Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:33



Hozzászólás a témához  [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
PDA emulátor és iGO 2006 telepítés PC-re 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 11, 2006 23:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
70ben lenne az Acer, 1gigás SD kártyával... :D
Ezért gondoltam erre!
Így már buli? És miért nem lehetne BT-os GPS-el autón kívül használni? :shock:


pén. nov. 10, 2006 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:lol: A helyzet mindig változik. A döntés meg tied, de én ha mindenáron és főként navigációra kell, nem vennék GPS nélküli PDA-t. (Másra meg minek?)
Ha meg a 480x640 felbontás is fontos, akkor nálam inkább pl. Fujitsu-Siemens PocketLoox n560
Igaz ez drágább, de az Acer n311 is 90 rugó körül van, plusz még külön GPS-kedjek. Na neeem.
És ha nem csak kocsiban kellene :?: :!: :?:


pén. nov. 10, 2006 9:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 11, 2006 23:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Üdv!
Kicsit változott a helyzet! :)
Nagyon gondolkodom egy Acer n311-ben, főleg a nagy kijelző miatt. (3,7", 640x480). Ugyan ebben nincsen GPS, de 22ért már egy jó autós szettet kapni. Ha veszek bele egy 1gigás SD ramot, akkor elvileg a tört IGO európa minden további nélkül működne?
Tudom, ez már 100as kategória, de ezt akkor sok mindenre használhatnám..:)


csüt. nov. 09, 2006 23:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Kranked írta:
...gondolom a PDA nem megy a crackelt szoftverrel, vagy igen?

De-de, nagyon is megy :!: 8) Mondtam, hogy bármely SD kártyáról fut.
Az iGO honlap szerint ezekkel garantáltan működik, persze egyéb készülékek is futtathatják és futtatják is.
Mint ahogy az említett Airis is tudomásom szerint. Egyébként ez most egyike a felszereltség alapján a legjobb PDA-knak. WM5 op. rendszer és WiFi 802.11 b/g is van benne, nemcsak BT, mint a Yakumo DeltaX 5 BT esetén. Viszont az meg 512 MB ROM-os :!:
A készülék egyéb "minőségi" jellemzőit, használati tulajdonságait nem ismerem.


csüt. nov. 09, 2006 13:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 11, 2006 23:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Nagyon köszi a hozzászólást.
A PDA-val az a gondom, hogy 80ezer, + meg kell venni a szoftvert, ami kb 30 ezer...gondolom a PDA nem megy a crackelt szoftverrel, vagy igen?
Ez az Airis nagyon tetszetős, gondolom akkor lehet vele a GPS-en kívül még sok mindent csinálni...hmmm...ha valaki azt mondja, az IGO megy vele, akkor ez nagyszerű alternatíva lehet!
Köszi


csüt. nov. 09, 2006 11:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ha az emulátoros megoldásról érdeklődsz, akkor csak a crackelt iGO 2006 jöhet szóba.
Ez pedig bármely SD kártyáról, illetve az emulátor virtuális SD kártyájáról is fut.
A Haicom HI-305 III, amit kinéztél CompactFlash csatlakozású, viszont maga a kütyü képes SD kártyát is fogadni.
Így akár elképzelhető, hogy ezen keresztül még az eredeti iGO SD kártyáról is futtatható a dolog.
Csak azt nem tudom tapasztalat híján, hogy az emulátor hogyan eszi meg a CF csatlakozású GPS vevőd jelét a notebookon. Hogy össze lehet-e hozni és pontosan hogyan.
Mivel "költségtakarékos" megoldáson gondolkodtál, 30 rugóból akarod kihozni (a Haicom kb. 28 ezer), pláne az iGO Europával együtt :wink: :!: , úgy sejtem ebből crack lesz. :lol:
A bluetoothos GPS vevőt tuti összehozták már az emulátorral.
Ha a notid veszi a BT-t, még olcsóbban 8) , kb. a feléből megúszhatod. (Hacsak nem ragaszkodsz a frappáns és Haicom bővítő megoldáshoz.)
Pl.: Royaltek RBT-1000
Még soros/PS2 portos vevő is van. Pl. Atech GM-103M
De hogy kocsiban hogyan fogsz laptoppal navigálni, és mennyire lassú az emulátor, főként a saját kevés memóriája okán, az jó kérdés.
Talán egy ilyesmivel jobban járnál: Airis T620 + autós tartozék
De te tudod.


csüt. nov. 09, 2006 10:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 11, 2006 23:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is gondolkodok egy Haicom - HI-305 III CF GPS + SD SiRF III GPS vevő vásárlásán. Azt nem tudom viszont, hogy ez csak SD kártyáról hajlandó e venni a cuccokat, vagy használható az itt emlegetett PDA emulátoros módszer is? Valaki tudna segíteni ebben, mert akkor 30ból meglenne egy komoly GPS-es rendszer. (laptop már van). Én az I-GO 2006 európa térképet szeretném használni vele...ha összejönne!
Válaszokat előre is köszi.


csüt. nov. 09, 2006 9:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A progi megy, mint ahogy a PDA-n is minden megy a kezedben, ami telepítve van. :wink:
A kapcsolat akkor van, ha a PDA-t az USB kábellel összekötöd egy számítógéppel, illetve emulátornál a Device managerben "bedugod" a bölcsőbe (Cradle). Ekkor lehet fájlokat másolni és PC-s telepítőkészletű programokat telepíteni, vezetékesen netezni.


hétf. okt. 16, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 14, 2006 22:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az inditáskor (restore) nekem nem müködik a kapcsolat, ez probléma?
A progi megy, szemlátomást nincs befolyással a kapcsolat hiánya a müködésre.


vas. okt. 15, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!


csüt. szept. 28, 2006 8:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Tessék: Device_Emulator_050419.msi (27.808 kB)


szer. szept. 27, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy olyan gondom van, hogy nem tudom letölteni sehonnan a deviceemulator050419.msi fájlt, mert nem található az ftp-n. Ezért kérném azt, akinek megvan, hogy valahogy juttassa el hozzám. Lehet e-mail (vendani@gmail.com), torrent, vagy tárhely is.
Nagyon megköszönném, mert enélkül nem tudom elindítani az iGO-t!
Előre is köszi!


szer. szept. 27, 2006 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Csináld újra. Futtasd a setup.exe-t. Ha ez kevés, az sem árt, ha előtte unistallálod.


pén. szept. 08, 2006 7:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 07, 2006 23:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Elrontottam az IGO telepítését. Elfogadtam amit nem lett volna szabad. Nem működik telepítés után a célpont megadása. Lehet valamit csinálni?


csüt. szept. 07, 2006 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
TargeT írta:
Eredeti keyboard.ini részlet:
Módosított billentyűzetkiosztás:


Királyság. Köszi TargeT


csüt. aug. 24, 2006 13:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 23, 2006 5:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
A GPS csatlakoztatáshoz próbálkozzatok a GPSProxy-val. (Mindkét verzióra - PC ill. PPC - szükség lehet). A com0com is hasznos segédeszköz. Tapasztalatom szerint az XP nem igazán kezesbárány a bluetooth-os GPS-ekhez. :idea:


csüt. aug. 24, 2006 9:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 9:58
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: itt meg ott
Hozzászólás 
az a gondom a Microsoft Device Managerrel hogy nem engedi letölteni.
az írja ki hogy:

Internet Explorer írta:
A keresett lap jelenleg nem érhető el. Lehet, hogy a webhelyen technikai problémák léptek fel, vagy módosítania kell a böngésző beállításait.

--------------------------------------------------------------------------------

Tegye a következőt:

Kattintson a Frissítés gombra, vagy próbálja újra később.

Ha a címsorban adta meg a lap címét, ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be azt.

A kapcsolat beállításainak ellenőrzéséhez kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára. A Kapcsolatok lapon kattintson a Beállítások gombra. A beállításoknak meg kell egyezniük a helyi hálózat rendszergazdája vagy az internetszolgáltató által megadott beállításokkal.
Ellenőrizze, hogy a rendszer észleli-e az internetkapcsolat beállításait. A Microsoft Windows beállítható a hálózat vizsgálatára és a hálózati beállítások automatikus felderítésére (ha a hálózat rendszergazdája engedélyezte ezt a beállítást).
Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára.
A Kapcsolatok lapon kattintson a LAN-beállítások gombra.
Jelölje be A beállítások automatikus észlelése jelölőnégyzetet, és kattintson az OK gombra.
Egyes webhelyek megkövetelik a 128 bites titkosítású kapcsolatot. A Súgó menü Névjegy parancsára kattintva állapíthatja meg, milyen titkosítási erősség van a számítógépre telepítve.
Ha biztonságos webhelyet próbál elérni, ellenőrizze, hogy számítógépe biztonsági beállításai támogatják-e azt. Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára. A Speciális lap Biztonság csoportjában ellenőrizze az SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, PCT 1.0 protokollok beállításait.
Másik hivatkozás kipróbálásához kattintson a Vissza gombra.



A kiszolgáló nem található vagy DNS-hiba
Internet Explorer


Mozillánál:

Mozilla Firefox írta:
A kiszolgáló nem található













A Firefox nem találja a kiszolgálót a(z) ftp.engels.ru helyen.








* Ellenőrizze a címet, nem gépelte-e el. Például nem írt-e
ww.valami.hu-t a
www.valami.hu helyett.

* Ha semmilyen oldalt nem tud letölteni, ellenőrizze a számítógépe hálózati
kapcsolatát.

* Ha a számítógépet vagy a hálózatot tűzfal vagy proxy védi, ellenőrizze, hogy a
Firefox számára engedélyezett-e a webhozzáférés.


szer. aug. 23, 2006 10:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 22, 2006 17:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Én sem tudom az emulátorhoz csatlakoztatni a notebookhoz csatlakoztatott bluetooth -t.
Hogyan lehetne ezt megoldani?
Ha valaki tud segíteni, a prinko@freemail.hu címre küldjön üzenetet.


kedd aug. 22, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 01, 2006 15:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok.Föl telepitettem az igo-t viszont akadt egy kis gondom csak az elsö három országot tölti be /andora,ausztria,belgium/.Ha ez ügyben kapnék kis segitséget meg köszönném.
Igazán ez a dolog csak mint feladat megoldás érdekel mert van garmin navigáciom de nem hagy nyugodni a kérdés.
Probálta már valaki gps antennával összehozni hogy navigál-e?
Arra gondoltam mivel a laptop kommunikál a blutusz nyelvén ki kéne probálni egy ilyen kapcsolatu gps antennával.
Köszönöm a figyelmet és a segitséget.


szomb. aug. 19, 2006 0:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nézzétek, lehet hogy durván hangzik, de ez az emulátorosdi végül is kocsiban használhatatlan laptoppal.
Álló helyzetben talán. Meg hogy érdekességképpen megnézel ezt-azt, vagy előre az utat megtervezd. De menet közben nulla.
Ha ténylegesen használni akarjátok egy külföldi úton az iGO-t - gondolom, hogy igen, mert több térképet akartok betölteni -, akkor mégis el kellene gondolkozni egy legolcsóbb PDA GPS kombó megvételeén. Egy Yakumo 80-90 rugóból kijön.
Lehet, hogy ez soknak tűnik egy nyugati körút pluszköltségeként, de ez van. Talán mégis megérné.
A laptop sem lehetett ingyen, bár igaz már ezek szerint megvan.
Asztali PC-t meg nem gondolnám, hogy GPS vevővel együtt mozgattok. :wink:


szer. aug. 16, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 14, 2006 20:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Csak egy térkép van benn. Így se működik!! Németország negyedét tölti be.


szer. aug. 16, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 22:09
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Thar írta:
Sziasztok,

Én Németországnak pl csak a negyedét látom. Minthogyha nem tudná betölteni a progi. Valaki tud valami megoldást a problémára? Két hét múlva megyek külfoldre és nem szeretnék eltévedni.. :)

TargeT-nek elvileg összejött a dolog:

Most horcsab méretproblémáját csekkolva az emulátor virtuális SD kártyájára pakoltam Magyarországot, Ausztriát és Romániát. Ez úgy 44 MB, és nem tapasztaltam különösebb problémát.
Na akkor legyen kövér a lúd, hozzámásoltam Németországot a maga 150 MB-jával, és szintén semmi gond, végig lehetett görgetni a térképet mind a 4 országon.


Ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat akkor mindegy mekkora méretű a térkép, de nem mindegy hány DARAB vant bent a térkép könyvtárban! Hiába másolok be 27db térképet a megfelelő licenszel akkor is sorban csak az első 4 et látja!


szer. aug. 16, 2006 17:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 14, 2006 20:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok,

Én Németországnak pl csak a negyedét látom. Minthogyha nem tudná betölteni a progi. Valaki tud valami megoldást a problémára? Két hét múlva megyek külfoldre és nem szeretnék eltévedni.. :)

TargeT-nek elvileg összejött a dolog:

Most horcsab méretproblémáját csekkolva az emulátor virtuális SD kártyájára pakoltam Magyarországot, Ausztriát és Romániát. Ez úgy 44 MB, és nem tapasztaltam különösebb problémát.
Na akkor legyen kövér a lúd, hozzámásoltam Németországot a maga 150 MB-jával, és szintén semmi gond, végig lehetett görgetni a térképet mind a 4 országon.


hétf. aug. 14, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 22:09
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
TargeT írta:
géé írta:
BrTH írta:
valakinek lenne egy tippe merre lehetne szétnézni ezen ügyben?

"Ha az iGO-t akarjuk, le kell tölteni a crackelt, telepíthető iGO 2006 Európa install verzióját"


pl torrent oldalak..

Illetve a net és a Google a barátod.
Szerintem azért ez nem egy (annyira) warez fórum, hogy direkt letöltési linket adjunk.

@mantec
Miből akarsz jó verziót? Az emulátorból? Ahhoz nem kell SD kártya, így nem igazán értem a problémád az SD hibájával.
Ez a topic a PC-s iGO futtatásról szólt eddig.
A "valódi" PDA-ra, illetve SD kártyára próbából feltettem több térképet is gond nélkül, de végül átpakoltam a többit egy másik mappába a kártyán, mert itthon elég, ha csak Magyarországot látom. Ha meg netán külföldön is kellene, vagy valamit meg kell nézni, egy pillanat alatt áttehető a maps alá, és újraindítva az iGO-t már működik is.

Igaz az emulátorra csak a magyar térképet tettem fel, nem is nagyon vacakoltam vele külső GPS vevő hiányában.
Most horcsab méretproblémáját csekkolva az emulátor virtuális SD kártyájára pakoltam Magyarországot, Ausztriát és Romániát. Ez úgy 44 MB, és nem tapasztaltam különösebb problémát.
Na akkor legyen kövér a lúd, hozzámásoltam Németországot a maga 150 MB-jával, és szintén semmi gond, végig lehetett görgetni a térképet mind a 4 országon.
Viszont olyan piszok lassú lett, hogy az érdekességen kívül vezetésre biztosan nem lenne használható.


Hali!
Közben rájöttem 1 dologra. Ha a térkép könyvtárban több van bent mint 4 db és jó a licenszed akkor is csak sorrendben az első 4-et fogja látni mérettől függetlenül.
Valamint a hang az nálam katasztrófa el van nyújtva (olyan mintha viszhangozna). Na de ez csak egy emu. és ne várjunk töle csodát, igaz kulső gps-el tökéletesen navigál.


vas. aug. 13, 2006 12:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
TargeT írta:
És mi a webcíme ennek a chatnek?


http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=31804


kedd aug. 08, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
És mi a webcíme ennek a chatnek?


kedd aug. 08, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
TargeT írta:
Sorry, de nem vagyok egy chatelő típus. :hm:
Még a Messengert is egyből irtom le a rendszeremről. De talán mondjuk ezért egyszer erre is ráállok. :wink:


Van pár kezdő, akiknek sokat lehet segíteni online... ráadásul még én is okosodtam a minap. :D :D

Arról ne is beszéljek, hogy néha megfordúl ott egy-két "illetékes" is iGO ügyben. :D


kedd aug. 08, 2006 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Sorry, de nem vagyok egy chatelő típus. :hm:
Még a Messengert is egyből irtom le a rendszeremről. De talán mondjuk ezért egyszer erre is ráállok. :wink:


kedd aug. 08, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
TargeT írta:
Bocsi Schaf, de a kérdezőnek szerintem a PC-s PDA emulátor beállítással volt gondja, nem pedig az iGO billentyűzet átdefiniálással.
Más kérdés, hogy gyakorlatilag kevés öröme lesz az emulátoros iGO-val.
De maga az emulátor PPC programok kipróbálására jó lehet.

Apropó, te mint hozzáértő esetleg tudsz-e még valami hasonló iGO ini fájl átírást, amit célszerű megtenni? :wink:
És ha igen, megosztanád-e velünk? :D


Örülnék, ha bejönnél a chatre és tudnál ott többet lenni amolyan fél online-ban. ;)


kedd aug. 08, 2006 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Bocsi Schaf, de a kérdezőnek szerintem a PC-s PDA emulátor beállítással volt gondja, nem pedig az iGO billentyűzet átdefiniálással.
Más kérdés, hogy gyakorlatilag kevés öröme lesz az emulátoros iGO-val.
De maga az emulátor PPC programok kipróbálására jó lehet.

Apropó, te mint hozzáértő esetleg tudsz-e még valami hasonló iGO ini fájl átírást, amit célszerű megtenni? :wink:
És ha igen, megosztanád-e velünk? :D


kedd aug. 08, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
firo78 írta:
hali. gázban vagyok ugyani nekem nincs ilyen opciom az emulátoban :Ezután a Device Emulatorban, a PPC 2003 SE-n megnyitod a File / Configure... menüt. Most ilyenkor mi van :shock:



Tök egyszerűen egy számítógép segítségével! Átmásolod a zip file-t, majd kiszeded belőle a megfelelő file-t ésmegnyitod szerkesztésre jegyzetként, aztán amikor a megfelelő karaktereket beletetted, akkor visszamásolod a zip-fileba, majd azt a PDA-ra. :D


kedd aug. 08, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem tudom mi van, mert ha azt csináltad, amit írtam, mennie kell.
A kirajzolt PDA ablak File menüjével próbálkoztál?


kedd aug. 08, 2006 7:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 19:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
hali. gázban vagyok ugyani nekem nincs ilyen opciom az emulátoban :Ezután a Device Emulatorban, a PPC 2003 SE-n megnyitod a File / Configure... menüt. Most ilyenkor mi van :shock:


hétf. aug. 07, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ez nem egy kifejezett iGO fórum, hanem a PC-s emulátor megoldásról szólt edddig.
Az iGO egy eszement jó kezelőfelület, de helyenként a Topmap Kft. digitális térképeinek pontossága hagy némi kívánnivalót.
Végül ezért van a térképhiba bejelentés is, hogy a legközelebbi kiadásokban módosítanak.
Persze ez nem azt jelenti, hogy az iGO teljesen tökéletes. Engem pl. eléggé zavart az, hogy alapból csak ékezet nélküli betűket és számokat lehet a felhasználónak beírni POI-khoz vagy mentett trackhez, noha a program kiválóan kezeli a már meglévő ékezetes karaktereket.
A következő megoldással ezen valamelyest lehet segíteni.
Az SD kártyán az iGO program telepítési mappájában van egy data.zip tömörített fájl.
Ezen belül a config mappában pedig egy keyboard.ini fájl.
Nos, ezt a fájl kell megszerkeszteni a saját ízlésünk szerint. Erre alkalmat ad, hogy az iGO fejlesztői elég sok "felesleges" billentyűzetkiosztás között engednek váltogatni. A QWERTY mellet van QWERTZ és AZERTY is.
Másrészt az unicode karakterek miatt az XP-s Notepad tökéletes eredményt ad a módosításkor.
Én pl. a következőképpen írtam át, de nyugodtan lehet igény szerint változtatni:

Eredeti keyboard.ini részlet:
Kód:
[panel]
name="AZERTY"
layer="ui_kbd_qwerty"
type=3
keys="AZERTYUIOPQSDFGHJKLWXCVBNM1234567890"


Módosított billentyűzetkiosztás:
Kód:
keys="áéíóöőúüű-.,:'_?!*&@()[]<>ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ+"

Ezután csak annyi, hogy újra zippeljük az egészet WinRAR-ral, és felülírjuk az új data.zip fájllal a régit az SD kártyán.
Igaz, hogy így is macerás lesz kissé, mert ha ékezetes betű után más következik és viszont, akkor össze-vissza váltogatni kell a klf. billentyűzetek közt. De a lényeg, hogy tudunk ékezetes betűket használni.
Már csak annyi légy maradt a levesben, hogy az iGO minden szót nagy kezdőbetűvel kezd, majd kicsivel folytatja.
Tehát nem tudunk folyamatosan nagybetűket írni pl. rövidítésekhez, illetve ha mindenképp kisbetűvel akarunk egy szót kezdeni, akkor is nagyra vált.
:idea: Bingó :!: Most ugrott be, ha "feláldozzuk" a QWERTZ billentyűzetet erre, akkor azt teleírhatjuk ékezet nélküli kisbetűkkel, és kész.
Az ékezetesnél már ezért kellet így kisbetű-nagybetűként megoldanom.

Szerk.: Igen, a kisbetűs dolog rendben van, plusz a grafikus jeleknél is váltottam jobban kézreesőre.

AZERTY:
Kód:
keys="áéíóöőúüű'+-*?!.,:_/()[]<>ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ&"

QWERTZ:
Kód:
keys="qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm1234567890"


vas. aug. 06, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor tényleg passz. Látod nekem 4 db és csaknem 200 MB-nyi térképpel is simán elindult. Igaz nem 6-7 db, de kísérletezz.
Azt meg végképp nem értem, miért kell emulátoron egyszerre ennyi térkép.
Ha egyáltalán elfogadható sebességgel működne így, és a GPS is menne a laptoppal, akkor is elég 1 térkép, de maximum kettő egyszerre a határon áttervezéshez.
Ha meg kell, pillanatok alatt bemásolható a szükséges helyre.


szer. aug. 02, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 02, 2006 18:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Emulátoron panaszkodik, olyankor volt ez a hibaüzi mikor 6-7 térképfájl volt a map könyvtárba. Mikor panaszolta az egyik ország térképfájljára azt kitöröltem, s ugyanez volt a továbbiakban is, s végül mikor már egy térkép maradt csak akkor indult el rendesen az iGO.


szer. aug. 02, 2006 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Pedig itt pont Magyarországra panaszkodik, hogy valamiért nem tudja betölteni.
Ez most az emulátoron volt, vagy PDA-n?
Emulátoron ne is nagyon akarj sok térképet, mert belassít. Egyébként ott direktben is másolhatod a megosztott virtuális SD kártya mappába, nemcsak ActiveSync kapcsolaton keresztül. Ezeket a térképfájlokat sem konvertálja.
:hm: A licenszfájl jó a térképekhez? Bár ha nem, akkor mintha nem ez volna a hibaüzi.


szer. aug. 02, 2006 20:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 02, 2006 18:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget!
A hibaüzi a következő volt:
File I/O Error: \Storage Card\iGO\maps\Hungary.fbl


szer. aug. 02, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
És mi volt az a hibaüzi??

Emulátor, az emulátor. Általában lassabbak, de hogy miért van az, ha űrrakétával sikerül emulálunk egy Trabantot, úgy is lassabb, jó kérdés. (Ez csak arra utalt volna, hogy pl. egy 266 MHz-es PDA-t emulálunk több GHz-es procis PC-n.)
Egyébként ezt az emulátort sem arra találták ki, hogy majd akkor milyen jó lesz rajta iGO-t futtatni. Az iGO-t meg szintúgy nem PC-s futásra. Szerintem örüljünk, hogy érdekességképpen működik.
Gyorsításnak mondjuk Core 2 Duo. :wink: :D


szer. aug. 02, 2006 19:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 02, 2006 18:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sikerült összehoznom, viszont ha több térképfájl van betéve, akkor már IGO betöltése közben kidob egy hibaüzenetet. Ha csak Magyarországot hagytam benn simán elindult. Egy kérdésem had legyen, vki megtudná mondani hogy lehet-e vmit tenni az IGO lassúsága ellen itt PC-n?
Köszönöm előre is!


szer. aug. 02, 2006 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
géé írta:
BrTH írta:
valakinek lenne egy tippe merre lehetne szétnézni ezen ügyben?

"Ha az iGO-t akarjuk, le kell tölteni a crackelt, telepíthető iGO 2006 Európa install verzióját"


pl torrent oldalak..

Illetve a net és a Google a barátod.
Szerintem azért ez nem egy (annyira) warez fórum, hogy direkt letöltési linket adjunk.

@mantec
Miből akarsz jó verziót? Az emulátorból? Ahhoz nem kell SD kártya, így nem igazán értem a problémád az SD hibájával.
Ez a topic a PC-s iGO futtatásról szólt eddig.
A "valódi" PDA-ra, illetve SD kártyára próbából feltettem több térképet is gond nélkül, de végül átpakoltam a többit egy másik mappába a kártyán, mert itthon elég, ha csak Magyarországot látom. Ha meg netán külföldön is kellene, vagy valamit meg kell nézni, egy pillanat alatt áttehető a maps alá, és újraindítva az iGO-t már működik is.

Igaz az emulátorra csak a magyar térképet tettem fel, nem is nagyon vacakoltam vele külső GPS vevő hiányában.
Most horcsab méretproblémáját csekkolva az emulátor virtuális SD kártyájára pakoltam Magyarországot, Ausztriát és Romániát. Ez úgy 44 MB, és nem tapasztaltam különösebb problémát.
Na akkor legyen kövér a lúd, hozzámásoltam Németországot a maga 150 MB-jával, és szintén semmi gond, végig lehetett görgetni a térképet mind a 4 országon.
Viszont olyan piszok lassú lett, hogy az érdekességen kívül vezetésre biztosan nem lenne használható.


kedd aug. 01, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 01, 2006 15:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Gratula targetnek én is föl telepitettem de a térképek nem jelennek meg lehet hogy rossz az sd kártya honnét lehet letölteni valami jo verziot


kedd aug. 01, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 01, 2006 11:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: ITT
Hozzászólás 
BrTH írta:
valakinek lenne egy tippe merre lehetne szétnézni ezen ügyben?

"Ha az iGO-t akarjuk, le kell tölteni a crackelt, telepíthető iGO 2006 Európa install verzióját"


pl torrent oldalak..


kedd aug. 01, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 22:09
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Üdv!

Sikerült elinditanom az iGO-t az emulátor alatt. De nekem olyan problémám van vele, hogy csak néhány térképet tölt csak be. Olyan mintha egy bizonyos memória méretig töltené csak be és a többivel nem foglalkozik (kb 40Mb amit betölt).

Mi lehet az oka?


hétf. júl. 31, 2006 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás 
valakinek lenne egy tippe merre lehetne szétnézni ezen ügyben?

"Ha az iGO-t akarjuk, le kell tölteni a crackelt, telepíthető iGO 2006 Európa install verzióját"


szer. júl. 26, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 23, 2006 5:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv! Gratula TargeT-nak a jó összefoglalóért. Megoldottátok már a teljes képernyős kijelzést? (Emulátor-->XML;iGo .ini) A GPS-szel kapcsolatban kintről kell befele haladni, először párosítani kell (Holux:6268), kapcsolódni és utána beállítani a COM portot az Emulatorban. :P


vas. júl. 23, 2006 5:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 12:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Device Emulator-ban ha COM portot akarok csatlakoztatni,
Unable to open serial port 'COM3'. LastError=.
hibát kapok. Az igo így nem találja meg a GPS-t, ami egy Nokia LD-3W.

valakinek van ötlete hogyan lehetne megcsinálni?


szomb. júl. 22, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás PDA emulátor és iGO 2006 telepítés PC-re
A neten találtam megoldást, és összefoglaltam a teendőket:

1./ Legelőször töltsd le és telepítsd a Microsoft ActiveSync 4.2 programot. (Igaz én még "csak" a 4.1 verzióval próbáltam.)
Ez a PDA-khoz szükséges, de a PDA emulatorhoz szintén.

2./ Töltsd le és telepítsd a Microsoft Device Emulator programot. Nem igényel újraindítást.

3./ Start menü / Microsoft Device Emulator Preview / Register Device Emulator elindítása.

4./ Start menü / Microsoft Device Emulator Preview / Emulate Pocket PC-WM 2003 SE(Cold Boot) elindítása. Megjelenik a képernyőn egy PDA, majd szimulálja a bekapcsolását.

5./ Start menü / Microsoft Device Emulator Preview / Device Emulator Manager elindítása.

6./ Az Emulator Managerben jobb klikk az eszközön, és a Cradle kiválasztása. Ezzel virtuálisan behelyezed a bölcsőbe. A zöld nyíl megváltozik.

7./ A háttérben futó ActiceSync aktivizálódik és állítsunk be vendégpartnerséget. Ha nem indulna be, manuálisan kerestessünk rá az eszközre.
Az ActiveSync zöldre vált, a kapcsolat létrejött, mintha egy normál PDA-t dugnánk rá.

8./ A winchesteren létrehozunk egy mappát az emulált SD kártyának. Pl. SD card

9./ Ezután a Device Emulatorban, a PPC 2003 SE-n megnyitod a File / Configure... menüt.

10./ A General fülön erre az SD card mappára állítjuk a Shared folder-t. Ettől kezdve ezt úgy használhatjuk, mint ha PDA SD kártyája lenne. Programokat, fájlokat másolhatunk rá.
Ha az iGO-t akarjuk, le kell tölteni a crackelt, telepíthető iGO 2006 Európa install verzióját, majd bemásoljuk a virtuális SD kártyánkra.

11./ A virtuális PDA File Explorerével elnavigálunk a virtualis SD kártyánk iGO telepítő mappájába és elindítjuk a setup.exe fájlt.
Ha jó a license.db és a Hungary.fbl is be volt másolva a maps-ba, simán települ, mint egy normál PDA-ra, elindítható, tökéletesen fut.
Egyedül a GPS-t nem tudtam kipróbálni, mert az nekem külön nincs, illetve azt sem tudom, hogy ez az emulált PDA egyáltalán tudja-e így kezelni.

12./ Következő alkalommal már ne a cold boot-tal (hard resettel) indítsuk az emulátort, hiszen az olyan mintha hard reseteltél volna, hanem PPC-WM 2003 SE(Restore)-ral.


hétf. júl. 17, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 148 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség