Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 22:56



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
bürokrácia 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: bürokrácia
registry írta:
Külföldiek akkor ne is mobilozzanak itt hivatalosan, mi? Akinek az országában nincs is olyan, hogy lakcímkártya, az nyilván nem hozza magával a magyarországi útjára. Mondjuk a gyakorlatban csak megoldják.


Nem hinném, hogy van olyan ország, ahol nincs valamilyen igazolványban benne, hogy hol lakik az ember :wink: , most hogy ezt lakcímkártyának hívják, vagy sem, az jelen esetben mindegy.
De így igaz, a gyakorlatban ezt meg szoktuk oldani, ha nincs is nála ilyen igazolvány (bár ha nálunk kötelező, nyilván máshol is), akkor is meg tudja mondani, hogy hol is lakik, és feltöltős kártya lévén el is szoktuk hinni, mert jelentősége tényleg nem sok van...


szer. nov. 02, 2011 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: bürokrácia
Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Ja, bocs, hogy nem szóltam, hogy a kérdés leginkább a lakcímkártyára vonatkozott. Külföldiek akkor ne is mobilozzanak itt hivatalosan, mi? Akinek az országában nincs is olyan, hogy lakcímkártya, az nyilván nem hozza magával a magyarországi útjára. Mondjuk a gyakorlatban csak megoldják.

(Egyébként a Tumblr olyan, hogy lent látjátok az összes hozzászólást, így bármely más értelmezés szerint is megfejthető a történet.)


hétf. okt. 31, 2011 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: bürokrácia
Ja, hogy erre vonatkozott a kérdés, úgy értettem, hogy a várakozás áll valakinek az érdekébe...
Az, hogy csak névre szólóan adhatunk el SIM-et, nem a szolgáltatónak áll érdekébe, inkább az államnak, amennyire tudom törvényben van meghatározva a dolog...


szomb. okt. 29, 2011 10:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: bürokrácia
Laci_L írta:
Trabi TM írta:
... de ettől még ott kell lennie, sőt, enélkül a magyar igazolványok nem is alkalmasak a személyazonosság igazolására, a rendőr is kéri, nem csak a szolgáltatók...

Volt szerencsém két hetet Indiában tölteni. Az itthoni Vodafone (bár mondták) nem működött. Bementem egy ottani kis boltba (ami Vodafone-t is forgalmazott) , semmit sem kértek (csak fizetni kellet), vettem egy prepaid kártyát, működött. Amikor eljöttem, kidobtam. Kész. Se 40 perc, se papírok. :shock:

Ugyanez van Németországban is...
Kis vegyesbolt polcáról levetted a fémdobozt, kifizetted, az első hívással aktiváltad. Kész.


pén. okt. 28, 2011 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: bürokrácia
Trabi TM írta:
... de ettől még ott kell lennie, sőt, enélkül a magyar igazolványok nem is alkalmasak a személyazonosság igazolására, a rendőr is kéri, nem csak a szolgáltatók...

Volt szerencsém két hetet Indiában tölteni. Az itthoni Vodafone (bár mondták) nem működött. Bementem egy ottani kis boltba (ami Vodafone-t is forgalmazott) , semmit sem kértek (csak fizetni kellet), vettem egy prepaid kártyát, működött. Amikor eljöttem, kidobtam. Kész. Se 40 perc, se papírok. :shock:


pén. okt. 28, 2011 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: bürokrácia
joc_ írta:
Ha jól tudom, magyarországi lakcím mindegyik szolgáltatónál szükséges, feltételezem ez törvényi előírás.


Nem szükséges, csak magyar személyi igazolványhoz (vagy jogsi/útlevélhez), külföldi okmányhoz jó a külföldi lakcím igazolása is, nem kell MO-i lakcímmel rendelkezni.

SIM aktiváláshoz ugyanazok a papírok kellenek amivel kötve lett. Tehát, ha magyar személyivel, és lakcímkártyával lett kötve, akkor ezt fogják kérni aktiváláskor is. Persze, ha változott a lakcím, akkor is elfogadják, de ettől még ott kell lennie, sőt, enélkül a magyar igazolványok nem is alkalmasak a személyazonosság igazolására, a rendőr is kéri, nem csak a szolgáltatók...

A 40-50 perc várakozás senkinek sem érdeke, a szolgáltatónak sem (az államnak meg köze sincs hozzá), miután a user a legforgalmasabb boltba ment be, nem is tudom mire várt. A környéken tuti van még 10 másik üzlet, mindegyik jócskán kisebb forgalommal, de könnyebb panaszkodni, mint gondolkodni...


pén. okt. 28, 2011 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: bürokrácia
Hogy is jön ide az állam?
Nem tudok olyan törvényt ami előírná hogy legalább 45 percet kell várakoztatni az ügyfeleket az ügyfélszolgálaton...

Komolyabbra fordítva: a személyes ügyfélszolgálat sehol sem túl gyors. Valószínűleg ezen spórolnak. Mindenesetre ma már vannak "szóbeli szerződéses" SIM kártyák is, csak azért, hogy legyen egy magyarországi (pl. mobil) telefonszámod, tökéletesen felesleges az ügyfélszolgálatra bemenni.

A régi SIM "aktiválása" az más tészta, a posztból nem tudni, milyen régen járt le (csak azt hogy több mint egy éve nem volt feltöltve, ergo a rendelkezésreállási idő bizonyosan eltelt), ennyi információból azt sem lehet előre megsaccolni, hogy egyáltalán fogják-e a régi számot még aktiválni.

Ha jól tudom, magyarországi lakcím mindegyik szolgáltatónál szükséges, feltételezem ez törvényi előírás.


csüt. okt. 27, 2011 22:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás bürokrácia
http://orgelouse.tumblr.com/post/11989847976/nem-tetszik-a-rendszer
az államnak, vagy a szolgáltatóknak áll érdekében?


csüt. okt. 27, 2011 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség