Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:46



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Compaq Armada 1750 Notebook eltűnt BIOS 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 7:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Compaq Armada 1750 Notebook eltűnt BIOS
Sziasztok!

Nekem is hasonló gondom van, csak armada 7800-assal:
Én se tudtam belépni a BIOSba, és olvastam pár dolgot, majd gyorsan kerestem egy ROMpaq-ot. A gépen WinME volt, de ahhoz persze nem találtam, csak 2000hez, meg régebbihez..Siettem, hát gondoltam, próba cseresznye..Elindítottam a gépen, ment vagy 6 órán át, és azutén elfogyott a türelmem:Kikapcsoltam a gépet. Azóta indításkor csak fekete kijelző,és csak a bekapcs led zöld, a többi piros:( (Mindnek zöldnek kéne lennie..)

Előre is kösz a tippeket,

Dzsani

U.I: Azt nemtom,h. melyik rompaq volt pontosan,de megvannak a filejai, ha segít elküldöm mélben...


vas. dec. 31, 2006 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nos, a hiba szakszervizben elhárítva, a HDD makacskodott...
Mindenkinek köszönöm a segítséget !


hétf. okt. 09, 2006 16:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Érdekes dolog ez az Armadába épített BIOS is meg nem is téma. Mert ami bele van égetve, és nem a vinyón csüccsen, az is felismeri a vinnyákat/cd-ket/floppyt/ls-120-at, de semmi konfiglehetőség.
Amikor hozzájutottam ehhez a géphez, másik vinnyát raktam bele, ami persze Compaq-szűz volt. Erre ráraktam egy Win98-at de az úgy látszik nem szereti a félmegoldásokat, mert úgy elhasalt, mint annak a rendje: vidkártyát pl. az istenért nem bírtam életre kelteni. Bezzeg az XP szépen felmászott és megy (gondolom azért mert az NT alapú rendszerek felépítésük folytán kevésbé BIOS-függők). Egy N-lite-olt SP1-es XP, 192MB ramon például vajazottan megy mindenféle vinnyára rakott BIOS-pótlék nélkül (és hogy őszinte legyek, nem is igazán hiányzik a dolog, a gépre panaszom nem lehet). Eszközöket (USB-s blútót, pendrive, cardbusos 2.0-ás USB, PCMCIA-s hálókártya) rendre csont nélkül ismeri és viszi.
Persze nem csak az XP megy így rendesen, bírja a kisebb Photoshopos (v7) izzasztással, és korban akkori játékokkal (GTA2 free változat, RA2, stb.) is elég jól megbírkózik, úgyhogy 192MB rammal már nem is akkora mazochizmus az XP.


szer. aug. 16, 2006 16:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
http://www.wireball.com/armada_1750_repair.htm

ezzel meg kell tudnod oldani!
W hen booting, I keep getting the Compaq Utilities screen, and can't get past it.
This may be fixed by holding down the Fn key and pressing F11 repeatedly (Fn+F11) when you first turn the computer on - this resets the CMOS back to defaults and lets the computer start booting normally again.



Fdisked or erased the diagnostic partition, and now I can't access the BIOS. How do I get it back?
You will need two floppy disks. Download the Personal Computer Diagnostics - sp12906.exe (a newer version, 10.40, is also available, but I'm not sure it can restore the diagnostic partition), and Computer Setup for Portables - SP8975.exe. Insert a floppy disk and run the Computer Setup for Portables SP8975.exe program - it will create one of the two floppies you need. Insert another blank floppy (or floppy you don't mind erasing) and run the Personal Computer Diagnostics SP12906.exe self-extractor to unpack files to a PDIAG folder. Inside the PDIAG folder, run MAKEDISK.BAT to create your floppy. Follow the onscreen prompts. Once you've created this floppy, you may reboot.

Insert the diagnostic floppy in the drive to boot off it as soon as you see the red Compaq logo (if Windows starts loading, you may hit F8 to bring up the boot menu, then ctrl-alt-delete to try again). (Re)create the diagnostic partition, by clicking the appropriate buttons and following the directions. This procedure seems to be non-destructive to data; at least it didn't destroy anything on my Windows 2000 system with a 376MB FAT swap partition and a 5GB+ NTFS partition. However, your mileage may vary (YMMV), so backup any data you want to save (bookmarks, documents, pictures, what have you), and don't blame me if you need to reinstall your OS.

Press F10 when you see the blinking cursor to access the BIOS.


szomb. aug. 12, 2006 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
utini írta:
Köszi IDay, ezt már próbáltam, lefutott, ki is írta, hogy sikeresen frissítette a ROMPaq-ot, azt annyi. Semmi nem változott, merevlemez továbbra sincs, F10 BIOS belépés nem műxik... :cry:


De ez nem frissit semmit.
Csak a bios beállitásokat hozza elö grafikus környezetben.


hétf. jún. 19, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Semmi nem változott, merevlemez továbbra sincs, F10 BIOS belépés nem műxik...

Ezek szerint:Kép utini egy "jóhibamegállapítóember" 8) -mert,megmondta előre, hogy az egy f*ss :lol: :lol:
Javasom rendszergizdánakKép

osztannék szíjón Ű is,mint mások :wink:


vas. jún. 18, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszi IDay, ezt már próbáltam, lefutott, ki is írta, hogy sikeresen frissítette a ROMPaq-ot, azt annyi. Semmi nem változott, merevlemez továbbra sincs, F10 BIOS belépés nem műxik... :cry:


vas. jún. 18, 2006 8:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
IDay írta:
Hali.

Van annam a masinának biosa!
Én is kerestem már mindenfele de megleltem.
1 floppy-s biosa van.
Hp oldalán van fennt ahogy irták.
Megkeresem én neked. :)


SP8975.exe kell neked --> http://h18007.www1.hp.com/support/files ... /8093.html
innét. :wink:


szomb. jún. 17, 2006 0:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali.

Van annam a masinának biosa!
Én is kerestem már mindenfele de megleltem.
1 floppy-s biosa van.
Hp oldalán van fennt ahogy irták.
Megkeresem én neked. :)


pén. jún. 16, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
utini írta:
Köszönöm a linket, letöltöm, és holnap nekiállok, de szerintem ez nem az lesz, ami nekem kell, mert nekem Armadám van.


Igazából nem találkoztam Compaq-os notebookkal, elképzelhető, hogy drasztikusan különbözik az asztali és szerver gépektől, ennek ellenére a system config partíciót sztem létre kell tudjad hozni. Valami olyasmi is rémlik, hogy a 3. v. 4. lemez valamiféle rendszerdiagnosztikát, vagy annak config partícióra való telepítését is fölajánlja.

Jut eszembe, egyszer harcoltam két géppel, az egyikről eltűnt minden partíció. A sysconfig floppik híján a másikról Norton ghost-tal mentettem le, illetve másoltam át a config partíciót, és bár meglehetősen különbözött a két gép (egyik szerver, másik valami asztali masina), sikeresen tudtam konfigurálni a cuccot, csak valami speckó SCSI-raid-kártyát kellett később felismertetni.


pén. jún. 16, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Egyidőben szóltunk ! Légyszíves ne vágj a szavamba ! :lol: :lol: :lol:


pén. jún. 16, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Xman írta:
Mellékesen árulja már el valaki, milyen technikai "előnye" van, hogy a Compaq gépek biosát a merevlemezen kell tárolni ?

Hacsak az nem, hogy bármilyen problémával, bővítéssel szakszervízbe kelljen szaladgálni, hogy ott is jól lehúzzanak ... :?


Kérdezd a Compaq-ot...
Elég ostoba ökörség, izé, örökség.

Az eredeti elgondolás magánvéleményem szerint az lehetett, hogy ne kelljen "n" fajta BIOS-t megírni és beégetni, mégis rugalmasan konfigurálható legyen a rendszer - anno dacumal még nem voltak akkora, egyszerűen átírható flash memóriák.
Továbbá, amíg a HDD konfig partíciója ép és egészséges, egy CMOS-telep lemerülés csak a real-time órát küldte el, a rendszer nem ment el gyufáért.
Harmadszor, meglehetősen garantálva volt, hogy idegen (nem Compaq gyártmányú) ISA/EISA/PCI eszközt csak vért izzadva lehet rátolni - egyszer 2 napig harcoltam hálókártyatelepítéssel - le akartam cserélni a 10 Mbit-es Compaq-ot egy bármilyen 100MBitesre, de a 4. kártyatípussal elszenvedett kudarc után feladtam.
Az ilyen gépekre egy általános (nem a Compaq által hozzáadott telepítő CD-ről indított) Windows telepítés is mutatványszámba ment.

Amennyire én tudom, a mostani HP/Compaq gépek hálistennek már nem ezen a konfig partíciós koncepción alapulnak.


pén. jún. 16, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nos, mivel nincs BIOS (mert merevlemez sincs) csak és kizárólag a floppyról bútol. Namármost akár a Win)( indítólemezét, akár a Fujitsu gyári lemezkezelő progiját indítom, sem az fdisk, sem a Fujitsu nem lát merevlemezt. Ez okból kifolyólag Linuxot, vagy más oprendszert nem tudok telepíteni. Tehát ez a 22-es csapdája, szerintem, amikor a tulaj felrakta az XP-t, akkor leparticionálta a BIOS partíciót is, de utána még egy-két napig állítólag ment a rendszer, majd egyszer csak nem indult...
Én ennyi információval kaptam a rendszert, de mondom, szerintem vagy az alaplapi IDE vezérlő ment el, vagy valami más bibi van a dologban.
Köszönöm a linket, letöltöm, és holnap nekiállok, de szerintem ez nem az lesz, ami nekem kell, mert nekem Armadám van.


pén. jún. 16, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Mellékesen árulja már el valaki, milyen technikai "előnye" van, hogy a Compaq gépek biosát a merevlemezen kell tárolni ?

Hacsak az nem, hogy bármilyen problémával, bővítéssel szakszervízbe kelljen szaladgálni, hogy ott is jól lehúzzanak ... :?


pén. jún. 16, 2006 10:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
utini írta:
... sajna nem segített. Akkor kezd beigazolódni a gyanúm, hogy itt hardver probléma is lesz, mert a vinyót nem látja semmivel...


? Mármint semmilyen oprencerrel, ideértve a linuxokat is?

Ha még aktuális, a négyfloppys Compaq System Configuration Utility itt van:

http://h18023.www1.hp.com/support/files ... 13227.html

(SP19619.exe)

Amúgy NT alapú oprencerekhez mintha a Compaq SmartStart CD lenne az optimális - bár lehet, hogy csak kimondott szervercuccos esetén kell.


pén. jún. 16, 2006 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors válaszokat, ezeket mind végigjártam már, de sajna nem segített. Akkor kezd beigazolódni a gyanúm, hogy itt hardver probléma is lesz, mert a vinyót nem látja semmivel...


szer. jún. 14, 2006 18:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Compaq Armada 1750 Notebook eltűnt BIOS
utini írta:
Már mindent végigkutattam a Compaq támogatásért,
Van valakinek valami ötlete, mi tudnék kezdeni vele ?


A HP felvásárolta a Compaq-ot, arrafelé (is) keress.

http://h18007.www1.hp.com/support/files ... _1089.html

Ha nem pont ugyanolyan a rompaq, nem feltétlenül baj, a rendszerpartíciót meg tudod csinálni, és általában nincs akkora eltérés a rokon gépek között, hogy ne lenne rajta ami kellhet.


szer. jún. 14, 2006 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Még a P1-es korszakban a rompaq két részből állt, egy tesztelőből és egy telepítőből, mindkettő külön floppyn volt. Feltételezem ez azóta nem változott, legfeljebb a részek több floppyn vannak. Vagy másfél éve egy eszméletlen régi P1 Compaqhoz kerestem rompaqot és találtam is. Sajna a weblap címére nem emlékszem de valami köze volt a Compaqhoz. Hatalmas mennyiségű rompaq volt rajta, még túl sok is és vagy 5 verziót ki kellett próbálni mire meglett. A gép neve+BIOS google kereséssel találtam a lapot. Sorry, ennél többet nem tudok...


szer. jún. 14, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Compaq Armada 1750 Notebook eltűnt BIOS
Sziasztok.
Elhoztak hozzám egy Compaq Armada 1750 6366/T/4000/D/0/2 sorozatszámú PII-es notit. A gazdi feltett rá egy XP-t (mazochista) és azóta nem tudott a géppel belépni a BIOSba. Mondta, hogy egyik nap még betöltött a Win, reggel már se kép, se hang.
Tudvalevő, hogy a Compaq ezen terméke a vinyó egy külön partícióján tárolja a BIOS-t, ez lett eltakarítva, így a BIOS belépés (F10) nem működik. Egy 40-es Fujitsu vinyó van a gépben, az hibátlan, az adatokat látom egy másik gépen, de nem bútol, csak floppyról, és nem látja a merevlemezt.
Már mindent végigkutattam a Compaq támogatásért, de az Istennek sem találom azt a programot, ami csinál 3 vagy négy floppyt, és azzal lehet elkészíteni a vinyón a szükséges partíciókat. (Egyébként a System ROMPaq egyfloppys frissítője lefut, sikeresen frissíti a system ROM-ot, de ezután semmi sem változik. Sajnos telefonos támogatás ehhez a géphez már nem jár.

Van valakinek valami ötlete, mi tudnék kezdeni vele ?


szer. jún. 14, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség