Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:57



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
ma jött ki 3.0.5-ös Internet Rádió... semmi szembeötlő változás... :)


szer. márc. 21, 2012 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
a nagy csend arra mer következtetni, hogy mindenki elégedett N8-ával, legyen az Annálval, vagy Bellával vértezett... :D

...de ez érthető... !-F


Nem tudom, hogy kinek hogy vált be, de nekem személy szerint sokkal instabilabb a Belle, mint az Anna volt.... Többször is újrahúztam már két telefonomat is, de pár nap után mindig meghülyülnek.
Most egy EURO3-as verziót tettem fel, hátha az stabilabb lesz.
Összességében nagyon hasznos funkciókkal bővült a Belle, sokkal használhatóbb is lenne, de van néhány nagyon idegesítő hiányosság is, ami az Anna verzióban működött.
Például:

- Kamera üzemmódban nem tudom kikapcsolni az automatikus elforgatást. Hülyét kapok tőle, hogy egy szépen megkomponált fekvőképet állóképként rögzít.

- Az Internet Rádió ugyanazon verziója (3.03 ill. 3.04) az Anna szoftverrel kiírja az éppen hallgatott szám címét és előadóját is (ez persze állomásfüggő). Bellácskán viszont csak az állomás neve látható.

- Ha telepíted az új közösségi klienst és beregisztrálsz vele a Facebookra, ha akarod, ha nem a névjegyzékedet szinkronizálja a FB kontaktokkal. Lecseréli a névjegyekhez rendelt képeket is, az illető Facebookos profilképére.
Nem találtam meg, hogy hol lehet (ha lehet egyáltalán) kikapcsolni ezt a funkciót, még mielőtt elkezdené a szinkronizációt.
Amúgy nem rossz, de bosszant, hogy valami az én jóváhagyásom nélkül fut a telefonomon, ráadásul egy ilyen fontos adatbázist ír át, mint a névjegyzék...

- A böngésző még mindig messze el van maradva a konkurencia megoldásaitól...


kedd márc. 20, 2012 23:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
a nagy csend arra mer következtetni, hogy mindenki elégedett N8-ával, legyen az Annálval, vagy Bellával vértezett... :D

...de ez érthető... !-F


pén. márc. 16, 2012 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Én is erre gondoltam, reset és újratelepítés. Lehet, hogy a magyar Product code alapján itt nem akarja újratelepíteni. Már egy hete próbálom minden nap. Újratelepítettem a Nokia Suitet, de mindig azt írja ki hogy a Szoftverfrissítés nem elérhető, próbálja meg később. Reset *#7270# ? vagy a gyári visszaállítás is elég lesz talán?


7370 a reset kód, ne a 7270-et használd.
Előtte mentsd minden fontos adatodat!
Reset után csak a legszükségesebb cuccokat tedd vissza. Én pl. csak a névjegyzéket szoktam visszaállítani. Azt sem az Ovi Suite mentéssel, hanem átmásolom a memóriakártyára és onnan állítom vissza.


Köszi szépen ezt fogom csinálni, aztán majd beszámolok az eredményről.

Szóval megvan a hibuci. Nevetséges, hogy az ember a leg elemibb dologra nem gondol. Nekem az FS Message van a telefonomon és abba volt beállítva, hogy minden SMS-t olvasson fel. Mi mindennel próbálkoztam. Reset meg minden és ott volt az orrom előtt a megoldás. :D Hiába öregszem!


pén. márc. 09, 2012 5:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Én is erre gondoltam, reset és újratelepítés. Lehet, hogy a magyar Product code alapján itt nem akarja újratelepíteni. Már egy hete próbálom minden nap. Újratelepítettem a Nokia Suitet, de mindig azt írja ki hogy a Szoftverfrissítés nem elérhető, próbálja meg később. Reset *#7270# ? vagy a gyári visszaállítás is elég lesz talán?


7370 a reset kód, ne a 7270-et használd.
Előtte mentsd minden fontos adatodat!
Reset után csak a legszükségesebb cuccokat tedd vissza. Én pl. csak a névjegyzéket szoktam visszaállítani. Azt sem az Ovi Suite mentéssel, hanem átmásolom a memóriakártyára és onnan állítom vissza.


szer. márc. 07, 2012 23:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Szia!

Megnéztem, de úgy látom, hogy nem.Most megvárom ha legközelebb kapok SMS-t, hogy mi lesz. Jó lenne újratelepíteni a szoftvert, de azt írja ki nekem A Nokia Suite, hogy a szoftverfrissítés jelenleg nem elérhető. Lehet, hogy azért mert Mauritiuson vagyok?


Elméletileg nem az számít, hogy Te helyileg hol vagy, hanem a telefon Product code alapján keresi a szoftverfrissítést.
Lehet, hogy valamelyik adatod rooszul lett konvertálva a frissítés során. Ha sehogy sem tudod továbbra sem kikapcsolni, érdemes lenne egy hard resetet nyomni és utána újratelepíteni. De lehet, hogy a hard reset is elég lesz.


Én is erre gondoltam, reset és újratelepítés. Lehet, hogy a magyar Product code alapján itt nem akarja újratelepíteni. Már egy hete próbálom minden nap. Újratelepítettem a Nokia Suitet, de mindig azt írja ki hogy a Szoftverfrissítés nem elérhető, próbálja meg később. Reset *#7270# ? vagy a gyári visszaállítás is elég lesz talán?


szer. márc. 07, 2012 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Szia!

Megnéztem, de úgy látom, hogy nem.Most megvárom ha legközelebb kapok SMS-t, hogy mi lesz. Jó lenne újratelepíteni a szoftvert, de azt írja ki nekem A Nokia Suite, hogy a szoftverfrissítés jelenleg nem elérhető. Lehet, hogy azért mert Mauritiuson vagyok?


Elméletileg nem az számít, hogy Te helyileg hol vagy, hanem a telefon Product code alapján keresi a szoftverfrissítést.
Lehet, hogy valamelyik adatod rooszul lett konvertálva a frissítés során. Ha sehogy sem tudod továbbra sem kikapcsolni, érdemes lenne egy hard resetet nyomni és utána újratelepíteni. De lehet, hogy a hard reset is elég lesz.


szer. márc. 07, 2012 15:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Sziasztok!

Nemrég tettem fel a telcsimre a Belle Sofvert. Az a gondom vele, hogy minden SMS-t felolvas. Nem tudom kikapcsolni pedig mindenhol kerestem a megoldást. Segítsetek, hogy hogy kell kikapcsolni, mert idegbajt kapok tőle.
Előre is köszönöm.


Nézd meg, hogy nem fut-e a háttérben az üzenetolvasó alkalmazás?
Nekem is fent van a Belle, de nálam csak akkor kezdi el olvasni, ha elindítom az üzenetolvasót.


Szia!

Megnéztem, de úgy látom, hogy nem.Most megvárom ha legközelebb kapok SMS-t, hogy mi lesz. Jó lenne újratelepíteni a szoftvert, de azt írja ki nekem A Nokia Suite, hogy a szoftverfrissítés jelenleg nem elérhető. Lehet, hogy azért mert Mauritiuson vagyok?


szer. márc. 07, 2012 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Sziasztok!

Nemrég tettem fel a telcsimre a Belle Sofvert. Az a gondom vele, hogy minden SMS-t felolvas. Nem tudom kikapcsolni pedig mindenhol kerestem a megoldást. Segítsetek, hogy hogy kell kikapcsolni, mert idegbajt kapok tőle.
Előre is köszönöm.


Nézd meg, hogy nem fut-e a háttérben az üzenetolvasó alkalmazás?
Nekem is fent van a Belle, de nálam csak akkor kezdi el olvasni, ha elindítom az üzenetolvasót.


kedd márc. 06, 2012 22:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Nemrég tettem fel a telcsimre a Belle Sofvert. Az a gondom vele, hogy minden SMS-t felolvas. Nem tudom kikapcsolni pedig mindenhol kerestem a megoldást. Segítsetek, hogy hogy kell kikapcsolni, mert idegbajt kapok tőle.
Előre is köszönöm.


kedd márc. 06, 2012 7:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
N8 vs. N808 Pure View összehasonlító videó:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8oqQLucGM4A


Épp ezt néztem ma reggel és mosolyogtam, amikor ~3:59-nél a pure menü görgetésére azt mondja, hogy much quicker, much smoother... közben meg semmi különbséget nem látok - legalább is én :)

ugyan itt a pure és a háttérben egy n9/lumia 900 (?):
http://www.n8fanclub.com/2012/03/nokia-808-pure-view-hands-on-review.html

és látszik, hogy maga a video meg egy n8-cal van rögzítve...

én még nem temetem az n8-at :)


szomb. márc. 03, 2012 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
N8 vs. N808 Pure View összehasonlító videó:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8oqQLucGM4A


szomb. márc. 03, 2012 19:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
hát mérges leszek, ha ebből az n8 kimarad :)

http://conversations.nokia.com/2012/03/01/all-about-nokia-belle-feature-pack-1/


csüt. márc. 01, 2012 15:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Ne mondd, hogy ez nem megy... már ha erre gondoltál :)


Aha, meglett ám!
Az üzenet nézetnél a jobb oldali (az a 3 vízszintes csík) menüben az "Automatikus keresés be" állásban volt, azaz ki volt kapcsolva... Nyilván egyszer vagy én kapcsoltam ki, vagy a Belle alapbeállítása lehetett, de ezt visszakapcsolva megy minden...
Hmmm... Tipikus PEBKAC :) - mindenesetre köszönöm a törődést! :)I


kedd feb. 28, 2012 10:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:
Mephysto írta:
csevegés és a párbeszédes nézetben ott van, illetve ha csak magát az sms-t nézed, akkor a feladót bökd meg és ott a hívás :)

egyébként sztem jön majd feature pack, meg egyéb később belle-re és jó lesz ez jódarabig :)

Ház, ez az, hogy bárhova nyomkodok a képernyőn, nem dob fel semmi ilyen lehetőséget... lehet, hogy formázni kéne egyet, de attól nagyon fáj a... micsodám... :)
FP: reméljük, elérhető/letölthető lesz, nem csak az újabb modellek kapják meg! :) A kiszemelt utódot, úgy olvastam, azzal szállítják :D


Ne mondd, hogy ez nem megy... már ha erre gondoltál :)

Kép


hétf. feb. 27, 2012 22:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
csevegés és a párbeszédes nézetben ott van, illetve ha csak magát az sms-t nézed, akkor a feladót bökd meg és ott a hívás :)

egyébként sztem jön majd feature pack, meg egyéb később belle-re és jó lesz ez jódarabig :)

Ház, ez az, hogy bárhova nyomkodok a képernyőn, nem dob fel semmi ilyen lehetőséget... lehet, hogy formázni kéne egyet, de attól nagyon fáj a... micsodám... :)
FP: reméljük, elérhető/letölthető lesz, nem csak az újabb modellek kapják meg! :) A kiszemelt utódot, úgy olvastam, azzal szállítják :D


hétf. feb. 27, 2012 20:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én az alapnál is alapabb mezei felhasználó vagyok...

Viszonylag egyszerűen meg tudod nézni, hogy mi használ netet... Ok, kösz majd lesem.
A store-os problémád egyedi eset... Igen, megoldódott!
A közösségi frissítést pedig tedd fel... Feltettem, és tényleg remekül lehet képeket is feltölteni vel!

Kösz az infókat


hétf. feb. 27, 2012 17:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
Sziasztok!

Én az alapnál is alapabb mezei felhasználó vagyok, és részemről csak két apró észrevétel van.
Az egyik az, hogy nekem a Belle telepítése után nem indult el a Nokia Store (exOvi) áruházam a telón. Csak úgy tudtam megoldani, hogy le kellett töltenem a Nokia BetaLabs-ról a legújabb verziót és azt feltelepítenem, mert nem volt hajlandó feltelepülni magától.
A másik érdekesség - ami engem eléggé bosszant, - hogy a telefon, amint elhagyom a jó kis WI-FI-s környezetet azonnal felmászik adatkapcsolattal a netre. Természetesen úgy, hogy én azt előzőleg kikapcsoltam a beállításokban, és előzőleg (szerintem) minden alkalmazást - ami vélhetően netet használ, - eltakarítottam a képernyőkről.
A család másik N8 telóján ezek a hibák nem jelentkeztek.

Amúgy nekem tetszik még most is.
Szerintem sokkal gyorsabban reagál mindenre, és ami nekem kimondottan tetszik, hogy hívásmegszakításnál nem gondolkodik 20-25 másodpercig, hogy tényleg "letegye-e" a telót.
Jéééé.. és pont most jött egy frissítés a közösségi "micsodámhoz"... :D


Viszonylag egyszerűen meg tudod nézni, hogy mi használ netet, akár az alap beállításoknál, de vannak erre appok is a store-ban szerivel... innentől kezdve rajtad áll, hogy mit raksz ki főképre :)

A store-os problémád egyedi eset lehet, megy rendesen, de ha jól értem megoldottad és nincs gond.

A közösségi frissítést pedig tedd fel, végre belle ready widget-ek vannak hozzá, több is. Az előzővel az volt a gond, hogy sokaknak a kép posztolást közösségi irányba "megszüntette", nyilván vmi bug miatt, na most már minden ok... én a kibocsájtás napján fel is raktam :)


hétf. feb. 27, 2012 16:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Én az alapnál is alapabb mezei felhasználó vagyok, és részemről csak két apró észrevétel van.
Az egyik az, hogy nekem a Belle telepítése után nem indult el a Nokia Store (exOvi) áruházam a telón. Csak úgy tudtam megoldani, hogy le kellett töltenem a Nokia BetaLabs-ról a legújabb verziót és azt feltelepítenem, mert nem volt hajlandó feltelepülni magától.
A másik érdekesség - ami engem eléggé bosszant, - hogy a telefon, amint elhagyom a jó kis WI-FI-s környezetet azonnal felmászik adatkapcsolattal a netre. Természetesen úgy, hogy én azt előzőleg kikapcsoltam a beállításokban, és előzőleg (szerintem) minden alkalmazást - ami vélhetően netet használ, - eltakarítottam a képernyőkről.
A család másik N8 telóján ezek a hibák nem jelentkeztek.

Amúgy nekem tetszik még most is.
Szerintem sokkal gyorsabban reagál mindenre, és ami nekem kimondottan tetszik, hogy hívásmegszakításnál nem gondolkodik 20-25 másodpercig, hogy tényleg "letegye-e" a telót.
Jéééé.. és pont most jött egy frissítés a közösségi "micsodámhoz"... :D


hétf. feb. 27, 2012 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:
Sziasztok,

Belle okés, bár hanyatt esve nem vagyok tőle (pont azok az apróságok hiányoznak, amiket kihagytak belőle...), de... eddig az sms olvasása nézetből fel tudtam hívni a küldőjét.
Most nem találom ezt az opciót, sehol sem. Tényleg nincs, vagy csak eddig csak én nem találtam meg, hova kell tapicskolni?
Valaki okosabb nálam? :)


csevegés és a párbeszédes nézetben ott van, illetve ha csak magát az sms-t nézed, akkor a feladót bökd meg és ott a hívás :)

egyébként sztem jön majd feature pack, meg egyéb később belle-re és jó lesz ez jódarabig :)


hétf. feb. 27, 2012 14:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok,

Belle okés, bár hanyatt esve nem vagyok tőle (pont azok az apróságok hiányoznak, amiket kihagytak belőle...), de... eddig az sms olvasása nézetből fel tudtam hívni a küldőjét.
Most nem találom ezt az opciót, sehol sem. Tényleg nincs, vagy csak eddig csak én nem találtam meg, hova kell tapicskolni?
Valaki okosabb nálam? :)


hétf. feb. 27, 2012 13:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Hm, köszi a tippet, de ez a dll-es dolog nem csak hekkelt belle-en működik? :)

De,csak hekkelten megy :wink:


vas. feb. 26, 2012 22:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Mephysto írta:
nagy a csend a ...

Már bejelentették a Carla-t. Innentől mindenki arra vágyik...


amit elméletileg az n8 nem fog támogatni, vagyis a carla nem támogatja majd az n8-at? :) jó akkor a heavy, a "mezei" user csoport mellé definiáljuk a telhetetleneket is :D


vas. feb. 26, 2012 19:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
bobvosgy írta:
Én is maximálisan meg vagyok vele elégedve!Valóban kezelhetőbb.Igaz én csak az alapvető funkcióit használom ki a telónak mint pl:telefonálás,sms,zenehallgatás,játék,fotózás,videózás.A két utolsó miatt is vettem meg,az ilyen facebook-os őrület meg a többi közösségi,időjárás hidegen hagy,azt megnézem pc-n.Bár az én telcsimre nem érkezett meg még a mai napig sem a Belle,(szlovén produktos),de felraktam rá egy euto3-ast!
A galéria az érdekes,nekem a saját képeim és videóim amit készítettem vele azok megjelennek a galériában,de amit ráteszek az csak a videók menüben látszódnak. :hm: de itt látszódnak a saját vidik is (itt-is ott-is) Mappába mappa létrehozás: http://www.mediafire.com/?dqfpktp87q1ebt6 a dll fájlt másold a C:\sys\bin könyvtárba,restart és máris létrehozhatsz mappában mappát !-F


Hm, köszi a tippet, de ez a dll-es dolog nem csak hekkelt belle-en működik? :)


vas. feb. 26, 2012 19:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
nagy a csend a a belle körül, ezt betudom annak, hogy a heavy userek már rég ezt használják, ők pedig már leírták a tapasztalataikat :)

viszont érdekelne a "mezei" felhasználók véleménye, hogy kinek hogy megy, pro és kontra. részemről eddig teljesen jó, egy két widget-et hiányolok az anna-ból, illetve a fényképek és videók tárolása nem az images, videos mappákba, hanem egy DCIM\100NOKIA mappába mennek és talán emiatt csak a Galériában látom a videókat, képeket ömlesztve, a Videók pedig üres, szóval van egy két apróság, illetve a mappában nem lehet almappa az is "kellemetlen", de áthidalható persze, stb... :)

Már bejelentették a Carla-t. Innentől mindenki arra vágyik...


vas. feb. 26, 2012 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én is maximálisan meg vagyok vele elégedve!Valóban kezelhetőbb.Igaz én csak az alapvető funkcióit használom ki a telónak mint pl:telefonálás,sms,zenehallgatás,játék,fotózás,videózás.A két utolsó miatt is vettem meg,az ilyen facebook-os őrület meg a többi közösségi,időjárás hidegen hagy,azt megnézem pc-n.Bár az én telcsimre nem érkezett meg még a mai napig sem a Belle,(szlovén produktos),de felraktam rá egy euto3-ast!
A galéria az érdekes,nekem a saját képeim és videóim amit készítettem vele azok megjelennek a galériában,de amit ráteszek az csak a videók menüben látszódnak. :hm: de itt látszódnak a saját vidik is (itt-is ott-is) Mappába mappa létrehozás: http://www.mediafire.com/?dqfpktp87q1ebt6 a dll fájlt másold a C:\sys\bin könyvtárba,restart és máris létrehozhatsz mappában mappát !-F


vas. feb. 26, 2012 17:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
nagy a csend a a belle körül, ezt betudom annak, hogy a heavy userek már rég ezt használják, ők pedig már leírták a tapasztalataikat :)

viszont érdekelne a "mezei" felhasználók véleménye, hogy kinek hogy megy, pro és kontra. részemről eddig teljesen jó, egy két widget-et hiányolok az anna-ból, illetve a fényképek és videók tárolása nem az images, videos mappákba, hanem egy DCIM\100NOKIA mappába mennek és talán emiatt csak a Galériában látom a videókat, képeket ömlesztve, a Videók pedig üres, szóval van egy két apróság, illetve a mappában nem lehet almappa az is "kellemetlen", de áthidalható persze, stb... :)


vas. feb. 26, 2012 16:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Aki még nem értesült volna róla és érintett, annak jó hír, hogy megérkezett Belle a T-mobile-os N8-ra is.

nekem 22 perce van fent...
még tecccik :)


kedd feb. 21, 2012 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
OFF: Köszönöm a részletes gondolatmenetet. Így más a leányzó fekvése.


hétf. feb. 20, 2012 11:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Macika írta:
Meg se jelent még a végleges ICS, csak azokon a modelleken, amik eleve azzal jöttek ki...

És te már egy más rendszert vársz, amit 1-2 napja jelentettek be...

Optikai tuningon kívül mit lehet várni a zselébabtól???


OFF: Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak, de már tavaly hivatalosan megjelent az ICS (4.0.1-tól lett hivatalos tudtommal). Elérhető az android sdk.
http://developer.android.com/sdk/androi ... ights.html
Az más kérdés, hogy silány a gyártok frissítése élen a Motorola-val.
Igen várom, mert azt remélem több fejlesztés révbe ér a zseléssel. Remélem olyan jó lesz, mint most GB.

Ha távol áll, akkor ne is tedd! :)

Egy oprendszer nem attól lesz hivatalosan megjelent, hogy kiadták-e az SDK-ját.

Pillanatnyilag MA, 2012. február 19-én vasárnap összesen egyetlen - a kereskedelemben kapható - készüléken van HIVATALOSAN ICS, a Galaxy Nexuson. Slussz.
Van lista, mely modellek FOGJÁK megkapni, de egyelőre nem hozzáférhető semmi másra.

Vannak innen-onnan portolt cuccok, amik pre-alfa és pre-béta állapotúak, azonban ezek se nem hivatalosak, se nem használhatók, már ha valaki egy androidos mobiltelefon készülék használhatóságán nem azt érti, hogy lehet naponta többször is ROMolni.

A GB kiváló, az ICS-ben mindösszesen annyi használható újítás van (volt már a kezemben Galaxy Nexus nem 1 percig), hogy a kamerája SOKKA Lgyorsabb, szinte azonnal használható és szinte azonnal menti is a képet. De én élek a gyanúperrel, hogy ez sokkal inkább HW-s okosítás következménye, mint SW-s lenne.
Az összes többi, ami szériatartozék az ICS-ben ,az a GB-re is elérhető vagy téma vagy külön apk formájában.
A magok kezelésében sem látni kardinális különbséget, a kétmagos SGSII-n szinte semmilyen gyorsulás nem tapasztalható a GB-hez képest a legutolsó, viszonylag stabilnak mondott ICS-nél sem. Sem az nem látszik, hogy képes lenne az ICS szélesebb spektrumban használni a processzormagokat (pedig lehetne 100 MHz 1 magtól (másik pihen) egészen a mindkét mag 1200 MHz-en dübörög-ig skálázni).
A valóság ezzel szemben a GB-hez képest is jóval rövidebb készenléti idő, ami többletfogyasztást, optimalizálatlanságot jelent.
Ugyanezt jelenti, hogy nem lehet bekapcsolva hagyni a WLAN-t (az ICS-ben sem), mert egy éjszaka alatt 50%-nyi töltöttséget felzabál. Az iOS és a jóóóóóóóval régebbi symbian ezt tökéletesen tudta kezelni.

Amennyiben EZEKEN a területeken lesz (várható) változás a zselébabban, akkor OK.

Egyelőre azonban SENKI nem tudja, milyen változások lesznek KÉZZEL FOGHATÓAN az ICS-ben, mivel egyelőre nincs olyan készülék, amin össze lehetne hasonlítani régit az újjal.
Galaxy Nexuson sosem volt Froyo vagy GB, más készüléken pedig még nincs ICS hivatalos, végleges verzió.

Egyelőre marad a várakozás...


vas. feb. 19, 2012 3:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Meg se jelent még a végleges ICS, csak azokon a modelleken, amik eleve azzal jöttek ki...

És te már egy más rendszert vársz, amit 1-2 napja jelentettek be...

Optikai tuningon kívül mit lehet várni a zselébabtól???


OFF: Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak, de már tavaly hivatalosan megjelent az ICS (4.0.1-tól lett hivatalos tudtommal). Elérhető az android sdk.
http://developer.android.com/sdk/androi ... ights.html
Az más kérdés, hogy silány a gyártok frissítése élen a Motorola-val.
Igen várom, mert azt remélem több fejlesztés révbe ér a zseléssel. Remélem olyan jó lesz, mint most GB.


szomb. feb. 18, 2012 14:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Én meg a Jelly Bean-t várom, mert az ICS-ben nem volt túl sok újdonság.

Meg se jelent még a végleges ICS, csak azokon a modelleken, amik eleve azzal jöttek ki...

És te már egy más rendszert vársz, amit 1-2 napja jelentettek be...

Optikai tuningon kívül mit lehet várni a zselébabtól???


szomb. feb. 18, 2012 1:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Ki tette már fel Bellácskát az N8-ra? :wink: Tapasztalatok?


nekem határozottan bejött... :)

bár végre egy normális social app-ot kiadhatna a végre a nokia, mert ami kint volt (1.5xxx talán), levették, mert rengeteg panasz volt rájuk. a store-ban egyre több alkalmazás jön ki úgy, hogy belle ready, illetve javítják őket, hogy azok legyenek... jó lesz ez :)


pén. feb. 17, 2012 15:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Tesóm lelki egyensúlya kezd helyre billenni. Említette, hogy miután jött pár frissítés Bellére elindult pár widget amik azelőtt nem. Pl. SPB Weather. Talált könyvjelző widgetet is. Most már csak olyat keres ami alapból kiírja neki a főképernyőre az SSID-t. Azt is mondja, hogy elég stabil bár az Anna stabilabbnak tűnt.
OFF: Én meg a Jelly Bean-t várom, mert az ICS-ben nem volt túl sok újdonság. Bár leginkább azt, hogy a Motorola kinyissa a Defy bootloader-ét. De valószínűleg hiába. :(


pén. feb. 17, 2012 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Természetesen T-Mobile-os vasra még mindig semmi...

Hogy a lábrázás jöjjön rájuk! :D


pén. feb. 17, 2012 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ki tette már fel Bellácskát az N8-ra? :wink: Tapasztalatok?


csüt. feb. 16, 2012 23:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Köszönöm a válaszokat.
Azon gondolkodik tesóm, hogy beviszi a Nokia-hoz, hogy ők rakják rá a Belle-t. Megmaradjon a gari. Tényleg, ha Phonix-el húzom rá akkor ugrik?

Nincs nyoma, hogy Phoenix-szel tetted fel. Így csak elméleti a garivesztés, de a jogszabályt szó szerint, szigorúan értelmezve a Phopenix-es felrakás garanciavesztő.
De bizonyíthatatlan...


hétf. feb. 13, 2012 19:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Köszönöm a válaszokat.
Azon gondolkodik tesóm, hogy beviszi a Nokia-hoz, hogy ők rakják rá a Belle-t. Megmaradjon a gari. Tényleg, ha Phonix-el húzom rá akkor ugrik?


hétf. feb. 13, 2012 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
egy szó mint száz... nekem tele volt app-al a teló (store-os mind) és működött a nokia suite-os felállás, tehát... miért ne működne másoknál is simán?

sokan nyavajognak, hogy ez ****, az ****, a nokia fosul csinálja, ugyan ezek az emberek hekkelik szana-szét a telefonjukat...

akinek nem inge ne vegye magára, tudom, hogy ezen a fórumon egyesek határozottan értenek ehhez (direkt nem sorolok nickeket :) ), de én azt látom, hogy nokiát hekkelni - ugyan úgy, mint androidot, vagy szifont - trendi dolog egyeseknek, kvázi, ha nem cfw-s a telód, az egyesek között szinte ciki... igen, én azt mondom, hogy aki ba...kodik a telójával, az vagy csinálja hozzáértéssel vagy sehogy... ha mégis hozzáértés nélkül csinálja, akkor igen, fo..sa össze magát a telefonja és vigye szervizbe, vagy szakemberhez és fizessen... azt gondolom ha egy telót nem lehet következmények nélkül hekkelni, az nem a gyártó hibája...

még1x hangsúlyozom kinek nem inge... jó? nem szándékoztam senkit megbántani :)

Teljesen igazat adok Neked.
Ha valakinek nem elég a gyári ROM, a gyári frissítés, a gyári frissítőprogram, akkor tanulja meg olyan szinten kezelni a dolgokat, hogy ne legyen baj belőle.


vas. feb. 12, 2012 22:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
egy szó mint száz... nekem tele volt app-al a teló (store-os mind) és működött a nokia suite-os felállás, tehát... miért ne működne másoknál is simán?

sokan nyavajognak, hogy ez ****, az ****, a nokia fosul csinálja, ugyan ezek az emberek hekkelik szana-szét a telefonjukat...

akinek nem inge ne vegye magára, tudom, hogy ezen a fórumon egyesek határozottan értenek ehhez (direkt nem sorolok nickeket :) ), de én azt látom, hogy nokiát hekkelni - ugyan úgy, mint androidot, vagy szifont - trendi dolog egyeseknek, kvázi, ha nem cfw-s a telód, az egyesek között szinte ciki... igen, én azt mondom, hogy aki ba...kodik a telójával, az vagy csinálja hozzáértéssel vagy sehogy... ha mégis hozzáértés nélkül csinálja, akkor igen, fo..sa össze magát a telefonja és vigye szervizbe, vagy szakemberhez és fizessen... azt gondolom ha egy telót nem lehet következmények nélkül hekkelni, az nem a gyártó hibája...

még1x hangsúlyozom kinek nem inge... jó? nem szándékoztam senkit megbántani :)


vas. feb. 12, 2012 22:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
A külföldi fórumokat olvasgatva nekem az jött le, hogy a legtöbb probléma akkor van a Belle frissítéssel, ha hard reset nélkül, a Nokia Suite Backup/Restore funkcióval frissítenek. Ez abból adódik, hogy a Belle adatbázis felépítése jelentősen eltér az Annáétól. Ezért van akinek sikerül a Nokia Suite-s update, van akinek nem.
Hard resettel, vagy Phoenix update-el minden hibátlan.

Próbáltam leírni a Nokia Support Discussion-on, hogyan kellene korrektül frissíteni.
Az eredmény:
Két Nokiás moderátor is kiszedte a postjaimat és privát üzenetben ledorongoltak, hogy mertem megemlíteni a Phoenix frissítést. Az volt a bajuk, hogy szerintük illegállis programot reklámozok. :shock:

Írtam nekik egy szívhez szóló választ, amiben kifejtettem, hogy a Phoenix nem illegális, mivel Nokia Hungary Service Care pontokon is ezt használják.
Elrebegtem még azt is, hogy szerintem fontosabb az, hogy az ügyfél elégedett legyen, mint sem az, hogy milyen progit használ.
Válaszra sem méltattak... :?
Ennyit a Nokia támogatásról....

Nézd, a Phoenix az alapesetben, nem feltört állapotban nem működik a megfelelő HW-eszközök nélkül. Tudom, hogy tudod.
Ők ezzel védik a programjukat, ami gyári szervizprogram.
Tehát a feltörött program használata sok egyéb dolgot felvet (erre nem akarok itt kitérni, na meg Te is tudod nagyon jól), szóval szerintem inkább a saját érdekedben törölték a postjaidat.

És IGEN, a Nokiának nem érdeke, hogy az ügyfelei elégedettek legyenek. Választhattak, hogy kitesznek egy óriási bannert a Nokia Suite elejére frissítéskor, hogy vigyázz, mert minden adatod el fog veszni, ha nem csináltál mentést. Csinálhatták volna úgy is, hogy csak egy sikeres mentés után tudj tovább menni a frissítésre. Ám az Androidnál simán megoldották (mert meg tudják), hogy minden adat maradjon. Innentől kezdve világot látott ember elkezd összehasonlítgatni, ami ismét nem vet jó fényt a Nokiára.

Így - szerintem -azt választották, hogy hagyják a frissítést az ügyfélnek, aztán ha baja van, akkor majd úgyis beviszi a szervizbe, ahol - úgyis megszokták, hogy teljes adatvesztés van - majd megcsinálják tökéletesre. :)


vas. feb. 12, 2012 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A külföldi fórumokat olvasgatva nekem az jött le, hogy a legtöbb probléma akkor van a Belle frissítéssel, ha hard reset nélkül, a Nokia Suite Backup/Restore funkcióval frissítenek. Ez abból adódik, hogy a Belle adatbázis felépítése jelentősen eltér az Annáétól. Ezért van akinek sikerül a Nokia Suite-s update, van akinek nem.
Hard resettel, vagy Phoenix update-el minden hibátlan.

Próbáltam leírni a Nokia Support Discussion-on, hogyan kellene korrektül frissíteni.
Az eredmény:
Két Nokiás moderátor is kiszedte a postjaimat és privát üzenetben ledorongoltak, hogy mertem megemlíteni a Phoenix frissítést. Az volt a bajuk, hogy szerintük illegállis programot reklámozok. :shock:

Írtam nekik egy szívhez szóló választ, amiben kifejtettem, hogy a Phoenix nem illegális, mivel Nokia Hungary Service Care pontokon is ezt használják.
Elrebegtem még azt is, hogy szerintem fontosabb az, hogy az ügyfél elégedett legyen, mint sem az, hogy milyen progit használ.
Válaszra sem méltattak... :?
Ennyit a Nokia támogatásról....


vas. feb. 12, 2012 20:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
nem tudom "nyelvbotlás" e vagy sem, de minden esetben ovi suite-ot írsz. Nem nokia suite-ot.
Végre megtanulta mindenki a Nokia PC Suite után, hogy az nem az, hanem Ovi Suite. Erre mi jött most?
Hát persze, hogy a Nokia Suite.
PC nélkül...
Hát hurrá... :)


vas. feb. 12, 2012 16:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
YLi írta:
Felhívtam. Anna alatt kiírta neki a wifi kapcsolója az SSID-kat mast csak egy kapcsoló van.
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőn kiírja az SSID-t?
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőre internetes könyvjelzőt rakjon ki. Ez is ment Anna alatt eddig.
- És megy-e nálatok Belle alatt widgetként az SPB Weather?

Én Androidon vagyok soha nem volt Symbian-os telóm. A bátyám régóta használja, de a mostani Belle-s frissítés után ezek nem mennek neki.


Én teljesen legyalultam mindent, Phoenix-el tettem fel a Belle-t, Refurb. üzemmódban.
Szerintem az Ovi Suite-s upgrade felejtős. Túl sok minden változott ahhoz, hogy érdemes legyen így feltenni.
Eddig nincs vele komolyabb gondom, bár a könyvjelző hivatkozást én sem találom, és a kamera beállításokból is kikerült az automatikus kép elforgatás kikapcsolása opció.
Persze a komolyabb hibák, hiányosságok mindig később, 1-2 hetes használat után derülnek ki. :shock:

Úgy tudom a Wi-Fi probléma is csak azoknál jelentkezik (tehát a túlnyomó többség), akik Ovi szutyokkal frissítettek.
Próbáld meg a formázást, ahogy Macika javasolta, ha nem segít, akkor vidd el valahová ahol rendesen újraflashelik a telót.


Kis cáfolás :)

nem tudom "nyelvbotlás" e vagy sem, de minden esetben ovi suite-ot írsz. Nem nokia suite-ot. Én nokia suite-tal frissítettem, negyed óra alatt ahogy azt leírták (backup, upgrade, restore) megvolt és végül minden rendben ment, azóta is megy a teló, az alkalmazásokat vissza lehetett "izzítani" - erről korábban írtam, de végül logikus volt, én bénáztam kicsit :)

Én azt gondolom kicsit itt is az az effekt lesz, mint ami pr1.2 és pr2.0 között volt... csak nem annyira kontrasztosan, mert azért az anna is jó volt már - én direkt megvártam míg kijön és csak utána vettem meg az n8-amat. szóval szerintem az elkövetkező 1-2 hónapon belül jön egy nagyobb javító (illetve pár plusz) csomag belle-re, utána pedig a szokásos kis apróságok majd fél év után, aztán mégegy és utána már nem nagyon fogják foltozgatni - reméljük azért, mert tökéletes lesz :D :D :D


vas. feb. 12, 2012 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:

Felhívtam. Anna alatt kiírta neki a wifi kapcsolója az SSID-kat mast csak egy kapcsoló van.
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőn kiírja az SSID-t?
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőre internetes könyvjelzőt rakjon ki. Ez is ment Anna alatt eddig.
- És megy-e nálatok Belle alatt widgetként az SPB Weather?

Én Androidon vagyok soha nem volt Symbian-os telóm. A bátyám régóta használja, de a mostani Belle-s frissítés után ezek nem mennek neki.


a kapcsolóra kattintva (nem a ki/be ikon, hanem a jelerősség grafikonra) egyből látsz mindent, az elérhető összes wlan listával. Ugyan így, ha lehúzod a legördülő menüt látod egyből, hogy hová van kapcsolódva - ugyan azzal a mozdulattal visszalököd a menüt.

szokatlan anna után - vagy inkább más, de praktikusabb szerintem. De biztosan vannak (lesznek) ilyen 3th party widget-ek is.

Internetes linket kirakni nekem nem sikerült belle-en.

Lassan egy hete megy a belle és végül az újdonságokat, az annaház való eltéréseket adott részeken meg lehet szokni, sőt... az biztos, hogy performancia tekintetében érezhető a javulás, neked eddig bejött, megy vele minden ahogy kell.

Van egy lista azon alkalmazásokról, amik anna-mennek, de belle-lel nem, érdemes átnézni vásárlás, letöltés előtt:

http://europe.nokia.com/EUROPE_NOKIA_COM_3/Find_products/Belle-Software-Update/non-compatible-apps.html

személy szerint én nem bántam meg a váltást - eddig legalább is :)


vas. feb. 12, 2012 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Felhívtam. Anna alatt kiírta neki a wifi kapcsolója az SSID-kat mast csak egy kapcsoló van.
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőn kiírja az SSID-t?
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőre internetes könyvjelzőt rakjon ki. Ez is ment Anna alatt eddig.
- És megy-e nálatok Belle alatt widgetként az SPB Weather?

Én Androidon vagyok soha nem volt Symbian-os telóm. A bátyám régóta használja, de a mostani Belle-s frissítés után ezek nem mennek neki.


Én teljesen legyalultam mindent, Phoenix-el tettem fel a Belle-t, Refurb. üzemmódban.
Szerintem az Ovi Suite-s upgrade felejtős. Túl sok minden változott ahhoz, hogy érdemes legyen így feltenni.
Eddig nincs vele komolyabb gondom, bár a könyvjelző hivatkozást én sem találom, és a kamera beállításokból is kikerült az automatikus kép elforgatás kikapcsolása opció.
Persze a komolyabb hibák, hiányosságok mindig később, 1-2 hetes használat után derülnek ki. :shock:

Úgy tudom a Wi-Fi probléma is csak azoknál jelentkezik (tehát a túlnyomó többség), akik Ovi szutyokkal frissítettek.
Próbáld meg a formázást, ahogy Macika javasolta, ha nem segít, akkor vidd el valahová ahol rendesen újraflashelik a telót.


szomb. feb. 11, 2012 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Macika írta:
A dolgokat...
Aha...

Hát tudod, ha komoly választ vár valaki, akkor tegyen fel komoly kérdést is.
Így nem tudok segíteni. Pedig szoktam...


Felhívtam. Anna alatt kiírta neki a wifi kapcsolója az SSID-kat mast csak egy kapcsoló van.
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőn kiírja az SSID-t?
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőre internetes könyvjelzőt rakjon ki. Ez is ment Anna alatt eddig.
- És megy-e nálatok Belle alatt widgetként az SPB Weather?

Én Androidon vagyok soha nem volt Symbian-os telóm. A bátyám régóta használja, de a mostani Belle-s frissítés után ezek nem mennek neki.

Sajnos több probléma adódott a Bellével. Ráadásul visszatérni lehetetlen már az Annára.
Más fórumokban is olvasni, tele van a net csalódott Nokiásokkal. :(

Az SPB Weather valószínűleg összefügg a WLAN-problémával.
Amit én eddig láttam Belle-t, annál nem volt gond az SSID-k kiírásával és kapcsolódott is.
Az ötletem az lenne, hogy próbáljon meg (adatmentés után!!!!) egy hard resetet csinálni a bátyád. Ha akkor, gyári alapállapotban sem megy, akkor próbálja meg újrahúzni rá a szoftvert.
De szerintem menni fog.
Utána mehet vissza apránként a mentés, én csak a telefonkönyvet és az üzeneteket raknám vissza, a többit újratelepíteném.

Az internetes könyvjelző főképernyőre kirakását azt passzolom, mert sosem próbáltam még.


szomb. feb. 11, 2012 2:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
A dolgokat...
Aha...

Hát tudod, ha komoly választ vár valaki, akkor tegyen fel komoly kérdést is.
Így nem tudok segíteni. Pedig szoktam...


Felhívtam. Anna alatt kiírta neki a wifi kapcsolója az SSID-kat mast csak egy kapcsoló van.
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőn kiírja az SSID-t?
- Van-e rá mód, hogy a főképernyőre internetes könyvjelzőt rakjon ki. Ez is ment Anna alatt eddig.
- És megy-e nálatok Belle alatt widgetként az SPB Weather?

Én Androidon vagyok soha nem volt Symbian-os telóm. A bátyám régóta használja, de a mostani Belle-s frissítés után ezek nem mennek neki.


pén. feb. 10, 2012 17:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
YLi írta:
Testvéremnek van N8-a. Kérdezi, hogy Belle frissítés után hogyan lehet kihelyezni könyvjelzőt az asztalra. Valamint az SPB-s időjárás widgetje nem megy. Ja meg valami wifije nem írja ki neki a dolgokat. Bocs, hogy spongyolán fogalmazok.

A dolgokat...
Aha...

Hát tudod, ha komoly választ vár valaki, akkor tegyen fel komoly kérdést is.
Így nem tudok segíteni. Pedig szoktam...


pén. feb. 10, 2012 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Testvéremnek van N8-a. Kérdezi, hogy Belle frissítés után hogyan lehet kihelyezni könyvjelzőt az asztalra. Valamint az SPB-s időjárás widgetje nem megy. Ja meg valami wifije nem írja ki neki a dolgokat. Bocs, hogy spongyolán fogalmazok.


pén. feb. 10, 2012 16:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot] valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség