Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 4:38



Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni??? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Clevo: 2db-hoz volt szerencsém eddig. Az egyik celeronos régebbi modell (viszont pofátlanul olcsó volt anno) a másik pedig egy d430e 2.8-as p4-es procival felszerelve. Sajnos ahol vettem (vlr) nem túl felkészültek a lányok (viszont szépek és kedvesek ;) ) Még a készenléti időről sem tudtak tájékoztató jellegű adatot mondani! Utóbbi gép dvd íróval 512 rammal volt bruttó 280. A tft képe tökéletesen éles! Már szinte bántóan! ;) Főleg tervezői programokhoz kellett. Kb 2 órát hajtottam akksiról, közben dvd-t írtam és filmet is néztem. 2 óra után sem merült még le, csak az én időmbe nem fért bele hosszabb teszt :)
Acer: 6db van a cégnél (travelmate széria) és hát hm. Több Acert nem veszünk az tuti! 1 év után kettőnek kontaktos az lcd-je, ebből egyik már 2x járt szervizben. Egy vinyóhalál volt, 2 ramhalál, 3 már nem olvas be újraírható cd-ket! Soha többet Acert! ;)
HP: 5db van, omnibook xe3 Nem mai darabok, de a másfél órát simán kibírják! a 900-as proci már nem egy erőmű, de win2000-el, vagy lebutított xp-vel jól elfutnak. Teljesen megbízhatóak! Ha nem lenne ilyen drága csak hp-t vennék saját célra!
Gericom: 1db van (overdose) kijelző körül a műanyag el van repedve, akkumulátor fél év után kimúlt. Cseredarab szintén. Lassú, állandóan megy a ventije ezért hangos. Tojássütőnek ideális! :)
Compaq (armada): hasonló tapasztalatok, mint gericommal...

Clevo eddig ami ár/érték arányban a legjobb, acer leszerepelt, hp jó, de drága, gericom leszerepelt


kedd márc. 08, 2005 20:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2005 2:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sokakkal ellentétben én igenis vennék LG notebookot. Legtöbben az LG név hallatán rossz minőségre asszociálnak, ám ez az LG computer részlegére nem egészen igaz. Csak kevesen tudják, az LG gyártotta (nem tudom, hogy gyártja-e még ma is) az IBM olcsóbb kategóriás laptopjait. Kínában a cég honlapján ez áll: LG-IBM. Érthető okokból, és hogy a presztízsveszteséget az IBM elkerülje, nem igen híreszteli ezt a dolgot. :D
Az LG tehát nagyon otthon van a notebook-építésben.
Nemrég tanácsot kértem a notebook.hu-tól, hogy ők milyen gépet javasolnak, gondoltam, csak tisztában vannak vele, hogy melyiket viszik vissza legkevesebbszer. Hangsúlyoztam, hogy semmi nem számít, csak a megbízhatóság. A Compaq Presario notim elég nagy szopás volt, meguntam a folytonos garanciális javítgatásokat, ezért fontos most már a tartósság. Szabtam egy 340 000 Ft-os elméleti határt. Amikor a választ olvastam, a következő gépeket javasolták: 3 db IBM ( ami ugye nem meglepő), 3 db LG, és 1 db Asus. Valahogy sejtettem, hogy az LG is benne lesz. :roll:
Még egyszer azért nem vennék a nagy márkák gépeiből (kivétel IBM, LG), mert a termékdifferenciálás során az olcsó gépeik minőségét szándékosan lerontották, ezzel felgyorsítva a termékek élettartamát. Ugye ez hosszabb távon több pénzt jelent nekik, mert az ember kevesebb ideig használ egy gépet. A felős kategóriás gépekkel semmi gond nincs, de nem sok értelmét látom 5-600 ezer forintot kidobni egy ilyen gépre - a saját igényeimet tekintve.
Szóval én mindenképpen megbántam a mostani Compaq-omat. Egyben van, meg jól haszálható, de kisebb hibái miatt már harmadjára kell szervizbe vinni, ez meg ugye uncsi.
Remélem segítettem a döntésben!


kedd márc. 08, 2005 2:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Láthatunk egy CPUMark és egy 3DMark'01 v. '03 eredményt?
Ez a legjob a nyers teljesítmény összehasonlítására. Sőt! Ki kellene még próbálni, hogy csak úgy álltában mennyit megy a gép akksiról, meg a 3DMark loop-pal mennyit.
Beírhatná ezeket mindenki, akinek van már notija a pontos hardverkonfiggal együtt!

Üdv!


kedd márc. 01, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 11:04
Hozzászólások: 152
Hozzászólás 
oszi61 írta:
Sziasztok!
Erről a gépről kérném a véleményéteket!
http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo/amilo_a1640

Megéri az árát?Minőségileg milyen?Megbízható készülék?

Köszi előre is a segítséget!

oszi


Megvetted? Nekem most ilyenem lett, de csak 40gb, külföldről, és mondjuk 2/3-ad ennyiért.. (megérte, remélem).

Ha nemzetközi a gari, más országban is vehetek hozzá bővítést vajon?


kedd márc. 01, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Clevohoz: akkor egyetértünk ;)

Az értékállóság valóban egy nehéz kérdés.
Az biztos, hogy az első hónapokban sokat esik a notik értéke, de aztán ez szp lassan beáll, és egy tűrhető szinten marad. Mai 2 éves használt noti árakat elnézve akkorát nem zuhan, mint a PC-k ára.
Ez az én dilemmám is amúgy, jó lenne a 2,1-es Dothan, de ha nem játszok rajta, csak zömében netezek, meg Office, és időnként audio szerkesztés, meg képretusálás, ahhoz nem biztos, hogy kell egy erőmű. Ugyanakkor nem hátrány, ha a gép sokat tud menni akksiról, és ugye az ehhez szükséges többszintű teljesítménycsökkentést (speedstep) a Centrino architektúra tartalmazza, aminek része a Dothan. Celeron-M-mel ez nem megvalósítható, volt már róla szó egy általam indított topicban ( http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=21821 ).

Üdv!


kedd feb. 22, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
na még jutottak eszembe gondolatok.

clevo: nos igen, ezt én is tudom, amit mlaca leirt és épp ezért vonzó

felháborodok, ha azt látom, hogy az olcsóbb modelleket csak 1 év garival adják. és mi van akkor, ha az megmukkan 1 év 1 naposan? a gatyádat ráfizeted? mert nem olcsó mulatság gondolom ezt azt cserélgetni a gépben, pl ha a panel megy ki. vagy vegyünk rá plusz gari éveket? márha lehet.

sulinet: idén még ki tudnánk használni a sulinetet, ugyanis elvileg jun 30.-ig még tart. ehhez viszont kellene egy jó gép, amit érdemes megvenni sulinetben. Metró legfrissebb száma: fujitsu-siemens amilo L7300 ---> nyoma sincs a F-S honlapján. valahol megtaláltam, és csak 1 év garit adnak rá. Viszont, rájöttem, tökéletesen elég lenne arra, amit én akarok csinálni. asztali Pc-t váltana ki, ami ráadásul nem egy erőmü (P3, tuacerka 1,6 Ghz, 256 Mb ram, ati radeon 9200-es kártya) szóval , nem igazán játékra termett.ezt a gépet lényegében netezésre használom lényeg lenne, ha kell behurcolni egyetemre, csatlakozni Wifivel, könnyen hazatelepithető legyen, ugye ha CAD-olok, ne kelljen gondoskodni az adatok ide-oda küldözgetéséről, egyetemi cuccok kéznél legyenek (az állandó adategyeztetést az otthoni, és itteni gép között már unom). Ilyen célokra szerintem tökéletesen megfelelne egy L7300-as gép (cel-m, 1500, 15 coll, 40 gb vinyó, 2200 -as akksi , 256 Mb ram.) és nem állna benne a pénzed (ami meg nincs is).

Szóval nem tudom.

a másik oldalon ott van a nagy teljesitményű dothan magos cucc csábitása, nagy vinyó, esetleg még bele radeon 9700. sok ram, stb, stb. ez is csábit. de minek álljon benne a pénz, ha ugyis elavul??


ez az én dilemmám..... jó lenne ez a F-S amilo L7300-as, ha nem egy évet adnának rá.


hétf. feb. 21, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
f-romi, én is láttam a legfrissebb metróban, irnál róla valamit? pl vinyó hány rpm-es? garanciaidő?, mekkora aksi van benne, és arról meddig megy a gép, stb, köszi :)


hétf. feb. 21, 2005 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
notebook.hu-n lttam dell 2.6-os celeronnal 222e 4 év gari.


hétf. feb. 21, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hi. Nemregiben vettem a Metroban egy Fuj-Sim AMILO M 7405-os joszagot (260 000brt., lehet, hogy meg van belole...), s meg kell hogy mondjam, kellemesen csalodtam..... Compacot semmi keppen ne vegyetek, A HP-val is csak szivtak az ismeroseim.....


hétf. feb. 21, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
szta írta:
mcLaca: részben ugyanazt mondom, mint oszinak. dothan, intel csipszet, elég ram, megfelelően nagy és gyors vinyó. ezek mind mind rendben.
akksi lehetne nagyobb is, éés az egész noti könnyebb. Ára a tudását tekintve baráti, viszont sokan nem szeretik a clevokat, valamejik topic-ban olvastam. viszont akinek kevés a pénze, és nem akar használtat, az clevot vesz meg. wifi mindenképp, BME-n rengeteg a port, ha lesz notim (és még ide járok, enyémben is lesz wifi :D)
Lehet, hogy poén de a WiFi itthonra kell, mivel sokan vagyunk 1 gépre, hely meg nem nagyon van egy másiknak, ezért újítok be egy notira, persze az anyagiak lényegesek és a 2 év gar is imponáló. Súlyával nem lehet mit kezdeni, a sok cucc miatt annyi, amennyi. A 4in1 Card Reader is lényeges szempont és ebben alapból benne van. A 3600-as akksi helyett én is szívesebben látnék egy 4400-ast, de ez van, ezt kell szeretni. Viszont azt sem árt figyelembe venni, hogy a vastagsága 25mm! A 3,1 kg tényleg sok kicsit, de majd megszokom :)
A Clevo témához: sokan azért nem szeretik, mert egy kalap alá veszik a Gericommal, és hasonló gagyi barebone-okkal, de a Clevo még vléetlenül sem tartozik ezek közé. Elég régi, ha nem a legrégebbi notigyártó, igen nagy tapasztalattal, 24 hó garanciával a kis gépek esetén is, és nem utolsósorban népszerűséggel, de azt sem árt tudni, hogy sok "nagyobb" márka beszállítójaként gyakran találkozhatunk Clevo notikkal más név alatt. (Asus, Acer, IBM, még a Toshiba is! szállíttat a Clevo-val).
Remélem, valóban beválik. Vajon a Dothannal meddig fogja bírni a 3600-as akksi? Nem sokat menne róla különben, de akkor jó lenne, ha min. 4 órát menne.
Olvastam Centrinos géptesztet valahol, ott is Penium-M-ek (Dothan is és Banias is) voltak, 250-290 perces üzemidőkkel.

Üdv!


csüt. feb. 17, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Szta!
Köszi a választ!Közben érdeklődtem,és mindenféleképen az LG marad,mert abban van párhuzamos port!Nekem a nyomtatóm azon keresztűl működik!Nyomtatóra meg nem szeretnék beruházni!Meg a 2 év gari is jól jöhet!Így is sokba fog kerülni!Végül is nekem a másik gépbe van dvd iró!Most már csak spórolni kell rá!:-))

Üdv:oszi


csüt. feb. 17, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
mcLaca: részben ugyanazt mondom, mint oszinak. dothan, intel csipszet, elég ram, megfelelően nagy és gyors vinyó. ezek mind mind rendben.
akksi lehetne nagyobb is, éés az egész noti könnyebb. Ára a tudását tekintve baráti, viszont sokan nem szeretik a clevokat, valamejik topic-ban olvastam. viszont akinek kevés a pénze, és nem akar használtat, az clevot vesz meg. wifi mindenképp, BME-n rengeteg a port, ha lesz notim (és még ide járok, enyémben is lesz wifi :D)


csüt. feb. 17, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
oszi: nos..... talán a fujitsu régebb óta benn van a note-piacban, mint az LG igy talán több tapasztalatuk is van. Viszont specifikációban, sokkal jobbnak véleményezem az LG-t. Intel csipszet, a celeron-m pedig kiváló, és kölcséghatékony, és biztos!!!! hogy kevesebbet eszik, mint a sempron, megtámogatva egy 4000 mAh-ás akksival (összehasonlitás képpen: az általam emlitett acer celeron-m-es gép, ami specifikációban megegyezik ezzel az LG-vel, 2200 mAh-s akksivaal van szerelve, és igy is megy 2 órát, hát még 4000-sel, mennyit) a ram az mindenképp kevés, bőviteni kell. a dvd-irórol meg le lehet mondani, szerintem. nekem, ha lesz note-om, az asztali gépben található pio-val majd "megtámogatom". Lg jobb választás, mint a sempronos fujitsu (szubjektiv, hozzánemértő véleménye ez, kinek még életében nem volt saját note-ja, és csak 1 hétig használt egy kölcsön-note-ot, viszont, az acer tulajdonosa a szobatársam lesz, és lesz alkalmam a note-ot jobban megnézni)


csüt. feb. 17, 2005 8:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az én üdvöskémet is megvéleményezhetné valaki...
McLaca írta:
én most erre a notira pályázok. Persze bele még DVD írót, 802.11/g-t és ha elfér helyileg mellette, akkor BlueTooth-t is.


Üdv!


szer. feb. 16, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
oszi61 írta:
szta írta:
kevés a gari, mindenképp ki kellene bőviteni, ha lehet! az viszont pluszkiadás


Szia!
Köszi a választ!Még ezen a gépen gondolkodom!
http://www.notebook.hu/notebook/lg/ls/ls50_a46h
Végül is nekem főleg irodai munkára kellene!

Üdv:oszi


Erre a gépre 2 év gari van!


szer. feb. 16, 2005 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
szta írta:
kevés a gari, mindenképp ki kellene bőviteni, ha lehet! az viszont pluszkiadás


Szia!
Köszi a választ!Még ezen a gépen gondolkodom!
http://www.notebook.hu/notebook/lg/ls/ls50_a46h
Végül is nekem főleg irodai munkára kellene!

Üdv:oszi


szer. feb. 16, 2005 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
a sis csipszet nem bizalomgerjesztő... sőt.... használtam 1 hétig sis csipszetes, p4-es 2 ghz-s laptopot....nem estem tőle hanyatt....

viszont, láttam, használtam alap szinten egy acer celeron-m-es 1500 MHz-s gépet, az viszont rendkivül jó benomást tett rám! Ezen is, meg az általad választott gépen is integrált videokarcsi van, tehát felteszem, nem játékra akarod használni. Egyébként fogalmam sincs mik ezek a sempronok (akár asztali, akár notebookokban, azt tudom hogy amd, de hogy jobbak-e a bartonnál, nemtom), de szerintem, a celeron-m is jó választás lenne, engem meggyőzőtt, és ráadásul, igen olcsó note-okat lehet velük késziteni


szer. feb. 16, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
kevés a gari, mindenképp ki kellene bőviteni, ha lehet! az viszont pluszkiadás


szer. feb. 16, 2005 17:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Erről a gépről kérném a véleményéteket!
http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo/amilo_a1640

Megéri az árát?Minőségileg milyen?Megbízható készülék?

Köszi előre is a segítséget!

oszi


vas. feb. 13, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, nekem ez már kicsit drága, én most erre a notira pályázok. Persze bele még DVD írót, 802.11/g-t és ha elfér helyileg mellette, akkor BlueTooth-t is.

Üdv!


hétf. feb. 07, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hi! Én is sokat gondolkodtam hogy milyet érdemes venni és végül a Dell mellett döntöttem! Dell Latitude D810! 1 hónap múlva hozzák az USA-ból!

Szerintem nagyon tuti konfig!

The new Intel® 915 chipset enables powerful, next-generation technologies:
-PCI-Express: Next Generation Serial I/O and Graphics Bus
-DDR2: Next Generation 400/533MHz dual channel memory
-Fast FSB (Front Side Bus): 533MHz
Intel® Pentium® M Processor 770 (2.13GHz)
ATI RADEON X600 128MB
Microsoft® Windows® XP Home Edition, SP2, with media
15.4 inch UltraSharp™ Wide Screen WUXGA LCD Panel
1.0GB 533MHz, DDRII SDRAM, 2 DIMMS - Dual Channel
80GB Hard Drive, 9.5MM
Internal 56K Modem
90W A/C Adapter
8X max DVD+/-RW Combination Drive
Intel® PRO/Wireless 2200 WLAN (802.11b/g, 54Mbps) miniPCI Card
9-CELL PRIMARY BATTERY
Dell Wireless® 350 Bluetooth Module
Dell OpenManage Client Instrumentation
Integrated Smart Card Reader and integregated TPM Security Chip
+inra, audio, 4 db USB 2.0 stb...

Kb ennyi

És ez olyan $2300. Szerintem elég baráti ár érte!!
Vélemények??


hétf. feb. 07, 2005 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az engem is érdekelne, hogy miért söprik itt egy kalap alá a Clevot a Gericommal, az Albacomppal, a Portocommal? Ugyanis egy napon sem lehet őket említeni. Az igaz, hogy a Clevo is alapot gyárt (mint a Gericom, de az csak gányol), de ezt nagyságrendekkel jobb minőségben teszi. Ráadásul egyedi konfig kérhető belőle (marha nagy előny!), és 24 hónap gari van rá az alapárban (az Acer-re csak 12 :roll: ). No és a GlareType TFT is az ő ötletük. Nagyon nem kezdők már (és sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkeznek notigyártásban, mint az Asus, vagy Acer), csak nem túl ismertek nálunk, ezért fanyalognak sokan, no meg azt sem tudják, hogy szinte minden "nagy" (mintha a Clevo kicsi lenne :lol: - hát majdnem a legnagyobb :wink: ) gyártónak volt (vagy éppen most is az) már a Clevo a beszállítója (HP, DELL, Acer, Asus, FuSi, - ezeknek garantáltan), szóval rengeteg ilyen-olyan noti kering az országban, ami részben, vagy teljes egészében (ez a gyakoribb) Clevo :!: Több minőségbiztosítási rendszert tudhat magáénak, szóval ha azokat betartja, már nagy zsákbamacska nem lehet. Egyébként arányaiban kell a dolgokat - pl. szerviz - vizsgálni, mert lehet, hogy a Clevokból több megy a szervizekbe, de cca. 7-8× annyit adnak el belőlük, mint egy DELL-ből, vagy IBM-ből és így már nincs is aránytalanság. Az USA-ban egyébként az Acer az, ami mumus, mert senki sem ismeri...

Üdv!


vas. feb. 06, 2005 2:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
ez biztató......


szomb. jan. 29, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Való igaz, az Acer-okat nem dicsérték...

Compal-ja van valakinek? Egész jó ára van.


csüt. jan. 27, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
szta írta:
nah volt itt nálam egy acer travelmate 2303-as, celeron -m 1500 Mhz, 40gb vinyó, 256 mb ram, 15" kijelző, no wifi. állatira tetszett, vadi uj. 187 ezer volt bruttóban, és ezért jó gépet kaptál. amit kevesellek, az az egyév gari, meg a csupán 2200 mAh-es akksi, de igy is megy 2 órát.

a gazdája szerint, ahogy mérte, az integrált video az egy gef4 mx 420-440-nek felel meg.


Na, nekem is egy ilyenem van. Tudom ajánlani, de csakis garanciakiterjesztéssel. A sajátom másfél hónapja van meg, abból egy hónapja lassan szervizben. Ha kedden sem kapom vissza, akkor már lejár a 30 nap, és egy újat kapok vissza :)


csüt. jan. 27, 2005 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
notebook.hu-n vette


hétf. jan. 24, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Jól hangzik... U. ez 2MB cache-s procival vajh mennyi?


csüt. jan. 20, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
nah volt itt nálam egy acer travelmate 2303-as, celeron -m 1500 Mhz, 40gb vinyó, 256 mb ram, 15" kijelző, no wifi. állatira tetszett, vadi uj. 187 ezer volt bruttóban, és ezért jó gépet kaptál. amit kevesellek, az az egyév gari, meg a csupán 2200 mAh-es akksi, de igy is megy 2 órát.

a gazdája szerint, ahogy mérte, az integrált video az egy gef4 mx 420-440-nek felel meg.


szer. jan. 19, 2005 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Én is itt tipródok, hogy milyet vegyek... A Clevo-kkal van valakinek tapasztalata?

Én a szokásos vásárlói tipusba tartozom: Ne túl drágán ( nettó 200 eFt körül), max jót. Az én konfigom: Dothan magos proci, 512 mega RAM, DVD író ha lehet, és persze legalább 2 év gari. VAN ILYEN???


kedd jan. 18, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
hi

azt kérdezném, mi a baj a clevo notebookokkal? konkrét dolgok érdekelnének

azt tudom, hogy neve nem cseng jól, annak ellenére sem, hogy egyik legnagyobb félkész note gyártó.


másik a acer. ezek milyenek?

thx


hétf. jan. 17, 2005 23:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Edekoma írta:
Sziasztok!

Én is sokat küzdöttem, hogy melyik brandet vegyem meg, mert nekem sem volt mindegy :wink: , hogy ha rászánok 250-270 E Ft-ot, akkor mit is veszek meg "hosszu" távra.
Ajánlom mindenkinek, hogy ne csak szóróújság és paraméterek alapján válasszon gépet.
Mindenféle képpen ismerkedjen meg a kiszemeltel, amennyire csak lehet. pl alaplap, TFT minõsége, akksi, szerviz....
TE döntsd el, hogy mit veszel meg és ne az értékesítõ bolt sozza rád!!! Esetleg ha van 1 szívedhez közelebb álló gép ami kicsit drágább, akkor egy kisebb személyi hitelt is be lehet válalni. (de ne feledd, hogy 2-3 hónap után annyi pénzért jobbat kapsz, de fölösleges várni - mindig lesznek jobb gépek!!!) Kérdés te mire akarod használni?. Szerintem 220-270 e Ft körül tök jókat lehet venni.
Amire én odafigyelnék a méreteire és sulyára, de a proci melegedése sem utolsó szempont!!! Elõszeretettel használnak asztali procit pl. FSC-nél, de amugy jó gépeik vannak.
Probáltam 1x egy ECS-t és az volt a tapasztalatom, hogy simán megsülne rajta a rántotta, olyan meleg és zajos volt. :shock:
Semmilyen körülmény között sem ajánlom az ECS, Clevo, Patriot, Albacomp netán Gericom (habár láttam jót is!) vagy ehez hasonlóakat. Mindenki döntse el maga. Majdnem mident Made in China vagy PRC(az is kina) gyárt és szerel össze, DE azért pl. még ha nem is a legszebb, pl 1 IBM még is csak kiforrottabb gép :D
Én IBM, Toshiba, Asus, Sony esetleg Dell, FSC mellé tenném le a voksom
HP -t nem szívesen - kérdezz meg szervizeseket.

Én 1 TOSHIBA-t választottam és nap mint nap használom 1 éve :P

Akksiját csak akkor használom, ha hordozóm, amugy tápról megy. (1 tipp az akksi hosszú élettartama megörzéséhez :!:


Érdekes dolog ez, én a notebookot akkor használom ha utazok és csak munkára, nekem egy noname p3 noteboom van két éve, filmet nézni és zenét hallgatni tökéletesen lehet vele, két éve 180-ezer forintért vettem, ma ez körülbelül 100-ezer de amíg mûködik megmarad. Mivel nem 3d grafikával foglalkozom, és játszani nem notebookon szoktam nekem tökéletesen elég.


kedd jan. 11, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 17:45
Hozzászólások: 42
Hozzászólás Szerintem...
Szerintem csak HP és Sony Vaio notebookokat érdemes venni.
Nézd meg: www.notebook.hu :lol: [/b]


csüt. dec. 30, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 17, 2004 15:00
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: B.földvár
Hozzászólás 
Sziasztok!

A következő 2 napban érkezik meg az új notebookom: http://www.briver.hu/termekek/szamitast ... ebook.html

Az lenne a kérdésem hogy amikor meghozza a futár,mit kell feltétlen megnéznem beindítás után.Hogyan,mivel vagy szükséges-e valami tesztet esetleg lefutatni.

Ha igen akkor mit és hogy jutok hozzá teszt progihoz?

Röviden ennyi lenne kérdésem kérlek benneteket segítsetek.

Üdv mindenkinek.


csüt. dec. 16, 2004 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 12, 2004 9:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is sokat küzdöttem, hogy melyik brandet vegyem meg, mert nekem sem volt mindegy :wink: , hogy ha rászánok 250-270 E Ft-ot, akkor mit is veszek meg "hosszu" távra.
Ajánlom mindenkinek, hogy ne csak szóróújság és paraméterek alapján válasszon gépet.
Mindenféle képpen ismerkedjen meg a kiszemeltel, amennyire csak lehet. pl alaplap, TFT minősége, akksi, szerviz....
TE döntsd el, hogy mit veszel meg és ne az értékesítő bolt sozza rád!!! Esetleg ha van 1 szívedhez közelebb álló gép ami kicsit drágább, akkor egy kisebb személyi hitelt is be lehet válalni. (de ne feledd, hogy 2-3 hónap után annyi pénzért jobbat kapsz, de fölösleges várni - mindig lesznek jobb gépek!!!) Kérdés te mire akarod használni?. Szerintem 220-270 e Ft körül tök jókat lehet venni.
Amire én odafigyelnék a méreteire és sulyára, de a proci melegedése sem utolsó szempont!!! Előszeretettel használnak asztali procit pl. FSC-nél, de amugy jó gépeik vannak.
Probáltam 1x egy ECS-t és az volt a tapasztalatom, hogy simán megsülne rajta a rántotta, olyan meleg és zajos volt. :shock:
Semmilyen körülmény között sem ajánlom az ECS, Clevo, Patriot, Albacomp netán Gericom (habár láttam jót is!) vagy ehez hasonlóakat. Mindenki döntse el maga. Majdnem mident Made in China vagy PRC(az is kina) gyárt és szerel össze, DE azért pl. még ha nem is a legszebb, pl 1 IBM még is csak kiforrottabb gép :D
Én IBM, Toshiba, Asus, Sony esetleg Dell, FSC mellé tenném le a voksom
HP -t nem szívesen - kérdezz meg szervizeseket.

Én 1 TOSHIBA-t választottam és nap mint nap használom 1 éve :P

Akksiját csak akkor használom, ha hordozóm, amugy tápról megy. (1 tipp az akksi hosszú élettartama megörzéséhez :!:


vas. dec. 12, 2004 10:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 18, 2004 18:09
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Miky84 írta:
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy tudok amcsiból hozatni laptopot olcsóbban, mint az ithoni árak. Csak azt nem tudom melyik márkát válasszam?!


En harom eve vettem Acert, s megy egyszer nem vennek.


szomb. dec. 11, 2004 18:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 01, 2004 16:09
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Erről mi a véleményetek? Compal CL-51 C4 bruttó 262.250 Ft

15.1" XGA (1024x768) TFT kijelzõ
Intel 855 chipset
Intel Pentium - M (Centrino) - 1.5 GHz
(2M cache,Dothan) processzor
(Kb. P4 2.8 GHz asztali processzornak felel meg!)
512 MB DDR memória (memória bõvíthetõ)
40 GB merevlemez (5400 RPM 8 MB cache)
DVD/CDRW
56K modem, 10/100 LAN, Firewire, 2,4 Kg
3 x USB 2.0, SD kártyaolvasó, Táska,
Infra, S-Video out, PCMCIA Type II
Csatlakozó nyomtatóhoz, monitorhoz!
Akár 4 órás akkumulátoros üzemidõ!!!
Kivehetõ akkumulátor!
Magyar vagy angol billentyûzettel!


szomb. dec. 11, 2004 13:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Valamiért nagyon hallgat csixi kollega.


csüt. dec. 02, 2004 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 01, 2004 16:09
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
csixi! Ez engem is érdekelne.
davics@freemail.hu


csüt. dec. 02, 2004 22:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Csixi írta:
Hali!

Én most rendeltem meg az USA-ból ezt a notebook-ot:
Gateway 4530GZ Notebook
Intel Pentium M Processor 725, 1.6GHz, with Centrino Technology, 512MB RAM, 60GB Hard Drive, 15-inch XGA TFT Display, 8X DVD+/-RW Drive, Windows XP Home Edition

Itthon 4-500.000,- körül van az ára, én dupla aksival 210.000,-ért kaptam meg 1 év garival.
Ha véletlenül elromlik akkor még a különbözetből is futja egy NewYork-i útra! :lol:

Üdv: Csixi!


Csixi: Tudnál erről írni egy kicsit bővebben. Mint pl. hol nézted ki, hogy hozattad/hozatod be,stb.
Mert én pont ez ügyben nyitottam ezt a témát...


szomb. nov. 20, 2004 1:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
Erről mi a véleményetek?

Qwerty iQ 837


Fontosabb jellemzők
Monitor mérete: 15 " TFT LCD
Processzor tipusa: Mobile AMD XP 2000+
Memória mérete: 256 MB DDR
Háttértároló mérete: 40 GB
Optikai meghajtó: DVD/CD-RW
Monitor felbontása: 1024 x 768
Lapkakészlet: VIA
Monitorvezérlő adatai: S3 4-64 (rendszer)
Software: DVD lejátszó szoftver,CD író szoftver, DRIVER CD
Súly: 3 kg
Garancia: 2 év
Billentyűzet: magyar nyelvű
Akkumulátor: Li-ion Smart

Csatlakozók
PCMCIA: 1 db PCMCIA port(32 bit)
Hang: Hang ki és bemenet
Tv-out: 1 db Svideo tv-out
Firewire: 1 db IEEE1394
Infra: 1 db FIR/SIR infravörös port
USB: 4 db USB2.0 port
PS/2 Nincs
Külső monitor: 1 db Külső monitor csatlakozó
Soros port: Nincs
Párhuzamos port: 1 db Párhuzamos port

Egyéb eszközök

56Kb/s modem
10/100Mb/s Hálózati kártya
Mikrofon és hangszóró

touch-pad

Nettó ár: 171.920 Ft
Bruttó ár: 214.900 Ft (sulinet ár - tehet 60.000 HUF visszajonne)


szer. nov. 17, 2004 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hogy úsztad meg a vámot?


szer. nov. 17, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hali!

Én most rendeltem meg az USA-ból ezt a notebook-ot:
Gateway 4530GZ Notebook
Intel Pentium M Processor 725, 1.6GHz, with Centrino Technology, 512MB RAM, 60GB Hard Drive, 15-inch XGA TFT Display, 8X DVD+/-RW Drive, Windows XP Home Edition

Itthon 4-500.000,- körül van az ára, én dupla aksival 210.000,-ért kaptam meg 1 év garival.
Ha véletlenül elromlik akkor még a különbözetből is futja egy NewYork-i útra! :lol:

Üdv: Csixi!


kedd nov. 16, 2004 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Huang írta:
Olyan gépet szeretnék amelyiknél fel sem merül a lehetőség hogy kb. 4 éven belül bárhova is vinnem kell, tehát bármi baja lehet. Melyik az?
Tehát olyanra gondolni sem szeretnék hogy addig meghibásodik, persze normális működtetés mellett.


IBM t sorozat, 3év garancia világszerte

az igaz, hogy tartja az árát és drága is (viszonylag) de a minőségét is tartja

a net pl. www.apronet.hu tele van használt notikkal

szerintem érdemes használt garis notit venni, mert az eredeti ár töredékét fizeted csak ki és még van garanciális háttér is


hétf. nov. 15, 2004 20:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
lev84 írta:
Sziasztok!

Még idén szeretnék vásárolni új notebookot, de mivel nincs sok pénzem ezért mindenféleképp 200e HUF alatt. Ezzel kapcsolataban lenne 2 kérdésem:

A notebook.hu-n reklámozzák, hogy vannak "renew" meg "like new" cimkével ellátott ÚJ HP, meg Compaq mobiljaik, amik a "rendes", új notebookok áránál jóval olcsóbban kaphatók. Érdemes-e ilyet venni?

A másik pedig az lenne, hogy az említett Fujitsu-Siemens-t érdemes-e inkább megvenni, vagy egy renew-os Compaq Presario 2120EA-t?


A renew az nem új, hanem felújított. Konkrétan úgy néz ki a dolog, hogy az eredeti tulajdonosának az adott eszköz valamikor bedöglött/megunta, bevitte egy gyári szervizbe, ott pedig adtak neki garban/pénzért helyette egy azonos/újabb típusút. Ezt pedig kijavították/megszépítették majd megpróbálják eladni neked korlátozott garanciával. (Környezetvédelmi szempontból dícséretes törekvés.)
Inkább az említett FuSi notebook.


vas. nov. 14, 2004 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ugye figyeltetek a SULINET EXPRESS dologra?????

BÁRKI IGÉNYBEVEHETI !!
Tehát érdemes olyan üzletben, műszaki áruházban venni, ahol van ilyen, és jövőre visszakapsz 60ezret!
Így új, hazai, teljes garis gépet vehettek!


szomb. nov. 13, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 13, 2004 20:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Még idén szeretnék vásárolni új notebookot, de mivel nincs sok pénzem ezért mindenféleképp 200e HUF alatt. Ezzel kapcsolataban lenne 2 kérdésem:

A notebook.hu-n reklámozzák, hogy vannak "renew" meg "like new" cimkével ellátott ÚJ HP, meg Compaq mobiljaik, amik a "rendes", új notebookok áránál jóval olcsóbban kaphatók. Érdemes-e ilyet venni?

A másik pedig az lenne, hogy az említett Fujitsu-Siemens-t érdemes-e inkább megvenni, vagy egy renew-os Compaq Presario 2120EA-t?


szomb. nov. 13, 2004 20:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
:-))
Nem akarok hozzátok menni a szervizbe!
Ezért keresem az ideális megoldást, szerencsére nem sürgős.
Olyan notebookot keresek 200-300 között kb. ami egy pár évig még elég modern (persze relatíve) és elég jó lesz!
Most a Dell gépek után fogok érdeklődni :-)


csüt. nov. 11, 2004 12:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Huang írta:
Ez milyen ár/érték arányt tekintve?

Fujitsu Siemens Amilo L7300
Intel Celeron M 340 1,5GHz Centrino processzor 256 MB DDR333 SO-DIMM RAM, 40 GB IDE HDD 15 XGA TFT
24x/24x/24x/8x DVD/CD-RW kombó meghajtó
Integrált UniChrome Pro VGA megosztott memóriával 64MB-ig
56K faxmodem, 10/100 LAN hálókártya
Integrált WLAN vezetéknélküli hálókártya
4x USB 2.0, 1x S-Video, I/II PC kártyahely
Linux 8.0 Live Eval op rendszer

199 987,50 Ft (teljes ár)


Gondolom még veszel hozzá egy Windows XP-t is 25/40 ezerért, mert a Live Eval az max. kipróbálásra elég. Ha igen, akkor rögtön kevés lesz a 256 MB RAM, aminek bővítése nem lesz olcsó mulatság. Ha mázlid van, az akksi még garanciában megy tönkre, és nem utána. DVD-t nem fogsz írni, pedig ma már egy új notebooknál illik.
És örömmel látunk a szervizben, ha bedöglik benne majd valami... De tényleg olcsó...


csüt. nov. 11, 2004 12:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Vásárlásnál el ne feledjétek, hogy SULINET-re bárki vehet laptopot, és jövőre 60eFt-ot visszakap az idei adójából.
Úgyhogy a külföldi vásárlás lehet így már nem is olyan jó.


csüt. nov. 11, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
Ez a Metro legújabb iroda katalógusában van éppen a címoldalon s van még benne 3 másik Fujitsu Siemens és egy Acer is.

Sokan mondják hogy a legjobban összerakott és legstabilabb gép a Dell...


csüt. nov. 11, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség