Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:22



Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni??? 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Végigolvastam az egész topicot, hadd kérdezzek olyat, ami még nem volt.

Hozzájuthatnék - szerintem kedvező áron - egy laptophoz, ami főként asztali gép helyett kellene egyelőre (mivel nincs asztalom, bútorra gyűjtök :-), a mobilitás külön előny, egy PIII/733 van, ami megteszi, aztán majd veszek egy tisztességeset később, de addig jó a notebook). Játszani nem igazán szoktam, általános célokra, fotókat leszedni, filmet nézni, netezni (inkább email - GPRS), ennyi.

A gép FEFO-s, ami Aopen barebone, ha jól tudom. Az nyilvánvaló, hogy később az eladásnál csak bukhatok vele, mert gyakorlatilag noname.


Előtte néztem pár olcsóbb akciós darabot, kb. azzal a minimummal amit elvárnék:

HP nx6110 (Photohall) Celeron-M 1.3, 256 RAM, 15" kijelző, 40 GB, Combo, integrált VGA, 2 USB, LAN, modem, Firewire plusz Windows XP Home, összesen 190e.

LG LS50-55 (Euronics) Celeron M350 1.3 Ghz 1 MB cache, 15", 40 GB, 256 RAM, Combo, SD/MMC/MS kártyaolvasó, Firewire, 3 USB, párhuzamos, WLAN, monitorkimenet, oprendszer nélkül: 180e. (Nem említik, hogy 2 év-e a gari, mint az LG-knél általában.)


Namost amit én kaphatok, az valamivel több, kb 200e Ft-ért. (Nem is tudok sokkal többet szánni rá.) Valamelyik FEFO Scienic-M - mindegy a típus, mert szinte kérésre lehet öszerakatni: Intel 855 GME chipset, integrált VGA, Celeron-M 1.5 Ghz, 15", 40 GB, 512 RAM, DVDRW (+/- nem duál), 3 USB, párhuzamos, LAN, modem, infra, monitorkimenet, hozzá Windows XP.

Ami nincs, az WLAN. (Ez egyelőre annyira nem izgat ugyan, de ki tudja...) Meg BT, de azt ebben az árban nem is várom el.

És talán kaphatok rá két év garit is.

Megéri a többlet hardver a későbbi eladási árbukást? (Egy darabig biztos nem adnám el, másfél-két év múlva talán, de az sem biztos. Mondjuk laptopvásárlásnál szinte csak bukni lehet eladásnál, az is igaz.)

Várom a véleményeket. (Nem igazán találtam sehol FEFO laptopos tapasztalatokat a neten.)


csüt. júl. 14, 2005 17:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nyilván valami világgaranciás félét vennék, talán a Toshiba-nál van ilyen.

Üdv!


csüt. júl. 07, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha egyszerűen megoldható lenne egyébként a magyar billentyűzetre cserélés, akkor németországból vennék gépet, vagy az USA-ból, mintegy fele az áruk mint itthon.
Az oks, hogy az áruk eltér, már csak az a kérdés, hogy a garancia hogyan alakul idehaza a kint megvett notinál. :P


csüt. júl. 07, 2005 7:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha egyszerűen megoldható lenne egyébként a magyar billentyűzetre cserélés

sajna már picit off, de ez a téma érdekelne, hogy mennyire nehéz bill.-t cserélni egy notin? amit mondtál abból gondolom kiesik az a "3 csavar leszed, és hotswap", de mégs mennyire kivitelezhető?

meg ha nem is csere, de pl tisztítás? (okosan rendszeresen sikerül valamit belepiszkolni a bill.-be, ma éppen keksztörmeléket, mert hol is essen ki az ember kezéből az ilyemi, ha nem pont...) :)

amúgy abból amit írtál (Expresscard, stb) úgy látom, hogy valószínűleg a FuSi fog nyerni, mert elég jó árban van, és igazából nem sok a különbség. bár még lehet hogy mire meg tudom venni már kijön valami új széria, aztán lehet megint nézelődni...


szer. júl. 06, 2005 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Baley írta:
...
Szó sincs róla, hogy én a notebook.hu pártján állnék, mert nem te vagy az egyetlen, aki negatív tapasztalatokról számolsz be, de nekem úgy tűnik, vannak, akiket kísértenek a negatív dolgok :D
Igazság szerint a Toshiba gépeket tartják a notebookok Ferrarijának, de azok áruk miatt nem túl elterjedtek, így kevés a tapasztalat.
Ha egyszerűen megoldható lenne egyébként a magyar billentyűzetre cserélés, akkor németországból vennék gépet, vagy az USA-ból, mintegy fele az áruk mint itthon.

Üdv!


szer. júl. 06, 2005 17:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
No, kis nyomozás után megokosodtam :) Jó pap (is) holtig tanul :D
Az Expresscard valóban egy továbbfejlesztés, az USB2.0 és FireWire nyomdokain nagyobb sávszélességet kínál. Mondjuk választék egyelőre typeII-es PCMCIA kártyákból van, de a jövő úgy látszik, az expresscardé.
A notebook.hu-nál egyébként lehet gyöntölni a gépeket, legalábbis mindegyiken windows-asztal vigyorgott, tehát valamit lehet velük csinálni.
A FireWire azért jobb, mert kidolgozottabb, és gyorsabb is, mint az USB, de nem ugyanarra a célra szolgál. A FireWire-t kifejezetten videós megoldások igényelték, arra (is) találták ki, tehát a DV kamerák elsődleges csatolója. Nem is nagyon van FireWire csatolós egér és billentyűzet (sőt, nincs), és a megfelelő felhasználási körben elterjedt. Minden komolyabb kamerán pl. ez van, USB pedig nincs.

Viszont a FuSi gépeknek egyre jobb ára van, de sajnos nem sokat hallottam róluk. Valaki igazán mesélhetne róluk :)

Üdv!


szer. júl. 06, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
McLaca írta:
Baley: ne ítélj egy tapasztalatból, mindenhol vannak kicsit idióta dolgozók. A laptop.hu oldalával nem a csiliviliség hiánya a gond, hanem az, hogy semmit nem árul el a gépről. A Londelmor által belinkelt FuSi-ból is csal általános dolgokat tudsz meg, de hogy milyen memó, milyen vinyó, mekkora akksi, azt nem...
Egyébként én DELL-t nem vennék. Asztali PC-kben is nagyon aláadták, notebookban meg főleg... Rengeteg helyről hallani, hogy mindenféle nyavaják vannak a DELL gépekkel (PC és Notebook egyaránt).
Semmi gondom velük, csak én nem vásárlok náluk. wEgyébként ez nem csak saját tapasztalat. Tesó notijánál(Inspiron5160) is hasonlóan zajlott a dolog. Akkor tesó máshol vásárolt végül. (Nem laptop.hu volt, de ha kinyírnak se tudom megmondani melyik). Kollégámnak tavaly eladtak egy HP renew-t teljesértékű gépként. Mikor visszavitte garis problémával és cserélni kellett volna, kiderült, hogy renew programos a gép. egy hétig nem csináltak semmit, mert nem tudták, hogyan tudnák maguknál elkönyvelni. A srác visszakérte a pénzét (újabb egy hét volt, mire kitalálták, hogy ez náluk hogyan kivitelezhető), és elment máshova vásárolni.
Atz információ laptop.hu-s hiányáról annyit, hogy én notebook-on szoktam megnézni a paramétereket. Csak éppen nem tőlük vásárlok a bizalom teljes hiánya miatt. Tehát én nem egy tapasztalatból ítéltem. Tudom, hogy sokan dícsérték már őket, miután gépet vettek náluk. Viszont ezek az emberek eddigi észrevételem szerint sztenderd tucatgépeket vettek, amiknek a beszerzése pofonegyszerű. Ha valami egyénit szeretne mondjuk, az egyszeri ember mint proci vagy videokari, akkor kiderül, hogy ők sem mindenhatók(illetve leginkább lusták intézkedni). Megjegyzem, hogy én azzal az emberrel beszéltem a Dell egyik magyarországi disztribútoránál aki a notebook.hu-soknak szokta a Dell gépeket vinni. Ő mutatta meg a saját gépét(mert notebook.hu-nál nem volt egy szál se éppen, akkor már két hete), amit összekonfiguráltatott az írekkel és amit gond nélkül leszállítottak. Mondta, hogy rendeljem meg bátran, beszerzési árat nem mondhat, de 480k HUF körül lesz áfával mire a notebooknál megkapom. Na ezután kaptam a 450kHUF+áfa ajánlatot. :?


szer. júl. 06, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
na, megjöttem. voltam saturnban (is), és ha már benéztem, akkor végiglátogattam az összes kitett laptopot. igazából amin kiakadtam, hogy midnegyik le volt jelszavazva (guest fiók inaktív persze), és így semmit nem lehetett velük kezdeni, kivéve az egyiket, amin linux volt, az meg be volt lépve root :!: jelszóval :) okos megoldás mit ne mondjak...

(erről jut eszembe, bár biztos ismeritek: mi az, kicsi, sárga, és nagyon veszélyes? naposcsiba root jelszóval...)

na, így mégegyszer átolvasva tényleg elég jó koncepciónak hangzik az a PCMCIA-s tuner, meg egyéb külső tartozékok. engem lehet hogy a külső BT sem idegesítene, azt legalább vihetem magammal zsebben, és akárhova így rá lehet kötni a mobilt (ahol megfelelő szoftver van hozzá persze).
RAID igazából nem is nagyon kell, az most sincs, nem is hiányzik, csak nem árt ha feltüntetik (ha van), hogy ne fussak bele. nem mindent azért írtam oda, hogy nekem az kell bele :) most is egy 80gb-s vinyóval teljesen jól elvagyok, mégcsak nem is SATA-s, szóval már az is "előrelépés" lesz ha a notiban olyanom lesz :D

még kérdés: miért jobb a Firewire, mint az USB? és ha jobb miért nem terjed el?
hogy lehet (viszonylag)egyszerűen szétszedni az s/pdif kimenetet 6 vagy 8 külön csatornára? (az itthoni hangfalszett csak analóg bemenettel bír sajna)

viszont az, hogy mire használom a notit, sztem mindenre, mivel azstali gép helyére akarom. ez nagy, hangos, nem hordozható, és bár igaz, hogy olcsóbbak bele az alkatrészek, de eddig még sosem romlott el semmi benne, és úgyse használom ki az olcsóságot, mert nem cserélgetem mindig újabbra a cuccot. már kb másfél éve megvan (egy 2500+ Barton, Ga-7N400L alaplap, 2x256MB ram, meg egy Radeon 9600pro, és ennyi idő alatt semmit nem cserélem benne, csak kerül ide még egy dvd író, meg egy új táp, de az a házzal együtt volt, azért kellett. és igazából most sem érzek már rá késztetést, hogy szórakozzak az egyes hardverelemekkel, mert úgyse használom ki a nagyobb proci vagy vga előnyeit...)
szóval sztem ha kell majd dvd-t rippelni azt is azzal fogom, vagy ha játszani akarok azt is. de mivel az a PM2ghz a mostani gépemnél jobb teljesítményt ad le, így annyira nem félek tőle, hogy kevés lesz arra amire használom :)


szer. júl. 06, 2005 16:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hmm... Na akkor azt hiszem, ideje utánajárni ennek, mert nagyon hasonló nevek.
Ha sikerült kihámoznom, jelentkezek :D

Üdv!


szer. júl. 06, 2005 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
végigolvastam :rulez:
(inkább azért grat, hogy ezt begépelted, sokkal több meló)

szóval köszi, hogy tisztába tetted a dolgoakt, így már egy csomó dolog világosabb :) és végülis azért járok (főleg) a fórumra, hogy újdonságokat olvassak (meg mondjak, csak ez elég színvonalas fórum ahhoz, hogy ne tudjak hozzászólni tanáccsal).

majd asszem reagálok, meg kérdezek még, csak most nem fér bele időben, egyelőre csak annyit, hogy a FuSi oldalán a datasheeten is emlegetnek olyat, hogy "1x Expresscard slot (34/54mm)"

de nem tudom hogy pontosan mira gondolnak, talán egy elFuSIrált fantázianév a PCMCIA slotra :)


szer. júl. 06, 2005 13:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Húha... Szerintem itt fogalomzavar van...

Londelmor, ne idegesíts! :wink:
Ott van a jellemzők között a chipset és a memóriavezérlő típusa, hát abból már minden kiderül, főleg, hogy a Clevo M400 PRO még egy "Sonoma" jelzővel is meg van fejelve, ami ugyebár alapból DualDDR-t jelent, PCI-Express csatolót (erre még visszatérek később), és SATA vezérlőt.
A FireWire ugyanolyan, mint az USB, csak jobb, viszont kevésbbé elterjedt, de DV kamerákon (a jobbakon és magukra valamit adókon) általános.
Az Azalia-ról annyit érdemes tudni, hogy az S/PDIF csatolón szépen ki tudja adni megfelelő erősítőnek a 7.1-es hangzást. Analógban a kevés kimenet miatt szerintem nem, a 8 csatorna 3 kimenetre nem fér rá...
Amiket csatolónak írtál, az mind megvan a notin. Jól is nézne ki hangchippel de mikrofon, fülhallgató és digi csatlakozó nélkül egy 7.1-es :)
Amit meg az Intel belegyűr a chipsetbe, az ki lesz forrasztva csatlakozóformába, tényleg nem értem, miért gond az, hogy több van, mint ami kell... Az integrált modem tranzisztorait nem lehet kiszedni a chipből :P
Az egyetlen, ami érdekes lehet, az a TV-in, mert ilyennel notebook vagy egyáltalán nincs, vagy igen ritka. Nincs rá igény. Főleg, hogy elég jó PCMCIA (azaz PC-Card) foglalatú TV-tunereket, vagy digitalizálókártyákat lehet kapni notebookhoz is és így választhatsz is minőséget, nem kell a bedrótozottal megelégedni.
A Clevo egyébként azért ilyen jól konfigurálható, mert a gyárból félkész állapotban jön, utána azt lehet bele tenni, amit csak akarnak. Általában a BT/modem kombó van benne (tehát ha BT van, modem is van, mert egy eszköz, de ha modem van, nem feltétlenül van BT :D), meg a webcam, ezeket macerás utólag belerakni. A proci, memória, vinyó, VGA meg amilyet akarsz :), bár a VGA is sokszor meghatározott előre.
Ja, és hidd el, esztétikusabb a belső BT, nem szép, ha egy USB-s BT dongle áll ki a gépből...
A notebook tápról képes hosszú időn át nagy teljesítményt leadni, persze a hűtés menni fog egész nap akkor. Akkuról persze visszavesz (itt jönnek a képbe az adott márka mérnökei, azaz az, hogy hogyan szabályozták be az akkus üzemet), de a mobilitásnak ára van :), és igazából egy noti nem is arra való, hogy DVD-ripeket konvertálj 4,7GB-osra :D A filmnézés az nem teljesítményigényes dolog, egyébként nekem naponta átlag 16 órát megy a gépem. Ha nem lehetne őket nyúzni, nem jelent volna meg a DeskNote fogalom, ami az asztali gépek kiváltását célozza meg, tehát azokkal egyenértékű felhasználási mód és teljesítmény a cél - mobilitással párosítva.

Baley: ne ítélj egy tapasztalatból, mindenhol vannak kicsit idióta dolgozók. A laptop.hu oldalával nem a csiliviliség hiánya a gond, hanem az, hogy semmit nem árul el a gépről. A Londelmor által belinkelt FuSi-ból is csal általános dolgokat tudsz meg, de hogy milyen memó, milyen vinyó, mekkora akksi, azt nem...
Egyébként én DELL-t nem vennék. Asztali PC-kben is nagyon aláadták, notebookban meg főleg... Rengeteg helyről hallani, hogy mindenféle nyavaják vannak a DELL gépekkel (PC és Notebook egyaránt).

Londelmor ismét: létezik olyan noti, amibe két vinyó tehető, csak 5 kilós... RAID-nek nincs értelme notebookban, ha ennyire kell a teljesítmény vinyóolvasás szintjén is, akkor érdemesebb asztali gép mellé, mint kiegészítő mobil eszközt venni a notit. Egyéb esetben ott az USB-s vinyórack.

Giorgio: mire akarod használni a gépet? Mivel Celeron van benne, ami asztali, elég nagy az esélye, hogy állandóan menni fog a hűtés, de ez teljesen gépfüggő, hogy milyen minőségű ventilátor van benne. Ugyanis sokkal inkább a motor zaja fog zavarni, mint a levegőé. Meg kell hallgatni és egyébként sem árt használt notit 1-2 órán át nyúzni, hogy biztosan nincs-e valami titkolt hibája.

No és akkor az Expresscard: ez nekem elég érdekes fogalom, mert hallottam PCI-Expressről, ami videokártyák csatolója (notiban is, mint a PC-ben, és belül van), meg a PCMCIA-ról azaz PC-Card-ról (külső csatoló) és a fent linkelt hálózati eszköz is elvileg ebbe az utóbbi kategóriába tartozik. Namost PC-Card foglalat nélküli notit az utóbbi időben még SUBnotesz kategóriában sem láttam, inkább kihagyják az ODD-t, de PC-Card mindig van, általában TypeII-es, merthogy a TypeI-es és TypeIII-as nem túl elterjedt. Bár régebben 1 TypeII, vagy 2 TypeI mehetett ugyanoda.
PC-Card foglalattal meg mint már írtam, remek TV-tunereket és digitalizáló kártyákat lehet kapni, sőt műholdas tunerek is léteznek PC-Card foglalatúban, szóval a notik nem szenvednek hátrányt semmiben.

Huhh, grat. annak, aki végigolvasta! :D

Üdv!


szer. júl. 06, 2005 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Giorgio írta:
Szerintetek érdemes belevágni???

A másik, hogy tényleg hangosak a Gericomok, mert nekem ez is egy fontos szempont.
G.


Ha mazoista vagy akkor nyugodtan belevéghatsz, ha nem sajnálod kidobni az ablakon a 90-et nyugodtan belevághatsz. És ha nem a megbízhatóság hanem a hang az elsődleges akkor is nyugodtan belevághatsz.


szer. júl. 06, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
arra gondoltam bizony :) egész jól hangzik a leírás alapján, sőt!

egyébként nem hiszem, hogy ha meglez akkor túl sokat használnám a notit aksiról, épületeken belül általában van konektor, utazás közben meg úgyse fogok vele videót enkódolni :D (ha mégis, akkor az már az én bajom...)


szer. júl. 06, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Londelmor írta:
arról az Azalia hangkeltőeszközről nem tudtuk semmit?
Erre gondolsz?
Londelmor írta:
meg még lenne egy kérdésem: egy imserősöm (nem ért a laptopokhoz, csak hozzászólt a témához) mondta, hogy egy notebook nem tud stabilan hosszú ideig nagy teljesítményt leadni, mint ahogy egy asztali PC (hosszú ideig=mondjuk egész nap nyúzom valamivel a gépet /videókódolás/játék/filmnézés/akármi/), ebben mennyi igazság van?
Tud. Persze ha aksiról nyomod, akkar pl. Centrino-k a kihasználtságtól és az akksiban lévő delejtől függően lépcsőzetesen csökkentik a proci frekijét(talán speed stepnek hívják, de nem vagyok biztos) Asszem AMD-nél is lehet szabályozni (PowerNow talán a prog neve?). Ha Hálózatról használod akkor ez tárgytalan, mert ilyenkor full frekin megy. Ezt lehet hátránynak is tekinteni, viszont kárpótol a mobilitás.


szer. júl. 06, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 17:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

Látom azért vannak itt a Gericom mellett és ellen is. Én meg nem értek hozzá, ezért kérdezlek titeket.
Vennék egy használt Gericom notit kb 90 ropiért.
P4 celeron 2,5Ghz, 320Mb RAM, 20GB HDD, DVD, 15"TFT, 2xUSB 2.0, IEE1394, infra, 10/100, modem, infra, táska, bal felső sarka 0,5 cm törés a müködést nem befolyásolja, akku halott
Annyi van még, hogy a videomemóriát a ramból veszi le max 64MB-ig.
Szerintetek érdemes belevágni???
A másik, hogy tényleg hangosak a Gericomok, mert nekem ez is egy fontos szempont.
Most egy Compaq armada 7800-am van amivel abszolút meg vagyok elégedve, ami a megbízhatóságot illeti. 366MHz ellenére elmegy a net meg a mediaplayer mp3-mal egyszerre úgy, hogy nem pörög fel a ventillátor(síri csend van).
Szóval?

G.


kedd júl. 05, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Baley írta:
Interfészek sorban érdemes keresgélni.

igen, azért ennyire nem vagyok láma (remélem) ezt megtaláltam. :potyog:

de alaplap infóknál én (asztali gépeken nevelkedett szárazföldi patkány) olyan adatokat várnék a chipset mellé, hogy milyen memóriavezérlő van rajta, single/dual channel, bővíthetőség (jó, itt nincsenek kártyák az igaz), sata, raid támogatás ha van, mennyi merevlemezt tud kezelni... stb.
na így már leírva ennek a fele elég hülyén hangzik, mert ha van egy olyan laptop amiben elfér 2 vinyó is, akkor nyilván olyan deszkát raknak bele, ami képes kezelni (vagy mégsem :?: az emberi butaság határtalan...)


kedd júl. 05, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hmm, köszi az infót neked is!

mondjuk a laptop.hu-n nincs Clevo márka, de találtam ezt, ami majdnem ugyanaz, csak valamivel olcsóbb (br. 25e), igaz nincs benne BT, de az kb 6e-ért leht venni usb-set úgyis. meg ehhez van Expresscard-os tunerkártya lehetőség.

és szélesvásznú :D

arról az Azalia hangkeltőeszközről nem tudtuk semmit?

meg még lenne egy kérdésem: egy imserősöm (nem ért a laptopokhoz, csak hozzászólt a témához) mondta, hogy egy notebook nem tud stabilan hosszú ideig nagy teljesítményt leadni, mint ahogy egy asztali PC (hosszú ideig=mondjuk egész nap nyúzom valamivel a gépet /videókódolás/játék/filmnézés/akármi/), ebben mennyi igazság van?


kedd júl. 05, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Londelmor írta:
ez igaz, viszont itt olyan deszkát válaszotk a gép alá, amin a nekem kellő portok vannak. de a notebook.hu-n csak annyit írnak az alaplapról, hogy milyen chipset van rajta (jó esetben ennyit legalább leírnak), amúgy semmi mást. Írnak ott azért mást is.
Interfészek sorban érdemes keresgélni.
Londelmor írta:
egyébként abban egyetértek, hogy több mint korrekt hozzállás egy gyártótól (vagy ez a bolt érdeme ahol árulják?), hogy össze lehet laptopba válogatni a nekem kellő konfigot, engem már ez is nagy újdonságként érintett.
Az összeszerelést a gyárban végzik állt. Én notebook.hu-n akartam egyszer dell notit rendelni. Dell-es fickóval beszéltem, procit, videókarit, ramot és házat konfigoltattam össze. Ugyanazt az árat adták, notebook.hu-nál mint az írországi gyár( 450kHUF) aztán alul odaírta a notebookos ember, hogy +áfa... (450k-ért az írek házig hozták volna a notit, csak épp a világgarit a hazai dell nem vállalja fel) Ezután még egyszer próbálkoztam notebook.hu-val. Háromszor beszéltünk telefonon. Több ramot kértem, másik procit, másik OS-t. Árat is megbeszéltük. Eladó kérte, hogy azért rendeljem meg írásban. Semmi gond. Megbeszéltek alapján email megír és elküld. Fél nap múlva jön vissza a levél.
Tisztelt xy úr! 1. 2x512 MB ram kapható, de akkor megmarad önnek 2x256. 2. Másik proci mégsem lehet. Punktum. 3. Másik OS nincs. Magyarázat nincs.
Erre visszahívtam a srácot. Tudtam, hogy az eredeti ár és konfig ugrott. Azért megkérdeztem pár dolgot. Hivatkoztam az előzetes telefonbeszélgetésekre. Srác közölte, hogy nem emlékszik arra, hogy ilyet mondott volna. Beszélgettem vele két percet az ügyféllel szembeni korrekt tájékoztatás fogalmáról. A srác elmotyogott egy aha-t, majd megkérde, hogy a beszélgetésünket megkaptam-e írásban. :shock: Na itt azt hittem berosálok.
Öszintén szólva tájékozódásra a notebook.hu-t használom, viszont csak és kizárólag a laptop.hu boltjaiban vásárolok. Két noti van már tőlük. Lehet, hogy nincs csilivili honlapjuk, viszont korrektek a vevővel. Az is lehet, hogy másnak jó a tapasztalata a notebookos társasággal, de én tuti nem szeretnék tőlük vásárolni a történtek után.


kedd júl. 05, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ez igaz, viszont itt olyan deszkát válaszotk a gép alá, amin a nekem kellő portok vannak. de a notebook.hu-n csak annyit írnak az alaplapról, hogy milyen chipset van rajta (jó esetben ennyit legalább leírnak), amúgy semmi mást.

gondolom valahogy azért csak lehet különbséget tenni. pl nekem firewire nem nagyon kéne (jóformán azt sem tudom mire lehet használni :P ), de pl BT igen. meg modem se hiányzik, úgyse használnám semmire. ha nagyon kell, akkor telefon, és BT /vagy USB/ :)
meg én olyanokra is gontoltam, mint pl tv in/out, vagy fülhali/mikrofon csatlakozó, vagy digitális hangkimenet, vagy egyebek.

ja, amíg el nem felejtem: mit érdemes tudni az "Azalia HDA 24 bit 7.1" hangrendszerről? nem igazán sikerül semmi értelmes leírást találjak hozzá :roll:

egyébként abban egyetértek, hogy több mint korrekt hozzállás egy gyártótól (vagy ez a bolt érdeme ahol árulják?), hogy össze lehet laptopba válogatni a nekem kellő konfigot, engem már ez is nagy újdonságként érintett. (bár igazából a technikai háttér csak megvan ehhez is, mert azért elég sok alkatrészt lehet külön kapni notikhoz is) de valahogy az a mondás motivált ennél, hogy ha már lúd legyen kövér... :)


kedd júl. 05, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, a portokat PC-s berkekben sem nagyon lehet megadni, ami rá van hegesztve az alaplapra, azt kell szeretni és kész. Nem is igazán értem, miért probléma ez, mert gyakorlatilag van olyan modell, ahol még a kijelző is választható, tehát PC szinten konfigurálható, ami notebook kategóriában mégis csak pozitív, mert ott éppen az a jellemző, hogy szinte semmi választás nincs.
Az XBlack olyasmi, mint a GlareType, csillogó üvegszerű felület és kontrasztos, színtelített kép. Hogy melyik jobb, azt ránézésre el lehetne dönteni, ha látott volna már valaki XBlacket (én még nem), akkor elmondhatná :D

Üdv!


kedd júl. 05, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
McLaca írta:

hello!

köszi, ez egészen szimpatikus :) néztem már a Clevo-t, mivel már többen is javasolták itt a fórumon (asszem pont te is), de amikor magamnak rakhattam össze a konfigurációt, akkor nagyjából ugyanolyan árban lett mint a Vaio...
csak azt nem értettem, hogy a notebook.hu-n nem nagyon lehet testreszabni a gépeket, csak egy-két dolgot adhatok én meg (proci, vinyó, ram...) de pl a portokat nem.

egyébént a wlan nem olyan iszonyúan fontos, úgyis majd ha erre használnám a gépet, akkor vennék bele egy SE GC99 kártyát bele, abban meg van wlan is :D (jó, persze ez még nem jelent meg, de mire a laptopra lesz pénzem ez is kijön majd...)

ja, még egy kérdés: mi az az Xblack? meg miért olyan jó (vagy nem olyan jó?), hogy ennyire reklámozzák?


kedd júl. 05, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
club írta:
Supervisor írta:
McLaca!
Az IBM a DVD írót csupán 150.000.- HUF-ért adja. Először IBM-et akartam, még ez a DVD író is belefért volna, de a szervizháttér teljesen kiábrándított.


Nem tudom mit értesz "a szervizháttér teljesen kiábrándított" alatt, de elárulom, hogy Európában és Észak-Afrikában IBM cuccokhoz lehet a leggyorsabban alkatrészt keríteni (igaz, ha már nem garanciális a cuccos, akkor méregdrágán). Állítom ezt úgy, hogy több nemzetközi márkának vagyunk a márkaszervize, és jó ideje már logisztikával (is) foglalkozom. Esetleg az a gond, hogy az IBM minden márkaszervizétől megköveteli a kellő számú hozzáértő mérnököt és szerviztechnikust, így csak drágán tudunk dolgozni (nem 1-2 ezer Ft-ért) ha már fizetősre fordul a dolog?


Tudod nem minden márkaszerviz egyforma, ahogyan nem egyforma az ott dolgozók munkakedve, szakmai hozzáértése és a hozzáállása sem.
Ezzel természetesen nem akarok általánosítani, mert szerencsére azért kivételek mindig vannak.
Ezért tanácsos előzetesen meggyőződni a szervizháttérről...

Üdv.: Supervisor


kedd júl. 05, 2005 9:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát a Sony-t azt mondjuk zsigerből felejtsd el...
Elég vacak a támogatása, ráadásul úgy tudom, ők is csak "átcsomagolnak", más gyártók gépeit adják el 4×-es áron.

Clevo M400A Pro (3)

Szerintem ez első körben elég szimpi. Ok, nem 15,4", csak 15", DE GlareType (olyan hatású, mint a CRT-k, állat szép!), és nagyon finom a felbontása, tehát a pixelhibák ha vannak is, már alig látszanak rajta.
24 hónap gari alapból és szervizháttér.
Van benne webcam is alapból és úgy láttam a BT is gyári (utólag 3 óra belerakni), egyedül a WLAN amit külön kérni kell, ha kell neked bele. Egyébként teljesen megkonfigurálhatod magadnak a gépet, ha az előre összeállított nem felel meg valamiben (persze az előre gyártottak olcsóbbak).

Üdv!


kedd júl. 05, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hali!

milyen laptopot tudnátok ajánlani, ami megfelel az alábbi követelményeknek?

- 15,4" TFT
- Pentium M Dothan 2Ghz
- Radeon Mobility X600 vagy X700
- 512 vagy 1024mb memória
- wlan
- BT, esetleg IrDA is
- 5.1-et támogató hangkártya
- DVD+-RW Dual
- kártyaolvasó (ami SD-t mindenképp tud, de minél többfélét annál jobb)
- PCMCIA I és II
- USB 2.0 port (legalább 2)
- 10/100 LAN (RJ45)
- minél kisebb súly
- nem kell adjanak hozzá semmilyen szoftvert (windows, vagy office, vagy akármi)

eddig ami megtetszett az sajnos nem teljesíti ezeket mint (Sony Vaio A sorozat nem kinevetni! :D), viszont azt olvastam vhol, hogy azokban van TVtuner is beépítve, viszont nem találtam róla túl sok infót, hogy ez hogy néz ki. de nem lenne rossz egy ilyen opció sem.

az ár egyelőre nem elsődleges szempont, csak szeretném látni, hogy mi van a piacon elérhető ilyenből. úgyis gyűjteni kell rá, de azért jó lenne, ha nem sokkal lenne 500e fölött :)

előre is köszi!


hétf. júl. 04, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Megnéztem és találtam frissebb BIOS-t. Mivel volt egy vadonatúj ATA-133 beraktam azt, előzően egy másik géphez vettem.
Lehet, hogy aznap éppen rossz napjuk volt és minuszban volt a munkakedvük...

Üdv.: Supervisor.


csüt. jún. 16, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mondjuk a BIOS-t lehet, hogy azért nem tudták frissíteni, mert nem volt frissebb, ill. ha lett volna is, sem kezelte volna le vele a gép a >8,4Gb vinyókat.
Azonban az, hogy nem ismerik az ATA-133 fogalmát, aggodalomra és homlokráncolásra ad okot...

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Még annyit a témához kapcsolódóan, hogy félreértés ne essék, én nem állítom azt, hogy minden IBM szerviz ilyen és mindenütt így állnak a dolgokhoz. Senkinek sem akarom elvenni a kedvét az IBM vásárlásától, mert az egy márka. Igaz ugyan, hogy méregdrágák az alkatrészek, de a minőségért áldozni kell...

Üdv.: Supervisor.


csüt. jún. 16, 2005 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Mint írtam már erről, az értékesítőhely egyben a szerviz is. Bevittem egy IBM 300GL-t, hogy frissítsék a BIOS-t, mert szeretnék bele nagyobb winc.-t tenni. A válasz az volt, hogy nem tudnak BIOS-t frissíteni, így 8,4 GB-nál nagyobb winc.-t nem lehet belerakni. Ekkor megkérdeztem, hogy semmiféle módszer sincs, hogy felismerjen 8,4 GB-nál nagyobb winc.-t? Nincs! - ez volt a válasz. Ekkor már meguntam, hogy adtam a tudatlant, megkérdeztem, hogy egy ATA-133 berakása után sem? Visszakérdeztek: Mi az az ATA-133, mire használják? Ez már sok volt... Kérem ilyen szervizháttér, ilyen hozzáértés, vagy hozzállás után úgy döntöttem, hogy mégsem IBM-et, hanem Gericomot veszek, pedig favorizálom az IBM-t.
Akkor ilyen hozzállás mellett egy új notebook esetleges meghibásodása esetén milyen hozzáállást vagy szakmai hozzáértést várhattam volna szerviztől? A garanciális gépbe azért hiba esetén mégsem nyúlhatok bele...

Üdv.: Supervisor.


csüt. jún. 16, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tudtommal itt arról volt szó, hogy a szerviz nem volt potens BIOS-t frissíteni.

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 16:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Supervisor írta:
McLaca!
Az IBM a DVD írót csupán 150.000.- HUF-ért adja. Először IBM-et akartam, még ez a DVD író is belefért volna, de a szervizháttér teljesen kiábrándított.


Nem tudom mit értesz "a szervizháttér teljesen kiábrándított" alatt, de elárulom, hogy Európában és Észak-Afrikában IBM cuccokhoz lehet a leggyorsabban alkatrészt keríteni (igaz, ha már nem garanciális a cuccos, akkor méregdrágán). Állítom ezt úgy, hogy több nemzetközi márkának vagyunk a márkaszervize, és jó ideje már logisztikával (is) foglalkozom. Esetleg az a gond, hogy az IBM minden márkaszervizétől megköveteli a kellő számú hozzáértő mérnököt és szerviztechnikust, így csak drágán tudunk dolgozni (nem 1-2 ezer Ft-ért) ha már fizetősre fordul a dolog?


csüt. jún. 16, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tudom, olvastam tőled :wink:

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
McLaca!
Az IBM a DVD írót csupán 150.000.- HUF-ért adja. Először IBM-et akartam, még ez a DVD író is belefért volna, de a szervizháttér teljesen kiábrándított.

Üdv.: Supervisor.


csüt. jún. 16, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mondjuk SiS chipsetes asztali procis notebookot aki vesz, meg is érdemli, akármelyik márka az.
Talán már említettem, hogy szerintem a mobil platformra az Intel a legjobb választás.
Azaz Intel chipset, Intel mobil prociva (még jó, más nem is megy bele).
A Clevo-k ára azért annyi, amennyi, mert ott az alapra csak a beépített alkatrészek ára jön rá, + a tréfa.
A pofátlansági tényező náluk nem kerül számlázásra.
Ha megnézed, a beépíthető DVD-RW ára nettó 15 körül van. A Clevo (ill. a notebook.hu) meg ennyiért is adja tovább, nem többtízezer pénzért, mint pl. az IBM.
Magyarul olyan, mintha összeraknál alkatrészekből egy PC-t, csak kicsiben. A gyári PC-k is drágábbak, mint az építettek.

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Én folyamtosan naponta nyúzom a Gericomot. Attól a bizonyos téves hőmérséklet kijelzéstől eltekintve, amelyet a DriveSitter okozott semmi gondom nem volt vele. Igaz ez nem az átlagos kivitel, erősebb processzor, nagyobb winc. és 512 ram van benne.

Üdv.: Supervisor


csüt. jún. 16, 2005 9:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nemtudom a clevok kiforrtak e már, de régebben volt velük gubanc. Főleg a sis chipsetesekkel és azokal amelyekbe nem mobil proci volt(melegedtek.)


csüt. jún. 16, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A Clevo lényegesen magasabb és precízebb minőséget képvisel, mint a Gericom. Nem csúcsminőség persze, csak viszonylagos jó minőség megfizethető áron.
Talán mert 1987 óta gyártanak notebookot (illetve akkor még laptopot).

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem - több hónapos vadászat tapasztalatával felvértezve - rosszul tetted fel a kérdést.

Mert szinte mindegy mi van a gép külsejére írva, mert ahogy az embreknél, úgy itt is a belső számít.

A clevo ritkábban rak asztali processzort a lapotopba, míg a gericom gyakrabban, de gericomnak is van jó gépe (pl.: amelyik Quanta KN1-re épül).

A gericom gépekre itthon 12 hó garanciát kapsz, míg a clevora 24 hó (notebook.hu-nál)


csüt. jún. 16, 2005 8:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
McLaca írta:
Steve_Hun írta:
Ha már itt járunk, nem tudjátok véletlenül, hogy az Acer gépemben lévő "Slimtype DVDRW SOSW-852S" nevű termék melyik gyártó "kezemunkája"?

A LiteOn követte el.

http://www.liteonamericas.com/us/DVDRW_SOSW852S.htm

Üdv!


Kösz a válazt!

Steve


hétf. jún. 13, 2005 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Kis szerencsével használt gépekből is lehet, olyan megfelelő ramokat szerezni, amelyeket az IBM felismer és elfogad. Rendesen működik is velük, és az áruk 2-4 ezerből megvan, az esetenként több mint harmincezer eredeti IBM ár helyett.


vas. jún. 12, 2005 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
Ha már itt járunk, nem tudjátok véletlenül, hogy az Acer gépemben lévő "Slimtype DVDRW SOSW-852S" nevű termék melyik gyártó "kezemunkája"?

A LiteOn követte el.

http://www.liteonamericas.com/us/DVDRW_SOSW852S.htm

Üdv!


vas. jún. 12, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ehh...
Az a DVD-író ár mikor volt? Mert ma jelenleg a Slimtype DVD-írók ára is 15-18 ezres körül mozog...
Ha nem túl rég, akkor nagyon durva!

Üdv!


Ha már itt járunk, nem tudjátok véletlenül, hogy az Acer gépemben lévő "Slimtype DVDRW SOSW-852S" nevű termék melyik gyártó "kezemunkája"? Pusztán érdekelne a dolog. Erről sehol nem találtam infót!

Kösz!

Steve


vas. jún. 12, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nahát...
Nekem tökéletesen megfelel a Kingston RAM a gépembe, kell a bánatnak IBM...
DVD-íróból is tökéletes 15 ezresért a Toshiba-LG közös gyermek - ha bekakil, akkor most már olcsóbban is megkapom, és azért inkább 30 ezresért kettő, mint 300-ért...
Azt hiszem, az IBM - nem csak ezért - felejtős.

Üdv!


vas. jún. 12, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Még annyit a témához kapcsolódóan, hogy az sem mindegy hol akarjuk beszerezni az eredeti IBM alkatrészeket. A ramok esetében például két hely között több mint 20.000.- Ft lett volna a különbség. Mindkettő eredeti csomagolásban volt...

Üdv.: Supervisor.


szomb. jún. 11, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Az IBM-hez kapcsolódóan én egy eredeti 16 MB ramos PI-est javítottam fel, nagyobb winc, és 128 MB ram és bizony volt ára az alkatrészeknek, különösen az eredeti IBM ramoknak. Na igen ez esetleg más ramokkal is pótolható, ha nagy szerencse van hozzá...
Visszatérve az előzőre, természetesen egy eredeti IBM DVD-író ára indul 150.000.- HUF-tól, mást meg nem raknak bele garanciában.

Üdv.: Supervisor.


szomb. jún. 11, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ez kérlek szépen jelenleg is ennyi, vagyis 150.000.- HUF-tól felfelé van az IBM laptopba.
Konkrétan ez év áprilisában volt.
Egyébként az IBM hátrányai között kell említenünk a magas alkatrészárakat, erre mondják, hogy a minőségnek ára van.

Üdv.: Supervisor.


szomb. jún. 11, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ehh...
Az a DVD-író ár mikor volt? Mert ma jelenleg a Slimtype DVD-írók ára is 15-18 ezres körül mozog...
Ha nem túl rég, akkor nagyon durva!

Üdv!


szomb. jún. 11, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Én először IBM-et akartam venni, bementem az értékesítőhelyre, amely egyben a szerviz is, és az ott látottak nem győztek meg. Lehet nem néztek jó vevőnek, mert nem a széria, hanem egyedileg választott kivitelt szerettem volna, az alapnál erősebb laptopot, nagyobb winc., több ram, más oprendszer, és DVD író. Ez utóbbira azt mondták, hogy kicsit problémás a beszerzése, mert úgy kell hozatni rendelésre és 150.000.- HUF-tól felfelé megy az ára. Szóval 600.000.- HUF-tól felfelé számoltam.
Ami a legjobban meglepett, amúgy szervizpróbaként bevittem egy PI-es IBM-et, hogy frissítsék a BIOS-t, mert nagyobb winc.-t akarok bele rakni. Visszaadták azzal, hogy a BIOS-t nem tudják frissíteni és 8,4 GB winc.-nél nagyobbat nem lehet belerakni. Adtam a tudatlant és kérdezgettem, nincs-e mégis valamilyen módszer nagyobb winc. használátára? A válasz az, volt, hogy nincs. Amikor megkérdeztem, hogy akkor egy ATA-133 jelentene-e szerintük megoldást, megkérdezték mi az?
Ezekután vettem náluk egy szoftvert és nem az IBM-et választottam.

Üdv.: Supervisor.


szomb. jún. 11, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Negatív hírek ide, vagy oda, a döntésben még mindig az áron van a nagy hangsúly, és bizony ezért nagy kompromisszumokra képesek az emberek.
Bár ha valaki olcsón akar viszonylagos minőséget, akkor sokkal inkább a Clevo környékén kell szétnéznie, ők legalább nagy tapasztalattal bírnak és nem ma kezdték, sőt, az egyik legrégebbi, legtapasztaltabb notigyártó. Sok márka félkész, vagy alap beszállítója a Clevo, elég sok más márka alatt futó gép lelkét gyártják.

Üdv!


szomb. jún. 11, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Baley!
Egyáltalán nem szívtam fel magam a copy pastera. Azért írtam meg a másik topicokban is, hátha valaki nem olvassa az összes ilyen témájú rovatot...

Egyébként teljesen egyetértek veled, én nem a széria kivitelű Gericomot vettem meg, hanem egyedileg állíttattam össze a saját elképzeléseim alapján. Azért amennyiben hosszú távon csinálja egy bármilyen cég a silány alkatrészekkel való forgalmazást, annak előbb-utóbb kijönnek ezek a dolgok és a negatív hírek a legkevésbé sem fogják növelni a forgalmát...
Szóval semmiféle harag, sértődés nincs, ilyemire még csak ne is gondoljál!

Üdv:: Supervisor.


szomb. jún. 11, 2005 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Az alkatrészek minőségét illetően sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudom. Én csupa újaknak tűnő alkatrészeket látok benne.
Nem tudom, hogy üzleti szempontból meddig lenne nekik kifizetődő, a használt alkatrészekből való építkezés, ami hosszú távon sorozatos reklamációkhoz vezet és negatív szint hoz...
Ők tudják.

Mivel több ilyen témájú topic is van, az ismétlések innen erednek, hátha van, aki nem mindet olvassa, és érdekelné a téma...

Üdv.: Supervisor.
Silány minőségű alkatrész nem egyenlő a használt alkatrészel. Természetesen újak a benne lévő alkatrészek. Digikameráknál pl. CCD-t legyártás után pixelhiba alapján osztályozzák. Ez alapján vihetik a gépgyártók az adott osztályba sorolt CCD-t. Amelyik osztályt hajlandóak megfizetni. Szerintem notiknál is előfordulhat hasonló helyzet. Új, de azért silány...
Üzleti szempontból leginkább az éri meg aminek van rendes és alapos marketingje. Pont. Ha nem hiszed, akkor lásd HP renew.
Copypaste-re ne szívd fel magad, csak poén volt. :P


szomb. jún. 11, 2005 9:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség