Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 6:10



Hozzászólás a témához  [ 345 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Notebook kérdések 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 18:41
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!

Egy HP Pavilion dv6-os laptopom van. Az lenne a gondom, hogy eléggé magasan pörög a venti rajta alapjáraton is, ha meg HDMI kábelen kirakom TV-re akkor meg iszonyatos hangja van mondjuk egy film nézés közben. Nyilván megterheli a video kártyát a TV kivezetés és jobban kell hűtenie a rendszert na de ez a venti már annyira pörög, hogy azt hiszem néha mingyárt felszáll a gép! :D :D
Egyépként teljesen mindegy mit csinálok amikor a HDMI ki van vezetve (film, vagy csak sima net) egyfolytában full fordulatszámon pörög.
Nincs szükség ekkora hűtésre ahogy elnézem a hőfokokat, kb fele ennyi fordulatszámon is még üzemi hőmérsékleten tartaná a gépet.
A BIOS-ban nincs ventillátor fordulatszám beállitási lehetőség.
A kérdésem az lenne, tudtok e valami megoldást a problémára? Mert elég sűrün sőt mondhatni mindig ki van vezetve a Tv-re és ha ez igy megy tovább, akkor ventillátort kell cserélni a laptopon mert csapágyasra hajtja magát annyira pörög! :)
Letöltöttem a SpeedFan nevezetű programot, de az nem állit semmit, vagy én nem tudom beállítani, az is lehet... A HP honlapján nem találtam konkrét fan utility programot.

Van valami ötletetek?


csüt. márc. 01, 2012 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Mivel ez a gép is nvidia optimus technológiát használ, az nvidia vezérlőpulton a 3D beállításoknál megadhatod, hogy melyik programnál melyik grafikus processzort használja.


szer. feb. 29, 2012 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Szvsz: játék közben sehogy,a BIOS-ban kell letitltanod eme szolgáltatást.


szer. feb. 29, 2012 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 09, 2012 15:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hello!
Most vettem egy Toshiba L750-1n0 laptopot és a következő a problémám: Feltelepítettem rá egy win7 64bit es op. rendszert, letöltöttem a szükséges drivereket és feltelepítettem azokat. Mikor minden a helyén volt a grafikai teljesítményt is le akartam ellenőrozni ezért feltelepítettem a Call of Duty 2-t és azon belül megnéztem az FPS számot. Full grafikával 50 fps körül mozgott ami nagyon kevés egy Geforce Gt520M videókártyához képest(1gb), ezért nagyobb gépigényű játékot is feltelepítettem és max grafikán akadás nélkül fut minden.Ebből arra következtettem, hogy a call of duty-nál nem az nvidiát használja hanem az i5-ös processzorban lévő integrált intel hd3000-t mert ahogy olvastam ebben van ilyen! Szval az lenne a kérdésem, hogy tudnám letiltani az intelt játék közben? Mert nincs rá szükségem.
Üdv


csüt. feb. 09, 2012 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Erre is csak azt tudom mondani mint a másik topicban is írtam(nem neked!) memo hiány:
lehet hogy bele van tuszkolva egy +modul,de az nem működik.(külön-külön mindkettő jó!)
Mint vackor is irá..és nem is most...


szer. dec. 28, 2011 23:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!

Továbbra is segítséget szeretnék kérni.
Nem tudom a driver gondot megoldani.




http://www.datafilehost.com/download-6f544611.html


http://www.datafilehost.com/download-86cfa445.html


pén. dec. 02, 2011 17:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
A neten találtam az ati kártya driverével kapcsolatos tájékoztatást-
idézem
'Elhárítása "Display vezető lefagyott és vissza", ATIKMDAG.sys típusú hibák


* Back Vissza

Last Updated Utoljára frissítve
4/20/2011 2011/04/20
Article Number Cikkszám
27116 27116

This article provides information on the possible causes an ATIKMDAG.sys type error may occur and how to troubleshoot the system to prevent the error from reoccurring. Ez a cikk tájékoztatást nyújt a lehetséges okoz ATIKMDAG.sys típusú hiba léphet fel, és hogyan javítsuk a rendszert, hogy megakadályozzák a hiba a visszatérő.

Issue Description: Kiadás Leírás:
During startup or use of an application, (most commonly a game / video application) the system or application will freeze, crash or exit to the desktop / a blue screen (BSOD). Indításkor vagy használja az alkalmazás (leggyakrabban egy játék / video alkalmazás) a rendszer vagy alkalmazás lefagy, összeomlik, vagy kilép az asztalra / a kék képernyő (BSOD). Additionally, an error message appears stating that the “Display driver stopped responding and has recovered” and may reference Továbbá, egy hibaüzenet jelenik meg, amely szerint a "Display vezető lefagyott és vissza", és a referencia one of the following driver files: az alábbi járművezető fájlokat:

* ATIKMDAG.sys ATIKMDAG.sys
* ATI2DVAG.sys ATI2DVAG.sys
* ATI2CQAG.dll ATI2CQAG.dll
* ATIVPK.sys ATIVPK.sys
* AMD2DVAG.sys AMD2DVAG.sys
* AMDKMDAG.sys AMDKMDAG.sys
* AMDVPK.sys AMDVPK.sys

Issue Cause: Kiadás Ok:
The issue occurs when the Timeout Detection and Recovery (TDR) feature available in Windows Vista® and Windows 7 detects that the graphics card (GPU) has not responded within a predetermined period of time and reinitializes it with the Windows Display Driver Model (WDDM) to prevent the need to reboot. A probléma akkor jelentkezik, amikor a Timeout Detection and Recovery (TDR) szolgáltatás a Windows Vista ® és Windows 7 észleli, hogy a grafikus kártya (GPU) nem reagált belül egy előre meghatározott idő alatt, és reinitializes hogy a Windows Display Driver Model (WDDM) megelőzésére kell újraindítani. There is no single cause for a TDR event to be triggered. Nincs egyetlen ok a TDR esemény váltja.

Additional Details about TDR events can be found on Microsoft's website. További részletek a TDR esemény megtalálható a Microsoft honlapján.

Troubleshooting: Hibaelhárítás:
There are several factors that can cause the TDR event to be triggered. Számos tényező okozhatja a TDR esemény váltja ki. The following troubleshooting steps can help rule out / resolve the cause of the issue: Az alábbi hibaelhárítási lépéseket segítenek kizárni / megoldása okozza a problémát:

Note! If you do not feel comfortable performing any of the steps provided in these instructions, you should have your system checked by an expert. Megjegyzés: Ha nem érzi magát végző bármely lépést biztosított ezeket az utasításokat, akkor kell a rendszert egy szakértő vizsgálja meg.

* If the issue occurs only when using a specific application, it may have known issues or corrupt files Ha a probléma csak az, amikor egy adott alkalmazás, akkor lehet, hogy az ismert problémákat, vagy sérült fájlok

o Contact the application's manufacturer for further information or for possible software patches Lépjen kapcsolatba az alkalmazás gyártó további információkat vagy az esetleges szoftverjavítások

o Perform a clean installation of the application A tiszta telepítéshez


* Microsoft DirectX ® files may be outdated or corrupt Microsoft DirectX ® fájlokat lehet elavult vagy sérült

o Reinstall Microsoft DirectX or install the latest version Telepítse újra a Microsoft DirectX vagy telepítse a legújabb verziót

o Microsoft Article 179113 provides instructions for downloading /installing the latest Microsoft DirectX version A Microsoft cikk 179113 nyújt letöltésével kapcsolatos utasítások / telepíteni a legújabb Microsoft DirectX verzió


* The motherboard's BIOS / chipset drivers may be outdated Az alaplap BIOS / chipset illesztőprogramok elavultak lehetnek

o Check the motherboard manufacturer's website for available BIOS / chipset driver updates Ellenőrizze az alaplap gyártójának weboldalán elérhető BIOS / chipset driver frissítések

+ Refer to the update's release notes to determine if it has a fix for your specific issue Olvassa el a frissítést a kiadási megjegyzések, hogy megállapítsa, van egy javítás a konkrét probléma


* The operating system may require a service pack update Az operációs rendszer szükséges szervizcsomag frissítése

o Refer to the following Microsoft pages for instructions on downloading / installing the latest service packs: Olvassa el a Microsoft következő oldalakon utasításokat letöltésével / telepíteni a legújabb szervizcsomagok:

+ Windows Vista: Microsoft Article 935791 Windows Vista: Microsoft cikk 935791

+ Windows 7: Windows 7 Updates Windows 7: Windows 7 frissítések


* Several known issues in Windows Vista may be related to the issue Számos ismert problémák a Windows Vista összefüggésben lehet a probléma

o Refer to the applicable Microsoft article(s) to obtain any necessary hotfix downloads: Nézze meg az alkalmazandó Microsoft cikk (ek), hogy minden szükséges gyorsjavítás letöltések:

+ The Flight Simulator X game display flickers and become corrupted on a Windows Vista-based computer that is connected to more than one monitor A Flight Simulator X játék, kép vibrál, és megsérült a Windows Vista-alapú számítógépre csatlakoztatott több monitor

+ The enhanced video renderer (EVR) sends the EC_DISPLAY_CHANGED event when you play a video stream in Windows Vista A továbbfejlesztett video renderer (EVR) elküldi a EC_DISPLAY_CHANGED eseményt, amikor játszani a videó stream a Windows Vista

+ An update is available that improves the compatibility and reliability of Windows Vista Rendelkezésre áll egy frissítés, amely javítja a kompatibilitás és megbízhatóság a Windows Vista

+ Virtual address space usage in Windows Vista game development Virtuális címtartomány használatát a Windows Vista játékfejlesztő

+ Error message is displayed when installing a new hardware device on a system running Windows Vista Hibaüzenet jelenik meg, ha telepíti az új hardvereszköz rendszert Windows Vista

+ Graphics performance can be improved in certain multiple-GPU scenarios on a Windows Vista-based computer Grafikus teljesítményt lehet javítani bizonyos több-GPU-s forgatókönyvek a Windows Vista-alapú számítógépen

+ A WHQL test does not finish successfully on a Windows Vista-based computer that has multiple display adapters in an LDA configuration A WHQL teszt nem sikerült, a Windows Vista-alapú számítógépen, amelyen több videoadapterek egy LDA konfigurációs

+ A reliability and performance update is available for Windows Vista SP1-based computers A megbízhatóság és a teljesítmény frissítés a Windows Vista SP1-alapú számítógépek

+ You receive a "STOP 0x0000010E" or "STOP 0x000000C1" error message on a Windows Vista-based computer or on a Windows Server 2008-based computer Ekkor megjelenik egy "STOP 0x0000010E" vagy "STOP 0x000000C1" hibaüzenet a Windows Vista-alapú számítógépen, vagy Windows Server 2008 alapú számítógépen

+ Description of the Windows Vista or Windows Server 2008 hotfix that resolves certain system and application crashes on computers that have multi-core processors A Windows Vista vagy Windows Server 2008 gyorsjavító, hogy megoldja néhány rendszer és az alkalmazás összeomlik számítógépeken, amelyek többmagos processzorok

+ A graphics card is not removed from the display settings on a computer that is running Windows Server 2008 or Windows Vista SP1 if you unplug the card while the computer is asleep or in hibernation A grafikus kártya nem távolítják el a kijelző beállításait a számítógépen a Windows Server 2008 vagy Windows Vista SP1, ha húzza ki a kártyát, miközben a számítógép alvó vagy hibernált állapotban

+ Stop error on a Windows Vista Service Pack 1-based or Windows Server 2008-based computer that has an integrated graphics adapter and a discrete graphics adapter: "Stop 0x00000018" Stop hiba a Windows Vista Service Pack 1 vagy Windows Server 2008-alapú számítógép rendelkezik egy integrált grafikus adapter és egy diszkrét grafikus kártya: "Stop 0x00000018"


* The operating system may have corrupt system / registry files Az operációs rendszer lehet, hogy korrupt rendszer / registry fájlok

o Try cleaning the operating system's registry Tisztítsa meg az operációs rendszer rendszerleíró


* Perform a clean install of the operating system A tiszta telepítés az operációs rendszer

+ Note! Performing a clean installation of the operating system will erase all data on the hard drive. Megjegyzés: Performing tiszta telepítését az operációs rendszer törli az összes adatot a merevlemezről. Ensure all important data is backed up before performing this action Biztosítani kell az összes fontos adat mentésre, mielőtt végrehajtja ezt a műveletet


* The graphics card drivers may have known issues or corrupt files A grafikus kártya meghajtók esetleg ismert problémák, vagy sérült fájlok

o Refer to Article 20870 for instructions on downloading / installing the latest drivers for your graphics card Nézze meg a cikk 20.870 vonatkozó utasításokat letöltésével / telepíteni a legújabb illesztőprogramokat a grafikus kártya

o Refer to the drivers release notes to determine if there is a fix for your specific issue Nézze meg a vezetők kiadási megjegyzések, hogy megállapítsa, van egy javítás a konkrét probléma


* An overclocked processor (CPU), graphics card or memory can cause system instability A túlhajtott processzor (CPU), grafikus kártya vagy a memória okozhat a rendszer stabilitását

o Run all hardware components at their default settings Fuss az összes hardver alkatrészek az alapértelmezett beállításokkal

o Refer to the motherboard's manual for instructions on how to set hardware to default settings Nézze meg az alaplap kézikönyvében utasításokat, hogyan kell beállítani a hardver alapértelmezett beállítások


* An inadequate or defective power supply (PSU) can prevent the processor / graphics card from functioning properly Nem megfelelő vagy hibás tápegység (PSU) megakadályozza a processzor / grafikus kártya megfelelően működik

o Refer to Article GPU-104 for instructions on how to determine if the PSU is inadequate or defective Lásd cikk GPU-104 az utasításokat, hogyan kell meghatározni, ha a tápegység nem megfelelő vagy hibás


* The CPU and / or GPU may be overheating A CPU és / vagy a GPU lehet túlmelegedés

o Check the operating temperature of the CPU or GPU through the motherboard's BIOS Ellenőrizze a működési hőmérséklet a CPU vagy a GPU segítségével az alaplap BIOS-ában

+ Refer to the motherboard manual for instructions Nézze meg az alaplap kézikönyvében utasításokat

o Ensure the temperature does not exceed the maximum operating temperature of the product Ellenőrizze, hogy a hőmérséklet ne haladja meg a maximális üzemi hőmérséklete a termék

+ Refer to the AMD Products Resource Center to determine the maximum operating temperature of any AMD CPU Nézze meg az AMD termékek Resource Center meghatározni a maximális üzemi hőmérséklete olyan AMD CPU

+ Contact the graphics card manufacturer to determine the maximum operating temperature of the GPU Kapcsolat a grafikus kártya gyártó határozza meg a maximális üzemi hőmérséklet a GPU

# AMD Partners AMD Partnerek


o If the hardware is above its maximum operating temperature: Ha a hardver feletti maximális üzemi hőmérséklet:

+ Ensure an AMD approved heatsink/fan (HSF) is being used with the processor Biztosítása AMD jóváhagyott hűtőborda / ventillátor (HSF) kell használni a processzor

+ Ensure the HSF unit is properly installed on the processor Ellenőrizze, hogy a HSF egység megfelelően telepítve a processzor

+ Ensure the bottom of the HSF is leveled on the top of the processor Biztosítani kell az alján a HSF is elhangzott a tetején a processzor

+ Ensure a proper amount of thermal grease is installed between the HSF and processor Biztosítani kell a megfelelő mennyiségű hő zsír van telepítve az HSF és a processzor

+ Ensure that the fan on the graphics card and processor's heat sink is connected correctly and that it is spinning when the system is powered on Ügyeljen arra, hogy a ventilátor a grafikus kártya és processzor hűtőborda megfelelően csatlakozik-e, és hogy forog, ha a rendszer be van kapcsolva

+ Check whether there are any loose cables stopping the fan(s) from spinning or blocking the air flow within the system case Ellenőrizze, hogy van-e laza kábel leállítja a ventilátor (ok) a spinning, vagy blokkolja a levegő áramlását a rendszeren belül az esetben

+ Verify that the airflow within the system case is circulating correctly Ellenőrizze, hogy a légáramlást a rendszer esetén kering megfelelően

# Air should flow in from the front of the case and out through the back of the case Levegő kell áramlás elől az ügyet, és ki a hátsó az ügy


* Failing Hardware (processor, graphics card, motherboard and / or memory) can cause system instability Ennek hiányában Hardver (processzor, grafikus kártya, alaplap és / vagy memória) is okozhat a rendszer stabilitását

o If possible, try testing the hardware in another system to determine if the issue follows the hardware Ha lehetséges, próbálja meg tesztelése a hardver egy másik rendszert annak megállapítása érdekében, ha a kérdést követi a hardver

o Run a memory test to determine the stability of the memory Fuss egy memória tesztet annak megállapítására stabilitása a memória

+ The following third party utility will test your memory for errors: Memtest86 A következő, harmadik féltől származó segédprogram próbára teszi a memória hibák: Memtest86

o If using multiple memory modules Ha a több memória modulok

+ Test each memory module individually in the system, referring to the motherboard's manual to determine which slot(s) can be used for single memory setup Teszt minden memória modul külön-külön a rendszer, utalva az alaplap kézikönyvét, hogy mely hely (ek) fel lehet használni egy memória beállítás

+ Verify that each module is identified at the correct size and speed Ellenőrizze, hogy minden egyes modul meghatározott, a megfelelő méretű és sebességű

+ Contact the memory and / or motherboard manufacturer for more comprehensive troubleshooting instructions Lépjen kapcsolatba a memória és / vagy az alaplap gyártó átfogóbb hibaelhárítási útmutató

o Replace the hardware Cserélje ki a hardver "


csüt. dec. 01, 2011 23:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Szia!

Köszönöm a segítséged, de sajnos a linkelt driverekkel, ill.a windows összes frissítésével sem jutottam előbbre. Megint csak kék halál ati szoftver telepítése után.

Nem tudom, hogy mit lehet ezek után csinálni, egyátalán az xp-re fel lehet-e telepíteni a drivert.

Szeretném megkérdezni, hogy win7-es driverrel kapcsolatosan tudtok segíteni?

ati mobility x600 videokártya

(Remélem tényleg nincs baja a videókártyának, mert ha hiszed, ha nem kb. 20 fajta ati drivert próbáltam ki eddig, ill. eddig több fajta xp-vel próbálkoztam, eredménytelenül.) Még a win7-ben bízom, de nem akarom elkiabálni.

Köszönöm előre is a segítségedet.


vas. nov. 27, 2011 21:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2011 22:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!
Nem rég vettem egy msi cx640 típusú laptopot és nekem is a webcammal lenne problémám.
A hivatalos msi honlapon nem lehet letölteni hozzá drivert, a telepítő cd-n pedig nem találtam, mással is megnézettem hátha én vagyok béna de más se talált a cd-n semmi ilyet.
Mit tudnátok javasolni, az baj szerintetek, ha más típusú laptopnak a webcam driverjét töltöm le? (msi-n belül)
Nagyon köszönöm előre is, Szilvi


pén. nov. 25, 2011 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
fine2006 írta:
Légy szíves nézd meg a minidump tartalmát.
Egyértelműen az ati driver (ati2cqag.sys) okoza a fagyikat. Egész pontosan a driver szoftverhiba miatt végtelen ciklusba kerül, tehát a vasadnak nincs baja. A következőket teheted:

"driverscollection,webcache.googleusercontent" helyett a toshiba saját lapjáról szeded le a hozzávaló drivert. Hirtelen kettőt találtam. Az egyik 2008-as, a másik 2005-ös:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/display-20080416165814.zip
http://web1.toshiba.ca/support/Download/files_Downloads/psm4xc/SM4XBXDPA.exe

Vagy a Windows összes biztonsági frissítését telepíteni és utána telepíteni a drivert.


csüt. nov. 24, 2011 21:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Szia!
Légy szíves nézd meg a minidump tartalmát.

http://www.datafilehost.com/download-099032b2.html

Köszönöm

http://www.datafilehost.com/download-2c7aac15.html


csüt. nov. 24, 2011 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
fine2006 írta:
nem tudom használni a whocrashed ingyenes verzióját.
A C:\WINDOWS\Minidump mappából mondjuk a 3 legutolsót zippeled és felteszed a http://www.datafilehost.com/ szerverre. Megírod a linket és kielemzem. Vagy:

Amúgy a progit telepíteni kell s majd elindítani. Klikk valami MS adatbázis letöltésre (17 mega). Utána klkk az Analyse gombra és az ablakban legörgetve megtekinthetők a minidump fájlok elemzései. A 2-3 soros értékeléseket a gugli fordítóba is bemásolhatod. Ha másik gépen futtatod, akkor Minidump mappa tartalmát át kell másolni.


szer. nov. 23, 2011 22:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Szia!

Légy szíves segíts a tesztelésben.

Amit leírtál az ok, de nem tudom használni a whocrashed ingyenes verzióját.

Köszi előre is.


szer. nov. 23, 2011 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
fine2006 írta:
De sajnos nem tudom telepíteni az x600 videókártya driverét. Továbbra is kék halál.
Megpróbálhatod kielemezni a kékhalál okát: Sajátgép, tulajd, speci, Rendszerhiba, pipa=az esemény bejegyzése, infó=kis memória kép, minidump.

Kiértékelő program:
http://www.resplendence.com/whocrashed


szer. nov. 23, 2011 0:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Szia!

Köszönöm a gyors választ.

Sajnos nem tudom telepíteni az intel extreme graphics 2 driverét.
A toshiba m40x -129 noti 1,6 intel pentium, alviso i915 alaplap és az ultimate everest szerint 128 mb ati mobility radeon x600 videókártya (M24) tartozik hozzá.
(A service manual szerint is, a notit ezzel a videókártyával forgalmazták.)
De sajnos nem tudom telepíteni az x600 videókártya driverét. Továbbra is kék halál.

Elképzelhető, hogy hardver hiba van?
(Újraindítás után kék halál, pedig az x600 drivere gond nélkül települ, viszont újraindítás után a kék halál jelenik meg. Kipróbáltam, hogy újraindítás nélkül átállítom a képernyő felbontását, de nem lehet,így is kék halál jelenséghez jutottam.)
Mi utalhat videókártya hibára. EGyre inkább arra gondolok, hogy megdöglött a videókártya.
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek erről.

Segítségeteket előre is köszönöm


kedd nov. 22, 2011 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
:hm: Hát én rákerestem erre a típusra.
A Toshiba magyarországi portálján ez a típus (már?) nem szerepel, a kanadain van róla infó. Ott viszont mindegyik modellnél azt írja, hogy a grafikus vezérlő Intel Extreme Graphics 2 with 64MB DDR shared video memory.


vas. nov. 20, 2011 22:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Köszönöm a segítséget.

Sikerült működésre bírni a winyót a notebookban is. Viszont az xp telepítése után, a videókártya driverét keresve, előállt egy probléma.
Ati radeon mobility x600 (ult. everest szerint ati radeon mob. x600 a videókártya drivere) driver telepítése, noti újraindítása után "kék halál"
Több helyről is töltöttem le (driverscollection,webcache.googleusercontent. ) x600 videókártyára vonatkozó drivereket, sikertelenül jártam. (Töbszöri próbálkozás után is kék halál.)
A noti max. 1024*768 felbontásban használható.
Szeretném megkérdezni, hogy tudtok e segíteni driverrel kapcsolatosan (http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a) , vagy hardver probléma miatt nem lehet feltelepíteni az ati driverét.

Segítségeteket, ötleteiteket előre is köszönöm


vas. nov. 20, 2011 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sajnos sok notesz bios eléggé le van butítva, de ha találsz olyan lehetőséget, hogy "reset configuration data", vagy "escd reset", akkor érdemes megpróbálni, nekem már több esetben segített. Hardver hiba esetén persze ez sem fog.


hétf. nov. 14, 2011 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Olyat még nem hallottam, hogy vinyó felismerés miatt kellene BIOS-t frissíteni.
Mivel használtan és vinyó nélkül vetted, még az is elképzelhető, hogy az IDE csatoló rész rossz.
Vagy elektronikusan, vagy valami kontakt jelleggel.
Talán pont ezért adták el.


hétf. nov. 14, 2011 5:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

Adott egy toshiba sattelite mx40 notebook. (1,6 ghz, 512 mb ram, philips dvd, wifi, sd card)

Winchester (IDE) nélkül, (használtan) vettem,és mikor egy samsung 80 gb hdd-t tettem bele, előállt egy probléma, nem ismerte fel a bios.A vinyó nem satás!
Szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben mi történhetett. Elképzelhető, hogy bios frissítést kell végezni. Kipróbáltam más 2,5 hdd-t is, sikertelenül jártam. Sőt a laptopon futtattam a windows live cd-t, usb-s eszközt csatlakoztatva, rendesen működött minden, lehetett a csatlakoztatott eszközt használni.
(A hdd más eszközben is, külső házban, külső vinyóként probléma mentesen működik)

Várom válaszotokat.

Köszönöm előre is a segítséget.


vas. nov. 13, 2011 22:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Ilyen kell neked! vagy ue két portos kivitelben,nem olcsó,de tényleg megbízható


pén. okt. 07, 2011 17:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Laci_L írta:
Hannibal írta:
Az átalakítókkal viszont óvatosan. Nagyon ajánlott kipróbálni vétel előtt azzal az eszközzel, amit rá akarsz dugni.

Hát igen, ezt írhattam volna. :wink:
De próba kellene mindenképpen. Itt a fórumon is volt már arról szó, hogy nem mindegyik volt alkalmas az illesztendő eszközhöz.


Én DSC riasztó központtal szeretnék összeköttetést, van valakinek tapasztalata ilyen téren?
Jó hozzá mindegyik vagy valami specifikus kell?


pén. szept. 16, 2011 5:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hannibal írta:
Az átalakítókkal viszont óvatosan. Nagyon ajánlott kipróbálni vétel előtt azzal az eszközzel, amit rá akarsz dugni.

Hát igen, ezt írhattam volna. :wink:
De próba kellene mindenképpen. Itt a fórumon is volt már arról szó, hogy nem mindegyik volt alkalmas az illesztendő eszközhöz.


hétf. szept. 12, 2011 14:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Az átalakítókkal viszont óvatosan. Nagyon ajánlott kipróbálni vétel előtt azzal az eszközzel, amit rá akarsz dugni.


vas. szept. 11, 2011 22:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
sanyi1979 írta:
Sajnos a mostani új laptopokból kihagyják az rs232 portot.
Van olyan új gép amiben még van?

Az újakban szinte biztos hogy nincs. De van átalakító bőven:
http://www.argep.hu/trend/USBR/Usb-rs232-atalakito.html


vas. szept. 11, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sajnos a mostani új laptopokból kihagyják az rs232 portot.
Van olyan új gép amiben még van?


vas. szept. 11, 2011 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
VadGyermek írta:
eSata csatlakozóval, vagy USB 3.0
Szerintem, és a gugli szerint is USB 3.0:
hwsw
computerworld
logout


pén. máj. 27, 2011 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!
Szeretnék venni egy új Laptopot. A kérdésem: USB 2.0 + eSata csatlakozóval, vagy USB 3.0, de eSata csatlakozó nélkül. Sajnos még nem láttam Laptopot USB 3.0 + eSata csatalkozóval.
Köszönöm a válaszokat!


pén. máj. 27, 2011 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
KépDe jó hogy reggeltél egyet,de minek,ill kinek?-Vegyé' onnan amit reklámozol hiszen van ott!


szer. máj. 04, 2011 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 13:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Én a Toshiba notebookra esküszöm. Találtam is egy jó webáruházat ahol online tudtam tanácsot kérni, hogy milyet érdemes venni, mert technikailag meg informatikai szempontból nem igazán értek hozzá :oops: . Ha valaki tud ajánlani hozzá olcsó használt aksit azt megköszönném (tartalékba).


hétf. máj. 02, 2011 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Most úgy őszintén mit vársz egy olyan cégtől aki gyakorlatilag csak a vistára rakott ebbe gépbe több memóriát,aztán semmit nem művelt vele azon kívül hogy egy év múlva felajánlotta a BIOS-fisit?
Még abban sem vagyok biztos,hogy akár egy másik 64-es OS hasítana-e rajta.
Akár W7 vagy egy bárminő linux-ott 'yo' 64 -alatt a Catalist-Center.Igaz,a lődözős FPS-ek is ritkaságszámba mennek ami nem pixeles....de szövegszerkeszetni talán még gyorsabb is lehet a rendszer mint vista alatt!? -vagy nem :wink:


kedd márc. 08, 2011 1:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2011 14:42
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Még annyit kérdeznék az ASUS A9RP-vel kapcsolatban hogy a vga drivert hogyan lehetne frissíteni,
mert a hivatalos oldalon 2006-os az legutolsó driver amit kiadtak hozzá és az ATI oldalán lévőket nem nagyon akarja elfogadni. Előre is köszönöm a segítséget.


hétf. márc. 07, 2011 18:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Nem hinném, hogy lesz még egy hosszabbítás :P


hétf. márc. 07, 2011 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hannibal írta:
XP SP3-nak 2014-ig van Extended Supportja...

Ha meg nem hosszabbítják mégegyszer. De addig biztos. :shock:


hétf. márc. 07, 2011 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
XP SP3-nak 2014-ig van Extended Supportja. Ez azt jelenti, hogy addig érkeznek hozzá biztonsági frissítések.
A szoftverek is nagyon sokáig még kompatibilisek lesznek az XP-vel. Tehát ezért nem kell leváltsd.


hétf. márc. 07, 2011 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2011 14:42
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Köszönöm a gyors választ nagyon sokat segített.
Azért szerettem volna a Win 7-et telepíteni erre az ASUS A9RP notira mert úgy tudom, hogy
az XP már nem sokáig fog élni nem lesznek hozzá újabb szoftverek.
De azért köszönöm a tájékoztatást és a segítséget.


hétf. márc. 07, 2011 15:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sajnos nem jó hírek.
A Celeron M 420 Socket M (PPGA478) foglalatú és 27W TDP-jű: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27149
A Socket M foglalatba a következő procik mennek bele, amik már kétmagosok:
Intel Core Duo T2050, T2250, T2300, T2300E, T2350, T2400, T2450, T2500, T2600, T2700
Intel Core 2 Duo T5200, T5300, T5450, T5470, T5500, T5600, T7200, T7400, T7500, T7600
http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_M
Viszont mindegyiknek 27W felett van a TDP-je, ami azt jelenti, hogy ha beleteszed a laptopba, nagy az esélye, hogy a hűtőrendszer nem fogja bírni és túlmelegszik.

A VGA-t tekintve pedig Asus honlapja szerint ATI Radeon® Express 200M (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ikR9WFshwKXUg4Fc) VGA van benne. Ez integrált VGA, nem cserélhető.

Win7-t lehet telepíteni rá. Driver gond nagy valószínűséggel nem lenne (nagyrészüket WU-ról leszedné, amihez nem talál, ott az Asustól leszeded a Vistás drivereket.)
Viszont ehhez a hardverkonfigurációhoz nem ajánlom (főleg ha nincs 2 GB RAM benne). Erre a gépre XP való.


szomb. márc. 05, 2011 18:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2011 14:42
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok. Van egy ASUS A9RP notim, és szeretnék bele egy kétmagos processzort vásárolni,
csak nem tudom hogy milyen illene bele, vagy milyet lenne érdemes bele tenni. Jelenleg egy Celeron m420 1,60mhz-s van benne.
A másik kérdés, hogy a vga-jával lehetne valamit kezdeni vagy nem érdemes.
Lenne még egy kérdés, hogy a win 7-et lehetne e telepíteni erre az ASUS A9RP notebookra?
A válaszokat előre is köszönöm.


szomb. márc. 05, 2011 15:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Valószínűleg vírusod van. Irány stell a security csoportban.


csüt. feb. 24, 2011 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sziasztok!

Adott egy Acer travelmate 2501 lc gép.

1. Rendszerfelállás után nem sokkal rengeteg súgó és támogatás ablak jelenik meg,amint becsukom újrakezdi de akkor már 10-et vagy még többet nyit meg. Folyamatosan tölt .

2. Újraindításnál meg sípol néha. csak újraindítás után előszöri bekapcsolásnál semmi.

Folyamatosan tölt,de mégsem történik semmi

Kicseréltem a hdd-t egy másikra újratelepítettem de ugyanaz maradt a helyzet.

Kicseréltem a dvd meghajtót semmi változás

HelpCtr.exe híbát ír ki néha. (0xc0000142) kóddal


Mit tegyek?


Előre is köszi a válaszokat.


csüt. feb. 24, 2011 10:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hannibal írta:
... Persze, ha a noti alján nincs erre lehetőség akkor patthelyzet...

Ez volt a havernál. A szervizben nem tökölnek: mondanak egy árat, és kész. Ha nem tetszik, kisétál az ügyfél az ajtón, és saját hatáskörben elizéli otthon a gépét. Ha meri. :)


kedd feb. 08, 2011 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
:shock: Húúú, ezek tényleg elég olcsók lettek valahogy.
Nekem még anno 20 ezret mondott a HP a 2 gigásra, de az lehet, hogy náluk akkor is drágább volt, mint máshol.
Ha lenne RAM ajtó, még a végén beneveznék egy 2 vagy inkább 4 GB-os CSX-be. :wink: Lenne 6 GB-om. De minek? :mrgreen: :lol:


kedd feb. 08, 2011 14:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Laci_L írta:
Egy haverom rakatott be +1GB RAM-ot a HP laptopjába 30 ezerért. Eszébe sem jutott szétszedni, garanciális. Meg nem is ért hozzá semmit sem.
...

:shock: :shock:
2 GB DDR3 SO-DIMM nagyságrendileg 5000 ft mostanság: http://ipon.hu/webshop/group/ddr3/1356/
1-2 csavart kicsavarni és egy modult bepattintani azért nem olyan nagy ördöngősség. :roll:
(Persze, ha a noti alján nincs erre lehetőség akkor patthelyzet.)


kedd feb. 08, 2011 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Laci_L írta:
Egy haverom rakatott be +1GB RAM-ot a HP laptopjába 30 ezerért. Eszébe sem jutott szétszedni, garanciális.

Nekem még éppen eszembe jutna, ha az enyém 'hagyományos' kivitel lenne. Így viszont eszembe se juthat, mert csak a ProBook megvásárláskor derült ki, hogy a hátoldalán ennek nincsenek meg a szépen kialakított RAM és vinyó fedelek, hogy az átlagember is hozzáférjen.
Ennek frankón egyben van a teljes hátulja, és én nem szívesen állnék neki se feszegetni, se a talp gumik alá nézni.
Más kérdés, hogy nem is igen kell. A HP-t kérdeztem előzetesen, hogy lehet-e náluk 3 GB helyett 4 GB RAM-mal kérni.
Azt mondták nem, a cikkszám szerint van legyártva minden, legfeljebb magam cseréltethetem. Így nem is náluk vettem, hanem olcsóbban, a szervizgarancia úgyis gyári.
2 GB RAM külön lett volna egy huszas, de akkor mi a csodát kezdenék a megmaradt 1 GB SO-DIMM RAM-ommal? :roll:
Az egész nem ér ennyit, bőven elég a 3 GB-is, hacsak nem akarnék virtuális gépet is futtatni laptopon. Vagy legfeljebb csak egyet egyszerre.
Végül is nem baj, így is jó. Nem is annyira a RAM csere talán, ami a szétszedés miatt korlátoz, hanem a vinyó.
Hiába 7200-as fordulatú, de csak ez a szűk keresztmetszet a sebességnél. Így nem lenne egyszerű akár bármi okból másikra, vagy esetleg SSD-re cserélni.
SSD a laptopba úgysincs nincs napirenden, és az meg tárolókapacitásban lenne korlátos.


kedd feb. 08, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hannibal írta:
HP-nál a RAM (és vinyó) bővítést Te is csinálhatod, nem kell szakszerviz hozzá. Így azért nem annyira drága szerintem.

Egy haverom rakatott be +1GB RAM-ot a HP laptopjába 30 ezerért. Eszébe sem jutott szétszedni, garanciális. Meg nem is ért hozzá semmit sem.
A vinyó csere is fura dolog. Megveszi a tag a laptopot, és már szedi is szét (ha meri, és ért hozzá). A kivett cuccal meg mit csinál egy átlag User? Így már biztos, hogy nagyon drága lesz a dolog.

Az emberek nagy része egy villanykörtét sem tud kicserélni (idézőjelben írva). A laptopról annyit tud, hogy kell bekapcsolni, és használni. Vagy azt sem. :)


kedd feb. 08, 2011 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
HP-nál a RAM (és vinyó) bővítést Te is csinálhatod, nem kell szakszerviz hozzá. Így azért nem annyira drága szerintem.


kedd feb. 08, 2011 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
rubix írta:
Hello,
újit a hp, és érdekelne, mit szóltok hozzá, hogyan kategorizálnátok ezt a gépet ...

Azért ez a kisbetűs megjegyzés a lap alján érdekes:

Idézet:
Ez a rendszer a Windows 7 szoftver telepítéséhez és funkcionalitásának teljes körű kiaknázásához továbbfejlesztett és/vagy külön megvásárolt hardvert és/vagy egy DVD-meghajtót igényelhet.

A DVD még érthető, ha nincs bele építve (így olcsóbb a gép). De az "egyéb" nyilván RAM bővítést jelent (ez már nem lehet olcsó).
Vagy még mire gondolhattak?

Azon meg csak mosolyogni lehet, hogy "síszezonra hangolva". Mi? a laptop? Azért mert van egy lila matrica rajta?
Amíg lószar van, addig veréb is lesz, mondja a közmondás.


kedd feb. 08, 2011 10:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 02, 2011 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Sajnos nekem is ez a problémám...mert ok, hogy tetszik és van benne kép és videoszerkesztő, amire szükségem is lenne a munkámhoz, de a többi...nem értek hozzá.
Csak ezeket a cikkeket találtam róla:
http://on.fb.me/g9pmTm
http://on.fb.me/h97Gmt
http://on.fb.me/fVOkFS

Ha esetleg megtudtok többet, hogy érdemes-e megvenni, akkor megköszönném, ha írnál, illetve írnátok ide.


kedd feb. 08, 2011 9:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Pontos típus ismerete nélkül nem tudunk mit mondani. Minőséggel nem lesz gond szerintem. Aztán majd kialakul, hogy milyen konfigurációk lesznek és milyen áron.


szer. feb. 02, 2011 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 02, 2011 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Notebook kérdések
Hello,
újit a hp, és érdekelne, mit szóltok hozzá, hogyan kategorizálnátok ezt a gépet www.hp.com/eur/rossignol
Szeretnék venni egyet, de én az ilyenekhez nem értek és nagyon megköszönném, ha segítenétek! Kössz előre is!


szer. feb. 02, 2011 11:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 345 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség