Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:31



Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Gericom-ot érdemes venni? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Az biztos, hogy még egy ilyen szívatás nem lesz.
Sokáig használtam az ASC-t eddig semmi gond nem volt vele, de ez a mostani alaposan megkínzott...
Marad az AIDA64 ez megbízhatónak látszik.


pén. feb. 15, 2019 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Na, akkor az összes haszontalan, félrevezető szoftver mehet a süllyesztőbe! Hagyd meg az AIDA-t, azzal tudod ellenőrizni később is.


pén. feb. 15, 2019 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Az ASC beállításokban a teljesítmény monitor engedélyezését kell bepipálni.
Ezután megjelenik egy kis csíkban, amelyet meg lehet nyitni katt a + jelre.
Ez dupla ablakos a kettős nyílra katt és megnyílik a másik ablak is.
A 8-as verzió szívatott meg ennyire, aztán felraktam a legújabbat az meg 100 C CPU-t és 100 C GPU-t írt ki vagyis még rosszabb.

A mellékelt képen a Speccy 227-es értéke elképesztő. Néztem én is Speccyvel az ASC-hez hasonló értékeket mutatott, kivétel az alaplap hőmérséklete mert annál valós értéket mutatott.

Az Aida64 által mutatott értékek valósak, csaknem teljesen megegyeznek az infrás mérésekkel.
A teljes tisztítás, a legdrágább pasztával való pasztázás után is maradtak a valótlan értékek, amelyek egyáltalán nem voltak megnyugtatóak, retró gép nem akartam kinyírni. Kézzel érintve is valótlannak tűntek a mért értékek aztán az Aida 64 és az infrás mérések már valós értékeket mutatnak.


pén. feb. 15, 2019 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Kipróbáltam, az AIDA64 nekem is reális értékeket mutat. ASC hol mutatja a hőmérsékletet?

Van program ami nálam is sz*rul mér:
Kép


csüt. feb. 14, 2019 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Megnézem infra hőmérőkkel is.

Egyébként három ilyen laptopon is ugyanazokat az értékeket mutatja az Advanced SC, a legújabb verziója meg egyaránt 100 C fokokat, ami képtelenség.
Az AIDA64 mérései valósnak tűnnek.


szer. feb. 13, 2019 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Supervisor írta:
... Az AIDA64 értékei alapján egyre valószínűbb, hogy az ACD System értékei valótlanok...

Vagy nem. Esetleg mind a kettő fals.
Az a helyzet, hogy a hőmérsékletet egy (vagy több) chip-be épített szenzor(ok) adatai alapján méri az összes szoftver, beleértve a BIOS-t is. Legfeljebb a módszerek, kiértékelések mások.

A legjobb, ha megméred egy külső, hihetően pontos eszközzel, ahogy már javasolták. Aztán kiderül, hogy melyik szoftver mutatott jól. Lehet, hogy egyik sem, mert rossz a hőmérő chip.


szer. feb. 13, 2019 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.
Az AIDA64 értékei alapján egyre valószínűbb, hogy az ACD System értékei valótlanok, mivel minden verziói más értékeket mutatnak.
Úgy néz ki, hogy nem is volt gond valójában a hűtéssel, annál is inkább mivel az ACD System értékei mindvégig az indulási értékeket mutatják.


szer. feb. 13, 2019 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Laci_L írta:
Én kipróbáltam. Már egy fél éve fut egy ilyennel a processzor, 45 fok fölé még sosem ment.

A hőcsöves megoldások jók, még egyes mobilokban is használják őket.
Laptopban persze nem lehet csak úgy kicserélni. Feltéve persze ha egyáltalán rossz.

Supervisor írta:
Megnéztem AIDA64 triál verziójával és CPU:48 C, Alaplap:35 C GPU környezete: 44 C.

Ez teljesen reális érték, ezért kellene mielőbb más módszerrel is ellenőrizni. Az eddigiek alapján a szoftveres mérések teljesen megbízhatatlanok. Lehet, hogy az egész hűtési probléma nem is létezik...

Tudjuk, minden gép más és más, de soknál a BIOS settings-nél van olyan lehetőség, hogy kijelzi a hőmérsékleteket és a feszültségeket. Feltéve persze, ha egyáltalán van a gépben ilyen szenzor... :hm:


szer. feb. 13, 2019 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Én sem játszok, tehát ilyen terhelés nincs.

Megnéztem AIDA64 triál verziójával és CPU:48 C, Alaplap:35 C GPU környezete: 44 C.
Advaced SC mérései:CPU: 75 C, GPU:75 C Alaplap: 70 C
Azért ilyen eltérések mégsem lehetnek.
Az AD SC mért értékei a legújabb verzióban már egyaránt 100 C értékeket mutatnak.
Az AIDA 64 tűnik a legjobbnak, pontosak vagy pontosabbak lehetnek az általa mért adatok?

Thermal Grizzly Kryonaut pasztázás a CPU-nak.
Infra hőmérőkkel is megnézem.


szer. feb. 13, 2019 11:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
vackor írta:
... Ha van kéznél egy akármilyen hőcsöves PC proci hűtő, én a helyedben kipróbálnám ...

Én kipróbáltam. Már egy fél éve fut egy ilyennel a processzor, 45 fok fölé még sosem ment. Igaz, én nem játszok a géppel, csak "használom".

Azért cseréltem, mert zavart az Intel hűtő ventilátorának a hangja. Az új hűtő 6-7 eFt volt, tökéletesen bevált. A processzor egy Intel Celeron G1630 Dual Core. Nekem elég mindenre. Az egész gép fogyasztása kb. 30-35 W.


kedd feb. 12, 2019 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Egy mérés nem mérés... :D

Ha 8-10% terhelés mellett 75 fokos, miközben korábban azt írtad, hogy 51-re lemegy, akkor ott valami nem stimmel. Ha tényleg 75 fok, akkor sz*r a hűtés.

Némi hekkelés: Ha van kéznél egy akármilyen hőcsöves PC proci hűtő, én a helyedben kipróbálnám, hogy akár kézzel is ráfogom a procira (rizsszemnyi pasztával), hogy olyankor mi van. Ha képes lehűteni, akkor 1000%, hogy a laptop hűtése feküdt ki, ez esetben nincs az léghűtés, amivel számottevően javíthatsz a helyzeten. Cserélni kell.

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót: :D
https://www.youtube.com/watch?v=e3fnsGHe8eE


kedd feb. 12, 2019 18:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Supervisor írta:
... infra hőmérő, van három is...

:D


kedd feb. 12, 2019 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Köszönöm. Tényleg jó ötlet, infra hőmérő, van három is. Mindegyikkel megnézem.
Egyébként a CPU:75 C-nél megáll se feljebb se lejjebb nem megy teljes terhelés mellett sem.
A GPU:78 C-ig felmegy az alaplap.68-70 C mindezek mellett órákon át rendben működnek csak az a kérdés, hogy ilyen programok által mért hőmérsékletek mellett meddig?
Akkor most jöhetnek az infra hőmérők, hogy azok mennyit fognak mérni.


kedd feb. 12, 2019 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Ha van rá lehetőséged, kérj kölcsön egy infra hőmérőt, és ellenőrizd le, hogy ezek az értékek valósak-e egyáltalán. Nekem viszonylag új alaplapom van, mégis azt írják rá a programok, hogy az alaplap állandóan 127 fokos. Pedig nem... A CPU, GPU, meghajtók értékei jók.


kedd feb. 12, 2019 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Megnéztem három ugyanilyen laptopot és mindegyiken szinte teljesen azonos a CPU:75 GPU: 75 Alaplap:70 C fok értékek vannak az Advanced SC szerint.
A hűtési gondok még abban az esetben is megoldhatatlannak tűnnek ha leveszem az alsó részt és közvetlenül kapja a hűtést. A változás annyi, hogy az alaplap 2 C fokkal csökken, a CPU terhelés 8-10 % mellett.


kedd feb. 12, 2019 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Igen,volt fejlődés. Megosztott HDD: D:XP, C:Win7.


kedd feb. 05, 2019 8:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Akkor volt fejlődés. Milyen oprendszer fut rajtuk?


kedd feb. 05, 2019 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
2,8 Ghz CPU, 2GB Kingmax RAM és 160 GB HDD.


kedd feb. 05, 2019 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Csak kíváncsiságból, ez az a laptop amit a téma elején írtál (Celeron 2.8 GHz, 512 MB RAM, 80 GB HDD) ?


kedd feb. 05, 2019 8:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
A régebbi alumínium hűtőpad ehhez a feladathoz gyenge hűtést tud, rendeltem a netről egy olyant, amit erősnek hirdetnek.
Tegnap megjött de a négy nagy ventiből csak egy működik az is nagyon lassan forog.
Felhívtam a forgalmazót mára ígérték, hogy küldenek érte futárt és kicserélik.
Én is nagyon várom, hogy egy működő erős hűtőpad tud-e és mennyit javítani a melegedésen.
Megírom a történéseket.


kedd feb. 05, 2019 6:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Oké, várjuk az eredményt.


hétf. feb. 04, 2019 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Nagyon szépen köszönöm az újabb segítséget.

Előkerítem a hűtőpadot, megnézem használ-e valamit a hűtésben és megírom.

Akkor már nem foglalkozok tovább a 3 Ghz-s CPU-val, mert úgysem fog menni.

A HWMonitor-t, és a CoreTemp-et még felrakom, hogy azok milyen értékeket adnak.


pén. feb. 01, 2019 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Supervisor írta:
Bár nem nagyon hiszem, hogy sokat segítene de egy ötventis hűtőpaddal még megnézem.
Hát, ha van éppen kéznél akkor oké, de emiatt újat ne vegyél.

Supervisor írta:
A Gericom Hummer alaplap 3,0 Ghz-s CPU-t már nem tud kezelni?
Akárhányat tettem bele próbaként egyikkel sem indult, bár az sem segítene sokat gondolom.
Ez alapvetően alaplapi kérdés. :) Sima Northwood Celeronból 2,8 GHz a max. 3,x GHz-es a Celeron D-ből van, az viszont már más architektúra (Prescott). Ha nem CPU hiba, akkor ne kísérletezz tovább, nem fog menni. Én is jártam már így egy P4 procival. Egyébként tényleg bonyolultabb lenne a helyzet, mert ezeknél a TDP = 74 - 84 W.

Supervisor írta:
Azt még mindig nem értem, hogy az Advanced System Care 8-as és a legújabb 12-es verziója által mért értékek között miért van 25 C fok különbség? Akkor melyik a valós? A Speccy meg legalább ennyivel mér kevesebbet.
Én régebben a Motherboard Monitort használtam, azzal nagyon sokat lehetett tökölni mire az ember bekonfigurálta. Azt általában felismerte, hogy milyen szenzor van az alaplapon, de azt már kézzel kellett megadni, hogy melyik regiszter melyik hőmérsékletet méri...

Azóta nyilván vannak sokkal jobb megoldások. Próbáld meg a HWMonitor-t, esetleg a CoreTemp-et.


pén. feb. 01, 2019 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Nagyon köszönöm a segítséget, hogy ennyit foglalkozol a témával.
Bár nem nagyon hiszem, hogy sokat segítene de egy ötventis hűtőpaddal még megnézem.

A Gericom Hummer alaplap 3,0 Ghz-s CPU-t már nem tud kezelni?
Akárhányat tettem bele próbaként egyikkel sem indult, bár az sem segítene sokat gondolom.

Azt még mindig nem értem, hogy az Advanced System Care 8-as és a legújabb 12-es verziója által mért értékek között miért van 25 C fok különbség? Akkor melyik a valós? A Speccy meg legalább ennyivel mér kevesebbet.


pén. feb. 01, 2019 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Supervisor írta:
Talán egy ötventis hűtőpad javíthat valamit?
Szerintem semmit. Nem tudom milyen a laptopod kialakítása, de pont azért használnak hőcsöveket, mert "nem fúj át rajtuk a szél", vagyis az egész szerkezet annyira kompakt és zárt, hogy nem lehet levegővel hűteni. A hőcsövek szállítják a hőt a laptop szélén lévő radiátorhoz, ahol a ventilátor átfújja.

Hűtőszekrényeknél is előfordul, hogy 8-10 év után újra kell tölteni, mert elszivárog a hűtőközeg a mikroszkopikus réseken keresztül. Ebből te csak annyit veszel észre, hogy a hűtőkompresszor folyamatosan működik, mégsem hűt semmit. 15 év alatt szerintem egy laptop hűtője is megadhatja magát, bár fogalmam sincs, hogy ezekben milyen hűtőközeget használnak.

Supervisor írta:
2,4 vagy 2,6-os CPU mennyivel lenne rosszabb?
Ezt nem közvetlenül az órajel határozza meg, hanem a processzor TDP értéke (mekkora a tőle várható maximális hőtermelés), ennek megfelelően méretezik a gépek hűtését.

A Northwood (130 nm, 400 MHz FSB) termékvonal esetén:
Celeron 2,8 GHz: 68 W
Celeron 2,6 GHz: 63 W
Celeron 2,4 GHz: 60 W
Celeron 2,2 GHz: 57 W
Celeron 2,0 GHz: 53 W

Ezek az értékek elég közel vannak egymáshoz, és ha túlságosan gyenge a hűtés, akkor egy kisebb órajelű, kisebb TDP-jű processzor sem jelent megoldást.

Egy hülye hasonlattal élve: Ha az autódnak rossz a motorhűtése, akkor nem az a megoldás, hogy lassabban mész vele.


pén. feb. 01, 2019 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
2,8-as CPU van bennük és rézhűtőcsöves a hűtő.
Szóval már szinte valamennyit végignéztem amit írtál és maradnak az értékek.
Talán egy ötventis hűtőpad javíthat valamit?
2,4 vagy 2,6-os CPU mennyivel lenne rosszabb?
Köszönöm a segítséget.

A dolog érdekessége, hogy például az Advanced System Care legújabb verziója 25 C-fokkal többet mutat mint a 8-as verzió vagyis 100 C fokot.
Van még olyan hőmérséklet ellenőrző program ami megbízható és még nem raktam fel?


csüt. jan. 31, 2019 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Nem teljesen ugyanaz, mert minden vérnyomásmérő saját szenzorral rendelkezik, itt viszont a szenzor ugyanaz, a szoftvernek csak ki kell olvasnia. Vagy nem ugyanazt a szenzor regisztert olvassák ki, vagy hibásan értelmezik az értékeket...

A 75 fok nagyon sok. Valószínűleg azért nem melegszik jobban, mert a CPU-ba épített védelem ilyenkor visszavesz a teljesítményből (pl. játék közben észre lehet venni, hogy elkezd szaggatni).

Mivel a CPU kapott friss hővezető pasztát, és a hűtés nem volt bekoszolódva, én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy a gáz vagy folyadék töltésű hővezető csövek mentek tönkre. Ilyen esetben a négyventis külső hűtés nem sokat számít, mert a belső nem viszi el a hőt. A legjobb amit tehetsz, hogy kicseréled. Mondjuk nagy reményt nem fűznék ehhez, ha találsz is ilyen régi géphez alkatrészt (Vatera, Jófogás, stb), nem biztos hogy az jobb állapotban van...


csüt. jan. 31, 2019 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Valahogyan olyan ez mint az egészségügyben a vércukor vagy a vérnyomásmérés automatával. Ahány műszerrel méred annyiféle értéket adnak.

A laptopon érdekesség, hogy terhelésre sem megy a CPU 75 C fok fölé és a többi sem melegszik, az induláskor megjelent értékek maradnak.
Talán egy négyventis hűtő javítana valamit?


csüt. jan. 31, 2019 9:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Supervisor írta:
Minden CPU, GPU alaplap hőmérsékletmérő program egymástól nagyon eltérő értékeket mutatnak. Akkor melyiknek lehet hinni?

Ha nekik saját, akkor annak.

Ha nincs... :hm:
Ha mindegyik ugyanazokat a szenzorokat olvassa ki, akkor nem nagyon lehet különbség. Legrosszabb esetben fogsz egy infra hőmérőt és ellenőrzöd, melyik áll legközelebb a valósághoz...


csüt. jan. 31, 2019 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Mivel a laptop egy elég erősen integrált rendszer, bizonyos hibáknak hatása lehet más részegységek működésére is. Így látatlanban azt mondom, ha más hiba nem észlelhető, akkor valószínű, hogy magának a hűtésnek van valami baja. Néhány lehetséges ok:
- nem elég a CPU pasztázás, a GPU-nak és egyes alaplapi vezérlőknek is szüksége lehet rá
- koszos, eltömődött a ventilátor és/vagy a hőleadó rács
- sérültek a ventilátor lapátjai
- szorul a motor (vagy kopott)
- tönkrementek, kiszáradtak a hőcsövek (10+ év után...)
- hibás a hőérzékelő és/vagy a hűtés vezérlése
- hibás működés a kiszáradt kondenzátorok miatt
- kontakt hiba miatt nem megfelelő a hűtés tápfeszültsége vagy a vezérlő jel
- szigetelés romlás vagy zárlat van valahol, ami melegedést okoz
- szoftveres vagy konfigurációs hiba


csüt. jan. 31, 2019 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Részben ugyanazok, újrapasztázva Grizzlyvel teljes portalanítás, de alig volt benne por, és melegszik az ASC szerint.
Érdekesség: Minden CPU, GPU alaplap hőmérsékletmérő program egymástól nagyon eltérő értékeket mutatnak. Akkor melyiknek lehet hinni?


csüt. jan. 31, 2019 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Hmm, ezek még ugyanazok, amiket 14-15 évvel ezelőtt tárgyaltatok???


csüt. jan. 31, 2019 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Gericom-ot érdemes venni?
Mint az előzőekben írtam rendben működtek aztán nyugdíjas állományba kerültek, de most egy alapos tisztítás, -bár alig volt bennük por - CPU pasztázás, akkufeltöltés.
Bekapcsolás indulnak, de mindkettő erősen melegszik.
CPU és GPU egyaránt 75 C-ról indul az alaplap 70 C-ról, de ennél jobban nem melegszenek.
Ezek a hőmérsékletek maradnak ha van alattuk hűtő, akkor az alaplap hőmérséklete csökken néhány fokot a többi marad.
Mit lehetne tenni, hogy újra a nyugdíjazás előtti hőmérsékletek legyenek?
(Na nem a kukára gondolok...)


vas. jan. 27, 2019 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Soockit írta:
s|z|a|r|a|k|o|d|i|k


Ez kiba**ás a vakokkal. Légyszi a fórumokon ne használj ilyen karaktereket, mert mire egy beolvasó szofvter beolvassa, megőrül a hallgató. TÉnyleg nem vicc. Látod, most én is kiszrtam pár emberrel. Köszi, Andrei

ui: használj ilyet helyette: sz*rakodik. stb...


kedd dec. 06, 2005 1:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
GERICOMOT NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE


kedd dec. 06, 2005 1:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Giorgio írta:
P4 celeron 2,5Ghz


:hm:


csüt. nov. 24, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nekem eddig bevált! Semmi gond nincs vele!

Üdv.: Supervisor


pén. szept. 09, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Soockit írta:
Nem ismerősöm vett Gericomot, egyiknek sem volt jó az első. De úgy, hogy hazavitte kapcsolta olna be és elszállt. Visszavitte, szó nélkül cserélték. Az egyik haveromnak így a másdoik gép kibírt 2 évet már, és még mindig működik csak a kijelző s|z|a|r|a|k|o|d|i|k egy kicsit. A másik barátomnak a második gépe 2 napot bírt ki, kapta a harmadikat. Azzal nem tudom mi van az egy kicsit tovább húzta. Nagyon rossz gépek!
Hallottam olyat, hogy valaki a francia ágyra rakta le és annyira felmelegedett a gép, hogy megolvadd körülötte a burkolat és meghajlott! :)


A Gericom a notik Dáciája lenne? Akkor én egy jó példányt fogtam ki. A franciaágyas téma viszont érdekes...

Üdv.: Supervisor


csüt. júl. 07, 2005 5:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem ismerősöm vett Gericomot, egyiknek sem volt jó az első. De úgy, hogy hazavitte kapcsolta olna be és elszállt. Visszavitte, szó nélkül cserélték. Az egyik haveromnak így a másdoik gép kibírt 2 évet már, és még mindig működik csak a kijelző s|z|a|r|a|k|o|d|i|k egy kicsit. A másik barátomnak a második gépe 2 napot bírt ki, kapta a harmadikat. Azzal nem tudom mi van az egy kicsit tovább húzta. Nagyon rossz gépek!
Hallottam olyat, hogy valaki a francia ágyra rakta le és annyira felmelegedett a gép, hogy megolvadd körülötte a burkolat és meghajlott! :)


szer. júl. 06, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 17:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

Látom azért vannak itt a Gericom mellett és ellen is. Én meg nem értek hozzá, ezért kérdezlek titeket.
Vennék egy használt Gericem notit kb 90 ropiért.
P4 celeron 2,5Ghz, 320Mb RAM, 20GB HDD, DVD, 15"TFT, 2xUSB 2.0, IEE1394, infra, 10/100, modem, infra, táska, bal felső sarka 0,5 cm törés a müködést nem befolyásolja, akku halott
Annyi van még, hogy a videomemóriát a ramból veszi le max 64MB-ig.
Szerintetek érdemes belevágni???
A másik, hogy tényleg hangosak a Gericomok, mert nekem ez is egy fontos szempont.
Most egy Compaq armada 7800-am van amivel abszolút meg vagyok elégedve, ami a megbízhatóságot illeti. 366MHz ellenére elmegy a net meg a mediaplayer mp3-mal egyszerre úgy, hogy nem pörög fel a ventillátor(síri csend van).
Szóval?

G.


kedd júl. 05, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Intel Celeron, 2800MHz (28x100).
Nekem is most 55 C foknál kapcsol be, aztán felmegy 60-62-ig.
A kezdeti zajos működés már nem tapasztalható, eléggé csendes és általában ilyen nagy melegben 55 C fok körüli a hőmérséklete.
Remélem, hogy azért mégsem lesz olyan rossz, mint a hírneve.

Üdv.: Supervisor


kedd jún. 28, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Milyen procid van?
Tápról megy nekem az 1,7-es dothanom, és pont a csendesség miatt hűti csak 55 fokig a venti. Ha lejjebb vinné, gyakrabban kéne bekapcsolnia. A gép saját progija méri, ezért talán igaz is.

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
90 C fok? Akkor megnyugtattál!
Én eleinte már az 57 C foknál is kezdtem nyugtalankodni, akkor a DriveSittert használtam a hőmérséklet mérésére, de az ha egyszer elérte az 57 C fokot, akkor ott is maradt. Nem tudott visszaállni alacsonyabb hőmérsékletre, aztán unist lett a vége.
Nekem egyébként ez a 62 C fok is csak hosszabb használat után jött létre, ennél nagyobb még nem volt, remélem nem is lesz, vagy legalább is nem gyakran.

Üdv.: Supervisor


hétf. jún. 27, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Bírnak ezek sokat, Inteléknél a lélektani határ (mobil prociban) valahol 90°c-nál van.

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nekem eddig ez a 62 C fok volt a csúcshőmérséklet, általában 58 C fokig szokott felmenni. 62-nél - mint írtam - úgy bekapcsolt a hűtés, hogy csak néztem, 38 C fokig ment le.
Azért ennél jobban soha ne melegedjen, akkor hosszú életű lesz.

Üdv.: Supervisor


hétf. jún. 27, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem - ha bekapcsol - 55 °C-ig hűt a venti, ott kikapcsol. 70 °C-nál kapcsol be félgőzzel, 75-nél teljessel, de ilyen egyszer volt eddig. Azért áll meg 55-nél, hogy csöndes legyen. Most így nyáron van, hogy óránként 20mp-re bekapcsol akkor is, ha csak netezek, nem terhelem.

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Úgy tűnik, hogy megoldódtak a hűtési gondok: A csúcshőmérséklet 62 C fok volt, amit 38 C fokra hűtött vissza.
Nekem eddig rendben megy minden, remélem így is marad.

Üdv.: Supervisor


hétf. jún. 27, 2005 5:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Most 55 C fokról indult, elindult egy nagyon kis időre a venti és szinte azonnal 48 C fokra állt vissza.

Üdv.: Supervisor.


vas. jún. 12, 2005 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egyetlen másodperc alatt képes a processzormag 20°C-t melegedni.

Üdv!


vas. jún. 12, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nekem azóta semmi gondom a Gericommal. Azok a bizonyos melegedési értékek a DriveSitter gondokból adódtak. Bár a CPU hőmérséklet pontos mérésére kétkedve fogadom az Everest Ultimate Edition 51 C fokos induló értékét.
Mitől melegedne fel 51 C fokra, amikor mintegy 24 órája nem is volt bekapcsolva? Az alaplap és a winc. hőmérsékleti értékei viszont valós értékeket mutatnak. Nekem ez az induláskori 51 C fok nagyon valószínűtlennek tűnik...

Üdv.:Supervisor.


vas. jún. 12, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség