Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:55



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
[Q]Átirányítás törlése 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
gabriel401 írta:
Persze, megoldás több is van , én a legegyszerűbbet, mondhatni a legelegánsabbat kerestem.

Ez a Viberes az lenne. Ha teljesülnének a feltételek.


vas. aug. 25, 2013 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Persze, megoldás több is van , én a legegyszerűbbet, mondhatni a legelegánsabbat kerestem.


vas. aug. 25, 2013 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
gabriel401 írta:
Áh, sokkal prózaibb a szitu. Meló kezdetén a céges telefont átirányítom a sajátomra és beteszem egy fiókba, hogy ne kelljen két kütyüt cipelnem. Meló végén leveszem róla az átirányítást, majd jön a kollégám és zsebrevágja. Na, ezt a melóvégi törlést szoktam elfelejteni, a kollégámat meg értelemszerűen nem tudom felhívni, mert saját magamat próbálnám tárcsázni.

Az SMS-nél nincs jobb ötletem. Sajna, az viszont irreálisan sokba kerül, főleg ahhoz képest, hogy a szolgáltatónak mennyi a költsége rajta...

Esetleg, ha okostelefon, van rajta net, felmegy rá a Viber, akkor úgy is megpróbálhatod hívni.


vas. aug. 25, 2013 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Az első lehetőség kivételével végiggondoltam ezeket én is, de ez jól hangzik! Megpróbálom a netes variációt, köszi az ötletet!


vas. aug. 25, 2013 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Ez esetben viszont (persze még lehet szolgáltatófüggő) játszhat az a megoldás, hogy egyszer amikor nálad van a céges telefon, a szolgáltató netes online felületére beregisztrálsz, és ennek a regisztrációnak a birtokában van esély hogy amikor eszedbe jut hogy elfelejtetted kikapcsolni az átirányítást, akkor a netes felületen azt kitörlöd.

VAGY: a kollégádnak nincs magán számos elérhetősége, amikor nála van a céges teló? Azon fel tudod hívni.

VAGY: küldhetsz SMSt a céges telóra a kollégádnak hogy törölje az átirányítást.

VAGY: amikor a céges teló "a tied", akkor nem azt irányítod a sajátra, hanem fordítva. Ez esetben a visszavétel is a te kezdben marad. Hátrány hogy az SMS-eid sem a zsebedben csörögnek, illetve hogy mikor téged hívnak a magán számodon, átirányítási díjat kell fizess.

ESETLEG: Megfinanszírozol magadnak egy olcsóbb 2 kártyás telefonkészüléket, és a céges teló SIM kártyáját berakosgatod. Értem hogy ez naponta oda-vissza macera.


vas. aug. 25, 2013 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Áh, sokkal prózaibb a szitu. Meló kezdetén a céges telefont átirányítom a sajátomra és beteszem egy fiókba, hogy ne kelljen két kütyüt cipelnem. Meló végén leveszem róla az átirányítást, majd jön a kollégám és zsebrevágja. Na, ezt a melóvégi törlést szoktam elfelejteni, a kollégámat meg értelemszerűen nem tudom felhívni, mert saját magamat próbálnám tárcsázni.


vas. aug. 25, 2013 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
joc_ írta:
Esetleg beavatsz a részletekbe?
Valaki idegen, véletlenül vagy szándékosan a te telefonodra irányítja a hívásokat?
Az a furcsa benne, hogy az átirányítás tudomásom szerint sehol sem ingyenes, és sehol sem számít bele az esetleges havidíj lebeszélhetőségbe. Akkor pedig minden ilyen átirányított hívás annak plusz pénzbe kerül, aki beállította az átirányítást.
Tudod a számát annak, aki rád irányít?

Vannak olyan esetek, amikor valaki bosszút akar állni és nem számít a pénz.
De persze, nem tudom, MOST miről van szó.
Nálunk a flottában pl. 50 perc átirányítás ingyenes havonta.


vas. aug. 25, 2013 8:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Esetleg beavatsz a részletekbe?
Valaki idegen, véletlenül vagy szándékosan a te telefonodra irányítja a hívásokat?
Az a furcsa benne, hogy az átirányítás tudomásom szerint sehol sem ingyenes, és sehol sem számít bele az esetleges havidíj lebeszélhetőségbe. Akkor pedig minden ilyen átirányított hívás annak plusz pénzbe kerül, aki beállította az átirányítást.
Tudod a számát annak, aki rád irányít?


vas. aug. 25, 2013 7:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
Köszi a gyors választ, gondoltam, hogy nem lesz ilyen egyszerű...


vas. aug. 25, 2013 6:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: [Q]Átirányítás törlése
gabriel401 írta:
Sziasztok (talán Macika és Ákoska néha bekukkant ide), létezik-e valami USSD kód vagy ilyesmi, amivel egy másik telefon átírányítását a sajátomra meg tudnám szüntetni az én telefonomról?

Itt vagyok folyamatosan. :)
Másik SIM-jére nem tudsz sem USSD-vel, sem más módon hatni, ugyanis a központot kell programozni. Az pedig csak az adott SIM-ről lehet, vagy személyes azonosítás után a telefonos ügyfélszolgálaton. Esetleg - ha Telenoros - a Telenor Online-on, de ott tudni kell a belépőkódot. TALÁN a T-mobilnál is lehet a webes felületről állítgatni, de ez nem biztos. A Vodánál nem tudom, van-e ilyen...


szomb. aug. 24, 2013 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás [Q]Átirányítás törlése
Sziasztok (talán Macika és Ákoska néha bekukkant ide), létezik-e valami USSD kód vagy ilyesmi, amivel egy másik telefon átírányítását a sajátomra meg tudnám szüntetni az én telefonomról?


szomb. aug. 24, 2013 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség