Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:08



Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Fujitsu-Siemens Amilo L7300 tapasztalatok? 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
sirius26 írta:
Érdekelne, hogy vektek a (amilo7300) ralink 2500 wlan hatósugra meddig ér?
Most, hogy 3.0.3.0 verziós drivert használok hozzá, körülberül 7-8 méter a hatósugra. (a gyari driverrel 2 méter után megszakadt)
Végülis az érdekelne, hogy nektek hogy meddig hat?
Egyébként smc router+ access pointtal használom, de előtte egy link-sys volt és úgyis ekkora volt a hatásköre....
Köszi


Több mint valószínű, hogy meg van szakadva az antenna és a kártya között a kapcsolat. Kb. 15-100 m között működik. (Környezetfüggő)


kedd jan. 10, 2006 11:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 20:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy vektek a (amilo7300) ralink 2500 wlan hatósugra meddig ér?
Most, hogy 3.0.3.0 verziós drivert használok hozzá, körülberül 7-8 méter a hatósugra. (a gyari driverrel 2 méter után megszakadt)
Végülis az érdekelne, hogy nektek hogy meddig hat?
Egyébként smc router+ access pointtal használom, de előtte egy link-sys volt és úgyis ekkora volt a hatásköre....

Köszi


hétf. jan. 09, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
TargeT írta:
agabee írta:
Memtest futhatna, ha volna mondjuk egy satnya flopy drive a gépen, de az nincs, nekem meg nincs CD-m olyan mi memtest boot cd.

Akkor töltsd le a CD-s verziót, és írd ki CD-re.
Ha a fájlmásolást elkezdi, akkor elvileg a HDD rendben van, mert másolás elõtt ellenõriz.
Amennyiben hibát talál akár a boot partíción, akár a telepítendõ XP partícióján, nem kezdi el a fájlmásolást, hanem újraindul.
Ha a fájlmásolást elkezdi, ahhoz már formázottnak kell lenni a partíciónak.
Valószínû neked még a telepítõ betöltõdése közben áll le.
Nem ártana újraparticionálni, formázni, vagy ráengedni egy CHKDSK /F /R parancsot valahonnan.


Boltban azt mondták valszeg a memóriamodul lesz a hibás amit utólag tettek be... szerintem nem gyárival próbálkoztak, merhogy az olcsóbb. Na majd meglátjuk mit mondanak.
Thx eddig is a helpet.


hétf. jan. 09, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
agabee írta:
Memtest futhatna, ha volna mondjuk egy satnya flopy drive a gépen, de az nincs, nekem meg nincs CD-m olyan mi memtest boot cd.

Akkor töltsd le a CD-s verziót, és írd ki CD-re.
Ha a fájlmásolást elkezdi, akkor elvileg a HDD rendben van, mert másolás előtt ellenőriz.
Amennyiben hibát talál akár a boot partíción, akár a telepítendő XP partícióján, nem kezdi el a fájlmásolást, hanem újraindul.
Ha a fájlmásolást elkezdi, ahhoz már formázottnak kell lenni a partíciónak.
Valószínű neked még a telepítő betöltődése közben áll le.
Nem ártana újraparticionálni, formázni, vagy ráengedni egy CHKDSK /F /R parancsot valahonnan.


szomb. jan. 07, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
club írta:
SP2-vel integrált WinXP-t vett hozzá a gazdája?
Memtest hiba nélkül lefutott?


SP2-es a win persze, de érdemlegesen a telepítés elején a file-ok másolásánál ez számít egyáltalán?
Memtest futhatna, ha volna mondjuk egy satnya flopy drive a gépen, de az nincs, nekem meg nincs CD-m olyan mi memtest boot cd.
Más 5let ?
Ui: Próbáltam régebbi SP1-es Xp-t is feltenni, gondoltam hátha sérült a gyári lemez. Ugyanaz volt a helyzet. :(


szomb. jan. 07, 2006 0:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
agabee írta:
Hali!
Most van nálam egy ilyen gép, mert a gazdája külön vett hozzá WIN Xp-t, de nem tudja feltelepíteni. Nos kiderült nekem sem megy...
Xp telepítésének elejénél amikor még a file-okat másolja leáll az NTFS fájlrendszer adatainak betöltésénl, és kiír egy kék képernyőn egy hibát

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF75E95F, 0xF7799E41C, 0xF799E11C)

serial.sys -Address F75E95F0 base at F75DF000, DateStamp......

meg gagyog arról, hogy lehet hogy a BIOS-t kell frissíteni, meg BIOS memóriakezelésnél a gyorsítótárazást, és árnyékolást le kéne tiltani.
...


SP2-vel integrált WinXP-t vett hozzá a gazdája?
Memtest hiba nélkül lefutott?


pén. jan. 06, 2006 19:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Hali!
Most van nálam egy ilyen gép, mert a gazdája külön vett hozzá WIN Xp-t, de nem tudja feltelepíteni. Nos kiderült nekem sem megy...
Xp telepítésének elejénél amikor még a file-okat másolja leáll az NTFS fájlrendszer adatainak betöltésénl, és kiír egy kék képernyőn egy hibát

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF75E95F, 0xF7799E41C, 0xF799E11C)

serial.sys -Address F75E95F0 base at F75DF000, DateStamp......

meg gagyog arról, hogy lehet hogy a BIOS-t kell frissíteni, meg BIOS memóriakezelésnél a gyorsítótárazást, és árnyékolást le kéne tiltani.
Javasolja még ellenőrizzem a lemezterületet (ami meg sincs még formázva ugye), hogy elég van-e, vagy illesztőprogramot tiltsak, vagy videókártyát cseréljek(hülye Win telepítő:D )
Próbáltam a géphez adott Fedora Linux-ot is telepíteni... az is behal kezdettől nem sokára.
Nemtom, sztem az XP-nek simán rá kellene mennie. Nektek simán ment?
Bevallom azt vélem, hogy a géppel nincs vbalami rendben, Aki valamit hozzá tud szólni adjon valami tanácsot PLS.
Thx :)


pén. jan. 06, 2006 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Talán nem a legfontosabb jellemző, de ahány Siemens Amilot láttam eddig, mind elég meleg volt a billentyűzet alatt jobb oldalon.
Elég zavaró. Más típusoknál nem tűnt fel ennyire.


csüt. jan. 05, 2006 18:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Örülök, hogy felélénkült újra a fórum. Az én gépem a napokban tölti az egy évet és a combó egységet leszámítva még mindig tökéletes. A combót rugalmasan kezelték garanciába és még egy új aksit is rendeltek nekem (igaz, hogy az már több mint egy hónapja nem érkezett meg).
Én már lecseréltem a HDD-t 80Gb-osra és betettem egy második 256-os memóriamodult is. Így elég combos kis gép lett belőle, bár valóban eléggé karcolódik és kopik.

Ja igen ha valakit érdekel most jutottam hozzá 2 db ebbe a gépbe való 256mb-os modulhoz. Alkalmi áron utánvéttel megvásárolható.


csüt. jan. 05, 2006 13:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
club írta:
Micuir írta:
Én is vettem egy ilyen gépet pár napja. Eddig tetszik, de van két kérdésem:
Az normális, hogy az akksi csak 60-70 percet bír? S később ez lesz jobb?
A lejátszani kívánt DVD-knek nincs hangja. Van erre megoldás?


1. Nem, legalább 1,5x ennyit kell bírnia. A LiIon akksik az első 5-10 töltési ciklus után érik el csúcsformájukat, a 90-120 perc arra vonatkozik. Gondolom az első alkalommal - helyesen - legalább 6 órát töltötted megszakítás nélkül (és nem formáztad, mert a LiIon-t nem szabad).
2. Tegyél fel egy másik DVD dekóder szoftvert (pl. PowerDVD), mert elég egyértelműnek tűnik, hogy dekódolási problémád van.


Köszönöm a gyors választ! Szerencsére így történt az eleje és ezek után várjak, hogy nőni fog-e majd az üzemdő?


vas. dec. 18, 2005 12:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Micuir írta:
Én is vettem egy ilyen gépet pár napja. Eddig tetszik, de van két kérdésem:
Az normális, hogy az akksi csak 60-70 percet bír? S később ez lesz jobb?
A lejátszani kívánt DVD-knek nincs hangja. Van erre megoldás?


1. Nem, legalább 1,5x ennyit kell bírnia. A LiIon akksik az első 5-10 töltési ciklus után érik el csúcsformájukat, a 90-120 perc arra vonatkozik. Gondolom az első alkalommal - helyesen - legalább 6 órát töltötted megszakítás nélkül (és nem formáztad, mert a LiIon-t nem szabad).
2. Tegyél fel egy másik DVD dekóder szoftvert (pl. PowerDVD), mert elég egyértelműnek tűnik, hogy dekódolási problémád van.


vas. dec. 18, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Én is vettem egy ilyen gépet pár napja. Eddig tetszik, de van két kérdésem:
Az normális, hogy az akksi csak 60-70 percet bír? S később ez lesz jobb?
A lejátszani kívánt DVD-knek nincs hangja. Van erre megoldás?


vas. dec. 18, 2005 7:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 20:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
És volt daemon tool fent.
Majd linux alatt kipróbálom, hogy ír-e rendesen.

Köszi még1szer

Bye

sirius


pén. dec. 16, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 20:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szia

Először is köszönöm szépen a választ.
A bios update megvolt.
Érdekes mert mostmár úgy hiszem, hogy nem a szoftveres környezet okozza a hibát, de ennek ellentmond hog linux (fc4) alatt nem fagy.
Probáltam másik memoria modullal is, de pl. olyankor is ki szokta irni a hibát, hogyha leállítás alatt van.
"...a XXXX memóriaterületen nem végezhető el a köv. művelet: read vagy write"
Szóval úgy döntöttem, hogy januárban szerviz.

Sajálom egy kicsit, mert egyébként ellenék vele. Dolgozni jó, játszani meg csak nyaranta egy kis kalandjáték.

Köszi a válasz.

sirius


pén. dec. 16, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
sirius26 írta:
Sziasztok!

FS amilo L7300 tapasztalataim:

6 hónapja vettem a gépet.

1. Olyan hibákkal megáll, aminek egszerűen nem tudom az okát. (a memoriaterületen nem végezhető el a olvasás v. írás) probáltam újratelepíteni, és semmi. A memteszt se talált semmit, úgyhogy tanácstalan vok,
2.Nagyon karcolódik
3.Most már nem tudok vele cd-t se írni
4.a wifi csak akkor műxik, ha az acces pointtól 3 héterre vok, ha távolabb akkor ne.

Ne akarom senkinek elvenni a kedvét, de sajnos nekem nem nagyon vált be.

Köszi a figyelmet

Egyébkébt a wlan nektek milyen?


1. BIOS frissítés volt?
2. Normális notebook táska.
3. Virtual Daemon Tool-t vagy hasonló - a cd-író rendszerfájlait lecserélő - alkalmazást futtatsz/telepítettél-e valaha? Ha nem, szerviz.
4. Valószínűleg meg van valahol szakadva az LCD-be épített antenna és a WLAN kártya közötti kábel. Szerviz.


pén. dec. 16, 2005 17:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 20:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

FS amilo L7300 tapasztalataim:

6 hónapja vettem a gépet.

1. Olyan hibákkal megáll, aminek egszerűen nem tudom az okát. (a memoriaterületen nem végezhető el a olvasás v. írás) probáltam újratelepíteni, és semmi. A memteszt se talált semmit, úgyhogy tanácstalan vok,
2.Nagyon karcolódik
3.Most már nem tudok vele cd-t se írni
4.a wifi csak akkor műxik, ha az acces pointtól 3 héterre vok, ha távolabb akkor ne.

Ne akarom senkinek elvenni a kedvét, de sajnos nekem nem nagyon vált be.

Köszi a figyelmet

Egyébkébt a wlan nektek milyen?


csüt. dec. 15, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Fujitsu Siemens Amilo L7300 G-2 néven fut most a METROban
ez a laptop.
Intel Celeron M 360 1,4 GHz processzor, 512 MB RAM, 60 GB HDD, DVD± kétrétegû író, W LAN, XP Home operációs rendszer, 15”-os kijelzõ, 15” tft xga a paraméterei.
Bárhol rákerestem más paraméterek jöttek ki... :)
Nem igazán értek a laptopok mikéntjéhez, ezért kérdem, lehet az, hogy a L7300 tipusban folyamatosan más alkatrészek vannak, ahogy telik az idő? Nem kapnak külön sorozatszámot? Hogy működik ez?
Köszi a választ előre is!


(erre utalok: http://lka.hu/cikk.php?sorszam=211&kategoria=2)


pén. nov. 25, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 212
Hozzászólás 
Helló!

Elég régen nem írt senki sem sajnos ide. Van valakinel valami új tapasztalata esetleg? a Metroban most megint megtalálható. Szerintetek érdemes lenne beruházni rá?

Fujitsu Siemens Amilo L7300
Cikkszám: 317653, Intel Celeron M360 1,4 GHz processzor, 15” TFT XGA kijelzõ, 802.11b/g WLAN vezetéknélküli hálózat kapcsolat, DVD±RW DualLayer DVD-író, MS Windows XP Home Edition magyar operációs rendszer, 15” TFT XGA, DVD± kétrétegû DVD-író, 512 MB RAM, 60 GB HDD

Ára: 199987,50 Ft


szer. okt. 12, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
szabik!

Kössz a válaszokat!

ludus 8)


csüt. aug. 04, 2005 13:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Az enyémbe még csak cd dvd compó van cd iró dev olvaso. a Wire-t egyszer próbáltam a cégnél az ottani hálóra rámászni. talán egy kicsit lehetett érezni hogy nem 100 mbit. dvd-t még az elején néztem csont nélkül ment. meg a tv-re is szép képet nyomott ki. havernak van acer laptopja azon nem ment együtt a gépet a kép meg a tv-n. most úgy netezek vele hogy vodafone gprs bluetothos telefonnal, meg vettem egy usb buetoth-ot a laptopba ez is megy szegénykém nem szélessáv de azért jobb mint a régi modemes.


csüt. aug. 04, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello szabik!

Én is a Metroban tervezem megvenni a notit, a felhasználás nálam is munka, net ill. ritkán DVD lenne... A port dolog nem gond, amit használnék max USB lenne... A WiFi-ét használod? Milyen a DVD írója? Bluetooth-ot lehet bele?

Kössz:
ludus :roll:


csüt. aug. 04, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Nekem bejött a gép. Igaz csak munkára használom. Amire ügyelni kell hogy nincs benne lpt, meg com port csak usb. üezmidőre olyan 3 óra körül kibir aksival. februárba vettem asszem. akkor feltettem rá a vinfos xp-t és azota csont nélkül megy. Metroba szokott lenni M350-M360-as ezekbe már 1mb cache van.


csüt. aug. 04, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Eltelt egy kis idő az utolsó hozzászólás óta... Azóta tapasztalatok? :roll:
Szeretnék én is egy aránylag olcsó és jó notit, ezért érdekelne a dolog...

Kössz:
ludus


csüt. aug. 04, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Kingston memoria lett bele 14 e+áfa a billentyűzet előtti takarót kell felpattintani majd billentyüzet és az alatt van a memória foglalat.


hétf. ápr. 18, 2005 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Na megvan a masina úgy másfél hete. Amit nem tok hogy irtak valami spdif-et amit nem tok hogy mi meg azt se hogy van e rajta (mer nem találom). Amúgy tényleg kellemes ahogy műxik. Dolgozni tudok rajta. Argo dvd akadásmentesen nézhető. Tv-re is tökéletes a film. ha lesz bele még memoria akkor bevisitok hogy mennyiért ment bele és milyen.


kedd ápr. 05, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
szta írta:
...légyszi irj már arról, hogy ha garin túl beszarik egy note, akkor mi mibe kerül? gondolok itt lcd csere, alaplap csere, stb esetleg munkadij.


A munkadíj a fentiekre 1-2 óra, lásd a már említett árakkal. LCD magától nem tojik be, azt törni kell, és a notebook legdrágább alkatrésze, kb. 120 e Ft + ÁFA. Az akksija, alaplapja, töltője a többi notebookhoz viszonyítva olcsóbb (28 e/79 e/5 e Ft + ÁFA).


csüt. márc. 17, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
club írta:
szta írta:
fúúúúúú én olyan rémhirt hallottam, hogy csak a f-s szerviz teheti bele, de a munkadij maga egy 10-es :)
nemtom mennyire lehet igaz


Igaz a hír. Szerviztől függően 7500-10000 Ft -os munkadíjjal dolgoznak (nettó 6000-8000 Ft). A Fujitsu-Siemens gyári memóriamoduljai is igen drágák: Ebbe a modellbe 140 EUR+ÁFA is lehet egy 256 MB-os modul, ha viszont nem gáz, hogy ugrik a garancia, akkor Kingston memóriamodulból ugyanez 14.000 Ft + ÁFA is lehet.



de gáz a gari.......
club... lévén szervizes vagy, légyszi irj már arról, hogy ha garin túl beszarik egy note, akkor mi mibe kerül? gondolok itt lcd csere, alaplap csere, stb esetleg munkadij.


csüt. márc. 17, 2005 17:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 20:11
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Én egy éve vettem a metroban egy Fujitsu noteszt és annak az alján nem volt semmi garancia zárjegy. Simán, minden nyom nékül bele tudtam tenni a ramot, ráadásul asztaliba való ram megy bele.


csüt. márc. 17, 2005 1:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Gericomnál néztem ramot. Majd belerakatom. HBa meg beszarik valami akkor meg kivetetem, aztán nem nyultunk hozzá, csak nincs rajta garancia szalag. (remélem)


szer. márc. 16, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
szta írta:
fúúúúúú én olyan rémhirt hallottam, hogy csak a f-s szerviz teheti bele, de a munkadij maga egy 10-es :)
nemtom mennyire lehet igaz


Igaz a hír. Szerviztől függően 7500-10000 Ft -os munkadíjjal dolgoznak (nettó 6000-8000 Ft). A Fujitsu-Siemens gyári memóriamoduljai is igen drágák: Ebbe a modellbe 140 EUR+ÁFA is lehet egy 256 MB-os modul, ha viszont nem gáz, hogy ugrik a garancia, akkor Kingston memóriamodulból ugyanez 14.000 Ft + ÁFA is lehet.


kedd márc. 15, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
fúúúúúú én olyan rémhirt hallottam, hogy csak a f-s szerviz teheti bele, de a munkadij maga egy 10-es :)
nemtom mennyire lehet igaz


kedd márc. 15, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 19:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hi!


Mostan néztem én is Metroba L 7300-ast. Ami mozgatta az agyamat a procija. Az m340-es 16 kb L1 cache meg 512 kb L2 cache. Javitsatok ki ha tosszul tudom. Metroba 24-én lesz 175 ezerért linuxal sulinetbe. Memoriát majd akarnék bele bőviteni. Szerintetek lehet?


Szabik


vas. márc. 13, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
sutalaci írta:
Köszi az infókat. Én is gondoltam egyébként, hogy esetleg egy kalibrációs programmal megoldható lenne az akkumlátorkérdés. Biosfrissítést még nem találtam. Esetleg tudnál hozzá? Vagy a szervizben kérhetek?
A gép sorozatszáma: snr.3975780189 p./nr.cuz.n-ung-04x-m001 és a pontos tipus Amilo L7300-x. A combó pedig Qsi sbw242b.


A sorozatszámból kiderült, hogy operációs rendszer nélküli gépet vettél (egy Linux Eval CD-t kaptál kipróbáláshoz), erre pedig csökkentett a támogatás. Tehát a BIOS-t hivatalosan csak a http://www.fujitsu-siemens.com/support/downloads_1.html oldalról tudnál letölteni, de még nincs kint ott új BIOS...


pén. feb. 25, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Mivel 2,5-3 órát kibír nem garanciális (akksi) probléma lesz, hanem valszeg BIOS frissítésre vár a géped (az meg nem garanciális dolog).
Valószínűleg QSI combo drive lesz benne, de ha megküldöd a géped sorozatszámát, akkor konkrétan megmondom...
A notebookok többségén alaplapra integrált a videovezérlés, így logikusan a DDR memóriamoduloktól szedik maguknak a memóriát. (Ált. dinamikusan.)
Garanciakiterjesztést vásárlástól számított 3 hónapig vásárolhatsz a gépedhez bármelyik márkaszervizben, vagy hivatalos viszonteladónál. Ált. egy 2-3. évre szóló szervizgarancia (az akksira nem vonatkozik) bruttó 30 e Ft környékén leledzik (típusfüggő).


Köszi az infókat. Én is gondoltam egyébként, hogy esetleg egy kalibrációs programmal megoldható lenne az akkumlátorkérdés. Biosfrissítést még nem találtam. Esetleg tudnál hozzá? Vagy a szervizben kérhetek?
A gép sorozatszáma: snr.3975780189 p./nr.cuz.n-ung-04x-m001 és a pontos tipus Amilo L7300-x. A combó pedig Qsi sbw242b.


pén. feb. 25, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
sutalaci írta:
Szóval a vincseszter eléggé gyors, szerintem 5400-as de nem mértem. Az aksija 2,5-3 órát bír nekem (kiírja százalékban és időben is,hogy per pillanat mennyit bír). Itt van az egyik kis gondom ami miatt egyszer elmegyek egy szervizbe, ugyanis kezdettől fogva szépen lineárisan merül az aksi 20-21%-ig utána leesik 7%-ra, ami gondolom én nem sportszerű egy új garanciális készüléknél.
A másik kis gondom a combóval van. Szépen ír és olvas szinte mindent, kivéve néhány cd-met (melyek valószínűleg túlírottak), melyeket fel se pörget. Írtam a magyarországi képviseletnek, azt írták, hogy egyedi hiba (még nem hallottak ilyen tapasztalatot mástól) és, hogy ha beviszem szervizbe akkor cserélik. Egyébként egy számomra ismeretlen márkájú combó van benne. Mivel egyik hiba sem okoz túl nagy problémát ezért még nem vittem szervizbe, talán majd március végén ha elutazok egy hétre akkor beadom.
Ami még nekem nem tetszik az a videókártya ami az alapmemóriából táplálkozik így komolyabb játékoknál hagy kivetnivalót maga után, de én ritkán játszok és akkor is inkább csak logikai játékokat.
Garanciát nem vettem mivel a Metróban nem is ajánlottak. Örültem, hogy Sulinetre jó áron vehetek egy normális alapgépet, de mint kiderült azóta még lejjebb mentek az árak. Összességében stabil a gép. Semmi lefagyás, remekül bírja a hibernálást és processzor tesztek alapján veri a 2800-as celeronos gépeket és a munkahelyemen levő 2Gigás P4-es asztalit is. Persze ez nem minden de engemet megnyugtatott!

Az lenne az én kérésem, hogy ha vett más is akkor reagáljon az én problémáimra, hogy kiderüljön, hogy tényleg egyediek e a problémáim.


Mivel 2,5-3 órát kibír nem garanciális (akksi) probléma lesz, hanem valszeg BIOS frissítésre vár a géped (az meg nem garanciális dolog).
Valószínűleg QSI combo drive lesz benne, de ha megküldöd a géped sorozatszámát, akkor konkrétan megmondom...
A notebookok többségén alaplapra integrált a videovezérlés, így logikusan a DDR memóriamoduloktól szedik maguknak a memóriát. (Ált. dinamikusan.)
Garanciakiterjesztést vásárlástól számított 3 hónapig vásárolhatsz a gépedhez bármelyik márkaszervizben, vagy hivatalos viszonteladónál. Ált. egy 2-3. évre szóló szervizgarancia (az akksira nem vonatkozik) bruttó 30 e Ft környékén leledzik (típusfüggő).


csüt. feb. 24, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
közben rájöttem, VIA chipsetes, ezeket meg nem komázom, de azért köszi a választ. meg túl vastag is a gép


csüt. feb. 24, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Szóval a vincseszter eléggé gyors, szerintem 5400-as de nem mértem. Az aksija 2,5-3 órát bír nekem (kiírja százalékban és időben is,hogy per pillanat mennyit bír). Itt van az egyik kis gondom ami miatt egyszer elmegyek egy szervizbe, ugyanis kezdettől fogva szépen lineárisan merül az aksi 20-21%-ig utána leesik 7%-ra, ami gondolom én nem sportszerű egy új garanciális készüléknél.
A másik kis gondom a combóval van. Szépen ír és olvas szinte mindent, kivéve néhány cd-met (melyek valószínűleg túlírottak), melyeket fel se pörget. Írtam a magyarországi képviseletnek, azt írták, hogy egyedi hiba (még nem hallottak ilyen tapasztalatot mástól) és, hogy ha beviszem szervizbe akkor cserélik. Egyébként egy számomra ismeretlen márkájú combó van benne. Mivel egyik hiba sem okoz túl nagy problémát ezért még nem vittem szervizbe, talán majd március végén ha elutazok egy hétre akkor beadom.
Ami még nekem nem tetszik az a videókártya ami az alapmemóriából táplálkozik így komolyabb játékoknál hagy kivetnivalót maga után, de én ritkán játszok és akkor is inkább csak logikai játékokat.
Garanciát nem vettem mivel a Metróban nem is ajánlottak. Örültem, hogy Sulinetre jó áron vehetek egy normális alapgépet, de mint kiderült azóta még lejjebb mentek az árak. Összességében stabil a gép. Semmi lefagyás, remekül bírja a hibernálást és processzor tesztek alapján veri a 2800-as celeronos gépeket és a munkahelyemen levő 2Gigás P4-es asztalit is. Persze ez nem minden de engemet megnyugtatott!

Az lenne az én kérésem, hogy ha vett más is akkor reagáljon az én problémáimra, hogy kiderüljön, hogy tényleg egyediek e a problémáim.


csüt. feb. 24, 2005 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
sutalaci....

irnál nekünk tapasztalataidról?
gép felépitése, alkatrészek (gyártója, pl vinyó) vinyó sebessége (4200 vagy 5400) durván mennyi ideig birja akksival (ami 2100 valamennyi miliamperórás)

esetleg garanciát vettél e még hozzá?

szal mindent, amit jónak látsz! nem baj ha bő lére ereszted. megköszönnénk

thx


szer. feb. 23, 2005 23:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Csak annyit, hogy a Celeron M-nek nincs köze a Centrino fogalomhoz.


szer. feb. 23, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Igen megvettem az Amilo L7300-ast és szinte teljesen elégedetten használom. Azóta már újabb 10000Ft-ot esett is az ára úgyhogy egyre érdemesebb megvenni. Szerintem!


szer. feb. 23, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
A Centrino Celeron proci állandó frekin ketyeg, a Pentium Centrino pedig változtatja, ezáltal hosszabb üzemidő az akksiról.

Teljesítmény. Pentium Centrino 1,5Ghz az kb. 2,8Ghz asztalinak fele meg.


szer. feb. 23, 2005 0:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
esetleg megvetted-e?
en is ezen gondokozom


kedd feb. 22, 2005 23:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Fujitsu-Siemens Amilo L7300 tapasztalatok?
Bocs ha valahol már írtatok róla de én nem találtam. Szóval tervezek venni egy Fujitsu-Siemens L7300-as gépet a Metróban sulinetre 200eFt-ért, de nem tudom, hogy a benne lévő Celeron-M processzor minek is felel meg tudásra. Gondolom, hogy valami olyasmi lehet mint a Centrino a P4-nél, de azért jó lenne pontosabbat tudni. Kérdésem van e valakinek tapasztalata ilyen processzorral. Mivel vethető össze a teljesítménye és hogyan befolyásolja ez a processzor az aksi üzemidejét öszzehasonlítva a hasonló tudású Celeronokkal?
Akinek van ilyen gépe kérem fogalmazza meg számomra a gép pozitívumait és negatívumait, hogy ne keljen zsákbamacskát vennem. Előre is köszönöm!


kedd jan. 04, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség