Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:12



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
USA-ból mobilt 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Én akkor próbáltam (nemrég), amikor már volt HD hang. A Telenor 13 nyarán bekapcsolta (akkor ezek szerint a telekom még korábban).

A szomorú, hogy szolgáltatók között még most sem megy...


hétf. feb. 16, 2015 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Én akkor próbáltam (nemrég), amikor már volt HD hang. A Telenor 13 nyarán bekapcsolta (akkor ezek szerint a telekom még korábban).


hétf. feb. 16, 2015 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Az én E52-m még működik. Amikor letettem, akkor még nem volt HD hang. De most kíváncsi lettem. Ki fogom próbálni!


hétf. feb. 16, 2015 17:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Nekem Telenor 3G-n megy a HD hang, persze csak hálón belül. 4G-n nem tudom, mennyivel lenne más, nincs 4G készülékem, ráadásul az megint más, mert - ha jól tudom - szolgáltatói részről is engedni kell rajta a hangátvitelt, ezen felül a készüléknek is volte (voice over lte)-képesnek kell lennie. Ez is jól túl lett bonyolítva, én azt hittem a 4G-n simán megy a hangátvitel is. Egyébként - nem fikázásképpen - én Nokia készülékeken sose hallottam különbséget, pedig már az E52 is tudta elvileg. LG és Samsung készülékekkel próbáltam, azokon van különbség.

Hiába tudta az E52, a szolgáltatók talán ha jó 1 éve vezették be nagy óvatosan...


hétf. feb. 16, 2015 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Nekem Telenor 3G-n megy a HD hang, persze csak hálón belül. 4G-n nem tudom, mennyivel lenne más, nincs 4G készülékem, ráadásul az megint más, mert - ha jól tudom - szolgáltatói részről is engedni kell rajta a hangátvitelt, ezen felül a készüléknek is volte (voice over lte)-képesnek kell lennie. Ez is jól túl lett bonyolítva, én azt hittem a 4G-n simán megy a hangátvitel is. Egyébként - nem fikázásképpen - én Nokia készülékeken sose hallottam különbséget, pedig már az E52 is tudta elvileg. LG és Samsung készülékekkel próbáltam, azokon van különbség.


hétf. feb. 16, 2015 15:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Normális országban, normális mobilszolgáltató nem korlátoz, nem nevel, hanem kedveskedik, kedvez. És az előfizető MAGÁTÓL marad ott, mert jó neki ott...


hétf. feb. 16, 2015 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Macika írta:
Én mégcsak a Telenornál hallottam róla, nem is tudtam, hogy a többi szolgáltatónál is bekapcsolták.
Az biztos, hogy keresztben nem megy, csak hálón belül.


Elvileg a T volt az első, de a Vodafonnál is elérhető.
Persze hálón belül próbáltam. Olyan partnerekkel, akik garantáltan HD hang képes készülékekkel rendelkeznek és megfelelő lefedettségük is van hozzá. De sajnos nem ment. 1x sem. :(
Lehet, hogy egy későbbi szoftverfrissítés meg fogja oldani a kérdést. Mert ugye az európai Nokia 520 tudja. És nagyon szép hangja is van.

A hálózati zár feloldását csak mint érdekességet írtam. Az is inkább a gyakorlati megvalósítás miatt érdekes. Az At&t-nek van egy erre a célra rendszeresített oldala. Egyszerű, mint a faék.
Itt most nem kezdeném el ragozni, hogy odaát mennyire olcsó minden. Pláne a mostani Forint/Dollár árfolyam mellett... De ha nem tévedek, a magyar T-mobile feltöltőkártyásnak 15 ezer Forintjába kerül egy unlock. Ez bármilyen árfolyamon számolva rablás!


hétf. feb. 16, 2015 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Amúgy úgy hallottam, Amerikában valami próbaper megnyerése után dőlt a SIMlock-piac, nem lehet ezen túl lockolni az előfizetéses készülékeket.
De az EU-ban is egyre kevesebb nyugati országban lockolják az előfizetéses készülékeket, csak a feltöltőkártyásakat szokták már. Na persze, nem nálunk...


hétf. feb. 16, 2015 14:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
thomas77 írta:
De van még egy dolog, ami nem működik: a HD hang!
Se a T, se a vodás kártyámmal nem megy. :( Ezért elég nagy kár. Már hozzászoktam és szerintem jó dolog!

Én mégcsak a Telenornál hallottam róla, nem is tudtam, hogy a többi szolgáltatónál is bekapcsolták.
Az biztos, hogy keresztben nem megy, csak hálón belül. Ez is olyan, mint az SMS-küldés meg a hívószám-kijelzés a legelején...


hétf. feb. 16, 2015 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Passz. De abból kiindulva, hogy a másik kettő sem enged fel mindenkit a 4G-re automatikusan, simán elképzelhető. (Bár asszem a tmobil már felenged, de a pannon pár hónapja még nem). Egyébként amcsiban vásárolt 4G készülék nem biztos, hogy itthon is menni fog 4G-n. Van vagy 10 frekvenciasáv, ha nem több, nehogy már jó legyen.


Na igen... Kezdődött az egész a gsm-el, aztán a 3G-vel és most a 4G-vel is ez a helyzet. A gsm már megoldódott. A 3G is nagyjából működik. Most a 4G a szürke folt! :hm:
De van még egy dolog, ami nem működik: a HD hang!
Se a T, se a vodás kártyámmal nem megy. :( Ezért elég nagy kár. Már hozzászoktam és szerintem jó dolog!


hétf. feb. 16, 2015 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Passz. De abból kiindulva, hogy a másik kettő sem enged fel mindenkit a 4G-re automatikusan, simán elképzelhető. (Bár asszem a tmobil már felenged, de a pannon pár hónapja még nem). Egyébként amcsiban vásárolt 4G készülék nem biztos, hogy itthon is menni fog 4G-n. Van vagy 10 frekvenciasáv, ha nem több, nehogy már jó legyen.


hétf. feb. 16, 2015 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Amúgy van már a Vodánál 4G (persze te nem azt látod), csak nem tudom, konkrétan hol kapcsolták be.
http://www.hwsw.hu/hirek/53161/vodafone ... ktura.html


Ez valahogy elkerülte a figyelmemet...
Persze megint a nokia a ludas. Átrakom a kártyát az ACE3-ba, de ott nyoma sincs LTE hálózatnak. Sőt! A menüben sem jelenik meg, mint opció. :hm:
Ezzel csak az a baj, hogy ha valóban lenne voda 4G, akkor hogy tudnám használni? Vagy lehet, hogy a feltöltőkártyásnak nem is ad 4G-t?


vas. feb. 15, 2015 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Amúgy van már a Vodánál 4G (persze te nem azt látod), csak nem tudom, konkrétan hol kapcsolták be.
http://www.hwsw.hu/hirek/53161/vodafone ... ktura.html


vas. feb. 15, 2015 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Még nem telt le a 6 hónap, de rápróbáltam az At&t-re. Nem egész két nap alatt meg is kaptam a hálózati korlátozás feloldásához szükséges 20 jegyű számsort.

Így most legálisan független lett a Nokia 520.

Kép

Voda 4G mi? :D

Ezek után mindenkit bátorítok, hogy vegyen telefont az At&t-től. 6 hónap elteltével valóban ingyen megadják az unlock kódot!


vas. feb. 15, 2015 17:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
thomas77 írta:
Cserébe bámulhatom a 4G feliratot... :lol:

Lásd be, azért az se rossz! :D


kedd szept. 23, 2014 23:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Az ATT a 4G alatt a HSPA+ -t érti. Ld. details.


Na igen. Én is így gondoltam.
De ezt akkor sem igazán értem. Odaát a 3G=4G-vel? Mert ugye a T-nél kapható Nokia 521-nél szintén ez a jelenség.
Na mind1.
Majd egyszer ha az At&t hajlandó lesz elküldeni a kódot, akkor független lesz és szinte teljes értékű itthoni telefon válhat belőle. Csak a voda 900-as 3G-je nem fog menni rajta, de attól nem megyek a falnak.
Cserébe bámulhatom a 4G feliratot... :lol:


kedd szept. 23, 2014 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Hja, ott vannak a frekisávok a linkben, amit küldtem. Az RM-915-ös tudja a négysávos GSM-et, és a 850/1900/2100-as HSDPA-t, oszt jónapot. 4G-nek nyoma sincs.

Az ATT a 4G alatt a HSPA+ -t érti. Ld. details.
http://www.att.com/cellphones/nokia/lum ... sku6980343


kedd szept. 23, 2014 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Szerintem az amcsi az RM-915, vagy 917-es.


RM-915_nam_usa_228

Ezt írja a telefon saját magáról.


kedd szept. 23, 2014 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Ha ez a készüléked van:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

akkor ez nem tud 4G-t.

Szerintem az amcsi az RM-915, vagy 917-es.


Ilyet vettem:
http://www.walmart.com/ip/AT-T-GoPhone- ... e/27449094

Ha megnézed a képet, ott virít a 4G felirat a bal felső sarokban. És ez nem egy manipulált fotó, mert valóban ott van.
Ezen belül nem tudom, hogy pontosan melyik RM verzió, de ha hazaértem, megnézem.

Amúgy pedig azért lett gyanús, mert sima 3G sebességet produkált. A ping értékek sem mentek 100 ms alá...
Szerintem itt valami átverés van! :hm:


hétf. szept. 22, 2014 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Ha ez a készüléked van:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

akkor ez nem tud 4G-t.

Szerintem az amcsi az RM-915, vagy 917-es.


hétf. szept. 22, 2014 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
.gúnár. írta:
Meg 900-on. Mo.-n asszem csak a Voda szolgáltat rajta, azért is hirdetgetik azt a 98, vagy hány %-os lefedettséget. Meg a minősége is más napra tartozik.


Én használtam alkalomszerűen a voda 3G-jét. Nem egyszer olyan helyen, ahol a másik két szolgáltatónak csak EDGE lefedettsége volt. Ott garantáltan 900-on ment (csekkoltam is nokia 6120c-vel), de én elégedett voltam a sebességgel. A ping is megfelelő volt. Úgy, hogy tudtam, hogy ez most 900 MHz, még úgy sem vettem észre semmi különbséget.

Viszont ez az amerikai Nokia 520 elég gyanús!
Itthon azt mondja, hogy a vodának is van 4G-je. :shock: Ha jól tudom, ez pillanatnyilag lehetetlen. Lehet, hogy a HSPA+ elérést jelzi 4G-nek?
Mivel egyelőre még nem kártyafüggetlen a telefon, így csak a hálózat keresésnél láttam ezt. Mindenesetre elég érdekes...

Még 1 gondolat... Azt írtam, hogy nem tudnak roamingolni az amerikai prepaid sim-ek... Hát itt is változás történt! A T már tud. Hollandiában is és itthon is felkúszik a T hálózatra. Jön is az SMS, hogy mi mennyibe kerül. Adatroaming nincs, de telefonálni és sms-ezni már lehet vele. :D


hétf. szept. 22, 2014 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Macika írta:
Egész Európában, Ázsiában, Afrikában és Óceániában a 2100 MHz-es sávon fut a 3G/UMTS.



Meg 900-on. Mo.-n asszem csak a Voda szolgáltat rajta, azért is hirdetgetik azt a 98, vagy hány %-os lefedettséget. Meg a minősége is más napra tartozik.


hétf. szept. 22, 2014 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Sikerült elvégeznem 1-2 tesztet. Az eredmények elég meglepőek... :hm:
Vettem a T-nél egy kártyát. A 4G nem megy az ACE 3-on, de a 3G sem. Csak EDGE van. :evil:
Viszont a magyar kártyáink simán roamingolnak az At&t hálózatán 3G-n.

Szóval a T 3G-je nem olyan, mint az At&t 3G-je. :hm:

Nem volt mit tenni, vettem egy At&t sim-et is, de akkor már egy Nokia 520-ast is ($52.79 adóval (vicc!)). Így már van megfelelő sebességem:
Ez a Nokiával 4G-n:
Kép

Ez pedig az ACE3 3G-n:
Kép

Persze ez a pillanatnyi állapotot mutatja, de nem egy világbajnok tempó. Az EGDE-hez képest azért sokkal élhetőbb.
Viszont megdöbbentő a 4G lefedettség! LA-ből San Francisco-ba tartva mindenhol van 4G. Persze nem tudom, hogy milyen sebességgel, mert vezetés közben nem tudtam tesztelni, de bármikor néztem a kijelzőt, ott figyelt a 4G felirat a Nokián. Utána megnéztem a lefedettségi térképet is. Nem gyenge!

Hogy egy kicsit ON is legyek: Nem tudom, hogy mit tudok majd kezdeni Magyarországon az 520-assal. Az amerikai verzió egy kicsit más, mint az európai. De magyarul legalább tud! :D
Az At&t kiadja az unlock kódot, így ha minden jól megy, otthon is ki fogom próbálni. Az amerikai prepaid sim-ek még mindig nem tudnak roamingolni, csak Kanadában és Mexikóban. :jaj:


csüt. aug. 28, 2014 5:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Macika írta:
A komolyabb készülékek azért szerencsére tudják mind3 frekit...


Igen, Az ACE3 pont a határon van a komolyabb és a komolytalan készülékek között és elvileg már tudja a 850-et is.
Remélem, tényleg úgy lesz!
Ha nem, akkor mérgemben veszek egy Nokia 521-et 69$-ért a walmart-ban! Az biztos, hogy a 4G-t is tudni fogja! :twisted:


kedd aug. 12, 2014 12:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
thomas77 írta:
Akkor a 4G felejtős. :(
Remélem azért a 3G menni fog... :roll:

Nekem soha semmi bajom nem volt a beutazásnál, pedig voltam már egy párszor. Egy egyszerű rutin, ami bárhol megvan, ha az ember a schengeni övezeten kívülre utazik. Sőt! Tulajdonképpen nem is kell elhagyni az EU-t, hogy beutazáskor nézegessék az ember útlevelét, vagy személyiét... Nem nagy kaland.

Inkább az ottani hálózatok és az itteni telefonok kombinációja okozott problémát. Persze csak az adatkapcsolatok tekintetében. Ha minden kötél szakad, akkor veszek ott végre egy telefont. Bár ezt akarnám elkerülni...

Kíváncsi lettem volna az ottani leggyorsabb hálózatok teljesítményére. Itthon a T-t használom. A 4G-vel nagyon elégedett vagyok. Sokat netezek mobillal és teljesen jók a tapasztalataim.
Egyetlen telefonom volt, amiben volt amerikai 3G. Egy Nokia 6120c. De az nem ütött nagyot már akkor sem. Azóta mindig csak olyan készülékkel mentem, ami max EDGE elérést produkált. :oops: Az meg ugye ott sem jobb, mint itthon. Persze navigálásra az is bőven elég. Még egy skype is eldöcögött volna rajta (videó nélkül), de végül mindig mobilon beszéltünk mindenkivel. Azzal meg nem volt gond.
Köszi a segítséget!
Nem lesz egyszerű...

Egész Európában, Ázsiában, Afrikában és Óceániában a 2100 MHz-es sávon fut a 3G/UMTS.

Nem így Észak- és Dél-Amerikában, aholis 850 és 1900 MHz-en megy a 3G. De a lefedettség igen sok kívánnivalót hagy maga után.
A komolyabb készülékek azért szerencsére tudják mind3 frekit...


kedd aug. 12, 2014 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Akkor a 4G felejtős. :(
Remélem azért a 3G menni fog... :roll:

Nekem soha semmi bajom nem volt a beutazásnál, pedig voltam már egy párszor. Egy egyszerű rutin, ami bárhol megvan, ha az ember a schengeni övezeten kívülre utazik. Sőt! Tulajdonképpen nem is kell elhagyni az EU-t, hogy beutazáskor nézegessék az ember útlevelét, vagy személyiét... Nem nagy kaland.

Inkább az ottani hálózatok és az itteni telefonok kombinációja okozott problémát. Persze csak az adatkapcsolatok tekintetében. Ha minden kötél szakad, akkor veszek ott végre egy telefont. Bár ezt akarnám elkerülni...

Kíváncsi lettem volna az ottani leggyorsabb hálózatok teljesítményére. Itthon a T-t használom. A 4G-vel nagyon elégedett vagyok. Sokat netezek mobillal és teljesen jók a tapasztalataim.
Egyetlen telefonom volt, amiben volt amerikai 3G. Egy Nokia 6120c. De az nem ütött nagyot már akkor sem. Azóta mindig csak olyan készülékkel mentem, ami max EDGE elérést produkált. :oops: Az meg ugye ott sem jobb, mint itthon. Persze navigálásra az is bőven elég. Még egy skype is eldöcögött volna rajta (videó nélkül), de végül mindig mobilon beszéltünk mindenkivel. Azzal meg nem volt gond.
Köszi a segítséget!


hétf. aug. 11, 2014 7:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Laci_L írta:
Off:

Én meg úgy vagyok az USA-val, hogy nem megyek. Pedig lenne miből, lenne hova, és mégsem.
Egész egyszerűen azért, mert halálra piszkálják az embert az Immigration Office emberei a reptéren. A vízum is csak arra elég, hogy eljuss a Mélyen Tisztelt Hatóság színe elé a reptéren. Aztán majd ő eldönti, hogy beléphetsz-e, vagy nem. :|

Na, én ilyen helyre nem megyek. Van a világon sok hely, ahol szívesen látják az embert, és nem b*szogatják. Megfordultam már a nagyvilágban igen sok felé gond nélkül, de az ilyen helyre én nem kívánkozok. Ha esetleg kitolok magammal, akkor sem. :jaj:

Nézőpont kérdése.
Engem vittek és fizettek érte. Nem túl sokat, de épp megérte...
Őszintén, meg KELL érteni, hogy így viselkednek az emberrel, a liberalizmusnak ez a következménye...


vas. aug. 10, 2014 22:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
thomas77 írta:
Sziasztok!

Engem fordítva érdekelne a topik témája.
Adott egy Samsung ACE3 GT-S7275R készülék. Itthon vettem az e-digitálban.
Persze működni fog az usában, mert mindegyik mai mobil működik, de mi a helyzet a 4G-vel?
Érdemes olyan feltöltőkártyás csomagot vennem, amiben van 4G adat, vagy hagyjam a fenébe, mert ez a telefon nem képes az ottani 4G-t használni?
Az At&t vagy a T-mobile jöhet szóba. Ráadásul a T-nél havi 15$-ért ad olyan opciót, ami magyar madzagos, meg mobil hívás korlátlan. :hm:

Nem igazán találtam olyan oldalt, amely megbízhatóan részletezné a használt frekvenciákat. És olyat sem, amelyik az ACE3 képességeit.

Szóval a kérdés még egyszer:
ACE3-mal USA-ban 4G?

Amerikában 4G a 700 és 1700 MHz-es frekin van.
Az ACE 3 LTE-t a 800/900/1800/2600 frekin tud. De az összes EU-s modell ilyen. Még a csúcs, Note3/S5 is.


vas. aug. 10, 2014 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Off:

Én meg úgy vagyok az USA-val, hogy nem megyek. Pedig lenne miből, lenne hova, és mégsem.
Egész egyszerűen azért, mert halálra piszkálják az embert az Immigration Office emberei a reptéren. A vízum is csak arra elég, hogy eljuss a Mélyen Tisztelt Hatóság színe elé a reptéren. Aztán majd ő eldönti, hogy beléphetsz-e, vagy nem. :|

Na, én ilyen helyre nem megyek. Van a világon sok hely, ahol szívesen látják az embert, és nem b*szogatják. Megfordultam már a nagyvilágban igen sok felé gond nélkül, de az ilyen helyre én nem kívánkozok. Ha esetleg kitolok magammal, akkor sem. :jaj:


vas. aug. 10, 2014 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Sziasztok!

Engem fordítva érdekelne a topik témája.
Adott egy Samsung ACE3 GT-S7275R készülék. Itthon vettem az e-digitálban.
Persze működni fog az usában, mert mindegyik mai mobil működik, de mi a helyzet a 4G-vel?
Érdemes olyan feltöltőkártyás csomagot vennem, amiben van 4G adat, vagy hagyjam a fenébe, mert ez a telefon nem képes az ottani 4G-t használni?
Az At&t vagy a T-mobile jöhet szóba. Ráadásul a T-nél havi 15$-ért ad olyan opciót, ami magyar madzagos, meg mobil hívás korlátlan. :hm:

Nem igazán találtam olyan oldalt, amely megbízhatóan részletezné a használt frekvenciákat. És olyat sem, amelyik az ACE3 képességeit.

Szóval a kérdés még egyszer:
ACE3-mal USA-ban 4G?


vas. aug. 10, 2014 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Igen, olvastam. Mivel konkrétabban is említi az S3-ast, annak konkrétan utána is néztem: mindent tud.
Hozzászólásom inkább a többieknek szólt.


kedd feb. 26, 2013 8:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Tron írta:
Azért amikor egy konkrét masina előtérbe kerül, érdemes megnézni a használt frekvenciasávokat.
Igen, tudom, a mostani készülékek többsége 4 sávos. De itthon bőven árulnak olyat is, ami az USA sávot nem veszi. Gondolom kinn is akad olyan, ami meg az európait nem szereti.

Idézet:

"... Amerikában dolgozom, és nagyon szeretnék egy okostelefont - iPhone és Galaxy S3-as között gondolkoztam. kint, és Magyarországon egyaránt használnám, ne kelljen állandóan telefont váltogatnom. Viszont utánaolvastam, és iPhone-t nem túl szerencsés hazavinni..."

Ebből következik, hogy kint akarja megvenni. A két megnevezett típus minden egyes darabja 4normás. (Gondolom, nem 2-es vagy 3-as sorozatú iPhone-t akar venni, hiszen azt már csak használtan kap).


hétf. feb. 25, 2013 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Azért amikor egy konkrét masina előtérbe kerül, érdemes megnézni a használt frekvenciasávokat.
Igen, tudom, a mostani készülékek többsége 4 sávos. De itthon bőven árulnak olyat is, ami az USA sávot nem veszi. Gondolom kinn is akad olyan, ami meg az európait nem szereti.


hétf. feb. 25, 2013 11:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Ahogy mondták előttem, mindegyik készülék működik a világ összes hálózatán, az iPhone-nál az LTE-vel lehetnek problémák itthon (ha T-mobile-os kártyával használod, ha nem, akkor nincs gond, mert nincs LTE a másik kettőnek ;) ), egyebekben csak a függetlenség számít. Kint szinte semmivel nem olcsóbbak a gyárilag független készülékek, nem tudom, miért akarod kint megvenni.
Az, amit az AT&T ad 119 USD-ért, az NEM független és nem is lesz az (csak a szerződés lejárta után lehet kikérni a nyitókódot hozzá).
Hivatalosan másképp nem nyitható, a garanciát pedig nem biztos, hogy célszerű beáldozni.


szomb. feb. 23, 2013 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USA-ból mobilt
Üdv!
Ha a készülék nem szenved szolgáltató függőségben, működni fog itthon is.


szomb. feb. 23, 2013 8:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 22, 2013 21:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás USA-ból mobilt
Sziasztok!
Amerikában dolgozom, és nagyon szeretnék egy okostelefont - iPhone és Galaxy S3-as között gondolkoztam. kint, és Magyarországon egyaránt használnám, ne kelljen állandóan telefont váltogatnom. Viszont utánaolvastam, és iPhone-t nem túl szerencsés hazavinni, bizonyos főbb funkciói otthon nem működnének.
Kérdésem, hogy tudja-e valaki, a Samsung S3-assal mi a helyzet, ha megveszem itt, és hazaviszem, akkor magyar SIM-mel képes lesz-e működni?
Várom válaszaitokat!
Köszönöm: Eni.


pén. feb. 22, 2013 21:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség