Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 8:04



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
üzenetek érvényességi ideje 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
nbela írta:
Én úgy gondoltam, hogy a SZIGNÓZÁS topicban sms-re írtak az mms-re érvényesek, azaz a fogadó készülék beállításaitól független az mms kézbesítési jelentés.
Macika írta:
Hááát, akkor 1430...
Elsőre a műszaki ügyfélszolgálatos is ezt mondta. Mivel nem talált magyarázatot a jelenségre, megkérdezte a fogadó készülék típusát. Samsung s5230. 3 perc zene után jött a válasszal. Ezen a készüléken az mms fogadás beállításainál a kézbesítési jelentés küldést is be lehet állítani és az mms szerver átveszi ezt a beállítást. Az én SE K550i készülékemen nincs ilyen beállítás, a gyerek Samuján meg van. Bekapcsoltam, teszteltem, és utána már valóban küldi a jelentést.
Kép

Na igen, ha mondtad volna, hogy Samsung...


vas. márc. 27, 2011 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
Én úgy gondoltam, hogy a SZIGNÓZÁS topicban sms-re írtak az mms-re érvényesek, azaz a fogadó készülék beállításaitól független az mms kézbesítési jelentés.
Macika írta:
Hááát, akkor 1430...
Elsőre a műszaki ügyfélszolgálatos is ezt mondta. Mivel nem talált magyarázatot a jelenségre, megkérdezte a fogadó készülék típusát. Samsung s5230. 3 perc zene után jött a válasszal. Ezen a készüléken az mms fogadás beállításainál a kézbesítési jelentés küldést is be lehet állítani és az mms szerver átveszi ezt a beállítást. Az én SE K550i készülékemen nincs ilyen beállítás, a gyerek Samuján meg van. Bekapcsoltam, teszteltem, és utána már valóban küldi a jelentést.
Kép


vas. márc. 27, 2011 19:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
nbela írta:
A zárójelben említettem a beállításokat. A küldő készülékemen: üzenetek, beállítások, képüzenet:
Olvasási visszajelzés=kikapcsolva.
Kézbesítési jelzés=bekapcsolva.
Küldök egy (több) MMS-t az egyik lányomnak, majd kapok egy üzit, hogy a kézbesítés megtörtént. Az elküldött üzenet állapota: "Az üzenet kézbesítése megtörtént".
Ugyanazon módosítatlan beállításokkal küldök a másiknak. Meg is kapja, de semmi visszajelzés nem érkezik. Az elküldött üzenet állapota: "Az üzenet elküldve".
Pár nap múlva megint küldök 1-1 MMS-t, visszajelzés ugyanúgy csak az egyiktől jön. Mindkettő dominós, egyikük most éppen 6 Ft egyenleggel - tőle nem jön a kézbesítési jelzés. (Utolsó feltöltés 2011 február, rendelkezésre állás 2012 február...)

Hááát, akkor 1430...


vas. márc. 27, 2011 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
A zárójelben említettem a beállításokat. A küldő készülékemen: üzenetek, beállítások, képüzenet:
Olvasási visszajelzés=kikapcsolva.
Kézbesítési jelzés=bekapcsolva.
Küldök egy (több) MMS-t az egyik lányomnak, majd kapok egy üzit, hogy a kézbesítés megtörtént. Az elküldött üzenet állapota: "Az üzenet kézbesítése megtörtént".
Ugyanazon módosítatlan beállításokkal küldök a másiknak. Meg is kapja, de semmi visszajelzés nem érkezik. Az elküldött üzenet állapota: "Az üzenet elküldve".
Pár nap múlva megint küldök 1-1 MMS-t, visszajelzés ugyanúgy csak az egyiktől jön. Mindkettő dominós, egyikük most éppen 6 Ft egyenleggel - tőle nem jön a kézbesítési jelzés. (Utolsó feltöltés 2011 február, rendelkezésre állás 2012 február...)


vas. márc. 27, 2011 13:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
nbela írta:
Szervusztok!

Ugyanazon beállításokkal (kézbesítési jelentés BE-, olvasási jelentés KI-kapcsolva) küldtem mostanában több MMS-t T-ről T-re. Mindenki meg is kapta azonnal, de az egyik számról sosem kapom meg a kézbesítési jelentést. Eddig úgy tudtam, hogy a fogadó oldalon ezt nem lehet tiltani és pénzbe sem kerül. Amúgy dominós és 6 Ft az egyenlege. Miért nem kapok tőle MMS kézbesítési jelentést?

MMS-nél két fajta beállítás van, kézbesítési és olvasási visszajelzés.
Nem ez okoz kavarodást?


vas. márc. 27, 2011 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: üzenetek érvényességi ideje
Szervusztok!

Ugyanazon beállításokkal (kézbesítési jelentés BE-, olvasási jelentés KI-kapcsolva) küldtem mostanában több MMS-t T-ről T-re. Mindenki meg is kapta azonnal, de az egyik számról sosem kapom meg a kézbesítési jelentést. Eddig úgy tudtam, hogy a fogadó oldalon ezt nem lehet tiltani és pénzbe sem kerül. Amúgy dominós és 6 Ft az egyenlege. Miért nem kapok tőle MMS kézbesítési jelentést?


vas. márc. 27, 2011 11:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Csináltam egy tesztet, aminek az első fele lezárult. Március 15-én elküldtem egy SMS-t egy Pannonos számra, (Pannonról) Nokia 5110-esről. Érvényességi idő Maximálisra volt állítva. Ma jött a jelentés, hogy nem lehetett kézbesíteni az üzenetet. Tehát pontosan 2 hétig próbálták a címzetthez eljuttatni az üzenetet.
Az érdekesség most következeik. Március 14-én is küldtem ugyan arra a számra SMS-t (2 db-ot), szintén Pannonról. Viszont Sony Ericsson T68i-ről. Ha az előbbi esetnél maradunk, akkor tegnap meg kellett volna jönnie a jelentésnek hogy kézbesíthetetlen. Csakhogy az üzenetek még mindig függőben vannak. :shock: Pedig a T68i is Maximális kézbesítési időre volt állítva.
Namármost nagyon úgy néz ki, hogy telefontípusonként is változik a maximális idő fogalma. Így már érthető, hogy az induló topicban lévő üzenet mit csinált hónapokig. Úgy néz ki, nem mindegy hogy milyen telefonról küldjük az üzenetet. Minden esetre, a versmondólány 11 napos határideje nem fedi a valóságot. Ugyanez a helyzet az MMS-el is, 14-e óta nem jött visszajelzés a kézbesítettségről, vagy a kézbesíthetetlenségről. Ugyan arra a számra mint az MMS is, mint a teszt SMS-ek.


hétf. márc. 29, 2004 20:54
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
általában 30 nap után van visszatérés legkésöbb, különben felesleges kapacitásfelvételt (terhelést) jelentene... A rendszer általában naponta többször is keresi emiatt a kártyát, és ez 1 millió sms/mms tekintetében igen tetemes megterhelést jelent. A westelnél előfordul a 21 nap is...

Üdv: Andrei


hétf. márc. 15, 2004 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TP-VP value Validity period value
0 to 143 (TP-VP + 1) * 5 minutes (i.e. 5 minutes intervals up to 12 hours)
144 to 167 12 hours + ((TP-VP - 143) * 30 minutes)
168 to 196 (TP-VP - 166) * 1 day
197 to 255 (TP-VP - 192) * 1 week

azaz #$ff esetén 63 hét - azaz kb. 14 hónap. Amit persze az smsc tetszés szerint felülírhat és valószínûleg felül is ír, mert pannon-vesztel viszonylatban sokkal hamarabb szoktam kapni kézbesíthetetlenségrõl szóló visszajelzést, akkor amikor a kártya még él.

(ha valaki nem értené a fentiek miérjét, az gondolkozzon #$ff-et mielött még megkérdi!)


vas. márc. 14, 2004 22:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Nem lehet, hogy ugyanaz vonatkozik az mms-re is?


vas. márc. 14, 2004 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nekem 1 hét után küldte az MMS-re, hogy nem sikerült kézbesíteni, de nem tudom, hogy maximálisra van-e állítva nekem az MMS, mert N3100am van és ott nem lehet beállítani csak az SMS-re.


vas. márc. 14, 2004 22:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
A Pannon ÁSZF-ben nincs erre vonatkozó infó, letöltöttem, végigböngésztem. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, a versmondólány először azt sem tudta, miről beszélek. Azt mondja, annyi idő, amennyire a telefonban beállítom. Jó, jó, mondom, de van olyan, hogy maximális (1 óra, 12 óra, 1 nap, 1 hét, Maximális). Mennyi az a maximális? "Ja, az 11 nap, az MMS-nél nem tudom, de szerintem az is 11 nap." -mondta.
Ezzel sem sokkal vagyunk beljebb. Azért kérdeztem meg hogy mennyi, mert az egyik ismerősöm tavaly előtt, augusztusban kapott kézbesítési jelentést egy {b}áprilisban{/b} elküldött üzenetről. Akkor kapta meg az illető. Ez 4 hónap. nem kis idő. Épp ott voltam mikor megkapta a jelentést. Még mondta is, jó hogy ilyen sűrűn bekapcsolja a telefonját. Valószínűleg másik SIM-et használt addig.


vas. márc. 14, 2004 20:35
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Passz. De a Vodafone maximum 15 napig próbálja meg kézbesíteni az SMS-eket, benne van az ÁSZF-ben.


vas. márc. 14, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Mennyi az SMS és MMS kézbesítésének érvényességi ideje, ha maximumra van állítva? Próbálta már valaki?


vas. márc. 14, 2004 18:01
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség