Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 3:39



Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni??? 
Szerző Üzenet
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Huang írta:
Ez milyen ár/érték arányt tekintve?

Fujitsu Siemens Amilo L7300
Intel Celeron M 340 1,5GHz Centrino processzor
[...]
199 987,50 Ft (teljes ár)


Hö, Centrino-s, 15-ös LCD-s notebook bruttó 200-ért?? Nem rossz, meslj csak, hol láttad? :)

Ja, most látom csak, hogy Celeron M a proci és nem Pentium M :) Így azért már nem ugyanaz a leányzó fekvése, komoly játékokat szerintem nem fogsz majd tudni futtatni rajta, de a Centrino technológia miatt hurcibálásra (ez egy király szó, nemrég tanultam :)) szerintem jó lesz. Ha nem valami gagyi aksit raknak bele, bírnia kell a szuflát. Már ha ez fontos szempont. Mondjuk még Cerkával sem sok érte a 200k bruttó...

Sy


csüt. nov. 11, 2004 0:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
Ez milyen ár/érték arányt tekintve?

Fujitsu Siemens Amilo L7300
Intel Celeron M 340 1,5GHz Centrino processzor 256 MB DDR333 SO-DIMM RAM, 40 GB IDE HDD 15 XGA TFT
24x/24x/24x/8x DVD/CD-RW kombó meghajtó
Integrált UniChrome Pro VGA megosztott memóriával 64MB-ig
56K faxmodem, 10/100 LAN hálókártya
Integrált WLAN vezetéknélküli hálókártya
4x USB 2.0, 1x S-Video, I/II PC kártyahely
Linux 8.0 Live Eval op rendszer

199 987,50 Ft (teljes ár)


szer. nov. 10, 2004 23:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Huang írta:
Hmm, én olyan gépet szeretnék venni amelyik esetében minimális a meghibásodási lehetőség. 3 évig használtam egy Portocom FreeStar nevű notebook-ot és soha nem volt semmi baja, igaz vigyáztam is rá és nem volt túlhasználva.


Most bajban is lennél a Portocommal (minden fórum azzal van teli, honnan tudnak hozzá alkatrészt keríteni a pórul jár tulajdonosok).
Az én foglalkoztatóm 3 nagy gyártó notebookjait javítja garanciálisan, a gyártók közül legkevésbé az IBM noteszgépei fordulnak meg nálunk. (Azaz azok tűnnek a legmegbízhatóbbnak. Persze ez 100%-osan csak akkor lenne igaz, ha az IBM is annyi gépet adna el, mint a másik kettő egyenként.)
A ma eladott notebookok közül a drágábbaknak és az alapból kedvezőbb garanciaidőkkel (min. 3 év) kínált notebookoknak kisebb a meghibásodási mutatója, az olcsóbbak közül csak egy márkát tudnék kiemelni, de nem teszem, mert az elmúlt időszakban ők is elkezdtek gagyizni (olcsóbb alkatrészek, törékenység, stb...).


szer. nov. 10, 2004 10:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
Hmm, én olyan gépet szeretnék venni amelyik esetében minimális a meghibásodási lehetőség. 3 évig használtam egy Portocom FreeStar nevű notebook-ot és soha nem volt semmi baja, igaz vigyáztam is rá és nem volt túlhasználva.


szer. nov. 10, 2004 10:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Huang írta:
Olyan gépet szeretnék amelyiknél fel sem merül a lehetőség hogy kb. 4 éven belül bárhova is vinnem kell, tehát bármi baja lehet. Melyik az?
Tehát olyanra gondolni sem szeretnék hogy addig meghibásodik, persze normális működtetés mellett.


Ilyen notebook (műszaki cikk) nem létezik.
1 millió Ft környékén már találni fogsz olyan notebookokat, amiknél 1 munkanapon belüli helyszíni hibaelhárítás-megkezdést, és csereeszközt kínál a gyártó. A standard eljárás (500 ezer Ft alatti beszerzés esetén mindig) meghibásodás esetén 1-3 nap bevizsgálási időszak, +1-14 nap javítási időszak.


kedd nov. 09, 2004 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
Olyan gépet szeretnék amelyiknél fel sem merül a lehetőség hogy kb. 4 éven belül bárhova is vinnem kell, tehát bármi baja lehet. Melyik az?
Tehát olyanra gondolni sem szeretnék hogy addig meghibásodik, persze normális működtetés mellett.


kedd nov. 09, 2004 17:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Huang írta:
Hali! S ha egyszer itthon vásárolok notebook-ot, akkor inkább hol érdemes venni?
Szakboltok, hypermarketek (Metro), elektronikus
áruházak (MM,EW) vagy online áruházak?


1., Tök mindegy, hogy hol veszed, de legyen hozzá gyári garlevél és névre szóló számla!
2., Szakboltokban célszerűbb venni, mert ott nem árulnak annyi gagyit, mint MM, EW, Cora, Auchan, stb. mivel az ottaniak tudják, miből mennyi jön hibásan vissza, míg a multiknál 3 napon túl már automatice a szakszervízbe küldenek.


kedd nov. 09, 2004 14:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírség
Hozzászólás 
Hali! S ha egyszer itthon vásárolok notebook-ot, akkor inkább hol érdemes venni?
Szakboltok, hypermarketek (Metro), elektronikus
áruházak (MM,EW) vagy online áruházak?


kedd nov. 09, 2004 9:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
pentium m procis gépet vegyél szerintem, ha fontos a teljesítmény, ha kevesebb a pénzed akkor vegyél celeron-m procis gépet, de talán mégis inkább a pentium-m

ha fontos, hogy játszani is tudjál, akkor legalább r9600-as vga kari legyen a gépedben, ha nem akkor szerintem egy IBM t40 nagyon barátságos megoldás lehet
a compaq gépeket nem ajánlom, szerintem! ugyanis sza.rul vannak összepakolva ugyanilyen alkatrészekből


hétf. nov. 08, 2004 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
club, sy: Az én is tudom, hogy az álltalam felsorolt felhasználási területekre egy desktop pc a legjobb megoldás, de viszont -mint azt te is írtad-, ha fontos a hordozhatóság, akkor noti. Márpedig nekem fontos lenne, épp ezért akarok venni egy notit. Az lenne jó ha meg tudnánk találni az aranyközéputat a teljesítmény és a hordozhatóság között.
Akkor kijelenthetjük, hogy egy Centrino (pentium M) a legjobb választás? Már ha jól következtettem a véleményetekből... :wink:

Ui.: Bocs ha láma a kérdés... de egy Centrino rendszerű notiban csakis pentium M proci lehet? És ez igaz fordítva is? Szal ha az van írva a spec-ben, hogy a proci pentium M, akkor az tutui hogy a gép Centrino-s?


vas. nov. 07, 2004 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Durván, ökölszabályként el lehet mondani, hogy egy Pentium M (azaz Centrino-s Intel proci) egy nála egy 1 GHz-cel nagyobb mobil P4-es teljesítményét hozza csúcsterhelés esetén. Nem véletlen, hogy az Intel leállította a Prescottok továbbfejlesztését, és a Pentium M alapjairól indulva akarja folytatni a desktop CPU-k vonalát.

Ja, és ugyebár egy Centrino notebookban alapból ott figyel egy wireless modul, ami azért nem jön rosszul ;) Külföldön (nyugaton) már nagyon terjedőben van a vezetékmentes internetezés, de itthon is egyre-másra nyílnak a hotspotok (és nem csak a fővárosban - a Terminal Internet rovatában már elég sokról írtam).


vas. nov. 07, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Miky84 írta:
Mert ugye a Centrino technológia kifejezetten notikhoz lett kifejlesztve, szal alacsony energiafelvétel + minden, de a teljesítménnyel mi a helyzet??? Pl az órajelük relatíve alacsony, mondjuk ez nemtudom mennyire befolyásolja a teljesítmányt, mert azért csak más architektura, mint pl a p4-ek...nem? :?

Én egy olyan notit akarok, ami multimédiában jó, gondolok itt a filmezésre a 3Dsmax, photoshop, játékok, stb... szal nem igazán "word, excel" lenne a fő felhasználási terület nálam...
Azt tudom hogy ez nem csak a procin múlik, de az is nagyon fontos... meg ilyenek... :lol:


Én azt mondom, hogyha notebook, akkor Centrino (mert 1 cm-el vékonyabb, és durván 2x-es az akksi üzemideje), viszont rögtön hozzáteszem, hogy ha játék, Photoshop, meg ilyenek, akkor desktop gép. Ha viszont nagyon fontos a hordozhatóság is, akkor megintcsak notebook...
Az egyéb P4/AMD CPU-s notebookoknál beépített processzorok teljesítménye az esetek nagy részében jó 1/3-al kisebb, mint azonos órajelű desktop társaiké.
A Centrino folyamatosan szabályozza az órajelet, egy 1.5 GHz-es Centrino ideje nagy részét 6xx MHz-en dolgozza le. és terheléstől függően emel rajta. Azért több memóriával (min. 512 MB) nem sok különbséget veszel észre egy P4 2.4-eshez viszonyítva.


vas. nov. 07, 2004 9:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Mert ugye a Centrino technológia kifejezetten notikhoz lett kifejlesztve, szal alacsony energiafelvétel + minden, de a teljesítménnyel mi a helyzet??? Pl az órajelük relatíve alacsony, mondjuk ez nemtudom mennyire befolyásolja a teljesítmányt, mert azért csak más architektura, mint pl a p4-ek...nem? :?

Én egy olyan notit akarok, ami multimédiában jó, gondolok itt a filmezésre a 3Dsmax, photoshop, játékok, stb... szal nem igazán "word, excel" lenne a fő felhasználási terület nálam...
Azt tudom hogy ez nem csak a procin múlik, de az is nagyon fontos... meg ilyenek... :lol:


vas. nov. 07, 2004 1:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
És proci ügyben mi a véleményetek? Milyen procival szereltet érdemes választani? Centrino? Mobile P4? stb. Melyik a legjobb választás?


szomb. nov. 06, 2004 22:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Larsen írta:
Én eddig 2 db Fujitsu/Siemens laptopot használtam. Az egyiket 2 a másikat 3 évig. Tökéletesen elégedett voltam velük (az aksi 3 év után ugyan egy kicsit legyengült, de ez természetes).


Ezzel a márkával csak az a gond, hogy német, így nem igazán érdemes "amcsiból" behozatni...


szomb. nov. 06, 2004 12:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Salvatore teljesen igazad van, de én már rosszul vagyok ettől a két betűtől, amennyi bosszúságot, csalódottságot és időbeli pazarlást okoztak. És szerencsére nem vagyok rákényszerítve, hogy ezt a márkát válasszam.
Apropó Fujitsu Siemens... azokról is jót hallottam, de működni nem láttam.


pén. nov. 05, 2004 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
Én eddig 2 db Fujitsu/Siemens laptopot használtam. Az egyiket 2 a másikat 3 évig. Tökéletesen elégedett voltam velük (az aksi 3 év után ugyan egy kicsit legyengült, de ez természetes).


pén. nov. 05, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Az IBM igaz, hogy drága, de NEM csúnya!!! :) :) :)


pén. nov. 05, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Dester, ne a nyomtató driverekből és az optikai meghajtókból indulj ki!:)
a HP iPaq-ok is szuperek.


pén. nov. 05, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az általad felsoroltakból csak HP-t láttam közelebbről. Nem tűnt rossznak, viszont én alapból utálom a HP-t, mint márkát, megmondom őszintén. Ismétlem, amit láttam belőle, nem tűnt rossznak ennek ellenére. Konkrét tapasztalatom nincs sajnos.


pén. nov. 05, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az IBM-ek nagyon jók, csak drágák és csúnyák!:) az eredeti HP-k és nem a compaq HP-k is nagyon jók, a strapabíró képességük nagyon jó!! jók még: ASUS, dell, toshiba és kevesek által ismert compal(a 3. legnagyobb laptop gyártó)
ECS-ről nem tudok sokat mondani, egyet próbálgattam az nagyon jó volt és ők gyártják az alaplapot is szóval valószínleg jól van öszerakva. ez a nagy előnye az asus-nak és a compalnak is hogy ők maguk gyártják bele az alaplapot.
a gericomokat nagyívben kerlüd, a clevo-k sem az igaziak, az acer nagyon jó kijelzőket gyárt, de mint laptop nem tudom milyen.


pén. nov. 05, 2004 12:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
És mi a véleményed például a DELL, Toshiba, HP, Compaq, IBM márkákról? Mert én nem nagyon tudok dönteni...
A célom pedig már eléggé közhely... jót, olcsón... :)


pén. nov. 05, 2004 0:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én a notebookok terén az ASUS-okat és az Acer-eket szeretem a legjobban. De nincs semmi bajom a Sony Vaio-kkal sem (egy ilyet sokat használok, igaz japánból lett importálva, japán billentyűzettel :)).


csüt. nov. 04, 2004 23:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Notebook-ból melyik márka mellett érdemes dönteni???
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy tudok amcsiból hozatni laptopot olcsóbban, mint az ithoni árak. Csak azt nem tudom melyik márkát válasszam?!


csüt. nov. 04, 2004 22:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség