Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 6:48



Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Fujitsu-Siemens Amilo L7300 tapasztalatok? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Ha mar fejlesztesrol esett szo:

Az en L7300-omban mar 2007 januarjatol az 1.4 Celeron M helyett egy 1.6os Pentium M dolgozik.
Mindenki eroskodott, hogy nem fog mukodni, tonkreteszem a gepet.
Az akksi tartama azonnal megduplazodott. Intel Speed-step stb.


szer. okt. 28, 2009 18:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
BIOS-t csak akkor frissíts, ha valami nem működik normálisan vagy ha megnézve az új BIOS leírását valami olyan funkciót tud, ami neked nagyon kell és a mostaniban nincs benne.


szer. feb. 11, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 10, 2009 11:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nos hát akkor dolgozzunk azzal ami van:
...
Memóriát felbővíteném 1GB-ra.
Köszönöm ismételten a választ.

- a memória tavaly november óta 1GB-nyi,
- vinyó: akkor legfeljebb szerzek USB-s házat és leformázom hugom cuccait a 80GB-s anyuéknál az asztali gépben található sajátomról,
- a BIOS-t meg frissíttetem ismerőssel, ha azt mondjátok hogy egyáltalán megéri.

Az alap indok a fejleszthetőségre utaló kérdésnél:
NWN-ben szerettem volna modult készíteni, de a map megjelenítésnél OpenGL-re (vticd.dll) utaló hibaüzenet miatt kivág a rendszer.
De akkor erről ennyit, majd másképp/máshol megoldom. :oops:


szer. feb. 11, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos hát akkor dolgozzunk azzal ami van:

Videómemóriát elvileg tudsz a BIOS-ban növelni (a fizikai memóriából többet-kevesebbet adni a videókarinak). Ezt laptopnál nem mondom biztosra, a laptop BIOS-k általában annyira leegszerűsítettek, hogy lehet bennük egy boot sorrendet meg jelszót állítani. Viszont a videómemóriát jelen esetben nem is érdemes 64MB-ról felhúzni többre, mert a GPU úgyse tudja kihasználni. Inkább maradjon meg a fizikai memória. Ha olyan megoldásra gondolsz a növelés alatt, hogy beletenni valami kis modult amivel több lesz a videómemória, arra nincs lehetőség.

Ha nem elsődleges szempont a mobilitás, akkor én inkább egy külső 3,5" vinyóban gondolkodnék. Vinyó ház 2-3-4ezer, fél éves WD 320-as vinyót vettem kb 2 hónapja 11K-ért. Másik előnye, hogy ha később gépet cserélsz, ott is tudod használni. Hátrány, hogy kicsit lassabb lesz, plusz kábelek, stb.
Ha fontos a mobilitás vagy csak nem akarsz a kábelekkel vacakolni, akkor sajnos marad a 2,5".

Memóriát felbővíteném 1GB-ra.


kedd feb. 10, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Itt a fórumon általában nem kedvelik a FuSi notebookokat. Talán nem is alaptalanul.
Ettől még neked is igazad van, meg ha már ez van.
Viszont tényleg nem nagyon érdemes rákölteni.


kedd feb. 10, 2009 22:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 10, 2009 11:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
1. Eszmei értéke jóval az érte kapható, cirka 30e feletti.
Bocsesz, de vannak, akik a jól működő vasukhoz akkor is ragaszkodnak, ha már az ócska őskövület mások szemében. :?
Vidkarit tudom, hogy nem tudnék benne cseréltetni, ezt csupán megjegyzésképp írtam.

2. csóró kisember lévén anyagi helyzetem a távoli közeljövőben sem teszi lehetővé új és "jobb" gép vásárlását. Hacsak nem nyerek valahol nagyobb összeget. :oops:
Felesleges gépeket azért még lehetőségekhez mérten a fejemhez lehet vágni. :wink:

És... köszi a válaszokat.


kedd feb. 10, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
McLaca írta:
A 4 éves noti upgrade-jének leírása lépésről lépésre (főleg, ha FuSi):
1. Eladod
2. Veszel egy újat. Mondjuk Dell-t, HP-t (S széria kivételével), Lenovo-t.

Üdv!


:gigalol: :gigalol:
Pontosítok:
1. Végy egy kukát, majd helyezd jó mélyen az aljára :D:D

Az olyan laptopokon melyekben nem integrált vidkari van, MXM foglalat segítségével kapcsolódik a vidkari a gépbe. (Ejj de szép mondat lett :D) Ez 99%, hogy a tiedben nincs.

Notin memóriát és vinyót lehet bővíteni probléma nélkül. Többi vagy lehetetlen vagy ár/érték arányban abszolut nem éri meg. Gyűjtögess egy kis pénzmagot és 120K környékén már lehet normálisabb laptopot kapni ami ezt a fusit mind minőségben mind teljesítményben lekörözi.

Ez a hsz kicsit rosszmájúra sikeredett, ezért bocsánatot is kérek gyorsan


kedd feb. 10, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A 4 éves noti upgrade-jének leírása lépésről lépésre (főleg, ha FuSi):
1. Eladod
2. Veszel egy újat. Mondjuk Dell-t, HP-t (S széria kivételével), Lenovo-t.

Üdv!


kedd feb. 10, 2009 19:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 10, 2009 11:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pár napja voltam egy helyi szervizben érdeklődni a FuSi Amilo L7300-asom fejlesztésével kapcsolatban. Az ottani szerint nagyon gázos a FuSi, és kopogjam le nyugodtan, hogy a "kicsike" 2005 áprilisa óta hardver-hiba nélkül is rendesen szolgál.
Aksi lett benne cserélve és a 2db 256-os memókártya 512-esekre.
A vinyó cseréjén még gondolkozom, elvégre 15-20e-ért már 120-160GB-st lehet szerezni, az eredeti 40GB-s kissé szűknek tűnik mostanra.

Kérdés:
- a jelenlegi 64MB-os videó memót tudnám-e valahogy növelni? Alaplapra integrált, asszem 128MB-ből gazdálkodik az egész, de ugye hozzá jön a memkártyák adta 1GB...
(Gondolok pl. BIOS frissítésre, az is origin változat még benne)
- valahol olvastam olyant, hogy laptopnál is lehet az alap mellé még videókártyát betenni(?) jól sejtem hogy max. az újabb generációsoknál lehet ilyen?

Lényegében csak egy játék modulszerkesztője miatt lenne fontos a videókártyacsere, de a szervízes szerint alaplapcserés a dolog és 70e körüli összegbe lenne.
Valami más verzió nincs esetleg? Olcsóbb?

Ui.: Upgrade-del kapcsolatban találtam ugyan külföldi fórumot, de ott videókártyás kitételt nem találtam, inkább a procik méretét és a socket számokat emelték ki.
Szal ha valaki jártas a fenti kérdések megválaszolásában... örömmel olvasnék pár hasznos infót.
És ha lehet ne a gépcserével jöjjön a tisztelt billentyűcsépelő.
"Ócsó"... akár bontott alkatrészekre kitérő verzió is érdekel. Valszeg más kispénzű változat úgysem lesz. :D

Előre is köszi.


kedd feb. 10, 2009 11:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 25, 2006 12:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: memória
sbuci írta:
Sziasztok! Én kb 6 hónapja vettem egy L7300-ast, és ugyan napi szinten használom, a wifi és az aksi is rendben van, akár csak a dvd-író. Némelyik alkalmazás viszont, amit használok, igen lassan fut csak, és a kérdésem az volna, hogyha a jelenlegi 192 Mb RAM-hoz (??? ennyit ír ki a rendszer), ha vennék még 256-ot, akkor az gyorsítana a gépen? Ha igen, akkor csak olyan sebességűvel bővíthetem, mint ami benne van? Ill. - tekintve, hogy garanciás még egy fél évig - szakszervízben rakathatok csak bele memóriát?
Előre is köszi!

Jó nagy késéssel, de azért megírom: Igen, gyorsít :D NAGYON SOKAT! (Szóval ajánlom mindenkinek ;) )


szer. okt. 29, 2008 12:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás driver csere nalam bejott
sirius26 írta:
Sziasztok!

Érdekelne, hogy vektek a (amilo7300) ralink 2500 wlan hatósugra meddig ér?
Most, hogy 3.0.3.0 verziós drivert használok hozzá, körülberül 7-8 méter a hatósugra. (a gyari driverrel 2 méter után megszakadt)
Végülis az érdekelne, hogy nektek hogy meddig hat?
Egyébként smc router+ access pointtal használom, de előtte egy link-sys volt és úgyis ekkora volt a hatásköre....

Köszi


Amig ezt a drivert hasznaltam, nekem is nagy gondjaim voltak a wirelessel. De egyszer a Windows Update jelezte, hogy uj driver all rendelkezesre a kartyamhoz. Letoltottem es azota repeszt. az en verziom. 3.2.0.0.
Szoval nem biztos, hogy szervizt igenyel. Persze tudom keson irom ezt de hatha segit.


hétf. jan. 08, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás SDVD8431
Hello mindenkinek!
Most talaltam ra a honalapra. Nekem 2006 marciusatol van ez a gep. Akinek SDVD8431es dvdiroja van es baj van a 8Xos irassal szoljon. Nekem is baj volt. De firmware (hosszas kereses a neten) upgraddel megoldottam. ehhez a modellhez nincs upgrade a fujitsu honlapjan. Akinek kell szivesen elkuldom mailben. Az sdvd8431 nem QSI meghajto. Remelem segithetek.
Az enyem kifogastalanul mukodik.
Minden jot.


vas. jan. 07, 2007 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 09, 2005 9:17
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
hello mindenki:) en mindenkit lebeszelnek a geprol aki nem office feladatokra szanja hanem mindennapi "road" munkagepkent, miutan fel eve elloptak a t szerias think pademet sajna csak ilyenre volt penzem :) megvettem azota is banom, a kivitelezes minosege borzalmas, az anyagok borzalmasak, esik szet a gep, az usb portokbol kiesik a kozepso muanyag lap, az optikai meghajtomat 3X csereltek, a szurke porfestes kopik, alig van rajta egy ep folt :lol: de sebaj halistennek 2 het es megszabadulok tole...ja az akkuja pedig borzalom:)


szomb. nov. 25, 2006 8:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 16, 2006 21:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Vettem egy Amilo-t kb. 2 hónapja. A hiba a következő: Néha, rendszertelenül eltünik a kép belőle, csak söték kék, vagy zöld háttér marad. Ilyenkor a gép maga nincs lefagyva, a háttérben futnak a programok.
De sajnos semmi mást nem tudok vele csinálni, csak újraindítani. Ilyenkor persze helyre jön a gép.
Mi lehet szerintetek a gond? Hardver vagy szofver?


csüt. nov. 16, 2006 22:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 14, 2006 22:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv !
Most fedeztem fel a fórumot, és az engem érdeklő résznél kötöttem ki, Magam is egy Amilo tulaja vagyok, 2 éve vettem Kecskeméten a Metroban 200 e br. volt, még combo van benne,256 mb ram 40 es vinyo. Nagyon stabilan működik, eddig semmi panasz nincs rá, főleg internetre használom ,filmnézés, meg néha zenehallgatás.Az író számomra is ismeretlen márka, Qsi, valami távol-keleti cucc,ezt tartanám gyenge pontjának, de eddig nem volt vele baj, talán az ismeretlen név miatt van az előitéletem.A Wlan nagyon jól megy a lakástól 50 méterre is tudok jelet fogni vele. Memóriát rakhattak volna bele többet is de elketyeg szépen a 256- tal.Fagyás, hiba nem fordult elő, igaz hogy a kipróbált és bevált szoftvereken kivül nem igazán rakok fel mást.Nekem a gyorsaságnál fontosabb az üzembiztonság, az akksiját épp most mértem le, neteztem csak akkor kicsit többet birt 3 óránál, az újkori 3 és fél óra sosem teljesült:-) ha megy a dvd akkor kb 2 óra 20 és 40 perc között merül le.Egyszóval én elégedett vagyok vele nekem megérte az árát.


szomb. okt. 14, 2006 23:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 30, 2006 17:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Előbbi levelemben elfelejtettem megkérdezni: tudtok magyarországi
FUJITSU-SIEMENS szerviz címeket küldeni?

Köszönöm, hátha szükségem lesz rá.


szomb. szept. 30, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 30, 2006 17:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szevasztok!
Az én FUSI Amilo L7300-asom ez év februári.
Ami bővítés van rajta: 1 Vodafone kártya internetezésre, SMS-ezésre és WinXP.
Véleményem:
Jó, könnyű, gyors, a kijelző és a billentyű elég nagy, a tápellátás (1ó25p) elég, nem melegszik. (ennyi idő után konnektorhoz is hozzájutok.)
Munkahelyemre hordozom, gyöngyvászon táskában, ez bőven elég arra, hogy megvédje.
Tapasztalataim:
-tápegység: melegszik, de a 60W-os lámpa is meleg.
-internet-kártya: jó, 56,6-el, a havi 10 Mb-os csomag elég (és olcsó).
-LAN: tökéletes, 2 másik géppel jól elboldogul.
-telefoncsatlakozás: megfelelő.
-külső billentyűzet: csatlakoztatása csak akkor kell, ha sokat használjuk a numerikis és a betüs részt egyidőben.
-külső monitor: mivel kb. a 17 colosnak felel meg, így csak DVD-knél lényeges (mivel ezt nem arra találták ki, hogy körbeülve minden oldalról látható legyen).
-hangszóró: fejhallgatóval kíváló, amúgy jó.
-USB-portok: elég, jó helyen vannak.
-DVD-író: jó, NÉRÓ-t használok, olvasásra fel kellet tenni a DVD playert, mert a WIN-é nem az igazi.
-"egéér": hát ezt nehéz volt megszokni (el volt törve régebben az újjam), de a Tecsóban vettem egy HAMA mini-egeret, azzal kényelmes a munka, most is a gépen van rajta, mert 2 klaviatúra nem fér el egymás mellett.
-HDD: mérete elégnek tűnik, particionálva van, ha meg telik kiírom CD-re.
-sebesség, összbenyomás: jó-kiváló közöt. Viszonyítási alapom van, mert amíg ezt, egy C2,4-es nem FUSI gépen írom, addig internetről ment, és egy 2,8-as AMD-s FUSI géppel is szoktunk együtt dolgozni.

Ami nem tetszett:
-a hozzáadott lemezen angolul van rendesen a leírás, a magyar "kézikönyv" gyenge,
-nincs vonalbemenete (így a külső hangfelvétel magnóról, LP-ről gond).

Mellesleg: ahol dolgozom oda német karbantartó-szerelők járnak, a gépeket ilyennel programozzák, mert strapabíró.

Terveim között szerepel még egy GPS -vevőantenna csatlakoztatása, helymeghatározás céljából, illetve egy memóriabővítés (tán akkor gyorsabb lesz a gép).

Összességében az ár/érték mutatóját kiválónak tartom, főleg, ha Sulinetben tudjátok intézni.

Várom tapasztalataitokat, véleményeteket.
Kellemes hétvégét kívánok.


szomb. szept. 30, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás -
Nem tudok segíteni, a honalpon nézegettem őket..


szomb. aug. 26, 2006 19:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 20, 2006 17:52
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hi Sved

Köszi a választ
Sajnos a BIOS frissítés úgynézki nem műkszik.Azóta a windows-t is ujrapakoltam,frissítettem a firmware-t,aspi-t raktam fel(nem hiszem hogy számítana).
Sajnos ugyanaz.Nagynehezen találtam régi lemezeket egy boltban 4x-esen irhatókat azokat jól írja/olvassa.
Úgy látszik az uj verziós lemezeket nem szereti.Most készülök írni a fujitsu-nak egy mailt hátha ők mondanak valami okosat.Mad tudatom
Ja még valami,melyik a legujabb BIOS?és hol találom
Köszi
Csá


szomb. aug. 26, 2006 0:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás válasz
wyatt earp:
.. a probléma hasonló, én is így vagyok ezzel. Már írtam korábban milyen egy hulladék a dvd író benne, ez van. Egy rakás firmware-t is próbáltam már, egyikkel sem működött úgy, ahogy kellett.
Bios frissítést még nem próbáltam, de a www.fujitsu-siemens.com -on beszerezhető.
Ha esetleg Biost cseréltél, és működik jelezd kérlek, h az én problémám is megoldódjon.

Köszi


csüt. aug. 24, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 20, 2006 17:52
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok
bocs ez nem vág témába de hátha valaki az amilo tulajok közül tud segíteni,fontos.köszönöm

Problémám a következő:
amilo l7300 laptop,Philips DVD+-RW SDVD8431 íróm van.A DVD+R lemezeket most úgy írja meg hogy azután nem tudja őket visszaolvasni.Más gépben olvashatók és működnek.A DVD-R lemezeknél pedig kiirja hogy sikeres írás de amikor visszaolvasod üres lemezként kezeli.--és még ujra meg is tudod írni aztán megint üres lemez ésatöbbi ésatöbbi...
Szóval érdekes.Próbálkoztam Nero7-tel nero 6.6.08-al nero 6.6.16, nero 6.6.18 nero 6.0.0 ultrával ugynazaz mind.
Mi lehet a probléma?Lehet hogy az író?vagy ami még eszembe jutott lehet hogy a lemezek. 2.0 verziók voltak.Lehet hogy az írónak ez nem jó?

Elöre is köszönöm annak aki segieni tud

Ric

ui BIOS frissítést hol találok?


hétf. aug. 21, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Olyan nincs, hogy nincs.
Ma már minden notin ott van, még a subnoteszeken is, csak egy kivehető vaklap takarja alapból. :)
Természetesen a memóriakártya-olvasóba nem fog belemenni a mobile card, lévén, kb. 3-ad olyan hosszú, és negyed olyan vastag a foglalat helye, meg egyébként is memóriakártyát lehet beledugni, nem type II-es méretű kártyákat.

Üdv!


vas. aug. 06, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Nem tudom mennyibe kerülhet..

Ó még lenne egy kérdésem..

Van a notebook oldalán egy 4in1 card reader.
Szeretnék venni a vodafone-nál, Internet Mobile Card-ot, és azt szeretném kérdezni, h az a kártya bele megy-e a notebookban lévő kártyaolvasóba.
Elvileg PCMCIA slotba megy, de olyat nem találtam a notebookon.

előre is kössz


vas. aug. 06, 2006 11:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 15:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyiért lehet egy 7300-ás gépet (9 hónapos) eladni? Nem ütött-kopott, jó állapotú.


hétf. júl. 10, 2006 15:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem.

Üdv!


szer. máj. 31, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Hőm
Club lehet benne valami.. csak nekem lehet az alcohol 120% csinálja a problémát.. majd egyszer ha sok időm lesz újrarakom a wint és kipróbálom.
kössze


Egyébként nektek hány fokon üzemel a gép?

nekem a vinyó általában 45°, a proci pedig 50°.
sok?

:shock:


kedd máj. 30, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Sved
Sved írta:
Sziasztok

Nekem is egy Amilo L7300-as gépem van.

Ugyanúgy 90 percet bír, de van még más gondom is..

A DVD író egyszerűen nem képes újraírni az újraírható cd-t illetve dvd-t.

Ez mással is így van, vagy garanciában cseréltessem ki?


Nekem ez a probléma akkor jött elő, amikor Daemon Tools-ot tettem a gépre. Az ui. lecserélte a DVD íróm driverét. Az uninstall, driver rátelepítése nem segített, ezért teljesen újrahúztam az XP-t, azóta nincs probléma.


vas. máj. 28, 2006 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás re
Nem tudom mitől lehet, annyira nem értek hozzá..

se sbuci, se a te kérdésedre nem tudok válaszolni, csak azt tudom h legközelebb nem fujitsu siemenst veszek :)

egyébként még nem cseréltettem ki a sajátom, várok még vele...

lcd monitort meg itt is reklámoztak, lehet jó árban megkapod 8)


vas. máj. 28, 2006 10:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 26, 2006 12:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Fujitsu Siemens L7310 problémák, hiba
Hello

Nekem is egy Amilo L7310-as gépem van. Problémák is akadnak:

A Combo dvd-író megírja a cd-t, Nero ellenőrzésnél bad sectort jelez, aztán nem hajlandó visszaolvasni egészében, CRC hibát pofáz vissza. Asztali gép simán beolvassa.

LCD-n vannak anomáliák, mintha lenne benne valami folyadék (ez okoz színeltéréseket is), ami a gravitáció szerint folyik, irtó lassan. Ezt onnan vettem észre, hogyha táskában tárolom, átmegy a bal oldalra, ha asztalon tárolom, lefolyik az aljára, de beletelik akár fél-egy napba is.

Szerintetek mitől lehet?

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/am ... o_l7310_04


pén. máj. 26, 2006 12:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 25, 2006 12:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás memória
Sziasztok! Én kb 6 hónapja vettem egy L7300-ast, és ugyan napi szinten használom, a wifi és az aksi is rendben van, akár csak a dvd-író. Némelyik alkalmazás viszont, amit használok, igen lassan fut csak, és a kérdésem az volna, hogyha a jelenlegi 192 Mb RAM-hoz (??? ennyit ír ki a rendszer), ha vennék még 256-ot, akkor az gyorsítana a gépen? Ha igen, akkor csak olyan sebességűvel bővíthetem, mint ami benne van? Ill. - tekintve, hogy garanciás még egy fél évig - szakszervízben rakathatok csak bele memóriát?
Előre is köszi!


csüt. máj. 25, 2006 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 21, 2006 9:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás s
sziasztok ha valakinek szüksége lenne komplet lcd-re hangszórókkal zsanérral mindennel írjon --- van eladó!!!
hecsa@citromail.hu -ra


vas. máj. 21, 2006 13:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Sved
Sziasztok

Nekem is egy Amilo L7300-as gépem van.

Ugyanúgy 90 percet bír, de van még más gondom is..

A DVD író egyszerűen nem képes újraírni az újraírható cd-t illetve dvd-t.

Ez mással is így van, vagy garanciában cseréltessem ki?


kedd máj. 09, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Nebaen05 írta:
nagyon köszi a választ! és azt is hogy ilyen gyors választ kaptam :)
De szerintetek nem lehet valami különösebb oka annak hogy ilyen keveset bír az akksi? Mivel itt a fórumban olvastam hogy van akinek 2-3 órát bír és nem írta oda hogy ő új akksit vett volna bele. És szerinted mennyivel csökkentené még a gép teljesítményét ha teszek bele még 512-ram ot? (akkor 1024-lenne benne)
Bár... szerintem nem sokat számít hogy 90 percet vagy 70 percet bír az akkumlátor, igazán egyik sem elég idő semmire. Így inkább csak tápról használható.

Kösz mindent!


Kicsit később, de: megtudtam a gyártól, hogy ezeket a gépeket ilyen akksival szállítják, tehát a max. 90 perc teljesen jó. De 37+ÁFÁ-ért lehet bele jobb akksit venni, azzal megy a három óra.


szomb. ápr. 29, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Háát,-Ram-modultól föggően 2-3 mikroamperrel számolj chipenként/óra...ennyivel csökken az akku élettartama+amit el kell a propellernek szállítania: disszipácós hő.

Hülyén fogalmaztam: nem az akku élettartama,a felhasználhatósági idő,egyébként nem is rossz,a 70 perc ettől a típustólKép


kedd márc. 21, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 21, 2006 17:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
nagyon köszi a választ! és azt is hogy ilyen gyors választ kaptam :)
De szerintetek nem lehet valami különösebb oka annak hogy ilyen keveset bír az akksi? Mivel itt a fórumban olvastam hogy van akinek 2-3 órát bír és nem írta oda hogy ő új akksit vett volna bele. És szerinted mennyivel csökkentené még a gép teljesítményét ha teszek bele még 512-ram ot? (akkor 1024-lenne benne)
Bár... szerintem nem sokat számít hogy 90 percet vagy 70 percet bír az akkumlátor, igazán egyik sem elég idő semmire. Így inkább csak tápról használható.

Kösz mindent!


kedd márc. 21, 2006 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na egen,de azért egy"lyukasseggü" lapival nem nagyon diszkóznak az emberek az utcán,különösen ha nem működik és még garanciális !-F


kedd márc. 21, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Hogyan lehet nemhelyesen beletenni? -sehogy.


Nem olvasod a "számítástechnikai rémtörténeteket" ? :lol:


kedd márc. 21, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
....
Idézet:
Felhívtam a helyet ahol vettem, hogy elveszíti-e a garanciát ha itt tetetem bele a ram-ot, és azt mondták nem. (holott itt a forumban mást olvastam, és mintha én is hallottam volna erről hogy csak speckón ők tehetik bele)

Ez,duma habbal.
Idézet:
hogyha helyesen lett beletéve....

Hogyan lehet nemhelyesen beletenni?:roll: -sehogy.
Vagy benne van a helyén és megy a gép vagy,ha"nemhelyesen"van beleerőszakolva nem tudod a "födőt"rátenni.


kedd márc. 21, 2006 18:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha azt mondták hogy azért nem energiatakarékos, mert M-es proci van benne akkor kamuztak. Ha pentium M van benne az nagyon takatékos,ha celeronM az kevésbé takarékos és ha nem M van benne az az energiapazarló.
Kingstone, OCZ, GEIL, Corsair ramokat nyugodtan vehetsz mindegyik nagyon jó. De arra készülj felhogy mégkevesebb lesz az üzemidő.
Nézd meg az akki mekkora,mert főleg az dönti el meddig bírja.
A garanciához megannyit, hogyha helyesen lett beletéve akkor garanciálisnak kell maradni akárki rakta bele. Persze vannak olyan cégek mint a m*stral, ahol bármivel baj van az már nem garanciális.


kedd márc. 21, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 21, 2006 17:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok, látom Február óta nem érkezett új hozzászólás, de nekem lenne néhány kérdésem, remélem tudtok választ adni.
Szóval... olyan 4 hónapja vettem az L7300-as gépem 512 ram-al, a Mamutban.
Meg vagyok vele elégedve, de néhány problémám azért akadt.
A legnagyobb az, hogy az akkumlátor maximum 90 percet bír, egy dekával sem többet. 100% feltölttöttség mellet 1:30 percet ír ki. Ez normális? Felhívtam a helyet ahol vettem és azt mondták igen, ez normális sőt, ennél a gépnél még jó is, mivel ez az M processzor nem "energiatakarékos" és mindig max-on müxik. Holott én mást hallottam...
Az egyik felső gomb ha jól vettem ki csökkenti a gép teljesítményét, de azt bekapcsolva sem bír többet az akkumlátor. Lehet esetleg kezdeni vele valamit?
ha viszonyítanom kéne a gép teljesítményét egy 1500 Mhz-es 256 ram Compaq Evo D500-hoz hasonlítanám, ilyen Pc-m is van és teljesítményre kb hasonlónak tűntek, pedig ez a Pc már nem mai darab.

Most szeretném még bővíteni még a memóriát, itt pécsett azt javasolták hogy Kingstont vegyek bele mert az szinte mindennel kompatibilis. Felhívtam a helyet ahol vettem, hogy elveszíti-e a garanciát ha itt tetetem bele a ram-ot, és azt mondták nem. (holott itt a forumban mást olvastam, és mintha én is hallottam volna erről hogy csak speckón ők tehetik bele)

a Kingston szerintetek is jó lenne?

Előre is köszi a választ


Üdv.: Balázs


kedd márc. 21, 2006 17:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 25, 2006 21:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Tudja valaki az AMILO L7300-x -ben milyen típusú ram van? A kingstonnak melyik tipusa jó bele?


szomb. feb. 25, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 30, 2006 19:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás ..
Elég hangosnak találom a procihüttőt,de meg lehet szokni :)
Viszont a hangszórók elég siralmasak!! ha nincs síri csend,akkor el kell felejteni,hogy megnézz úgy 1 filmet,hogy hallanál is valamit.
Hát igen az 1w,az 1 watt!!!! még jó hogy van fűlhalgató kimenet :)


kedd jan. 31, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 30, 2006 19:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás ..
Elég hangosnak találom a procihüttőt,de meg lehet szokni :)
Viszont a hangszórók elég siralmasak!! ha nincs síri csend,akkor el kell felejteni,hogy megnézz úgy 1 filmet,hogy hallanál is valamit.
Hát igen az 1w,az 1 watt!!!! még jó hogy van fűlhalgató kimenet :)


kedd jan. 31, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
mennyire zajos a cucc ?

írhatnál pár szót


hétf. jan. 30, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 30, 2006 19:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás l7300
Sziasztok!

Nemrég én is vettem 1 amilo l-7300-as gépet.
Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek be van e építve a wlan,mert nem látja a gép!
Hívtam a szervízt azt mondták,hogy ha a bill. kombináció rajt van a billentyűzeten,meg a led is rajta van,akkor benne kell hogy legyen....

Esetleg valaki meg tudná mondani,hogy miért nem találja a gép???
Előre is köszi...... :shock:


hétf. jan. 30, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
semmi baja a ventillátornak, ugyanolyan mint újkorában

hangos


vas. jan. 15, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
panizzi írta:
Nem mindenkinek van felesleges 400k-ja laptopra.
A mostani gépem is elég lenne, ha nem süvítene a vent,
és az idén nem valószínű, hogy lecserélik


Aha. Azaz ha elkopik a 4 éves Suzukim téligumigarnitúrája, vennem kellene egy új autót?
(Kb. 14 ezer Ft + ÁFA a C1020 P4 ventillátorcseréje mindenestül.)


vas. jan. 15, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nem mindenkinek van felesleges 400k-ja laptopra

a mostani gépem is elég lenne, ha nem süvítene a vent

és az idén nem valószínű, hogy lecserélik


vas. jan. 15, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
panizzi írta:
hi,

Érdekelne, hogy a gép ventije mennyire hangos ?
Most egy lifebook c-m van, de éjjel örjítően hangos a percenként felpörgő ventillátor.
Csak office alkalmazásokra kellene a gép, úgyhogy semmi extra.
Notebook pont hu-nál 136 nettó wlan nélkül, és még sulinetes is


A Lifebook C (1020???) nem mai gyerek, úgyhogy nem csodálkozom, hogy hangos a CPU ventije. Kb. annyira lehet hangos, mint egy ugyanolyan korú PC-é ugyanabban a légtérben, ugyanannyit használva -5-10 dB.
Az Amilo egyébként <> Lifebook. Kb. mint Aleko/Suzuki, Suzuki/Audi. De aki csak az árat és az árhoz tartozó látszólagos szolgáltatáslistát nézi, az megérdemli a szemetet...


vas. jan. 15, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
hi,

érdekelne, hogy a gép ventije mennyire hangos ?

most egy lifebook c-m van, de éjjel örjítően hangos a percenként felpörgő vent

csak office alkalmazásokra kellene a gép, úgyhogy semmi extra

notebook pont hu-nál 136 nettó wlan nélkül

ja és még sulinetes is


szomb. jan. 14, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség