Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 20:25



Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a jövő? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Erről beszéltem a topik elején, pedig akkor még nem hallottam a hírt:

http://mobilarena.hu/hir/a_menedzsment_lassitotta_a_symbian_fejleszteset.html

Sajnos ez tipikus manager hozzáállás, óriási károkat tud okozni egy ilyen felfogású management egy cégnek.
Remélhetőleg a vezetőváltásokkal ez végre megszűnik...


csüt. szept. 30, 2010 16:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Hát éppen ez az! Én is így gondolom, de mindig csak a Symbian3-ról meg 4-ről esik szó, de azok érintős platformok. Én legalábbis nem hallottam még róla, hogy ezeknek lenne "nem érintős" változatuk. Ezért kérdezem, hogy mi lesz a nem érintős Szimbivel? Marad a mostani verzió (Symbian OS v9.3, S60 3rd Edition, Feature Pack 2)?


Valószínűleg igen.
Legalábbis a legújabb nem-érintős cuccokon is ez fut.

Lényegében minden teljesen rendben is van vele.


szer. júl. 28, 2010 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Hát éppen ez az! Én is így gondolom, de mindig csak a Symbian3-ról meg 4-ről esik szó, de azok érintős platformok. Én legalábbis nem hallottam még róla, hogy ezeknek lenne "nem érintős" változatuk. Ezért kérdezem, hogy mi lesz a nem érintős Szimbivel? Marad a mostani verzió (Symbian OS v9.3, S60 3rd Edition, Feature Pack 2)?


kedd júl. 27, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
csab2 írta:
Arról van valakinek valami infója, hogy a nem érintős Symbiannal mi lesz? A Symbian1, 3 és 4 ugye érintős oprendszer. Mi lesz a nem érintős okos Nokiakkal? Megszűnnek létezni?


Tudomásom szerint nem szűnik meg, az (alsó) középkategóriába vándorol át.
Szerintem tekintélyes tábora van az érintőkijelzőt nem preferáló júzereknek is, ezért szvsz hiba lenne megszüntetni ezt a vonalat.
Bár ezt majd a piac eldönti... :wink:

És aki mondjuk egy E72 utódra vár? Megkapja műanyag vázban, olcsóbban? :)


kedd júl. 27, 2010 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Arról van valakinek valami infója, hogy a nem érintős Symbiannal mi lesz? A Symbian1, 3 és 4 ugye érintős oprendszer. Mi lesz a nem érintős okos Nokiakkal? Megszűnnek létezni?


Tudomásom szerint nem szűnik meg, az (alsó) középkategóriába vándorol át.
Szerintem tekintélyes tábora van az érintőkijelzőt nem preferáló júzereknek is, ezért szvsz hiba lenne megszüntetni ezt a vonalat.
Bár ezt majd a piac eldönti... :wink:


hétf. júl. 26, 2010 22:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Arról van valakinek valami infója, hogy a nem érintős Symbiannal mi lesz? A Symbian1, 3 és 4 ugye érintős oprendszer. Mi lesz a nem érintős okos Nokiakkal? Megszűnnek létezni?


hétf. júl. 26, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
A nyílt oprendszereknak sajnos tényleg az az óriási hátrányuk, hogy bármikor bárki írhat olyan rejtett kódot az alkalmazásába, ami BÁRMIT megtehet a telefonoddal és az adataiddal, ahogy azt Macika tökéletesen leírta.


Emlékszem a régi szép időkre, amikor is a Pappfer.hu-n összeálltunk hárman-négyen, és elkezdtük módosítani a telefonok software-ét. Több hónapi munka után ugyan, de megtörtént az első siker, sikerült elérni egy K300i-s telefonon, hogy MP3-az is kezeljen SMS csengőhangként, és ne csak midit. Ez volt az első olyan beavatkozás, amit úgy is el tudtunk érni, hogy a már működő telefonon módosítottuk a dolgot, meg úgy is, hogy a telefon flash-ében, tehát SW frissítés után módosult a dolog. Megjegyezem, összesen 6 byte-ot kellett kicserélni a módosításhoz, de ezzel törtük meg a jeget.
Ma már ott tartanak, hogy több 10 programsoros kis programokat tudnak hozzáadni a telefon SW-éhez, akár olyanokat is, amit gyárilag nem tudott a telefon.

Ilyen alapon nyugodtan megtehettük volna azt is, amit Macika írt, hogy elküldi egy adott számra/weblapra a felhasználó adatait, és soha nem vette volna észre a felhasználó.
Symbian-ra sem hiszem, hogy csak egyetlen cég ír programot, és ha már 2-3 ember tud rá programot írni, akkor bárki hozzájuthat, aki nagyon akar, mindenhol van gyenge láncszem.

Tehát szvsz nem azért nincsenek még ilyen adatlopó programok, mert nem képesek megcsinálni, vagy mert akkora védelmet jelent, egy "zárt"-nak nevezett operációs rendszer, hanem azért, mert valószínűleg még senkinek nem állt érdekében ilyet csinálni...

(bocs a hosszú bevezetőért, csak szemléltetésképpen írtam, hogy egy zárt, sőt igazából oprendszer nélküli telefonnál is megoldható ez a dolog)


szomb. júl. 24, 2010 8:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Hááát, csak ez a két véglet van???

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, de azt hiszem jól érzékeltettem a mondandómat.
Nem értem, hogy miért baj az, ha valami normálisan működik és egyáltalán nem érdekel, hogy hogyan teszi ezt.
Teljes mértékben norddal értek egyet.

Egyébként meg hogy visszakanyarodjak a topic szorosan vett témájához, több oprendszer is fenn fog maradni szerintem és vígan megélnek egymás mellett mint eddig is.
Az Android fejlődik és egyre jobban terjed. Egyre nagyobb szeletet fog kihasítani az okosmobilok piacából ez nem vitás.
A Windows is fel fog támadni szerintem a WP7-tel, már többen is bejelentették, hogy fognak ilyen rendszerű telókat gyártani.
Az iOS ugye zárt, már abból a szempontból, hogy csak egy gyártó használja. Ez most sikeres, én bízom benne, hogy az is marad és erre minden esély meg is van. Nem lesz a legnépszerűbb oprendszer, hiszen csak 1 telefon használja, de jelentős részt hasít ki abból a bizonyos tortából továbbra is.
A Samsung nyomatja a Bada-t, nem tűnik rossznak. Lehet, hogy liszenszelni is fogja, ez jót tenne a terjedésének.
Én a Symbiant sem temetem. Ha a Nokiának van esze, akkor megpróbál egy olyan rendszert kidobni a Symbian4 személyében ami gyors, megbízható, szép, DE markánsan különbözik az Androidtól és az iOS-től kinézetben és esetleg egy picit logikában is. Az az irány pedig kimondottan tetszik ami megjelent az N8-cal, tudniillik hogy olyan hardveres újdonságokat alkalmaz, amit eddig más gyártók nem igazán részesítettek előnyben: kiváló kamera, USB OTG. Én személy szerint azt szeretném, ha jobban egységesítenék a Symbiant, nem úgy mint most, amikor rengeteg verzió van, majdnem minden telefonon más és más.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csab2 szomb. júl. 24, 2010 8:50-kor.



szomb. júl. 24, 2010 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
A nyílt oprendszereknak sajnos tényleg az az óriási hátrányuk, hogy bármikor bárki írhat olyan rejtett kódot az alkalmazásába, ami BÁRMIT megtehet a telefonoddal és az adataiddal, ahogy azt Macika tökéletesen leírta.
De amit az Apple művel, az számomra elfogadhatatlan.

Hm, most akkor mi a hátrány? A teljesen nyílt oprendszer vagy az, ha ellenőrzik neked a szoftvereket, nehogy baj legyen belőle? ;)
Hol kéne lennie a határnak?

Imici1972 írta:
Az a vérlázító arrogancia pedig, ahogyan Jobs és csapata kezelik az iPhone4 körül kialakult helyzetet

Igen, ez egyértelműen nem volt szép megoldás! (Üzleti szempontból vizsgálva viszont csak ez az egy út volt a járható. Sajnos, a mi szempontunkból...)

Imici1972 írta:
esélyed sincs bármit tenned a telefonoddal

Mi tartozik a "bármi"-be?
Saccperkábé a júzerek 99,9%-a - operációs rendszertől függetlenül - nem akar többet a telefonjától, mint a szokásos dolgok (telefon, sms, internet mail, stb), meg az adott operációs rendszerhez fellelhető programokat feltelepíteni és _problémamentesen_ használni. Nem akar regisztriben turkálni, programkódokat nézegetni, esetleg módosítgatni mi-lesz-ha alapon. ;)

---

BT: ebben lehet igazság. (Bár, én már erről is leszoktam az email, dropbox internetes fájlküldés világában, mint anno a CD-ről, DVD-ről, amikor bejött a pendrive.)


szomb. júl. 24, 2010 7:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Részlet egy privát levelemből:

"Én még mindig Nokia párti vagyok, bár tény, hogy egy kissé elszaladt mellettük a konkurencia.
Ezzel együtt még mindig bízom benne, hogy a Symbian^3-4 illetve a MeeGo és az erre épülő készülékek meghozzák a sikert.
Minden azon múlik, hogy mennyire lesz bugos a piacra dobott teló.
Sajnos közben az Android és az iPhone körül kialakult egy mítosz, most az a trendi és a menő, akkor vagy up to date, ha Androidos vagy iOS-es a telefonod.
Divat lett szidni és alázni a Nokiát. Tény, hogy sok hibát elkövettek, de melyik cég nem?
Arról persze nem illik beszélni, hogy a Google - az Android rendszer kifejlesztője - beszünteti a Nexus One gyártását, mert óriási bukás.
Az is tabu lesz lassan, hogy az iPhone4-ben a Bluetooth csak hang átvitelére alkalmas, fájl küldésre nem, hogy nincs benne FM rádió, hogy az antennája csapnivaló. Mert ha APPLE vagy ANDROID, akkor minden el van nézve...

Nagyon várom az N8-at, elsők között szeretnék venni egyet. Csak a színéről nem tudok dönteni, a zöldet kivéve mindegyik tetszik, legalábbis képen....
Kíváncsi leszek a MeeGo-s telókra is, N900-at is használok, a Maemo5 nagyon jó kis oprendszer, csak még pár funkciót implementálni kellene. Gondolom ezt a MeeGo-ban teszik majd meg.

Szerintem most itt a lehetőség a Nokiának, hogy megfordítsa a számára kedvezőtlen folyamatokat."



A nyílt oprendszereknak sajnos tényleg az az óriási hátrányuk, hogy bármikor bárki írhat olyan rejtett kódot az alkalmazásába, ami BÁRMIT megtehet a telefonoddal és az adataiddal, ahogy azt Macika tökéletesen leírta.

De amit az Apple művel, az számomra elfogadhatatlan. Teljesen magukhoz láncolnak, esélyed sincs bármit tenned a telefonoddal az Ő szoftvereik és tárhelyeik használata nélkül.
Az a vérlázító arrogancia pedig, ahogyan Jobs és csapata kezelik az iPhone4 körül kialakult helyzetet, csak tovább erősíti a hitemet, hogy az Apple-ből köszönöm szépen nem kérek. És nem, nem azért, mert savanyú az alma, ahogyan a szőlő szokott az lenni... :lol:

Zárszóként pedig ismét néhány sor az említett privát levelemből:

"Szerintem most itt a lehetőség a Nokiának, hogy megfordítsa a számára kedvezőtlen folyamatokat.
Ha nem puskázzák el és ha a sok divatmajom nem áll át közben teljesen az Android ill. iPhone vonalra, akkor szvsz pár éven belül ugyanott tarthat majd a Nokia, mint 3 éve, az "N95-ös időkben"

Csak az a kár, hogy ezt sokkal nagyobb erőfeszítések árán tudják csak elérni, mint ha nem aludtak volna el és folyamatosan olyan innovatív telókat dobtak volna piacra az elmúlt 3 évben, mint amilyen az N95 volt, vagy a most bejelentett N8.

Remélem ez örök tanulság lesz a Nokia managementjének, bízom bennük és kitartok a márka mellett.
Nálam nem divat rögtön elpártolni azok mellől, akik - még ha részben önhibájuknak köszönhetően is - nehéz helyzetbe kerültek.
Szeretem a Nokia feelinget, a köré kapcsolódó szolgáltatásokat, egyelőre még a "vagy Nokia, vagy semmi" állásponton vagyok.
Remélem a jövőben nem kényszerít rá a Nokia, hogy felülvizsgáljam a nézeteimet... "


ui: a divatmajom kifejezésért elnézést kérek, ha bántó volt. Természetesen nem mindenki az, aki iPhone-t vagy Androidos telót vesz. Akinek nem inge, ne vegye magára... :wink:


pén. júl. 23, 2010 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Macika írta:
Nézd, ahogyan a Mac is, úgy az összes többi Apple termék is arra hajaz, hogy ne érdekeljen, mi hogyan működik, fizesd meg és élvezd, (a)hogy működik.
Ne érdekeljen, mi a reakció arra, ha hozzáérsz egy ponton a képernyőhöz, ne érdekeljen, milyen progik futnak a háttérben.
Ne tudd, mitől megy az autó, ne tudd, hogyan működik a mikrohullámú sütő.
Használd, élvezd, légy konzumidióta.

Vagyunk páran, akiket ez zavar. Akkor is, ha jó érzés. Mert - egyébként - rohadtul az. :)

Már ne haragudj, de engem rohadtul nem érdekel, hogy hogyan működnek a használati tárgyak. Én használni akarom őket. Egyszerűen, kényelmesen, gond nélkül. Akkor én konzumidióta vagyok? Akkor szerinted mindenkinek szuper polihisztornak (orvosnak, elektroműszerésznek, autószerelőnek, fizikusnak, stb.) kellene lennie?

Hááát, csak ez a két véglet van???


pén. júl. 23, 2010 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Nézd, ahogyan a Mac is, úgy az összes többi Apple termék is arra hajaz, hogy ne érdekeljen, mi hogyan működik, fizesd meg és élvezd, (a)hogy működik.
Ne érdekeljen, mi a reakció arra, ha hozzáérsz egy ponton a képernyőhöz, ne érdekeljen, milyen progik futnak a háttérben.
Ne tudd, mitől megy az autó, ne tudd, hogyan működik a mikrohullámú sütő.
Használd, élvezd, légy konzumidióta.

Vagyunk páran, akiket ez zavar. Akkor is, ha jó érzés. Mert - egyébként - rohadtul az. :)

Már ne haragudj, de engem rohadtul nem érdekel, hogy hogyan működnek a használati tárgyak. Én használni akarom őket. Egyszerűen, kényelmesen, gond nélkül. Akkor én konzumidióta vagyok? Akkor szerinted mindenkinek szuper polihisztornak (orvosnak, elektroműszerésznek, autószerelőnek, fizikusnak, stb.) kellene lennie?


pén. júl. 23, 2010 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Nézd, ahogyan a Mac is, úgy az összes többi Apple termék is arra hajaz, hogy ne érdekeljen, mi hogyan működik, fizesd meg és élvezd, (a)hogy működik.
Ne érdekeljen, mi a reakció arra, ha hozzáérsz egy ponton a képernyőhöz, ne érdekeljen, milyen progik futnak a háttérben.
Ne tudd, mitől megy az autó, ne tudd, hogyan működik a mikrohullámú sütő.
Használd, élvezd, légy konzumidióta.

Amikor fiatal voltam, élveztem, hogy tudtam, hogyan működik az autó minden porcikája; MHSZ-nél a hivatásos jogsi megszerzéséhez elég komoly gyakorlati tudás is kellett.
Most már autó esetében esélyed sincs erre: ha hozzá akarsz nyúlni csak kicsit is komolyan, akkor az már nem autószerelés, hanem számítástechnika. A gyári progi nélkül meg nem sok mindenre megyünk...

Amikor bejöttek a PC-k, ott is jó kis muri volt a szét- és összeszerelés, órákat, napokat, heteket eltölteni a buherálással. Most már a tököm tele van az asztal mögötti vezetékhegyekkel...

Változik az ember... az autóban is jó dolog, amikor üvölt a motor a füledbe vagy egy UAZ-zal szórakozol, és a szinkronizálatlan váltóval próbálsz meg reccsenés nélkül minél gyorsabban váltani a dupla kuplung / megfelelő nagyságú gázfröccs-kombinációt eltalálva.

De ha az ember egy idő után a nyugalmat, automata váltót, csendet (meg mondjuk Chopint :)) keresi a kocsiban; vagy a számítógép már nem cél, hanem csak egy eszköz a célhoz vezető úton; nos, attól még nem biztos, hogy a használat élvezete a hibbantság jele. ;)

Hogy egy kis ON is legyen a témában:
Symbian alatt 6(!) lépésből áll az az egyszerű dolog, hogy a névjegyzéket, naptári bejegyzéseket OTA szinkronizáljam... (nem hasraütök: Nokia OVI Magazinból puskázok) attól nem leszek konzumidióta, ha egy ilyen szinkron elvégzéséhez támogatási csomagot meg mobil klienst telepítek? Vagy az, hogy egy program-letöltés után pluszban néhány OK-t meg Agree-t nyomok, attól már tudom, hogy hogyan működik a Nokia-féle okostelefon szoftvere? ;)

Volt WINMO-s, Symbian-féle, iOS-es telefonom... egyikre se mondanám, hogy tökéletes. Blackberry-t múlt héten próbálgattam, azzal el tudnék lenni jó darabig, azt hiszem. Az Android-ba bele kéne néznem, de valahogy az egyáltalán nem vonz... tudom, ez az igazán nagy hülyeség, azelőtt temetni, hogy meg se néztem. :D


pén. júl. 23, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
A témához pedig:

Addig fog nőni a FREE (ez kell nekünk, a SZABADSÁG) oprendszerekre való igény, míg valamely bűnözői réteg rá nem jön, mekkora biznisz lehet hasznosnak álcázott progival értékes adatokat (híváslista, telefonkönyv, üzenetek, munkafájlok) megszerezni a telefonokból WLAN-on/GPRS-en keresztül, ráadásul a felhasználó TUDATOS beleegyezésével.

Legyen az pl. egy időjárás-program.
Alapból engedélyezni kell már telepítéskor, hogy hozzáférjen a telefon bizonyos adataihoz (de azt, hogy melyekhez, soha senki nem fogja tudni leellenőrizni), engedni kell neki a szerverre feltöltést, a bármikori GPRS kapcsoaltot, stb-stb.


pén. júl. 23, 2010 14:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
nord írta:
Venemo írta:
iPhone: Remek felhasználói felület, könnyű kezelhetőség. Kár, hogy a buta, könnyen befolyásolható emberek a célközönsége. (A jelenlévők perse kivételek.)

Nocsak, hadd lássam én is a felmérést. :)

Nézd, ahogyan a Mac is, úgy az összes többi Apple termék is arra hajaz, hogy ne érdekeljen, mi hogyan működik, fizesd meg és élvezd, (a)hogy működik.
Ne érdekeljen, mi a reakció arra, ha hozzáérsz egy ponton a képernyőhöz, ne érdekeljen, milyen progik futnak a háttérben.
Ne tudd, mitől megy az autó, ne tudd, hogyan működik a mikrohullámú sütő.
Használd, élvezd, légy konzumidióta.

Vagyunk páran, akiket ez zavar. Akkor is, ha jó érzés. Mert - egyébként - rohadtul az. :)


pén. júl. 23, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Venemo írta:
iPhone: Remek felhasználói felület, könnyű kezelhetőség. Kár, hogy a buta, könnyen befolyásolható emberek a célközönsége. (A jelenlévők perse kivételek.)

Nocsak, hadd lássam én is a felmérést. :)


pén. júl. 23, 2010 13:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
A mostani Maemo-n látottak alapján én azt mondom, hogy a MeeGo nem lesz rossz, sőt. Szerintem jó ötlet volt tőlük összeállni az Intellel. Nekem a felsoroltak közül ez a legszimpatikusabb.

Az érintős Symbian felületéről mindig az jut eszembe, hogy olyan, mintha nem-érintős készülékekre is szánnák. Különösebb problémám nincs vele, de nem hiszem, hogy visszaváltanék rá valaha. Az N8 egyáltalán nem hoz lázba.

A Windows Mobile 6-nak abszolút leáldozott. Szintén különösebb baj nincs vele, de mindegyik ráhúzott felületnek igen nehézkes a kezelése. A Windows Phone 7 nem lesz rossz, de azok a képernyőből kilógó nagy feliratok nekem nem szimpatikusak.

Android: Neeee! A Google egyetlen üzleti célja vele, hogy tönkretegye a konkurenciát. Nekem abszolút nem tetszik.

iPhone: Remek felhasználói felület, könnyű kezelhetőség. Kár, hogy a buta, könnyen befolyásolható emberek a célközönsége. (A jelenlévők perse kivételek.)


csüt. júl. 22, 2010 23:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Teljesen egyet értek Ákoskával. Mindig voltak hardveres hibái a szifonnak, de azt amit nyújt, azt nagyon jól/kényelmesen nyújtja.


hétf. júl. 12, 2010 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Az Apple egy kétségtelenül sikeres üzleti modellt követ, amit pl. a Nokia is megszívlelhetne, ha sikeres akar maradni.

Csak 1-2 aktuális típusuk van, de azok a megjelenésük idejében technikailag nagyjából rendben vannak, a fő hangsúlyt a felhasználói élményre helyezik, amit a felhasználók élveznek és meg is hálálnak.
Rendszeres a sw frissítés (még 1-2 éves készülékekre is), jelentős feature hozzáadásokkal, ami sokkal szimpatikusabb, mint folyton új készülékek vásárlására buzdítani.

A Nokia pár éve nekilátott ész nélkül kiadni az újabb és újabb típusokat, ma már alig valaki képes átlátni a teljes palettát és 1-1 modell javítgatására alig marad energia/akarat.

Ehelyett kevesebb, de jobban gondozott és több "akarom" érzést kiváltó dolgot kellene beléjük pakolni. Ma szinte csak az újonnan bejelentett N8 lehet majd ilyen, csak ne legyen olyan hibája, mint az N900-nak a rettentően alulméretezett akku.
A Nokia sajnos hajlamos beleszaladni szinte minden készülékben valami érthetetlen tervezési hibába.


vas. júl. 11, 2010 23:26
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
(Lásd Apple, egyetlen telójuk van, az iPhone, évente adnak ki egy frissítést, mégis amikor megjelenik, kitör a hiszti, minden róluk szól, minden hiba el van nézve nekik, pár nap alatt adnak el több millió kütyüt. Jó tudom, ez az Apple jelenség, nem kevés sznobizmussal és divatmajmolással és "Made in USA" feeling-el turbózva... pffff)

Minden szavaddal egyetértek, kivéve az idézett 2 sor. Távol álljon tőlem, hogy flame-t generáljak, de az tény, hogy az Apple valamit letett az asztalra. Valamiben nagyon jó az iPhone, és ezt gyakorlatilag mindenki elismeri (még akkor is így van ez, ha valóban sznobizmus is közrejátszik a témában).

Egyébként meg ne fikázd a szifont, mert - ha minden igaz - szeptember közepétől én is a bunkó iPhone-osok táborát fogom gyarapítani! :)


vas. júl. 11, 2010 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Szerintem a Symbianban sokkal több lehetőség rejlik, mint amennyit eddig láttunk.
Ha belegondolunk, hogy a legelső Symbianok elég derekasan futtattak multitaskos folyamatokat olyan vasakon, mint a 3650 vagy a 7650, akkor ez azt jelenti, hogy az erőforrás kihasználás sokkal jobb, mint az Androidnál.
Az androidos telók többsége elég combos vas, megnézném hogy futna ez a rendszer mondjuk egy N70-es szintű vason.

A gond szerintem az, hogy a Nokia elhanyagolta a rendszer fejlesztését, nem hozták ki belőle azt, amit ki lehetne.
A touch korszakra, pedig végképp elfelejtettek időben készülni. Úgy gondolták nem kell annyira sietni, hiszen pár éve még a szimbi volt az egyetlen igazán elterjedt mobil oprendszer.
Csakhogy közben megjelent az iphone, majd az Android.
Mivel ezek a rendszerek teljesen új koncepcióra alapoztak és jóval erősebb vasakra lettek fejlesztve, mint anno a symbian, így nagyon hamar maguk mögé utasították a jó öreg szimbi jánost.
Ezért is tudtak ilyen gyorsan elterjedni.
A Nokia rendesen elszunyókált az N95 sikere után, mint szoftver, mint hardver téren. Mire felébredtek, már elszaladt mellettük a világ.
Ha nem adták volna ki ilyen bugosan a telóikat, ha fejlesztették volna a hw-t és a sw-t is, akkor a júzereknek nem lett volna okuk ilyen nagy számban áttérni más rendszerre - gyártóra. Hiszen ha valami bevált és jó, ráadásul tele van úttörő fejlesztésekkel, mint az N95 volt, akkor miért váltanának?
Ezt a vonatot nagyon hagyta elmenni a Nokia.... :(

Most kezd látszani, hogy észbekaptak, csak közben annyira hagyták elhúzni a konkurenciát, hogy most már sokkal nehezebb lesz fordítani, mint ha végig up to date sw és hw termékeik lettek volna.
Én fontosnak tartanám a grafikus kezelőfelület teljes átdolgozását is, ezt csak a Symbian^4 hozza majd el. Szerintem itt is lemaradásban vannak, ezt már a 3-ban meg kellett volna tenni. Egy idő után sokan azért is válthatnak, mert ráunnak a több éve szinte változatlan kezelőfelületre.

Amúgy pont a Symbian^3 az első olyan szimbi, amely a szakma szerint is igen pattogósan fut még a "gyengébb" 600MHz-es procin is, gyorsabban, mint az 1GHz-es Samsung.
Ebből is látszik, hogy sokkal több a tartalék ebben a rendszerben, mint azt sokan gondolnák.
Csak félő, hogy közben a divat a trend és a sok csalódás a bugos Nokiákban az emberek többségét az Android, iPhone, Samsung, HTC, stb...felé fordította, nehéz lesz visszahódítani őket, ha egyáltalán lehetséges még. Rákaptak valami újra, valami másra....

A Meego még a Szimbinél is ígéretesebb, főleg ha a héten megjelent eredményeket nézzük.
http://mobilarena.hu/hir/rendkivul_erosnek_tunik_az_aava_meego_prototipus.html

Csak hogy közben a világ szép lassan az új, alternatív mobil oprendszerek mögé áll, mire az első igazán kiforrott MeeGo-s teló kijön, már minden ezekről fog szólni.
Nagyon ütősnek kell lenni a MeeGo-nak ahhoz, hogy ezt az Android - Bada - iOS stb. hisztit megtörje...
Mivel Linux alapú, ráadásul egy komplex platform ami nem csak mobilon, hanem Netbookokon, autók kommunikációs rendszerén, TV-ken stb.. képes futni, ezért nagy esély van rá, hogy hasonló gyorsasággal terjedhet, mint az Android.
De ehhez már az Intel neve, tekintélye és sokkal nagyobb ráfordítások kellenek, mint ha végig ilyen erőbedobással fejlesztettek volna, mint most a MeeGo-t és a Symbiant.

Az biztos: mostantól már élet-halál harcra megy a játék a Nokiának.
Nem fér bele egyetlen olyan baki sem, mint a félkészen kiadott N97, nem lehet ugyanazt a telót kicsit más gúnyában 85-ször eladni, mert ez a Nokia súlyos és talán behozhatatlan piacvesztéséhez fog vezetni.
Új, innovatív, erős és megbízható vasak kellenek kedvező áron, amelyek már a küllemükkel is felhívják magukra a figyelmet.
(A Samsung az első sikereit pont a csili-vili design-nak köszönhette, nem a fantasztikusan jó hw-nek vagy a sw-nek.)
Inkább kevesebb modell jöjjön ki, de azok egytől egyik egyéniek, ütősek, stabilak, gyorsak és innovatívak kell, hogy legyenek, szoftver és hardver téren egyaránt.
(Lásd Apple, egyetlen telójuk van, az iPhone, évente adnak ki egy frissítést, mégis amikor megjelenik, kitör a hiszti, minden róluk szól, minden hiba el van nézve nekik, pár nap alatt adnak el több millió kütyüt. Jó tudom, ez az Apple jelenség, nem kevés sznobizmussal és divatmajmolással és "Made in USA" feeling-el turbózva... pffff)

Én mindenesetre maradok a szimbi és a MeeGo mellett, remélem nem lesz belőlem őskövület emiatt... 8) :lol:


pén. júl. 09, 2010 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Személyes tapasztalataim csak a Symbianról vannak, érdemben tehát csak erről az egy oprendszerről tudok nyilatkozni. Csak mint egyszerű felhasználó tudok nyilatkozni a témáról, semmilyen fejlesztői ismerettel nem rendelkezem.
A Symbian nem egy rossz rendszer, csak egy kicsit szerintem is eljárt felette az idő. Illetve én is azt gondolom, hogy a nem érintős platformon elég jó. (Kérdés az, hogy mekkora jövője van a nem érintős okostelefonoknak.) Az érintősön viszont jelenleg szerintem nem igazán rúg labdába. Most ugyan lehet látni a fejlődést (N8 és Symbian3, illetve Qt), én drukkolok. Nekem is az a véleményem, hogy a Nokia nagyon elaludt. Én személy szerint sokat várok a MeeGotól. Hátha sokkal erősebben nyomatják, mint a Maemot. Potenciált látok benne minden esetre. Ez a közös fejlesztőkészlet vagy micsoda (Qt) is biztató. Ez szerintem nagymértékben hozzájárulhat a sikerhez, illetve az a tény, hogy a Nokia egyre jobban egyszerűsíti a fejlesztők dolgát (ld.: utóbbi hírek).
Android biztosan tovább fog fejlődni, főleg, hogy egyre többen használják és egyre több gyártó támogatja. Azt még nem döntöttem el, hogy tetszik-e vagy sem, hogy egyes gyártók saját felületet raknak rá. Ennek vannak előnyei és hátrányai is.
Az iOS-ről csak annyit, hogy egyértelmű, hogy az iPhone neki köszönheti a sikerét. Személyes tapasztalatom majd ősztől lesz. :)
A többi rendszerről semmi véleményem sincs, mert nem érdekelnek. Az tény, hogy a WP7 is nagyon elkésett. Nem tudom, mennyire lesz sikeres.


szer. júl. 07, 2010 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Pasti hozzászólásával meglehetősen egyetértek.

A WM ideje nagyrészt lejárt - biztosan lesznek kitartó gyártók, a jelentősége és ezzel együtt a (különösen a WM7-re írt) programok száma alacsony lesz.

A RIM-ek (még az újabbak is) valóban céleszközök. Volt pár fajta a kezemben és rémesnek találom. Ilyet csak managereknél láttam egy hónapnál tovább, akiknek vagy nagyon megfelel, vagy nagyon kötelező a köreikben.

Annyit látok, hogy az oprendszer nélküli (illetve jobban mondva zárt oprendszerrel rendelkező) telefonok piaca meglesz még sokáig, nagyon sok olyan user van, akik az egyszerűbb kezelést minden egyéb feature elé helyezik.
Arról nem is beszélve, hogy ma már sok kívánatos funkció van ezekben is (sok mp fényképező, GPS (hamarosan ingyenes navival), stb.), szóval csúcstechnikáért ma már nem kötelező okostelefont venni.


kedd júl. 06, 2010 22:46
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
A Windowsról Symbianról és az iPhone által használt OS-ről tudok elsődlegesen nyilatkozni, ezeket használtam huzamosabb ideig.

A Windows Mobile szerintem bőven idejétmúlt. Lehet akármilyen felületet ráhúzni, akkor sem lesz felhasználóbarát, nehézkes kezelni és sok gond van vele. Volt Omniám, Mio PDA és utáltam mindkettőt. Előnye persze az, hogy rengeteg program van hozzá, ugyanakkor mivel legjobb tudomásom szerint a WM7 nem lesz kompatibilis ezért szépen lassan leáldozik. Persze még jó pár év szükséges, hogy abbamaradjanak a fejlesztések, de ez az idő is eljön. A WM7 pedig nehezen fog indulni, akik korábban WM-et használtak éppen a kompatibilitási problémák miatt nem biztos, hogy erre a platformra térnek majd át. Persze ha a nagy gyártók felkapják a platformot, akkor virágzásnak indulhat. Azonban én úgy vélem, hogy a gyártók most elsősorban az Androidra, illetve saját platformokra koncentrálnak. (pl Bada) A WM7-ben tehát lehet potenciál, de véleményem szerint ha egy fél évvel ezelőtt kint lett volna, már akkor is elkésett volna vele a Microsoft. Nem a 6.x WM-et kellett volna pofozgatni, hanem már régen kiadni a WM7-et.

A fentiek részben a Symbianra is vonatkoznak. Véleményem szerint a Symbi egy nagyon jó, használható platform NEM érintős telefonokon. N95/N82/E90/E71/E72 tapasztalattal azt mondhatom, ha nem tör rám az érintő mánia akkor máig E71-et használnék. Annak ellenére, hogy voltak lassulások, nehézségek (szignózás) én egy nagyon kellemes, és a mindennapokban kényelmes platformot ismertem meg, melyre rengeteg alkalmazás van. Sajnos azonban ez is kezd öreggé válni, at érintős telók mezőnyében pedig az S60v5 marginális maradt. Személyes tapasztalatom N97-tel volt tavaly ilyen tájban és hát nem sokáig volt meg. Lassú, nehézkes, touchscreenen idejétmúlt platform. A Nokiának pedig már réges régen ki kellett volna adnia az új fejlesztésű Symbiant mert mire kijön, addigra az Android és az iOS előnye nagyon nagy lesz. Persze lehet próbálkozni Meegoval, meg a korábbi Maemoval, de szerintem egyszerre több új platformot bevezetni nem szerencsés. Kellene időt hagyni a fejlesztőknek hogy egyáltalán egy minimális szinten is megközelítsék az Androidra vagy iOSra írt programok mennyiségét. De meglátjuk, én szurkolok a Nokiának, hogy találja meg a megfelelő utat mert talán most még behozható a lemaradás, de sokkal később már nem.

Néhány szót még a többi platformról. Az Android tehát véleményem szerint a leginkább esélyes arra, hogy a legelterjedtebb legyen. Ha megnézzük az eladásokat, akkor volt olyan időszak, hogy az USA-ban az iPhone eladásokat is megelőzte(Milestone)
Sikerének titka pedig, hogy nagy gyártók vannak mögötte, illetve hogy rendszeres nagy frissítések jönnek, melyekben valóban javítanak hibákat. Ha összehasonlítjuk a Froyot és a Gingerbreadot akkor komoly különbségeket láthatunk.

iOS szerintem felhasználóbarát, és az Apple üzletpolitikája, hozzáállása ellenére jelenleg azt mondom, hogy nem térnék át másra.

A RIMről pedig annyit, hogy céleszközként célközönséget szolgál ki, akik nem nagyon hiszem hogy szivesen térnek át, így a platform egy biztos bázist tudhat magáénak.

Összességében azonban felmerül bennem a kérdés, hogy van vajon van értelme ennyi mobil platformnak?! Tény, hogy az op rendszer nélküli telefonok ideje jócskán leáldozóban van, főleg hogy már a közép sőt alsó kategóriába is beszivárogtak a különböző platformok. Ugyanakkor nyújtanak az legújabb generációs mobilplatformok (Bada, Meego) annyival többet, amiért azt mondja a user, hogy a már kiforrottabb Android helyett inkább egy ilyenbe ruház be.

Várom én is a hozzászólásokat, nagyon jó ötlet volt a topic. A gondolataimat tisztán userként, tapasztalatomra építve írtam le, de kiváncsi lennék, hogy fejlesztői szemmel hogy látják a dolgot.


kedd júl. 06, 2010 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a jövő?
Mostanság elég sok vita zajlik arról, hogy melyik mobil operációs rendszer a legjobb és miért.
Manapság az egyik leginkább feltörekvő OS az Android.
A Nokiát rengeteg kritika éri amiatt, hogy továbbra is kiáll a Symbian és a MeeGo mellett, ahelyett, hogy áttérne az Androidra.
Én ezzel soha nem értettem egyet, ezidáig azt hittem egyedül vagyok a véleményemmel.
A mai napon megjelent egy cikk, amely részletesen levezeti, miért döntött így a Nokia és milyen lehetőségek előtt áll a Symbian és a MeeGo.

A részletek itt olvashatóak:
http://www.symbian-freak.com/news/010/07/why_symbian_and_meego_are_best_for_nokia_1.htm

Aki nem tud angolul, javaslom valamelyik webes fordító használatát.

A topikot azért is nyitottam, hogy mindenki kifejthesse személyes véleményét az általa preferált operációs rendszerről, legyen az akár Symbian, Android, WM7, Bada, RIM BB, vagy egyéb alternativa.
Vessük össze a különböző mobil OS-ek előnyeit, hátrányait, "szeretem és nemszeretem" tulajdonságait!

Ne az legyen a cél, hogy egymást lenéző, flame-elő hozzászólásokat gyűjtsünk, hanem próbáljunk higgadtan, tényekre alapozva érvelni. 8) :roll:


kedd júl. 06, 2010 10:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség