozza a problámát!"
Amikor elolvastam, először kicsit összekarmoltam magam, aztán azt hittem csak poénkodik a srác. De amikor rájöttem, hogy ezt vér komolyan írta le, nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Ennyire hozzá nem értő embereket beültetni Care!!! ügyfélszolgálatra.... no comment....

update: Kipróbáltam, javították a bugot, szépen működik az FM transmitterrel. Megszünt a "téééérbeli interferencia!" :lol: 8)


szer. márc. 21, 2012 10:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség