Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 11:56



Hozzászólás a témához  [ 345 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Notebook kérdések 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 17, 2006 9:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szaiasztok. Kellene 1 kis segítség, mert én is a választéktol nem jutok semmire.
Szeretnék 1 notit.Nekem a méret a lényeg, legalábbis 14esnél nem akarok nagyobbat. Viszont nem baj,ha azért műköne rajta minden. Néztem az Fs amilo 1437es sorozatotát (az ügye 15ős). és van az amilo 6453 noti a saturnba, abba x600as videokari van. Ez lenne, amelyik tetszik, de ez a videokari nem tudom mire elég...Ja és tényleg ezek a zone notik milyenek?


csüt. aug. 17, 2006 9:49
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Legfeljebb el lehet gondolkodni azért manapság már 2x512 MB RAM-on.
De persze ez pénzkérdés is. :( Igaz 512-vel már jól fut az XP.


csüt. aug. 17, 2006 9:07
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:!: Nem is rossz gép ezen az áron. 8)


csüt. aug. 17, 2006 7:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
TargeT: Na ja, macerás az akksi állandó szerelgetése. Egyébként még 1 hónapig leginkább töltőről használom (bár nem a PC kiváltása a célom), aztán a suliban az akksis használat kerül előtérbe...

sutszi: Mint írtam is, annak a hozzászólásnak a gépelése közben néztem az akksi töltöttségét és a használati időt. A töltöttség szépen csökkent, az idő meg néha elég furcsán változott, egyszer több, máskor kevesebb. De akkor ez gondolom az miatt volt, hogy közben az órajelet is változtathatta a gép (bár leginkább 3-400 MHz között volt), meg hát fene tudja.

Ja és még valami: Hallottam egy bizonyos Quickset nevű progiról, hogy az jó lenne, ha fel lenne telepítve. A telepítője rajta is van a laptopon (CD-t nem adtak hozzá, viszont a gépen ott egy rakat driver). Az mire való?

Köszi
Krisz


pén. aug. 11, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
k.krisz írta:
Én úgy tudtam, hogy a Li-ion akksinak nem gond, ha nincs teljesen lemerítve, rátehetem töltőre akármikor.

Az nem gond. Sőt éppen az a gond, ha túlzottan le lenne merítve. De ezt is épp az elektronikája akadályozza meg.
Talán túl sokat nem érdemes vele foglalkozni, de csak arra akartam utalni, hogy hosszú távon nem feltétlen jó neki, ha sorozatosan már 90 vagy 95 %-os töltöttség mellet is töltődik.
De elismerem macerás ki-be rakosgatni az akkut. Leginkább ott jöhet szóba, ha rendszerint desktop kiváltásra többnyire hálózatról működik.
Viszont ha meg töltődik, töltődjön fel teljesen.


pén. aug. 11, 2006 7:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
TargeT írta:
Szerintem legjobb, ha feltöltöd az akksit teljesen, és kiveszed.
Akksiról csak hordozhatóként működtesd, ha 230 V-ról megy inkább akksi nélkül használd.
Más lehet, hogy mást mond, de azért a Li-ion akkunak sem jó, ha össze-vissza töltődik, főként ha sűrűn. Végül is ez is egy-egy töltési ciklus.

Hmm... Hát ez furcsa. Én úgy tudtam, hogy a Li-ion akksinak nem gond, ha nincs teljesen lemerítve, rátehetem töltőre akármikor. Bár teljesen igazad van, mert ez is töltés (akár 100%-os az akksi, akár nem), akárhogy is nézzük, és ezzel, ha csak nagyon picit is, de mindig csökken a kapacitása.
De hogy ellened is beszéljek egy kicsit: Faterom műszerész, és azt mondja, hogy azokat a készülékeket, amik akksiról is tudnak működni, nem szabad akksi nélkül a hálózatról (töltőjéről, azaz 230-ról) működtetni. Igaza van, mert az akksi némileg stabilizálja a töltő feszültségét...
Mindettől függetlenül köszönöm a hozzászólásodat!
Krisz


csüt. aug. 10, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szerintem legjobb, ha feltöltöd az akksit teljesen, és kiveszed.
Akksiról csak hordozhatóként működtesd, ha 230 V-ról megy inkább akksi nélkül használd.
Más lehet, hogy mást mond, de azért a Li-ion akkunak sem jó, ha össze-vissza töltődik, főként ha sűrűn. Végül is ez is egy-egy töltési ciklus.


csüt. aug. 10, 2006 18:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
Hali!

Tegnap óta vagyok gazdája egy Dell Latitude D600, 1.5GHz-es laptopnak (ez az első laptopom), és észrevettem 1-2 furcsaságot, ami lehet, hogy csak nekem érdekes, és egyébként teljesen normális, de azért megkérdelek titeket.

1) Azt teljességgel megértem, hogy ha akksiról megy a gép, akkor visszaveszi az órajelet (az én eddigi meglátásom szerint) kb 200-600 MHz közé, hogy ne fogyasszon annyit. De ha rádugom a töltőt, akkor néha csak elég sokára emeli a névlegesre (1500 MHz). Nem mintha gondban lennék a sebességével, csak hát új ez még nekem. Szóval normális az, ha teljesen feltöltött akksi, és töltő mellett sem megy max-on a proci (bár azért idővel eléri azt is)?

2) Most, hogy akksiról megy a gép, és írom ezt a hozzászólást, közben nézegetem az akksi töltöttségét és az üzemidőt. Azt tapasztalom, hogy egyszer 2 óra 45 percet, máskor majd 5 órát, most épp meg 3 óra 45 percet ír. Közben azért lassacskán a töltöttség is csökken (100%-os töltöttséggel bekapcsoltam a gépet, és most kb 10 perc elteltével már csak 90%-os). Jó ez így, hogy csak gépelek, és a fényerő is 2-vel visszább van a max-tól? Vagy ne aggódjak, nincs semmi baja az akksinak? Egyébként ez a gép, és vele együtt az akksi már kb 1.5-2 éves.

Hát most egyenlőre ennyi, és köszi, hogy elolvastátok egy kezdő láma kérdéseit. :D
Krisz


csüt. aug. 10, 2006 17:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát ez nem jött össze.
Mégis a mobile catalyst kell hozzá, mással nem megy.
Kipróbáltam a 6.7-es catalystot, ugynanannyi pontot adott kb.


hétf. aug. 07, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jajj, lehet, hogy én voltam a hülye. Most nézem, h az ATI oldalán van egy olyan h motherboard with ati graphics. Lehet, hogy ezt kellett volna letöltenem. Na majd kipróbálom, valamikor jövő héten, mivel most Pesten vagyok és nincs nálam a laptop


hétf. júl. 31, 2006 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ja, azt kihagytam, hogy valahogy találtam közvetlen linket, és úgy már szépen letöltötte és telepítette, minden gond és hibaüzenet nélkül és fut vele most is.


csüt. júl. 27, 2006 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát azt nem figylegettem, hogy milyen a kép. Mondjuk az omega 6.5-ös catalystra épül, de viszont a legújabb catalyst pedig 6.6-os.

Egy érdekesség vagy inkább boszantó dolog:
Ugyebár amikor az ATI honalpjáról le akarod tölteni a catalystot, nem közvetlen letöltési link van, hanem letöltessz egy kis programot, ami eldönti, hogy neked való e a mobil catalyst. Na most az én laptopmira azt mondta, hogy hát köszönjük, hogy érdeklődött, de nem való hozzá :hm:
És van egy lista, ahol fel vannak sorolva a laptopgyártók, akik használnak ati mobility radeont és abba az Acer nincs benne. Elég érdekes. Pedig nem csak ez a laptop van ami acer és ati... És ráadásul még a chipsete is ATI...


szer. júl. 26, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Aszonja, hirtelen a 3dmark 2005-t találtam (v1.2.0).
A beállításokat alapon hagytam.
Azaz:
1024x768
Antiallising off

Az eredmények:
alapból a laptopihoz adott driver: 2087
legújabb omega (catalyst 6.5-re épül): 2295
catalyst 6.6: 2304


hétf. júl. 24, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
230000-ért vettem egy kis HP egérrel, meg valami kínai táskával kéz alól, egy pesti sráctól.
Tesztprogramot mindenképpen fogok futtatni rajta, ha lesz időm, szerintem szerdán biztos.
Melegedő hardver: hát hogy pontosan mi lehet, azt nem tudom, vagy proci vagy videókártya szerintem. Ha találok valami képet róla, amin kicsit meg van bontva, akkor bejelölöm rajta, és belinkelem.


hétf. júl. 24, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem kérdés, de nem tudom, hogy hova írjam. Mivel itt kérdezősködtem, ezért döntöttem ez a topic mellett.

Szóval, végre van laptopom. Acer Aspire 5024WLMI.
Még nem volt időm nagyon tesztelni. De amit eddig el tudok róla mondani:
A kijelzőjének nagyon szép a képe. Jól összerakott masszív szerkezetnek tűnik. Egy két negatívum: Az "egérgombok" kicsit összecsapottak, nem azt az igényességet hangsúlyozzák, mint a notebook többi része. Valami alkatrész van a touchpad, illetve az ember bal keze alatt, ami eléggé meleg. A tápja is elég forrófejű.

Egyenlőre ennyi, majd még folytatom a beszámolót :)


vas. júl. 23, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Általába úgy van megcsinálva, hogy 2 memória slot van, nagyritkán 3.
Ha 2 van, akkor általába mind2be van memóriamodul. Tehát ha mondjuk 512 ramod van, az általába 2*256MB formájába van benne. Ezt kiveszed, eladod, helyette veszel 2*512-t, 1db 1 gigást, vagy 2*1 gigát :)


Köszi a válaszokat! Akkor konkretizáljuk a dolgot!
ACER ASPIRE 3003 LMI a gép és ebben alapból 256 mega van! Sajna! Ráadásul 64-et elvileg lecsíp a videókari is! Szóval ebben kellene bővíteni! Kellene nekem az, hogy hol és mennyiér adnak mostanában memóriát laptopba!
Köszi


szomb. júl. 22, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Általába úgy van megcsinálva, hogy 2 memória slot van, nagyritkán 3.
Ha 2 van, akkor általába mind2be van memóriamodul. Tehát ha mondjuk 512 ramod van, az általába 2*256MB formájába van benne. Ezt kiveszed, eladod, helyette veszel 2*512-t, 1db 1 gigást, vagy 2*1 gigát :)


szer. júl. 19, 2006 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Georgexy írta:
Egy kérdés!

Lehet memóriát bővíteni laptopon? Én eddig csak asztalit használtam soha nem volt laptopom!
És érdekelne!
Köszi

Nagy általánosságban igen, speciális esetekben nem... pl.: amikor már foglalt mindkét (jobb esetben) memória slot...


kedd júl. 18, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Egy kérdés!

Lehet memóriát bővíteni laptopon? Én eddig csak asztalit használtam soha nem volt laptopom!
És érdekelne!
Köszi


kedd júl. 18, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
:(:(:(
Mégsem ez lesz. Az áruház már nem tud szerezni ilyet.

Amire most fontos lenne, hogy választ kapjak:
Acer Travelmate 4102WLMI

Ugye x700 van benne, de csak 64 MB memóriával. Ez elég lehet a mai játékok futtatásához?

Illetve láttam egy laptopit x1300-val. Ennek miylen a teljesítménye?


kedd júl. 18, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Na, az a helyzet: döntöttem. A választott egy Fujitsu Siemens M1437
Metroba fogom megvenni Pécsen 235000-ért.
Link
Link2
Link3
Link4

Amit tud:
Intel Centrino technológia,
Intel Pentium M750 1,86GHz processzor,
1024MB RAM, 80GB HDD,
ATI Radeon X700 128MB VGA,
DVD-író,
15,4” TFT WXGA
Meg valami távvezérlő, amiről nem sokat tudok :P (Tényleg, valaki tudja, hogy ezzel mit lehet csinálni?)

Ez újonnan 235000-ért szerintem abszolut megéri.

Már ma megvettem volna, de fél 11-kor még nem érkezett meg a szállítmány, úgy 3 óra környékén meg már nem volt egy darab se (5 db-t rendelt az áruház :P)

Következő szállítmány elvileg kedden érkezik, egy le van foglalva nekem, úgyhogy remélem meglesz.


Update: Végre találtam egy valamirevaló angol linkeket. Betettem link3, link4 formájába


csüt. júl. 13, 2006 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
sutszi írta:
Hannibal írta:
Ez milyen teljesítményről árulkodik: Ati Mobility Fire GL T2 128Mb.

Ilyen videókariról még nem igazán hallottam. :shock:


Mert ezeket CAD-es programokhoz szoktak ajanlani...hasznalni...es foleg ott mutatja meg magat...jatekoknal nem jeleskedik..



Jajj, el is felejtettem megköszönni ezt a válaszod sutszi :)
Köszönöm szépen! :)


szer. júl. 12, 2006 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy Acer és egy Compaq Armada laptopról kérdeném a nagyérdeműt!
Szóval adott 2 laptop! Az egyik egy régi Compaq Armada asszem 700-as procival és a másik egy új Acer 3003 LMI ! És a probléma itt kezdődik!
Gyorsabban tölt illetve kezeli a programokat az Armada! És nem értem miért! Mindkettőn XP SP2 van! Az Armadát nem én telepítettem hanem egy idegen akitől vásárolva lett a gép az ACER telepítésére engem kértek föl! Megcsináltam és megdöbbentett az eredmény! Az Armadán van viszont egy érdekes jelenség töltéskor. Betölt egy LINUX kernel akármit indtáskor az xp előtt! Na ezt nem tudom hogy minek! De tény hogy jóval gyorsabb a 700-as mint a 3000+ os ami nem normális szerintem!
Valakinek valami ötlet? Vagy próbáljam meg föltenni a hozzá kapott Xp HOME-ot? Lehetséges, hogy azzal jobban fog muzsikálni? Már nekem nincs ötletem!
Türelmetlenül várom az ötleteket!
Köszi!


vas. júl. 09, 2006 22:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez milyen teljesítményről árulkodik: Ati Mobility Fire GL T2 128Mb.

Ilyen videókariról még nem igazán hallottam. :shock:


szer. jún. 28, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van az egyik havaromnak egy használt jó állapotú notebookja.A tip.
HP dv 1055 Ami benne van :1.4 GHz M processzor,512 MB RAM,60 Gbyte-os
winchester,Integrált VGA,DVD +- RW,WLAN.150 ezret kér érte. Kora kb 1 éves. Szerintetek megéri az árát?


szomb. jún. 24, 2006 8:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy ha van egy-két pixelhiba, az mennyire zavaró, illetve ha van egy, kettő, három, az várható hogy szaporodni fog? A pixelhibák mennyire húzzák le az árat?


szomb. jún. 17, 2006 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kicsit off itt, de leírom, talán nem nyakaznak le érte :)

Szóval valaki nem tud valami notebook aprót? Ph!-n szoktam nézelődni, de gondolom más helyek is vannak. (Akár jöhet privátban is)


szomb. jún. 10, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A két mag működését automatikusan vezérli, nem kell spec oprendszer. A del gombra nem tudok hirtelen megoldást. :(


szomb. jún. 10, 2006 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok !
A haverom notebookján (Acer Aspire 5612WLMI)nem találom a DEL gombot.A billentyűzet nem magyar nyelvű.A BIOS-ba nem tudok belemenni,hogy kell?És még egy kérdés,dupla magos processzor van benne
működés közben mind a két mag dolgozik vagy olyan op.rendszer v. progi kell hozzá ami működteti?A notebookhoz nincs magyar nyelvű leírás,külföldről való.


szomb. jún. 10, 2006 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ezt is használtan néztem 220-230K körül találtam. Usanotebook-t is néztem, jó hely :)

Árba én olyan 250K-ra gondoltam, de ez még bőven változhat.


szomb. jún. 10, 2006 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, azt az árak is mutatják, hogy a turion jobb :)
Nem szeretnék mindenképp intel vonalon maradni, de mivel a mobile sempron elég gyenge mobile a64 meg sztem nem igazán energiatakarékos, turion kicsit drága, ezért sztem most az intel jobb választás nekem, de ha találok turionost, természetesen azt veszem (ha veszek egyátalán :) ). Sajnos ahogy nézegettem nehéz olyat találni, ahol a proci is elég jó, a vidkari is és az ár is.

Eddig egyedül az acer travelmate 4102WLMI, amit találtam. Ennek mind a 3 paramétere viszonylag jó.


pén. jún. 09, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 28, 2005 11:42
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Sziasztok nagy segítség kellene két gép közül vacilálok amire hasnálni szeretném:

- utazás közben (vonaton 2,5 óra) filmnézés és zenehallgatás,
- vidéken internetezés (e-mail olvasás, MSN, Skype használat) mobillal, vagy adsl-el,
- fotótszerkesztés (nem frofi csak félprofi),
- szövegszerkesztés, táblázatkezelés, Ms Outlook stb.,
- DVD-CD írás (nem nagyüzemi),
- az akkumulátorral kapcsolatban mire kell vigyázni, illetve melyik akksi a jó
- fősulin felvételt készíne az órán (mikrofonnal),

A két gépecske:

- ACER Aspire 3004WLMi,
AMD Sempron 25W (256kB L2cache) 3100+ MHz
60GB ATA/100 , 512MB DDR333 memória, mely 2 GB-ig bővíthető , 15,4" WXGA Crystalbrite TFT 1280*800 képpont felbontással , DVD-Dual író

- Acer TravelMate 5002WLMi,
AMD Turion ML30 (1MB L2cache/FSB400) 1600 MHz
60GB ATA/100 , 256MB DDR333 memória, mely 2 GB-ig bővíthető , 15,4" WXGA CrystalBrite TFT-kijelző, 1280 x 800 képpont felbontással, mely az Acer GridVista segítségével támogatja több ablak egyidejű megjelenítését 16,7 millió színnel , DVD Dual író
notebook-ok

Ezekkel kapcsolatban mi a tapasztalat, akksi, megbízhatóság, melegedés, üzemidő stb.????????

válaszotokat előre is köszike

gringo77


pén. jún. 09, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm. Értem.

Gondolom azért az a dothan nem lehet olyan gyenge, ha ennyi van belőle.

Ezek a notebook kijelzők is úgy csinálják a képet, hogy van a 3 alapszín, és akkor azokból rakják ki a képet ugye? Mert akkor úgy könnyen lehet tesztelni, hogy egy full piros, zöld, kék képernyőt megjeleníteni és fürkészni a pixelhibákat :)


pén. jún. 09, 2006 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziaztok!

Ezen a területen nem vagoyk járatos, de lehet, hogy pár hónapon belül veszek laptopit. HOgy milyet, az jó kérdés, mert elég kavarc vana fejembe. Ahogy az árakat nézegettem jobban megéri a használt cucc. Néhanapján szeretnék játszani is vele, de ahogy nézegettem a vidókártyájuk nem jeleskednek azokban ami fajtákat én ismerek. Láttam iyleneket:

*SiS M760GX integrált 3D AGP grafikus kártya 128 MB VRAM-mal
*Intel Extreme Graphics2
*ATI MOBILITY RADEON X300
*915GM integrált 3D grafikus kártya
*ATI MOBILITY™ RADEON® X700, 64 MB külső DDR video RAM-mal

Ebből nekem a két ati ami ismerős, tudásom szerint az x700 elég elfogadható, de a többiről véleményem nincs. Mondjuk, ha egy Most wanted-t kellene futtatni ezeken a kártyákon, akkor melyik h jeleskedne?

Másik: a processzor. Ahogy nézegettem most a Dothan magos Pentium M-ek a menők (ez csak 32 bites?), AMD terén pedig a turion 64 (ez ugye rendes 64 bites proci?). De láttam mobile sempronokat. Ők miylen teljesítményre képesek?
Láttam olyat, hogy centrino technoógia. Erről olyat hallottam, hogy ez valami gyűjtőnév. Jól tudom?

És még egy kérdésem lenne. Ha rászánom magam, h vegyek egyet hasdználtan, mit érdemes nézni (pixelhibák stb)? Illetve hogy lehet könnyen kimutatni az ilyen hibákat?

Köszi szépen.

Hannibal


pén. jún. 09, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Létezik notebookra billentyűzár progi?


Ja hardveres, az a neve, hogy kijelző :)
Bocs de ez kihagyhatatlan volt.
Én speciel nem tudok róla.


csüt. jún. 01, 2006 14:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 20:31
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
arnd írta:
Lehet valami PCMCI inkompatibilitás.... az nx6110-en nincs gyárilag rs232? mintha a kollégámnak ilyen lenne és azon van....
USB-s rs232 nekem bevált egyébként, de az USB2.0-st kerüld.


Sajnos nincs rajta gyárilag.
Rendben megprobálom az USB-s rs232.
Köszönöm a segítséget! :)


csüt. jún. 01, 2006 7:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Létezik notebookra billentyűzár progi?


szer. máj. 31, 2006 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Lehet valami PCMCI inkompatibilitás.... az nx6110-en nincs gyárilag rs232? mintha a kollégámnak ilyen lenne és azon van....
USB-s rs232 nekem bevált egyébként, de az USB2.0-st kerüld.


szer. máj. 31, 2006 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 20:31
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
arnd írta:
Hát ez gariban visszavisz érzés...
Ha kikapcsolt állapotban dugod be akkor is fagy? OP rendszer? Ha véletlenül ikszpét használ (op helyett :) ) mennyire "régi" a telepítés?


Igen ha kikapcsolt állapotban dugom be akkor is ez a helyzet. A notebook egy HP nx6110 és két hetes. XP Home van rajta. uo vettem hozzá most ez a bővítőt.
Visszavittem mire azt mondta a gyerek, hogy ezen a notebookon nem fog semmilyen PCMCIA-s kártya müködni, ami soros portot adna a gépnek. Ez azért érdekes! Lehetséges ilyen?


szer. máj. 31, 2006 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Hát ez gariban visszavisz érzés...
Ha kikapcsolt állapotban dugod be akkor is fagy? OP rendszer? Ha véletlenül ikszpét használ (op helyett :) ) mennyire "régi" a telepítés?


kedd máj. 30, 2006 18:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 20:31
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy vettem egy PCMCIA- bővítőt a gépemhez ami soros portot hívatott a géphez adni. Viszont ahogy rádugom a gépre az ?meghal? semmire nem reagál. Amint kihúzom a kártyát abban a pillanatban minden újra működik. Van ugyanebbe a slotba egy wlan kártyám és azzal tökéletesen működik a gép azonnal felismeri. Mi lehet a hiba? A válaszokat előre is köszönöm!


kedd máj. 30, 2006 6:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 02, 2005 18:49
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Hello!

Egy Fujitsu Siemens Amilo A1667G típusú notebookom van. Mikor az Fn + 'valamilyen gomb' kombinációt használom(pl a hangosítok vagy fényerő), nem jelenik meg olyan zöld szintjelző, mint a többi laptopnál(pl Acer). Gyárilag nem kaptam semmilyen szoftvert ehez az opcióhoz. Nem tudtok esetleg valamit hozzá? Vagy van egyáltalán ilyen?

üdv
Hidalgo


szer. máj. 24, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
sutszi írta:
Kerestem hozzá másik adatlapot, ami szerint ír DVD-t, sőt még Dual Layer-t is...


Á, hálás köszönet, akkor ezexerint nem hazudott az eladó. :) Bár nekem a DL-ről a Double Layer ugrik be. :lol:


szer. máj. 03, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Szeva all!

Szerintetek mit jelent az alábbi jelölés: CD/DVD/CDRW : DVD DL?
Magyarán arra lennék kíváncsi, hogy a kinézett notebook tud-e DVD-t írni. Erről van szó:
http://www.iris.hu/termeklista.php?cikk ... ook&page=1

Az ára egyébként bruttó 205.500


szer. máj. 03, 2006 13:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Egy ujabb kérdés: A gépembe integrált azalia 7.1-es hangkártya van és azt tapasztalom hogy nagyon halk, legalábbis a liveomhoz képest kb fele akkora hangerőn szol. Ez tényleg csak ennyit tudna, mert akkor elég ****?


kedd máj. 02, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
akkor ez a hang igencsak megszűnik, de maga a vinyo is kajak csendes!! egyébként egy 100g-s sata/5400 rpm fujitsu vinyorol van szo. Szoval a vinyo hangjával nem lenne semmi bajom mert halk nagyon de az mellett van vmi ciripelő hangja és hogyha dolgozik akkor mégjobban egyedül akkor mulik el mikor teljes kapacitáson másol


hétf. máj. 01, 2006 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Nem lehet, hogy másolás közben is van hangja csak a fejmozgás elnyomja?


hétf. máj. 01, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
igen alap állapotban van ilyen cicergés és kurvára zavar igaz nem hangos, de azért mégis...Gondolom akkor ez nem minősül hibának vagy igen?


hétf. máj. 01, 2006 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Érdekes nekem is az a tapasztalatom, hogy a satás vincsimnek ilyen cicergő hangja van (mintha ívet húzna valami /szikra/) de csak induláskor amikor már felpörög akkor semmi (asztaligép). Szerintem nem normális, hogy állandóan van hangja. Amikor másolsz akkor ugye mozog a fej akkor kellene hangosabnak lenni nem alap állapotban.


pén. ápr. 28, 2006 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Majdnem geforce2-es szintű kártya. DE csak azért majdnem mert a T&L (DX7) Mégmost sem támogatja....

ezek szerint akkor kussol ha rendesen felpörög.
VAgy rosszul kicentírozott a vinyó, vagy rosszl van rögzítve.
Ha az előbbi, akkor smart figyelő progit rakjál fel nehogy egy nap arra ébredj hogy a vinyó megmakkant az adataiddal együtt.


pén. ápr. 28, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 345 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség