Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 4:25



Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
PDA emulátor és iGO 2006 telepítés PC-re 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 28, 2009 13:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Feltudná valaki rakni nekem Andrea GPS hangját? Nagyon megköszönném.


kedd júl. 28, 2009 13:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 01, 2006 15:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok IGO PC és verziot honnét tudnám le tölteni??
segitségeteket elöre is köszönöm


pén. aug. 22, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 07, 2008 19:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Segitség!!!
Szia TargeT! Egy kérdésem lenne hozzád nagyon bízóm benned hogy tudsz nekem segíteni! Van nekem egy Bluepanther V350B GPS PNA-m! Szeretnék rá telepíteni valami térképet. Nézegettem az uj 3d-s ugye nem jo mert nem 400mhz-es proci van benne hanem csak 266. Kerezsgettem rá térképet is meg hát a gondom az lenne az egyik hogy honann tudok szerválni térképet , a másik meg hogy hogy megy ennek a menete hogy felrakom?:) Leszedek most egy Igo full-t ami 909mb - de onanntól kezdve hogy működik ez??::) Kérlek szépen ird le nekem pontossan vagy esetlek msn-en ha tudsz nekem segiteni :) Válaszod előre is Köszönöm!

Üdvözlettel : Dániel


szomb. jún. 07, 2008 20:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 25, 2008 19:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás IGO PC-hez GPS vevő
sziasztok

tudtok segiteni, hogy hogyan osszam meg a pc-vel, laptoppal a gps jelet a mio p340-emről?

telóval láttam ár müködni (azt is csak képen), de nekem nem jön össze. nem találja a gps vevőt.
van egy lestrapált pna-m is. nem lehet már frissiteni. esetleg azt is használhatnám 31néhány ezres gps vevő helyett.

a gpsGate progival probálkoztam eddig, de sajna a siker elmaradt.

please F1 !


hétf. feb. 25, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A bluetooth GPS és az emulátoros iGO összepárosításában nem tudok konkrétan segíteni.
Nekem nincs ilyen, de korábban már írták, van akinek sikerült.

DE. Mostmár, illetve egy jó ideje nem kell csak azért PDA emulátort telepíteni a PC-re, hogy az iGO-t futtathassuk.
"Ügyes" crackerek elkészítették az iGO PC-s változatát, törését, ami egyrészt gyors, mert nincs közben az emulátor, másrészt VGA felbontásban 640x480 sokkal kellemesebb a monitoron.
Keressetek rá.

A PDA emulátor sem haszontalan azért. Ki lehet próbálni a PDA programokat PC-n is.


hétf. feb. 11, 2008 8:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 22, 2008 10:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Először is TargeT, köszönöm a segítségért és a letölthető áprilisi emulátorban is futó I-GO linketért!

Tökéletesen megy a picike. Egyetlen - aprónak nem éppen nevezhető - problémám maradt: nem tudok a Bluetooth-os GPS-emhez csatlakozni az emulátorban futó I-GO-val.

Többen írtátok már, hogy nektek sikerült BT GPS-t pároztatni emulátorban futó I-GO-val.

A konfiguráció: egy USB portra dugható BT vevő, valamint egy Holux 236-os GPS.

Azt már régebben sikerült megoldani, hogy egy PC-n futó programmal tudjam venni a GPS jeleit, tehát a BT és a GPS él és kapcsolódnak egymáshoz.

Ha a GPS-t csatlakoztatom, akkor a COM10-es porton lesz.

A kérdés már csak annyi, hogy a COM10 jelét hogy tudom emulátoron belülre vinni?

Pocket PC 5.0 MSFP-ben futtatom az I-GO-t, valamint MS Device Emulator 2.0 van fönt.

Egyrészt az I-GO csak COM9-ig lát, másrészt a File/Configure... alatt a Peripherials-ban nem tudok semmit beállítani a Serial port 0, 1, 2-re sem. (Do not map) van csak a lenyíló menüben.


Mi a titok?


vas. feb. 10, 2008 13:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hogy mi legális, mi nem, az manapság jó kérdés. :lol:
:arrow: Navigációs szoftvert loptak a nagykereskedők
Mindenesetre a HardwareID error szerint valami illegál. :wink:
Amúgy meg én PNA-t nem vennék, csak PDA-t. Persze az ár...
(Priviben tovább irányítottalak.)


szomb. jan. 05, 2008 7:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 04, 2008 23:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv.
Ha lenne rá lehetőség szeretnék segitséget kérni.Egy Tibo A1700-as PNA készülékünk van.Boltba vettük teljesen legális.A napokban kicseréltem rajta pár térképet.Az irta ki azokra,hogy zárolt térképek.Erre sikerült rájönnöm,hogy miért volt.Sajnos ami a gyári SD kártyán voltak térképek azokat töröltem.Ez még nem is olyan nagy baj mert szereztem erre való térképeket.A probléma az,hogy egyszer csak el akarom inditani az Igo programot és kiirja,hogy : hardwareIDerror
Azóta nem tudom használni.Segitségét előre is köszönöm.

Sanyi(kamionos)


pén. jan. 04, 2008 23:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 29, 2007 17:19
Hozzászólások: 3
Hozzászólás PDA emulátor és iGO 2006 telepítés PC-re
Helló mindenki!

Van egy Acer Notebook-om és egy Haicom USB GPS-em. Hetek óta a netet és a fórumokat olvasgatom, hogy hogyan tudnék rávarázsolni egy hangos navigációt a laptopra. Nagyon sok és hasznos info van fenn sok helyen, de összesítve leirás ami konkrétan működik (letöltő link stb.) olyat nem találtam. IGO 2006 megvan, viszont sehogy nem megy rávarázsolni a gépre. Ha lenne valaki aki működő letöltőlinkekkel és magyarázattal leírná nekem ennek a menetét, annak hálás lennék, egy-két agyvérzéstől mentene meg. Előre is köszönöm.


szomb. dec. 29, 2007 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 13, 2007 23:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Lauter írta:
Sziasztok!
Felraktam egy laptopra a Windows Mobile 6 Professional Images (USA) - 183 MB, és az ActiveSync 4.5-t, látszólag minden működik.
Hogyan tudok hozzá bluetoothos GPS vevőt csatlakoztatni?
Vagy nagyon primitív a kérdés?


Hasonlo lenne a kérdésem nekem is. Sikerül az emuláció, fut az iGO, csak éppen a virtualis kommunkációs portokon nem tudom összehozni az egészet, hogy érzékelje a bluetotthos GPS-jelet is. Valaki tud mondani valami okosat?
Köszi szépen előre is.


csüt. dec. 13, 2007 23:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!
Felraktam egy laptopra a Windows Mobile 6 Professional Images (USA) - 183 MB, és az ActiveSync 4.5-t, látszólag minden működik.
Hogyan tudok hozzá bluetoothos GPS vevőt csatlakoztatni?
Vagy nagyon primitív a kérdés?


kedd nov. 27, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Licensz problémának tűnik.
Csak azt tudom, hogy keress rá a típusoddal kapcsolatban, hogy van-e valami hasonló probléma.
PDA-kkal nem szokott. Az emulátoron tényleg nem mindegyik tört iGO ment.
A gond a PNA-kkal szokott lenni, de lassan már azok közül is a legtöbbre rá lehet varázsolni valami módon a megfelelően buherált változatot.


szomb. nov. 24, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 5:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
TargeT írta:
:hm: Leginbkább az a megoldható, ha letöltöd.
A RapidShare letöltés csínját bínját asszem már írták pár helyen. Nem egy ördöngösség, sok dobás nincs.
Először klikk a Select your download [Free] gombjára, majd a következő oldalon a felbukkanó 4 karaktert bepötyögöd a szövegablakba, és download. (Hacsak IP címed és az innen történt előző letöltés alapján éppen nem vagy kibannolva x percre.)
A RapidSharenél vannak ugyan "kellemesebb" fájlmegosztók is, de ez van. Sokan használják.
A link egyébként még él. De legyen bónusz. Térképek nélküli 2007.06.18-i legfrissebb verzió. (Szintén él a link, és csak kb. 4 MB.)
Letöltés
MSN nálam nem játszik. A pénz sem.


Helo TargeT
Sajnos rosz a tapasztalatom az IGO letoltessel kapcsolatba, nekem egyik sem mukodik. HardwareIDerror a valasz minden telepites utan. Letoltottem a rapidshare.com-rol is es terkep nelkul is indulaskor ugyanazt kaptam. Kerlek ha tudsz segits mit probaljak meg. A PDA Asus A632N Win-m6. Mielott frisitettem volna a widowst ment rajta azota nem megy 1 IGO sem. Elore is megkoszonom mindenki segitseget..


szomb. nov. 24, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 11:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás s.o.s
Halisztok!!!!!!!!!

Tegnap kaptam egy MIO P550m tipusú pda-t.

Arra kérnélek benneteket, hoy segítsetek MIT, HOGY, HOVA kell telepíteni.
Mi az a emulátor?
Igo de melyik?
Mit hova, és miket raknátok rá (hasznos progik)!

mindenkire számitanék, csak az alapoktól kezdjétek!!!!!!!
KÖSZIKE


vas. okt. 28, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Leginbkább az a megoldható, ha letöltöd.
A RapidShare letöltés csínját bínját asszem már írták pár helyen. Nem egy ördöngösség, sok dobás nincs.
Először klikk a Select your download [Free] gombjára, majd a következő oldalon a felbukkanó 4 karaktert bepötyögöd a szövegablakba, és download. (Hacsak IP címed és az innen történt előző letöltés alapján éppen nem vagy kibannolva x percre.)
A RapidSharenél vannak ugyan "kellemesebb" fájlmegosztók is, de ez van. Sokan használják.
A link egyébként még él. De legyen bónusz. Térképek nélküli 2007.06.18-i legfrissebb verzió. (Szintén él a link, és csak kb. 4 MB.)
Letöltés
MSN nálam nem játszik. A pénz sem.


kedd aug. 28, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 10:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Na hát már a cucc letöltése sem megy a linkelt linkről, ebben erősen közrejátszhat, hogy angol tudásom elég gyér.... , szal ha megoldható lenne hogy valahogy megkapjam tőled a fileokat, és esetleg egy online msn skype vagy akármi kapcsolatot létesítsünk az esti órákban és segítenél a felmerülő problémákkal kapcsolatban... akkor akár a forintokban való meghálálásról is leht szó...

Mert az az igazság ha már megvettem szeretném maximálisan kihasználni a tudását , kell rá az igo , a netet is most intézem rá a pannonnál...

Válaszod előre is kösz....

Chris


kedd aug. 28, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Úgy látszik elkerülte a figyelmed a 2007. aug. 15. 09:27 hozzászólásom utalása egy korábbi letöltési linkre, mely tartalmazza a 701-es patchet, de van a neten (valahol) újabb link is a legújabb júniusi iGo verzióhoz. A "linkelt" link még él.
Ezek már "easy install" cuccok, nem kell crackelt exe-ket külön felülírni, application.dat-okat átnevezni, copyzni.
Inkább a felesleget pusztítani a nyelvi mappákból. No meg a megfelelő és igényelt térképeket bemásolni a maps mappába.
Ha meg igényesebbek vagyunk, a magyar billentyűzetkiosztás beillesztése a data.zip-be (a topicban korábban már leírtam), és esetleg apróbb grafikai módosítások, (speed limit, gyalogos üzemmód) vagy akár módosított skinek kipróbálása.


hétf. aug. 27, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 10:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
HI , szeretném azt hinni hogy csak egy mezei User vagyok, nem pedig egy Looser, Tegnapelőtt vettem egy Mitec Mio 701-est, azóta köszködöm az igo telepítésel, igaz ez a forum pc ről szól, de hátha tudtok segíteni, sok a rosz tört verzió?? mert én már egy csomóval probálkoztam, a read me-jük botrányosan **** másold az exe filet azt ennyi... Leírná valaki hol találok egy használhatót , és hogy pontosan hogyan kell telepíteni.. lépésről lépésre.... , Licence hibát írt ki mindííg....

Előre is thx


Chris


hétf. aug. 27, 2007 10:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 15, 2007 7:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
TargeT írta:
Valószínűleg nem ezt a verziót telepíted.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=797578#797578


Nagyon köszönöm a segítséget, működik! A GPS vevő is megy az emulátoron Igo-val.


csüt. aug. 16, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Valószínűleg nem ezt a verziót telepíted.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=797578#797578


szer. aug. 15, 2007 8:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 15, 2007 7:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
PDA emulátorra szeretnék Igo-t telepíteni de, telpítéskor HARDVER ID ERROR hibaüzenettel leáll. Próbáltam mér több telepítőt, de mindegyikkel leáll. Van valamelyikhez crack is, de nem használ. Mit rontok el?


szer. aug. 15, 2007 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás 
Ha megvettem, megkeresnélek pü-ben, ha nem gond, azt hiszem, szükségem lesz Rád. :)


szer. aug. 08, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:roll: Khmm. Annyira simán és automatikusan nem. Illetve attól függ, mit töltesz le.
Általában a térképeket külön kell bemásolni az SD kártyán a program megfelelő mappájába. Pl. iGO\maps


szer. aug. 08, 2007 12:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás 
Rábeszéltél, az N560-at veszem meg. :)
Ha letöltök a netről hozzá Európa térképet, akkor az simán a memóriakártyára téve automatikusan működni fog?
Köszönöm a segítséged!


szer. aug. 08, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Van azért még különbség, az 520-ból hiányzik a Bluetooth, és csak 64 MB a ROM-ja, míg az 560 ennek a duplája, 128 MB-ot tartalmaz.
No meg a kijelző felbontása is különbözik, az 560 VGA (480x640), míg az 520 QVGA (240x320)
Azután mindenki döntse el, mi mit ér. Én a kettő közül inkább az 560-ra tennék, az ára is csökkent a kezdetekhez képest.
Sőt van rá új Windows Mobile 6.0 ROM frissítés asszem, amelyik - többek között - állítólag jelentősen javítja a GPS indulási problémáit, hogy az első bekapcsoláskor, hidegindításkor sokára talál elég számú műholdat.
Térképprogrammal együtt venni annak éri meg, aki becsületes. Kép
Amúgy elég simán letölthetők, ahogyan a térképek is.

A térképeket frissíteni nem kell, nem is tudod, csak ha kiadnak újabb verziót.
De akkor sem létszükséglet, csak általában javítottak ezt-azt, itt-ott. Lehet, hogy aktuálisan téged nem is érint.
Ha crackelt térképprogramod van, akkor természetesen elfelejtheted a hivatalos frissítést. Vársz 1-2 napot, és letöltöd a netről a "jószándékúak" által feltöltött térképeket. Ha akarod. :wink:


szer. aug. 08, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás 
Halihó!

Teljesen járatlan vagyok GPS téren. Elolvastam ez előző hozzászolásokat, de én pl. azt sem tudom, mi az az emulátor. Biztos ciki, ez van.
Én tervezek vásárolni egy Fujitsu Siemens N520-as, vagy N560-as PDA-t. A következő kérdéseim lennének:
- megéri-e jóval drágábban az N560-ast venni? (ahogy néztem, igazából "csak" a processzor tud kétszer többet)
- megéri-e térképpel együtt megvenni szintén mégdrágábban, vagy ezek a térképek simán letölthetők a netről, és rendesen, normálisan futtathatók lesznek-e?
- milyen időközönként kell általában frissíteni az IGO térképeit a netről?


szer. aug. 08, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 04, 2007 12:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: PDA emulátor és iGO 2006 telepítés PC-re
köszi az infot szépen fut hibátlanul az igo hanggal képpel stb...bár nekem amd turion gépem van.Amúgy a megoldás az hogy laptopra ne telepíts csak igo 2006 os verziot mert a többinél hibát ad.


szomb. aug. 04, 2007 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Most már kipróbálhatom a pocket pc-s progikat. Van egy óriási tanulságom a dologból.

Valószínű, hogy majd az igazi PDA-nál is így kell eljárni. Usb kábellel összekötöm a pda-t a számítógéppel, kapcsolatot teremtek (active sync), és fel installálom a progikat.

Kivéve az igo-t. Mivel azt az sd card-ról kell feltenni.

Remélem, most már érthetően gondolkodom.

Csak annyi lesz majd a különbség, hogy nem emulatort, hanem igazi pda-t fogok használni.
Szia


pén. aug. 03, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Eh, vazze, ebéd közben jöttem rá, hogy miért erőltetted még mindig fordítva. :wink:
Mechanikusan az iGO telepítésből indultál ki. Csakhogy az nem általános, hanem éppen kivétel. SD kártyán árulják, onnan kell tudni telepíteni a magával a PDA-val.
De legalább túl vagyunk rajta. :D


pén. aug. 03, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Köszönöm.
Rendi vagy.
Végre megoldodott. :D :D :D :D :D :D :D :D :D


pén. aug. 03, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Merthogy rosszul csinálod, ahogy a szavaidból kiveszem.
A telepítést úgy kell csinálni, ahogy fentebb már leírtam.
Te a virtuális SD kártyát, meg a PDA emulátor start menüjét és fájlkezelőjét keverted bele.
NEM :!: A PC op. rendszer, XP fájlkezelőjével indítsad a programtelepítést, de csak azután, hogy a virtuális PDA-dat elindítottad, bölcsőbe helyezted (cradle), szinkronizáltad.
Így kell. Akkor menni fog. :wink:

Csak azt a néhány, direkt futtatható PPC programot tudod direktben indítani a virtuális SD-dről, ami telepítés nélkül is fut, és így csináltak meg, fordítottak le.
De ezt is írtam már.


pén. aug. 03, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Mindent egyéként úgy csináltam, ahogy a legelső hozzászólásodban láttam.

Emulátor - device manager - cradle,- ActiveSync szinkronizál – vendégpartnerség. Létre is jött a kapcsolat.
Azután az sd card is be lett állítva.
Utána elindítottam az emulatort. Start menü - programok- explorer, majd a virtuális kártyáról elindítottam az igo-t.
Ez a program teljesen tökéletesen működött.
De más programot virtuális sd card-on keresztül egyátalán nem tudtam telepíteni.
Minden programot úgy indítottam el, hogy
Virtualis pda (emulator)-
start menü
– program
-explorer-card-
valamilyen.exe file.
Valamit biztos rosszul csinálok, de akárhányszor elolvasom a leírást, mindig ugyanoda jutok vissza.

Külön leellenőriztem, hogy csak olyan programot tegyek bele a virtualis sd card mappába, ami pocket pc-hez való.
Nagyon köszönöm, amit eddig is tettél értem, értünk, de már nem akarlak tovább idegesíteni a problémámmal. (Pedig most már 3 emulatorral is próbálkoztam (device maneger-cradle-active syn 4.5 - …..) Létre is jött a kapcsolat, de a programok telepítésével sajnos továbbra is gondjaim vannak.) Esetleg kérhetnék tőled valamit????
Nem tudsz ajánlani egy pocket pc divx-es lejátszót (freeware), amelynek működnie kellene????
köszi


pén. aug. 03, 2007 9:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Köszi a segítséget.
Este otthon majd kipróbálom.
szia


pén. aug. 03, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Azért kérdeztem, hogy hogyan telepíted, mert ugyanúgy kell telepíteni, mintha PDA volna. Ez le is van írva a topic elején.
Valamiért gyanús, hogy nem így jársz el, talán azért, mert csak az iGO megy nálad.

Tehát emulátor elindítva, majd device manager elindítva, cradle, ActiveSync szinkronizál, vendégpartnerség, illetve WM 6.0-nál kilőni a szinkronizálást, és utána az XP-ben elindítani a telepítendő programot. No meg persze előtte telepítve kell lennie az ActiveSyncnek is az XP-re. Ekkor a PPC program telepítő eljátssza amit kell, beolvassa az adatokat a virtuális PDA-ról, megkérdezi, hova rakja a programot, esetleg figyelmeztet, hogy nézz szét a PDA kijelzőjén is, mi az ábra.
Ez játszik .exe fájloknál.
Ha .cab fájl, akkor meg annyi az egész, hogy bemásolod az SD kártyára, és egy PDA fájlkezelővel eindítod, és kész. Ha nem automatikusan akarod, hanem szabályozni, hogy hová, milyen mappába, akkor a CAB install programon keresztül kell telepítsed.
Vannak olyan .exe fájlok, amik direkt PPC-re írtak, ezekre onnan jössz rá, hogy nem nagy méretűek, és XP-n nem futnak. Ezeket csak be kell másolni valahová a PDA-ra, és elindítani.

Azt én felsorolni neked nem tudom, hogy mik futnak emulátoron, mert szinte minden, az említett megfelelő verzó esetén.
Az még lehet, hogy kevés memóriára panaszkodik, ilyenkor ki kell lőni a PDA-n az ActiveSnycet, meg leállítani mindent, ami nem kell.
A WM 6.0 emulátoron szépen fut a 2007.04.10-i iGO. http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=797578#797578


pén. aug. 03, 2007 7:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Köszi a segítséget!

Érdekes, hogy az első általad kidolgozott emulátor, igo-val teljesen kompatibilis.
Viszont az új emulátorokra (Windows Mobile 6 Professional Images) nem lehet fel installálni az igo-t (ugyanaz a progi).

Minden pocket pc-s progi, amit próbáltam feltelepíteni a következő helyről való: http://www.pdastore.hu/mid.php?mid=2&lkod=2
Általában ezek kisebb játékok, multimédiás programok (EXE file-k).
A winamp (exe file) el sem indul vele.
Nem tudom mi lehet a baj, hiszen az igo2006 (alap progi) is exe file-ről van futtatva.
Irtad, hogy az sem mindegy melyik verzióhoz használod a programokat.
Egyébként érdekességként egy film (divx) lejátszót szeretnék feltenni, és egy avi file-t lejátszani. (átkonvertálva 320*240 formába).
Tudom, hogy ez nem egy warez fórum, ezért csak arra kérlek, hogy azoknak a programoknak a nevét írd le, melyek kompatibilisek az emulatorral.
Köszönöm
Majdnem elfelejtettem a hiba üzenet általában. (pocket pc acrobat raider, winamp… is not valid…)
szia


pén. aug. 03, 2007 6:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ezek nem települnek? http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=799459#799459
Rajtad nem segít, hogy nekem simán felmentek.
Amúgy milyen gép, mi a hibaüzi?

A Device Emulator 1.0-ra WinCE 2002-től 2003SE-ig telepíthetsz.
A legutóbbi Windows Mobile 6.0 emulátorra meg elsősorban WM 5.0 és 6.0, ha már esetleg lenne külön utóbbi is.
De próbálkozhatsz korábbiakkal is. Nekem már volt, hogy sikított, hogy ez csak 2003 verzió.
Hogyan telepíted, mikor nem megy fel?


csüt. aug. 02, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Szisztok.
Szeretnék kérni ötletet, hogy az alap emulátoron kívül, az új emulátorokat miért nem lehet telepíteni. Hibát jelez, csak nem tudom miért?
És most is kérnék segítséget, hogy mely programokat lehet az igo-n kívül kipróbálni. Rengeteg pocket pc-s progival próbálkoztam, sikeretelenül.
Köszönöm előre is.


csüt. aug. 02, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A PNA nem formátumban, stb. nem kompatibilis, kb. ugyanaz az oprencer van rajta, gondolom WM5, meg majd attól feljebb.
A szívás az, hogy ezt így kompakt találták ki, hogy használdd, de ne nagyon telepítgessél rá semmit. Bedugsz egy SD kártyát MP3-mal, oszt hallgatod, meg használod a bedrótozott navigációt, amit erre módosítottak, legyen az akármilyen is.
Igaz a csúcs Mio PNA még fényképez is. De minek?
Én nem is foglalkozom PNA a kérdéssel, de vannak ügyes srácok, akik több-kevesebb vért izzadva kifundálják, hogyan lehet pl. mégis iGO-t vagy MioMap-et telepíteni, használni, frissíteni mégis egyes PNA-kkal.
Keresni kell a fórumokban.
De aki ennél többet akar, telepíteni programokat rá, az messze kerülje a PNA-t, vegyen PDA-t, mint már említettem.


szer. aug. 01, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello Mindenkinek!
A hétvégén a kezembe került egy Mio PNA C250 beraktam az Airiszom SD kártyáját a mire már minden jót sikerült telepítenem de a Mio-ban nem találtam semmi olyan szoftvert amivel sikerült volna ránéznem a kártyára kísérletezni nem volt időm mivel az utcán találkoztam egy barátommal és az övé volt. Véleményem szerint először aktív szinkronon kellene kapcsolódni és felrakni egy file explorert aztán megnézni látszik e kártya. De az is lehet hogy a kártyám volt túl nagy ugyanis nem tudom olvasni UBS kártya olvasóval sem. De szerencsémre a HP nyomtató kártyaolvasója kezeli.
Aztán lehet hogy ezek a dolgok nem igy működnek én is csak egy kezdő vagyok ebben a témában és most ásom bele magamat :wink:
Üdv Hjeno :lol:


szer. aug. 01, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A fórumot olvasva óriási különbség van a pda és a pna között.
Tud valaki segíteni abban, hogy az AIRIS T920 PNA az igo-n kívül más szoftverekkel is kompatibilis???
Filmek, (avi, vma, mp3) lejátszható e rajta.
Ill. a más-más programokat ismer e?? (pl.nyelvi, média)
Köszi


szer. aug. 01, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ.
Most már tudom, hogy miért nem akarnak feltelepülni a programok (nyelvi, média progik).
A legelőször feltelepített emulatorhoz (microsoft syns, device emulator (28 mb) kettőse után), milyen programokat lehet feltelepíteni. Aki már próbálta, kérem ossza meg velem.
Köszi


szer. aug. 01, 2007 9:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Persze. Jó arra is, hogy előzetesen gond nélkül kipróbáld ezeket a PDA-ra telepítés előtt. 8)
Csak a megfelelő verzióra kell figyelni. A legutóbbi 6.0 emulátoron nem biztos, hogy rendesen települ és fut a 2003-as verziójú program.
Nem is beszélve a fordított esetekről. :wink:


szer. aug. 01, 2007 7:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sziasztok.
Programokat (pocket pc) is lehet telepíteni a pda emulátorra?Köszi a választ előre is.
Kipróbáltam én az igo-t, minden ok.
Köszönöm mindenkinek.


szer. aug. 01, 2007 7:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello TargeT !

Köszönöm a gyors választ.
Üdv hjeno :D


szer. júl. 11, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
hjeno írta:
A múltkor kértem a véleményed a AIRIS T620-ról nem mondtál semmit. :wink:

Mert annyira mégsem vagyok otthon, hogy saját tapasztalatom legyen mindenről. Úgy meg a csalán esete. :wink:
De itt a fórumban, ha jól emlékszem ajánlottam már az adatai alapján az Airis T620 típust, mint ár/minőség vagy inkább ár/felszereltség arányban az egyik legjobb és legolcsóbb wifit is tartalmazó kütyüt. Manapság nem árt.
A másik meg a Yakumo DeltaX 5 BT, amelyik ugyan wifit nem tartalmaz, procija gyengébb ugyan, de amúgy is érdemes automatikusan csökkenteni ezek frekijét akku üzemidő növelése miatt. Viszont 512 MB ROM-ja van. Ide bőven tudsz programokat telepíteni, bár végül is az SD kártyára majdnem ugyanez, csak nincs ennyire bedrótozva, meg foglalja a slotot. :D
Ha meg VGA (480x640) felbontás kell, vagy több pénzt szánsz rá, akkor választhatsz más készüléket.
De asszem ezeket már írtam. Meg azt is, hogy lehetőleg ne vegyél PNA-t, hanem PDA-t. Feltéve, ha jót akarsz magadnak, és nem akarsz kínlódni mindenféle program ráerőltetésével a PNA-ra.

De ezek az én szempontjaim. Másnak lehet más. Különben lehúznák a redőnyt a PNA gyárak, holott ez van csak igazán felfutóban. Ez a buli, nekik.
Szerintem már ezeket is leírtam nagy vonalakban korábban. Nem akarok ismételni. Olvasd át az egész topicot, meg keress hasonlókat.


szer. júl. 11, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello TargeT!
Valóban úgy van ahogy mondod de most jobban izgatja a fantáziámat a PDA és el is döntöttem veszek egyet. Amint látom te nagyon otthon vagy a kézi számító gépekben.A múltkor kértem a véleményed a AIRIS T620-ról nem mondtál semmit. :wink: És még egy, ha tudsz rá légyszives válaszolj.Mi a különbség PDA , PNA, PND és már PNX- el is találkoztam.
Elöre is köszönöm türelmedet.
Üdvözlettel:hjeno


szer. júl. 11, 2007 13:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
hjeno írta:
Itt a képe

Na most az egy dolog, hogy fel lehet telepíteni az XP-t. Ennél jóval gyengébb gépre, és kevesebb memóriával is fel lehet.
Működik, használható, csak nem sok örömöd lehet benne.
Ez laptop igazán Win98-hoz való, vagy Windows 2000-hez és egyes Linuxokhoz.
De te tudod, és ezért nem kell képernyőfotóval bizonygatnod. :wink:
Csak ne nagyon lepődj meg, hogy pl. az emulátor sem megy, mint tapasztaltad. :lol:


szer. júl. 11, 2007 11:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello Ayden!
Szerintem kell működnie mivel itt:[url] http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=21038
IGO-val árusitják


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hjeno szomb. júl. 28, 2007 15:06-kor.



kedd júl. 10, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 12:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Valaki tudna segiteni, mert ide hoztak nekem egy JVC KV-PX70 et ami nem pda hanem sima útvonal tervező, hogy tegyek rá igot, progi elvileg meg is van, sd kártyára rá is másoltam de fogalmam nincs micsináljak vele hogy elinduljon, más ha egyáltalán lehetséges :?:


kedd júl. 10, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Itt a képe
[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/070710/laptop_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv hjeno


kedd júl. 10, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség