Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:24



Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
LIDL Mobil (Blue Mobile) 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)

Köszi!


vas. dec. 23, 2012 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
registry írta:
Nem sok 1100 Ft csak a SIM kártyáért? A Voda ingyen adja. Van ennek a Blue-nak valami másodlagos piaca, ahol esetleg nem kell (ennyit) fizetni a SIM-ért, csak az egyenéegért és még a számok között is válogathatok?
http://hardverapro.hu/aprok/mobil/sim_kartyak/egyeb_sim_kartya/listaz.php


szomb. dec. 22, 2012 22:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Nem sok 1100 Ft csak a SIM kártyáért? A Voda ingyen adja. Van ennek a Blue-nak valami másodlagos piaca, ahol esetleg nem kell (ennyit) fizetni a SIM-ért, csak az egyenéegért és még a számok között is válogathatok?


szomb. dec. 22, 2012 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
OFF
registry írta:
Off: Túl szélesre van véve a design. Kb. 1024 pont az ideális ;)

Jol van az, csak a linkrovidito nincs bekapcsolva, fent meg volt egy bazihosszu link, az cseszi szet a lapot.
ON


szomb. ápr. 14, 2012 23:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Vizsla írta:
Valaki kérdezte: 1 év az egyenleg felhasználási idő, és él a 90Ft-os 30MB-os/100MB-os akció.

Ez mi is ez az akció?

Off: Túl szélesre van véve a design. Kb. 1024 pont az ideális ;)

Off off: A Btelnek is lesz virtuális szolgáltatása a HWSW szerint. Tudjátok, mikor?
http://www.hwsw.hu/hirek/47938/btel-vir ... ozsde.html


szomb. ápr. 14, 2012 23:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Vizsla írta:
Macika írta:
Ha lehet hordozni, akkor egy kalapnyi SIM-et fogok átvinni hozzájuk, 30-ast is, 70-est is..
Én megtettem.
Soha, egyetlen visszajelzés nem jött tőlük e-mailben/SMS-ben, a számhordozást úgy végezték el, hogy időpontot nem adtak meg, sem SMS-ben, sem emailben, egyszercsak azt láttam, él a blue-s kártya.

Olyan dátummal szállították ki, amikor kértem, hogy akkor ne hozzák. Kértem, hogy előtte való nap keressenek, mikor jönnének (tehát nem órára kértem, hanem napra megkötést).

A telefonos számuk mindig a 1430-ra futott be, de olyan szinten, hogy konkért telefonszám ismeretében sem tidtak mit kezdeni velem, és beismerték, hogy tudják, hogy ez a 30-as szám van kiadva az ügyfeleknek, de nem tudnak érdemben intézni semmit.

Mikor láttam, él a kártya, hosszasan végignyomkodtam a 1777-es IVR-t, módosítani a szolgáltatásokat, másnap láttam a My blue mobile felületen, hogy hatása nem volt. Ott újra el kellett végezni mindent.

Szerződést kaptam pecsét nélkül
Szerődésszám nélkül.

ki lesznek csinálva :twisted:

Valaki kérdezte: 1 év az egyenleg felhasználási idő, és él a 90Ft-os 30MB-os/100MB-os akció.

Csak halkan kérdezem, van valami Magyarországon, amivel elégedett vagy?
De komolyan...

Csak azért, mert Telenornál pl. ugyanígy történt a számhordozás, hogy megadtak (a számhordozás indításakor, azaz 7-14 nappal előtte) egy intervallumot, amikor valamikor fog megtörténni az átállás, onnan fogom észrevenni (mondták), hogy már nem él a régi kártyám és 2 óra múlva már az új fog.
Így is történt.
Szintén ugyanez volt Vodától T-mobilra hordozott szám esetén is.

A kiszállítást általában kiszállítócégek végzik, nem a Lidl vagy a T-mobile. Azok pedig akkor hozzák, amikor épp érkezésük van.

A szerződés szerződésszám nélkül nem szerződés. BIZTOS vagy benne, hogy nincs száma?


hétf. ápr. 09, 2012 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Ha lehet hordozni, akkor egy kalapnyi SIM-et fogok átvinni hozzájuk, 30-ast is, 70-est is..
Én megtettem.
Soha, egyetlen visszajelzés nem jött tőlük e-mailben/SMS-ben, a számhordozást úgy végezték el, hogy időpontot nem adtak meg, sem SMS-ben, sem emailben, egyszercsak azt láttam, él a blue-s kártya.

Olyan dátummal szállították ki, amikor kértem, hogy akkor ne hozzák. Kértem, hogy előtte való nap keressenek, mikor jönnének (tehát nem órára kértem, hanem napra megkötést).

A telefonos számuk mindig a 1430-ra futott be, de olyan szinten, hogy konkért telefonszám ismeretében sem tidtak mit kezdeni velem, és beismerték, hogy tudják, hogy ez a 30-as szám van kiadva az ügyfeleknek, de nem tudnak érdemben intézni semmit.

Mikor láttam, él a kártya, hosszasan végignyomkodtam a 1777-es IVR-t, módosítani a szolgáltatásokat, másnap láttam a My blue mobile felületen, hogy hatása nem volt. Ott újra el kellett végezni mindent.

Szerződést kaptam pecsét nélkül
Szerődésszám nélkül.

ki lesznek csinálva :twisted:

Valaki kérdezte: 1 év az egyenleg felhasználási idő, és él a 90Ft-os 30MB-os/100MB-os akció.


hétf. ápr. 09, 2012 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Aki esténként órákig óhajt dumálni, meglehetős gyakorisággal egy adott irányba, az erős valószínűséggel ki van stafírozva valami ingyendumás drótostelefonnal.


vas. feb. 05, 2012 20:41
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Én is ezt mondtam, hogy ha valaki képes betartani, hogy csak 22-24 óra között használja a T-s mobilját, akkor ennek a TÖREDÉKÉÉRT tud telefonálni, valóban sz.r ez a Lidl Mobile csomag. :)
Az ilyeneknek üzenem, hogy nálam pár kiló félig rágott sz.r, ingyen odaadom... :)

De még írj valamit, hogy a Tiéd legyen az utolsó szó... ;)

---------------------------

Szerk. utánad írok, de az előzőbe, hogy ne kelljen megint írnod, maradhasson Tiéd az utolsó szó. :)

Akinek mindössze arra kell a mobil, hogy este tíz és éjfél között az otthoniakkal beszélgessen, annak nem kellene mobil.
Mindenki más feltöltőkártyásnak pedig jobb a Lidl Blue Mobile tarifája, mint bármelyik más.
Nem az utolsó szóért, hanem a pontosság kedvéért írok, mert te akadékoskodtál :P Én pedig nem szeretném ha megvezetnél másokat, akik olvassák a topikot, hogy a Lidl csomagjánál a kártyás szegmensben nincs olcsóbb.
Nem mondtam, hogy **** a Lidl csomag. Ne kötözködjél. Amúgy abban se látok kivetni valót, hogy aki este 10 után van kivel hosszasan beszélnie és T-s kártyája van, akkor miért ne érné meg neki a T-percek használata, ha még van ez az opció. Régebben amikor néztem, akkor még volt.


vas. feb. 05, 2012 12:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
integral írta:
Te nem akarod érteni :P
Bizony ismerek olyanokat, akik csak hálón belül használják a mobiljukat, vagy csak a családtagokat hívják. Számukra van kedvezőbb a 33 forintos percdíjnál.

Akkor jó. :)
Én is ezt mondtam, hogy ha valaki képes betartani, hogy csak 22-24 óra között használja a T-s mobilját, akkor ennek a TÖREDÉKÉÉRT tud telefonálni, valóban sz.r ez a Lidl Mobile csomag. :)
Az ilyeneknek üzenem, hogy nálam pár kiló félig rágott sz.r, ingyen odaadom... :)

De még írj valamit, hogy a Tiéd legyen az utolsó szó... ;)

------------------------------

Szerk. utánad írok, de az előzőbe, hogy ne kelljen megint írnod, maradhasson Tiéd az utolsó szó. :)

Akinek mindössze arra kell a mobil, hogy este tíz és éjfél között az otthoniakkal beszélgessen, annak nem kellene mobil.
Mindenki más feltöltőkártyásnak pedig jobb a Lidl Blue Mobile tarifája, mint bármelyik más.


vas. feb. 05, 2012 12:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Te nem akarod érteni :P

Bizony ismerek olyanokat, akik csak hálón belül használják a mobiljukat, vagy csak a családtagokat hívják. Számukra van kedvezőbb a 33 forintos percdíjnál.


vas. feb. 05, 2012 11:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
integral írta:
A fent írt opciók a hálózaton belüli hívást jóárasítják. Vagy még a vezetékeshívó a telenortól, ami vezetékes irányba. Tehát ha hálón belül vagy egy családi csoporton belül vagy vezetékes irányba akar a polgár beszélni, akkor a 33Ft-os percdíjnál talál olcsóbbat.

Csak nem akarod érteni. :)
Ismersz olyan embert, aki csak és kizárólag a kiemelt irányokba használja mobilját?
Mert én nem...


szomb. feb. 04, 2012 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
integral írta:
Az eredeti szolgáltatóknál vannak mindenféle opciókv (vodafone jutalmak, T-percek, Családi csomag stb), amik végső soron átlagban olcsóbb percdíjat jelentek, készülékkínálat is jóval szélesebb. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy annyi embert fog vonzani a 33Ft-os percdíj.
A minimum 3500Ft-os feltöltő kártya pedig nem túl vonzó a low cost szegmensben.

Na, ez érdekel!!!

Mutatnál egy konkrét példát egy Általad tetszés szerint kiválasztott szolgáltatóval, 50% hálón belül és 50% hálón kívülre indított hívással (mondjuk nappal, 08-20 óra között) és belföldre egyenlő arányban (belső és külső hálózat) küldött SMS-sel!

Légyszi!


A fent írt opciók a hálózaton belüli hívást jóárasítják. Vagy még a vezetékeshívó a telenortól, ami vezetékes irányba. Tehát ha hálón belül vagy egy családi csoporton belül vagy vezetékes irányba akar a polgár beszélni, akkor a 33Ft-os percdíjnál talál olcsóbbat.


szomb. feb. 04, 2012 12:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Trabi TM írta:
Macika írta:
Köszi.
Számomra ez egyet jelent, hogy ha valakinek pont egyformán van kívül és belül ismerőse és tud rá figyelni, hogy egyformán is hívja mindig őket, akkor egyformán jár bármelyik rendszerben.
Amennyiben nem tudja kontrollálni, kiket hív, mert hol ezt, hol azt kell hívja, akkor viszont a Blue Mobile a tuti, mert azzal nem lehet több a költség akkor sem, ha CSAK hálózaton kívül kell telefonáljon.

Persze, nem is cáfolni akartalak, csak megmutatni, hogy vannak helyzetek, amikor nem feltétlenül jobb ez a csomag, mint egy "drágább" szolgáltató speciális csomagja. Ha valaki üzleti céllal használja a mobilját, akkor nem tudja (nem is lehetne) kiszámolni előre, hogy mikor, mennyit, és hová fog telefonálni, de üzleti célra nem is kártyás telefont szoktak (tudom van aki igen) használni.
Magán célra pedig nyugodtan ki lehet számolni előre (legalábbis magamból kiindulva ki lehet). Az elmúlt 5 évből kiindulva, mióta nézem, hogy mennyit, és hova telefonálok, látom, hogy a hívásaim minimum 70%-a voda hálózatban végződik, SMS-eknél pedig kb 95% (SMS-ben szinte csak az asszonnyal kommunikálok, mással szinte soha). Tehát nekem nem tudnál az elmúlt 5 évből 1 olyan hónapot sem mondani, ahol jobban jártam volna a Blue csomaggal, mint a Klubbal.
Azoknak viszont, akik nem 1 hálózathoz mentek családostul, mint én, biztosan sokkal jobb egy Blue kártya, tehát elsősorban a használattól függ, hogy kinek melyik éri meg jobban. Így aztán Neked is igazad van, hogy aki nem tud/akar előre tervezni a hívásaival, annak valószínűleg jobb ez a kártya, de Integrálnak abban, hogy aki tudja, kikkel szokott kommunikálni, és másokkal csak nagyon kis százalékban, azok találhatnak ennél olcsóbb csomagot is.

Példának megnéztem az előző számlámat.
Hívás más hálózatba 1p 50mp
Hívás voda hálózatba: 40p 37mp (nincs részletezőm, így ezt 41-re kerekítem, bár biztosan több lett volna perc alapú számlázással)
SMS voda hálózatba: 40 db
Ennyi (sokat dolgoztam, nem értem rá telefonálni :-) ).

Ez Klub csomagban lenne:
2*55=110
41*22=902
40*0=0
Összesen: 1012

Blue:
(2+41+40)*33=2739

És itt azért már van különbség bőven...

Igen van, de szinte kizárólag a hálózaton belüli 0 Ft-os SMS-nek köszönhetően. Azt nem lehet überelni.
Mondjuk a Voda is azért adja, mert a más hálózatba menő 55 Ft/SMS árral vastagon kompenzálja az ingyen adott SMS-ek árát... :)


csüt. feb. 02, 2012 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Köszi.
Számomra ez egyet jelent, hogy ha valakinek pont egyformán van kívül és belül ismerőse és tud rá figyelni, hogy egyformán is hívja mindig őket, akkor egyformán jár bármelyik rendszerben.
Amennyiben nem tudja kontrollálni, kiket hív, mert hol ezt, hol azt kell hívja, akkor viszont a Blue Mobile a tuti, mert azzal nem lehet több a költség akkor sem, ha CSAK hálózaton kívül kell telefonáljon.

Persze, nem is cáfolni akartalak, csak megmutatni, hogy vannak helyzetek, amikor nem feltétlenül jobb ez a csomag, mint egy "drágább" szolgáltató speciális csomagja. Ha valaki üzleti céllal használja a mobilját, akkor nem tudja (nem is lehetne) kiszámolni előre, hogy mikor, mennyit, és hová fog telefonálni, de üzleti célra nem is kártyás telefont szoktak (tudom van aki igen) használni.
Magán célra pedig nyugodtan ki lehet számolni előre (legalábbis magamból kiindulva ki lehet). Az elmúlt 5 évből kiindulva, mióta nézem, hogy mennyit, és hova telefonálok, látom, hogy a hívásaim minimum 70%-a voda hálózatban végződik, SMS-eknél pedig kb 95% (SMS-ben szinte csak az asszonnyal kommunikálok, mással szinte soha). Tehát nekem nem tudnál az elmúlt 5 évből 1 olyan hónapot sem mondani, ahol jobban jártam volna a Blue csomaggal, mint a Klubbal.
Azoknak viszont, akik nem 1 hálózathoz mentek családostul, mint én, biztosan sokkal jobb egy Blue kártya, tehát elsősorban a használattól függ, hogy kinek melyik éri meg jobban. Így aztán Neked is igazad van, hogy aki nem tud/akar előre tervezni a hívásaival, annak valószínűleg jobb ez a kártya, de Integrálnak abban, hogy aki tudja, kikkel szokott kommunikálni, és másokkal csak nagyon kis százalékban, azok találhatnak ennél olcsóbb csomagot is.

Példának megnéztem az előző számlámat.
Hívás más hálózatba 1p 50mp
Hívás voda hálózatba: 40p 37mp (nincs részletezőm, így ezt 41-re kerekítem, bár biztosan több lett volna perc alapú számlázással)
SMS voda hálózatba: 40 db
Ennyi (sokat dolgoztam, nem értem rá telefonálni :-) ).

Ez Klub csomagban lenne:
2*55=110
41*22=902
40*0=0
Összesen: 1012

Blue:
(2+41+40)*33=2739

És itt azért már van különbség bőven...


csüt. feb. 02, 2012 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Trabi TM írta:
Macika írta:
Mutatnál egy konkrét példát egy Általad tetszés szerint kiválasztott szolgáltatóval, 50% hálón belül és 50% hálón kívülre indított hívással (mondjuk nappal, 08-20 óra között) és belföldre egyenlő arányban (belső és külső hálózat) küldött SMS-sel!

Integral helyett...

Napi 2 perc hívás (1 hálón belül, 1 hálón kívül), és napi 2 SMS (1 hálón belül, 1 hálón kívül)...

Voda vitamax Klub+jutalom SMS:
Hívás HB: 22*30=660
Hívás HK: 55*30=1650
SMS HB: 0*30=0
SMS HK: 55*30=1650
Összesen: 3960

Blue:
Hívás HB: 33*30=990
Hívás HK: 33*30=990
SMS HB: 33*30=990
SMS HK: 33*30=990
Összesen: 3960

Forintra egyezik, de ha figyelembe vesszük azt is, hogy a Klub csomagot azok használják elsősorban, akik többet beszélnek/SMS-eznek voda irányba, mint hálón kívül, ez még olcsóbb tud lenni. És persze fordítva is igaz a dolog, aki többet beszél hálón kívül, annak ez rossz csomag...

Köszi.
Számomra ez egyet jelent, hogy ha valakinek pont egyformán van kívül és belül ismerőse és tud rá figyelni, hogy egyformán is hívja mindig őket, akkor egyformán jár bármelyik rendszerben.
Amennyiben nem tudja kontrollálni, kiket hív, mert hol ezt, hol azt kell hívja, akkor viszont a Blue Mobile a tuti, mert azzal nem lehet több a költség akkor sem, ha CSAK hálózaton kívül kell telefonáljon.


csüt. feb. 02, 2012 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Mutatnál egy konkrét példát egy Általad tetszés szerint kiválasztott szolgáltatóval, 50% hálón belül és 50% hálón kívülre indított hívással (mondjuk nappal, 08-20 óra között) és belföldre egyenlő arányban (belső és külső hálózat) küldött SMS-sel!

Integral helyett...

Napi 2 perc hívás (1 hálón belül, 1 hálón kívül), és napi 2 SMS (1 hálón belül, 1 hálón kívül)...

Voda vitamax Klub+jutalom SMS:
Hívás HB: 22*30=660
Hívás HK: 55*30=1650
SMS HB: 0*30=0
SMS HK: 55*30=1650
Összesen: 3960

Blue:
Hívás HB: 33*30=990
Hívás HK: 33*30=990
SMS HB: 33*30=990
SMS HK: 33*30=990
Összesen: 3960

Forintra egyezik, de ha figyelembe vesszük azt is, hogy a Klub csomagot azok használják elsősorban, akik többet beszélnek/SMS-eznek voda irányba, mint hálón kívül, ez még olcsóbb tud lenni. És persze fordítva is igaz a dolog, aki többet beszél hálón kívül, annak ez rossz csomag...


csüt. feb. 02, 2012 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
integral írta:
A minimum 3500Ft-os feltöltő kártya pedig nem túl vonzó a low cost szegmensben.
Hát nem tudom. A minimum éves fenntartás a T-nél ugyanez (nem meglepő), a Telenornál és a Vodánál 3000 Ft. Nagymamáknál el tudom képzelni hogy ezt sem telefonálják le, de ott sem tömeges. Aki meg ezt a mennyiséget meghaladja, annak már ez nem szempont. Én azt gondolom, hogy az ezt meghaladók vannak sokkal többen. Tehát ez nem lesz visszatartó erő.


szer. feb. 01, 2012 23:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
integral írta:
Az eredeti szolgáltatóknál vannak mindenféle opciókv (vodafone jutalmak, T-percek, Családi csomag stb), amik végső soron átlagban olcsóbb percdíjat jelentek, készülékkínálat is jóval szélesebb. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy annyi embert fog vonzani a 33Ft-os percdíj.
A minimum 3500Ft-os feltöltő kártya pedig nem túl vonzó a low cost szegmensben.

Na, ez érdekel!!!

Mutatnál egy konkrét példát egy Általad tetszés szerint kiválasztott szolgáltatóval, 50% hálón belül és 50% hálón kívülre indított hívással (mondjuk nappal, 08-20 óra között) és belföldre egyenlő arányban (belső és külső hálózat) küldött SMS-sel!

Légyszi!


szer. feb. 01, 2012 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
joc_ írta:
Macika írta:
Mondjuk az is érdekes, hogy hogyan csinálhat a T-mobile saját magának 10 Ft-tal olcsóbb konkurenciát a 43 Ft-os Domino Napjának...
Ez nekem is eszembe jutott. Nekem nem is annyira a "hogyan" a kérdés, hanem a "miért".
Még pontosabban: Ha megéri a Lidl bevonásával 10 Ft-tal olcsóbban is, akkor miért nem saját maga lépi ezt meg. Miért éri meg az ebből származó hasznot (mert azért nyilván nem azért csinálja, mint Kohn bácsi, hogy "abból él" hogy a boltját vasárnap zárva tartja) még a Lidl-lel (illetve: bárkivel) megosztani?

Hacsak nem azért, mert tényleg van valamiféle kartell megállapodás a 3 nagy szolgáltató között a háttérben, ami a virtuális szolgáltatók által kikerülhető?


Az eredeti szolgáltatóknál vannak mindenféle opciókv (vodafone jutalmak, T-percek, Családi csomag stb), amik végső soron átlagban olcsóbb percdíjat jelentek, készülékkínálat is jóval szélesebb. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy annyi embert fog vonzani a 33Ft-os percdíj.
A minimum 3500Ft-os feltöltő kártya pedig nem túl vonzó a low cost szegmensben.


szer. feb. 01, 2012 21:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
csab2 írta:
Agyam eldobom! A gugli nem adja be az oldalt ha rákeresek a blue mobile-ra. Ennyire új!

Pedig ott van. Második lap közepe:
http://www.google.hu/#q=blue+mobile&hl=hu&prmd=imvns&psj=1&ei=7JMpT5z6L4nltQbntpzYAQ&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=23377085774df891&biw=1280&bih=872


szer. feb. 01, 2012 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
A sim only csomagnak mennyi a kezdő rendelkezésre állási ideje?

A másik... Ha a T előfizetésemben van lebeszélhető perc, az felhasználható a blue irányába is? :hm:

Na... közben felhívtam a 1430-at. A kedves ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, hogy hálózaton belüli hívásnak minősül a T hálózatból a bluemobile hívása.
Tehát a lebeszélhető előfizetési díj mehet a blue irányába is.

Ezt azért jó lenne leírva is látni! :D


szer. feb. 01, 2012 15:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 14:52
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Na itt csücsül a BlueMobil SIM.
A vásárlás :
Egy vonalkódos kártyalapot kell leadni a pénztárnál, erre a pénztáros ad egy SIM csomagot.
1699 Ft , 600 Ft lebeszélhetőség. Semmit nemkell aláírni, semmi admin a helyszínen. Persze a SIM aktiválás nélkül a sima Domino Quick sorsára jut. ( Borítékot postáznak kóddal, azt visszaküldeni.. stb)
Csak élőhangú regisztráció van.
A SIM et egy T-mobile függő telefon elfogadja. A kijelzőn : " blue mobile "
*102# , *121# stb. kódok élnek.
A szám amit én kaptam +36 30 838 xxxx.
Vagy 10 éve volt Westeles 858 as számmezőből is kiosztva.


szer. feb. 01, 2012 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Agyam eldobom! A gugli nem adja be az oldalt ha rákeresek a blue mobile-ra. Ennyire új!


szer. feb. 01, 2012 0:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Eles az oldal, lehet csemegezni.


kedd jan. 31, 2012 22:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
joc_ írta:
Hacsak nem azért, mert tényleg van valamiféle kartell megállapodás a 3 nagy szolgáltató között a háttérben, ami a virtuális szolgáltatók által kikerülhető?

Nos, igen, aki kicsit is belegondol, az eljut erre a következtetésre...


kedd jan. 31, 2012 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Mondjuk az is érdekes, hogy hogyan csinálhat a T-mobile saját magának 10 Ft-tal olcsóbb konkurenciát a 43 Ft-os Domino Napjának...
Ez nekem is eszembe jutott. Nekem nem is annyira a "hogyan" a kérdés, hanem a "miért".
Még pontosabban: Ha megéri a Lidl bevonásával 10 Ft-tal olcsóbban is, akkor miért nem saját maga lépi ezt meg. Miért éri meg az ebből származó hasznot (mert azért nyilván nem azért csinálja, mint Kohn bácsi, hogy "abból él" hogy a boltját vasárnap zárva tartja) még a Lidl-lel (illetve: bárkivel) megosztani?

Hacsak nem azért, mert tényleg van valamiféle kartell megállapodás a 3 nagy szolgáltató között a háttérben, ami a virtuális szolgáltatók által kikerülhető?


kedd jan. 31, 2012 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
bsound írta:
Samsung E1080: 2990 Ft

Ezt nem szabad megvenni, meg tartaleknak se kene. Iszonyatkicsi _CSTN_ kijelzoje van. Tavaly kellett egy csak zold es piros gomb legyen rajta kaliberu telefon, fel percig nyomkodtam, aztan futva menekultem. Inkabb lett egy fuggo e1230 helyette.


hétf. jan. 30, 2012 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
En azert varom a kapcsolasi dijat, meg a kisbetuket :)


hétf. jan. 30, 2012 23:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Ha lehet hordozni, akkor egy kalapnyi SIM-et fogok átvinni hozzájuk, 30-ast is, 70-est is...
Bááár, kérdés, hogy erre lépnek-e valamit a szolgáltatók. Mert ha nem, akkor elég nagy lesz a forgalom Lidl-éknél.

Mondjuk az is érdekes, hogy hogyan csinálhat a T-mobile saját magának 10 Ft-tal olcsóbb konkurenciát a 43 Ft-os Domino Napjának...


hétf. jan. 30, 2012 23:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 03, 2008 10:23
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Samsung E1080: 2990 Ft
Samsung S5230: 14990 Ft

és van egy harmadik 7-8 ezerért de arra nem emlékszem


hétf. jan. 30, 2012 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Akoska írta:
Ha komolyan veszik magukat, akkor nem!

Nem hinném, hogy 216-30 lesz az új SIM-ek MCC-MNC-je

Pedig én is arra tippelek, hogy 216-30 lesz, lásd Postafon, TV2 net, Djuice, Redbull Mobile...


csüt. jan. 26, 2012 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Akoska írta:
Macika írta:
Nagy valószínűséggel igen.


Ha komolyan veszik magukat, akkor nem!

Nem hinném, hogy 216-30 lesz az új SIM-ek MCC-MNC-je

A Postafonból indultam ki.
Persze tudom, az Voda...


csüt. jan. 26, 2012 1:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
szabo írta:
Egy butuskának látszó kérdés :
Ha a BlueMobil a T-Mobile hálózatát használja, akkor egy sima T-Mobile függő telefon elfogadja ezt a SIM et ?

Nagy valószínűséggel igen.


Ha komolyan veszik magukat, akkor nem!

Nem hinném, hogy 216-30 lesz az új SIM-ek MCC-MNC-je


szer. jan. 25, 2012 22:46
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
szabo írta:
Egy butuskának látszó kérdés :
Ha a BlueMobil a T-Mobile hálózatát használja, akkor egy sima T-Mobile függő telefon elfogadja ezt a SIM et ?

Nagy valószínűséggel igen.


szer. jan. 25, 2012 21:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 14:52
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Egy butuskának látszó kérdés :
Ha a BlueMobil a T-Mobile hálózatát használja, akkor egy sima T-Mobile függő telefon elfogadja ezt a SIM et ?


szer. jan. 25, 2012 9:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Macika írta:
Nos hát 33 Ft-ért elég komoly átvándorlásra lehet számítani, lévén legalább 7-8 Ft-tal olcsóbb, mint a legolcsóbb a piacon.

Igen, ez tényleg ütős ajánlatnak tűnik, remélem nem lesz hozzá apró betű, mint pl kapcsolási díj, stb...


hétf. jan. 23, 2012 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
joc_ írta:
http://www.hwsw.hu/hirek/48009/lidl-blue-mobile-tesco-magyar-telekom-t-mobile-vodafone-telenor-percdij.html
Idézet:
A diszkontlánc 150 üzletében Blue Mobile márkanéven elérhető feltöltőkártyás tarifa a legtöbb pre-paid ajánlatnál kedvezőbb, bruttó 33 forintos percdíjjal teszi lehetővé a telefonálást hálózaton belül és kívül egyaránt, minden időszakban.

Nos hát 33 Ft-ért elég komoly átvándorlásra lehet számítani, lévén legalább 7-8 Ft-tal olcsóbb, mint a legolcsóbb a piacon.


vas. jan. 22, 2012 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
http://www.hwsw.hu/hirek/48009/lidl-blu ... rcdij.html
Idézet:
A diszkontlánc 150 üzletében Blue Mobile márkanéven elérhető feltöltőkártyás tarifa a legtöbb pre-paid ajánlatnál kedvezőbb, bruttó 33 forintos percdíjjal teszi lehetővé a telefonálást hálózaton belül és kívül egyaránt, minden időszakban.


szomb. jan. 21, 2012 23:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Kicsit bővebb, de sajnos még mindig nem eléggé részletes (nincs szó percdíjakról) cikk:

"A Lidl áruházlánc saját márkás mobilszolgáltatással lép piacra Blue Mobile néven. A távközlési termékek és szolgáltatások számára a Magyar Telekom biztosítja a hátteret. A szolgáltatás 2012. február 1-től lesz elérhető a diszkontlánc valamennyi áruházában, közel 150 értékesítési ponton.

A Lidl saját márkás mobilszolgáltatása keretében önálló SIM-kártyákat és készülékes csomagokat egyaránt kínál, prepaid konstrukcióban. A telefon portfóliót alap-, és középkategóriás termékek alkotják, de a választék a tervek és kereslet függvényében felső kategóriás készülékekkel is bővülhet a későbbiekben. A Blue Mobile a feltöltőkártyás szegmensben flat tarifát nyújt ügyfelei számára, havi díj és hűségnyilatkozat nélkül. A Blue Mobile országos lefedettséget, így folyamatos elérést biztosít felhasználói számára."

Forrás: http://www.penzcentrum.hu


pén. jan. 20, 2012 11:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
integral írta:
Ha a Djuice tud kártyásan 29 Ft/perc és számlásan 20,5 Ft/perc (havidíj 100%-ban lebeszélhető 2590FT) tarifát tud adni, akkor szerintem ennél magasabb árral nem kell kalkulálni a Teszkós, Lidlis esetben.

Azért az más, mert azt egy igen kis rétegnek adják, akik jó részének még keresete sincs, tehát nem hiszem, hogy nagy bevételnek/kiesésnek számít a dolog, ezt meg majd bárki megveheti, aki betér a Lidl-be, és nem csak a fiatal korosztály.
Bár örülnék, ha Neked lenne igazad, és kijönne egy 30 Ft-os mindig mindenhova prepaiddel, de sajnos erre nem látok esélyt.


csüt. jan. 19, 2012 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
A 39FT/perc tarifát nem nevezném kimagaslóan kedvező tarifának. És szerintem a Lidl se tekinti annak, de majd kiderül.

Az is érdekes lesz, hogy a Tesco mit fog lépni, mert szerintem alá kell hogy kínáljon a Lidl mobilnak. A logikus az lenne, hogy a Tesco baromira alávág mindenkinek, mert neki aztán szinte édesmindegy, hogy milyen percdíjon adja a szolgáltatást, mert a mobilos bevétel (haszon) úgyis eltörpül az eredeti tevékéyenség haszna mellett.

Ha a Djuice tud kártyásan 29 Ft/perc és számlásan 20,5 Ft/perc (havidíj 100%-ban lebeszélhető 2590FT) tarifát tud adni, akkor szerintem ennél magasabb árral nem kell kalkulálni a Teszkós, Lidlis esetben.


szer. jan. 18, 2012 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Szerintem nyilvánvaló a fogalmazás, sima prepaid telefonok lesznek, és valószínűleg a szokásos 44 Ft/percnél valamivel olcsóbb percdíjak (pl 39Ft/perc bármely hazai hálózatba).
Kb mint a postafon, esetleg több fajta készülékkel, bár az is így indult, hogy alsó, és középkategória lesz...


szer. jan. 18, 2012 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
Azért itt ez esetben azt hiszem, nem az újságíróval lesz a baj.

Bár friss a hír, de ha guglizol egyet, akkor számos szakportálon is ugyanez a hír ott van.
És ott is ugyanez a megfogalmazás.
Bár az is nyilvánvaló hogy PLÁGIUM van mert szinte betű szerint megegyeznek a cikkek ("persze" egyik sem hivatkozik a másikra).
De ami megütötte a szememet, hogy valójában 2 szövegezésű cikk van, az egyik kicsit bőbeszédűbb, és abban a következő szerepel, mégpedig idézetként:
Idézet:
A Lidl ígérete szerint a Blue Mobile kimagaslóan kedvező flat tarifát nyújt ügyfelei számára, havi díj és hűségnyilatkozat nélkül
Ebből nekem az jön le, hogy ezt a fából vaskarika meghatározást nem az újságíró fogalmazta meg hanem a bejelentők így jelentették be.


szer. jan. 18, 2012 9:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: LIDL Mobil (Blue Mobile)
joc_ írta:
http://index.hu/tech/cellanaplo/2012/01/17/mobilszolgaltatast_indit_a_lidl/

Azt azért árulja el nekem légyszi valaki, milyen lehet az az "átalánydíjas tarifa, havidíj nélkül"?

A zindex szakújságíróját kellene megkérdezni. :)))

De így teljes az ostobaság:

"A diszkontlánc alap- és középkategóriás mobilokat árul majd, de ha lesz rá igény, akkor csúcskategóriás modelleket is felvesz a kínálatába. Átalánydíjas tarifák lesznek, havidíj és hűségnyilatkozat nélkül."

Tessék nekem megmondani, hány napig fog élni az a szolgáltató, amelyik annyira HÜLYE, hogy az alap- és középkategóriás készülékek vásárlóitól nem kér hűséget??? :))))))))

Na persze, lehet, hogy az egész arról szól, hogy nem adnak kedvezményt a készülékárból (hálózati zár sincsen rajta), ezért nem is kérnek hűséget érte. Ez esetben persze teljes áron kapható csak a készülék, magyarul a kutyának sem fog kelleni.

Szóval hagyd rá az újságíróra, hogy ne tudja, ne értse miről ír!

Manapság divat ezt gyakorolni...


szer. jan. 18, 2012 7:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás LIDL Mobil (Blue Mobile)
http://index.hu/tech/cellanaplo/2012/01 ... it_a_lidl/

Azt azért árulja el nekem légyszi valaki, milyen lehet az az "átalánydíjas tarifa, havidíj nélkül"?


kedd jan. 17, 2012 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 46 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség