Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:24



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Esküszöm, csupa hasznosnak/kívánatosnak tűnő javítás. Nem gondoltam volna...


szomb. márc. 29, 2014 22:04
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Köszi, hogy szóltál. Már én is letöltöttem, de még nem volt időm átnézni, hogy mi változott. A Kamera az biztos azt megnéztem, de még nem csináltam képet. Remélem még jobb lett. :rulez:


Túl sok változás nincs, nagyjából annyi, amit előre beharangoztak:

- A task managerben egyenként ki lehet lövöldözni a nyitott alkalmazásokat (csoportos bezárás sajna nincs)
- A beállítások menü rendezettebb lett, megszűnt a nagy zűrzavar amire a tesztben is utaltam
- Az új Nokia Camera (régebben Camera Pro és Smart Camera) alkalmazás itt már alkalmas 38 megapixeles tömörítetlen, RAW (DNG) formátum rögzítésére is. Az új app. egyesíti a régebbi Smart Camera és Pro Camera alkalmazásokat
- Személyekhez rendelhető hívás és sms hangok
- A kijelző elforgatás kikapcsolható
- Új, autós üzemmód a menüben sok opcióval, pl. automatikus sms válasz híváskor, nagy csempék BT tartozék...
- Hard reset után WiFi-n is lehet csatlakozni a regisztrációhoz, nem csak mobilhálózaton
- A gyorsnézet képernyőn (amelyik készenlétben az órát mutatja) is megjelennek a nem fogadott hívások, kapott sms-ek, naptári emlékeztetők ikonjai, nem csak a lezárt képernyőn
- Közvetlenül nem érzékelhető, de hasznos újítás a Bluetooth 4.0 LE támogatás (LE: Low Energy, vagyis alacsony energia felhasználás)

Eddig ennyit sikerült találni, biztosan van több is, de ezek a leginkább szembetűnő változások.

Ha felfedezek még valamit, megírom :)

Update: A gyorsnézet éjszakai üzemmódjában a kijelzés (óra) színe már nem csak piros, hanem kék és zöld is lehet. (Ez az update - sok mással együtt - egy nappal a Black frissítés után érkezett. A beállítások menü is változott.)
Én a kéket állítottam be, nagyon jól néz ki! :)


szomb. jan. 11, 2014 13:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
Megérkezett a Black frissítés Lumia 1020-ra!
Most telepítettem, épp ismerkedem vele. :)
http://mobilarena.hu/hir/nokia_black_frissites_vilagszerte.html

Köszi, hogy szóltál. Már én is letöltöttem, de még nem volt időm átnézni, hogy mi változott. A Kamera az biztos azt megnéztem, de még nem csináltam képet. Remélem még jobb lett. :rulez:


szomb. jan. 11, 2014 4:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Megérkezett a Black frissítés Lumia 1020-ra!
Most telepítettem, épp ismerkedem vele. :)
http://mobilarena.hu/hir/nokia_black_frissites_vilagszerte.html


szomb. jan. 11, 2014 0:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Köszönöm szépen! 8) :lol:


csüt. jan. 09, 2014 10:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici nagyon jó lett a teszt. A Tőled megszokott alapossággal és a lényeges dolgokkal lett megírva. Sok tesztíró tanulhatna Tőled. :lol: :roll: :P
Gratulálok!!!


csüt. jan. 09, 2014 6:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Korrekt, élvezetes, köszönöm!


csüt. jan. 09, 2014 4:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
No, akkor itt az ideje, hogy leírjak pár sort. :)

Magára a Windows Phone rendszerre nem nagyon szeretnék kitérni, úgy vagyok ezzel, mint a viccben az egyszeri haver, amikor megkérdezi a barátját: - A Te feleséged hogy szeretkezik? - Hát, van aki szidja, van aki dícséri... :lol:
Tény, hogy a felület egyrészt nagyon egyszerű, gyors, jól átlátható és könnyen kezelhető, de ugyanakkor igen zárt, jóval kevésbé testreszabható, mint pl. az Android vagy a Symbian. Aki nem szeret sokat variálni a telefonján, annak ideális. :)
Várjuk meg mit hoz a Black frissítés, az talán picit javít majd a helyzeten.
De azért csak nem bírom ki, hogy az általam leginkább bosszantónak illetve jónak tartott dolgokat ne írjam le! 8)

Akkor kezdjük először a sok kis apró de annál bosszantóbb dologgal, amelyeken szerintem sürgősen változtatni kellene:

- A hívással kapcsolatos funkciók általában szegényesebbek, mint pl. Symbianon.
- Egy közös hangerő minden alkalmazáshoz, ha lehalkítom az mp3-at, utána nem hallom meg ha csörög
- Nincsenek csengési profilok
- SMS küldés több címzett esetén nem lehet mondjuk ugyanazon keresztnevűekre szűrni, pl. ha minden Attila nevű ismerősömnek szeretnék egyszerre üzenetet küldeni. Vagy több címzett, vagy névre szűrés. A kettő együtt nem megy
- A task managerből nem lehet egyenként bezárni az appokat (állítólag a Black megoldja majd)
- Az összes fájlkezelő csak a felszínt és az amúgy is hozzáférhető user mappákat kezeli, azokat is csak alapszinten.
- A dokumentumok mappába minden doksit egyben, ömlesztve kell beszórni, mert ha almappákba rendezed, az Office alkalmazások nem látják
- Az összes olyan letölthető csempe ami különböző funkciók ki-be kapcsolására szolgál, (pl. GPS, Bluetooth, Wifi, 3G, NFC, stb.) csak az adott funkció almenüjébe navigál be, tehát nem képes a csempéről közvetlenül ki/be kapcsolni a funkciót, mint pl. a jó öreg Symbianon az erre szolgáló widgetek.
- A Facebook kliens sajnos sokszor nem áll a helyzet magaslatán, eldobja a kapcsolatot, nem tölti le a képeket, egyszóval sokkal instabilabb, mint az Androidos társa. Általánosságban elmondható, hogy sok alkalmazás amely WP-n és Androidon is elérhető, Androidos verzióban szebb, funkciókban gazdagabb, mint a WP-s társa. A legjobb példa erre az Időkép app.
- Ugyan a menü egyszerű és átlátható, az utólagos frissítéseknek köszönhetően kicsit keszekusza lett, a logikailag egy helyre tartozó dolgok több menüpontban szétszórva találhatóak meg. Talán a következő nagy update kicsit rendet tesz majd e téren is.
- A zenelejátszó nem kezeli a winamp lejátszási listákat
- Az FM rádió rendkívül leegyszerűsített, már-már primitív. (Látszik, hogy gyorsan és utólag lett belehekkelve)
- Nincs flash támogatás és utólag sem telepíthető

És akkor most pár pozitívum:

- Innovatív, Látványos, informatív élő csempék, többségük tényleg jól használható, testreszabható
- A legolcsóbb WP mobil is közel ugyanazt a sebességet és stabilitást nyújtja, mint a drágábbak. Ez nem mondható el az Androidról...
- Nagyon jól integrált közösségi és online szolgáltatások, könnyed kapcsolattartás
- Az Office alkalmazások teljes körű támogatása, emiatt vállalati környezetben igen jól használható
- Stabil és gyors, nem jellemző a kifagyás, vagy a restart

Látszik, hogy a negatívumok többsége egy kicsit több odafigyeléssel, fejlesztésekkel simán kiküszöbölhető lenne. Az Android is végigment ezeken a fejlesztési fázisokon, csak ott valahogy sokkal gyorsabbnak éreztem a fejlődést, mint a WP esetében. Az eddigi igazán nagy innovációkat mind-mind a Nokia tette meg, nem a Redmondiak. Nem véletlen, hogy a WP telefonok között a Nokia bír magasan a legnagyobb piaci részesedéssel...
Ennyit a WP8 rendszerről úgy általában, lássuk akkor a teszt tárgyát a Lumia 1020-at! :mrgreen:
A teszt a teljesség igénye nélkül csak a főbb funkciókra tér ki, azokra amelyek említést érdemelnek.

1. Kinézet, méret, kezelhetőség:
Szerintem ez az a maximum méret, amely még kényelmesen kezelhető akár egy ujjal is és nem akar kifordulni a zsebedből. Ennél nagyobb már nem kéne...
A polikarbonát ház hozza a tőle elvártakat: szép, masszív és elegáns. Sajnos valószínűleg ennek a kialakításnak esett áldozatul a memóriakártya bővítési lehetőség, ami a 1020-as esetében különösen zavaró, mivel igen nagy méretű képfájlokat ill. videókat lövöldöz, amihez a 32GB fix tár picit karcsú. Nekem még csak pár hete van meg, de bizony már törölnöm kellett róla jó néhány képet és videót, hogy az újak ráférjenek.... :? Ez bizony nagy fekete pont!
A kijelző is igen jó minőségű, gyors megjelenítésű, nagy fényerejű AMOLED, nem lehet rá panasz. Nekem a felbontása is elegendő.
Az érintésre tökéletesen, gyorsan és pontosan reagál, akár kesztyűben is kezelhető.
A telefont kézbe véve jó tapintású, megfelelő súlyeloszlású, nem akar kifordulni a tenyeredből. Az optika is vállalhatóan dudorodik ki, a lencse elhelyezése igen jól sikerült, legalábbis abból a szempontból, hogy én sokkal kevesebbszer maszatolom össze, mint pl. a 808-on. Súlyra is rendben van, nem érzem azt, hogy egy féltégla húzná a zsebemet. A 920-hoz képest pl. sokkal könnyebbnek tűnik. A matt készülékház kevésbé érzékeny a karcokra és az ujjlenyomatokra.

2. Hangminőség
Normál és kihangosított üzemmódban is megfelelő, jól érthető és engem is jól értenek. A kihangosító is szépen, hangosan és tisztán szól, nagy hangerőn egy picit torzít.

3. Akkumulátor, üzemidő
Csodát ettől a telefontól sem lehet várni, de normál használat mellett 1 napot lazán elmegy, este még 40% körüli az akku töltöttsége. Kímélve akár 2 nap is megvan, intenzív használattal már neccesebb a dolog, talán elmegy egy napot. A hasonló kategóriájú Samsungokhoz képest sokkal hosszabb a készenléti ideje, lényegesen tovább bírja, mint pl. egy S3-as.

4. Navigáció
Köszönhetően a Nokia navi megoldásainak ezen a téren elég jó a helyzet, bár én még mindig egy picit jobbnak, használhatóbbnak tartom a legutóbbi Symbianos navi megoldást, pl. a 808-ason. Persze lehet, hogy ezt csak a megszokás miatt érzem így, de ettől függetlenül erre már jobban rá merem bízni magam, mint a legelső Nokiás navigációkra. Ami hiányzik: utcaneves magyar beszédhangos navi (808-ban benne), madártávlat automatikus bekapcsolása pl. autópályán, vagy ha hosszabb ideig ugyanazon az úton kell haladni.
A tervezési algoritmus még mindig javításra szorulna, pl. túl sokáig ragaszkodik az eredetileg megtervezett útvonalhoz, ha letérek róla, néha már értelmetlenül is vissza akar terelni, ez kezdetektől fogva probléma itt is és Symbianon is.

Szándékosan a végére hagytam a 1020 legnagyobb dobását:

5. Kamera
Tény és való, hogy ezt a telefont a kamerája adja el, én sem vettem volna meg, ha nem a jó öreg 808-as továbbfejlesztett optikája és képérzékelője lenne benne.
A specifikáció szerint a 808-hoz képest a 1020-as optikája egy lencsével több, összesen 6 lencsét tartalmaz, optikai képstabilizátorral szerelt és a szenzor már nem FSI, hanem BSI (Back Side Illumination)
VISZONT a szenzor mérete kisebb, mint a 808-ban és ez bizony a zajon meg is látszik. Kereső üzemmódban látható a legjobban, hogy számottevően nagyobb a zaj, mint a 808-on. A végeredményen ez már kevésbé látszik, mert a zajszűrő algoritmus nagyon jól sikerült és a szenzor fényérzékenysége is nagyobb, köszönhetően a BSI technológiának. De a fizika attól még fizika, ha ugyanannyi pixelt kisebb alapterületre zsúfolunk be, akkor bizony a zaj nőni fog.
Ezzel együtt az esetek többségében 1020 valóban lényegesen szebb és élesebb képeket készít, mint a 808, de azért van még mit csiszolni a szoftveren. (Viszont volt ellenpélda is, amikor a 1020-al sehogy nem sikerült olyan szép képeket készítenem, mint a 808-al. Ilyen eset volt egy koncert, ahol a színpadtól kb. 30 méterre ültünk egy sötétített koncertteremben és a 1020-al ha megfeszültem sem tudtam normális, kivehető arcokat fotózni a színpadi szereplőkről. Vagy a színes fények, vagy nem tudom mi zavarta meg a kameraszoftvert, de a képek nagy részén az arcok szinte felismerhetetlenek, elmosódott színes pacák. Próbáltam automatán, manuálisan, zoommal, zoom nélkül, mindenhogy, sehogy nem lett jobb. A 808-al ugyanott, pedig csak simán kattintgattam, zoomolgattam és a képek tökéletesek lettek... Érdekes... Azóta voltunk még egy esti koncerten szabadtéren, ott picit jobb volt ugyan a helyzet, de ott is a 808 remekelt. a 1020 valamiért nem szereti a színes színpadi fényeket. :shock: Gyanítom, hogy az érzékelő nagyobb zaja miatt van ez a jelenség, a zajszűrő algoritmus moshatja el az arcok részleteit. De ha lejjebb megyek az ISO-val és feltolom a záridőt, akkor kicsi lenne ugyan a zaj, de mivel az előadók mozognak, akkor meg azért lenne paca az egész.)
Akkor kezdjük a hibákkal:
- Zoomolni csak érintéssel lehet, ez bizonyos helyzetekben kényelmetlen, jobb lenne ha a hangerő gomb ugyanúgy működne zoom-ként is, mint a 808-on.
- Hajlamos erősen túlszaturált képeket készíteni, olykor irreálisan telt és élénk színekkel
- Fehéregyensúly terén a 808-hoz képest rosszabb, különösen gyengébb fényviszonyok között tud nagyon elbillenni, míg a 808-on a fehér fehér marad
- A kép elkészítése után a mentés tovább tart, mint a 808-on, vagyis a 808-al sokkal gyorsabban lehet egymás után képeket lőni, csak nyomva kell tartani az exponáló gombot. (Pedig a 808 8 megás képeket ment, a 1020 5 és 38 megásakat, de ha csak 5 megásra állítom, akkor is sokkal lassabb.) Ez bizonyos helyzetekben fontos lehet, hogy rövid idő alatt sok képet készítsünk. Erre bizony a 808 alkalmasabb...
- Gyengébb fényviszonyok között a 1020-as autofókusz sokszor téveszt, nem kicsit, nagyon. Még szerencse, hogy van rajta manuális fókusz állítási lehetőség. Az éjszakai képek nagy részét manuális fókusszal készítettem, úgy viszont nagyon éles képeket lő.

Összességében elmondható, hogy gyengébb fényviszonyok között el kell felejteni az automata beállításokat, a legjobb eredményt manuális fókusszal, záridővel és ISO-val érhetjük el. Ennek beállítása viszont időigényes, ráadásul ha a telefon lezár, mert mondjuk nem fényképeztél pár percig, az összes beállítás visszaáll alaphelyzetbe, ami nem kicsit idegesítő.

És akkor most a pozitívumok:
- A 1020 kamerájának igazi erőssége az optikai képstabilizátor, a plusz 1 lencse, de leginkább a felturbózott kameraszoftverek. Rengeteg trükk, beállítási és szerkesztési lehetőség van, a legjobb fotó kiválasztásától kezdve a nemkívánatos mozgó objektumok eltávolításán keresztül a mozgást kihangsúlyozó effektekig minden. A lehetőségeknek csak a kreativitásunk szab határokat. :)
- De ami szerintem a legnagyobb dobás és a leginkább használt funkció lesz, legalábbis nálam, az a manuális fókusz és záridő.
Ez teszi alkalmassá a 1020-ast olyan képek elkészítésére, amelyeket a 808-al sajnos nem lehet megcsinálni.
Ilyenek pl. az éjszakai, hosszú záridővel és alacsony ISO-val készült felvételek. Persze ehhez már kellett a Camera Grip is, mert csak ezzel lehet állványra rögzíteni a telót. Ezekkel a beállítási lehetőségekkel a 1020 már VALÓDI fényképezőgépként használható, ezek hiányoztak eddig nekem az összes kamerás telefonból.
Készítettem is néhány ilyet, itt megnézhető:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200352079885174.1073741831.1850136234&type=1&l=ba2f0c4471

No ezeket a képeket a 808-ból sehogy nem tudtam kicsiholni, mivel nincs manuális záridő, így csak as ISO-val lehet játszani, de az bizony nem elegendő. Nagyon hasznos a manuális fókusz is, bár a beállítása néha időigényes.

- A képélesség láthatóan jobb a 1020-on, a kontúrok, az apróbb részletek jobban kivehetőek. Ez valószínűleg a plusz lencsének és az optikai képstabilizátornak köszönhető.
Készítettem néhány összehasonlító fotót, 808 vs 1020. Ekkora méretben inkább csak az látszik, hogy a 1020 képei szaturáltabbak, de talán az élesség is kivehető:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200324109105922.1073741830.1850136234&type=1&l=3462296709

- Videónál, különösen zoom üzemmódban rendkívül látványos az optikai képstabilizátor működése, teljesen stabil és remegésmentes videókat lehet készíteni, még a legnagyobb zoom állásban is.

6. Összegzés
Összességében nagyon elégedett vagyok a kicsikével, a leírt negatívumok ellenére is. A bajok nagy része szoftveres eredetű, remélem hamarosan orvosolják.
Ami nekem nagyon hiányzik, az FM transmitter, a HDMI kimenet és a memóriakártya. Ezek mind adottak a 808-ban. Telefonként a 808 sokkal kényelmesebben, jobban használható, köszönhetően a mechanikus hívás gomboknak és a sokkal kiforrottabb, logikusabb, kázreállóbb szoftveres megoldásoknak. Ebben a Symbian szerintem az egyik legjobb.
Viszont netezésre, levelek olvasására, közösségi médiák használatára a 1020 fényévekkel jobb.
Nagyon jól sikerült a pdf állományok kezelése is, ez az első olyan telefonom, amelyen a pdf alapú kapcsolási rajzok gyorsan és szinte tökéletesen görgethetően jelennek meg. Még a Galaxy S2 is hosszú másodpercekig szöszmötöl egy bonyolultabb kapcsolás felrajzolásával, a 1020-nak ez egy pillanat.
A kamerát igazából a szoftveres megoldások teszik hatékonyabbá, egy részről tényleg sokkal jobb, mint a 808 optikája, de vannak bosszantó kivételek, amikor viszont a 808 képei alázzák a 1020-ast, lásd koncertfelvételek...
Ezzel együtt a 1020 valóban átlagon felüli képeket készít, ezen a téren magasan veri a teljes smartphone mezőnyt, sőt még jónéhány fényképezőgépet is lealáz. "Okostelefonként" jobban használható, mint pl. a 808, vagyis összességében jobban integrálja azokat a funkciókat, amelyekre ma szükség lehet egy okostelefonban. Hogy mindezt WP8 platformon teszi, ez már más kérdés, a szívem mélyén én jobban örülnék egy ugyanilyen vasnak, ugyanilyen kamera szoftverekkel felvértezve, de Android platformon....

(Amennyiért én jutottam hozzá a kb. 15-20k értékű Camera Grip-el együtt 140-ért), annyiért maximálisan megérte, szeretem a telót, jó használni. De a hivatalos Mo-i ára nagyon eltúlzott. (MM-ban csak a telefon 200k!)

Remélem nem lett olvashatatlanul hosszú és unalmas a teszt, de ha már teszt és ennyit várattam magamra, akkor legyen benne infó azoknak is, akik esetleg most terveznek komolyabb kamerás telót venni. :)
Várom az észrevételeiteket, kérdéseiteket! :mrgreen:


szer. jan. 08, 2014 11:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
Lassacskán végére érek a tesztnek, úgyhogy hamarosan megírom a tapasztalatokat. :)

Boldog Új évet Macika, kakuk100 és a többiek! 8)


Köszönöm szépen. Neked és a családodnak Nagyon Boldog Új Évet kívánok és jó Egészséget 2014 re. :-P
Nagyon várom a tesztet. Nagyon örülök, hogy megcsinálod.
Üdv.


pén. jan. 03, 2014 6:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Lassacskán végére érek a tesztnek, úgyhogy hamarosan megírom a tapasztalatokat. :)

Boldog Új évet Macika, kakuk100 és a többiek! 8)


csüt. jan. 02, 2014 16:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Hát igen, némi kompromisszumot kell kötni, de nem rossz. Igen zárt, de semelyik op. rendszer nem olyan nyitott mint az Android. Pl. Iphone is elég zárt és még is sokan odavannak érte. Most valamikor jön egy új szoftver Black néven. Na majd meglátjuk mit hoz. Lehet, hogy még Téged is meghódít? Sose lehet tudni. Különben azt olvastam. hogy lesz Nokia Android. Erre én is kíváncsi vagyok.
Boldog Új Évet Kívánok Neked és a Családodnak is!
Üdv.

Köszönöm, Nektek is hasonló jókat!

IGEN, arra várok mióta, hogy végre észhez térjen a Nokia és legyen droidja!!!


hétf. dec. 30, 2013 19:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Macika írta:
kakuk100 írta:
Bízom benne, hogy csak időszakosan hagytam el a Nokiát, ahogy Androidot lesz képes futtatni, AZONNAL újra visszatér a tékozló fiú!

Szia Macika! Ezer éve nem láttalak mióta Note-d van. Ezek szerint megszeretted az Androidot. Én is, de nyitott vagyok másfelé is. Jelenleg Van egy S4 Zoom-om ami minden híresztelés ellenére nagyon jó telcsi és a kamerája is jó, és a Nokia 1020. Most ismerkedem a Wp.vel. Nem rossz.Majd meglátom hogy boldogulunk egymással.
Egyenlőre ez is tetszik. :roll:

Itt vagyok én végig, csak hát sajnos eléggé kihalt lett a fórum.
A Nokia örök szívem csücske volt, van és lesz is, ám a WP-vel nekem vannak fenntartásaim. Sajnos a zártsága nekem nem tetszik, amúgy a hardvert maximálisan elismerem!
Tetszik a nyitás a bővíthetőség felé, ami a WP7-ből a WP8 lett, de nekem még ez nem elég ahhoz, hogy váltsak rá.
Nem zárkózom el a WP-től csak azét, mert Microsoft, de vannak alap elvárásaim, amiket már leírtam sokszor, nem akarom ismételni.
Az igazi az lesz, ha a remek Nokia hardver és a számomra megfelelő Android rendszer találkozik.
Ha nem nagyképűsködte volna el a Nokia 4-5 évvel ezelőtt a dolgot, ma is ők lennének a dobogó legfelső fokán...


Hát igen, némi kompromisszumot kell kötni, de nem rossz. Igen zárt, de semelyik op. rendszer nem olyan nyitott mint az Android. Pl. Iphone is elég zárt és még is sokan odavannak érte. Most valamikor jön egy új szoftver Black néven. Na majd meglátjuk mit hoz. Lehet, hogy még Téged is meghódít? Sose lehet tudni. Különben azt olvastam. hogy lesz Nokia Android. Erre én is kíváncsi vagyok.
Boldog Új Évet Kívánok Neked és a Családodnak is!
Üdv.


hétf. dec. 30, 2013 17:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Bízom benne, hogy csak időszakosan hagytam el a Nokiát, ahogy Androidot lesz képes futtatni, AZONNAL újra visszatér a tékozló fiú!

Szia Macika! Ezer éve nem láttalak mióta Note-d van. Ezek szerint megszeretted az Androidot. Én is, de nyitott vagyok másfelé is. Jelenleg Van egy S4 Zoom-om ami minden híresztelés ellenére nagyon jó telcsi és a kamerája is jó, és a Nokia 1020. Most ismerkedem a Wp.vel. Nem rossz.Majd meglátom hogy boldogulunk egymással.
Egyenlőre ez is tetszik. :roll:

Itt vagyok én végig, csak hát sajnos eléggé kihalt lett a fórum.
A Nokia örök szívem csücske volt, van és lesz is, ám a WP-vel nekem vannak fenntartásaim. Sajnos a zártsága nekem nem tetszik, amúgy a hardvert maximálisan elismerem!
Tetszik a nyitás a bővíthetőség felé, ami a WP7-ből a WP8 lett, de nekem még ez nem elég ahhoz, hogy váltsak rá.
Nem zárkózom el a WP-től csak azét, mert Microsoft, de vannak alap elvárásaim, amiket már leírtam sokszor, nem akarom ismételni.

Az igazi az lesz, ha a remek Nokia hardver és a számomra megfelelő Android rendszer találkozik.

Ha nem nagyképűsködte volna el a Nokia 4-5 évvel ezelőtt a dolgot, ma is ők lennének a dobogó legfelső fokán...


szomb. dec. 28, 2013 7:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Bízom benne, hogy csak időszakosan hagytam el a Nokiát, ahogy Androidot lesz képes futtatni, AZONNAL újra visszatér a tékozló fiú!

Szia Macika! Ezer éve nem láttalak mióta Note-d van. Ezek szerint megszeretted az Androidot. Én is, de nyitott vagyok másfelé is. Jelenleg Van egy S4 Zoom-om ami minden híresztelés ellenére nagyon jó telcsi és a kamerája is jó, és a Nokia 1020. Most ismerkedem a Wp.vel. Nem rossz.Majd meglátom hogy boldogulunk egymással.
Egyenlőre ez is tetszik. :roll:


pén. dec. 27, 2013 9:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Imici1972 írta:
Nos, hát eddig tudtam tartani magam... :) A Partnero GSM ajánlata Camera Grip-el együtt, visszautasíthatatlan volt :lol: 8)

Gratulálok a telcsihez! Gondoltam én, hogy nem sokáig bírod ki. Sajnos én is így vagyok ezzel. Én is a Partnero-ba veszem a telcsijeimet általában.Nekem is van Grip-em, de még nem használtam.
Ha van valamilyen hasznos megállapításod kérlek ne tartsd titokban. Nekem ez az első Wp.-m.Állítólag nem sokára jön az új szoftver a Black ami sok újítást hoz. Már mindenki nagyon várja.
Szóval Imici ha a szokásos tesztre nem is lenne időd azért egy pár mondatot írjál légyszi. :D :potyog:

Bízom benne, hogy csak időszakosan hagytam el a Nokiát, ahogy Androidot lesz képes futtatni, AZONNAL újra visszatér a tékozló fiú!


pén. dec. 27, 2013 6:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
Nos, hát eddig tudtam tartani magam... :) A Partnero GSM ajánlata Camera Grip-el együtt, visszautasíthatatlan volt :lol: 8)

Gratulálok a telcsihez! Gondoltam én, hogy nem sokáig bírod ki. Sajnos én is így vagyok ezzel. Én is a Partnero-ba veszem a telcsijeimet általában.Nekem is van Grip-em, de még nem használtam.
Ha van valamilyen hasznos megállapításod kérlek ne tartsd titokban. Nekem ez az első Wp.-m.Állítólag nem sokára jön az új szoftver a Black ami sok újítást hoz. Már mindenki nagyon várja.
Szóval Imici ha a szokásos tesztre nem is lenne időd azért egy pár mondatot írjál légyszi. :D :potyog:


pén. dec. 27, 2013 5:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Nos, hát eddig tudtam tartani magam... :) A Partnero GSM ajánlata Camera Grip-el együtt, visszautasíthatatlan volt :lol: 8)


csüt. dec. 26, 2013 20:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Sziasztok!

Ma sikerült megfogdosnom egy fehér 1020-at. Monumentális darab, tényleg jó nagy, de belefér a Nexus tokjába. Nem volt sok lehetőségem tesztelni, csak kicsit megnyomkodtam. Egy Microsoftos tekiember saját használatú telefonja az eszköz és éppen a WInPho előnyeit mutatták be vállalati környezetben. Ha erre rááll a cég, minden eszközön valami Win8 vagy WinPho 8-as termék fut, Office365 van, Sharepoint, Lync, meg ilyenek, akkor jópofa megoldások tudnak születni, de munka után az ember hazamegy és nem mindig akar az irodai dolgokkal foglalkozni a mobilján. A magánszférában valő használhatósághoz felmerült néhány kérdés, pl. miért nincs file kezelő, file share a Sharepointon kívül. A teki ember kicsit agresszív volt, de az eladó ember hálás volt a felhasználói visszajelzésekért.

Visszatérve a 1020-ra, jó teló lenne ez, csak az a fránya Windows nem lenne rajta. :-)


csüt. okt. 10, 2013 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Nem baj. Szerezz magadnak örömet. Inkább erre mint az orvosra.


Nagy igazság... :)
De 230 ezret nem fogok adni érte, az majdnem negyedmillió... :shock:
Ennyit nem ér az a telefon.
Jelenleg tök jól elvagyok a két 808-asommal és az N9-el. Ha WP-zni akarok, akkor ott a Lumia 620. Androidra, pedig a Galaxy S2 :lol:
Ha 200 alá megy az ára akkor majd elgondolkodom rajta... :D No meg közeledik a Karácsony, lehet, hogy ez lesz az ajándékom magamnak 8)


szer. okt. 09, 2013 21:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
Elkészült a Mobilaréna tesztje:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_lumia_ ... ezeto.html

Ehh, attól tartok nem sokáig tudok ellenállni... 8) :lol:


Nem baj. Szerezz magadnak örömet. Inkább erre mint az orvosra.


kedd okt. 01, 2013 6:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Elkészült a Mobilaréna tesztje:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_lumia_ ... ezeto.html

Ehh, attól tartok nem sokáig tudok ellenállni... 8) :lol:


hétf. szept. 30, 2013 20:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
kakuk100 írta:
Persze igazad van.Nagyon drága. Most néztem már pár helyen kapható. 220 és 250 között láttam. Lesz majd olcsóbb is. Német országba is 700 Euróval indult, de a Nokiák mindig nagyon drágán kezdenek, igaz a Samu is, de akik be vannak indulva nagyon érte azok megveszik.


Én igazán nagy Nokia fan vagyok, de ennyiért nem biztos, hogy megveszem. Van egy 620-as Lumiám, az teljesen jó netezésre és online funkciókra, a két 808 PureView, pedig tökéletes fotózásra és videóra, akár egyszerre is :)
Ettől függetlenül valószínűleg azért előbb-utóbb rácsapok egy 1020-asra is. :P

Szia Imici!
Szerintem az a rácsapás előbb lesz mint utóbb.Tudom, hogy nem fogod kibírni sokáig.Sajnos én sem, bár az utóbbi időben csak Androidba utaztam és gőzöm sincs még a WP-hez, de én is nagyon beindultam rá. :P


vas. szept. 22, 2013 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Persze igazad van.Nagyon drága. Most néztem már pár helyen kapható. 220 és 250 között láttam. Lesz majd olcsóbb is. Német országba is 700 Euróval indult, de a Nokiák mindig nagyon drágán kezdenek, igaz a Samu is, de akik be vannak indulva nagyon érte azok megveszik.


Én igazán nagy Nokia fan vagyok, de ennyiért nem biztos, hogy megveszem. Van egy 620-as Lumiám, az teljesen jó netezésre és online funkciókra, a két 808 PureView, pedig tökéletes fotózásra és videóra, akár egyszerre is :)
Ettől függetlenül valószínűleg azért előbb-utóbb rácsapok egy 1020-asra is. :P


vas. szept. 22, 2013 17:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Macika írta:
kakuk100 írta:
Az a baj, hogy sajnos nem 700 USD, hanem 700 Euró. 220 ezer Ft. :x

Sajnos nem emlékszem már, hogy >2 hónappal ezelőtt hol láttam 700 dollárért az előzetesben, de az tuti, hogy 700 USD volt.
Nem ez az első készülék, aminél kicsit "aláígérték" az árat. :)
Arról nem is beszélve, hogy közben volt egy tulajdonosváltás, ami nem az árak olcsóbbá tételét szolgálta...
A készülék így viszont borzalmasan drága, még akkor is, ha egy felső-közepes kompakt gép is belekerült a telefonba.
Ha elfogadjuk, hogy kb. 100e Ft a telefon kamera nélkül, akkor a maradék 120e Ft-ból egy komplett, alapobjektíves Canon 1000D-t lehet kapni, ami azért ugye... :D
Na de tudom, lesz az még olcsóbb is... :D
Persze igazad van.Nagyon drága. Most néztem már pár helyen kapható. 220 és 250 között láttam. Lesz majd olcsóbb is. Német országba is 700 Euróval indult, de a Nokiák mindig nagyon drágán kezdenek, igaz a Samu is, de akik be vannak indulva nagyon érte azok megveszik.


csüt. szept. 19, 2013 19:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
kakuk100 írta:
Macika írta:
Maga a készülék formája nem tetszik, nagyon nem, ám a tudása az eléggé lehengerlő...
Az ára pedig egyáltalán nem vészes (700 USD körüli árról szólnak a híradások)...

Szia!
Az a baj, hogy sajnos nem 700 USD, hanem 700 Euró. 220 ezer Ft. :x

Sajnos nem emlékszem már, hogy >2 hónappal ezelőtt hol láttam 700 dollárért az előzetesben, de az tuti, hogy 700 USD volt.

Nem ez az első készülék, aminél kicsit "aláígérték" az árat. :)
Arról nem is beszélve, hogy közben volt egy tulajdonosváltás, ami nem az árak olcsóbbá tételét szolgálta...

A készülék így viszont borzalmasan drága, még akkor is, ha egy felső-közepes kompakt gép is belekerült a telefonba.

Ha elfogadjuk, hogy kb. 100e Ft a telefon kamera nélkül, akkor a maradék 120e Ft-ból egy komplett, alapobjektíves Canon 1000D-t lehet kapni, ami azért ugye... :D

Na de tudom, lesz az még olcsóbb is... :D


csüt. szept. 19, 2013 12:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Macika írta:
Maga a készülék formája nem tetszik, nagyon nem, ám a tudása az eléggé lehengerlő...
Az ára pedig egyáltalán nem vészes (700 USD körüli árról szólnak a híradások)...

Szia!
Az a baj, hogy sajnos nem 700 USD, hanem 700 Euró. 220 ezer Ft. :x


szer. szept. 18, 2013 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Imici1972 írta:
Macika írta:
Maga a készülék formája nem tetszik, nagyon nem, ám a tudása az eléggé lehengerlő...
Az ára pedig egyáltalán nem vészes (700 USD körüli árról szólnak a híradások)...


Nekem formára bejön, bár az optikát szebben, elegánsabban is megcsinálhatták volna.
A WP8-al a Lumia 620-on már megbarátkoztam, bár súlyos hiányosságok vannak még amelyeket pl. a Symbian-ban már évek óta megoldottak...
Ezzel együtt szerethető a rendszer.
Az FM transmitter nekem nagyon hiányzik ebből a telóból (is), úgyhogy a 808 még jó ideig nem vonul nyugdíjba nálam, de szerintem az N8 sem :)

Azért ameddig meg nem oldják, hogy lehessen fájlkezelővel bengészni a fájlok között, mint egy normális symbianosnöál vagy androidosnál, ameddig nem én adhatom meg, hogy egy adatfájlt milyen programmal akarom megnyitni/megnézni, ameddig a microSD kártya csak videók, filmek és fényképek tárolására használható, addig nekem nem lesz WP8-as modellem.

Ha ezeken változtatnak, akkor bármi lehet... :D


pén. júl. 19, 2013 0:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Macika írta:
Maga a készülék formája nem tetszik, nagyon nem, ám a tudása az eléggé lehengerlő...
Az ára pedig egyáltalán nem vészes (700 USD körüli árról szólnak a híradások)...


Nekem formára bejön, bár az optikát szebben, elegánsabban is megcsinálhatták volna.
A WP8-al a Lumia 620-on már megbarátkoztam, bár súlyos hiányosságok vannak még amelyeket pl. a Symbian-ban már évek óta megoldottak...
Ezzel együtt szerethető a rendszer.
Az FM transmitter nekem nagyon hiányzik ebből a telóból (is), úgyhogy a 808 még jó ideig nem vonul nyugdíjba nálam, de szerintem az N8 sem :)


csüt. júl. 18, 2013 21:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
Maga a készülék formája nem tetszik, nagyon nem, ám a tudása az eléggé lehengerlő...
Az ára pedig egyáltalán nem vészes (700 USD körüli árról szólnak a híradások)...


pén. júl. 12, 2013 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Nokia Lumia 1020 - 41MP, OIS, PureView, AMOLED
A Nokia ma hivatalosan is bejelentette új, fotózásra kihegyezett nagyágyúját, a Lumia 1020-at.

Kép

Kép

Kép

Kép



Fotós kiegészítő: Külön akkut tartalmazó tok, fotóállvány rögzítési lehetőséggel és exponáló gombbal.

Kép

Kép

Kép

Tesztfotók:
http://www.symbiantweet.com/nokia-lumia-1020-official-camera-samples

Key features:

41 megapixel sensor captures the sharpest images with details never thought possible from a smartphone
Nokia Pro Camera boosts creativity through simple and easy to use controls usually reserved for the expert photographer
Nokia Rich Recording delivers distortion free stereo audio in the loudest environments
Comes with the only fully integrated and true offline Global maps experience from the HERE location suite


Technical Profile:

Operating system: Windows Phone 8

Networks: GSM: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz, WCDMA: 2100 MHz, 1900 MHz, 850 MHz, 900 MHz, LTE network bands: 1, 3, 7, 20, 8

Speed: HSPA+: DL Cat 24, dual carrier 42.1 Mbps/UL Cat6 5.76Mbps
HERE location and mapping service; free global HERE Maps and HERE Drive+, free HERE transit available in the store

Memory:
2GB RAM
32GB internal user memory
7GB SkyDrive cloud storage

Display:
4.5’’ AMOLED WXGA (1280×768),
2.5D sculpted Corning Gorilla Glass 3
PureMotion HD+
Clear Black
High brightness mode
Sunlight readability
Super Sensitive Touch for nail and glove usage
Nokia Glance Screen

Processor: 1.5GHz dual-core Snapdragon S4

Camera:
PureView 41MP sensor with Optical Image Stabilization (OIS)
Backside-illuminated image sensor
6-lens ZEISS optics,
Hgh resolution zoom 3x,
Autofocus,xenon Flash,
LED for video
1080p video at 30fps.
Includes Nokia Pro Camera app and Nokia Smart Camera app.

Secondary camera: HD 1.2 MP wide angle
Size: 130.4×71.4×10.4 mm, Weight: 158 g

Connectivity:
BT 3.0
NFC with SIM based security
WLAN a/b/g/n
A-GPS and Glonass
3.5 mm audio connector

Battery: 2000 mAh battery, wireless charging supported via accessory cover

Audio:
IHF speakers
2 microphones
Nokia Rich Recording
HD voice compliant
3.5mm AV connector
Colours:
Yellow, white, black

Operating times:
Maximum talk time (3G): 13.3 h
Standby time: 16 Days
Video Playback time: 6.8 hours
Music Playback time: 63 hours

Nokia sales package accessories:

Charger: AC-60
Cable: CA-190CD
Battery: Pre-installed (BV-5XW)
Headset: WH-208
Guides: User guide booklet
Nokia original accessories:
Nokia Camera Grip PD-95G –Confidence to take the perfect shot
Built-in extra battery for longer usage
Ergonomic grip with a two-stage camera key
Universal tripod mount
Nokia Wireless Charging Cover CC-3066 – Effortless charging just a snap away
Enable wireless charging with form fitting Qi compliant snap-on cover
JBL PowerUp Wireless Charging Speaker for Nokia MD-100W
Nokia Purity Pro Stereo Headset by Monster (BH-940)
Nokia Wireless Charging Car Charger CR-200


csüt. júl. 11, 2013 21:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség