Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 13:54



Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Ja, és multitouch-ot sem igen lehet használni tollal. Ezért nem lett betéve (többek között) a korábbi WM-okba. És 16 bites kijelzője is azért volt, mert eredetileg üzleti célra fejlesztették ki, nem képnézegetésre. Másrészt valamelyest gyorsabban tudta igy a kérenyőt kezelni (keveseb volt a fogyasztása is picivel)...

Utoljára szóltam, hogy használd a szerkesztést, ha eszedbe jut még valami.

A ceruzás kijelzőkezelést a körülményesség és az anélküli kezelés szinte lehetetlensége miatt váltotta fel a kapacitív rendszer.

A többi állításoddal nem kívánok foglalkozni...


hétf. ápr. 25, 2011 13:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
asdf_ írta:
Kerem, oszoljanak :) (bar biztos lattak mar az urak)

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-co ... 50x391.jpg

De most tényleg, ebben a témában lehet egyedit alkotni???
A szögletesség elkerülésére a sarkok lekerítve, a minél nagyobb kijelző szükségessége, a hangszoró felül középen ezüst vagy fekete színben, lyukacsosan, mit lehet máshogyan csinálni???

Korábban írtam, hogy mobiltelefonnál vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem lehet máshogyan megoldani.


hétf. ápr. 25, 2011 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Kerem, oszoljanak :) (bar biztos lattak mar az urak)

Kép


hétf. ápr. 25, 2011 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Ja, és multitouch-ot sem igen lehet használni tollal. Ezért nem lett betéve (többek között) a korábbi WM-okba. És 16 bites kijelzője is azért volt, mert eredetileg üzleti célra fejlesztették ki, nem képnézegetésre. Másrészt valamelyest gyorsabban tudta igy a kérenyőt kezelni (keveseb volt a fogyasztása is picivel)...


hétf. ápr. 25, 2011 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Azért el kell szomorítsalak: azért az Apple használt kapacitív kijelzőt a mobiljaihoz, mert ujjas használatra tervezték. Az első (és az azt követő) Windows Mobile op.rendszerek viszont tollas kezelésre voltak kitalálva. a kapacitiv kijelzőket nem lehet tollal kezelni, ergo alkalmatlanok voltak erre. A WM6.5.5-ig tollas kezelésű volt a Win. Az utána következő WM7-es op.rendszert szánták ujjas kezelésűnek. Ergo csak ezekbe raktak kapacitív kijelzőt. Nem azért mert nem ismerték, hanem mert alkalmatlan volt az eddigi feladatok ellátására. Pont.
Az Apple "újítása" az az ujjal való kezelés kifejlesztése volt. De a MS is próbálkozott ezzel, de későn jött rá, hogy egy tollas rendszert semmilyen felülettel nem lehet átalakítani ujjal való kezelésre; erre egy gyökeresen új rendszerre van szükség (WM7)...

Egyébbként mit bizonyítottál be?


hétf. ápr. 25, 2011 9:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Most tévedésben élsz...
Az Apple próbálja pl. úgy beállítani, hogy az iPad előtt nem létezett táblapc, az iPhone előtt meg nem volt érintőkijelzős telefon...
Már most perelik a Samsungot, hogy ellopta a telefonjuk szabadalmát. Pedig miben egyeznek meg? Az op.rendszerben nem. A benne lévő cuccok, WIFI, GPS, stb már előttük is volt jóval. Azt állítják, hogy a formát lopták le. Én meg azt mondom, hogy minden érintőképernyős mobil kb. egyforma, és mint te is állítod azt nem az Apple csinálta először. Aki majd táblapc-t kezd gyártani, azokat is beperelik, hogy ugyanúgy néz ki, mint az iPadjuk? Én meg azt állítom: hasonlit az én HP TC1100-as táblapc-mre, ami megvan már vagy 5-10 éve...

És mi van akkor, ha a kijelző technológiák már akkor léteztek? Akkor se az Apple vagy a Google készített hozzá először op.rendszert.
A MS volt az, aki fantáziát látott a mobil op.rendszerekben már akkor, és Bill Gates (akit nem szeretek) képzelte úgy, hogy a táblapc-ké a jövő. Csak még a technológia és az emberek nem álltak kész hozzá...

Ajánlom figyelmedbe a szerkesztés opciót, működik, kipróbáltam! :)

Na szóval.

Mobiltelefonon teljes felületű kapacitív kijelzőt ELŐSZÖR az Apple használt. Mobiltelefonon multitouch technológiát ELŐSZÖR az Apple használt (azóta mindenki az iPhone-t majmolja a két ujjas zoommal!!!)
Annak ellenére, hogy SOHA nem lesz Apple-alapú mobilom, belátom, hogy az ÖSSZES android alapú készülék egyetlen dolgot utánoz: az Apple mobilját, amivel kikaparták a gesztenyét, a siker receptjét.

----------

Meg kell jegyeznem, szánalmas, amit csinálsz.

Bebizonyítottam, hogy ződséget írtál le, most hátrálsz és már a mobilkészülékre került oprendszer tulajdonával jössz.

Ne haragudj meg a kérdésért, de muszáj olyanról beszélgetni, amihez látszólag ennyire nem értesz?


szomb. ápr. 23, 2011 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Most tévedésben élsz...
Az Apple próbálja pl. úgy beállítani, hogy az iPad előtt nem létezett táblapc, az iPhone előtt meg nem volt érintőkijelzős telefon...
Már most perelik a Samsungot, hogy ellopta a telefonjuk szabadalmát. Pedig miben egyeznek meg? Az op.rendszerben nem. A benne lévő cuccok, WIFI, GPS, stb már előttük is volt jóval. Azt állítják, hogy a formát lopták le. Én meg azt mondom, hogy minden érintőképernyős mobil kb. egyforma, és mint te is állítod azt nem az Apple csinálta először. Aki majd táblapc-t kezd gyártani, azokat is beperelik, hogy ugyanúgy néz ki, mint az iPadjuk? Én meg azt állítom: hasonlit az én HP TC1100-as táblapc-mre, ami megvan már vagy 5-10 éve...

És mi van akkor, ha a kijelző technológiák már akkor léteztek? Akkor se az Apple vagy a Google készített hozzá először op.rendszert.
A MS volt az, aki fantáziát látott a mobil op.rendszerekben már akkor, és Bill Gates (akit nem szeretek) képzelte úgy, hogy a táblapc-ké a jövő. Csak még a technológia és az emberek nem álltak kész hozzá...


szomb. ápr. 23, 2011 15:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Speciel úgy olvastam, hogy az alma-mobil szinkronizáláskor, illetve szoft-frissítéskor kimásolja a fájlt az adott gépre. Tehát ez lehet a munkahelyi gép, vagy a haver gépe is (etc), tehát nem csak a telón marad fent. (bár ott is titkosítás nélkül van fent)
Tegyük hozzá, hogy sosem volt még (nem is igen lesz) almás mobilom...

Egyébbként továbbra is azt mondom: az első érintős mobilt a Microsoft adta ki, már vagy 10 éve.
A Google és az Apple is innen merítette az ötletet.
Ez olyasmi, mint amit az Mac op.rendszerekkel szeretnek hangoztatni, miszerint az ötletet (grafikus felület) tőlük nyúlta le a Microsoft (Win3.1). Ha ezt igaznak veszem, akkor az is igaz, hogy az érintős telók és a táblapc-k ötletét meg az Apple nyúlta le,
és megpróbálja úgy beállítani, mintha ők találták volna ki...

Alexander Graham Bell meg a telefont találta fel.
MINDENKI tőle lopta az ötletet!!!!
Köcsögök!!! :)

Ne haragudj, de ez olyan igyekezet, mintha annak akarnád az eredetiségét eldönteni, ki találta ki először, hogy legyen kijelző a mobiltelefonon.
Vagy hogy legyen billentyűzet rajta.
Vagy hogy milyen elrendezésben legyenek a számok a billentyűzeten, a számítógép numerikus tasztatúráján (és a banki világban) korábban elterjedt rendben, vagy a mobiltelefonok rendszerén?
Lehet, hogy a rendszer megfordítása is valakinek a szabadalmi tulajdona és mindenki tolvaj?

Van értelme 'az én tojásaim voltak legelőször' versengésnek???

Az rezisztív érintőkijelzőt magát NAGYON nem a MS találta fel (keress rá a PLATO stringre a google-n, már a 60-as években, amikor a MS még nem is létezett), mobilméretben sem ők alkalmazták először, hanem a HP. Az más kérdés, hogy Win-es oprendszer volt rajta, de ettől még nem a Microsoft adta ki.

Egyébként pedig mindkét technológia, a rezisztív is és a kapacitív is szabadalmi oltalom alatt állt, jópár éve viszont mindkettőé lejárt, tehát szabadon használható bárki számára.
(2002-ben az elsők között vettem HP6340-es PDA-telefont, ha nem is a világ első volt az (de lehet) azonban mindenképpen az elsők között).


szomb. ápr. 23, 2011 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Speciel úgy olvastam, hogy az alma-mobil szinkronizáláskor, illetve szoft-frissítéskor kimásolja a fájlt az adott gépre. Tehát ez lehet a munkahelyi gép, vagy a haver gépe is (etc), tehát nem csak a telón marad fent. (bár ott is titkosítás nélkül van fent)
Tegyük hozzá, hogy sosem volt még (nem is igen lesz) almás mobilom...

Egyébbként továbbra is azt mondom: az első érintős mobilt a Microsoft adta ki, már vagy 10 éve.
A Google és az Apple is innen merítette az ötletet.
Ez olyasmi, mint amit az Mac op.rendszerekkel szeretnek hangoztatni, miszerint az ötletet (grafikus felület) tőlük nyúlta le a Microsoft (Win3.1). Ha ezt igaznak veszem, akkor az is igaz, hogy az érintős telók és a táblapc-k ötletét meg az Apple nyúlta le,
és megpróbálja úgy beállítani, mintha ők találták volna ki...


szomb. ápr. 23, 2011 7:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
asdf_ írta:
Kiveve, amikor a router wan es wlan mac addresse sorszamban koveti egymast, ergo egy kabeltv-s net eseten a szolgaltatonal maris ossze lehet kotni, ha valaki nagyon akarja. Tudom, sok a ha meg az uldozesi mania benne (es a google biztosan nem latja a t-matav logokat, tehat ok nem tudjak osszekotni), de az egyaltalan nem tarsithato szemelyhez a mac address az azert szerintem nem all...

UPC-s vagyok és köszönőviszonyban sincsen a gépem, a netem MACaddr-e és routeremé.

Ennek egyedül akkor van esélye, ha a kábelmodem egy készülékben tartalmazza a WLANroutert magát is.
Nem tudom, a T-nél adnak-e ilyet, de a UPC-nél úgy tudom, nem.
ADSL-nél mindenképpen két külön cucc.

Szóval úgy gondolom, ez még mindig alapos tódítással tekinthető csak félelemre okot adó.

Egyébként nem értem.
A kaputelefonon kint van, hogy itt lakom. Ahogy többmillió honfitársamnak is.
Ha a WLAN-omról kiderül, hogy TÉNYLEG itt lakom, akkor mi van???


pén. ápr. 22, 2011 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Macika írta:
Mivel a WLAN-routerek MAC-address-ei SEMMIFÉLE személyes adatot nem tartalmaznak, azok egyáltalán nem társíthatók személyhez, ezért semmiféle személyiségi jogot nem sért.

Kiveve, amikor a router wan es wlan mac addresse sorszamban koveti egymast, ergo egy kabeltv-s net eseten a szolgaltatonal maris ossze lehet kotni, ha valaki nagyon akarja. Tudom, sok a ha meg az uldozesi mania benne (es a google biztosan nem latja a t-matav logokat, tehat ok nem tudjak osszekotni), de az egyaltalan nem tarsithato szemelyhez a mac address az azert szerintem nem all...


pén. ápr. 22, 2011 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Dióhéjban...
Kissé zavar az, ha a pontos utvonaltervem dátum-idővel felkerül bármely olyan gépre, amelyre felcsatlakoztam. Aztán ott szinte nulla titkosítással mazsolázhat bárki belőle. (mikor hol, menyit voltam). És a legjobb, hogy a divatmajmokon kívül kik vesznek még ilyen mobilt? Hát pl. az ismertebb emberek, politikusok. (nem egy ismert politikusnál láttam már) -> Szifon
Az meg pláne zavar, ha ez a tudtomon kívül le is töltődik egy idegen szerverre. És mellesleg még én fizetek érte adatforgalmi díjat... -> a!la Gugli...

Bejött...
Nem értetted, miről van szó. Az újságírók dörzsölhetik a tenyerüket, sikerül úgy leírni, hogy pánikot keltsenek azok között, akik nem értik meg, miről van szó.

Iphone-nál egy saját fájlba, a telefonra(!!!!!!) menti a hely-adatokat. Arra SEMMILYEN bizonyítékot nem találtak, hogy egyetlen bájt is felkerülne ebből a netre, tehát hogy BÁRKI hozzáférhetne ehhez a készülék tulajdonosán kívül. Hogy útvonalTERV hogyan jön ide, azt nem értem...

Androidos készüléknél pedig a mobilkészülék által meglátogatott WLAN-routerek körülbelüli koordinátáit teszi fel egy adatbázisba (ezt viszont már a netre!), ezzel segítve a helyadatok meghatározását akkor is, ha a szabad ég nem látható, így a GPS-vétel ki van zárva. Mivel a WLAN-routerek MAC-address-ei SEMMIFÉLE személyes adatot nem tartalmaznak, azok egyáltalán nem társíthatók személyhez, ezért semmiféle személyiségi jogot nem sért.


pén. ápr. 22, 2011 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Dióhéjban...
Kissé zavar az, ha a pontos utvonaltervem dátum-idővel felkerül bármely olyan gépre, amelyre felcsatlakoztam. Aztán ott szinte nulla titkosítással mazsolázhat bárki belőle. (mikor hol, menyit voltam). És a legjobb, hogy a divatmajmokon kívül kik vesznek még ilyen mobilt? Hát pl. az ismertebb emberek, politikusok. (nem egy ismert politikusnál láttam már) -> Szifon
Az meg pláne zavar, ha ez a tudtomon kívül le is töltődik egy idegen szerverre. És mellesleg még én fizetek érte adatforgalmi díjat... -> a!la Gugli...


pén. ápr. 22, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Remélem a Microsoft nem kezd el ilyesmit csinálni:
iPhone:
http://hvg.hu/napi_merites/20110420_iph ... elefon#rss
Az Android se maradhat ki:
http://hvg.hu/Tudomany/20110422_adatgyu ... ndroid#rss

Remélem nem igy képzelik a jövőt....

Azért töröltem a külön topicodat, mert két napja van szó már erről, előtted jóval beírták már ide,. a fórumba.
Nem lenne jobb olvasni, mint erőszakosan írni???

Egyébként ha saját szavaiddal le kellene írni, miről is van szó pontosan, le tudnád???


pén. ápr. 22, 2011 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Remélem a Microsoft nem kezd el ilyesmit csinálni:
iPhone:
http://hvg.hu/napi_merites/20110420_iph ... elefon#rss
Az Android se maradhat ki:
http://hvg.hu/Tudomany/20110422_adatgyu ... ndroid#rss

Remélem nem igy képzelik a jövőt....


pén. ápr. 22, 2011 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Nem lesz ez olyan rossz sztem... személy szerint várom a vasakat :)

http://mobilarena.hu/hir/alairasra_kerult_a_nokia-microsoft_megallapodas.html


pén. ápr. 22, 2011 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Macika írta:
El kéne olvasni a topic témáját.


Tudom, én nyitottam... :lol:
Igazad van, befejezem az offolást. :wink:


szer. ápr. 13, 2011 22:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
El kéne olvasni a topic témáját.
Tényleg az kell, hogy rendőrbácsit játsszak, töröljek-áthelyezzek???
Erre van az offtopic, meg a szolgáltatófikázó topicok.

AndrySoft!
Neked pedig figyelmedbe ajánlom a hsz-szerkesztés lehetőségét.
Szükségtelen egymás után 2-3 hsz-t írni, lehet szerkeszteni/bővíteni.

Köszönöm.


szer. ápr. 13, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
No ezért maradok a WM6.5.5 mellett...
Ha teljesen letiltom a net-használatot, akkor is teljesen jól tudom használni a telómat.
Igaz baromi jól elvagyok a farkambúk nélkül... és nem kell soha kiejtenem azt a mondatot: "Bocs, most nem vagyok netközelben..."


szer. ápr. 13, 2011 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
No az ilyen reklámok miatt vannak az emberek átverve...
Egyébbként tényleg bocs, mert NEM tébolyos, hanem telenoros.

http://www.youtube.com/watch?v=Z9LteZCj8_Y

Ha ez nem átverés, akkor nem tudom mi az. De vannak még itt egyéb reklámok (átverések) is...


Jajj, ne is mondd! Ezektől a Telenoros Android nyálverős reklámoktól rögtön felmegy a vérnyomásom.
Ennyi lúzer fejü szerencsétlen statisztát összeszedni... :shock:
Ezt nézve inkább elmegy a kedvem az Android használatától. :?

Mondjuk NET használat terén az iOs sem piskóta, de a világ erre tart.
Az N900 default beállításai is olyanok, hogy úgy kell lerugdosni a netről, ráadásul több helyen kell letiltani, hogy tényleg ne menjen fel automatikusan.
A S3 is jobban érzi magát netközelben, igaz nem olyan netigényes és nem generál közel sem akkora forgalmat, mint az Android vagy az iOS.


szer. ápr. 13, 2011 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Egyébbként a szolgáltatóknak tényleg jó az Android...
Tényleg akkora net-forgalmat generál, hogy hinnye. Anélkül szinte használhatatlan...


szer. ápr. 13, 2011 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
No az ilyen reklámok miatt vannak az emberek átverve...
Egyébbként tényleg bocs, mert NEM tébolyos, hanem telenoros.

http://www.youtube.com/watch?v=Z9LteZCj8_Y

Ha ez nem átverés, akkor nem tudom mi az. De vannak még itt egyéb reklámok (átverések) is...


szer. ápr. 13, 2011 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Gyorsan tegyük hozzá, hogy pl. a 6700c-ben (S40) levő GPS, amihez a szoftvert nem is olyan rég ingyenessé tette a Nokia, nagyon is használható, nagyon jól teszi a dolgát és nagyon jól jön, ha nincs épp egy profi készülék kéznél. Picit fapadosabb az S60 verziónál és egy iGO-nál meg sokkal, de a dolgát teszi ahogy kell és aki nem ragaszkodik az összes utcanév egyszerre történő kijelzéséhez és a 3D épületekről is le tud mondani, annak ez tökéletes, minden igényt kielégítő lehet.
Több kollégámnak van ilyen készüléke és nem akar többet/jobbat, mert jó. Van tehát létjogosultsága.

Csak a szpíker fogalmazása tud néha kicsit meglepni: "menj 100 métert, fordulj jobbra, majd menj tovább egyenesen egy darabig" :)


kedd ápr. 12, 2011 23:10
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
A baj csak az, hogy pl. a T(boy) megpróbálja úgy megmagyarázni az embereknek, hogy ez mindenre jó; jobb, mint egy külön fényképező, külön GPS vagy egy internetre szánt táblaPC. Pedig ez messze nem igaz...
Másrészt úgy állítják be, hogy egy totál dilettáns ember is tökéletesen ki tudja a lehetőségeit használni, ez pedig messze nincs igy...
(az okostelónál nemcsak a telónak kell okosnak lenni.... Sokan abban a tévhitben vannak, hogy attól okosak lesznek (annak látszanak), ha ilyen mobillal rohangálnak... Régebben megvolt az op.rendszeres telók vásárlói rétege, de ezt pont az Androidos telókkal próbálják kiszélesíteni. Kérdés, hogy fog-e menni)

Ugyan...
A symbiannal anno, amikor GPS került bele, pont UGYANEZT mondták.
Csak ott egy gyufásdoboznyi kijelzővel hitegették az embereket, hogy lehet navigálni.
Sőt, a Nokia odáig jutott, hogy néhány S40-be is tett már navigációt meg WLAN-t.
Na, ANNAK nincs SEMMI értelme!!!

Manapság a komolyabb androidos telók 4collos kijelzővel (10,2 cm-es átlójú vagy afeletti, pl. HTC DHD) elérték azt a kijelzőméretet, ami a navigációkban is van (felbontásban pedig vastagon felettük vannak), tehát az android-alapú készülékek létjogosultsága a navigációra 100%-os.

Megjegyzem, a mobiltelefonok között a legjobb minőségű képeket adó fényképezőgép a mai napig egy Symbianos Nokiában, az N8-ban van.

A totál dilettáns ember pedig a világ összes pénzéért sem vallaná be, hogy totál dilettáns.
Az pedig, hogy az emberek olyan telefonra vágynak, ami legalább 2-3x olyan okos, mint ők maguk, az nem új jelenség. Ezt te is tudod jól.

Egyébként az általam kikövérítettet megmutatod, hol írják???


szomb. ápr. 09, 2011 17:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Az már nem kérdés:
http://www.sg.hu/cikkek/81233/a_htc_let ... l_a_nokiat
http://www.hwsw.hu/hirek/46465/htc-noki ... -piac.html
http://mobilarena.hu/hir/huszmillio_olc ... _iden.html

Egyébként nekem nagyon szimpatikus az Android op. rendszer. Pont a nyíltsága és a " Ne légy gonosz" mottójú cég alatti fejlesztése igazi királyság ahová fejlődik.


szomb. ápr. 09, 2011 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
A baj csak az, hogy pl. a T(boy) megpróbálja úgy megmagyarázni az embereknek, hogy ez mindenre jó; jobb, mint egy külön fényképező, külön GPS vagy egy internetre szánt táblaPC. Pedig ez messze nem igaz...
Másrészt úgy állítják be, hogy egy totál dilettáns ember is tökéletesen ki tudja a lehetőségeit használni, ez pedig messze nincs igy...
(az okostelónál nemcsak a telónak kell okosnak lenni.... Sokan abban a tévhitben vannak, hogy attól okosak lesznek (annak látszanak), ha ilyen mobillal rohangálnak... Régebben megvolt az op.rendszeres telók vásárlói rétege, de ezt pont az Androidos telókkal próbálják kiszélesíteni. Kérdés, hogy fog-e menni)


szomb. ápr. 09, 2011 13:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Imici1972 írta:
Azt viszont nehezen viselem, hogy ha valamit sokkal jobban istenítenek, mint amennyit valójában ér. Ebben a kategóriában (hiszti és "nyálverés") egyértelműen a szifon/iOs viszi a pálmát, de az Android is jó úton halad e felé.
Éppen itt az ideje, hogy oda kerüljön, ahová való, egy megbecsült, népszerű és nagyon jól használható oprendszer kategóriába.

Tudod, úgy van ez, hogy abból lesz sikeres termék, amit az emberek saját ízlésükkel egybevágónak találnak.
Ebben ZSENIÁLISAN talált rá a megfelelő útra Steve Jobs.
A varázsszó pedig a felhasználói élmény.
Akkor is ezt mondom, ha nem szívem csücske az iPhone.
Ezt próbálja meglovagolni/utánozni a Google az Androiddal. Csak SOKKAL olcsóbban.

Az, hogy a semmiből 2 év alatt vezető oprendszer lett az Androidból (jóval lehagyva az iPhone-t), az egyet jelent, hogy jól csinálják, ez kell a felhasználóknak.

Nyálverés akkor lenne, ha valótlanságokat állítanának.
De nem teszik, minden negyedik ma eladott mobil Androidos a világon.
Szerintem nálunk még magasabb ez az arány (most, hogy a T-mobil is beszállt keményen az Android-forgalmazásba), mostanában vagy 8-10 órát töltöttem ügyintézéssel a Telenor központi üzletében, gyakorlatilag 80%-ban androidos készüléket vásároltak körülöttem.


szomb. ápr. 09, 2011 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
"Egyébként szvsz a S3 ill. annak hamarosan bejelentésre kerülő átdolgozott változata (PR2.0 PR3.0) még sok kellemes meglepetést tartogat az eddig okozottak mellett."
Csak az a baj, hogy ezzel kb. 2 évvel le vannak maradva, illetve 2 éve adósok és ez alatt a 2 év alatt az Android a semmiből piacvezető lett.


szer. ápr. 06, 2011 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
http://mobilarena.hu/hir/a_fejlesztoket_zavarja_az_android_szettagoltsaga.html

http://mobilarena.hu/hir/egyre_zartabb_platform_lesz_az_android.html

Én is inkább hype-nak és hisztinek érzem ezt az egész Android mániát.
Remélem ezek a hírek az első fecskék, melyek előre jelzik az Android terjedésének megtorpanását. Épp itt az ideje.
A világ attól szép, hogy sokszínű. Nem akarok mindenhol zöld robotokat látni. :gigalol:
Egyébként egyetértek AndrySoft-al. A cikkek tartalma is részben az Ő véleményét igazolja.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az Androidnak nincs létjogosultsága, sőt! Még az is lehet, hogy én is beruházok majd valamikor, mondjuk egy Galaxy SII-re.
Azt viszont nehezen viselem, hogy ha valamit sokkal jobban istenítenek, mint amennyit valójában ér. Ebben a kategóriában (hiszti és "nyálverés") egyértelműen a szifon/iOs viszi a pálmát, de az Android is jó úton halad e felé.
Éppen itt az ideje, hogy oda kerüljön, ahová való, egy megbecsült, népszerű és nagyon jól használható oprendszer kategóriába.
De ez a hasraesés, hogy az Android az Isten, és minden mást amit eddig ill. ezen kívül használtunk/használunk visszamenőlegesen is gagyinak és "ráerőszakolósnak" minősítünk, ez már a hiszti része a dolognak.
Nem szeretem, ha valaki megtagadja azt, amit anno örömmel használt. Ha majd egyszer esetleg én is áttérek mondjuk az Androidra, akkor sem fogom az addig használt telefonjaimat és azok gyártóját "ráerőszakolósnak" és szűk látókörűnek minősíteni. Akkor az volt, most meg ez. Van aki lemarad, van aki tartja a tempót. Ennyi. Egyébként szvsz a S3 ill. annak hamarosan bejelentésre kerülő átdolgozott változata (PR2.0 PR3.0) még sok kellemes meglepetést tartogat az eddig okozottak mellett. :D

"A Nokia lejtmenete valahol ott kezdődött, amikor elkezdték tömegesen kibocsájtani az egymástól alig különböző alsó és középkategóriás mobilokat, ráadásul tökéletesen érthetetlen számozási rendszerben, ugyanakkor az N95 óta a felső kategóriában mindig akadt valami baki és a fejlesztéskor teljesen figyelmen kívül hagyták 1, az idők szavát, azaz a technika akkori állását 2, a fizetőképes kuncsaft óhaját.
A QVGA kijelző végletekig erőltetése, alulméretezett RAM és/vagy processzor (l. N96), érintőképernyők elterjedésének komplett átalvása, a fotó/video képességek fejlesztésének elmulasztása, stb.
És a másik: még az aktuális zászlóshajójukból is MINDIG kihagytak valamit, amitől az az akkori abszolút csúcs lehetett volna. Nem akartak tökéleteset, mert akkor ki veszi meg a következő generációt.
Ebbe a Nokia csúfosan bele is bukott, a Samsung meg csodálatosan rácáfolt: az SGS II-re is lesz bőven kereslet "


Ez sajnos igaz, maximálisan egyetértek...


szer. ápr. 06, 2011 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
És ezek a tények még csak nem is április elsejei viccek. Az Android úgy alakítható, ahogy akarjuk. Megvan az az előnye is, hogy ráveszi a felhasználókat arra, hogy egy kicsit tanuljanak,kerssenek, nézzenek utána, mit és miért érdemes használni, de aki erre nem hajlandó, az is kényelmesen fogja tudni használni a gyári felszereltséggel. A WP is nyilván fel fog futni egy szintre. Az IDC előrejelzése szerint 2015-re a Symbian el fog tünni, és a WP pedig előretör, az IOS stagnálni fog. Persze ez nem szentírás.de az Android jelenléte már megkérdőjelezhetetlen.


pén. ápr. 01, 2011 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Itt olyasfajta fukkanásról, mint a dotkom lufi, már csak azért sem beszélhetünk, mert ott dollárok milliárdjai tűntek el a semmibe szinte egyik napról a másikra. Tipikus tőzsde.
Éspedig azért, mert a rekord magasságokba emelkedő dotkom részvényárak mögött a végére szinte semmilyen teljesítmény nem volt már. Az a pukkanás egy
"végre valahára" jellegű megtisztulása volt a piacnak, pont ami mostanság zajlik az ingatlanpiacon.

A telefonoknál ilyen nincs: az embereknek továbbra is lesz telefonjuk, itt nem tűnnek el készülékek/oprendszerek a semmibe, az Android mögött nem egy lufi (a tőzsde) áll, hanem komoly fejlesztések, és a komolyabb gyártók szinte mindegyike.

Az Android ugyen veszíthet a jelentőségéből (á lá Symbian), de ehhez több cég NAGY hibázásának kell állnia és egy másik, az Android helyét átvevő, TELJESEN új oprendszernek kell betörnie, az Androidhoz hasonló vagy még erősebb képességekkel/ambíciókkal.
A Nokia bukása sem lufi jellegű, távolról sem.

Én az Androidnak előnyére írom a hardver viszonylagos megkötések-nélküliségét: aki akar, így 30-40 ezerből megvesz egy FULLOSAN felszerelt és a csúcsrajáratott grafika/játékokon kívül minden feladatra tökéletesen alkalmas készüléket vehet (pl. ZTE Blade), akinek meg a csúcskategória kell AMOLEDdel, kétmaggal, mittudoménmivel, az is talál magának valót.

A Nokia lejtmenete valahol ott kezdődött, amikor elkezdték tömegesen kibocsájtani az egymástól alig különböző alsó és középkategóriás mobilokat, ráadásul tökéletesen érthetetlen számozási rendszerben, ugyanakkor az N95 óta a felső kategóriában mindig akadt valami baki és a fejlesztéskor teljesen figyelmen kívül hagyták 1, az idők szavát, azaz a technika akkori állását 2, a fizetőképes kuncsaft óhaját.
A QVGA kijelző végletekig erőltetése, alulméretezett RAM és/vagy processzor (l. N96), érintőképernyők elterjedésének komplett átalvása, a fotó/video képességek fejlesztésének elmulasztása, stb.
És a másik: még az aktuális zászlóshajójukból is MINDIG kihagytak valamit, amitől az az akkori abszolút csúcs lehetett volna. Nem akartak tökéleteset, mert akkor ki veszi meg a következő generációt.
Ebbe a Nokia csúfosan bele is bukott, a Samsung meg csodálatosan rácáfolt: az SGS II-re is lesz bőven kereslet :)

A WP7 ügyében nekem perpill egyáltalán nem az jut eszembe, hogy jajdejó, hogy megszabták a minimum hardvert és így minden WP7-es telefon eleve frankó lesz, hanem hogy egyformák lesznek (l. a felhasználói felületet sem engedik testreszabni) és idióta kötöttségei vannak: fájlrendszer hermetikus elzárása a felhasználó elől, ebből kifolyólag memóriakártya slot sem lehet egyikben sem (ugyanakkor sovánka 8GB ma az átlag belső tárhely, valljuk be: ez nagyon kevés), megint egy nehézkes kezelőszoftver szükséges a telefonra másoláshoz iTunes jelleggel, stbstb. A korábbi WM-ek néhány jó tulajdonságát ezzel sikerült kompletten felszámolniuk.

Summa summárum: amíg nincs egy az Androidnál is jobb, szebb, KÍVÁNATOSABB, testreszabhatóbb, rugalmasabb valami a láthatáron, addig lehet itt Android-robbanás, de csak pozitív irányba...


pén. ápr. 01, 2011 12:14
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Ez olyan mint a dotcom lufi: dagad-dagad, aztán kipukkan...

Aligha hiszem, ugyanis az android azt adja az embereknek, amit elvárnak.
NYOMA NINCS már annak a fajta 'diktálásnak', amit a Nokia csinált, amikor az emberek arcába tolta az MMS-t, a WAP-ot, a videohívást.
Ezekről mind-mindről kiderült, hogy az embereknek nincs szükségük rá.

Az androidos oprendszer olyan dolgokat tartalmaz, amire mindenkinek, minden nap szüksége lehet és nincs szándékos butítás, ami majd a következő verizóból kikerül, bekerül viszont pár újabb.
Itt - szinte - a legolcsóbb készülék is azonos felszereltséggel (GPS, WLAN, HDSPA, AF-es kamera, kapacitív (a jobbik fajta) érintőfelület, bluetooth) rendelkeznek, nicns az a fajta butítás, ami a Nokia készülékeire oly jellemző.
Androidos modelleknél a processzor, a grafikus gyorsító és a memóriamennyiség valamint a kijelző mérete/minősége az, ami az eltérést jelenti egymás modelljeitől. Ja, és a készüléken lévő márkajelzés.

Például egy LG SOHA nem volt olyan, hogy kézbe vételére ingert érezzek. Amióta gyártanak MEGFELELŐ minőségű szoftverrel ellátott (szabvány androidos) készüléke,t azóta kiderült, hogy eddig azért voltak másodosztályúak, mert nem tudtak szoftvert írni. HW-sen kiváló(!) készüléket tettek le az asztalra, övék pl. az első kétprocesszoros androidos modell.
A Motorola, akit soha nem szerettem a körülményes SW miatt (és nem vagyuok egyedül vele), akkorát gurított a Defy-vel, hogy az hihetetlen, cseppálló és mérsékelten ütésálló is a modelljük.
És az oprendszere SZUPER jó!!!

Az az érzésem, erőteljesen savanyú a szőlő effektus tanúi lehetünk Nálad...

Azért azt még elmondhatnád, mi az a dotcom lufi (szerinted), ami ugyanúgy kipukkadt, mint az android fog... :)
Mert amiről én tudok, dotcom lufi, az az ügyeskedő ingyenélőkről szól, akik azt hitték (tudatlan módon, csak a lóvét nézve), hogy milliárdosok lehetnek csak azért, mert...

Az android emberek millióinak nyújtja azt, amit elvárnak egy olcsó(!!!), használható operációs rendszerrel ellátott telótól.

És ne feledjük, a nagy elöljáró, az ájfón az, amely kikaparta ezt a gesztenyét és a mai napig is jelentősen meghatározza az android fejlesztési irányát.

Az Iphone sem pukkadt ki.
Az android sem fog.

Szerintem vegyél te is egyet és próbáld meg megtanulni kezelni...
Rá fogsz jönnil, hogy zseniális!


pén. ápr. 01, 2011 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Ez olyan mint a dotcom lufi: dagad-dagad, aztán kipukkan...


pén. ápr. 01, 2011 8:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
Az Android előnye ugyanaz, mint a hátránya: az ingyenesség.
1. A jobb harvergyártók nem tudnak majd versenyezni a kinai bóvlival.
2. A mindenféle kijelzőméret és egyébb tartozékok sokfélesége miatt nehézkes szoftvert írni hozzá.
3. Az ingyenesség miatt nagyon sok az olyan felhasználó, aki nem ad ki pénzt szoftverre. Ezért nem érdeke a szoftvergyártóknak sem, hogy erre a rendszerre fejlesszenek.
4. Erre rátesz egy lapáttal, hogy az Androidon tulajdonképp szabadon másolhatók ingyen a programok, tehát miért is éri meg ide feljeszteni?

Ezek hosszú távon arra vezetnek, hogy az Android beáll egy 20-25%-os sávba. A Wines mobilok drágábbak lesznek, jobban lesz a progikra is fizetőképes kereslet; nem lehet, csak adott hardverrel szállítani, ergo könnyebb programot írni rá. Hosszú távon nőni fog a ráírott IGÉNYES progik száma, ergo a rendszer népszerüsége is nőni fog. (pláne, ha kinövi a mostani gyermekbetegségeit). A win8-as rendszer állítólag közel hozza az asztali és a mobil rendszereket; ugyanazok a progik futhatnak majd rajtuk. Vajh ez nem fog sok embernek népszerübb lenni, mint az INGYENES linux (android), kevés JÓ alkalmazással?

Ez jól hangzik.

A baj csak az, hogy a vásárlók ezt nem tudják.
Ezért veszik az androidot, mint a cukrot.
Ma minden negyedik eladott készülék android.
Mindezt alig 2 év alatt érték el!!!


csüt. márc. 31, 2011 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Az Android előnye ugyanaz, mint a hátránya: az ingyenesség.
1. A jobb harvergyártók nem tudnak majd versenyezni a kinai bóvlival.
2. A mindenféle kijelzőméret és egyébb tartozékok sokfélesége miatt nehézkes szoftvert írni hozzá.
3. Az ingyenesség miatt nagyon sok az olyan felhasználó, aki nem ad ki pénzt szoftverre. Ezért nem érdeke a szoftvergyártóknak sem, hogy erre a rendszerre fejlesszenek.
4. Erre rátesz egy lapáttal, hogy az Androidon tulajdonképp szabadon másolhatók ingyen a programok, tehát miért is éri meg ide feljeszteni?

Ezek hosszú távon arra vezetnek, hogy az Android beáll egy 20-25%-os sávba. A Wines mobilok drágábbak lesznek, jobban lesz a progikra is fizetőképes kereslet; nem lehet, csak adott hardverrel szállítani, ergo könnyebb programot írni rá. Hosszú távon nőni fog a ráírott IGÉNYES progik száma, ergo a rendszer népszerüsége is nőni fog. (pláne, ha kinövi a mostani gyermekbetegségeit). A win8-as rendszer állítólag közel hozza az asztali és a mobil rendszereket; ugyanazok a progik futhatnak majd rajtuk. Vajh ez nem fog sok embernek népszerübb lenni, mint az INGYENES linux (android), kevés JÓ alkalmazással?


csüt. márc. 31, 2011 15:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Rian írta:
Kicsit le vagyok maradva. Tehát ha nem (csak) érintős lesz az oprendszer (kezelőfelülete), akkor hogyan vezérelhetjük az alkalmazásokat? Gondolom nem lesz benne virtuális egér. Gondolom a windowsos alkalmazások rendre érintés érzékeny oprendszert feltételeznek. Vagy tévedek? Hogy van ez?

Virtuális egér nincs benne, bár létezik olan progi, ami azt használ, pl opera, tehát megoldható.
Azok a progik, amik csak érintőre lettek megírva, természetesen ezen nem működnek, mint pl iGO.

Azt sajnos nem tudom, hogy a WP7 felülete csak érintős lesz-e, vagy sem, azt tudom, hogy a WM6.1 nem csak érintősre jött ki, tehát ha akarják, akkor meg tudják oldani...


csüt. márc. 03, 2011 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Trabi TM írta:
Rian írta:
Az tök jó, hogy jön a WP7, de mi lesz a qwerty -s, NEM érintőkijelzős nokiákkal? Ezekre is megy majd a WP7? "egér" vagyis touchscreen nélkül érdekes lesz. Talán ezek a telók kapnak majd egy java oprendszert, aztán helló?

Kicsit elkeserítő a helyzet. A windows mindig is a hibáiról volt híres.
Meg kéne tartania a Symbian oprendszert...

Miért ne lehetne?
WM6.1-es is van ilyen, pl a HTC Rose-om is WM6.1, és nem érintős. Szvsz meg tudják csinálni a WP7-en is...


Kicsit le vagyok maradva. Tehát ha nem (csak) érintős lesz az oprendszer (kezelőfelülete), akkor hogyan vezérelhetjük az alkalmazásokat? Gondolom nem lesz benne virtuális egér. Gondolom a windowsos alkalmazások rendre érintés érzékeny oprendszert feltételeznek. Vagy tévedek? Hogy van ez?


csüt. márc. 03, 2011 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Rian írta:
Az tök jó, hogy jön a WP7, de mi lesz a qwerty -s, NEM érintőkijelzős nokiákkal? Ezekre is megy majd a WP7? "egér" vagyis touchscreen nélkül érdekes lesz. Talán ezek a telók kapnak majd egy java oprendszert, aztán helló?

Kicsit elkeserítő a helyzet. A windows mindig is a hibáiról volt híres.
Meg kéne tartania a Symbian oprendszert...

Miért ne lehetne?
WM6.1-es is van ilyen, pl a HTC Rose-om is WM6.1, és nem érintős. Szvsz meg tudják csinálni a WP7-en is...


szomb. feb. 26, 2011 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Akkor pedig lőttek a Blackberry klón Nokiáknak :)


pén. feb. 25, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
És én is.


pén. feb. 25, 2011 17:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Imici1972 írta:
Tartok tőle, hogy ez a legújabb, "megtartjuk a Symbiant" nyilatkozat is csak azért született, hogy a vevőket ne bizonytalanítsa el a Symbian jövője és nehogy ezért ne vegyék meg az N8-at, az E7-et, vagy éppen a C7-et...

Maximálisan így érzem én is...


pén. feb. 25, 2011 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Imici1972 írta:
Rian írta:
Az tök jó, hogy jön a WP7, de mi lesz a qwerty -s, NEM érintőkijelzős nokiákkal? Ezekre is megy majd a WP7? "egér" vagyis touchscreen nélkül érdekes lesz. Talán ezek a telók kapnak majd egy java oprendszert, aztán helló?

Kicsit elkeserítő a helyzet. A windows mindig is a hibáiról volt híres.
Meg kéne tartania a Symbian oprendszert...


Valószínűleg nem lesz ilyen a portfólióban.
A meglévő modellek természetesen NEM kapnak WP7 frissítést.
Amúgy a héten már arról nyilatkozott a Nokia, hogy hosszabb távon szeretné megtartani a Szimbit, de nem a flagship modellekben, hanem a középkategóriában.
Az a baj, hogy össze-vissza beszélnek. Hetente nyilatkoznak, egymásnak ellentmondva. Ezzel tovább rombolják a szavahihetőségüket.
Tartok tőle, hogy ez a legújabb, "megtartjuk a Symbiant" nyilatkozat is csak azért született, hogy a vevőket ne bizonytalanítsa el a Symbian jövője és nehogy ezért ne vegyék meg az N8-at, az E7-et, vagy éppen a C7-et...


Természetesen a leendő Nokia modellekre gondoltam.
Sokan ugyebár nem szeretjük a tapimobilokat, és nagyon sokan pártolnak vissza "sokgombos" esetleg qwerty mobilra, sokaknak felüdülés újra érezni a navi gomb domborulatát, az egykezes vezérlést...

Ilyen telók az 5730, E71, E72, stb... ezeknek a modelleknek az újabb generációira leszek kiváncsi. Gondolom ezek leendő modellei nem C3 -hoz fog hasonlítani (java).


pén. feb. 25, 2011 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Rian írta:
Az tök jó, hogy jön a WP7, de mi lesz a qwerty -s, NEM érintőkijelzős nokiákkal? Ezekre is megy majd a WP7? "egér" vagyis touchscreen nélkül érdekes lesz. Talán ezek a telók kapnak majd egy java oprendszert, aztán helló?

Kicsit elkeserítő a helyzet. A windows mindig is a hibáiról volt híres.
Meg kéne tartania a Symbian oprendszert...


Valószínűleg nem lesz ilyen a portfólióban.
A meglévő modellek természetesen NEM kapnak WP7 frissítést.
Amúgy a héten már arról nyilatkozott a Nokia, hogy hosszabb távon szeretné megtartani a Szimbit, de nem a flagship modellekben, hanem a középkategóriában.
Az a baj, hogy össze-vissza beszélnek. Hetente nyilatkoznak, egymásnak ellentmondva. Ezzel tovább rombolják a szavahihetőségüket.
Tartok tőle, hogy ez a legújabb, "megtartjuk a Symbiant" nyilatkozat is csak azért született, hogy a vevőket ne bizonytalanítsa el a Symbian jövője és nehogy ezért ne vegyék meg az N8-at, az E7-et, vagy éppen a C7-et...


pén. feb. 25, 2011 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Az tök jó, hogy jön a WP7, de mi lesz a qwerty -s, NEM érintőkijelzős nokiákkal? Ezekre is megy majd a WP7? "egér" vagyis touchscreen nélkül érdekes lesz. Talán ezek a telók kapnak majd egy java oprendszert, aztán helló?

Kicsit elkeserítő a helyzet. A windows mindig is a hibáiról volt híres.
Meg kéne tartania a Symbian oprendszert...


pén. feb. 25, 2011 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Lazan kapcsolodik:

http://hup.hu/cikkek/20110223/microsoft ... sites_fail

Tegnap egyes Samsung készüléktulajdonosok arra kezdtek panaszkodni, hogy a frissítés megakadt a készülékükön és onnantól fogva azok használhatatlanná váltak.


szer. feb. 23, 2011 21:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Kis esélylatolgatás...


http://www.mobilport.hu/hirek/20110222/a_microsoft_mobilos_partnerei/


kedd feb. 22, 2011 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Friss hírek a Nokia WP7-es telefonjairól:

http://mobilarena.hu/hir/nokia_wp7_mobilok_st-ericsson_u8500_alapokon.html


és az együttműködésről:
http://mobilarena.hu/hir/a_htc_pozitivan_tekint_a_microsoft-nokia_egyuttmuk.html

http://mobilarena.hu/hir/nokia_mernokok_atvetelet_tervezi_a_skype.html

http://mobilarena.hu/hir/a_google_is_megprobalta_elcsabitani_a_nokiat.html


pén. feb. 18, 2011 15:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
asdf_ írta:
Nokiaek ugy 2 ev minuszban vannak kb. Csak a szintre hozashoz mennyi idore lesz majd szukseg, hogy ujra felulre kerulni, azt mar nem is mondom. Az android felejtese meg szerintem az is lehet, hogy kenyszerpalya, az eddigi oprendszerek melle meg bejon a win, sztem egyszeruen nincs ra kapacitas. Eddig sem tudtak bugmentes softot csinalni, mi lenne, ha meg ezzel is kene foglalkozniuk? ;) (mer ugye ugyis belenyulnanak valamennyit, hiaba van meg keszen az android)


Két éve vettem egy 5800XM-et az öcsémnek, azzal a Symbian oprendszerrel, ami az iPhone-hoz képest nagyon gagyinak tűnt. Az Android meg mintha azóta robbantott volna, 2010 az Android éve volt, az tuti.
A Symbian fejlesztők, (ahogy már valaki ezen a fúrumon megfogalmazta) saját farkukat kergetik. Elképzelhető, hogy ha nem(csak) a vezetőket, hanem a fejlesztői gárdát is kidobják még időben, akkor felvehették volna a versenyt az Androiddal meg az iPhone-val...

Újabb hír:

http://mobilarena.hu/hir/fokozatosan_all_le_a_symbian_fejlesztese.html


hétf. feb. 14, 2011 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Nokiaek ugy 2 ev minuszban vannak kb. Csak a szintre hozashoz mennyi idore lesz majd szukseg, hogy ujra felulre kerulni, azt mar nem is mondom. Az android felejtese meg szerintem az is lehet, hogy kenyszerpalya, az eddigi oprendszerek melle meg bejon a win, sztem egyszeruen nincs ra kapacitas. Eddig sem tudtak bugmentes softot csinalni, mi lenne, ha meg ezzel is kene foglalkozniuk? ;) (mer ugye ugyis belenyulnanak valamennyit, hiaba van meg keszen az android)


hétf. feb. 14, 2011 13:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Imici1972 írta:
Alexfux írta:
http://mobilarena.hu/teszt/a_nokia_jovoje/elozmenyek.html

Mostmán semmit sem értek! Most akkor megmarad a Symbian meg a MeeGo vagy megy a levesbe?!

Azért az jelzés értékű, hogy, ha jól értettem, a windowsos bejelentés hatására 14%-ot esett Nokia árfolyama....


Megmarad mindhárom platform, legalábbis egyelőre. Többször hangoztatták, hogy még legalább 160 millió darab Szimbis telefont szeretnének eladni, valamint, hogy hosszú távon a MeeGo-ra építenek, a WP7 viszont rövidtávon (3-4 év) lesz a vezető oprendszerük. Mondjuk 3-4 év ma a mobiltechnikában beláthatatlanul hosszú idő, gondoljunk csak bele 3-4 éve még hol tartott az okostelefon piac és most hol tart...
Itt hónapok is számítanak, nem hogy évek... No majd meglássuk! :wink:

Egyébként a cikk nagyon tárgyilagos, ha tényleg mindent úgy csinálnak ahogy most elmondták, akkor szerintem nem kell aggódnunk a Nokiáért... :D
Engem megnyugtattak a leírtak, remélem tényleg így is lesz. Csak most már nagyon gyorsan fel kéne pörgetni a dolgokat, mert - ahogy Macika nagyon helyesen mondta - az idő telik és az nem a Nokiának dolgozik! :hm:

Mondjuk azt továbbra is luxusnak tartom és feldühített, hogy az MWC-n semmi új készülékkel nem rukkoltak elő, ez luxus az Ő helyzetükben...


Amit itt leírtál, én ebben a cikkben olvastam. A cikk némileg ellentmond az elmúlt pár nap híreinek, miszerint a Symbian megy a levesbe (http://www.mobilport.hu/nokia_blog/20110212/nokia_forradalom_halott_symbian_kiverzo_meego), a MeeGo pedig csak egy nokiás homokozó lesz, abban fognak kísérletezgetni és a WP7 mindent visz majd. Szóval megint mintha ellentmondanának saját maguknak. Ami a kapkodás jele és kicsit gáz.

Egészen sokáig azt hittem, hogy a Nokia lemaradt a vetélytársakhoz képest, de ez csak átmeneti és a Symbian^3-mal és a MeeGo-val egy-két éven belül újra lendületbe jöhetnek, hiszen a vetélytársak is hibázhatnak és kerülhetnek lépéshátrányba. De most úgy látom, hogy kapkodnak és talán ez rosszabb, mintha tartották volna magukat a Symbianhoz... Így ugyanis elveszítik a hitelüket


hétf. feb. 14, 2011 12:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség