Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:51



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
kuncsaku írta:
Képzeld tisztában vagyok a gsm alapú helymeghatározással. Igy azt is tudom, hogy már akkor örülni lehet, ha 50 méteres pontosságot nyújt. Az meg igen gáz. Mindegy, misztifikáljátok túl nyugodtan a semmit nem érő funkciókat :D. Így már értem, hogy kiknek adják el ezeket, mert eddig nem értettem.

Jaaa, ha nem jött be ledorongolni a másikat a GPS bekapcsolva tartásáért, akkor jön, hogy te a GSM-helymeghatározáshoz is kiválóan értesz, csak nem gondoltad, hogy ez a program/szolgáltatás azzal működik.
De a véleményedet, hogy teljesen szükségtelen, az már elmondtad és fent is tartod. Igaz, hogy nem eredményez plusz fogyasztást, igaz, hogy NEM az számít, hogy milyen pontosságú, de akkor is rossz. Mert már egyszer kimondtad, az a gyengeség jele lenne, ha belátnád, hogy tévedtél, hogy lehet másnak is ÉRVEKKEL alátámasztva igaza.

Hiába írod, nem, nem érted, hanem szajkózod továbbra is a saját butaságodat (mert hát belátni, hogy valamit rosszul gondoltál, na azt azért mégsem...).

Amikor egy épületben vagy BELÜL, akkor egyetlen lehetőség van helymeghatározásra. Annak a jelnek a használata, ami amúgy is jelen van, amit amúgy is használ a készülék, a GSM-jel. És egy épületen belül hótt mindegy, hogy 5-10-20 vagy 50 méteres a pontosság, nem arra való, hogy szobánként váltson profilt.

Az a baj, hogy az egész alapját nem érted, te a GPS-navigációból indulsz ki, ahhoz valóban kell nagyobb pontosság.
Ez meg arról szól, hogy annak az épületnek a közelében, meg azon belül kapcsoljon pl. némára, és ha mondjuk eltávolodtál 50-60 (de legyen 100 akár) méterre, ha átváltott más cellára, akkor hozza vissza a hangerőt.
Ha van kedved, betaníthatod a metróra is akár, egyenként megadva a listából (merthogy naplózza, milyen cellákra jelentkezett fel), hogy míg azokat a GSM-cellákon van, addig extra hangerővel csengjen, ha keresnek. Aztán ahogy kijöttél, ahogy átjelentkezik másik cellába, akkor meg mehet vissza egy mérsékeltebb csengőhang.


vas. nov. 17, 2013 23:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Képzeld tisztában vagyok a gsm alapú helymeghatározással. Igy azt is tudom, hogy már akkor örülni lehet, ha 50 méteres pontosságot nyújt. Az meg igen gáz. Mindegy, misztifikáljátok túl nyugodtan a semmit nem érő funkciókat :D. Így már értem, hogy kiknek adják el ezeket, mert eddig nem értettem.


szomb. nov. 16, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
kuncsaku írta:
BndsFr írta:
Mert nemcsak tárgyalásból áll az élet, hanem az átlagosnál jóval hangosabb munkahely is van, oda meg fel kell hangosítani az amúgy normál hangerőt. Esetleg megváltoztatni, mint a régebbi Nokiákon.
Amit régen manuálisan használtam, azt ma már automata módban, a helyhez közeledve magától átvált egy hangosabb profilra, ahol a régi Ericsson csengőhang szól egész nap, majd ha távozom, akkor visszaáll minden.


És azért képes vagy éjjel-nappal bekapcsolva hagyni a GPS-t?
Te tudod. Én minél kevesebb fogyasztót használok még a felhasználói élményen belül. Egyébként a leghangosabbnál nincsen hangosabb mód. Ott már csak a rezgés segít.

Tényleg ne haragudj, de ha nem tudod, hogyan működik, akkor ne szóld le, inkább olvass utána!
Semmiféle többletfogyasztást nem jelent, a GSM-cellák azonosító-száma alapján lehet megadni, az adott cellá(ka)t érzékelve mit csináljon a készülék.

Hidd el, borzasztóan hasznos, hogy minden helyszínhez meg tudsz adni egy-egy profilt, ha zajos helyen tartózkodsz, akkor a leghangosabb profilt, ha rádióstúdióban dolgozol, akkor némít, de akár lerak repülőgép-módba is, hogy ne tratttatrattázzon bele az adásba, stb-stb.

Irgalmatlanul hasznos, és NEM LEHET elfelejteni elnémítani.

Hetente többször játszom stúdióban, felvétel/adás vegyesen, egyetlenegyszer felejteném el (márpedig az ember nem tökéletes!), nagyon komoly következményei lehetnének.


szomb. nov. 16, 2013 19:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Nem köll hozzá GPS.


szomb. nov. 16, 2013 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
BndsFr írta:
kuncsaku írta:
Macika:

Minek a profil?...


Mert nemcsak tárgyalásból áll az élet, hanem az átlagosnál jóval hangosabb munkahely is van, oda meg fel kell hangosítani az amúgy normál hangerőt. Esetleg megváltoztatni, mint a régebbi Nokiákon.
Amit régen manuálisan használtam, azt ma már automata módban, a helyhez közeledve magától átvált egy hangosabb profilra, ahol a régi Ericsson csengőhang szól egész nap, majd ha távozom, akkor visszaáll minden.


És azért képes vagy éjjel-nappal bekapcsolva hagyni a GPS-t?
Te tudod. Én minél kevesebb fogyasztót használok még a felhasználói élményen belül. Egyébként a leghangosabbnál nincsen hangosabb mód. Ott már csak a rezgés segít.


szomb. nov. 16, 2013 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
kuncsaku írta:
Macika:

Minek a profil?...


Mert nemcsak tárgyalásból áll az élet, hanem az átlagosnál jóval hangosabb munkahely is van, oda meg fel kell hangosítani az amúgy normál hangerőt. Esetleg megváltoztatni, mint a régebbi Nokiákon.
Amit régen manuálisan használtam, azt ma már automata módban, a helyhez közeledve magától átvált egy hangosabb profilra, ahol a régi Ericsson csengőhang szól egész nap, majd ha távozom, akkor visszaáll minden.


szomb. nov. 16, 2013 12:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Macika:

Minek a profil? Soha az életbe nem használtam semmire. Állandóan úgymaradt véletlenül valami hülye módban, aztán ráfáztam. Ezen is van némítás, ha tárgyaláson vagyok, akkor rezgőre teszem aztán hali. De most tényleg kellenek ilyen profilok, hogy utcai (bazi hangos), könyvtári (szól is a hang meg nem is-tökfelesleges), otthoni (közepes hangerő)., stb. Ki a fene használja ezeket? Tényleg ez körül forogjon a gondolatom, hogy úristen váltsuk át mert hangos. Úristen, most meg halk. Elk kell dönteni, hogy akarunk-e zajongani vagy sem. Teljes hangerő amúgy sem javallot mert szétcseszi a hangszórót. A 80-90%-os hangerő megnem zavaró lakásban sem, utcán is meghallani meg ugye ott a rezgő.

A Droidot pedig nem hamarosan fogja lealázni, hanem már meg is tette és nem csak nálam. Sok embernek elege lett abból, hogy megnyomja a hangerőt, majd 2-3 másodperc múlva jelenik meg a hangerőcsúszka és hajtja végre az utasítást. Vagy hogy laggol, meg kifagy. Tényleg sokoldalú a droid, de már lassan visszalép a winmo 5 szintjére az állandó problémájával. És próbáltam én 50 ezres droidtól 200 ezresig. Most van egy 60 ezres WP telefonom és teljesen elégedett vagyok.

A fájlokat meg minek kellene bámulgatni? Attribútumot akarsz módosítani? Vagy mit akarsz vele? de most komolyan. És igenis a telefon döntse el, hogy melyik fájlt mivel nyissa meg. Mégis mit szeretnél választani? A képet a zenelejátszóval akarod megnyitni, vagy mi? Ha meg van 3 féle zenelejátszód, akkor azt kell megnyitni amivel hallgatni akarod a zenét és kész. Ráadásul az oké, hogy te értesz a gépekhez, de 8 millió másik ember meg nem ért hozzá. Ha azok neki állnának piszkálgatni a fájlkezelőt, meg törölnének ezt-azt, akkor az lenne mint a droidnál. Boldog-boldogtalan piszkálja, rootolja, hackelgeti, aztán meg sír, hogy nem megy. Persze ő semmit nem csinált, csak törölt ezt-azt mert neki nem kell. Még ezt a WP-t is el bírják egyesek b.szni. Bekapcsolják az energiatakarékos módot, aztán meg mennek sírni a fórumokra, hogy nem kapják meg a push üzenetet. Addig nem jut el nekik, hogy az energiatakarékos mód attól energiatakarékos, hogy korlátozza az adatforgalmat. Hiába na, a Microsoft próbálja hülyebiztosra csinálni, de még a rengeteg korláttal se sikerül. Végül úgy lebutítják, hogy mi szívunk vele, akik értünk hozzá valamelyest.


szomb. nov. 16, 2013 10:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Imici1972 írta:
A mai napon végre megérkezett a kicsike, közel két hónapos késéssel ugyan, de megkaptam. 8)
Nem panaszkodom, mert céges teló, szóval ingyé van :)
Eddig szimpi a rendszer, bár 1-2 idegesítő baromságot már találtam. (Egy közös hangerő beállítás mindenre, nincs fájlkezelő, nincs külön alkalmazás bezáró "X" fül)

Tesztelgetem, aztán majd megírom a tapasztalataimat.

A fájlkezelő hiánya (még csak a lehetőségének is) a legégetőbb probléma nekem a WP8-on. EBBEN muszáj lenne változtatni.
Nem mondom én, hogy a rendszerkönyvtárakba kérek törlésjogot, na de azért hadd ne a rendszer tudja már jobban, melyik fájlt mivel lehet EGYEDÜL megnyitni!


kedd jún. 11, 2013 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
A mai napon végre megérkezett a kicsike, közel két hónapos késéssel ugyan, de megkaptam. 8)
Nem panaszkodom, mert céges teló, szóval ingyé van :)
Eddig szimpi a rendszer, bár 1-2 idegesítő baromságot már találtam. (Egy közös hangerő beállítás mindenre, nincs fájlkezelő, nincs külön alkalmazás bezáró "X" fül)

Tesztelgetem, aztán majd megírom a tapasztalataimat.


kedd jún. 11, 2013 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Macika írta:
Szerethető kis jószág, amik hiányoznak (és a symbianban benne voltak), az a profilok, a file explorer és maga a rendszer átláthatósága.
Ők megmondják Neked (mert ők jobban tudják), hogy a jpg-t azt mivel, a doc-ot azt mivel, a wav-ot azt mivel, az mp3-at azt mivel és KÉSZ.
Olyan, hogy Te a fájlokat magukat szeretnéd látni, na, az felejtős...
Azt elfelejtettem megnézni a tesztelés során, hogy a WM8/Lumia 620 tud-e teljesen kikapcsolt állapotban ébreszteni.
Ami nem baj, ha nem, lévén okostelefonoknál a kikapcsolt telefonnak a repülő mód felel meg, csak érdekelt volna...


Tényleg nem értem, hogy miért kell a szifon idióta kötöttségeit másolni?
Miért nem lehetett a WP 8-at is legalább annyira nyitottra és testre szabhatóra tervezni, mint a Symbiant?
Az Apple-nek mindent elnéznek a rajongók, még az is OK lenne, ha minden hívás előtt engedélyt kellene kérni, mert az Apple az Apple. 8)
De itt más a helyzet. A WP körül közel sincs akkora hype, mint Almáéknál. Az android is nagyrészt a nyíltságának, testreszabhatóságának köszönheti a sikerét.

Ezzel együtt kíváncsi vagyok a WP8-ra és sajnos a LUMIA 920 nagyon de nagyon tetszik, a sok negatívumával együtt... :lol:
Úgyhogy a 620 pont jó lesz a rendszer tesztelésére. :mrgreen:


szomb. márc. 23, 2013 19:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Imici1972 írta:
Macika írta:
Teszteltem, a hardver fantasztikusan jó és gondolom, a magasabb számúak még jobbak. Sajnos az operációs rendszer a visszahúzó erő egyelőre.
Persze ezerszer jobb, mint a Windows Mobile 7.x, de lesz az még jobb is.
Akkor viszont megfoghatja akár az androidokat is. Majd, egyszer...


Ha minden igaz, áprilistól ez lesz nálunk a céges telefon.
Kíváncsi vagyok, leginkább a WP8-ra, hogy mennyire használható a mindennapok során.

Szerethető kis jószág, amik hiányoznak (és a symbianban benne voltak), az a profilok, a file explorer és maga a rendszer átláthatósága.
Ők megmondják Neked (mert ők jobban tudják), hogy a jpg-t azt mivel, a doc-ot azt mivel, a wav-ot azt mivel, az mp3-at azt mivel és KÉSZ.
Olyan, hogy Te a fájlokat magukat szeretnéd látni, na, az felejtős...
Azt elfelejtettem megnézni a tesztelés során, hogy a WM8/Lumia 620 tud-e teljesen kikapcsolt állapotban ébreszteni.
Ami nem baj, ha nem, lévén okostelefonoknál a kikapcsolt telefonnak a repülő mód felel meg, csak érdekelt volna...


szomb. márc. 23, 2013 1:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Macika írta:
Teszteltem, a hardver fantasztikusan jó és gondolom, a magasabb számúak még jobbak. Sajnos az operációs rendszer a visszahúzó erő egyelőre.
Persze ezerszer jobb, mint a Windows Mobile 7.x, de lesz az még jobb is.
Akkor viszont megfoghatja akár az androidokat is. Majd, egyszer...


Ha minden igaz, áprilistól ez lesz nálunk a céges telefon.
Kíváncsi vagyok, leginkább a WP8-ra, hogy mennyire használható a mindennapok során.


pén. márc. 22, 2013 22:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Teszteltem, a hardver fantasztikusan jó és gondolom, a magasabb számúak még jobbak. Sajnos az operációs rendszer a visszahúzó erő egyelőre.
Persze ezerszer jobb, mint a Windows Mobile 7.x, de lesz az még jobb is.
Akkor viszont megfoghatja akár az androidokat is. Majd, egyszer...


szer. márc. 20, 2013 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Nokia Lumia 620 - WP8 elérhető áron
Kompakt, könnyű, kedvező árfekvésű és fiatalos taggal bővült a finn gyártó Windows Phone 8 termékpalettája.

Bemutatta a piac eddigi legolcsóbb, Windows Phone 8 platform köré épülő tagját a Nokia, mely fiatalos külsejével, kompakt kialakításával és nem utolsó sorban kedvező árával hívja fel magára a figyelmet. A Lumia 620 legszembetűnőbb stíluseleme a kétszínű, cserélhető burkolata lehet, melyben az elsődleges színt képviselő polikarbonát belsőre egy félig áttetsző, másodlagos színréteg kerül elhelyezésre. A mérsékelt árfekvés ellenére az új készülék kapcsán szerencsére nem kell túl sok kompromisszumot kötni. Ugyan a Full-HD videofelvételi lehetőség és a 4G LTE adatátviteli technológia hiányzik a repertoárból, de mindezért bőséges kárpótlást jelenthet az exkluzív Nokia szolgáltatások garmadája, melyek között a Scalado képkezelő megoldásain túl, a Nokia Térképek, a Nokia Autóval, a Nokia Közlekedés, valamint a kamera keresőjét használó Nokia Városnéző alkalmazás is szerepel.

A Windows Phone 8 alapokon nyugvó készülék tehát 3,8 hüvelykes, 480 x 800 képpontos ClearBlack TFT érintőkijelzőt, 720p felbontású HD videók rögzítésére alkalmas, LED villanóval ellátott 5 megapixeles fő és VGA előlapi kamerát, GPS, WLAN, Bluetooth 3.0 és NFC modult, 21/5,76 megabites HSPA+ adatátviteli képességet, Dolby Headphone támogatást, 1 GHz-es kétmagos Snapdragon S4 Plus processzort, Adreno 305 grafikus gyorsítót, 512 MB RAM-ot, 8 GB belső tárhelyet, 64 GB-os kártyák fogadására is alkalmas microSDXC bővítőhelyet, valamint 10 órányi 3G beszélgetést biztosító 1300 mAh kapacitású akkumulátort kapott. A számos különböző árnyalatban megjelenő, 115,4 x 61,1 x 11 milliméteres és 127 grammos Lumia 620 várhatóan 2013 első negyedévétől lesz kapható nettó 249 dolláros, azaz hazai áfát feltétezve bruttó 68 000 forintos áron.
http://mobilarena.hu/hir/lumia_620_windows_phone_8_fillerekert.html

Kép

Kép


szomb. márc. 16, 2013 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség