Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 3:02



Hozzászólás a témához  [ 345 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Notebook kérdések 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 06, 2006 14:44
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Harkány
Hozzászólás .
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene :) szeretnék véleményt kérni erről a laptopról:
http://shop.senorg.hu/shop.php?id=8405&mode=item

nekem vmi nagyon erős játék gép kellene.. dx10 stb.. jól látom h ebben a vga dx10es v ez vmi nagyon hát hogy is mondjam lebutítoo verzió? mert azon kívül h x2400 meg 256mb nem tudni róla semmit.. ezenkívül ez a 2 magos proci elég erős?

aztán: :D későbbiekben minden ugyanúgy "fejleszthető" mint az asztali pc-k esetében? pl: ha nagyobb winyó kellene netán.. v hogyan zajlik ezek cseréje? egyáltalán lehet laptopba vga-t kapni? vagy ezek ugyanazok mint az asztali pck-ben? bocs a sok hülye kérdésért de nem nagyon vagyok otthon laptop témában :D tudom egyszerűbb lenne "rendes" pc-t venni ilyen célra de mindenképpen laptopot hát hülyén hangzik de "kell" vennem :D

van itt még 1 apróság: bár lehet h ez csak nekem furcsa.. az megszokott dolog a laptopoknál h nincs rajta numerikus rész a bill.-en? mert a leírás alapján ezen nincs de a másikokon amiket néztem azokon külön írták h magyar+numerikus..

egyébként annak is nagyon tudnék örülni ha belinkelnétek pár hasonló erősségű gépet csak az összehasonlítás kedvéért :) v pár helyet ahol nézelődhetek :)

hát előre is köszi a segítséget :D

Üdv
Razor


kedd júl. 03, 2007 22:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
enhetvenes írta:
Hello mindenki, szeretnék egy kis segítséget kérni töletek:

meg tudná nekem mondani vki, hogy németo.-ban vásárolt laptop billentyüzetét érdemes-e magyarra cseréltetni (otthon v kint), vagy van-e arra mód, hogy magyar betüket is irjon??? Tehát, vhogy megváltoztatni a kiosztást. (a PageUp/Home/Alt és társai nem érdekesek)

Van nálam magyar xp, ha ezt felrakom akkor továbbra is "ä"-t ir "á" helyett?

Megéri billentyüzetet cserélni?

Vásárlás elött még megpróbálom talán magyar bill.-vel rendelni, de ez a Net-Shopos oldalakon szinte kizárt. Éspedig ott van (számomra) jó ajánlat..

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... rd-hp.html

http://www.idealo.de/preisvergleich/Pro ... y=minPrice


Itt a Pavilion terméktámogatási lapja: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=3380740&lc=en&cc=hu&dlc=hu&lang=hu&cc=hu

HP Vevőszolgálat:
(06 40) 200 629
8:30 - 18:00 között munkanapokon.
Ha megkérdezed, biztosan segítenek. Általában lehet billenytűzetet cserélni.


pén. jún. 08, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 21, 2006 8:52
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
Hello mindenki, szeretnék egy kis segítséget kérni töletek:

meg tudná nekem mondani vki, hogy németo.-ban vásárolt laptop billentyüzetét érdemes-e magyarra cseréltetni (otthon v kint), vagy van-e arra mód, hogy magyar betüket is irjon??? Tehát, vhogy megváltoztatni a kiosztást. (a PageUp/Home/Alt és társai nem érdekesek)

Van nálam magyar xp, ha ezt felrakom akkor továbbra is "ä"-t ir "á" helyett?

Megéri billentyüzetet cserélni?

Vásárlás elött még megpróbálom talán magyar bill.-vel rendelni, de ez a Net-Shopos oldalakon szinte kizárt. Éspedig ott van (számomra) jó ajánlat..

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... rd-hp.html

http://www.idealo.de/preisvergleich/Pro ... y=minPrice


szer. jún. 06, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, az Acer lehetne egy kicsit masszívabb, de hát ez van :D


hétf. ápr. 16, 2007 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A pontos tipus: Toshiba Satellit A100-906 -> ár: 249.900Ft+áfa, de ez januári ár! Ja és januárban még valami VB hivatalos focilabdával akcióban!

A két betüre én sem tudom a magyarázatot, csak kimásoltam és idetettem! Link nincs! :( A tipust sem találtam csak külföldi oldalakon, de 100% hogy lehet nálunk is kapni! Tudtommal miskolcon is!
De odáig még nem jutottam!

Még annyit hogy tényleg halál az ACER billentyűje, megnézegettem azt is, a taperolás közben, ujjabb boltokban. És hát rögtön az első lávány ugy fogadott hogy az egyik billantyű kicsi lapocskája fel volt jőve és hát a többi sem volt olyan nagyon biztosan odaragasztva, a többinél is kicsit megnéztem hogy feszegetésre hogy reagál, és hát masszivságra jobbank tüntek mint az ACER!


vas. ápr. 15, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
energoman írta:
Szeritnem én a Tosahiba mellet fogok dönteni és annyi amenyit irtam!
Core2 Duo T5600(1.83GHz),1GB DDR2 (533MHz),100GB(5400rpm) SATA,15.4" Wide XGA CSV VA,DVD-Super-Multi (+-R DL),NV G73(256MB),Intel 11a/b/g (13ch) - Golan,Bluetooth...
[...]

Megj.: mi baj a clevo-val?
üdv
Eme konfig mi pénz? A CSV VA betűket nem tudtam lefordítani... Link? :)
Ha webkamera is van benne (nem feltétel, de jó lenne), akkor pont ilyen kell nekem is tartalomra.

A Clevoval sok baj nincs, az ár/érték mutatója a legjobb, csak mindig vannak vele apróbb bosszúságok, pl. le nem álló hűtés, vékony műanyag ház, és a legnagyobb hiba: azt a nyüves BT-t még mindig csak külön lehet belerakatni, de opciósan, mert ha BT van, akkor WLAN nincs, bár ez utóbbit végre már alapból beleteszik. További hátránya, hogy csak pöstön szervizelik...

TargeT: szerintem a színhűsége semmivel nem jobb, mint matt társaié. S-PVA-t a fogyasztása miatt nem kapnak a notik. A kontrasztaránya és látószöge garantáltan jobb a fényesnek, de a tükröződés tényleg gáz... Ha már fényes, legalább egy CRT-ken szokásos AR-t kaphatott volna. Akkor nem lenne vele semmi bajom.

Hannibal: az Acerben nem csoda, ha jó a kijelző, elvégre ott vannak az LCD monitor piacon is, és nem is szerepelnek rosszul. Ami az Acerben nekem "halál", az a billentyűzet. Nekem nagyon nem jön be, és az íves kialakítás miatt rengeteget melléütök.

Üdv!


vas. ápr. 15, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem Acer notim van, aspire 5024 wlmi, koleszba nagyon vegyes a notebook választék: MSI, Fujitsu, HP, Albacomp, LG, szinte minden. Amit észrevettem, hogy a látószög talán az enyémnél a legnagyobb.
Minőségre meg vagyok elégedve az Acerral, talán a teteje lehetne egy kicsit masszivabb, de nem vészes.

Én egy ilyet vennék szívesen:
http://www.ramiris.eu/termek.php?cikkszam=16825&page=1 Az ára kb 315ezer

vagy

http://www.bestbyte.hu/rbb.php?l=hu&s=0 ... 1&pi=12123 340000


pén. ápr. 13, 2007 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
McLaca írta:
Viszont a másik dilemmám, hogy fényes legyen a kijelző, vagy ne... Láttam jópár fényeset élőben, és bizony még a fehér képnél is vígan láttam magamat a kijelzőben visszatükröződni (de lehet, hogy az üzletben volt túl világos).

:hm: Én fényeset nem vennék :!: Azt nem tudom mondani, hogy semmi pénzért, mert a komolyabb kivitelnél "divat" lett ez az izébizé shine, meg akármi fényes kivitel.
Én meg nem tükörbe akarok nézni, hanem inkább mattos felület jön be. Különösen hosszabb távon.
A fényes élénkebb színeit inkább kihagynám, ha egyáltalán tényleg élénkebb.
Ez még mindig szubjektív.
A látószöggel kapcsolatban viszont nem tudom, van-e, ha meg nincs miért nincs mondjuk S-PVA panel a notikban. :roll:

Úgy látszik sokkal több helyen kell taperolnom nekem is melegedés ellen energoman tapasztalatai alapján. :wink:
Valamikor én is Clevoban gondolkodtam, de mintha lemaradtak volna az utóbbi időben. Igaz nagyon nem is keresgéltem ezt a típust mostanában.


pén. ápr. 13, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tegnap végigtapiztem a metróban egy vagon laptopot!
Az össezs tökre meleg volt, igaz a a FS pont a érintőegerhuzigatósizébizénél, de mondjuk a ASUS meg pont a billentyű alatt. Most hirtelen nem tudom de talán az ACER volt az éritőérzékelő mellett balra meleg. Kezd tetszeni az asus, kinézetre!
(Nem rossz szempont!)

Szeritnem én a Tosahiba mellet fogok dönteni és annyi amenyit irtam!
Core2 Duo T5600(1.83GHz),1GB DDR2 (533MHz),100GB(5400rpm) SATA,15.4" Wide XGA CSV VA,DVD-Super-Multi (+-R DL),NV G73(256MB),Intel 11a/b/g (13ch) - Golan,Bluetooth...

Ez már 3szor olyan gyors lesz mint a mostani asztali, amit teljesen ki akarok váltani! Az asztali meg marad tesómnak!

De ha még más tapasztalataim lesznek akkor majd irok!

Megj.: mi baj a clevo-val?
üdv


pén. ápr. 13, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos igen, én is egy 15,4"-os darabot akarok, a széles XP asztal jól jönne...
Viszont a másik dilemmám, hogy fényes legyen a kijelző, vagy ne... Láttam jópár fényeset élőben, és bizony még a fehér képnél is vígan láttam magamat a kijelzőben visszatükröződni (de lehet, hogy az üzletben volt túl világos). Ráadásul fényes ide, vagy oda, igen hókadt színei voltak, szóval normál kijelzőben jobb színhűséggel rendelkezőket láttam már, mint fényesben (a megfizethető kategóriában). Viszont az is igaz, hogy a fényesnek összehasonlíthatatlanul jobb a kontrasztaránya és a látószöge. Dilemma...

Apropó FuSi és az ár/érték: szerintem az MSI ugyanazt hozza, és lehet, hogy minőségibb.
Az Acer gépekkel én is szemeztem, de azoknak valahogy orbitálisan nagy a kasztnija, és a billentyűzete mindnek be akar esni gépelés közben (hosszú távon rendkívül idegesítő).
Az is furcsa, hogy egyes gépekben állandóan megy a venti, másokban szinte alig, azonos proci mellett, ez sem mindegy a zaj szempontjából. Megintcsak kérdés, hogy kell-e rendes 3D-s kártya a gépbe, mert az a fogyasztást növeli, a zajt és hőt is, míg igen ritkán használnám, és amire használnám, azt egy integrált is elbírja... Viszont normális kiépítésű gépben mindegyikben van 3D kártya is, pedig anélkül épp jó árban lenne...
Amit akarok egyébként, az egy 1,8-as C2D (esetleg 1,66, de azt nem igazán szeretném), 1GB RAM-mal, vagy dualos alaplap esetén 2×512-vel, min. 100GB vinyó (bár ez nem érdekes, van mellé 160-as külső, tárolónak), WLAN, BT, ha lehet, webcam, és lehetőség szerint 4 USB (a 3 az kevés), mindez Intel chipsetes deszkán, bruttó 300k HUF körüli áron.
Csak vegye meg valaki a Clevomat. :D

Üdv!


csüt. ápr. 12, 2007 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az a nagy baj hogy rengeteg van, és nehéz dönteni, meg ugye az ember a lóvét is sajnálja rá.
A kezmelegre nem is gondoltam, ujabb szempont legalább! :)
A akukrol nem tudtok mondani valamit, tudom függ a konfigtol de azért azt tudjuk hogy rengeteg különbség van a gép+akku között.
Egy példa: a canon ixus55 fényképezőm 700mAh akkuval egy napig majdnem birja vakuval 2,5"os kijelzővel (1,5h töltésidővel). egy canon A60 vagy testvérei 4db 2000mAh-s akuval nem birja eddig (a töltésidő rengeteg).
Szóval ilyen összehasonlitásokat tapasztalatokat nem tudtok, véletlenül?

üdv
energo

(lehet átirok a hardverba hogy nézzenek be ide néhányan)


csüt. ápr. 12, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szubjektíve. A FuSi beépített teljesítményben, ár/érték arányban elég jó.
Nekem az a bajom vele, hogy bármelyiket végigtaperoltam működés közben, a ház kellemetlenül langyos, meleg volt a jobbkezemnél a billentyűzet alatt. A többi mintha nem.
Nekem bejönne a HP, csakhogy ebből vagy lespórolnak a prociból, memóriából, videokártyából, HDD-ből, vagy túl drága. :cry:
Az Asusban is gondolkodtam.
Mostanában valahogy, bár nem túl nagy meggyőződéssel kezdek áttérni Acer irányba. Ezeken még soros port is szokott lenni, ha még valakit ez manapág érdekel.


csüt. ápr. 12, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kiváncsi vagyok milyen mellett döntesz, légyszi tájékoztass már. Majd én is irom keresési eredményemet.
Én is legkésőbb a jövőhónapban akarok venni egyet notit. De ugye látni lenne jó, már sokat végfogdostam, olyan média cora ...., de még igyis nehéz. Még a Apple-melett is gondolkodtam de ha már veszek olyat veszek ami tetszik is. És apple árat nem akarok érte adni.
Amugy nekem egy Toshiba Satellite A100-906 vagy milyen jött be árba, és ugye csak toshiba. De ennek az árára ugy emlékszem 249eFt+áfa volt. (eddig emellett vagyok de nagyon huzok az acer-ek fele is)

Egyébként mekkorát akarsz venni? Szeritnem egy 15,4" ami kell egy laptopból!


csüt. ápr. 12, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A FuSi szeret széthullani, és a garanciát is fukarul adják. Én amondó vagyok, hogy 2 év gar. alatt nem érdemes notival foglalkozni. A Lenovót tudom, hogy ronda, viszont minőségi. Az Asus-szal nekem sok bajom nincs, elvégre a routerem is az, és igen jól sikerült, megbízható darab, viszont alaplapból ma nem vennék Asus-t. Ettől viszont a notijai még jók lehetnek. Csak azért gondolkodtam rajta, mert van pár megfizethető darab belőle, és ismeretségi körömben van többféle Asus noti is, és jól bírják. Persze nem elég ahhoz, hogy kijelenthessük, jó, vagy rossz...
Amúgy az, ha sok lyuk van rajta, előny.

Üdv!


csüt. ápr. 12, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Semmit sem vannék Asus-ban egy dvd-iró volt az utolsó csepp. Meg rengeteg lyuk van rajta de mondjuk nem lehet azt mondnai hogy nem jól néz ki. kifejezetten nincs tapasztalatom az asus laptopokkal szóval ez csak a megérzésem!
De lenovot vettünk itt az egyetemen, jol muködik de nem egy jolkinéző laptop, de amire itt használják tökéletesen jó!
toshiba-ba gondolkodom én! De nagyon drága egy mondjuk megfelelő darab 250e-töl kezdődik!
Fujitsu laptopok hát mit mondjak jónak tünnek de nem egy jól kidolgozott darabokat árol bár vannak jobb darabjai. Ezért is félek az MSI-töl is, bár a benne lévő dolgokban szereintem jó áron adogatják.

köszi a véleményt

1-0 -> a C2D-nek


szer. ápr. 11, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én maradnék a C2D-nél, bár nagyon drága, viszont nagyon jó. Csak teljes Intel platformban érdemes, tehát intel chipsettel együtt.

Asus-t miért nem vennél? Volt már? (Ezt azért kérdeztem, mert nem tudok dönteni Lenovo és Asus között.)

Üdv!


szer. ápr. 11, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok
Notebokban
Amd Mobil procisat vagy x2 turiont érdemes venni
A mobilbol az MT-s vagy az ML-est érdemesebb venni. Különbségnek csak a teljesitményfelvételt láttam! pl MT 25W, ML 35W!

Vagy vessem el teljesen az amd-t és inkább intel core2 mobil legyen!

Van valakinek rossz tapasztlata MSI notebokokkal, esetleg Acer-rel.
ASUS kizárva, nem merek bevállalni egyet sem!

Megj.: strapás kell ami nem fog 2 perc alatt darabokra hullani és kotyogni mindenféle nyitogatósrész, az aksija is olyan kellene amiben egy Paks veszett el, és évekig nem kell tölteni !
Tehát nincsenek igényeim!

üdv
energo


kedd ápr. 10, 2007 16:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 28, 2006 8:46
Hozzászólások: 12
Hozzászólás HP nx6125 Administrator Password
Sziasztok!

HP nx6125 típusú notebook, Administrator Password-jét szeretném kiiktatni (a BIOS-ba nem enged belépni a jelszó nélkül, ami elfelejtődött). A HP hivatalos oldaláról letöltött leírás, a gombelem eltávolítását javasolja, ezzel elvileg törlődik minden jelszó. A hétvégén szét is szedtem, kivettem az elemet 1 órára (persze előtte az aksit is kiszedtem), aztán visszaraktam, összeraktam, de sajnos továbbra is kéri a jelszót. :( A dátumot egyébként elfelejtette.
Van valami tippetek.

Köszi előre is!


hétf. ápr. 09, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Hali!

lehet elhangzott már a kérdés, bocsássátok meg lustaságom h nem olvastam vissza.. :P

notebookomban van:Hybrid TV tuner (PCIe 54 format)

ez mi??

van akkor tv tuner benne vagy nincs?? és ha van h kell előhalászni, h tudom használni?


köszi a válaszokat


szer. márc. 07, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 13, 2007 16:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Notebook vásárlás elött mindenképpen érdemes elolvasni! Hasznos, érdekes leírások és ötletek, remek tanácsok vásárlás elött!: http://ipon.hu/?art=46


szer. márc. 07, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 8:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
McLaca írta:
Általában az integrált VGA-val eladott gépekben nincs kialakítva a külön VGA-nak a hely (ha még az alaplap tudná is kezelni), szóval azok nemigen bővíthetők. Ha néha játszol, akkor a felbontás és részletesség kompromisszuma mellett az IGMA950-nel megteheted, de csodát persze nem szabad várni. A Tomb Raider Legend 800×600-ban kényelmesen elfut rajta, néha-néha lassul csak be egy-egy nagyobb térnél. Viszont ha tényleg csak ritkán játszol, akkor felesleges egy külön VGA-val szerelt gépben állandóan fűtenie és fogyasztania a gyorsabb 3D kártyának, csak az akkuidőt csökkenti és a zajszintet növeli.
Egyébként ez egy tipikusan olyan kérdéskör, ahol a puding próbája klasszikus szólás a követendő, mert mindenkinél egyéni az, hogy mi a már "játszhatóan elfut" kategória.

Üdv!


Hát, nagyon köszönöm a segitséget...igazábol ha a call of duty elfut rajta nekem más nem is kell:P


vas. dec. 24, 2006 22:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Általában az integrált VGA-val eladott gépekben nincs kialakítva a külön VGA-nak a hely (ha még az alaplap tudná is kezelni), szóval azok nemigen bővíthetők. Ha néha játszol, akkor a felbontás és részletesség kompromisszuma mellett az IGMA950-nel megteheted, de csodát persze nem szabad várni. A Tomb Raider Legend 800×600-ban kényelmesen elfut rajta, néha-néha lassul csak be egy-egy nagyobb térnél. Viszont ha tényleg csak ritkán játszol, akkor felesleges egy külön VGA-val szerelt gépben állandóan fűtenie és fogyasztania a gyorsabb 3D kártyának, csak az akkuidőt csökkenti és a zajszintet növeli.
Egyébként ez egy tipikusan olyan kérdéskör, ahol a puding próbája klasszikus szólás a követendő, mert mindenkinél egyéni az, hogy mi a már "játszhatóan elfut" kategória.

Üdv!


vas. dec. 24, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 8:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Videokártya
Sziasztok!

Uj laptopot szeretnék venni és érdekelne, hogy az Intel GMA 950 integrált videokártya milyen, mert ezt látni szinte az osszesben... Néha szeretnék azért játszani is vele, elpötyög ezen vagy érdemes valami normális kártyát nézni?
Másik kérdés: ha ez az integrált kártya van, van rá mod,hogy berakjak egy másikat? Vagy esélytelen, hogy lesz neki hely?!:S
koszi


vas. dec. 24, 2006 8:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Laptoposok!

Létezik olyan progi ami kicsit okosabban kezeli az energiagazdálkodást, mint a windows?
Most konkrétan az kellene nekem, hogy mikor lecsukom akkor készenléti állapotba rakja magát, de ha mondjuk megy a winamp, akkor ne


szer. dec. 20, 2006 16:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 02, 2006 13:44
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tata
Hozzászólás 
Az előbbiekhez:

Hardware Test
COM Port: gtnozapp0 ?????????????????????????????
Firmware version: 3.15.0Hd (Date: Feb 06 2006, Time: 12:53:15)
Hardware version: 2.1
FPGA version: n/a
MAC Address: n/a
IMEI number: 359835001437827
Own phone number: n/a
IMSI number: 216303010264476
Serial number: GA2369G0PX
Server version: n/a
Driver version: n/a
Operational test
PIN code status: PIN Ready
Network operator:
Network selection mode: Automatic
Signal strength: 0,0
Power up radio: On
Current radio: On
GPRS Settings
GSM Network registration: Not Registered ??????????????????????
GPRS Network registration: Not Registered ??????????????????????
GPRS Network attachment: Unattached ??????????????????????
APN: 1,"IP","wnw","",0,0
WLAN Settings
WLAN in range and available: n/a



??????? vajon miért


hétf. dec. 04, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 02, 2006 13:44
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tata
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet,megcsináltam!

Ez volt az első szoftver és hardver amit újra visszaraktam rá,de sajnos így sem regel fel a hálózatra! :cry:

Ha van még valakinek ötlete,légyszíves írja meg!

Előre is köszönöm!


hétf. dec. 04, 2006 17:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 02, 2006 13:44
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tata
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy HP Pavillion ze 4453 típusú laptopom!
Alapjában meg vagyok vele elégedve!

Azonban.....

Vettem a T-Mobilnál egy netkártyát,internet előfizetéssel (sajnos ahol lakunk nincs másra lehetőség)!

A kártyához kapott szoftvert ( globe trotter... ),ahogy kell feltelepítettem,a notit újraindítottam!

A kártyát behelyeztem a PCMCA aljzatba és a noti ahogy kell felismerve az új hardvert,szépen fel is telepítette annak összetevőit!

Eddig minden OK !

A szoftvert elindítom és ahogy kell kéri a PIN-kódot!

A probléma ekkor kezdődik...

A PIN megadása után a kártya megpróbál regisztrálni a hálózaton,de sajnos nem tud !!!! ???? :(

Miután két napon keresztül nem tudtam mit kezdeni vele,bevittem a T-Mobilhoz,hátha Ők okossabbak.

A szervizes ( aki tényleg nagyon rendes volt ), :D mindent elkövetett,a sikerért ( netkártya csere,sim kártya csere,újra telepítés,com portok cseréje ) !
A srác berakta a netkártyába a saját sim-jét,amin nincs aktiválva a 3G szolgáltatás és tökéletesen regelt a netre!
Hat óra próbálkozás után egy kölcsön notival és azén sim-emmel tökéletesen működött a rendszer!

A kérdésem a következő : az én notimon miért nem tud regelni a 3G-s sim a hálózaton ???? :cry:

A válaszokat előre is küszönöm!

További szép napot mindenkinek!


szomb. dec. 02, 2006 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Adok.
Nem az XP-vel van a baj, hanem az AMD által rosszul implementált megoldásra.
Ugyanis Inteléknél a hordozható/laptop beállítás korrektül működik.

Sutszi: a NOOP a no operation megfelelője, tehát lekapcsolja - ha még csak századmásodpercekre is - a procit. Az FSB-vel és feszültséggel meg a Centrino HW Control tudott játszani bizonyos határokon belül. Végülis rá lehet ereszteni a mostani procikra is, legfeljebb nem működik. :)

Üdv!


vas. nov. 26, 2006 1:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
McLaca írta:
...

Hannibal, a tesztekben nagyon jól teljesítettek akkuról a Turionos gépek, azonban az üzemidejük kevés volt, szóval elvileg akkuról náluk ez az alap. BIOS-ban nem lehet visszavenni?

Üdv!


De ez így teljességgel logikátlan. Ha hálózatról megy, akkor csökkenti, ha aksiról akkor nem?

Update: windows-m olyan hülye mint a *******

Ugyebár energiagazdálkodásba van olyan, hogy hordozható/laptop. Erre volt állítva, és úgy működött ahogy fentebb írtam. Áttettem asztali-ra, most pont fordítva működik, ahogy nekem kell: aksinál csökkenti, hálózatról nem.

Erre adjon valaki nekem ésszerű magyarázatot...


szomb. nov. 25, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sutszi, nem arra a progira gondolsz, ami folyamatosan NOOP utasítást nyom a procinak üresjáratban?
Vagy esetleg a Centrino Hardware Controlra? Utóbbi tudtommal csak Dothanokkal működött.

Hannibal, a tesztekben nagyon jól teljesítettek akkuról a Turionos gépek, azonban az üzemidejük kevés volt, szóval elvileg akkuról náluk ez az alap. BIOS-ban nem lehet visszavenni?

Üdv!


szomb. nov. 25, 2006 3:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez engem is érdekelne, illetve lenne egy kérdésem is:

Ugye nekem AMD Turion64 ML-34-es procim van. Ehhez fel van téve az AMD drivere ami csökkenti a sebességét 800 MHz-re ha nem kell kakaó. Namost ez szépen működik is, amikor hálózatról megy, szépen variálja a frekit, de amint kihúzom a konnektórból beáll statikusan 1800 MHz-re (ez a max). Miért csinálja ezt? Még ha forítva csinálná, nem érdekelne különösebben, de hogy pont aksis uzemmódban nem csökken a freki.....


pén. nov. 24, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
USB-s be, ebbe egy USB hub ebbe meg beledugsz egy USB-s LAN kártyát, vagy ami még épp hiányzik.


kedd nov. 14, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 14, 2006 13:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás PCMCIA
Sziasztok!

Van egy kis problémám.. Lehet, hogy csak lama vagyok, de laptopban nem mozgok otthonosan.
Van egy régi laptopom..apróbb dolgokra megfelelő.
Nincs rajta USB sem Ethernet csatlakozó.
Viszont van két PCMCIA csatlakozó rajta, és van USB-s PCMCIA-m és Ethernetes is.
A gondom az, hogy a két PCMCIA kártyát egymás alá kell bedugni, viszont a kilógó részek nem férnek el egymástól. Van erre valami megoldás?

Előre is köszi

Dream


kedd nov. 14, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Sziasztok.

Az alábbi monstrumom van Toshibáéktól, Duo Core 2 T7200 @ 2Ghz, 2 GB RAM (667), 200Gb SATA, Nvidia GeForce Go 7900 GS GDDR3, 17"

A kérdésem az lenne, hogy tudtok valami megoldást arra, hogy lehetne csökkenteni a procik feszültségét (RM Clock-al próbáltam de nagyon nem megy neki) mert szinte állandóan megy a ventillátor... és ez baromira zavar. A "belső" ventillátort már le tudtam állitani a BIOS-ba de a processzorét nem... A régebbi Fusimnál gyönyörűen ment az RMClock, sokszor meg sem nyikkant a gép mert alacsonyan tartotta a feszültséget (mint például netezés közben). Crystal CPUID-t is próbáltam, egyenlőre még nem ismerem a programot és nem engedte 1V alá, ami már így is nagy szó.

Barátkozzak meg a Core Duo 2-vel, mint állandó ventillátoros notebook-al? (Állítólag pont az energiatakarékossága miatt jó a Core Duo 2)...

Ötlet? Köszi


pén. okt. 27, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 13:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemrégiben hozzájutottam egy leselejtezett Acer Extensa711TE típusú notebookhoz. A win98 ment rajta, csak a winyója volt rossz, néha fel sem pörgött, és nem észlelte a bios. Ezért vettem hozzá egy másikat, amit szépen fel is ismer, csak a cdromot nem tudom feltelepíteni, és ezáltal a windowst sem. A dos az megy rajta, de valahogy a cd-romot nem ismeri fel, pedig már azt is vettem hozzá másikat. Már a gyártó honlapján lévő telepítési információkkal is próbálkoztam, sikertelenül. Örömmel venném, ha valakinke lenne egy ötlete, hogy mivel tudnám megoldani ezt a problémát.
Köszi előre is!


pén. okt. 20, 2006 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Én is laptop vásárlásra adom a fejem, következő fizuval.

Amire szükségem lenne:
-asztali gép helyett használnám, az akksi ereje nem játszik, eladó lesz :-)
-max 1 ventillátor legyen benne, az se sűrűn menjen, tehát kifejezetten hűvös gép kell
-HW teljesítménye nem érdekel, irodai munkára kell, esetleg 1-2 film
-Linux lenne rajta (UHU vagy Debian), semmi plusz extra periféria, csak ami alapból benne van

Amit kinéztem, az albacomp "óccsó" sulinetes gépei:
http://shop.albacomp.hu/index.phtml?op= ... ek_id=2977
http://shop.albacomp.hu/index.phtml?op= ... ek_id=2781

Nem tudom, ezek mennyire hangosak, a kivánalom az lenne, hogy ha egy (kis erőforrás igényű) program fut a háttérben, egyáltalán ne is legyen hangja, mert aludni akarok mellette :-)

Érdekel minden olyan típus, amit úgy ismertek, hogy hangtalan jószág.

Kösz:
chx


szer. okt. 18, 2006 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Szabolcs írta:
Sziasztok!
Van egy fura kérdésem: kb. 1 hónapja vettem egy Toshiba L100-112 laptopot. Elvileg akkor jött be. Most néztem a Toshiba weboldalán és már csak a kifutott/nem árusított termékek között találtam meg! Az ExtrémDigitalnál is lekerült az árlistáról egyik napról a másikra! Ez hogyan lehet??? 1 hónap alatt el is avult??
Előre is kösz a választ!
Üdv: Szabolcs


Szia!

Gyorsan jönnek-mennek a szériák http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/home.do?LNG=23&service=CE
A fenti oldalon tudod regisztrálni a géped, illetve megtalálsz hozzá minden drivert, egyebet.


szer. okt. 18, 2006 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Azt a rohadt, hogy lehettem ilyen vak. Nem tudom hány leírást olvastam róla és nem tűnt fel.... ÁÁÁÁÁÁ.

De mentségemre legyen mondva, hogy ami normális leírás az mind úgy van, hogy Acer Aspire 3020/5020 Series. Áhhh, de idegesítő.
Na mind1. Annyira nekem nem kell az a bluetooth, hogy vegyek hozzá külön usb-s kütyüt.


pén. szept. 29, 2006 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Aki tudja, hogy hogyan kell egy Acer Aspire 5024WLMI-ben beizzitani a bluetoothot, az irja meg pls.

Ha megnyomom az elején azt a kis vacok gombot, azt irja, h no device. M$ oldalán volt egy leirás, h egyes bluetoothok nem mennek sp2-vel, illetve az sp2 beépitett bluetooth illesztőprogramjával. A megoldás, h újra kell rakni a driverét. De a probléma, hogy sehol nem találok drivert hozzá :(

Köszike.


Rakj bele 1 Usb-s bluetooth adaptert és menni fog. :)
Ugyanis ahogy itt olvasom http://www.notebook.hu/notebook/acer/aspire/aspire5000/aspire_5024wlmi
nincs benne gyárilag.
Az enyémben is vannak az elején gombok, de egyik sem üzemel, mert a hardver része nem került beépítésre.http://www.notebook.hu/notebook/acer/aspire/aspire5000/aspire_5002lm_

Üdv.:Lacza


csüt. szept. 28, 2006 22:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Aki tudja, hogy hogyan kell egy Acer Aspire 5024WLMI-ben beizzitani a bluetoothot, az irja meg pls.

Ha megnyomom az elején azt a kis vacok gombot, azt irja, h no device. M$ oldalán volt egy leirás, h egyes bluetoothok nem mennek sp2-vel, illetve az sp2 beépitett bluetooth illesztőprogramjával. A megoldás, h újra kell rakni a driverét. De a probléma, hogy sehol nem találok drivert hozzá :(

Köszike.


csüt. szept. 28, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Bocs, mégvalami!
Van a gépben egy DualLayer-és DVD író. Eddig azonban ha DVD-ről (gyári vagy írott) csináltam egy másolatot, minden egyes alkalommal elrontotta. De olyan szinten, hogy a másolt lemez asztali gépbe, DVD olvasóba, vagy visszatéve a laptopba csonttá fagyasztott mindent!! Próbáltam több féle progivalis de az eredmény ugyanaz! Ilyenkor mi van??
Ezt is köszi!
Üdv!


vas. szept. 24, 2006 17:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy fura kérdésem: kb. 1 hónapja vettem egy Toshiba L100-112 laptopot. Elvileg akkor jött be. Most néztem a Toshiba weboldalán és már csak a kifutott/nem árusított termékek között találtam meg! Az ExtrémDigitalnál is lekerült az árlistáról egyik napról a másikra! Ez hogyan lehet??? 1 hónap alatt el is avult??
Előre is kösz a választ!
Üdv: Szabolcs


vas. szept. 24, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szerintem bármilyen DVD írót beletehetsz. Nézz szét a kiskerarak.hu-t, hátha találsz valamit.


szer. szept. 20, 2006 13:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Sziasztok! Egy ismerős számára keresnék egy "Dell 600-as" (csak ennyit tudok róla) laptophoz dvd írót. Jelenleg cd író van benne, ezt szeretné lecserélni.
Én nem igazán értek a laptopokhoz, ezért fordulnék hozzátok!
Próbáltam keresgélni a neten, de nem találtam semmi használhatót, inkább csak kész konfigokat. Hol lenne érdemes nézelődni?
Egyáltalán egy Dell laptopba csak Dell dvd írót lehet beletenni?
Előre is köszi a válaszokat!


szer. szept. 20, 2006 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nézz itt szét: Compaq Presario 700EA Notebook Software & Driver downloads


hétf. szept. 18, 2006 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 18, 2006 9:23
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok

Adott egy Compaq Presario 700EA laptop és nagyon nagy szükség lenne a BIOS frissitésre de sehol nem találok hozzá biost.
Valaki aki ért hozzá tapasztalatabb?


hétf. szept. 18, 2006 9:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha neked is 802.11g van, akkor az is kell tudja az 54 Mbitet. (802.11b: 11Mbit, 802.11g: 54Mbit, 802.11n: 108Mbit.)


Videómemóriát sztem a BIOS-ban tudod állítani. VGA Memory size a neve vagy valami ilyesmi.


hétf. szept. 18, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Makó (Jeruzsálem mellet :)
Hozzászólás Első Notebbok!
Hy mindenkinek!

Nemrégiben vásároltam egy Fujitsu Siemens AMILO Pro V8010 Típusú notebookot és vlna egy-két kérdésem mert az az első laptopom.

A gépben egy Mobile Intel(R) 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family videovezérlő van, amely max. 128MB-nyi megosztott memóval rendelkezik. Mikor belemegyek a vdeovezérlő szoftverébe ott az van kiírva, hogy min. 8MB - max. 128MB és jelenleg 41MB. Az volna akrdésem, hogy hol tudom beállítani, hogy hány mega memót használjon?? A progiban nem lehet, a BIOS-ban sem találtam semmi ilyet... Arra gondoltam: lehet, hogy mikor grafikus alkalmazást futattok automatikusan beállítja pl. a 128MB használatát?? Vagy ez hülyeség??

Van a gépben integrált WLAN: Broadcom 802.11g. Szereném megkérdezni, hogy mit jelent a 802.11g, mert láttam egyik ismerősöm PCMCA-os WLAN kártyáját, amin ugyanez az az adat fel volt tüntetve. Ezzel nincs is gondom, csak míg az ő kártyálya 54Mbps-t tud, addig az enyém csak 11Mbps-t...

Egyenlőre ennyi. Lehet, hogy a kérdéseimre a válasz triviális, de nekem ez az első notebookom és nem vagyok még egészen otthon a témában... :oops:

Üdv.: Blaziusz


pén. szept. 15, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Hali Dell Inspiron felhasználók!

Valaki próbálta már a laptopot routerre kötni? Én egy D-link DI 524-esre próbálnám, der nem kommunikál a routerrel. Ha közvetlenül a kábelmodemre kötöm, akkor működik. Már feltettem a kérdést az internet topicban is, de gondoltam, hátha a laptoposok között van valaki aki találkozott már a problémával.
Előre is köszi.


hétf. aug. 21, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
X600 nem rossz vidkari :wink:


csüt. aug. 17, 2006 9:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 345 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség