Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:48



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
NFC és mobil fizetés. WTF??? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Laci_L írta:
Több haver is mesélte, hogy a vonaton a térerőre panaszkodnak a kalauzok, ami azért könnyen meglehet sok helyen.

3G meg LTE ide vagy oda, abból kiindulva, hogy autóval is probléma sok helyen az online térképes navigáció...


pén. szept. 30, 2016 5:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Laci_L írta:
Több haver is mesélte, hogy a vonaton a térerőre panaszkodnak a kalauzok, ami azért könnyen meglehet sok helyen. Mellesleg azt olvastam még régebben, hogy a leolvasókban benne van (bele töltődik) minden jegy, azaz nem kell a folyamatos térerő. Ezek szerint ez hanta.

Szinte biztos, hogy nem igaz.


szer. szept. 28, 2016 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Macika írta:
... Nekem fenejó dolgom van, mert szabadjegyem van...

Akkor nekem meg szuper jó dolgom van, mert nem kell semmilyen jegy. :cry: :D
Bár lehet jobb lenne, ha még kellene venni. mert akkor sokkal fiatalabb lennék. :gigalol:

A csekkekhez: nekem semmilyen csekk nem jön, mindent csoportosan fizetek (kb. 15 megbízás). Még sosem volt vele gondom.

Több haver is mesélte, hogy a vonaton a térerőre panaszkodnak a kalauzok, ami azért könnyen meglehet sok helyen. Mellesleg azt olvastam még régebben, hogy a leolvasókban benne van (bele töltődik) minden jegy, azaz nem kell a folyamatos térerő. Ezek szerint ez hanta.


szer. szept. 28, 2016 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
:D Úgy látszik érdemes elolvasni az "apró betűs részeket" is. Köszi.


szomb. szept. 24, 2016 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
TargeT írta:
Plusz kérdés mi van, ha valamiért lekésném a csatlakozást a nyomtatott jegyemmel? Nem volt még ilyen, de a következő vonat kalauzának belátásától függ, hogy "futni hagy" vagy megveteti a hiányzó szakaszra újra a jegyet, netán pótdíjjal együtt? :hm:
https://jegyvasarlas.mav-start.hu/eTicketV2/HU/hogyan_vasarolhatok_hpt.html
Az otthon nyomtatott menetjegy a rajta feltüntetett napon érvényes, a megkezdett utazás másnap 03:00-ig befejezhető. Az otthon nyomtatott menetjegy a rajta feltüntetett érvénytartamon és viszonylaton belül bármely olyan vonaton érvényesen felhasználható, melynek igénybe vehetősége az otthon nyomtatott jegyről világosan megállapítható (pl. feláras vonatra érvényes felárat megfizették).
Ha az otthon nyomtatott jegy helyjegyet, pót- és helyjegyet tartalmaz, a helyjegy, pót- és helyjegy csak az ott feltüntetett vonaton érvényes.


szomb. szept. 24, 2016 16:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
TargeT írta:
Macika írta:
Függetlenül attól, hogy mennyit szenvednek vele, én mindig otthon nyomtatott jegyet vásárolok az Elvirán, és a mobilom kijelzőjét tartom oda a kamerájuk elé. Általában menni szokott. Egy negyed faágacskát megspóroltam vele talán, hogy nem nyomtattam ki...

Igen, lehet vagy lehetne így is. :rulez:
Viszont úgy emlékszem, hogy ez nem minden vonatra érvényes. A tájékoztatóban azt hiszem csak az IC-ket említik erre a képernyős bemutatásra, a sima személyvonatot nem. Persze nálam is ott lapul a Download mappában a PDF fájlt, de eddig inkább a papíros megoldással próbálkoztam.
Most lehet átszállással is venni otthon nyomtatott jegyet egyben a teljes utazásra, de mintha eleinte ez nem így lett volna. Részben emiatt is nem túl rég álltam át az online módszerre, illetve eleinte csak az IC pótjegyet vettem online, a többit meg a pénztárban.
Ennek ugye az az előnye, hogy a helyjegy már tuti megvan, még ráadásul a pénztári vétellel ellentétben valamelyest szabályozhatod, hogy hova kéred.
A pénztári menetjegynek meg az az előnye, és gyakorlatilag ezért ragaszkodtam hozzá sokáig, hogy jóval rugalmasabb, nem csak az adott járatszámra szól. Érvényességen belül felhasználhatom, ha úgy adódik, akár másnap, másik vonattal is mehetek. Sőt mehetek hamarabb is, de akkor rá kell pecsételtetni.
Plusz kérdés mi van, ha valamiért lekésném a csatlakozást a nyomtatott jegyemmel? Nem volt még ilyen, de a következő vonat kalauzának belátásától függ, hogy "futni hagy" vagy megveteti a hiányzó szakaszra újra a jegyet, netán pótdíjjal együtt? :hm:

Nekem fenejó dolgom van, mert szabadjegyem van. Tehát akár az is megy, hogy akkor veszem meg a pótjegyet, amikor már felszálltam a vonatra, szépen mobilnettel (vagy WiFi-vel, ha IC), képernyőre a pdf-et.


szomb. szept. 24, 2016 5:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Macika írta:
Függetlenül attól, hogy mennyit szenvednek vele, én mindig otthon nyomtatott jegyet vásárolok az Elvirán, és a mobilom kijelzőjét tartom oda a kamerájuk elé. Általában menni szokott. Egy negyed faágacskát megspóroltam vele talán, hogy nem nyomtattam ki...

Igen, lehet vagy lehetne így is. :rulez:
Viszont úgy emlékszem, hogy ez nem minden vonatra érvényes. A tájékoztatóban azt hiszem csak az IC-ket említik erre a képernyős bemutatásra, a sima személyvonatot nem. Persze nálam is ott lapul a Download mappában a PDF fájlt, de eddig inkább a papíros megoldással próbálkoztam.
Most lehet átszállással is venni otthon nyomtatott jegyet egyben a teljes utazásra, de mintha eleinte ez nem így lett volna. Részben emiatt is nem túl rég álltam át az online módszerre, illetve eleinte csak az IC pótjegyet vettem online, a többit meg a pénztárban.
Ennek ugye az az előnye, hogy a helyjegy már tuti megvan, még ráadásul a pénztári vétellel ellentétben valamelyest szabályozhatod, hogy hova kéred.
A pénztári menetjegynek meg az az előnye, és gyakorlatilag ezért ragaszkodtam hozzá sokáig, hogy jóval rugalmasabb, nem csak az adott járatszámra szól. Érvényességen belül felhasználhatom, ha úgy adódik, akár másnap, másik vonattal is mehetek. Sőt mehetek hamarabb is, de akkor rá kell pecsételtetni.
Plusz kérdés mi van, ha valamiért lekésném a csatlakozást a nyomtatott jegyemmel? Nem volt még ilyen, de a következő vonat kalauzának belátásától függ, hogy "futni hagy" vagy megveteti a hiányzó szakaszra újra a jegyet, netán pótdíjjal együtt? :hm:


pén. szept. 23, 2016 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
TargeT írta:
A Mastercard Mobile-t használtam én is, de csak párszor mobiltelefon egyenleg feltöltésére. Minden új bankkártya regisztrálás 99 Ft-ba került. Nem nagy dolog 3 évente, de mégis.
Ehelyett ingyen megtehetem ugyanezt az iCsekk alkalmazással. Vagy a szolgáltató appjával is akár. Voltak persze más funkciók is, az MCM-nél, de hát megszűnt.

A mobiltárcánál még az is gond, hogy rootolt telefonnal nem működik. Emiatt meg nem unrootolnám a telót, hogy utána beengedjek egy csomó reklámot az ingyenes appokból. De említettem a plasztik bankkártya kontra mobiltelefon érintés problematikáját.
Lehet ugyan mondani, hogy a mobiltelefon mindig nálunk van. De hát a bankkártya ugyanúgy nálam lehet. :)
Igaz Samsung vonalon egy ideje nem nagyon lesz rootolt telefon a garanciális időn belül, amióta büntetlenül nem lehet rootolni a Knox flag miatt.

Még a QR kódra. Nagyon jó felhasználása az online vonatjegyvásárlás otthon nyomtatott jegy funkciójához. Csak kicsit macerás a kalauzoknak, mert legtöbbször egy percig vagy tovább is szórakoznak vele, mire le tudják olvasni a rendszeresített okostelefonjukkal. Avagy le se olvassák, hanem valószínűleg a nyomtatott sorszámot ütik be kézzel az azonosításra. Hacsak nem végül legyintenek, hogy jól van, és visszaadják a vouchert. :wink:
Vagy nincs elég fény, vagy rosszul tarják, vagy térerő és netkapcsolat is kellene a szerverükhöz, ami éppen nincs. Ha tényleg kell hozzá. Bár azt kétlem, hogy térerő ne lenne, mert nálam többnyire akkor is hasít a 4G, de valószínű az ő telefonjuk még nem kezeli csak a 3G-t. De lehet, hogy tévedek. Viszont az utóbbi időben csak LTE-n lehet normálisan netezni, a 3G majnem olyan, mint az EDGE, alig tölt valamit, sokat kell várakozni míg valami megjelenik.
Az én telefonom mindig lazán beolvassa a nyomtatott QR kódjukat, persze dekódolni nem tudom, hogy mit tartalmaz, ahhoz az ő rendszerük kell.
Szóval nagyon jó lenne ez, csak röhejes, ahogy kínlódnak a kalauzok a leolvasással, viszont teljesen türelmesen, nyugodtam intézik ezt a dolgukat.

Függetlenül attól, hogy mennyit szenvednek vele, én mindig otthon nyomtatott jegyet vásárolok az Elvirán, és a mobilom kijelzőjét tartom oda a kamerájuk elé. Általában menni szokott. Egy negyed faágacskát megspóroltam vele talán, hogy nem nyomtattam ki...


pén. szept. 23, 2016 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
A Mastercard Mobile-t használtam én is, de csak párszor mobiltelefon egyenleg feltöltésére. Minden új bankkártya regisztrálás 99 Ft-ba került. Nem nagy dolog 3 évente, de mégis.
Ehelyett ingyen megtehetem ugyanezt az iCsekk alkalmazással. Vagy a szolgáltató appjával is akár. Voltak persze más funkciók is, az MCM-nél, de hát megszűnt.

A mobiltárcánál még az is gond, hogy rootolt telefonnal nem működik. Emiatt meg nem unrootolnám a telót, hogy utána beengedjek egy csomó reklámot az ingyenes appokból. De említettem a plasztik bankkártya kontra mobiltelefon érintés problematikáját.
Lehet ugyan mondani, hogy a mobiltelefon mindig nálunk van. De hát a bankkártya ugyanúgy nálam lehet. :)
Igaz Samsung vonalon egy ideje nem nagyon lesz rootolt telefon a garanciális időn belül, amióta büntetlenül nem lehet rootolni a Knox flag miatt.

Még a QR kódra. Nagyon jó felhasználása az online vonatjegyvásárlás otthon nyomtatott jegy funkciójához. Csak kicsit macerás a kalauzoknak, mert legtöbbször egy percig vagy tovább is szórakoznak vele, mire le tudják olvasni a rendszeresített okostelefonjukkal. Avagy le se olvassák, hanem valószínűleg a nyomtatott sorszámot ütik be kézzel az azonosításra. Hacsak nem végül legyintenek, hogy jól van, és visszaadják a vouchert. :wink:
Vagy nincs elég fény, vagy rosszul tarják, vagy térerő és netkapcsolat is kellene a szerverükhöz, ami éppen nincs. Ha tényleg kell hozzá. Bár azt kétlem, hogy térerő ne lenne, mert nálam többnyire akkor is hasít a 4G, de valószínű az ő telefonjuk még nem kezeli csak a 3G-t. De lehet, hogy tévedek. Viszont az utóbbi időben csak LTE-n lehet normálisan netezni, a 3G majnem olyan, mint az EDGE, alig tölt valamit, sokat kell várakozni míg valami megjelenik.
Az én telefonom mindig lazán beolvassa a nyomtatott QR kódjukat, persze dekódolni nem tudom, hogy mit tartalmaz, ahhoz az ő rendszerük kell.
Szóval nagyon jó lenne ez, csak röhejes, ahogy kínlódnak a kalauzok a leolvasással, viszont teljesen türelmesen, nyugodtam intézik ezt a dolgukat.


pén. szept. 23, 2016 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Akkor reklámozták is ezerrel, csak nekem nem volt meg a szükséges felszerelés. Én a Mastercard Mobile-t használtam egy jó ideig, azt viszont megszüntették. Nagy kár, mert bankfüggetlen volt.
Amúgy meg annyiféle kártyát rásóznak az emberre, hogy 1-2 darabbal több már fel sem tűnik...


pén. szept. 23, 2016 10:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Amikor nagy reményekkel teszteltük vagy 3 éve a mobilfizetést majdnem 1 éven keresztül, nagyon tetszett és örültem, hogy pont az OTP/Telenor páros karolta fel a dolgot, mert pont mindkettő a szolgáltatóm.
Mára ebből csak az OTP maradt, a Telenor az egyetlen hazai mobilszolgáltató, ahol nem elérhető a mobiltelefonos fizetés.
Megmagyarázhatatlan, miért léptek ki, amikor hatalmas pénzeket ölt bele a Telenor a fejlesztésbe, a tesztbe.
Az 1 év alatt >200 vásárlást fizettem a mobiltelefonom hátuljával, tehát elég intenzíven használtam.
Zseniális megoldásnak tartom, NAGYON várnám, komoly hiányérzet volt hónapokig a teszt után.

De hát biztos vagyok benne, hogy van valami magyarázat, csak nem kötik az orrunkra.

Kár érte, nagyon...


pén. szept. 23, 2016 10:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Oké, értem a szándékod, és ebben is van valami.
Még néhány QR kód használat példaképpen. OTP online bank kétfaktoros azonosítás második lépcsője, Telekom IPTV alkalmazás összerendelések okostelefonnal, és hát számos weboldalon megjelenik a QR kódos letöltési link. Biztosan lehet még jó sokat felsorolni.
Azért ez több, mint az NFC, mobiltárca, bár annyira nem tűnt fel eddig, hogy lehetne több is.


csüt. szept. 22, 2016 6:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
Igazad van mindkét dologban, ez csak amolyan elmélkedés volt a részemről, hogy mennyire nincs igény új technológiákra. Vagy ha van, akkor évekig megy a töketlenkedés. Az én bankom ráadásul még hírből sem ismeri a PayPass/PayWave kártyákat, úgyhogy amint lehetőség lesz rá, le is lépek onnan. Nem a kártyák miatt, hanem az igénytelenségük miatt.

A QR-kód is óriási lendülettel indult, még a klasszikus ("buta") mobilokra is volt leolvasó, ahhoz képest alig találkozni vele.


szer. szept. 21, 2016 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NFC és mobil fizetés. WTF???
A PayPass bankkártyák eléggé elterjedtek, már sok bank eleve így bocsátja ki lejáratkor, avagy nekem már ilyen járt le. Szerintem nem jobb a kis plasztik helyett a jóval nagyobb mobilt közelíteni a leolvasóhoz. Vagy ha mégis úgy alakul, a kártyát odaadhatod a pénztárosnak, de ha a mobilt adnád, hát igen furcsán nézne. :lol:
Ha meg nincs érintős terminál, a hagyományosnál is fizethetsz ugyanazzal a bankkártyával, de mobillal nem tehetnéd.
Szóval nekem nem hiányzik, meg tudom, hogy azért kicsit más a mobilos megoldás, és ettől még lehetne ez is párhuzamosan, aki szereti.

A QR kód nem tűnt el. Használják, persze lehetne jobban is biztosan, de például anyám postai csekkjeit is QR kód beolvasással tudom fizetni az iCsekk programban hozzárendelt bank vagy hitelkártyával okostelefonról.


szer. szept. 21, 2016 21:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás NFC és mobil fizetés. WTF???
Érdekes és ígéretes technológiának látszott az NFC, sokféle alkalmazási lehetőséggel. Amikor a mobilom megérett a cserére, direkt NFC képes típust választottam, hiszen ez a jövő. Aha. Azóta eltelt több év, és mennyit haladtunk előre? Talán egy hangyányit. Nem borították el az országot az NFC-re alapuló szolgáltatások, a mobil fizetés pedig siralmas szinten áll. Két szolgáltató kínál ilyen lehetőséget, kizárólag OTP ügyfeleknek. Csábító.

Ahogy látom, máshol sem sokkal jobb a helyzet. A nagyok is egymással rivalizálnak (Google, Apple, Samsung, PayPal, Venmo, stb.), nehogy összejöjjön egy közös, szabványos alkalmazási felület. Mellettük kis cégek is próbálkoznak összehozni valamit, de ez is csak szigetszerű megoldásokat eredményez és tovább tördeli a szolgáltatást. A kártya-kibocsátók meg nagy ívben tesznek az egészre. Mondjuk amúgy is, mire nálunk ez elérhető és elfogadott lesz (lenne), addigra jön majd valami újabb technológia amivel el lehet játszani ugyanezt, az NFC meg mehet a kukába a QR-kód mellé.


szer. szept. 21, 2016 19:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség