Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 22:00



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hi!

hmmm... kicsit szíven ütött, hogy a saját levelezője nem enged letölteni egy levél csatolmányát (pdf), ami 5.2 mb és azt mondja a letöltés nem lehetséges, lehet az állomány túl nagy...

kössz... :)

belefutott már valaki ebbe, vagy valamit nem jól csinálok? egy gmail-es fiókról van szó - bár nem hiszem, hogy ez számít :)


szomb. szept. 03, 2011 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Próbáld meg ezzel telepíteni az Ovi Store-t, most adták ki az Ovi Store install problémák elhárítására:

http://www.e7fanclub.com/2011/09/ovi-store-v212045-update-symbian-anna.html

http://www.filesonic.com/file/1841571034/%28N8FanClub.com%29ovistoreinstaller_smartinstaller_prd_PROD-P_2.12.045.zip


szomb. szept. 03, 2011 12:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Sziasztok!

Elhoztam a telcsimet a szervízből, de nem sokat változott a helyzet. Az ovi store-t egyáltalán nem tudom megnyitni. Az alkalmazáskezelőben nem engedi törölni, hogy feltennék egy másikat és ha rákattintok akkor egy darabig vár aztán kilép.Ez állítólag a hard reset miatt van. Nem lett volna szabad resetelni.Nem tudtam. Most mit csináljak? A Battery Monitort se engedi telepíteni. Nem értem hogy a másik telefonom minden működik rendesen ezen meg nem. El sem tudom képzelni mi lehet a probléma.Ki vagyok kicsit bukva egész dél óta ezzel küzdők.
Üdv.


Én is csináltam hard Resetet, négygombosat is, de mégis működik az Ovi Store.
Próbáld meg a következőt:

1. Mass Memory formázás
2. *#7370#
3. Nokia Software Updater-el húzd újra a fw-t
4. MIELŐTT bármit telepítenél, lépj be a szoftverfrissítőbe és telepítsd az összes felajánlott frissítést.

Ha ez sem segít, megpróbálhatsz egy négygombos resetet is, de azzal már óvatosabban kell bánni, mert -bár nekem sikerült- a narancs N8-am kicsit megrogyott tőle, folyamatos periodikus restart hurokba került. Nagy varázslatokkal sikerült csak visszahozni.

Ha ezek mind nem segítenek, szerintem keresd meg Macikát v Ákoskát.... 8)



Köszi a tanácsokat. Mindent megpróbáltam. Már minden jó csak az ovi store nem. Majd csak lesz valahogy.
Köszi


pén. szept. 02, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Sziasztok!

Elhoztam a telcsimet a szervízből, de nem sokat változott a helyzet. Az ovi store-t egyáltalán nem tudom megnyitni. Az alkalmazáskezelőben nem engedi törölni, hogy feltennék egy másikat és ha rákattintok akkor egy darabig vár aztán kilép.Ez állítólag a hard reset miatt van. Nem lett volna szabad resetelni.Nem tudtam. Most mit csináljak? A Battery Monitort se engedi telepíteni. Nem értem hogy a másik telefonom minden működik rendesen ezen meg nem. El sem tudom képzelni mi lehet a probléma.Ki vagyok kicsit bukva egész dél óta ezzel küzdők.
Üdv.


Én is csináltam hard Resetet, négygombosat is, de mégis működik az Ovi Store.
Próbáld meg a következőt:

1. Mass Memory formázás
2. *#7370#
3. Nokia Software Updater-el húzd újra a fw-t
4. MIELŐTT bármit telepítenél, lépj be a szoftverfrissítőbe és telepítsd az összes felajánlott frissítést.

Ha ez sem segít, megpróbálhatsz egy négygombos resetet is, de azzal már óvatosabban kell bánni, mert -bár nekem sikerült- a narancs N8-am kicsit megrogyott tőle, folyamatos periodikus restart hurokba került. Nagy varázslatokkal sikerült csak visszahozni.

Ha ezek mind nem segítenek, szerintem keresd meg Macikát v Ákoskát.... 8)


pén. szept. 02, 2011 20:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Elhoztam a telcsimet a szervízből, de nem sokat változott a helyzet. Az ovi store-t egyáltalán nem tudom megnyitni. Az alkalmazáskezelőben nem engedi törölni, hogy feltennék egy másikat és ha rákattintok akkor egy darabig vár aztán kilép.Ez állítólag a hard reset miatt van. Nem lett volna szabad resetelni.Nem tudtam. Most mit csináljak? A Battery Monitort se engedi telepíteni. Nem értem hogy a másik telefonom minden működik rendesen ezen meg nem. El sem tudom képzelni mi lehet a probléma.Ki vagyok kicsit bukva egész dél óta ezzel küzdők.
Üdv.


pén. szept. 02, 2011 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Szia Imi!
Én is nagyon szeretem az N8-at, Egyenlőre szerintem is talán a legjobb Nokia, de az SGS 2 is nagyon jó Ha melegszik és ha nagyon rövid az akkuidő cserélj rajta ROM ot és megjavul. Az a szoftver amivel kiadták sajnos ilyen. de azóta már van sok újabb amik sokkal jobbak. Nem melegszik, hosszabb az akkuidő és gyorsabb a telcsi is.


Köszi a tanácsot! Ha lesz egy kis időm, kipróbálom.
Félreértés ne essék, én is nagyon szeretem az S2-t is, pont abban erős, amiben a Nokia nem: a netes élmény, gyönyörű és nagy kijelző.
Viszont amire én leginkább használni szoktam (mobilfotózás, zenehallgatás autórádión fm transmitterrel, navigáció, mobilTV) abban az N8 jobban teljesít. És sajnos a fw frissítés sem tudja pótolni a gyengébb ill. hiányzó hw-t (kamera, transmitter, igényesebb anyagok). Ezért mondtam, hogy NEKEM jobban bejön az N8.

Említetted, hogy tapasztalataid szerint az Anna picit jobban meríti az akkut. Ezt én is tapasztaltam, bár a formázás után mint ha megszűnt volna. Ha többet fogyaszt, az valószínűleg az átdolgozott kijelző vezérlés miatt van. Egyrészt megszűnt a bíborba hajló szürkeárnyalat, másrészt ugyanazon fényerő értéknél sokkal életteljesebb, fényesebb a kijelző. Szerintem ha valami, akkor ez okozhatja a többlet fogyasztást, de még így is sokkal jobb, mint a S2 fogyasztása. A kijelzőkép viszont látványosan szebb, ez nekem megéri azt a pár mAh pluszt.. :)


Szia, A navigációt megpróbálhatod az SGS en is. Jól megy rajta Google maps most volt frissítés a Marketten keresztűl, a Sygic Aura. az IGo is. Nekem ez a három van fent. Hát igen Transmitter az nincs.Tökéletes telcsit sajnos nem csinálnak. Szerintem direkt. Ha választani kéne bizony én nehezen tudnék dönteni.

Rátetten az N8 ra egy Battery Monitort. Nem tudom mi lehet a baj de estétől reggelig 20% fogyott pedig minden ki volt kapcsolva a háttérbe. Ugyanakkor az SGS csak 6 % fogyott.Majdnem ugyan azok a progik vannak rajta mivel azokat használom. Át fogom nézni a progikat hogy melyik lehet a bűnös.
Sajnos a Pinkem szervizbe van. Anna után nem ment az Ovi és a Camerát se lehetett bekapcsolni. Előtte minden jó volt. Ha minden igaz ma megyek érte. Remélem jó lesz.


pén. szept. 02, 2011 7:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Szia Imi!
Én is nagyon szeretem az N8-at, Egyenlőre szerintem is talán a legjobb Nokia, de az SGS 2 is nagyon jó Ha melegszik és ha nagyon rövid az akkuidő cserélj rajta ROM ot és megjavul. Az a szoftver amivel kiadták sajnos ilyen. de azóta már van sok újabb amik sokkal jobbak. Nem melegszik, hosszabb az akkuidő és gyorsabb a telcsi is.


Köszi a tanácsot! Ha lesz egy kis időm, kipróbálom.
Félreértés ne essék, én is nagyon szeretem az S2-t is, pont abban erős, amiben a Nokia nem: a netes élmény, gyönyörű és nagy kijelző.
Viszont amire én leginkább használni szoktam (mobilfotózás, zenehallgatás autórádión fm transmitterrel, navigáció, mobilTV) abban az N8 jobban teljesít. És sajnos a fw frissítés sem tudja pótolni a gyengébb ill. hiányzó hw-t (kamera, transmitter, igényesebb anyagok). Ezért mondtam, hogy NEKEM jobban bejön az N8.

Említetted, hogy tapasztalataid szerint az Anna picit jobban meríti az akkut. Ezt én is tapasztaltam, bár a formázás után mint ha megszűnt volna. Ha többet fogyaszt, az valószínűleg az átdolgozott kijelző vezérlés miatt van. Egyrészt megszűnt a bíborba hajló szürkeárnyalat, másrészt ugyanazon fényerő értéknél sokkal életteljesebb, fényesebb a kijelző. Szerintem ha valami, akkor ez okozhatja a többlet fogyasztást, de még így is sokkal jobb, mint a S2 fogyasztása. A kijelzőkép viszont látványosan szebb, ez nekem megéri azt a pár mAh pluszt.. :)


csüt. szept. 01, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Gratula! Üdv a táborban! :)
Szerintem nem fogod megbánni, nekem van SGSII és N8 is, de a mai napig az N8-at szeretem jobban.
Hogy miért?
Mert a Galaxy S2:
- telefonként SOKKAL rosszabb beszélgetési hangminőséget nyújt, mint az N8. Rosszabbul is értem és engem is rosszabbul hallanak
- előbb dobja el a hálózatot, mint az N8, gyenge térerőviszonyok között
- lényegesen hamarabb lemerül, mint az N8 ugyanolyan használat mellett, de még idle módban is. Idegesítő, hogy sokszor 1napot is alig bír.
- sokkal jobban, néha már zavaróan melegszik, mint az N8 ha aktívan használom (net, GPS, multimédia)
- kamera minősége ugyan nem rossz, de az N8 lealázza, különösen az új Beta kamera fw-el.
- akadozva kezeli a T-Mobile mobilTV-t, míg az N8-on hibamentesen fut. Valszeg a folyamatos felbontás-konverzió miatt.
- hiányzik az FM transmitter, NAGYON
- anyaghasználata silányabb az N8-hoz képest

A SGSII-nek 3 nagyon jó tulajdonsága van: nagyon vékony, nagyon gyors és gyönyörű a kijelzője. No és persze az utolsó bitig testreszabható, már ha akarsz egyáltalán ennyire testreszabni. De ez az Android és a Google érdeme, nem a Samsungé...
Igazán egy valamiben verhetetlen: a netezési élményben. Na abban tényleg elképesztően jó.
De ha most döntenem kellene, hogy az N8-tól vagy a Galaxy S2-től váljak meg, nem lenne kérdés: vesszen az S2! :D


Szia Imi!
Én is nagyon szeretem az N8-at, Egyenlőre szerintem is talán a legjobb Nokia, de az SGS 2 is nagyon jó Ha melegszik és ha nagyon rövid az akkuidő cserélj rajta ROM ot és megjavul. Az a szoftver amivel kiadták sajnos ilyen. de azóta már van sok újabb amik sokkal jobbak. Nem melegszik, hosszabb az akkuidő és gyorsabb a telcsi is.


csüt. szept. 01, 2011 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:

fejlemények :)

1. nem egyedi: N8 unable to install any Java apps after Anna update

2. megindult és megy mint állat, ahogy kell...

+érdekesség... két napja vettem a telót, akkor egyből szüzen wifin keresztül ráment PR1.2-re az PR2.0 és az Anna1 Anna2 frissítések... gondoltam ránézek most... erre megint látom az Anna2-őt... ráment... vajon ez ugyan az? nem is értem... azért a nokiás rejtélyek még megvannak...

a lényeg, hogy megy, örülök. Nem igazán akarnám formázgatni, meg matatni, nem ismerem annyira. Az E52-őt azt kiforgattam már, azzal varázsoltam, de az N8 az nekem kicsit új :)


Nem kell tőle félni, ez is csak Symbian, a *#7370# -nek ez sem tud ellenálni... :lol:
Formázás és újratelepítés szempontjából semmi különbség nincs.
A régebbi, 1.0-s fw-nél volt csak ebből gubanc, mert abban a fw-ben többek között pl. az Ovi Store nem volt benne, így formázás után csak elég macerásan lehetett visszatenni.
PR 2.0-nál már nincs ilyen gond, megmarad minden.

Persze ha most megy, akkor nem kötelező bántani. 8)

Én eddig nem formáztam, az Anna update után húztam újra először. Megérte, mert azóta minden egy picit stabilabb és jobb...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici1972 szer. aug. 31, 2011 21:55-kor.



szer. aug. 31, 2011 21:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
1. Nincs ötletem. :oops:

2. Szerintem érdemes lenne leformáznod a telót, majd újratelepíteni a PR2.0-t NSU-val. Nekem is fent van a legújabb MAPS és Ovi Suite is, és gond nélkül telepítettem a térképeket és a hangokat. Túl sok a változás ebben a fw-ben, ilyenkor mindig javasolt tiszta lappal indulni.
A Maps esetében javasolt még - ha a mass memory-t nem akarod formázni - törölni a "cities" mappát, majd újraindítani a Maps-ot.


fejlemények :)

1. nem egyedi: N8 unable to install any Java apps after Anna update

2. megindult és megy mint állat, ahogy kell...

+érdekesség... két napja vettem a telót, akkor egyből szüzen wifin keresztül ráment PR1.2-re az PR2.0 és az Anna1 Anna2 frissítések... gondoltam ránézek most... erre megint látom az Anna2-őt... ráment... vajon ez ugyan az? nem is értem... azért a nokiás rejtélyek még megvannak...

a lényeg, hogy megy, örülök. Nem igazán akarnám formázgatni, meg matatni, nem ismerem annyira. Az E52-őt azt kiforgattam már, azzal varázsoltam, de az N8 az nekem kicsit új :)


szer. aug. 31, 2011 21:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Köszi Imici, szívemből szóltál :)

Időközben az összeszokás folyamata megy egész szépen :)

Két problémába ütköztem, amin nem tudok túllépni, hátha itt már valaki áthidalta/megoldotta ezeket engedelmetekkel:

1. EBuddy telepítése megszakad az alábbi üzenettel:
Az alkalmazás telepítése nem sikerült. Hiba történt --> Belső hiba: Jsr plugin com.nokia.mj.impl.chapi.core.utils.ServiceProvideInstaller cancelled installation

Nem találtam rá semmit még google-val sem...

2. Fent van OVI-ról a legújabb Maps, a gépemen a legújabb OVI suite, de a telóra letöltött térképeket, hangokat nem látja a Suite. Csak keres, keres, keres... a végtelenségbe.

Lehet ez PR2.0 mellékhatás vajon?

Tisztelettel várom a javallatokat :)



1. Nincs ötletem. :oops:

2. Szerintem érdemes lenne leformáznod a telót, majd újratelepíteni a PR2.0-t NSU-val. Nekem is fent van a legújabb MAPS és Ovi Suite is, és gond nélkül telepítettem a térképeket és a hangokat. Túl sok a változás ebben a fw-ben, ilyenkor mindig javasolt tiszta lappal indulni.
A Maps esetében javasolt még - ha a mass memory-t nem akarod formázni - törölni a "cities" mappát, majd újraindítani a Maps-ot.


szer. aug. 31, 2011 21:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Köszi Imici, szívemből szóltál :)

Időközben az összeszokás folyamata megy egész szépen :)

Két problémába ütköztem, amin nem tudok túllépni, hátha itt már valaki áthidalta/megoldotta ezeket engedelmetekkel:

1. EBuddy telepítése megszakad az alábbi üzenettel:
Az alkalmazás telepítése nem sikerült. Hiba történt --> Belső hiba: Jsr plugin com.nokia.mj.impl.chapi.core.utils.ServiceProvideInstaller cancelled installation

Nem találtam rá semmit még google-val sem...

2. Fent van OVI-ról a legújabb Maps, a gépemen a legújabb OVI suite, de a telóra letöltött térképeket, hangokat nem látja a Suite. Csak keres, keres, keres... a végtelenségbe.

Lehet ez PR2.0 mellékhatás vajon?

Tisztelettel várom a javallatokat :)


szer. aug. 31, 2011 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Sziasztok!

No, beléptem én is az N8-asok táborába tegnap. Haza vittem a gépet, be sem tettem a sim-et, egyből wifin keresztül PR1.2-re jött rá az anna és egyéb aprólékok frissítése.

Ki fogtok nevetni, nálam ez a döntés bő fél év volt... versenyben volt a szifon 4, sgs2 és a wm7 (mangora várva). De végül úgy döntöttem adok még egy esélyt a Nokiának az N8-cal.

Persze kapom az íve, ettól - attól, hogy miért nem szifon, miért nem android. Nem értem, most meg kellene győznöm másokat a döntésemről? Nekem eddig nagyon bejön a készülék, új és ismerkedünk. Az biztos, hogy a lehetőségeit ki fogom használni, mert dolgozom is vele.

Két érdekesség, illetve kérdés tisztelettel.

1. a 2. főképernyőn nem enged 6 alkalmazást kirakni, hanem csak 5-öt. A 1. és 3. képernyőre 6 biggyeszthető. Nem vágom az okát :)

2. PR2.0 van rajta, kell e külön az OVI-ról letöltenem a sokat emlegetett 30fps-es app-ot, vagy ez a "tudás" Annával bejött?

Előre is köszi! :)


Gratula! Üdv a táborban! :)
Szerintem nem fogod megbánni, nekem van SGSII és N8 is, de a mai napig az N8-at szeretem jobban.
Hogy miért?
Mert a Galaxy S2:
- telefonként SOKKAL rosszabb beszélgetési hangminőséget nyújt, mint az N8. Rosszabbul is értem és engem is rosszabbul hallanak
- előbb dobja el a hálózatot, mint az N8, gyenge térerőviszonyok között
- lényegesen hamarabb lemerül, mint az N8 ugyanolyan használat mellett, de még idle módban is. Idegesítő, hogy sokszor 1napot is alig bír.
- sokkal jobban, néha már zavaróan melegszik, mint az N8 ha aktívan használom (net, GPS, multimédia)
- kamera minősége ugyan nem rossz, de az N8 lealázza, különösen az új Beta kamera fw-el.
- akadozva kezeli a T-Mobile mobilTV-t, míg az N8-on hibamentesen fut. Valszeg a folyamatos felbontás-konverzió miatt.
- hiányzik az FM transmitter, NAGYON
- anyaghasználata silányabb az N8-hoz képest

A SGSII-nek 3 nagyon jó tulajdonsága van: nagyon vékony, nagyon gyors és gyönyörű a kijelzője. No és persze az utolsó bitig testreszabható, már ha akarsz egyáltalán ennyire testreszabni. De ez az Android és a Google érdeme, nem a Samsungé...
Igazán egy valamiben verhetetlen: a netezési élményben. Na abban tényleg elképesztően jó.
De ha most döntenem kellene, hogy az N8-tól vagy a Galaxy S2-től váljak meg, nem lenne kérdés: vesszen az S2! :D


kedd aug. 30, 2011 23:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:

1. a 2. főképernyőn nem enged 6 alkalmazást kirakni, hanem csak 5-öt. A 1. és 3. képernyőre 6 biggyeszthető. Nem vágom az okát :)

2. PR2.0 van rajta, kell e külön az OVI-ról letöltenem a sokat emlegetett 30fps-es app-ot, vagy ez a "tudás" Annával bejött?

Előre is köszi! :)


A kamera alkalmazás szerintem még csak béta verzió, én a Beta Labs-ról szedtem le, még a PR1.1-re.

A 2. képernyőn nekem 6 alkalmazás van, de upgrade-ltem és nem volt semmilyen reset a telepítés előtt.

Ma reggel frissítettem Anna-ra a T-Mobile brandelt telómat. A béta kamera alkalmazást újra kellett telepítenem, mert nem akart menni, de azóta műxik. Eddig minden OK, csak a külalak nem tetszik! :-) Nincsenek gyári Nokia témák, csak az eddig letöltöttek, illetve van valami fresh_onyx, ami talán gyári. Letöltöttem a Black Annát, de nem tetszik...


kedd aug. 30, 2011 12:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Sziasztok!

No, beléptem én is az N8-asok táborába tegnap. Haza vittem a gépet, be sem tettem a sim-et, egyből wifin keresztül PR1.2-re jött rá az anna és egyéb aprólékok frissítése.

Ki fogtok nevetni, nálam ez a döntés bő fél év volt... versenyben volt a szifon 4, sgs2 és a wm7 (mangora várva). De végül úgy döntöttem adok még egy esélyt a Nokiának az N8-cal.

Persze kapom az íve, ettól - attól, hogy miért nem szifon, miért nem android. Nem értem, most meg kellene győznöm másokat a döntésemről? Nekem eddig nagyon bejön a készülék, új és ismerkedünk. Az biztos, hogy a lehetőségeit ki fogom használni, mert dolgozom is vele.

Két érdekesség, illetve kérdés tisztelettel.

1. a 2. főképernyőn nem enged 6 alkalmazást kirakni, hanem csak 5-öt. A 1. és 3. képernyőre 6 biggyeszthető. Nem vágom az okát :)

2. PR2.0 van rajta, kell e külön az OVI-ról letöltenem a sokat emlegetett 30fps-es app-ot, vagy ez a "tudás" Annával bejött?

Előre is köszi! :)

Úgy tűnik, az átlagnál nem nagyobb az elfogultságod a Nokia mellett, kíváncsi vagyok, Te is csalódni fogsz-e, mint szinte mindenki az ismeretségi körömben, aki adott lehetőséget egy SGS1-nek (a 2-ről nem beszélve).

Várom a fejleményeket!


kedd aug. 30, 2011 12:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

No, beléptem én is az N8-asok táborába tegnap. Haza vittem a gépet, be sem tettem a sim-et, egyből wifin keresztül PR1.2-re jött rá az anna és egyéb aprólékok frissítése.

Ki fogtok nevetni, nálam ez a döntés bő fél év volt... versenyben volt a szifon 4, sgs2 és a wm7 (mangora várva). De végül úgy döntöttem adok még egy esélyt a Nokiának az N8-cal.

Persze kapom az íve, ettól - attól, hogy miért nem szifon, miért nem android. Nem értem, most meg kellene győznöm másokat a döntésemről? Nekem eddig nagyon bejön a készülék, új és ismerkedünk. Az biztos, hogy a lehetőségeit ki fogom használni, mert dolgozom is vele.

Két érdekesség, illetve kérdés tisztelettel.

1. a 2. főképernyőn nem enged 6 alkalmazást kirakni, hanem csak 5-öt. A 1. és 3. képernyőre 6 biggyeszthető. Nem vágom az okát :)

2. PR2.0 van rajta, kell e külön az OVI-ról letöltenem a sokat emlegetett 30fps-es app-ot, vagy ez a "tudás" Annával bejött?

Előre is köszi! :)


kedd aug. 30, 2011 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Hali!

eszembe jutott egy kérdés... amire nem leltem választ :)

Van úgy, hogy egy teló úgy szétfagy, hogy gyakorlatilag ki sem lehet kapcsolni. Ilyenkor marad az aksi kivétele, majd vissza. Ritka, de megeshet...

Na most az N8 esetében mi a helyzet? Ugye nem lehet aksit cserélni - legalábbis normál körülmények között. Persze ugyan ezt kérdezhetném szifonnal...

Szóval ilyenkor mi van? :)


Ilyenkor az van, hogy hosszan, kb. 8-10 másodpercig nyomni kell a power gombot, ez aktivál egy hardware-es resetet. Vagyis van benne egy teljesen független kis időzítő, ami reseteli a procit és ezt 3 rövid rezgéssel jelzi is Neked. A szifonnál még nem foglalkoztam a dologgal, de az N8-nál tuti működik. 8)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici1972 szomb. aug. 27, 2011 9:52-kor.



szomb. aug. 27, 2011 9:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hali!

eszembe jutott egy kérdés... amire nem leltem választ :)

Van úgy, hogy egy teló úgy szétfagy, hogy gyakorlatilag ki sem lehet kapcsolni. Ilyenkor marad az aksi kivétele, majd vissza. Ritka, de megeshet...

Na most az N8 esetében mi a helyzet? Ugye nem lehet aksit cserélni - legalábbis normál körülmények között. Persze ugyan ezt kérdezhetném szifonnal...

Szóval ilyenkor mi van? :)


szomb. aug. 27, 2011 8:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Megjött kedves Annácska, és hozott magával egy "Communicator"-t is.
Tök jó!
De megmondaná valaki, hogy mi ez, és mit kell ezen beállítani?
Na meg főleg, hogy miért?
Ja, és a frissítés leírásában azt olvastam, hogy hoz magával egy frissen szedett (vedett) Offict is. Na azt meg nem találom... HUn van az?

Előre is tenkjú a segítséget.


pén. aug. 26, 2011 15:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
anna... belle...

Symbian Belle Coming Soon for All S^3 Devices - N8FanClub.com

Ki tud dönteni ennyi nő között? :D

Gondolom, a NatoABC ötletén felbuzdulva a Nokia is saját ABC-t csinál. Női nevekből.

Nem Alpha, Bravo, Charlie, hanem Anna, Belle, Christine... ;)


szer. aug. 24, 2011 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
anna... belle...

Symbian Belle Coming Soon for All S^3 Devices - N8FanClub.com

Ki tud dönteni ennyi nő között? :D


szer. aug. 24, 2011 21:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Amúgy a Nokia Betalabs oldaláról már letölthető a kameraszoftver frissítése is:
http://betalabs.nokia.com/apps/camera-update

- átdolgozott, optimalizált kezelőfelület
- 30fps videórögzítés az eddigi 24fps helyett
- folyamatos autofókusz videómódban, a "makro" opció kiválasztásakor

Még nem volt időm feltenni, kicsit húzós ez a két hetem, de amint lesz időm felteszem.


Köszi szépen, hogy szóltál. Én feltettem. Nem találtam a beállításokat az opcióba, de aztán megsúgták, hogy a három pont a beállítások. Nem gondoltam volna. Az akksi mintha gyorsabban fogyna ennél a szoftvernél.
Üdv.


szer. aug. 24, 2011 16:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Ez élő probléma, vagy egyedi eset lehet szerintetek?

http://www.youtube.com/watch?v=rEM2fuIGWh0

Ugyan akkor C7-tel pedig jó... bár laggel kicsit :)

http://www.youtube.com/watch?v=t3vX1wsq8cE


szer. aug. 24, 2011 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:

Köszi szépen megpróbálom.

Szia Imi!

Megcsináltam, és tényleg most már jó lett. Felment rá a 2 Anna alkalmazás. Köszönöm szépen a segítséget.


Szívesen! 8)
Örülök, hogy sikerült megoldani a problémát.

Amúgy a Nokia Betalabs oldaláról már letölthető a kameraszoftver frissítése is:

http://betalabs.nokia.com/apps/camera-update

- átdolgozott, optimalizált kezelőfelület
- 30fps videórögzítés az eddigi 24fps helyett
- folyamatos autofókusz videómódban, a "makro" opció kiválasztásakor

Még nem volt időm feltenni, kicsit húzós ez a két hetem, de amint lesz időm felteszem.


kedd aug. 23, 2011 22:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Szia!
Leakartam tölteni a frissítés után a szoftverfrisítőn keresztül a 2 Anna frissítést.. Egy darabig fissített aztán kiírta, hogy nem lehet fríssíteni. Többször is megpróbáltam. Utána az Ovi-val próbálkoztam.. Ott is a harmadik fázisban megszakadt és kiírta, hogy nem frissíthető mert a letöltő fájl sérült. Tegnap és ma is ez volt. Mind a két telefonnál ezt csinálata. Mi lehet szerinted a gond? A szovtwert letöltötötte rendesen. Az ovit is most frisítettem.
Üdv.


Valamivel összeakadhatott a frissítésed. Mentsd le az adataid, formázd le a telefont, ezután telepítsd újra a PR2.0-t, majd MIELŐTT bármi adatot visszatennél, indítsd el ismét a szoftverfrissítőt.
Én először csak simán frissítettem, nekem felment a 2 Anna frissítés. Így használtam pár napot, nem volt vele gond, de úgy éreztem lehet ez még jobb is. Leformáztam, újrahúztam és tényleg jobb lett. :D Ezután újra felajánlotta a 2 Anna frissítést és újra felment.


Köszi szépen megpróbálom.

Szia Imi!

Megcsináltam, és tényleg most már jó lett. Felment rá a 2 Anna alkalmazás. Köszönöm szépen a segítséget.


kedd aug. 23, 2011 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kakuk100 írta:
Szia!
Leakartam tölteni a frissítés után a szoftverfrisítőn keresztül a 2 Anna frissítést.. Egy darabig fissített aztán kiírta, hogy nem lehet fríssíteni. Többször is megpróbáltam. Utána az Ovi-val próbálkoztam.. Ott is a harmadik fázisban megszakadt és kiírta, hogy nem frissíthető mert a letöltő fájl sérült. Tegnap és ma is ez volt. Mind a két telefonnál ezt csinálata. Mi lehet szerinted a gond? A szovtwert letöltötötte rendesen. Az ovit is most frisítettem.
Üdv.


Valamivel összeakadhatott a frissítésed. Mentsd le az adataid, formázd le a telefont, ezután telepítsd újra a PR2.0-t, majd MIELŐTT bármi adatot visszatennél, indítsd el ismét a szoftverfrissítőt.
Én először csak simán frissítettem, nekem felment a 2 Anna frissítés. Így használtam pár napot, nem volt vele gond, de úgy éreztem lehet ez még jobb is. Leformáztam, újrahúztam és tényleg jobb lett. :D Ezután újra felajánlotta a 2 Anna frissítést és újra felment.


hétf. aug. 22, 2011 22:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
na felpattintottam a belle-t(golan féle cfw) nagyon patent!!:)
:D


vas. aug. 21, 2011 22:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
telepítés után a szoftverfrissítő menüben megjelenik egy fontos és egy kötelező Anna frissítés, valamint egy Ovi Store és egy Social frissítés. Érdemes azokat is feltelepíteni.


Szia!
Leakartam tölteni a frissítés után a szoftverfrisítőn keresztül a 2 Anna frissítést.. Egy darabig fissített aztán kiírta, hogy nem lehet fríssíteni. Többször is megpróbáltam. Utána az Ovi-val próbálkoztam.. Ott is a harmadik fázisban megszakadt és kiírta, hogy nem frissíthető mert a letöltő fájl sérült. Tegnap és ma is ez volt. Mind a két telefonnál ezt csinálata. Mi lehet szerinted a gond? A szovtwert letöltötötte rendesen. Az ovit is most frisítettem.
Üdv.


vas. aug. 21, 2011 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Tegnap óta Annuska már NSU-n is elérhető. :) Szép termetes asszonyság, több, mint 308MB a mérete! :lol: 8)

Egyelőre tetszik, formázás nélkül frissítettem, mégis érezhetően jobban, gyorsabban, akadásmentesebben működik minden.
Az álló helyzetű QWERTY meglepően pontos, pedig nincsenek vékony ujjaim, de tökéletesen használható. A browser is sokkal jobb, de még mindig nem az igazi. A kijelölő funkciók sokat fejlődtek, nagyon gyorsan és kényelmesen lehet egyszerre több fájlt megjelölni, a "Több elem megjelölése" menüpontban. VÉGRE!!!
A GPS is sokkal gyorsabban pozicionál, szinte azonnal megvan a jel.
A telepítés után a szoftverfrissítő menüben megjelenik egy fontos és egy kötelező Anna frissítés, valamint egy Ovi Store és egy Social frissítés. Érdemes azokat is feltelepíteni.

Egyetlen negatívum van, ami nekem személy szerint nem tetszik: A galériában sokkal "fékezettebb" a kinetikus scroll, szerintem a régi "pörgős" verzió sokkal kényelmesebb volt.

Ha valaki esetleg elsőre nem találná, megváltozott az FM adó (transmitter) neve: Lejátszás rádión

Ha találok még valami érdekeset, megírom. :roll:


pén. aug. 19, 2011 9:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 20, 2006 19:58
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:
lizakd írta:
http://www.smartnews.hu/2011/06/symbian-anna-30fps-es-folyamatos-autofokusz-n8-ra/ Ez megvalósúlt? Akik frissítettek, észrevehető valami változás videózásnál?

Ez külön frissítés lesz an N8-ra, ha minden igaz, hétfőn jön.

Köszi a gyors választ! Külföldi fórumon én is ezt az infót találtam!


csüt. aug. 18, 2011 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
lizakd írta:
http://www.smartnews.hu/2011/06/symbian-anna-30fps-es-folyamatos-autofokusz-n8-ra/ Ez megvalósúlt? Akik frissítettek, észrevehető valami változás videózásnál?

Ez külön frissítés lesz an N8-ra, ha minden igaz, hétfőn jön.


csüt. aug. 18, 2011 17:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 20, 2006 19:58
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
http://www.smartnews.hu/2011/06/symbian ... usz-n8-ra/ Ez megvalósúlt? Akik frissítettek, észrevehető valami változás videózásnál?


csüt. aug. 18, 2011 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Asszem ez jó hír: a független kávészínű (vagy milyen... :) ) telefonomra MOST megy fel Anna. OTA.

Töltsétek!
:D


csüt. aug. 18, 2011 9:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 16, 2011 13:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
sziasztok.
Nekemis van május óta egy n8-00 -ám, és mind eddig hiba nélkül üzemelt, de most valahogy nem akar vakuval fényképezni, csak ha kivan kapcsolva a vaku.
Tapasztalt valaki ilyen problémát vele ?
Nem nyúltam bele, nem állitgattam el semmit. :|


kedd aug. 16, 2011 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A Nokia nem szokott sokáig váratni a "megoldásra", be fogják foltozni a hibát és megszüntetik a lehetőséget.

Ez most csak valami véletlenül kikerült dolog. Nem véletlen, hogy a többi típusnál ilyesmi nem került elő.


kedd júl. 26, 2011 22:16
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
qkac111 írta:
Nem figyeltél, PR1.2 vagy PR1.1 nem béta de azokról is van visszaút!


Én azt mondtam, hogy A PR 2.0 a béta, ERRŐL van meg a lehetőség a visszatérés a hivatalos PR 1.xx verziókra. Ezt kommenteltem, nem mást. De persze lehet, hogy a nem béta verziókra is működik, nem próbáltam egyiket sem.


hétf. júl. 25, 2011 22:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 12:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
siofok00 írta:
Amiről biztosan működik vissza: PR 2.0 béta, PR 1.2 PR 1.1. Lehet a játék megszűnik majd, ha kijön a végleges PR 2.0. A módszert egyébként lengyel gsm szakik "találták fel". Megszenvedtem a google fordítóval, mire sikerült kihámozni az oldalt. :)


Valószínűleg pont azért működik, mert béta, így hagytak a fejlesztők egy visszatérési lehetőséget. A végleges PR2.0-nál már szerintem nem lesz ilyen rózsás a helyzet. :lol:


Nem figyeltél, PR1.2 vagy PR1.1 nem béta de azokról is van visszaút!


hétf. júl. 25, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Minőségi Meego theme N8-ra:

http://www.mediafire.com/?w74w23cfdm06604


hétf. júl. 25, 2011 16:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
MŰKÖDIK!

2.0-ról visszatettem a bétát, aztán a 14.-2t most megint anna van fent:) :mrgreen: persze csak játékból..

várom ugyan a véglegest, mert az ovi nem műxik.. :evil: , meg gondolom mmég más sem, de bzs fantasztikus munkát végez!
ez a főnixem:
2011.08.003.45122

tehát több főnix-szel is megy a dolog...


vas. júl. 24, 2011 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Amiről biztosan működik vissza: PR 2.0 béta, PR 1.2 PR 1.1. Lehet a játék megszűnik majd, ha kijön a végleges PR 2.0. A módszert egyébként lengyel gsm szakik "találták fel". Megszenvedtem a google fordítóval, mire sikerült kihámozni az oldalt. :)


Valószínűleg pont azért működik, mert béta, így hagytak a fejlesztők egy visszatérési lehetőséget. A végleges PR2.0-nál már szerintem nem lesz ilyen rózsás a helyzet. :lol:


vas. júl. 24, 2011 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Amiről biztosan működik vissza: PR 2.0 béta, PR 1.2 PR 1.1. Lehet a játék megszűnik majd, ha kijön a végleges PR 2.0. A módszert egyébként lengyel gsm szakik "találták fel". Megszenvedtem a google fordítóval, mire sikerült kihámozni az oldalt. :)


vas. júl. 24, 2011 11:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
A lényeg, hogy megoldható, így már merek bátran felrakni pl. a bzs féle firmware-ből is, ha gond van, mehet vissza az eredeti verzió. Most csak az a kérdés, hogy ez a pre beta megjelölés mit takar és 999 verziószám, amikor a phoneix kiírja a variánst. A dolog másik kulcsa pedig a Phoenix verzió, ugyanis csak a fentebb leírt verzióval működik, más verzióval nem.

Továbbra is fenntartom, hogy szerintem csak egy FW-verzióval működik.

Megvárom a további vitával, míg valaki rászalad, a hoppá, ez már nem megy vissza c. fekáliára.

Addig hívő vagyok...


szomb. júl. 23, 2011 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A lényeg, hogy megoldható, így már merek bátran felrakni pl. a bzs féle firmware-ből is, ha gond van, mehet vissza az eredeti verzió. Most csak az a kérdés, hogy ez a pre beta megjelölés mit takar és 999 verziószám, amikor a phoneix kiírja a variánst. A dolog másik kulcsa pedig a Phoenix verzió, ugyanis csak a fentebb leírt verzióval működik, más verzióval nem.


szomb. júl. 23, 2011 16:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
qkac111 írta:
siofok00 írta:
egy idézet egy fórumtárstól, aki megerősítette, hogy nála is működik a módszerem:

Re: N8 CFW/MOD

HozzászólásSzerző: golan7 » 2011-07-19 kedd 09:03:24

csoliver írta:

qkac111 írta:

csoliver írta:Lehet Pr 2.0-ról sima phoenix-szel downgradelni!!!!
A használható Phoenix verzió: Phoenix Service Software 2010.08.004.41526


Próbáltad is vagy csak olvastál róla? :hmm2:
Mert ez nem mindegy!!!



Előbb írtam, hogy IGEN! Tegnap este így raktam vissza a PR 1.2-öt.




Működik, most raktam vissza a T-s fw-t!

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... start=2830

Igen én is kételkedtem benne, kipróbáltam, működik.
Mivel a kínai PR2.0 van a telefonomon, szerviz esetén szükség lehet rá!!

Akkor ez valami egyedi dolog lehet.

A BB5 SL3 készülékek PM-jében a 308-as sor írásvédett, azt még profi szervizboxokkal sem lehet felülírni, pedig ez szükséges lenne a sikeres downgrade-hez.
Ezért vagyok hitetlen.

Nem foglalkoztam annyit a témával, hogy utána nézzek, hogyan/miért működik, de szerintem tuti valami egyedi dolog lehet...


szomb. júl. 23, 2011 9:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 12:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
egy idézet egy fórumtárstól, aki megerősítette, hogy nála is működik a módszerem:

Re: N8 CFW/MOD

HozzászólásSzerző: golan7 » 2011-07-19 kedd 09:03:24

csoliver írta:

qkac111 írta:

csoliver írta:Lehet Pr 2.0-ról sima phoenix-szel downgradelni!!!!
A használható Phoenix verzió: Phoenix Service Software 2010.08.004.41526


Próbáltad is vagy csak olvastál róla? :hmm2:
Mert ez nem mindegy!!!



Előbb írtam, hogy IGEN! Tegnap este így raktam vissza a PR 1.2-öt.




Működik, most raktam vissza a T-s fw-t!

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... start=2830

Igen én is kételkedtem benne, kipróbáltam, működik.
Mivel a kínai PR2.0 van a telefonomon, szerviz esetén szükség lehet rá!!


szomb. júl. 23, 2011 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
egy idézet egy fórumtárstól, aki megerősítette, hogy nála is működik a módszerem:

Re: N8 CFW/MOD

HozzászólásSzerző: golan7 » 2011-07-19 kedd 09:03:24

csoliver írta:

qkac111 írta:

csoliver írta:Lehet Pr 2.0-ról sima phoenix-szel downgradelni!!!!
A használható Phoenix verzió: Phoenix Service Software 2010.08.004.41526


Próbáltad is vagy csak olvastál róla? :hmm2:
Mert ez nem mindegy!!!



Előbb írtam, hogy IGEN! Tegnap este így raktam vissza a PR 1.2-öt.




Működik, most raktam vissza a T-s fw-t!

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... start=2830


kedd júl. 19, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Minden symbianos Nokianak van egy skandináv product code-os pre beta verziója. Ez mindig gyártási tesztverzió. Ezeket minden esetben vissza lehet tenni, amolyan alapszoftver. Ezt utána bármire lehet frissíteni. A nokiaprogramok-on is kipróbálták többen a módszert és működik, de csak egyetlen Phoenix verzióval: Phoenix Service Software 2010.08.004.41526 Egyenlőre csak az N8 pre betaja van kint, más típusé nem.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára siofok00 kedd júl. 19, 2011 19:12-kor.



kedd júl. 19, 2011 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Tegnap ezzel a módszerrel tettem vissza a pr 1.2ot a kínai pr 2.0 beta helyett.

Ne haragudj, én továbbra is 'majd ha látom' kategóriába teszem ezt a dolgot...


kedd júl. 19, 2011 16:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Tegnap ezzel a módszerrel tettem vissza a pr 1.2ot a kínai pr 2.0 beta helyett.


kedd júl. 19, 2011 11:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Re: Nokia N8-00

HozzászólásSzerző: csoliver » 2011-07-18 hétf. 20:47:19
Lehet Pr 2.0-ról sima phoenix-szel downgradelni!!!!

A beta PR 1.0-át simán vissza lehet tenni, majd utána bármelyik pr-t!!!

A lényeg, hogy dead phone módban kell flashelni és be kell jelölni a software downgrade pipát.

Itt a Pre beta 1.0:

http://www.4shared.com/file/9Y2rNKIb/No ... kiet_.html

Hááááát, azért én ezt fenntartással fogadnám, ha nem baj.

Mivel az ilyen dolgokra kihegyezett szervizboxok sem tudnak N8-at DG-lni...


hétf. júl. 18, 2011 23:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség