Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 20, 2024 2:42



Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Fujitsu-Siemens AMILO L6820 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az mért van, hogy a görgős egerem görgöje mindig lefelé lapoz, akár fel akár lefele tekerem?


csüt. jan. 29, 2004 11:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az mért van, hogy a görgős egerem görgöje mindig lefelé lapoz, akár fel akár lefele tekerem?


csüt. jan. 29, 2004 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sutozsolt!
Légyszi írj egy kicsit bővebben erről a BIOS frissítésről. A problémád megoldásán kívül van-e valami érzékelhető változás az új BIOS-ban, (a setupban pl. valami plusz állítási lehetőség, egyáltalán hogyan frissítetted a BIOS-t stb.)

Az én BIOS verzióm AMI 09/25/03, a videó BIOS 02/04/20 (AIDA szerint).
Ha a te verziód frissebb megtennéd, hogy elküldöd emailben az eduba@freemail.hu címre (természetesen ha belefér az 5 MB-os korlátba), vagy esetleg egy linket ahonnan le lehet tölteni.

Kérdéseidre -a wincsiről és a combóról- a választ két link formájában megtalálod Martinoc 20. számú hozzászólásában (ebben a topicban lejjebb).

előre is köszönöm! eduba


kedd jan. 20, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
DuckHead köszi a válaszT.

lefuttatna valaki egy 3DMARK 2001-T ?

a MERTO-S BRUTTÓ~259000 VÁLTOZAT AMILO D ÉRDEKELNE.

köszi.


hétf. jan. 19, 2004 12:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Üdv!
Írtad, hogy van infód a gépről. Hálás lennék ha elküldenéd!
Kösz!


hétf. jan. 19, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Üdv martinoc!
Honnan vannak a winchesterről és a combo meghajtóról az infóid?


hétf. jan. 19, 2004 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Sziasztok!
A METRO-ban vettem a gépet, még mielőtt az újságban megjelent volna (november elején). Teljesen véletlenül találtam meg. Egy régebbi METRO akcióban szerepelt egy AMILO D AMD 2000+ -os gép amiről lemaradtam. Kimentem körülnézni, és nem hittem a szememnek. Megtaláltam a legjobb ár-érték arányt képviselő gépet, ami ma megvásárolható magyarországon. Azonnal megvettem! Másnap meglepődve tapasztaltam, hogy ha kikapcsolt állapoptban szakítom meg a hálózati cstlakozást, nem lehet bekapcsolni a gépet. Visszavittem kicserélni. Ez a gép szintén így működött. Másnap reggel kicseréltettem. Változás semmi. Kicsit bepánikoltam, felhívtam telefonon a FUJITSU-SIEMENS Bp.-i képviseletét. Erről a hibáról még nem hallottak. Másnap futárszolgálattal küldtek egy másik gépet Debrecenbe, -ami szintén rossz.
Telefon FS Bp.- válasz- valószínüleg kell rá egy BIOS frissítés, de ha gondolom visszaadják az árát. Nem gondoltan! Két hét elteltével e-mailben megküldték a BIOS frissítést azóta tökéletesen működik. A gép szuper, de a DVD lejátszót újra kellett telepítenem, ami azóta hibátlanul működik.


hétf. jan. 19, 2004 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Hi,
Nálam CD-írás és DVD olvasás is tökéletesen megy. Semminek semmi baja, modem is tökéletes, LAN is, firewire is. Ami engem bosszant, hogy a MiniDV kamerámon is 4 csatlakozós a firewire foglalat, meg a laptopon is. És ilyen kábelt egyszerűen nem találok sehol!!!!! 6-4 -es van otthon, de ahhoz meg átalakító kellene, de az sincsen sehol!! Valaki segítsen...

Head (druszám :)
Nem billeg, mert alul egy fedőlap van az akksi és a külvilág között, és ezen a lapon van a láb is. 3 csavar tartja, ami azért gáz, mert ha az akkut ki akarod venni, akkor csavarhúzó elő... viszont azért jó, mer nem billeg :)

DH


pén. jan. 16, 2004 2:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha kiveszitek az aksit nem billeg ? (A Clevo-nál példáula az aksi fedőlapján volt a láb).

Írjon már valaki a grafikus sebességről is . Itt dilemmázok , hogy megvegyem -e , mert a ATI 9600 -al szerelt ~7820-as 400eFT de nekem igazán csak a videokártya érdekes. Nem akarom a HalfLife2-t futtatni , de mondjuk egy Geforce2Mx400 sebességét eléri ?
3DMARK2001SE-t futtatna valaki ? Köszi.

A garancia mennyi rá ?

Az USB-s floppy is a mEtro-ban volt ? Mi az Ára ?


pén. jan. 16, 2004 1:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pasd!
Nekem a gyári meghajtókkal az első probálkozásra simán ment a modem, a com3-ra teszi magát mindig. Sajnos csak Linux alól nem működik, mivel szoftmodem :-(
Próbáld meg leszedni és a driver CD-ről újratelepíteni, hátha. Én a hálókártyával jártam így, elsőre nem ment az otthoni hálózat, újratelepítettem a LAN-t és minden OK.

Pit77!
Írtam neked mailt magánba de valószínű nem kaptad meg.
Érdekelne a vírusírtó megoldás, ha elküldenéd megköszönném.

Az íróm is jól működik, amikor megvettem a Metro-ba a gépet vettem hozzá valami ultra gagyi írható CD-t és idáig egyet sem rontott. Írtam zenét és adatot gépről, illetve másoltam kopmletten CD. (Igaz 24X-es helyett csak 12x-es sebességgel írja meg de ment)
A DVD filmnézésnél sem volt semmi probléma, a mellékelt szoftverrel az is simán ment, sőt én a linuxot is megírt DVD-ről raktam fel, minden gond nélkül olvasta az adat DVD-t is.

Csupa pozitív tapasztalat :-))

Üdvözlet mindenkinek!!


szer. jan. 14, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Valakinek működik a Modem?

Ha igen, akkor milyen porton, és milyen driverrel?

Nekem a com3-ra teszi be magát, de mindig azt mondja tárcsázásnál, hogy a port már foglalt. Már mindent kilőttem, de még így is semmi.


kedd jan. 13, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
sziasztok!

December elején vettem az L 6820-asom. Azoknak szeretnék segíteni, akik nem tudták regisztrálni és ezáltal használni a Norman antivírust. Nekem sikerült, bár frissíteni még én sem tudok.
Ha írsz egy mailt, akkor elküldöm a részleteket:
pitunivers@freemail.hu

Az akksit egy haver tanácsára már a legelején kivettem, biztos ami biztos.

A combo rosszalkodik, mivel nem tökéletesen ír audio-t és adatot sem. Találkozott már valaki hasonlóval? Az eddigi PC-s Plextor íróm soha nem hibázott, minden lejátszó, deck vitte az általa megírt cd-ket. A Lite-On igaz, hogy nem egy nagy márka, de azért nem szabadna hibáznia. A Nero scandisk-jét lefuttatva az aktuális cd-re nem mindig "zöld" az eredmény.

Még csak annyi, hogy mindenki tud lejátszani a gépén DVD filmeket, senkinél nem merült fel probléma?

Üdv


hétf. jan. 12, 2004 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Nálam az aida32 olyan 1780 és 1800 körüli értéket mér. 1500 körül akkor van, ha akksiról megy a gép, ilyenkor ugyanis a proci órajele lemegy 1,97MHz-re.
Egyébként attól hogy nagyobb kess van benne, még nem biztos hogy gyorsul, szerintem nem lehet összehasonlítani egy asztali géppel, ahol "nem számít" a fogyasztás, minden watt-ot odaadunk a gépnek, ami a csövön kifér...
Egyszóval, más a processzor felépítése, ebből adódnak a különbségek.
Az akku árán egy kicsit lehűltem. Én is max 20-30-ra tippeltem volna, a 75 abszolút irreális érte! Óvni kell, mint a hímes tojást :)


szer. jan. 07, 2004 21:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Új akksi vétele lefújva!!!
Megkérdeztem az árát. Felkészültem, hogy nem olcsó mulatság, gondoltam 20-30K körül lehet. Pontos árat nem tudtam kideríteni, de a boltban azt az infót kaptam, hogy kb. 75K + ÁFA !!! Ennyiért már új asztali gépet kapok!!!

A teljesítményről annyit, hogy a HP OmniBook-om 300-as procival, 128 RAM-mal nem sokkal volt lassab, mint ez a Fujitsu Siemens LifeBook c1020 1.8-as procival és 256 RAM-mal


szer. jan. 07, 2004 20:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
> Mi lehet ennek a magyarázata, az Amilo-ban mobil Cel.2,4 proci van aminek az L2 gyorsítótára 256 kb (a duplája a sima Cel.-nek) az Amilo-mban is 512 DDR/333 ram van ugyanúgy 266 Mhz-en ketyeg mind a két gépben.(Egyébként azt sem igazán vettem észre, hogy a + 256 Mb ram bepakolása után valami "gyorsulás" következett volna be)

Nem feltetlenul csak a proci+mem hatarozza meg egy
gep teljesitmenyet, ottvan a chipset az usb
vezerlo, meg egy rakat masik alkatresz.



--
File not found. Should I fake it? (Y/N)
--
VALKAI Jozsef
vjozsef@turbina.erise.hu
vjozsef@fbi.hu
+36 70 501 76 63


kedd jan. 06, 2004 9:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Üdvözlet Mindenkinek!

Letöltöttem a grisoft-os antivírus progit, tényleg nagyon jó (mégegyszer köszönet vjozsef :-) )

Más. A napokban telepítettem az Aida32 nevezetű rendszer-információs programot. Található benne olyan menüpont (teszt) ami a memória írást/olvasást méri.
Lefuttattam és a következő eredményeket hozta olvasás 1565 MB/sec, írás 564 MB/sec. A fiam gépe hasonló, de asztali konfig (sima Cel 2,4; 512 MB DDR/266/333; Asus P4s8x) csak kiváncsiságból nála is ment a teszt és lényegesen "jobb" eredményeket kapott olvasás 2580/ írás 873.

Mi lehet ennek a magyarázata, az Amilo-ban mobil Cel.2,4 proci van aminek az L2 gyorsítótára 256 kb (a duplája a sima Cel.-nek) az Amilo-mban is 512 DDR/333 ram van ugyanúgy 266 Mhz-en ketyeg mind a két gépben.(Egyébként azt sem igazán vettem észre, hogy a + 256 Mb ram bepakolása után valami "gyorsulás" következett volna be)

Félreértés ne essék nem a sebességet akarom hajszolni, mert a géppel teljesen meg vagyok elégedve, csak furcsálom, hogy egy elméletileg jobb teljesítményű procival (ugyanolyan noname ramok mellett) gyengébb értékeket kapok. Ennyit jelentene az alaplap?

Világosítson fel valaki!


hétf. jan. 05, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
"A gyakorlat majd igazolja, ki csiripelt igazat. Frankó?"
Tehát a gyakorlat megmutatta, hogy bizony jót tesz az akksinak, ha ki van véve a laposból. Köszönjük.


vas. jan. 04, 2004 12:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem akarlak ijesztegetni benneteket, de jobb kímélni az akkut.
Nekem egy több, mint 1 éves LifeBook C-1020-asom van. Én is a lithium-ra alapozva vígan használtam hálózatról, de ennek az eredménye az lett, hogy lassan vehetek új akksit, mert ez már nem bír 1 órát sem!!!


szomb. jan. 03, 2004 17:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
eduba: Metro-s a gép, és a szülinapomra kaptam ami ma van. Még az akció kezdetén vették. Kaptam hozzá még egy FujitsuSiemens Usb-s FDD-t, nagyon szép az is.


vas. dec. 28, 2003 22:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Vjozsef!

Köszönöm a tippet, már töltöm is le és majd kipróbálom.

Kewiee!

Az előbb nem is kérdeztem, aztán végül is Metro-s lett a noti vagy más helyről szereztétek be (tudom, hogy karácsonyra kaptad de hátha ismered a "származását":-))))

Üdvözlettel: eduba


vas. dec. 28, 2003 19:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
> Én egyébként letöltöltöttem az AntiVir nevű progit XP-hez a
> www.free-av.com oldalról (freeware) és azt használom. (gondolkodom
> azon, hogy venni kellenne egy Norton antivírust olyan 10 K körül már
> hozzá lehet jutni)

En a www.grisoft.com-rol ingyenesen letoltheto es hasznalhato
antivirust ajanlanam, az altalad emlitett helyett.

--
Valkai Jozsef
+36 70 501 76 63
vjozsef@fbi.hu


vas. dec. 28, 2003 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Kewiee!

A vírusölővel én is kísérleteztem, de sajnos nem jutottam előre. Úgy emlékszem, hogy amikor feltelepítettem, akkor internet kapcsolatot keresett és azon keresztül próbálta magát élesíteni, csak sajnos a link nem vezetett sehová, vagy a lap nem jeleníthető meg üzenet jött.
Ha mégis találsz megoldást akkor az engem is érdekelne.

Én egyébként letöltöltöttem az AntiVir nevű progit XP-hez a www.free-av.com oldalról (freeware) és azt használom. (gondolkodom azon, hogy venni kellenne egy Norton antivírust olyan 10 K körül már hozzá lehet jutni)

/Lehet, hogy ez az egész csak szemfényvesztés, mármint a mellékelt vírus progi, mert én idáig amit "ajándékba" kaptam, tehát pl. alaplaphoz mellékelve stb. egyet sem tudtam normálisan használni./

Üdvözlettel.


vas. dec. 28, 2003 15:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Na kaptam én is a szüleimtől egy amilo-t. Nagyon tetszik. Tudnátok segíteni, hogy hol találom meg a virúsölőszoftver serial numberjét?


szomb. dec. 27, 2003 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Tudtatok, hogy Seagate Momentus winchester van benne? Eleg jok a teszteredmenyei, Seagate 2003 nyaran mutatta be.
http://www.seagate.com/products/discfam ... index.html
A Combo pedig LiteOn:
http://www.liteon.com/prod/getProduct.d ... u_id=4_2_7 (ez external, de ua.)


szomb. dec. 13, 2003 20:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Elolvastam én is az easy guide-ot. Tényleg azt írja, hogy le kell meríteni teljesen. De ha be van dugva a konnektorba, majd kihúzom. És másnap ismét rádugom, úgy, hogy közben nem használtam, akkor azért elég nehezen tudom elképzelni, hogy ez 1 ciklust jelentene.


pén. dec. 12, 2003 12:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én is L6820 tulajdonos lettem 1 hónapja.

Valaki azt írta, hogy : "Elolvastam a manualt és valami olyasmit írtak benne, hogy az akksi kb. 500 töltési ciklust bír ki, ahány alkalommal a hálozatra kötve bekapcsolod a gépet úgy, hogy benne van az akksi azt mindig egy töltési ciklusnak számolja, ha feltöltötted végig az akksit, ha nem"

Ezt biztos, hogy jól olvastad? Ha utánanézel a lithiumos akksik töltésének, akkor nem biztos, hogy máshol is ugyanezt találod. A líthiumos akksinak pedig nem is jó a teljes lemerítés. Meg amúgy sincs memória effektus. Szóval nem tudom ...

De ha teljesen igazad is van, akkor is kicsit olyan szaga van az egésznek, mint amikor az ember vesz a jó kis telefonjának műbőr tokot, hogy a következő tulajnak megőrizze a kitűnő állapotát. Szóval én sosem szórakoztam a telefonom akksijával sem, és a 6210-esem 2 év össze-vissza töltögetés után is kibír 5-6 teljes napot. A haveromnak, aki állandóan nagyon vigyázott az akksijára, neki a mai napig kibír (állítólag) 7 napot. Szóval szerintem emiatt ne fájjon az ember feje.

Kiváncsi vagyok a véleményekre.


pén. dec. 12, 2003 11:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
eduba: csak az infra miatt ne próbáld ki a SuSe-t :))
Kewiee: Én a kecskeméti Metro-ban vettem, azt mondták (nov 30), hogy van 28 darab, ha elfogy akkor még rendelnek. Kb. ugyanígy állnak Győrött.


csüt. dec. 11, 2003 23:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
eduba: Mire összeszedem a pénzt addigra már nem lesz a Metró-ba, ezért lennék kiváncsi, hogy hol lehetne venni még és hogy többe vagy kevesebbe fog-e kerülni.


szer. dec. 10, 2003 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Megvettem en is,de mar a budaorsi es a ferencvarosi Metroban is elfogyott.Egyedul a foti metroban volt meg 10 darab.
Nem tudjatok veletelnul, hogy a grafikus kartyara hogyan lehetne beallitani a maximalis 64 MB ramot? Vagy automatikusan beallitja magat, attol fuggoen, hogy milyen alkalmazast futtatok?


szer. dec. 10, 2003 12:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Üdvözlet!

DuckHead: Hát persze, hogy vigyázunk rájuk, hátha még egyszer szükségünk lesz rá :-))

Kewiee: Nem csak a bill. magyar de az XP és a hozzáadott Works 7.0, illetve a DVD néző és CD író progik is. Talán a gép honlapján kellene érdeklődnöd arról, hogy hol lehet még kapni (egyébként miért kerülöd a Metro-t?)

Más: Suse Linux 7.3-at próbáltam telepíteni rá de nem ismerte fel sem a hangkártyát (ami ugye integrált AC97 és a másik gépemen lévő ugyanilyet simán megette) sem a videokareszt, sem pedig a képernyőt és valami 800x600-as felbontást akart rámerőszakolni. A héten irattam Suse 9.0-át
talán majd azzal menni fog. Meglátjuk! (egyébként az UHU linux simán felment rá, csak az még egy kicsit kezdetleges nekem az internet beállítások terén, mivel nem olyan szabadon konfigurálható mint a Suse /infra, és GPRS vonatkozásában/)

Sziasztok!


kedd dec. 09, 2003 17:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
eduba: ugyanezt érteztem jópár éve, mikor először volt dolgom a PQM-mel. Egy csoda, ahogy mondtad :) Pláne akkoriban, mikor még csak DOS-os fdisk-kel lehetett partícionálni...
Másik dolog: úgy látom igencsak vigyázzuk akkumulátorainkat :)

Kewiee: Nem tudom hol lehet még kapni. Az enyém (Metro-s) magyar billentyűzetet visel.


kedd dec. 09, 2003 0:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

A Metrón kivűl hol lehet kapni Amilo L6820 laptopot Mo-n?
Magyar nyelvű bill. van rajta?


hétf. dec. 08, 2003 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Sikerült szert tennem egy Partition Magic 8.0-ra és kb. 6,5 perc alatt minden szükséges műveletet elvégeztem vele. Egyszerűen egy csoda. A c/-t érintő műveletek kivételével mindent az XP alatt csinált (villámgyorsan). Még a Linuxos particiókat is sikerült vele megcsinálnom.
Örülök :-))))

DuckHead!
A tapasztalatidat követve az akksit én is feltöltöttem és kivettem. Elolvastam a manualt és valami olyasmit írtak benne, hogy az akksi kb. 500 töltési ciklust bír ki, ahány alkalommal a hálozatra kötve bekapcsolod a gépet úgy, hogy benne van az akksi azt mindig egy töltési ciklusnak számolja, ha feltöltötted végig az akksit, ha nem. Tehát már csak ezért is megéri kivenni.
Viszont mivel állásában is merül, arra gondoltam, hogy 1-2 hónapos időközönként lemerítem és egy éjszakára felteszem tölteni.


vas. dec. 07, 2003 18:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Hi eduba,
Az akksis problémát még nem tapasztaltam, bár én feltöltöttem az akkut és kivettem. Amikor csak lehet hálózatról használom, olyankor ne töltse az akksit.

Partícionálás: Én sem szeretem ha egyben van az egész, így én is szétválasztottam. A Partition magic-nek van windows alatt futó változata (sőt, asszem mostmár csak az van). Én azzal csináltam. Ilyenkor újraindítja az XP-t, a reboot elején végzi el a műveleteket.
Itt azonban nekem egy kis bibi történt: Nem tudom miért, de az átméretezés közben 45%-nál a laptop megfagyott :( Mindenki képzelje el hogyan téptem a hajam...
Aztán 3,5 órányi matatással visszaállítottam amit csak lehetett, de így is fájdalmasan sok adatom tűnt el. Hiába no, backup-ot kellene csinálni folyamatosan.


csüt. dec. 04, 2003 22:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Talán beindul egy kicsit a topic! A múlthéten vettem egy ilyen gépet, eddig minden nagyon szép és jó DE! azt vettem észre, hogy ha teljesen fel van töltve az akkumulátor akkor ha nincs csatlakoztatva az adapter nem lehet bekapcsolni.

Ez egy kicsit értelmetlen lett, de még egyszer:
Ha teljesen feltöltöm az akkut (mert például hálózatról üzemeltettem sokáig)akkor miután kikapcsoltam a gépet és később hálózat nélkül (akkuról) szeretném indítani nem kapcsolódik be.
Persze lehet, hogy ez így természetes ez az első notebookom :-)

A másik problémám az, hogy nem sikerült még működésre bírnom a hozzáadott vírusirtót. Ha feltelepítem azt írja ki, hogy DEMO verzió. A telepítés végén feljön egy netes oldal ahol többek között regisztrációról is szó van de a link nem vezet sehová, a virus adatbázis frissítése sem megy.

A következő gondom az, hogy a merevlemeze egyben van particionálva. Szeretnék másik partíciót is létrehozni az XP újratelepítése nélkül. A Partition Magicet próbáltam, de mivel nincs flopy meghajtó az nem működött. Mi lehet a megoldás (Linuxot próbáltam telepíteni és annak a particionálójával megcsinálni de az meg nem jól látta a lemez méretét ötszáz valahány GB-nak ismerte fel :-) )

Kérem a nálam járatosabbakat gyújtsanak fényt az elmémben!

Köszönettel: eduba


csüt. dec. 04, 2003 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Hi,
Én is megvettem a múlt héten. Nagyon pöpec kis gép, de tényleg nincs rajta infra :( Ezért vettem hozzá egy USB-s bluetooth dongle-t.
Egyébként tényleg csak a legjobbakat tudom mondani róla, és ami nagyon tetszik: a memória asztali DDR! Simán mehet bele az asztali gépekbe való modul, így néhány ezresből fel lehet bővíteni 512-re.


szer. dec. 03, 2003 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Hja... azt nem lattam.
1ebkent kaptal?


szer. dec. 03, 2003 18:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Mar a november 20-an kezdodo irodai akcioban is benne volt ez a notebook!


szer. dec. 03, 2003 6:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Valoszinu, mert 4.-en indul az akcio, most meg csak 1.-je van ;-)
Vagy attol meg lehet elobb is megveheto?


hétf. dec. 01, 2003 19:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Lehet vajon meg kapni a fentebb említett notebookot a Metróban?
To DuckHead: Nincs IrDa portja sajnos.


vas. nov. 30, 2003 22:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ha irsz e-mail cimet, akkor kuldok egy teljes leirast amit
talaltam a geprol.

NEKEM VISZONT azt aruld el legyszi, hogy hol lehet
Magyarorszagon megvasarolni a gepet! Surgos lenne!


hétf. nov. 17, 2003 22:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Sziasztok!
Néhány kérdésem lenne a notebook-kal kapcsolatban: Az akkumulátora hány mAh-s? Átlagosan meddig bírja folyamatos használat mellett (Leginkább szövszerkesztés, közben zenehallgatás)? Illetve hogy IrDA van-é rajta? Ezt ugyanis sehol nem látom megjegyezve...
Köszönöm, DH


pén. nov. 14, 2003 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség