Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 11:17



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
csab2 írta:
Hú, kezdtek nagyon titokzatosak lenni...
A "kétbetűset" még csak-csak sejtem, hogy ki lehet (de nem biztos), de a titokzatos Dr. GSM vajon ki lehet? :hm:
Komolyan mondom, én is sokat olvastam ezt a fórumot, de halvány fogalmam sincs, hogy miről folyik itt a diszkurzus?!

Dr. GSM jó srác, tán '98 óta ismerem, személyesen, modi is volt az lx-es korszakban.


hétf. jún. 20, 2011 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Hú, kezdtek nagyon titokzatosak lenni...
A "kétbetűset" még csak-csak sejtem, hogy ki lehet (de nem biztos), de a titokzatos Dr. GSM vajon ki lehet? :hm:
Komolyan mondom, én is sokat olvastam ezt a fórumot, de halvány fogalmam sincs, hogy miről folyik itt a diszkurzus?!


hétf. jún. 20, 2011 19:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Dr_GSM írta:
Megdöglött... Oszt?


Ahogy Hofi mondaná a gumibugyis hasonkatával:

"A **** nem akkor ment bele, mikor kijött!"


Mindenki aki tényleg aktív volt itt, az tudja mikor és ki miatt döglött meg a terminal, ami akkor, a fénykorában, csak és kizárólag a fórum látogatottságából élt. De ez az ember most kussol. De miért is lenne ez másképpen itt, mint máshol az országban...

Ennyit erről.

Jó barátok vagyunk, ezért is merek beszólni Neked! :)

Hidd el, CSAK részben van a kétbetűs miatt. Persze tudom, hogy vannak olyanok (kötük Te is), akik miatta mentek el. De e többség nem.
A jelentősebb része tényleg amiatt volt, amit én leírtam.


vas. jún. 19, 2011 13:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2011 12:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Megdöglött... Oszt?


Ahogy Hofi mondaná a gumibugyis hasonkatával:

"A **** nem akkor ment bele, mikor kijött!"


Mindenki aki tényleg aktív volt itt, az tudja mikor és ki miatt döglött meg a terminal, ami akkor, a fénykorában, csak és kizárólag a fórum látogatottságából élt. De ez az ember most kussol. De miért is lenne ez másképpen itt, mint máshol az országban...

Ennyit erről.


vas. jún. 19, 2011 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: RétesFehérVár
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sajnálom, hogy ez az egész megszűnik. De tényleg.
Bár nem találom azt a cikket, hogy megszűnik... :idea:

Annó még mobilvilag.hu -ról klikkeltem ide, és inkább olvasó voltam, mint hozzászóló.

Nagyon tetszett annak idején, amikor jött a Vodafone és még az indulás előtt megjelent a tarifacsomag tipp," vukk, frakk" néven. Ha előveszem a régi archív CD-ket (DVD még csak tervasztalon a japóknál), talán még a letöltött excell táblát is megtalálom. Annyira tetszett, hogy letöltöttem.

Nekem semmi bajom nem volt a moderátorokkal, bár én nem emléxem, hogy beszóltam volna. :) - Ha mégis, bocs! :shock:

Pedig szükség van az ilyenekre, fiúk, ne sírjatok! :oops:

Mindenesetre kellemes emlékként kerültök be a történelembe 8)


hétf. jún. 13, 2011 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
sajnálom :(
én anno a 3210-es vibramotor aktiválásával kapcsolatban kerültem ide (asszem még az lx idők végén), aztán itt ragadtam. itt szoktam rá a fórumozásra, rengeteget tanultam mobilokról, amiért utólag is köszi mindenkinek ;)
sajnos az utóbbi időben sokat változott a tartalom és már nem az a tündöklő tudásbázis, mint régen volt, de nagyon örülök, hogy itt lehettem és örök élmény marad!


csüt. jún. 02, 2011 1:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
@aspirin: :rulez:


csüt. máj. 19, 2011 18:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
BrOnZ írta:
Igazán nincs mit, máskor is, ha rá tudsz szedni... ;)

Viccen kívül: örülök, hogy megtettem akkor. De akkor mindössze a lehetőséget kaptad. Az, hogy mivé "nőtted ki magad" kizárólag a saját munkádnak, hozzáértésednek köszönheted. Ugye nem tévedek nagyot ha kijelentem, hogy: ...IMHO valahol mindig egy srófra járt az agyunk... ;)


Szia BrOnZ bácsi! :) Még az Alcatel 701-es idők óta cipelgetem magammal a vcf-edet a telefonjaimon... ;)

ui.: Ha te a druszám vagy, Macika meg a tiéd, akkor Macika is a druszám... jééé :D


csüt. máj. 19, 2011 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Macika írta:
Azért jól esik a visszajelzés, 1999. óta az életem (volt) ez a fórum, a forum.terminal.hu az első megnyíló oldal a PC-men, a mobilomon, naponta tucatnyiszor nézek rá, van-e valahol új hsz.

Annyit el kell mondjak, hogy én egyetlen embernek tartozom különös köszönettel (a többszáz ember mellett, akik életben, szinten tartották idáig ezt a fórumot), BrOnZ-nak, aki nélkül nem lehettem volna modi.
TALÁN van még aki emlékszik rá, hogy 1999 őszén (még az lx.hu domain alatt futottunk) egy 'gyenge' pillanatában BrOnZ - kockáztatva, ill. feláldozva a moderátori jogát - kinevezett jópár embert moderátornak (akkoriban aktív moderátor jelölhetett moderátornak valakit), az akkori ostoba fórumvezetés ellen fellázadva.
Így lettem én is modi (és sajnos így tiltották ki őt).
Azóta hálás vagyok BrOnZ-nak, hogy megtette, amit, igyekeztem megszolgálni a kapott bizalmat!

Köszönöm Neked, Druszám!


Az még hagyján, hogy emlékszem rá (attyaég, ilyen öreg vagyok...:)), de valahol meg is van elmentve az akkori óriási felzúdulás, valami archív alján nem olyan régen akadtam rá... Mondjuk kb azidőtájt voltam igazán aktív, azóta eléggé tartaléklángon vagyok itt, ezt mutatja a hozzászólásaim száma is... :) De azért mindig benéztem ide, ha a tutit akartam megtudni mobilos témában.
...sőt, amíg lehet, fogok is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aspirin csüt. máj. 19, 2011 16:04-kor.



csüt. máj. 19, 2011 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Én még a telefonos ügyfélszolgálattal beszélgetve is szoktam hivatkozni a Terminal Fórumra mobilos szekciójára, mint olyanra, ahol a telefonokról, szolgáltatásokról sok hasznos és szakmailag is pontos információt lehet olvasni.


szer. máj. 11, 2011 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
nord írta:
Régen tényleg nagy pörgés volt itt: ha hétvégén nem volt időm ránézni a topikokra, bizony a hétfői munkanap délelőttjének nagy része elment az utánaolvasásra. :D


Bezony. 1999-2001 környékén még naponta kétszer-háromszor benéztem ide és mindig volt olvasnivaló. Sokszor a munkaidő egy jó része elment az olvasgatásra :D Több év kihagyás után most már elég havonta egyszer benézni, akkor is 10 perc bőven elég.

Macika többször segített nekem, személyesen is találkoztunk párszor (bár már biztosan nem emlékszik), meg persze jó sok vitánk is volt :) Még a régmúltból a moderátorok közül Nyuszi és a kispolszkija rémlik :D


szer. máj. 11, 2011 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sajnálom, hogy vége a terminálnak. Bár az oldalt én sem olvastam az elmúlt 3-4 évben, de a fórumon olvasgattam és néha írtam is. Nem kevés hasznos infót gyűjtöttem innen be Tőletek.
Ha leállítják a fórumot és a maradék felhasználó is szétszéled, akkor ki merre megy? Melyik az a fórum, ami szakmailag és emberileg is elfogadható?
Személy szerint nekem nem volt bajom a moderátorokkal. Macikával volt alkalmam személyesen is találkozni. Mindig korrektül segített! Ezért itt is köszönetet mondok.
A szabályokat betartva minden gond nélkül lehetett itt fórumozni. Sosem értettem, hogy másoknak ez miért jelentett gondot...

Ha nem találkoznánk többet, akkor mindenkinek sok sikert kívánok a továbbiakban.


szer. máj. 11, 2011 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sziasztok!

A mobilvilágot olvasgattam sokat, első, legfontosabb forrásként használtam, de sajnos az utóbbi időben már nem volt a toppon, le is szoktam róla.
Kár érte!

A fórumért viszont nagy kár lenne. Elég régen írkálok, de inkább csak olvasgatok, nem vagyok annyira művelt az itt tárgyalt témákban, hogy komoly vitapartnere legyek a többieknek. Viszont ha valaki megkérdez a környezetemből mobiltelefon ügyben, azonnal ideküldöm. Mert itt nagy tudás és tapasztalat halmozódott fel, és remélem, hogy ez a folyamat folytatódni fog. Én nem vettem észre a moderátorok rosszindulatát, részrehajlását, nemegyszer szakmailag vagy különböző gondolkodásmódból adódóan vitába bocsátkoztam Velük, de igyekeztem a kultúráltság határain belül tartani a vitákat. Ebben Ők partnerek voltak. Nyilván, aki vét a szabályok ellen, az kihúzza a gyufát! Aki notóriusan vét a szabályok ellen, az azért él, hogy szabálytalankodhasson és ha ellátják a baját, akkor hőbörögni fog, mert természetesen nem ő a hülye, hanem a többiek. A politika nem szakmai topikokba való, aki ezt nem érti meg az menjen a levesbe.

Úgyhogy én továbbra is idejárok mobil-ügyben és remélem, hogy ezt még jó sokáig gyakorolhatom!

Üdv!

AF


hétf. máj. 09, 2011 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
levike7 írta:
Macika írta:
Itt most OFF, de muszáj a 3-ast? Nem fér bele az ACE? Szakadékszerű a különbség közöttük az ACE javára...

OFF:
Egyetértek... :( Céges telcsi lesz, és kb a Nokia 2700, 6303i, Samsung Champ, stb kaliber volt a lehetőségek között. És akkor már egyértelműen ezt "kellett" választanom... Hidd el jobban örültem volna én is egy ACE, vagy egy SGS készüléknek... De a céges flotta kínálatából erre futotta...
ON

Persze, nem tudhattam, így világos...


vas. máj. 08, 2011 16:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Macika írta:
Itt most OFF, de muszáj a 3-ast? Nem fér bele az ACE? Szakadékszerű a különbség közöttük az ACE javára...

OFF:
Egyetértek... :( Céges telcsi lesz, és kb a Nokia 2700, 6303i, Samsung Champ, stb kaliber volt a lehetőségek között. És akkor már egyértelműen ezt "kellett" választanom... Hidd el jobban örültem volna én is egy ACE, vagy egy SGS készüléknek... De a céges flotta kínálatából erre futotta...
ON


vas. máj. 08, 2011 16:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
levike7 írta:
Macika írta:
De rég láttalak! :)


Itt vagyok én szinte minden nap, de csak olvasok... Szétnézek, elolvasom az írásokat, tanulgatok, és időnként egy-egy postot elhagyok magam után.

Volt úgy jó 3 év, amikor nem foglalkoztam a telefonjaimmal (tényleg csak hívás és SMS), így eljárt felettem az idő. Így hát a szignózást, és minden egyebet (újra) meg kellett tanuljak!
Most meg kicsit nagy lesz a váltás: Nokia 6600 -> Nokia N8, és Nokia 6120c -> Samsung Galaxy 3. Elvileg mindkettő jövő héten ér ide már végre...

Itt most OFF, de muszáj a 3-ast? Nem fér bele az ACE? Szakadékszerű a különbség közöttük az ACE javára...


vas. máj. 08, 2011 16:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Macika írta:
De rég láttalak! :)


Itt vagyok én szinte minden nap, de csak olvasok... Szétnézek, elolvasom az írásokat, tanulgatok, és időnként egy-egy postot elhagyok magam után.

Volt úgy jó 3 év, amikor nem foglalkoztam a telefonjaimmal (tényleg csak hívás és SMS), így eljárt felettem az idő. Így hát a szignózást, és minden egyebet (újra) meg kellett tanuljak!
Most meg kicsit nagy lesz a váltás: Nokia 6600 -> Nokia N8, és Nokia 6120c -> Samsung Galaxy 3. Elvileg mindkettő jövő héten ér ide már végre...


vas. máj. 08, 2011 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
OFF (Van itt most ilyen?:)
Egy barátommal valamikor arról beszélgettünk, hogy milyen kár. hogy a (fiatal) ember igazából csak a maga által megélt dolgokból tanul. Hiába mondják szülei, nagyszülei, hogy ne így, vagy ne úgy csináld ezt a dolgot, nem nagyon érti.
de valószínűleg mégsem olyan nagy baj ez, mert ez is kell a világ színességéhez.
Ma már persze az idősebbek közül (majdnem) mindenki egy kicsit máshogy csinálna bizonyos dolgokat, meg más a fontossági sorrendje, mint 10 éve volt.
Az fontos, hogy a megélt dolgokból tanulni-építkezni tudjunk és egyre jobb emberekké váljunk! (Van másik út is, az egyre megkeseredettebb, maga körül egyre több rosszat észrevevő útja, de az az út neki is rossz, sőt neki a legrosszabb)
ON
-Dejan ne lustálkodjon, törjön már fel mindent és tegye is közzé! :)
-Én tudom miért halt meg a terminál. Kórosan elhízott és már nem tudott mozdulni! (A nokia mobilomról tévedtem ismét ide, láttam ezt a témát és beleolvastam. Meg akartam nyitni a cikket is, de 3,2Mb-nál feladta, mondván nincs elég memória. Mi a csudáért 3,2Mb-nál nagyobb egy egy fényképet tartalmazó oldal?)
RIP


vas. máj. 08, 2011 8:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
levike7 írta:
.dredd. írta:
...


De rég is volt...
Az első videóhívások... Néhány százezer ill. millió forint értékű mobil az asztalon... Sok ritkaság a "jövőből" nomeg egy-két tégla a múltból! (sörösüveg méretű Nokia) :)

A hangulatról meg nem is beszélve!

Ha mobilos bajom van, vagy szét akarok nézni a termékek között, akkor úgyis itt teszem meg...

Én bízom a legjobbakban, és abban is, hogy még sokáig ide járhatok olvasgatni, véleményt cserélni, tanulni!

A "mobilbuzis" évek lassan elmúlnak(tak), de azért egy-egy szikra mindig újra gyújtja a régi lángot, és akkor napokig, hetekig nincs alvás...

De rég láttalak! :)


vas. máj. 08, 2011 1:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
.dredd. írta:
...


De rég is volt...
Az első videóhívások... Néhány százezer ill. millió forint értékű mobil az asztalon... Sok ritkaság a "jövőből" nomeg egy-két tégla a múltból! (sörösüveg méretű Nokia) :)

A hangulatról meg nem is beszélve!

Ha mobilos bajom van, vagy szét akarok nézni a termékek között, akkor úgyis itt teszem meg...

Én bízom a legjobbakban, és abban is, hogy még sokáig ide járhatok olvasgatni, véleményt cserélni, tanulni!

A "mobilbuzis" évek lassan elmúlnak(tak), de azért egy-egy szikra mindig újra gyújtja a régi lángot, és akkor napokig, hetekig nincs alvás...


szomb. máj. 07, 2011 22:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
R.I.P.


szomb. máj. 07, 2011 2:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
csab2 írta:
...


Köszi. Csak az igazságot írtam le. 8)


csüt. máj. 05, 2011 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Imici1972 írta:
...

Minden egyes szavaddal maximálisan egyet értek. Gyönyörűen fogalmaztad meg az én gondolataimat is. Köszönöm, nekem nem kell gondolkoznom, hogy ilyen szépen és frappánsan fejtsem ki a véleményemet!


csüt. máj. 05, 2011 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Ámen.
:hm: :twisted: :evil:


csüt. máj. 05, 2011 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Fura ezeket a hozzászólásokat olvasni.

Én is naponta voltam itt az Lx-es (volt korábbi is?) időktől (szigorúan URL szinten), sok minden változott azóta a Világban (itt az a legfontosabb hogy a mobil mindenki számára elérhetővé, megfizethetővé vált) de egy dolog nem. Ez pont a fórumok szerepe. Egyre többen szerzik be ilyen módon az információt és pont ezért nem értem hogy a forum.terminal.hu mobilos része hogyan tudott így elsorvadni. Sajnálom. Gondolom mindenki fórumozik máshol is (több nicket is szoktam látni pl. mobilarenan, indexen) de az a nagy mértékű látogatottság nagy lehetőség volt üzletileg is, kár volt elengedni. Mondom ezt nosztalgiával és sajnálattal az írásomban.

U.i.: az én nevemben is próbált vki belépni bár lehet hogy bot volt.


csüt. máj. 05, 2011 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Igazán nincs mit, máskor is, ha rá tudsz szedni... ;)

Viccen kívül: örülök, hogy megtettem akkor. De akkor mindössze a lehetőséget kaptad. Az, hogy mivé "nőtted ki magad" kizárólag a saját munkádnak, hozzáértésednek köszönheted. Ugye nem tévedek nagyot ha kijelentem, hogy: ...IMHO valahol mindig egy srófra járt az agyunk... ;)


csüt. máj. 05, 2011 6:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Azért jól esik a visszajelzés, 1999. óta az életem (volt) ez a fórum, a forum.terminal.hu az első megnyíló oldal a PC-men, a mobilomon, naponta tucatnyiszor nézek rá, van-e valahol új hsz.

Annyit el kell mondjak, hogy én egyetlen embernek tartozom különös köszönettel (a többszáz ember mellett, akik életben, szinten tartották idáig ezt a fórumot), BrOnZ-nak, aki nélkül nem lehettem volna modi.
TALÁN van még aki emlékszik rá, hogy 1999 őszén (még az lx.hu domain alatt futottunk) egy 'gyenge' pillanatában BrOnZ - kockáztatva, ill. feláldozva a moderátori jogát - kinevezett jópár embert moderátornak (akkoriban aktív moderátor jelölhetett moderátornak valakit), az akkori ostoba fórumvezetés ellen fellázadva.
Így lettem én is modi (és sajnos így tiltották ki őt).
Azóta hálás vagyok BrOnZ-nak, hogy megtette, amit, igyekeztem megszolgálni a kapott bizalmat!

Köszönöm Neked, Druszám!


csüt. máj. 05, 2011 0:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Én csak most értesültem a terminal.hu megszűnéséről, mivel én sem nagyon olvasgattam már az oldalt, csak a fórumot látogatom.
Az oldal megszűnését nem, a fórumét viszont annál inkább sajnálnám, bár tény, hogy különösen az utóbbi fél-egy évben nagyon leültek azok a topikok, amelyek engem igazán érdekelnek.
Sajnos a terminal.hu már régen leszállóágban van, az újdonságokat napokkal, de sokszor csak hetekkel később közlik le, ha egyáltalán leközlik. Reklámszagú lett az egész, már régen nem az, ami egykor volt. Én még emlékszem a premier terminálos mobil teló tesztekre, a firmware frissítésekkel egy napon megjelenő changelog-okra....
Volt idő, amikor elég volt CSAK a terminal.hu-t olvasni ahhoz, hogy naprakész legyek mobil és informatika téren.
A hanyatlás már jóval a design csere előtt megkezdődött. Ezt belső forrásokból tudom, de kívülről is érezhető volt.
Az utóbbi 1-2 évben, pedig már gyakorlatilag értékelhetetlen volt az oldal, csak és kizárólag a fórumot látogattam.

És akkor a fórumról:
Én szinte csak a mobil fórumot látogatom, ez viszont - túlzás nélkül állíthatom - az életem részévé vált.
A mai napig alapértelmezettként nyitja meg a böngészőm, nem telik el úgy nap, hogy ne néznék be ide.
Az, hogy egyesek nem tudták elviselni, hogy a hisztériás agyrémeiknek a moderátorok nem adnak teret és kirúgják Őket, mint macskát sz..ni , ez engem nem, hogy nem zavart, hanem inkább örültem neki.
Ha egy fórum csak azért pörög, mert a tagok folyamatosan flamelnek és egymást fikázzák, akkor inkább köszönöm szépen, de nem kérek belőle.
Vagy nézzük meg a nokia discussion fórumot: egy témában kb. 15-20 topik, minden hülye azonnal új topikot nyit, ha valami baja van. Egymás és a Nokia anyázása megy a konstruktív hozzászólások helyett. Ez jobb? Ez a szabadság? Hogy nem találom meg amit keresek, mert nem lehet kiigazodni a topikok között?
A terminál fórumban pont azt szerettem, hogy rendszerezett, áttekinthető mennyiségű hozzászólás született és ha a tagok kezdtek nagyon elkanyarodni a témától, vagy éppen a sokadik ugyanolyan témájú topikot nyitották, akkor bizony beléptek a képbe a moderátorok és gyorsan rendet raktak. :P
Lehet, hogy ezt egyesek korlátozásnak és cenzúrának élték meg, én nem.

Rengeteget tanultam itt és - talán - tőlem is kaptak értékes infókat mások. Lelkesen írogattam a tapasztalataimat, tesztjeimet az éppen aktuális telefonjaimról, megosztottam számtalan - általam hasznosnak vélt - linket, hivatkozást, információt, tippet és trükköt.
Jó érzéssel töltött el és tölt el a mai napig is, ha valaki pozitívan reagált a postjaimra. Egy-egy nagyobb teszt megírása sokszor órákat igényelt, de megérte, mert hálásak voltatok érte és éreztem, hogy nem fölösleges a befektetett munkám és energiám.
Sajnos a világ változik, ma már semmi nem az, ami egykoron, a terminal fénykorában volt. Változnak az erőviszonyok, az emberek mentalitása, érdeklődése. Hanyatlanak nagyok és jönnek fel eddig jelentéktelennek tartott kicsik.
Ezt a fórumot leginkább a Nokia és Ericsson fanok csapatai tartották életben. Ahogy ezen márkák népszerűsége kezdett csökkenni, úgy ült le egyre inkább ez a fórum is. Sajnos.

Lehet szidni Macikát, Ákoskát és a többi moderátort. Mindenkinek szíve joga. De egy valamit ne felejtsetek el: Ők tették naggyá ezt a fórumot, Ők nem "csak" moderátorok, hanem kiváló SZAKEMBEREK, akik a mai napig a topon vannak, akiktől lehet és kell is tanulni.
Mindig maximálisan segítőkészek voltak az ÉRTELMES kérésekkel szemben, a hülyeségeket viszont elegánsan ignorálták.
Nagyon kevés olyan fórum van, ahol a moderátorok ilyen magas szinten képviselik a SZAKMÁT, és e mellett még képesek kezelni az emberi hülyeségeket is.
Lehet, hogy néha kicsit brutálnak és önkényesnek tűntek, de ezt általában hosszú fáradtságos munkável kellett kivívni náluk... :lol:
Biztos bennem van a hiba, de érdekes módon engem egyszer sem bántottak, írták át a hsz-omat, vagy tiltottak le.
Igen, én még egy ilyen régimódi őskövület vagyok, aki TISZTELI a másikat és szeret hasznos infókat olvasni és írni a fórumokon, egymás anyázása és politizálás helyett. De ne aggódjatok, lassan majd kihal ez az állatfajta és akkor majd lehet orrba szájba anyázni mindenkit mindenhol csak azért, mert nem az a véleménye, mert nem azt az telefonmárkát vagy oprendszert kedveli, mint a másik, vagy ami éppen trendi, vagy mert más a politikai nézete, a bőrszíne, a lakhelye, vagy egyáltalán azért, mert nem olyan mint a nagy átlag, a bégető birkák.

És akkor majd tök jó lesz minden, 100 oldal flame, 2 értelmes hozzászólás, majd újabb 200 oldal anyázás...

Ha ez Macika és Ákoska ill. a többi moderátor bűne, hogy kitiltotta ezeket az úriembereket, akkor ez azokat minősíti, akik kritizálják Őket.
Nem mondom, hogy mindig, mindenkor helyesen cselekedtek. De Ők is emberek, Ők is tévedhetnek néha, Nekik is lehetnek rossz napjaik, és amikor már az x-edik hülye hozzászólást olvassák, néha náluk is elszakadhat a cérna. Kinél nem?
Más fórumokon nem mérlegelnek ennyit, azonnal kirúgnak. Ahol meg szabad a flame, ott meg köszönöm szépen inkább nem is regisztrálok. Nem arra vagyok kíváncsi, hogyan tudjuk egymást és a moderátorokat alázni, hanem hasznos információkat szeretek adni és kapni az adott témában.

Egy szó, mint száz: Remélem ez a fórum még sokáig élni fog, és a jövőben még pörgősebb is lesz.
Köszönöm minden fórumtársamnak és a Moderátoroknak (különösen MACIKÁNAK és ÁKOSKÁNAK) a rengeteg hasznos infót, a biztató és elismerő, kedves szavakat!
Amíg ez a fórum él, én ide fogok látogatni minden nap! 8) :lol:


szer. máj. 04, 2011 23:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
TargeT írta:
Én csak egyet nem értek. Ha azt mondjátok és ez igaz, hogy a fórum csak vitte a pénzt, az oldal meg behalt a látogatottság hiány, meg a helyzet, meg a jó ég tudja miért, akkor miért is logikus az, hogy az oldal szűnik meg, a fórum meg marad.

Tegyük fel, hogy a terminal.hu fenntartása (áram, szerverhotel, domain, stb.) kerül x Ft-ba. Tehát ha ketyeg önmagától a domain.
A terminal.hu oldalait tartalommal megtöltő dolgozók költsége (munkabér, járulékok, egyéb költségek) pedig képviselnek 8x Ft-ot.
ERRE nincs pénz, gondolom, a szerver-/domainbérlet nem napokra szól, félévre, évre előre kellett kifizetni, tehát ELVILEG elvegetál változtatás nélkül az oldal addig, míg valaki díj tovább nem fizetés miatt le nem kapcsolja a főkapcsolót a szervergépen.


szer. máj. 04, 2011 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Én csak egyet nem értek. Ha azt mondjátok és ez igaz, hogy a fórum csak vitte a pénzt, az oldal meg behalt a látogatottság hiány, meg a helyzet, meg a jó ég tudja miért, akkor miért is logikus az, hogy az oldal szűnik meg, a fórum meg marad.
Jónak nekem jó, csak gazdaságilag ebben semmi ráció. Vagy nem a ráció játszik. Még.

A Terminál híreit volt hogy néha olvasgattam, de ennek már több éve. Akkor még valahogy belefért és talán volt értelme is.
Gyakorlatilag csak a fórumban voltam kezdetektől.
Ha már van bizonyos emlékezés, nosztalgia, elsőként és sokáig csak ebben a mobil fórumban vettem részt a Siemens ME45 telefon i-sítése, patchelése tárgyában.
Azt se nagyon tudtam vagy érdekelt, hogy van más is. Majd pont a mobilból koptam ki, és nézelődtem át más topicokba is.
Nem emlékszem, hogy valaha is bajom lett volna a moderátorokkal. Fentebb elég jól megírták a modok, hogy mi miért volt, miért kellett valakiket korlátozni.


szer. máj. 04, 2011 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Akoska írta:
... A fenntartó azt mondta hogy marad...

De jó lenne. :wink:

Csakhogy nagyon érdekes fenntartani egy szervert, ami pénzbe kerül, de nem hoz egy fillért sem. Talán az lehet, hogy az új fenntartó egy más profilt indít a Neten (akár más néven is), és kegyelemből meghagyja a Fórumot.

Bár a Mobil topikokban én nem voltam sosem aktív (az informatikaiakban inkább), de azért figyelemmel kísértem ezt is.

Én továbbra is bízok a megmaradásban. :D


szer. máj. 04, 2011 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál
eszoszto írta:
Melyik moderátor fogalmazta át a hozzászólásom?
Ákoska? Macika? Sy?

Látjátok, erről szólt ez a fórum az elmúlt években. Jól bizonyítja az is, hogy gerinctelen módon valamelyikőtök átírta a hozzászólásomat, mintha dícsérni akartalak volna benneteket, pedig nem, mert nem érdemlitek meg, egyikőtök sem.
Cenzúra, cenzúra, cenzúra... Ezért buktatok meg, emberileg is.

asdf! Ez a mobil rész pörgött sok éven át talán a legjobban. Nem csak emiatt zár be a bazár, de ez is alaposan közrejátszik benne szerintem, hogy elüldözték a régieket.
Kiállították magukról a bizonyítványt, egy nagy nulla mindhárom, minden szempontból.
Tessék, mehet a cenzúra, ebben már nagyon profik vagytok.

Erre valami durvát akartam írni, de végül úgy döntöttem, hogy nem teszem. Mindenkinek jogában áll úgy látni a dolgokat, ahogyan akarja. Az azonban mégis felháborít, ahogyan a moderátorokról nyilatkozol. Az volt a probléma, hogy nem engedtek politizálni a fórumon? Az volt a probléma, hogy becsületesen (és ingyen) végezték a dolgukat? Én speciel szerettem azt, hogy rendet tartottak itt a fórumon és nem engedték elfajulni a dolgokat.

MÁS:
Azt én is szomorúan tapasztaltam az elmúlt években, hogy a Terminál haldoklik, illetve meghalt. Híreket olvasni már egyáltalán nem jártam ide. Azt még jobban sajnáltam, hogy a mobilos fórum is csak vegetált az utóbbi időben. Atyám, régen mekkora élet volt itt!?

VÉGÜL:
Én személy szerint nagyon-nagyon köszönöm a moderátorok munkáját! Maximális respect!!!! Különösen Macikának köszönöm, aki nem egyszer segített az évek alatt. Mindig nagyon becsültem és adtam mértékadó és hozzáértő véleményére.


szer. máj. 04, 2011 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 13:03
Hozzászólások: 528
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Talan emlekeztek meg ram.

Regen elmentem (nem akarom bolygatni a multat), de a regieknek egy viszlatot mondanek.
A regi emlekek mindig szebbnek latszanak, sokan, sokat dolgoztak azert, hogy ez a forum ilyen hosszan eletben tudjon maradni.

Talalkozunk meg a kiberterben! :wink:

Szerk: ooops, meg modi lennek? :shock:


kedd máj. 03, 2011 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Mennyi régi arc! :)

A terminal.hu részemről nem okoz túl nagy veszteséget, csak a fórum miatt jártam ide, még a terminal_szerkeszto bot belinkelt hülyeségit sem olvastam el. A terminal talik bizony egy életre nyomot hagytak bennem, a legpörgősebb időszakban, jókor, jó helyen rendeztük meg őket. SE P900-at az egyik talira egy srác hozott ki tudja honnan, és csorgattuk rá rendesen minden nedvünket! :D

Igen, jó volt. Remek korszak adatott meg nekünk, éltünk vele, az első videotelefonos hívásokat is az egyik talin indítottuk, én azóta sem beszéltem 1 percet sem videotelefonon, de akkor nagyon sokat hülyültünk vele! Mobilbuzik voltunk, na, ennyi belefért! :)

Én köszönöm a Moderátorok munkáját, még ha voltak is gondjaim, mindig megoldották, megbeszéltük!

Good bye terminal.hu, a fórum az maradhat azért! :)


hétf. máj. 02, 2011 11:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Macika írta:
Mondom, amit leírtam, a felnövést, a pályakezdést, családalapítást komolyan gondolom, legalább káttucat ember volt, akik 2-3havonta összejárogattunk, vertük a bránert az asztalon lévő 4-5 tucat mobiltelefonra, olyan újdonságokat kézbe fogva Mattheus jóvoltából, amikről előtte csak külföldi oldalakon olvasgattunk.
Ebből a ~kéttucatból baráti kapcsolatot tartok fent majdnem mindenkivel, szoktunk telefonálgatni, levelezni, skype-olni, innen is tudom, mi a helyzet velük. És innen is tudom, hogy a mobilbuzulás háttérbe szorult, mint ahogyan az lenni szokott, ha az ember halad élete következő fejezete felé.


Sziasztok!

Bár az utóbbi néhány évben igen ritkán néztem rá a terminál fórumra, de egész életemben büszke leszek rá, hogy ezeknek az említett termináltaliknak részese lehettem. Akit esetleg érdekel és benne volt ezekben tövig: a terminaltali.uw.hu oldal még mindig működik, rajta a 2006-os tali részleteivel :)))) Nekem még mindig megvannak a 7110-es találkozó fehérvári képei!

Néhány régi lx-es... később terminálos:

Martin
serrin
freunder
kerelyfe
Sigma
Dodeszh
BrOnZ
Seri
Szabimaci
SamsungX600.... akit ma Rusinak hívnak :)))
Grass
Tuvok
jokers5
parhuzamos
Berczee
Levike7

bocsánat, ha olyanokat is felsoroltam, akik most is aktívak... nem túrtam bele a fórumba.

...és persze Mattheus, Bog, Dannyboy és a többiek.

Kissé megrendített a terminál kimúlásának híre, bár az utóbbi időben látszott rajta, hogy nincs a topon, de igazából a fórum, amit sajnálok. Mindazonáltal a fórumot illetően úgy van az, ahogyan Macika barátom megfogalmazta... cserélődött a társaság és sokan leszakadtak... én is:(((

Ami engem illet, hálásan köszönöm a két moderátor több mint 10 éves munkáját!!!

Valahol remélem, hogy a fórum tovább fog élni... jó tudni, hogy ha mobil témában valami infóra van szükség, akkor itt egy óriási, 10 éves tudásbázis.

Üdv mindenkinek és remélem még vissza-visszanézhetek ide :)


hétf. máj. 02, 2011 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Lehet, hogy én túl átlagos gyerek vagyok, de valahogy nem érzem át az okát a Terminal megszűnésének, úgyértem semmi féle bulvárosodást nem tapasztaltam (még ha bulvárosodott is, engem nem zavart), és bár azt olvastuk, hogy a fórum nem szűnik meg, de megemlíteném, hogy szerintem a fórum semmilyen torz elváltozásba nem kezdett, mint ami a topic elején is olvasható. Én is azt érzem, hogy a mobilos testvér fórumok egyre nagyobbak, amivel nincs is baj. Régebben én is többet fórumoztam itt, de egyre kevesebb ember jött fel sajnos. Ha netán mégis megszűnne a Terminal fórum, akkor ezúton is mindenkinek köszönöm, aki hozzá járult ahhoz, hogy olyan legyek itt, mint amilyen akkor akartam lenni, amikor épp olyan szerettem volna lenni mint amilyen most vagyok.


hétf. máj. 02, 2011 8:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Na meg ki mondta, hogy a fórum megszűnik??

A fenntartó azt mondta hogy marad...


vas. máj. 01, 2011 21:23
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Micuir írta:
Sajnálom, hogy megszűnik a fórum. Még itt kezdtem a fórumozást az lx.hu-s időkben és ha nem lett volna a 2007-es konfliktus, amit az átköltözésünk követett, maradtam volna továbbra is. De már mindegy.

Minden jót nektek!

Nem akarok a ravatalnál alkalomhoz nem illő lenni, na meg nem is igazán voltam érintett abban a dologban, de ha egyre gondolunk, az is a politizálás miatt volt.


vas. máj. 01, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sajnálom, hogy megszűnik a fórum. Még itt kezdtem a fórumozást az lx.hu-s időkben és ha nem lett volna a 2007-es konfliktus, amit az átköltözésünk követett, maradtam volna továbbra is. De már mindegy.

Minden jót nektek!


vas. máj. 01, 2011 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
T68m írta:
Sziasztok!

Talán emlékezik rám itt még vki.... :D Ja, valaki biztosan, mert látom, hogy volt aki próbált belépni a nevemben! De miért??? Mind1.

Igen, én is azért hagytam el a fórumot, mert túl fojtógató volt a légkör. Nem, nem az volt a gond, hogy nem lehet politizálni az off-topicban. Az volt a gond, hogy semmiről nem lehetett megírni a véleményt, ha az nem egyezett meg a "hivatalos állásponttal". Még mobil témában sem. Jut is eszembe, nem csak a Pannon köp a jogerős ítéletre, hanem a Matáv is. Miért is mondom most ezt? Ha valaki nem emlékezne: mert azért is kaptam figyelmeztetést, hogy (többször) le mertem írni, hogy a Pannon nem tesz eleget még a bírósági ítéletnek. Miért nem tesz eleget? Mert megteheti. És aki ezt szóvá teszi, az kiutasítattatik (innen). Hát, ez van.

Persze, nem gondolom, hogy emiatt (az egy dolog miatt) zárna be a terminál vagy halna el a fórum. De azt gondolom, hogy ilyen hozzáállás miatt igen.

Macika, Ákoska, Sy. Nagyon sokat tettetek a fórumért, nagyon sokat dolgoztatok vele, rajta. De jószándékkal is tönkre lehet tenni valamit!

Mindettől függetlenül köszönöm a sok segítséget!
Sziasztok!

Nézd, személyesen ismerjük egymást, segítettünk egymásnak, Te is nekem, én is Neked sokszor, tehát nem volt közöttünk harag.
Ezért volt annyira nehéz megtennem, de vállalom, hogy én voltam, aki kitiltott innen egy időre.
Mégpedig azért, mert IGAZ, amit leírtál, csak itt ezen a ponton nem álltál meg, jött a napi politika, ami viszont itt már nem fér el.
Sosem tudtad, hol a határ.
Mert én értem/tudom, hogy minden összefügg mindennel, de az akkor sem járja, hogy egységnyi idő alatt az OFFtopicba (meg a szolgáltatófikázó topicokba) többtucat politizáló hsz íródik, míg máshová NULLA hsz.
Sajnos ahogy a testvérfórum, a nokiaprogramok.hu megerősödött (ahol - érdekes módon - AZONNALI, végleges kitiltás jár bármiféle politizálásért, az első esetben is), úgy gyengültünk mi.
Érdekes, hogy ott sem tűrik meg ezeket a hsz-eket, amiket itt Ákos és én töröltünk/tiltottunk.
Mégis megy nekik.

Mondom, amit leírtam, a felnövést, a pályakezdést, családalapítást komolyan gondolom, legalább kéttucat ember volt, akik 2-3havonta összejárogattunk, vertük a bránert az asztalon lévő 4-5 tucat mobiltelefonra, olyan újdonságokat kézbe fogva Mattheus jóvoltából, amikről előtte csak külföldi oldalakon olvasgattunk.
Ebből a ~kéttucatból baráti kapcsolatot tartok fent majdnem mindenkivel, szoktunk telefonálgatni, levelezni, skype-olni, innen is tudom, mi a helyzet velük. És innen is tudom, hogy a mobilbuzulás háttérbe szorult, mint ahogyan az lenni szokott, ha az ember halad élete következő fejezete felé.

Te BIZTOSAN azért mentél el innen, mert nem voltál képes elfogadni a szabályokat/kötöttségeket (meggyőződésem, hogy egyetlen más - jól működő - fórumban sem tűrték volna el ezeket a dolgaidat), de mások (merem állítani, ~90% körüli arányban) más okból, sértettség és korlátozottság érzete nélkül hagyták itt a terminalt.


vas. máj. 01, 2011 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sziasztok!

Talán emlékezik rám itt még vki.... :D Ja, valaki biztosan, mert látom, hogy volt aki próbált belépni a nevemben! De miért??? Mind1.

Igen, én is azért hagytam el a fórumot, mert túl fojtógató volt a légkör. Nem, nem az volt a gond, hogy nem lehet politizálni az off-topicban. Az volt a gond, hogy semmiről nem lehetett megírni a véleményt, ha az nem egyezett meg a "hivatalos állásponttal". Még mobil témában sem. Jut is eszembe, nem csak a Pannon köp a jogerős ítéletre, hanem a Matáv is. Miért is mondom most ezt? Ha valaki nem emlékezne: mert azért is kaptam figyelmeztetést, hogy (többször) le mertem írni, hogy a Pannon nem tesz eleget még a bírósági ítéletnek. Miért nem tesz eleget? Mert megteheti. És aki ezt szóvá teszi, az kiutasítattatik (innen). Hát, ez van.

Persze, nem gondolom, hogy emiatt (az egy dolog miatt) zárna be a terminál vagy halna el a fórum. De azt gondolom, hogy ilyen hozzáállás miatt igen.

Macika, Ákoska, Sy. Nagyon sokat tettetek a fórumért, nagyon sokat dolgoztatok vele, rajta. De jószándékkal is tönkre lehet tenni valamit!

Mindettől függetlenül köszönöm a sok segítséget!
Sziasztok!


vas. máj. 01, 2011 19:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Régi szép idők... ha jól emlékszem, 1999-ben csatlakoztam az előd fórumhoz. Régen tényleg nagy pörgés volt itt: ha hétvégén nem volt időm ránézni a topikokra, bizony a hétfői munkanap délelőttjének nagy része elment az utánaolvasásra. :D

Keserédes nosztalgia.


vas. máj. 01, 2011 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál
Mivel megszólítattam:

Macika írta:
Kettőtöknek együtt van 6 (HAT) hsz-e, szóval komoly erőt képviseltek.


Hmmm, azért akad itt még némi hozzászólásszám, ha ez a ravatalozóban annyira számít egyeseknek. (Ugyan:
- vagy másfél órámba belekerült, amíg előtúrtam egy korábbi archívumomból,
- életemben nem akartam többet használni e nick-emet, de csak itt és csak most "muszáj".)
:twisted:


Macika írta:
A lényeg, a fórum 12-13 év után ugyanarra a sorsa jut, mint mindegyik másik, amit egy fiatal közösség tart fent lelkesedéssel (talán a régiek emlékeznek az óriási sikerű terminal talikra).
12-13 év alatt felnőnek az aktív emberek, iskola vége, munkahelye eleje, élet kezdete, barátnő legalizálása feleségként, családalapítás, stb-stb. Csak azok maradnak, akik NEM segítőkészek, NEM lelkesedésből csinálják, politikai játszótérnek tekintik/tekintették a MOBILfórumot.


Nem hinném, hogy ez ennyire törvényszerű.
És azért az sem teljesen mindegy, hogy az a 12-13 év hogyan ér véget... Az aktív embereket is meg lehet(ett volna) tartani, csak érteni kell hozzá.
Emlékeim és véleményem szerint politikai játszótér meg akkor lehetett volna, ha az Üzemeltető székhelyet vált és átköltözik a Budapest, Kossuth tér 1. sz. alá. Az, hogy a törzstagok véleményt formálnak off-topik témákban is, szerintem (egy olyan csapat esetében mint amilyen itt is létezett a szétkergetésünk előtt) alapból adja magát, ez a "szükséges rossz" -- máshol egész jól működik, csak elhatározás és moderáció kérdése.


Macika írta:
(..)
Innentől kezdve aki bármi kapcsolatot vélne felfedezni moderátorok itteni tevékenysége és a terminal megszűnése között, az a lelkiismeretével kellene elszámoljon előbb...


A "politikai játszótérre" nem rémlik, hogy betettem volna lábam, a "barátaim" elkergetése után nekem sem volt sok maradásom.
Szerintem kölcsönös, öngerjesztő folyamat, hogy ha nincs olvasó, fórumozó sem lesz és ha nincs fórumozó, olvasó sem lesz.


Master írta:
Mindazonáltal még nagyobb fájdalmat okoznak azok a rúgások (például ennek a topic-nak a léte), amelyeket a lejárt időnk után kap(t)unk.
Megérdemeljük? Talán igen, talán nem, már ez sem fog kiderülni.
Mert sohasem volt célunk bárkit is méltatlan helyzetbe hozni, és nagyon sajnálom, ha valakit - tudatlanságból vagy figyelmetlenségből - érdemtelenül bántottunk vagy nem az általa megérdemelt tisztelettel bántunk vele.


Talán igen.
Nem volt célotok, de mégis sikerült. :roll:
Kaptatok idő "előtt" is, csak hát a "fórummotor" (mi más?) nem tűrte/tűri a kritikát, sem az éleset, sem az építő jellegűt -- ha ez nem lenne/lett volna így, akkor ennek a topiknak sem lenne semmiféle létjogosultsága, azaz meg sem született volna.


A nyomokban még most is fellelhető csúsztatásokra, az önkritika-mentességre, a nagyobb részben valótlanságokat állító hozzászólásokra nem különösebben lenne érdemes reagálnom...
Csak remélem, az új tulaj (ha lesz egyáltalán és nem kerül offline-ra az egész fórum) gyökeres és pozitív változást hoz, következetesebben fog "semlegesség párti" lenni, mint az "öregfiúk".


Az a baj, hogy nem értitek, és már nem is fogjátok soha a jó életben megérteni, hogy mi is volt a gondja sokunknak veletek, ennek ékes példáját pedig -- sok-sok év után már reflexből -- pont TI szolgáltattátok, attól függetlenül, hogy "eszoszto" sunyi módon (én legalább vállaltam a régi, poros nick-em, nem regisztráltam újat) belétek rúg és kajánul vigyorog a terminal.hu sírja felett, ez elég beszédes volt a részetekről, kb. elmond mindent és egyet is kell, hogy értsek vele:
Idézet:
Melyik moderátor fogalmazta át a hozzászólásom?
Ákoska? Macika? Sy?

Látjátok, erről szólt ez a fórum az elmúlt években. Jól bizonyítja az is, hogy gerinctelen módon valamelyikőtök átírta a hozzászólásomat, mintha dicsérni akartalak volna benneteket, pedig nem, mert nem érdemlitek meg, egyikőtök sem.
Cenzúra, cenzúra, cenzúra... Ezért buktatok meg, emberileg is.


vas. máj. 01, 2011 18:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Remélem megmarad legalább a fórum. Mivel szerintem a magyar IT kiemelkedő része volt és remélem az is marad. Sok szép időt eltöltöttem a Terminálon. Én itt csak tanultam és sokat derültem a sok hülyeségen. Remélem ez a szép idő nem veszik csak úgy el az idő homályában.


vas. máj. 01, 2011 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Nagyon korrekt és remélhetőleg a viszonyokat mindenki számára világossá tevő hozzászólás volt, köszönjük.
Ritkán néztek le ránk a fenntartói oldalról, ez igaz, de soha nem is akadályozták, hogy a fórum ellássa rendeltetését.

Vagyis Terminal.hu megy, fórum (egyelőre) marad. A további hozzászólásokat ebben a szellemben tessék fogalmazni...


vas. máj. 01, 2011 16:15
Profil ICQ
Moderátor

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Sziasztok!


Bár az ilyen hangvételű hozzászólásokra nem szoktam érdemben reagálni, e kivételes alkalommal - a Fórum önzetlen moderátorai mellett való kiállásom jeléül - mégis megteszem.
Ákoska, jól tetted, hogy meghagytad.


De előtte a legfontosabb, hogy - tudomásom szerint - az Üzemeltető nem tervezi a Fórum megszüntetését.
Hogy milyen formában és meddig fog működni - ez tegnap-ma éjfél óta már nem az én kompetenciám.

Valamint köszönöm Macikának a tisztánlátó magyarázatát a Fórum és a Terminal.Hu kapcsolatáról.
Hogy - pontosan úgy, ahogy mondja - nem éltek egymással szigorú szimbiózisban, olyannyira, hogy - több versenytárssal ellentétben - a látogatottságát sem számoltuk bele a tartalomszolgáltatáséba, egyszersmind nem is próbáltuk együtt értékesíteni őket. A semlegesség miatt.. az itteni hozzászólások nem voltak, mert deklaráltan nem lehettek PR- vagy politikai célpontok.


És akkor engedjétek meg, hogy - szükségszerűen ebben a méltatlan topic-ban is, de meg fogom tenni privátban is - nyilvánosan megköszönjem a hűséges munkát azoknak, akik szabadidejüket feláldozva tettek ennek a fórumnak az eredeti céljáért, szigorúan megőrizve a minden szempontból való semlegességet.

Köszönöm a munkát azoknak is, akik vélt vagy valós indokok miatt "idő előtt" távoztak innen.
Hogy akkor, ott, úgy alakult a kapcsolat, bizonyára oka volt, bármely szempontból is vizsgáltatik. Mi szomorúan vettünk tudomásul minden egyes megszakadt kapcsolatot, teljesen mindegy, hogy a mi hibánkból vagy a másik fél hibájából történt. Nyilván vannak feloldhatatlan ellentétek, amelyben mindkét fél egyszerre hibás (vagy ártatlan), a nézetek különbözősége miatt.
Lehetett volna ezeket a konfliktusokat - bármely részről - korrekt(ebb)ül is "megoldani"? Talán igen, talán nem, már nem fog kiderülni.
De - megint csak Macika gondolataira utalva - mi is ezalatt és ezzel nőttünk fel. Amint a cikkből is kiderül, életünk egyharmadát és felnőtt életünk kétharmadát szenteltük ennek. Amikor elkezdtük, szinte még gyerekek voltunk. Nem tud(hat)juk, de talán a korral kaptunk legalább annyi bölcsességet, hogy - az értékrendünkért ugyancsak kiállva, de - ma már máshogy kezelnénk és próbálnánk megoldani a konfliktusos helyzeteket.

Őszintén remélem, hogy azok, akik ez idő alatt valami miatt elfordultak tőlünk, nem egy életre tették ezt, figyelembe véve azt, hogy az itt dolgozók is emberek, annak minden erényével és gyengeségével együtt.
Mindazonáltal még nagyobb fájdalmat okoznak azok a rúgások (például ennek a topic-nak a léte), amelyeket a lejárt időnk után kap(t)unk.
Megérdemeljük? Talán igen, talán nem, már ez sem fog kiderülni.
Mert sohasem volt célunk bárkit is méltatlan helyzetbe hozni, és nagyon sajnálom, ha valakit - tudatlanságból vagy figyelmetlenségből - érdemtelenül bántottunk vagy nem az általa megérdemelt tisztelettel bántunk vele.
BrOnZ, nem emlékszem már, hogy miért, csak arra, hogy hosszú idő után és nem békében váltunk el, de köszönöm, hogy erre a szomorú alkalomra azért benéztél és békével jöttél.


Hivatalosan tegnap-ma éjfélig voltam, névlegesen még pár napig én vagyok ennek a fórumnak a felelőse.
Bár az Üzemeltető nevében már nem nyilatkozhatom, úgy gondolom, hogy addig fog élni, amíg életben tartjátok. Üzleti célja továbbra sincs, így a - felnőttként is - megmaradt közösség élteti. Remélem, még sokáig.


Köszönettel és Üdvözlettel:

Giczy Gergő


vas. máj. 01, 2011 15:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
BrOnZ írta:
Igen régen nem jártam itt. Nem jószívvel mentem el, és az az igazság, hogy most sem jó szívvel jöttem. Nem is olvastam azóta innen és nem is írtam. Mindössze -talán tartozom annyival,- sajnálom, hogy így alakult... Tényleg.

Brummogó Barátom, Ákoska: sziasztok.

Szia Kedves Barátom!!!

Sajnálom, hogy ilyen apróból láttam meg sok-sok idő után a kedves avatarodat.


vas. máj. 01, 2011 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Igen régen nem jártam itt. Nem jószívvel mentem el, és az az igazság, hogy most sem jó szívvel jöttem. Nem is olvastam azóta innen és nem is írtam. Mindössze -talán tartozom annyival,- sajnálom, hogy így alakult... Tényleg.

Brummogó Barátom, Ákoska: sziasztok.


vas. máj. 01, 2011 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál avagy a moderátorok fikázása ITT!
Nem tisztem minősíteni semmit, csak elköszönni jöttem.
Sziasztok Macika, Ákoska.


vas. máj. 01, 2011 13:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Búcsúzik a Terminál
Czumy_N80 írta:
Még egy utolsó hsz, mielőtt a Cenz Ura lecsap (s lakatot hegesztenek a fórumra), vagy lekapcsolják a szünetmentest:


Nem fogtok hiányozni!
A 2000-2006-ig tartó "dicsfényes" időszak nem ragyoghat örökké... terminal.hu: nem most haltál meg, hanem már jó pár évvel ezelőtt, eddig csak komában feküdtél és a lélegeztetőgéped csak most merték lekapcsolni.
Rozsda a szervereidre.
Ámen.

Kettőtöknek együtt van 6 (HAT) hsz-e, szóval komoly erőt képviseltek.

A lényeg, a fórum 12-13 év után ugyanarra a sorsa jut, mint mindegyik másik, amit egy fiatal közösség tart fent lelkesedéssel (talán a régiek emlékeznek az óriási sikerű terminal talikra).
12-13 év alatt felnőnek az aktív emberek, iskola vége, munkahelye eleje, élet kezdete, barátnő legalizálása feleségként, családalapítás, stb-stb.
Csak azok maradnak, akik NEM segítőkészek, NEM lelkesedésből csinálják, politikai játszótérnek tekintik/tekintették a MOBILfórumot.
A fórum a terminal.hu-nak egy "mellékterméke", bevételt a terminal.hu oldalon lévő hirdetések és kattintások adták. A fórum pedig csak vitte a pénzt.
Logikus, hogy ha a főoldal megy, a fórumnak is mennie kell.
A terminal.hu végét bejelentő cikkben egyetlen szó nincs a fórumról, sem pro sem kontra.
Innentől kezdve aki bármi kapcsolatot vélne felfedezni moderátorok itteni tevékenysége és a terminal megszűnése között, az a lelkiismeretével kellene elszámoljon előbb...


vas. máj. 01, 2011 12:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség