Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 8:27



Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni??? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
SziaMiAu írta:
... De még ezután sem lehetsz biztonságban, mert még a memmoriából mindég vissza tudnak nyerni kodokat...
És némi adatott...

Abból ugyan nem, azonnal elfelejti, ahogy kikapcsolod a gépet. :jajne:
A BIOS-ban meg nincs személyes adat. :shock:

Ps: Milyen böngészőt használsz? Mert pl. a Firefox-ban van helyesírás figyelő. Lehet, hogy szükséged lenne rá. :wink:
Fülig Jimmy jut eszembe. :)

Még itt is írtam néhány sort: http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?p=991922#p991922


kedd nov. 26, 2013 17:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Egyetlen és IGAZ jó tanács, hogy ha a géped bedöglött, ha magad nem tudod meg szerelni, akkor semmisítsd meg vagy téged fognak meg semmissíteni.
Még egy jó tanács !
szervizbe gépet ne hagyj ott !
Vagy ha még is, akkor a Winchastert vedd ki belőlle !
De még ezután sem lehetsz biztonságban, mert még a memmoriából mindég vissza tudnak nyerni kodokat...
És némi adatott...


kedd nov. 26, 2013 12:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
ACER-t biztos, hogy ne vegyél, mert csak egy nagy rakás zsar. :(
330- ért vettem és rá költöttem már több mint 120-at, mert pont akkor adta meg magát, mire a garancia lejárt.
ráadásul nem tudtam, hogy ha regisztráltam volna a gépet, akkor 2 év lett volna rá a gari.
Na de ezt honnan a poscomből kellett volna tudnom... :(
ráadásul azóta is csak szíjvok egyfolytában vele, persze ehhez hozzá járúlnak a náz testíreink is kik a szervizben, minden adatott nem csak nekem másoltak ki, hanem anyagi hasznosításukhoz és a személyünk tönkretételéhez is egyaránt, amit ezek szemét helyi szervízes nazi bandájuknak köszönhetünk... CPT.

Hogy rohádjátok még...


kedd nov. 26, 2013 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
juhasz94 írta:
Sziasztok 100eFtért keresk új notebookot.

Az általad írt típus még akciósan is kívánt összeg duplájába kerül. Nézz körül, hogy miket lehet kapni 130 alatt, vagy meg lehet próbálni részletre megvenni.


hétf. aug. 12, 2013 7:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 05, 2013 17:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Sziasztok 100eFtért keresk új notebookot.
Kérdés eben az árszegmensbe melyet érdemes meg vennem?
Ilyesmire gondoltam első sorba "Samsung XE500 ATIV Smart PC" de nem találni már eben az árszegmensben vagy csak én vagyok szerencsétlen.
De ha nincs ehhez hasonló 100ért mely notebookot érdemes meg vennem?
Fontos lenne ha nem hibrid akkor legalább jobb játékok is elfussanak rajta ha nem is full grafon de legalább lowon.


hétf. aug. 05, 2013 17:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás olcsó gamer laptop választás
Sziasztok!

Kiöregedett asztali gépem mellé veszek játékra is alkalmas laptopot. A kiválasztásnál szempont az 1GB-os videokártya, az USB3.0 csatlakozó megléte, és előnyt jelent a bluetooth. Először az asus_k53ta_sx029d-t néztem ki, mert asszimetrikus cross-fire módban 2 db 1GB-os videokártyát használhatok, ami jól hangzik. Némi számolgatás után az asus k53ta sx051d-t választottam, mert erősebb az integrált kártya, és a tesztek szerint az AMD x86 magok gyengébbek, de kettő helyett négy talán elég belőle.
Aztán tovább olvastam, és kiderült, hogy a cross-fire nem működik directx9 alatt, és a memória sávszélesség limit miatt amúgy sem tudja hozni a normál cross-fire teljesítményét, tehát talán mégis jobban járok egy core i3 procival +erősebb külső kártyával.
A gond az, hogy hasonló árban csak gyengébb kártyával szereltet találtam, pl. ezt.

Szóval, olcsó gamer laptop célra 150 körül mit javasoltok? Árban sokkal följebb nem akarok menni.

*** szerk. *** Egyéb ötlet híján marad az asus-k53ta-sx051d.


szer. nov. 16, 2011 19:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
..elsőbálozó... :mrgreen:


szer. ápr. 13, 2011 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
viki0724 írta:
Én nemrég vettem egy HP notebookot, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Régebben a Toshibára esküdtem, de két évig se bírta az a laptopom

Nem rég vetted. Honnan tudod hogy az új bírja majd 2 évig? :shock:
Nem vagy látnok. :)


szer. ápr. 13, 2011 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 13:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Én nemrég vettem egy HP notebookot, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Régebben a Toshibára esküdtem, de két évig se bírta az a laptopom


szer. ápr. 13, 2011 11:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
:hm: Érdekes ez az azonos műszaki tartalom. Korábban az volt, hogy a HP valamit lesprórolt, kevesebből oldotta meg és inkább magasabb áron.
Végül nálam is egy HP ProBook lett a nyerő a Dell Vostro ellenében. Még akciós sem volt, de árban mégis egész olcsón sikerült, akár még akciónak is beillett volna.
Na persze ez nem az EliteBook illetve Latitude kategória.
A táska azért nem egy nagy szám, de használható, ha nem nagyon akarod belerakni a töltőt, kábelt és egyebet is, csak a laptopot. Viszont addig sem kell táska után járni.
A keretrendszerrel nekem nincs bajom, elfér az XP-n is. Pláne Windows 7-nél, ahol amúgy is adott, legfeljebb frissítheted a 4.0 verzióra.
Ha már oprendszert is adtak ehhez a típushoz, jobban szerettem volna 64 bitest. De ez sem akadály. :wink:


szer. okt. 20, 2010 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
kisdadi írta:
szerintetek asus, acer vagy hp?
Én az asus vagy hp-t választottam nemrég. Végül egy akciós hp győzött. Ugyanolyan műszaki paraméterek mellett árban jobb volt, ajándék táska és a beépített bluetooth billentette a mérleget. Az asusnak hosszabb volt a garancia ideje. Utólag annyi nem tetszett csak a hp-ben, hogy a gyári driverek feltelepítéséhez fel kellett tenni a az útálatos .net keretrendszert.


szer. okt. 20, 2010 11:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
sziasztok!
de jó, hogy megtaláltam ezt a topicot :D
Már megvan a pénzem egy új laptopra. :mrgreen: otthoni használatra szeretném...főleg netezéshez, zene, film letöltésekhez...
három márkán gondolkodtam...szerintetek asus, acer vagy hp?

(eddig annyit derítettem ki hogy kb ugyanolyan tudással a hp a legolcsóbb, ami nem egy utolsó szempont, bár úgy tudom, hogy megbízhatóságban az asus a legjobb...ez valóban így van?)

előnyeik? hátrányaik?

előre is köszi a segítséget!

Üdv: Kisdadi!


szer. okt. 20, 2010 8:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 16:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Mezőcsát
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Sziasztok

Ezen az oldalon vettem egy pavilion laptopot erről mit tudtok? mennyire jó?

http://tinyurl.com/29s49bb


szer. aug. 11, 2010 8:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 30, 2009 11:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
markymangoo írta:
Nem tudja valaki ez melyik gyártó melyik típusa? http://coke.hu/netbook.html
Bár ha ingyen kapnám, igazából nem is érdekelne... De kíváncsi vagyok.


Jahm, ezt én is nézegettem. Átolvastam oda-vissza, de nem derült ki. Mondjuk igazad van, ha nem kerül effektíve pénzbe, tökmindegy milyen gyártmány. (tudod, suveniru nyihuhu, nyekukucsku protku) :D Mondjuk szerintem nem kell aggódni miatta, a coca cola nem fogja magát valami nagyon gagyival égetni.


csüt. júl. 22, 2010 15:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 14:25
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: zz
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Nem tudja valaki ez melyik gyártó melyik típusa? http://coke.hu/netbook.html
Bár ha ingyen kapnám, igazából nem is érdekelne... De kíváncsi vagyok.


csüt. júl. 22, 2010 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Nagyon gyötrődöm hogy melyik lenne a megfelelő választás.

ACER AS5538G-313G32MN http://www.argep.hu/trend/5538/5538G-313.html
CPU : AMD Athlon 64 X2 L310 (1,2 GHz, 1 MB)
HDD : 320 GB, 5400 RPM, SATA
RAM : 1 + 2 GB DDR2-667
VGA : ATI Radeon HD4330 512 MB

Vagy:
ACER AS5536G-642G25MN http://www.argep.hu/trend/ACER/ACER-Aspire-5536G-642.html
CPU : AMD Athlon 64 X2 QL-64 (2,1 GHz, 1 MB)
HDD : 250 GB, 5400 RPM, SATA
RAM : 1 x 2 GB DDR2-667
VGA : ATI Radeon HD4570 512 MB

Mi a különbség a két cpu között?
Hétköznapi felhasználásban észrevehető hogy az L310 kisebb frekin jár?


pén. márc. 26, 2010 22:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 17:34
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Tiszteletem!

Fő a fejem, hogy asztali gép legyen, vagy laptop. Úgyhogy inkább az utóbbinak is utánakérdezek:
    HPQ 6735b (FU416)
    business class
     15.4"WSXGA+(1680x1050pixel) antiglare
     ATi Radeon HD3200 -512HM
     AMD Turion-64 X2 (ZM-86 - 2.4GHz)
     3072MB DDR
     250GB HDD
     DVD+/-RW D-Layer
     Wi-Fi (802.11b/g/n)
     Bluetooth(v2.0)
     WebCam
     Microsoft Windows Vista Business

    akciós, raktáron
    akciós nettó ár: 166.600,-
    akciós bruttó ár: 199.920,--

Az ára hihetetlen jó, HP renew 1 év garival, persze kibővítem 3 évre. ExpressCard->2xFirewire kártyával együtt is nettó 200on belül van.

Arányaiban mennyivel teljesít gyengébben a következő asztali összeállításhoz képest:
Idézet:
Alaplap GIGABYTE GA-MA78G-DS3H
Processzor AMD Athlon 64 X2 7750 AM2 BOX Black Edition
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 HS KIT
(teljes konfig:http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=918927#918927)

Előre is köszi a válaszokat!


szer. márc. 18, 2009 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos a fejlemények:
Még dec. 29-én felhívtam őket, nagynehezen sikerült kapcsolni egy emberkét aki valamit ért a dolgokhoz (lehet túl korán hívtam őket és még nem jutottak túl a reggeli kávékon, kalácsokon, beszélgetéseken). Megállapította, hogy szerviz, elindítja a folyamatot, visszahív. Természetesen nem hívott. Felhívtam őket, megbeszéltük, h futár jön 31-én. Természetesen nem jött. Délután még felhívtam a HP-t, hogy délelőttre beszéltük meg a futárt, merre van. Az volt a válasz, h 5-ig odaérhet, türelem. Elkértem a futárcég telefonszámát is, de ők már nem voltak ott, amikor hívtam őket. Futár persze nem ért ide.

Köv. hétfőn hívtam a HP-t, csengettyűszó, munkatársaink elfoglaltak, bla bla. Hívom futárcéget, elmondom a problémám. Kedves leány (tényleg :) ) megnézi a gépbe, 31-ére nem volt betervezbe a közelembe se fuvar, mondja, hogy a kollágéja épp telefonál, de ő tud utánanézni, hogy mi hogy, rövid időn belül visszahívnak. (HP még 31-én is azt mondta, h igen ott a gépbe a futár aznapra.)
És tényleg visszahívtak, meg is lepődtem. A hölgy azt mondta, hogy a HP nekik 31-én küldte át, hogy futár kell jöjjön hozzám, meg amúgy is délután 2-ig dolgoztak, esély nem volt rá, hogy aznap elvigyék. Megbeszéltünk keddre a futárt, jött is, vitte is.

Pénteken kaptam az emailt, hogy csomagot adtak fel nekem és hétfőn hozzák. Nagyon meglepődtem, tényleg megcsinálták 5 napon belül. Ma meg is jött a noti. Szervízlapon "BIOS Corrupted" van hibaként. Hogy hogy sérülhetett meg, arról foggalmam nincs. A lényeg, hogy frissítették a BIOS-t és most jó, működik szépen. Vinyót nem matatták, megvan mindenem. :)

Szóval a szerviz jó, az ügyfélszolgálat rossz. Ezt a futáros kalamajkát egye-fene lenyelném, ünnepek voltak, emberek vagyunk, hibázhatunk. Viszont az ügyfélszolgálat nagyon nagy negatív pont, sokat kell abban még fejlődniük. 3000 ft-om ment rá erre a kis procedúrára, melynek 70-80%-ban zenét hallgattam. (Mondjuk még jól jártam, olvastam olyat aki 31ezret "beszélgetett" el velük.)


A lényeg, hogy mostmár jó és remélem így is marad :)

És ami kimaradt: a futárcég a DPD Hungária Kft., a szerviz pedig feltehetőleg a Flextronics Budapest Kft.


hétf. jan. 12, 2009 23:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, most nagyon keserű szájízzel írok, úgynézki sikerült kifogni egy gyárihibás darabot. Apum tegnap kikapcsolta, hazahozta, most este akarom bekapcsolni, hogy másoljak rá neki pár dolgot, de a bootolás nem akaródzik, bekapcs, bejön a HP logó és megáll a tudomány, semmire nem reagál. Holnap hívom a HP-t. Remélem cserélik egyből, nem vacakolnak.
Pedig már olyan szépen összeállt a Vista, Media Center is vitt HD-t, xvidet mindent áááá, kezdhetem előlről :(

Szerk.: magyarországi supportot csak hétköznap 8:30-tól 18:00-ig lehet elérni (adtak egy telefonszámot, hogy ha balhé van ezt kell hívni, kedves gépi hang pedig tudatta, hogy ma nem igazán dolgoznak :( ), külföldi chat supporton sikerült beszélnem egy kedves segítőkész hölggyel, az ő vélménye is egybevág az enyémmel: hardverhiba. Hétfőn hívom újra a magyarországiakat.


szomb. dec. 27, 2008 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos megvan a laptopi.
Írok róla pár sort, hátha más is ilyet akarna vásárolni a jövőben.

Kibontás után egy szerintem nagyon ízléses laptop tárul az ember elé. Nekem nagyon bejön ez a zongorafekete, illetve ezüst design, persze ez subjektív. Kicsit fogdosva elég masszív darabnak tűnik, annak ellenére, hogy műanyag. Hurcolászni még nem hurcolásztam, hogy azt hogy fogja bírni az még a jövő titka. Van rajta sok kimenet, neten megtalálható, hogy mik. Amit kiemelnék, hogy a hangkimenetnél két darab elvileg független kimenet található, így ha ketten akarnak filmet nézni rajta fülessel pl, akkor nem kell mindenféle elosztó.
A HDMI nagy valószínűséggel tud hangot is átvinni. Könyvében erre utaltak, illetve a vezérlőpultban is megtalálható az Nvidia HDMI.
Van rajta egy 3-mas bővítőportnak nevezett valami, amit egyenlőre nem tudom mi lehet, utánanézek még. Valószínűleg valami speckó HP izé, amire jódrágán vett HP eszközöket rá lehet csatlakoztatni.
Egy kis negatívum: a dvd tálcája kicsit túl passzentos lett és egy kicsit nehezebben csukódik be, mint ahogy elvárnám, illetve a gombja is lehetne kicsit érzékenyebb. Billentyűzet nagyon kis finom. Egy kis megszokást igényel, hogy a jobb shift rövidebb mint az átlag és ott van a felfele nyíl.

A gépen félig előtelepített Home Premium van, melyet egyből gyalultam le (meg a HP recovery partíciót), mert én minimum 2 részre szoktam osztani a vinyót (rendszer, összes többi). Semmilyen telepítődvd-t nem adnak hozzá, ellenben egy leírást igen, hogy hogyan csinálhatsz recovery dvd-t.
Mivel sajnos a Business Vistában nincs benne a Media Center, ezért maradt a Home Premium. Már utálom is, hasonlóan XP Home-t.
Nincs benne Helyi biztonsági házirend MMC, nincs Helyi felhasználók és csoportok MMC, másik gépről se enged csatlakozni. Biztonsági házirendet úgy lehet csak módosítgatni, hogy mindenhez csinálsz templateket és azt alkalmazod a gépre... Felhasználóbarát... Még biztos lesz pár ilyen dolog, amiért elátkozok pár marketingest.

Visszatérve a laptopra. Vista gyorsan feltelepült, driverek felmentek. WLAN-nal kicsit küzdenem kellett, valamiért nem akart csatlakozni. Sajnos retek Broadcom wlan modul van benne, amit nem nagyon komálok :( Mindegy, ez van, végülis sikerült, működik.
Van egy Quickplay nevű gombocska, hogy mire jó, még nem tudom, utána kell olvassak, hogy mit lehet csinálni vele, mert most még gyakorlatilag semmit nem csinál.

Media Center jó kis móka, a hozzá adott távirányítóval. Ennek főként akkor venné az ember a hasznát, ha ráköti valami LCD TV-re és akkor kényelmesen a fotelből indítja a filmeket, zenéket, képeket. Érdemes kipróbálgatni.

A teljesítményről még nem tudok nyilatkozni, most fogom nyakonzúdítani valami játékkal.

Egyenlőre ennyi, ha van kérdés, megpróbálok válaszolni rá.

Szerk:
Teljesítmény:

Crysis Warhead 1280*800, Átlagos beállítások (van mimimális, átlagos, játékos és csúcs), 0*AA: Szépen játszható. Laptoptól szerintem szép teljesítmény :)


szomb. dec. 20, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Van az néha 3 is...

Üdv!


szer. dec. 17, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, a lifebookot nagyon elárazták, kb egy 2-es szorzót ottfelejtettek :D


szer. dec. 17, 2008 22:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Baj biztos nem lesz, a HP nem gagyi kategória (nem úgy, mint az MSI, Asus, Amilo és társai).
Egyébként FuSi-ból a lifebook széria jó, az nem Amilo szintű, elvégre BC. Csak épp kissé tévedésben voltak a beárazásakor. :)

Apropó videokártya: tisztában vagyok azzal, hogy tesztekben milyen számokat hoznak. Ahogy azzal is, hogy a legtöbb játéknak ebből igencsak nincs szüksége a maximumra, bőven elszaladgál az X3100-on is. És a fogyasztásukkal meg a hangjukkal is tisztában vagyok. :)

Üdv!


szer. dec. 17, 2008 22:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hannibal írta:
... de az X3100, nagyon gyengus :(
Mire? :) (HW-ből támogatja a DX10-et, csak le van benne tiltva, mert túl jól sikerült...)
A procit benéztem.
Az árajánlatkérés/megrendelés tényleg hosszadalmas, kb. egy hónap alatt fut át. Épp a méregdrága gépek lesznek így 50-80 ronggyal olcsóbbak. :) Lehet, előbb kellett volna foglalkozni vele, de gondolom, nem Te alakítottad így.

Viszont a felhasználási kört tényleg tisztázni kéne, mert munkára nem igazán valók a műanyagházas notik, a 6 cellás akku meg biztosan nem fog egy 2,5 órás HD filmet elvinni a hátán.

Üdv!


X3100: http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 176.0.html
9600M GT: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 449.0.html

Hogy miért lett ez a kapkodás, annak a hátterét nem szeretném közszemlére tenni, a lényeg, hogy ez van.

A felhasználás az úgy néz ki, hogy hétközbe albérlet, ott mint elsődleges gép lesz használva, hétvége otthon, ott pedig mint másodlagos.
Az esődleges gép annyit jelent, hogy net, tanulás, kis játék, stb. A másodlagos kb annyi, hogy ha foglalt az asztali akkor lapotpi lesz használva, egyébként csak ha kell valami róla, akkor lesz használva.

Egyébként megrendeltem, holnap megyek érte. Remélem nem lesz semmi baj. Majd írok róla pár szót, hogy milyen.


szer. dec. 17, 2008 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... de az X3100, nagyon gyengus :(
Mire? :) (HW-ből támogatja a DX10-et, csak le van benne tiltva, mert túl jól sikerült...)
A procit benéztem.
Az árajánlatkérés/megrendelés tényleg hosszadalmas, kb. egy hónap alatt fut át. Épp a méregdrága gépek lesznek így 50-80 ronggyal olcsóbbak. :) Lehet, előbb kellett volna foglalkozni vele, de gondolom, nem Te alakítottad így.

Viszont a felhasználási kört tényleg tisztázni kéne, mert munkára nem igazán valók a műanyagházas notik, a 6 cellás akku meg biztosan nem fog egy 2,5 órás HD filmet elvinni a hátán.

Üdv!


szer. dec. 17, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Pénzkeret nem növelhető sajna, illetve a 1180-as az én meglátásom szerint nem éri meg a plusz pénzt.
Amivel az többet tud: picit erősebb proci, több ram, meg egy digitális tuner.

Ezez közül a tunernek nem sok értelmét látom, a digitális földfelszíni sugárzás még nem nagyon van, meg erre van a TV :D.
Plusz ramot párezerért bele lehet dobni később, nem nagy tétel. Egyedül az erősebb proci ami miatt érdemes lenne az én meglátásom szerint, de ezért 20K pluszt fizetni szerintem sok.

Használva ilyen mindenes gépnek lesz kb.

Az újlenyomatok nagyon vonzza, ezt sok helyen hallani, de hát ez van, majd lesz törölgetve gyakran. Egyébként a design nekem nagyon bejön.

HDMI jelenleg még nem foglalkoztat, de a jövőben mindenképpen jól jöhet. Hogy hangot tud-e vagy nem, passz. :shock:


szer. dec. 17, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az is kérdés, hogy főként mire lesz, meg kinek mi az ízlése.
Felszereltségben a HP elég jó, bár ha növelhető lenne a pénzkeret 215 ezerre, még erősebb gép lehetne.
Nekem ez a rettenetes fényesség ami elég riasztó volt, amikor szemeztem vele. Már nemcsak a kijelzők de a HP-nél az egész, a billentyűzettől a keretig. Az ujjlenyomatokat nagyon vonzza. Valamelyik ujjunkat harapni kell.
Az jó, hogy mindkét gépben már natív HDMI csatoló van, amivel könnyen rá lehet kötni LCD TV-re is mondjuk filmlejátszáshoz, vagy növelni a kijelző méretét. Átalakítóval DVI csatis monitorra is simán ráköthető, ami mégse a D-sub analóg minőség.
Szerintem manapság már nem nagyon érdemes HDMI nélküli notit venni. Hacsak nem netbook, vagy annyira kizárt az ilyen használat.
Az Acer ATI 3560-ének tudnia kellene a hangátvitelt is HDMI-n, írják is a HD Audio támogatást, de a HP-nál ezt nem említik, bár információm szerint a éppen 9600 kártyától az nVidia is leküzdötte ezt a problémát. A HP meg mégiscsak egy entertaintment házi média notebook volna.
Lehet ez is szempont, mehg kinek hogy.


szer. dec. 17, 2008 8:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az a baj, hogy az ajánlatkérések meg mire az egész lemegy, gondolom néhány napba beletellnek, én meg csütörtökön megyek utoljára idén BP-re és hoznom kell valamit.

Ezt a "1MB-os L2-vel szerelt 32 bites procis"-t hogy érted? Intel weblapja szerint: http://processorfinder.intel.com/Detail ... Spec=SLAVG támogatja a 64bitet.

Az akksi nem lesz túlzottan terhelve, hetente egy busz út oda-vissza. Ahogy olvasgattam a teszteket, 2,5 órás HD film végig megy rajta, ez bőven elég.

Dell is szimpatikus, a 4 év gari nagyon jó lenne, de az X3100, nagyon gyengus :( 1500-s Vostrot nem nagyon találtam, a 1510-es meg méregdrága.

Kérdeztem ismerőst, akinek ilyesmi HP-ja van, elmondása szerint elég stabil a gép, nem nyeklik-csuklik. Egyedüli "hibának" azt mondta, hogy sűrűn kell törölgetni, illetve hogy nehéz XP-s drivert találni hozzá. Ezek problémát nem jelentenek :P


szer. dec. 17, 2008 2:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jó-jó, de dedikált VGA-s, 6 cellás akkus, 1MB-os L2-vel szerelt 32 bites procis, és Vista Home-mal adott, műanyagházas, csak 2 évig garanciás gépért szerintem sok a 190.
Dell-t meg amúgy sem kiskernél kell venni, árajánlatot kell kérni a HumanSoft-tól, vagy a Duna Elektronikától. (Kb. 15-20%-kal alacsonyabb árak kaphatók így, mint amennyiért a kiskerek nyomják.)

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9494
Hasonló kiépítés, 6 cellás akkuhoz jobban illő integrált (és egyébként elég jó teljesítményű és kis fogyasztású) VGA-val (nyilván nem HC játékosoknak), ugyanúgy op' rendszerrel, és 4(!!) év garanciával, nem mellesleg fém alsórésszel (az alkatrészek Mg ötvözet aljba vannak szerelve, a burkolat műanyag) lényegesen rentábilisabb masina.
Vostro 1500 jöhetne még szóba, de az sajnos már nem nagyon kapható, az újabb Vostro-k meg elég "konzumerek" lettek.
(Nem szabad csak a HW-ek minél nagyobb számaira figyelni.)

Üdv!


szer. dec. 17, 2008 1:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nézegettem Delleket, de nem találtam olyat ami hasonló lenne mint a HP és az ár is elfogadható lenne :(

Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy a HP lesz a befutó...


kedd dec. 16, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Konkrét modell nélkül mondom, hogy a Dell háza táján is érdemes szétnézni, ill. 14"-os WXGA gépekből (masszívabbak, kompaktabbak) esélyesebb jót venni ennyiért.

Üdv!


kedd dec. 16, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nagyon gyorsan kéne mondanom egy laptopot, amit érdemes megvenni (éljen az év végi kapkodás :roll: )

A követelmény: max 200K, ennél egy decivel se több és nem FuSi.

Amit én elvárnék a laptoptól:
15,4-es méret
Core2Duo
2 v 3 giga ram.
vinyóból nem kell nagy, 160 giga már bőven elég
örülnék ha diszkrét videókarija lenne
oprendszer nem kell, de ha van természetesen nem probléma (Vista lesz rajta)

Így hirtelen ennyi.

Amiket én néztem:
Acer Extensa 5630G-582G25N: http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=8983
HP-Compaq Pavilion dv5-1160eh: http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9570

Acer erősebb proci, gyengébb vidkari. HP gyengébb proci, jobb vidkari, több gari, jobb minőség.

Ezt a kettőt találtam gyorsba, a HP elég szimpatikus. Egy ismerősnek ilyen van (a pontos paraméterei lehet mások), megkérdezem majd hogy mit tud modani róla.

Márkában csak a FuSi van kizárva, többi jöhet.

Minden választ köszönök:

Hannibal.


kedd dec. 16, 2008 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
EsquireX írta:
FuSi AMILO Li 2727 típusú notiról mi a véleményetek?

Intel® Celeron Dual Core™ processor T1400 (1,83Ghz), 1GB DDR2 677MHz, 15,4" WXGA, Wifi, Lan, USB

Ára 100 körül mozog
szerintetek megéri?


Néz szétt itt a topicban, sokan megmondják hogy csak szívtak az FS-el notiból. www.senorg.hu itt nézz szét, mármint nagy a paletta és jól lehet benne nézelődni, hogy hol veszed az meg rajtad mulik.

Kiegképpen az előző hsz-hez
TOSHIBA


szomb. nov. 29, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem.
150-160 rongy alatt semmi nem éri meg (Amilo-ból és néhány kivétellel minden FuSi modellből felette sem), de az igazi notik 200-nál kezdődnek és 600-nál állnak meg. :) És persze nem esnek szét két hét alatt.
Dell, Lenovo (T sorozat, ami megfelel a régi IBM ThinkPadeknek), HP (S sorozat kivételével) háza táján érdemes nézelődni.

Üdv!


szomb. nov. 29, 2008 13:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 22, 2008 20:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
FuSi AMILO Li 2727 típusú notiról mi a véleményetek?

Intel® Celeron Dual Core™ processor T1400 (1,83Ghz), 1GB DDR2 677MHz, 15,4" WXGA, Wifi, Lan, USB

Ára 100 körül mozog
szerintetek megéri?


szomb. nov. 29, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Baráti körben van egy darab Albacomp laptop, átlagos minőségnek mondanám. Acer, Fusi, MSI környéke kb.


szomb. szept. 20, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Az Albacomp laptopok jók?
Milyen származásúak?
Hol helyezkednek el a márkák között?


szomb. szept. 20, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat :).

Szóval olcsó műanyaghulladék általánosítást valamelyikőtök használta a -gondolom- 300 ezer ft alatti gépekre és ilyenre gondoltam, mindegy melyikre. igaz, titokban McLaca meglátására, vagyis a Fujitsu Siemensre összpontosítottam mikor a kérdést feltettem, mert azt néztem ki.

Viszont Laca írásához annyit tennék még hozzá, hogy vegyük a telefonmárkákat. Ezeknél is érvényes, hogy ki hol gyártat? Vagy mindegyik telefongyártó Vaczakéknál gyárt? Mert mind hardveresen, mind szoftveresen befürdök velük :D. pedig nem focizom semelyikkel és nem próbálgatom, hogy bírja-e azt, hogy minden alkalmazást megnyitok, majd lenyomok egyszerre minden gombot és közben eszméletlen sebességgel nyitom zárom a lencsevédőt vajon kifagy-e?
Tehát régen lehet, hogy márka volt a márka és gyártó a gyártó, de ma is az? Szerintem a laptopgyártókat is megcsapta a hamar pénzhezjutás minőségre nemadás szele :)


vas. szept. 14, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
kuncsaku írta:
Kaphatnék bővebb információkat erről a bizonyos olcsó-műanyaghulladékról? ugyanis olyat akarok venni. Mert gondoljuk végig. 85 ezer és van benne egy 1500-as celeron, 1 giga memória, 60 giga vincseszter és wlan. miért kell ennél több?
És ezután gondolj bele, hogy mi nincs benne azért, hogy ennyibe kerülhessen. :)
Megmondom: anyag, minőség-ellenőrzés, tervezés.
Az olcsó gépek úgy készülnek, hogy megmondják, mi legyen benne és mennyiért, aztán a gyártó (aki nem = a márkanévvel) majd úgy alakítgatja, spórolgatja, csökevényesíti, hogy az árcímke és az adatlap is jól fessen, és hazáig egyben maradjon (meg még vagy 1 hétig).
A drága gépek meg úgy készülnek, hogy megmondja a márkanév, hogy mi legyen benne és milyen minőségügyi előírásokat támaszt, aztán az ár majd kiadódik. Persze azért nem ilyen egyszerű itt sem a helyzet, de sokkal inkább a minőségre mennek, mint az árra.
A HP-ra pedig: nem mindegy, ki a gyártó. A HP nem az, a DELL sem, és sokan mások sem. Az Uniwill, a Quanta és társai, azok a gyártók. És a HP nem ott gyártat, ahol a FuSi. Nem véletlenül. :) Azt hiszem, magyarázatnak ennyi elég is a 6310-es HP-ra. De azért S sorozatú HP-t ne...

Üdv!


csüt. szept. 11, 2008 21:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
energo: ez egy jó kérdés :D

Az én sejtésem, hogy valamely fujitsu vagy msi laptopról akar kérdezni az illető :P

Az, hogy kinek mi kell egy notiba az szubjektív. 2 giga memória nekem majdnem hogy kevés, amikor virtual pc-ben futtatok 3 S2K3-mat és egy XP-t, akkor pont betellik a 2 giga. Ha váltani kell S2k8-ra és Vistára, akkor bizony nagoyn kevés lesz. Procinál nem csak az órajel számít: magok száma, a cache mérete, stb. 160gigát simán ki lehet használni vinyóból. Geforce vidkari meg pl HD filmlejátszásnál besegít a procinak.

Szóval ez nagyon szubjektív dolog. Én amikor vettem a notit, akkor arra kellett, hogy koleszba legyen gépem, amin alkalom adtán játszani is tudok. Ha viszont valaki csak wordot szerkeszt, akkor igazad van, nem kell erős gép.


csüt. szept. 11, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
kuncsaku írta:
Kaphatnék bővebb információkat erről a bizonyos olcsó-műanyaghulladékról? ...

MIRŐL??????


csüt. szept. 11, 2008 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Kaphatnék bővebb információkat erről a bizonyos olcsó-műanyaghulladékról? ugyanis olyat akarok venni. Mert gondoljuk végig. 85 ezer és van benne egy 1500-as celeron, 1 giga memória, 60 giga vincseszter és wlan. miért kell ennél több? Nézegettem a drágábbakat, a processzoruk alig-alig megy 2000 fölé, és dupla ekkora a memória 2 giga és kb 160 gigás vincseszter, ami jól hangzik, de ki a fene használja ki /egy laptopét/ és minek a 2 giga memória, meg a neves geforce videokártya, ami valószínűleg nemsok mindenre való, ha belegondolok, hogy egy asztali gépben a videokártyának a hűtőberendezése plusz egy szlotot foglal el a gépből, tehát a laptopban nem megoldott ez, így használhatatlan ha esetleg játszani akarok, bár nem akarok.

Azon kívül van tapasztalatom egy olcisó HP 6310 laptopról. kb olyan kategória volt megvételkor, mint ez a 85 ezres amit kinéztem. Na ezt a 6310-est elütötte a vonat, mert túlságosan kilógott a válltáska a peronon, többször leesett, kutya-macska keresztülment rajta, beleborult a kóla és ennek ellenére teljesen kifogástalanul működött mindaddig, amíg bele nem csapott a villám. Szóval miitől törékeny ez?

Köszönöm a válaszokat :-).


csüt. szept. 11, 2008 5:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Legjobban olyan hurzolászásra és néha kisseb szimulációk futtatására is kellen persze windows-al ami elég sok erőforrást megeszik, ezért gondoltam az XPS-re is mert az biztos hogy tudja a számitást. grafika annyira nem kell.
A toshiba TECRA egy strapabiró változat, kifelyezetten erre találták ki.

köszi az infót
SONY VAIO kilőve.


hétf. aug. 18, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sony felejtős. Magyarországon nem hivatalosan van jelen, garanciaügyintézés agyrém. Minőségügyileg sem a top.
Az XPS játékgép. Dell-éknek jók a garanciavállalási feltételei.
A Tecrákról nem tudok nyilatkozni.

Üdv!


vas. aug. 17, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok,
mi a véleményetek az alábbi laptopokról?
(A linkek nem feltétlenül azt a belső részeket tertalmazzák amit az ár képvisel pl a toshiba T7500-as procival van szerelve, a többi pedig nagyobbal.)

Toshiba Tecra M9-185 (Windows Vista Business) (kb.: 370eFt)
Sony VAIO VGN FZ31Z (Windows Home Premium) (kb.: 390eFt)
Sony VAIO VGN-SZ791N/X (Windows Vista Business) (kb.: 460eFt)
DELL XPS M1530 (Windows Vista Business) (kb.: 340eFt)

Természetesen tudom hogy ezekkel nem lehet befürödni, de hátha van valakinek negatív vagy pozitiv tapaasztalata ezekkel a berendeezésekkel kapcsolatban.

üdv


vas. aug. 17, 2008 14:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
Sőt, akinek az anyagi lehetőségei csak a 200k alatti gépeket engedi meg, annak talán a legjobb választás egy 1-2 éves T sorozatú masina... Semmint valami olcsó, műanyag hulladék új gép, ami úgyis szétesik fél év alatt.

Üdv!


Pontosan ezért használok most egy T42p masinát
Hihetetlen, de 100e alatt sikerült hozzájutnom és teljes mértékben elégedett vagyok vele, néha még a játék is belefér

Amúgy meg megtanultam a leckét, egyszer vettem egy acer-t, előtte t40 volt, na soha többet acer és ha tehetem maradok a t sorozatnál (preferált a p-kiadás :lol: )


pén. feb. 29, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sőt, akinek az anyagi lehetőségei csak a 200k alatti gépeket engedi meg, annak talán a legjobb választás egy 1-2 éves T sorozatú masina... Semmint valami olcsó, műanyag hulladék új gép, ami úgyis szétesik fél év alatt.

Üdv!


pén. feb. 29, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca
[quote="Takibaa írta:
a kijelző más notikkal összehasonlítva jó, sőt a mostaninál nem láttam még jobbat
Nézz meg egy LED-es DELL XPS-t. :) Ettől függetlenül a T sorozat legendásan jó, nem a kijelzője miatt veszik. [/quote]

Ebben persze valszeg igazad van. Én a számomra elérhető kategóriát "figyelem", ami a használtak között a max 150-170e forintig terjedő gépeket jelenti.


pén. feb. 29, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ati Rider írta:
Én Mindenképpen a nagyobb márkák közül ajánlok, mint például IBM, ASUS, SONY, mert ezek nemcsak teljesítményben, de minőségben is jók!
Hehe, frászt... IBM már nincs. Az utóda a Lenovo, abból csak a ThinkPad jelölésű gépek felelnek meg a régi IBM minőségnek. Az Asus erősen kompromisszumos, a Sony minőségéről meg igencsak lehetne vitatkozni. Kezdjük azzal, hogy NINCS szervize... (Folytassuk azzal, hogy belülről általában Acer az a Sony. :))
Acer és FuSi konkrétan rossz. Melegszik, inkompatibilis, zajos, vacak anyagválasztás (FuSi-ból azért a LifeBook BC notik jók, de nem annyira, amennyire drágák).

Takibaa írta:
a kijelző más notikkal összehasonlítva jó, sőt a mostaninál nem láttam még jobbat
Nézz meg egy LED-es DELL XPS-t. :) Ettől függetlenül a T sorozat legendásan jó, nem a kijelzője miatt veszik.

Hannibal írta:
Minusz pontnak annyit írnék, hogy a háznak az anyaga egy kicsit gyenge műanyag. Ha le van téve az asztalra, és megemeled az egyik sarkánál, lehet látni, hogy deformálódik egy kicsit. Problémát még ez hálisten nem okozott, remélem nem is fog.
Ez azért elég gázos dolog... Főleg, hogy közepes teljesítményű full fémházas notit már akár bruttó 200-ért is lehet venni (DELL Vostro). Sőt, az Inspironok bár felül műanyagok, az aljuk azoknak is magnézium-ötvözet, tehát nem deformálódnak. Inspiron pedig már bruttó 140-ért is vehető. A garancia pedig alapból 3 év.
A 4800-as akku 6 cellás.

Üdv!


pén. feb. 29, 2008 3:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
Egyesek az Acert is eléggé szidják, én konkrétan nem tudom. Az akkuideje nem a legjobb állítólag.
A specifikáció szerint beépített cuccok jó árnak tűnnek. :hm: De...?
Az Acer gyakorlatilag csak ezzel az extra fényes kijelzővel kapható. Nekem nem kellene ingyen sem ez a bright változat. Ja, esetleg úgy igen. :wink:


Az én Acerem (5024WLMI), ami áprilisban tölti be második életévét, 2,5 órát+egy picit bír buszon olvasgatásnál. Filmnézésnél (divx) 2 óra alatt egy kicsivel, netezés meg a kettő között :D Asszem 4800mAh-s 8 cellás akksi van benne, de erre nem tenném a nyakam :d Ettől a konfigurációtól sztem jó ez.

Minusz pontnak annyit írnék, hogy a háznak az anyaga egy kicsit gyenge műanyag. Ha le van téve az asztalra, és megemeled az egyik sarkánál, lehet látni, hogy deformálódik egy kicsit. Problémát még ez hálisten nem okozott, remélem nem is fog.

Még ami pluszt írnék, az az, hogy Vista megjelenésekor már letölthetők voltak a driverek, pedig elvileg nem vista ready gép. Ennek fényében viszont a support nem nagyon foglalkozik az emberrel, ha valami gondja van. Első mondatuk: tedd vissza az XP home-t és minden jó lesz. Ez megint egy kis minusz.

Összességben ha laptopot cserélnék, nyugodtan vennék megint Acert (igaz a mostani szériával még nem találkoztam). Ár/érték arányban sztem egész jó. Kicsit vigyázni kell rá, nem szabad ütni-vágni.


csüt. feb. 28, 2008 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 624 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség