Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 11:54



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
laptop akku 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Amit most fogok írni, lehet, hogy bizonyos nézőpontból kicsit reklám szagú lesz, de megérdemlik, illetve saját tapasztalatot írok mégis :P

Nos, ott kezdem, hogy a laptopimhoz szerettem volna venni egy nagyobb akksit. A gyári csak 2 órát bír, ami pont kevés nekem. Külföldi HP Official Store-ban találtam 12 cellás nagykapacitású akkut, tehát megbizonyosodtam, hogy létezik, típusszáma: KS526AA
Egyébként a következő modellekkel kompatibilis: HP G50, G60, G61, G70, G71; HDX16; HP Pavilion dv4, dv5, dv6; Compaq Presario CQ40, CQ45, CQ50, CQ60, CQ61, CQ70, CQ71

Erre a típusszámra rákeresve magyar oldalon gyakorlatilag nem lehet semmit találni. Egy utángyártott akkus oldalt ad ki, ahol (elvileg) ez alapján csinálták az utángyártottat. Utángyártott dolgokat én nem nagyon komálom, főleg akkunál. Ha lehet eredetit, akkor inkább azt.

Írtam emailt HP Supportnak, hogy mit tudnának javasolni, van-e megoldás. Péntek este írtam, hétfő délelőtt jött is a válasz. Megadták a magyarországi disztribútor, azaz a Swissparts Kft elérhetőségeit. Írtam Swisspartsnak is emailt, hogy tudnak-e tenni valamit az ügyben. 1 óra múlva jött is a válasz, van belőle 1 darab raktáron. Gyorsan lecsaptam rá. Ma át is vettem, örömbódottá.

Rég tapasztaltam ilyet, hogy ennyire simán el lehet intézni valamit. Tudom, ez kéne legyen a normális, de akkor is meglepett.
Nálam HP most abszolut jelesre vizsgázott.


szer. dec. 16, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszi. A kiváncsiság bennem hatalmas méreteket ölt!!!!!!!


szer. szept. 02, 2009 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Van bennük elem, ugyanúgy mint az asztali társaikban.
Ha teljesen lebontanád a burkolatot, akkor biztos megtalálnád.


szer. szept. 02, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hali. Valójában igazad lehet. Nekem csak az jutott az eszembe, hogy régen mikor kivettük az aksit a 3210-esből, meg a 3310-esből. akkor újra be kellett állítani az órát. De ha már itt tartunk, megkérdezném, a laptopok alaplapjában is van elem? Lehet hogy nem normális a kérdés, mert elméletileg kellene benne lenni, mert én a fiókban tartom az aksit és ha kikapcsolom a játékszert, ki is húzom a konnektorból. Az én gépem alján 2 db ablak van, de én azok alatt nem találtam elemet. Valahol odébb kell lennie. Igaz az is, hogy a közel 2 év alatt már többször kellett az órát is állítani. Nem tudom van bent elem, vagy nincs.
Eszembe jutott az aksi védelme. Aki a laptopot aksiról használja és az energiagazdálkodás címszó alatt magasabb értékre állítja a gép kikapcsolását, annak elképzelhető, hogy hosszabb lesz az aksi élettartama? Tényleg olvastam már napelemes rendszereknél, mikor megadnak valamilyen teljesítmény adatot, hozzáfűzték, hogy az szolár-aksi nem merül ki teljesen, vagy csak félig. Pontosan már nem emlékszem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DUCIJUCI szer. szept. 02, 2009 14:59-kor.



szer. szept. 02, 2009 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
DUCIJUCI írta:
...
Az AA és AAA tipusú ceruza aksiban valóban nincs. Az aksis fúrógépemben sincs. Általában olyan cuccba tesznek az aksira elektronikát, emelyben nem célszerű, hogy fullra kimerüljön az aksi, mert a memóriában tárolt adatok elvesznének.

A fúrógéped akksijában lehet, hogy nincs elektronika, de akkor van a fúrógépedben és/vagy a töltőjében.
Teljesen lemeríteni nem engedi. Nem az adatok védelme miatt (hiszen egy laptopról meg telefonról akár le is veheted az akksit, mégsem felejt el semmilyen adatot), hanem mert az nem jó akksinak.


vas. aug. 30, 2009 8:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Bocsi Hannibál. Valóban félre értelmeztem az írásodat.


szomb. aug. 29, 2009 7:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
DUCIJUCI írta:
Szia. Sajnos csalódást kell okoznom. Én valóban szétbarmoltam a laptop aksit és van benne elektronika. Sőt szedtem szét mobiltelefon aksit is, és abban is van elektronika. Nokia aksim kb. 5 évvel ezelőtt már nem működtette a telót, azonnal feltöltés után nem lehetett vele hívást kezdeményezni, mert kikapcsolt, de a 3 db cella, a mai napig tökéletesen tárolja az áramot. Tehát van bent elektronika. Látom, hogy van benne !!!!!!!
Az AA és AAA tipusú ceruza aksiban valóban nincs. Az aksis fúrógépemben sincs. Általában olyan cuccba tesznek az aksira elektronikát, emelyben nem célszerű, hogy fullra kimerüljön az aksi, mert a memóriában tárolt adatok elvesznének.


Már bocsánat, de egy szóval nem írtam azt, hogy a laptop, telefon akksikban nincs elektronika...


pén. aug. 28, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Sziasztok!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kalire pén. aug. 28, 2009 21:24-kor.



pén. aug. 28, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szia. Sajnos csalódást kell okoznom. Én valóban szétbarmoltam a laptop aksit és van benne elektronika. Sőt szedtem szét mobiltelefon aksit is, és abban is van elektronika. Nokia aksim kb. 5 évvel ezelőtt már nem működtette a telót, azonnal feltöltés után nem lehetett vele hívást kezdeményezni, mert kikapcsolt, de a 3 db cella, a mai napig tökéletesen tárolja az áramot. Tehát van bent elektronika. Látom, hogy van benne !!!!!!!
Az AA és AAA tipusú ceruza aksiban valóban nincs. Az aksis fúrógépemben sincs. Általában olyan cuccba tesznek az aksira elektronikát, emelyben nem célszerű, hogy fullra kimerüljön az aksi, mert a memóriában tárolt adatok elvesznének.


pén. aug. 28, 2009 18:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
DUCIJUCI írta:
Szia Hát én egyszer írtam egy ilyen felújítónak a neten. Azt írta vissza, hogy burkolatot nem tudnak adni, mert a beküldött aksikat szedik szét, cserélik benne a cellákat és újra installálják benne az elektronikát. Utána küldik vissza a gazdájának, valamivel olcsóbban. Tehát valahogyan szétszedik, vagy csak átvágják az embert az újrainstallálással és nem cserélnek benne semmit. Én nem is hiszem, hogy 2 év alatt tönkre menne az aksi. Esetleg az elektronikában van egy töltés-számláló és ezzel csapják be a népet. Valószinű, mert fogyasztói társadalomban élünk. Hát vásároljunk.


Nem kell összeesküvés elméletet szőni, tönkre megy az az akksi. Tölthető ceruzaakksi (pedig ebben aztán biztos nincs elektronika), notebook akksi, telefonakksi, mindegyik egy idő után beadja a kulcsot.
Sajnos a kémia már csak ilyen. Igazából már az első, második, harmadik töltés között is lehet mérni különbséget, már nem ugyanúgy veszik fel a töltést. Persze ez a különbség nagyon kicsi, de sok kicsi sokra megy.


pén. aug. 28, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szia Hát én egyszer írtam egy ilyen felújítónak a neten. Azt írta vissza, hogy burkolatot nem tudnak adni, mert a beküldött aksikat szedik szét, cserélik benne a cellákat és újra installálják benne az elektronikát. Utána küldik vissza a gazdájának, valamivel olcsóbban. Tehát valahogyan szétszedik, vagy csak átvágják az embert az újrainstallálással és nem cserélnek benne semmit. Én nem is hiszem, hogy 2 év alatt tönkre menne az aksi. Esetleg az elektronikában van egy töltés-számláló és ezzel csapják be a népet. Valószinű, mert fogyasztói társadalomban élünk. Hát vásároljunk.


pén. aug. 28, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
DUCIJUCI írta:
A másik, hogy én csak tovább tudtam roncsolni a burkolatot. Fogalmam sincs hogyan lehet a ragasztásnál úgy szétkapni, hogy az roncsolás-mentes legyen.


Szvsz sehogy. Gyárba egyszer összerakták, aztán ha tönkremegy, cserélik, szétszedik, bezúzzák, újrahasznosítják.


kedd aug. 25, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hali. Igen ám, csak ilyen tipusú rossz aksit még nem valószinű, hogy lehet kapni. Ez a laptop még nem olyan régi tipus. A másik, hogy én csak tovább tudtam roncsolni a burkolatot. Fogalmam sincs hogyan lehet a ragasztásnál úgy szétkapni, hogy az roncsolás-mentes legyen.


kedd aug. 25, 2009 16:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Csak akksi burkolatot nem hiszem, hogy fogsz találni.
Én a helyedben keresnék egy elhasználódott akksit, 1-2 ezerért megveszed és a burkolatot leszeded róla.
Jobb megoldás nem nagyon jut eszembe.


hétf. aug. 17, 2009 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 15, 2009 9:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás laptopaksi
Sziasztok. Nekem is AMILO li 1705-öm van Közel 2 éves és szeretném lecserélni. Az aksival nekem olyan gondom van, hogy egyszer leejtettem és eltört a burkolata és ezért én szét is kaptam. Az aksi jó, bár kb. fél éve már, hogy nem használtam. Talán 5-6 alkalommal volt bent a gépben. Természetesen a gépcsere miatt nincs kedvem új aksit venni. Kerestem a neten valaki utángyártót, csak aksi burkolatot venni, de nem találok ilyent, csak felújítót. Nem tud valaki ilyen ügyben segíteni? Előre is köszi.


szomb. aug. 15, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ne aggódj,Hannibal sem arra gondolt,hogy mélykisütöd az aksit a kapcsainál összezárva,hanem addig használod a cuccot amíg egyszerűen elmegy a kép,és már be sem indul vele az ON gomb nyomkodására


hétf. jún. 22, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 21, 2009 16:10
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor azt mondod, hogy ez így ok, csak a havi egy merítés, ha jól értem. Egy hete van meg a laptop, de majd igyekszem így csinálni, ahogy mondod. Fentebb valaki azt mondta, hogy a litiumos aksikat nem szabad hagyni teljesen lemerülni......de azért köszönöm a válaszod!Szép napot nektek!


hétf. jún. 22, 2009 6:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Legalább havonta egyszer mindenképp érdemes csontra meríteni.


vas. jún. 21, 2009 23:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 21, 2009 16:10
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás laptop aksija
Sziasztok kedves Mindenki!

Olvastam, hogy miről folyik a diskurzus, és a gépekhez analfabéta lévén meg szeretném kérdezni, hogy nektek mi a véleményetek az asus f5-ös sorozatú laptopok aksijáról. Litiumos azt hiszem, de nem vagyok biztos benne, hogy jól "formáztam" meg amikor megvettük. Szóval a kérdésem az, hogy jól tettem- e hogy folyamatosan 220-ról megy, és egyszer sem merült még le teljesen. Amikor kihúzom a konnektorból, azt írja ki, hogy 1:35 perc van hátra, meg 100% a töltöttségi szint, de mihelyt elkezdem használni, már 10 perc múlva azt írja ki, hogy a töltöttségi szintje az aksinak ~60%.

Ha tudnátok segíteni, nagyon szépen megköszönném. Még soha nem volt laptopom, úgyhogy nem tudom, hogy hogyan kell vele bánni, hogy a legjobban használjam ki a lehetőségeit. Előre is köszi a válaszotokat! Legyen szép napotok! Üdv. Mrs Troy :roll:


vas. jún. 21, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Peter Alexander írta:
van a notim amiben gyárilag egy 2000mAh -s 14.4V -os akku van...
Arra gondoltam, hogy amit veszek boltba cerka akksit, annak darabja 2000mAh igaz csak 1.2V feszültségú. De megfognám és sorba kötnék belőle vagy 13-at akkor az úgy jó lenne? Mivel darabja 2000mAh az annyit jelent, hogy 2000mAh*13db=26000mAh azaz 26Ah akkum lenne.
Hú! Az a 2000mAh olyasmit jelenti, hogy például 10 órán keresztül 200 mA-t hajthatsz ki belőle. Ha sorba kötöd, akkor is ugyanazt az áramot szeded ki belőle, csak nagyobb feszültségen. Tehát a 13 db ceruzád ugyanúgy csak 2000mAh-s marad. Ha párhuzamosan kapcsolnád a cerkákat, akkor növekedne a mAh kapacitás.


kedd feb. 17, 2009 20:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szvsz nem.-mármint nem érdemes ceruzákból összeácsolni,ha megy az autóaksiról,akkor valami zselés 12V-ból 2-3 darab (mint a szünetmentesnél) még mindig kisebb és árban u.ott vagy valamint nem kell forrasztgatnod,-amit egyébként sem kultiválnak a ceruzák-a megnyuhhadás esélye is kisebb,hiszen ha csak egy cella is megadja magát,többnyire a többi is mehet a kukába mert "megfő"


kedd feb. 17, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elektro részlegben tedd fel inkább ezt a kérdést, ott többen fognak segíteni.

Egyébként személyes véleményem, hogy notiba csak olyan akkut szabad belerakni, amit a gyártó ajánl.


kedd feb. 17, 2009 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 23:10
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Hello! Nem tudom volt már arról szó, hogy akku átcserélése a notiban. Gondolok arra, hogy van a notim amiben gyárilag egy 2000mAh -s 14.4V -os akku van. Nekem ebben az nem tetszik, hogy elfoglalja a gép alját és gyakorlatilag csak a felében van LI-ION cella, méghozzá 4db. Arra gondoltam, hogy amit veszek boltba cerka akksit, annak darabja 2000mAh igaz csak 1.2V feszültségú. De megfognám és sorba kötnék belőle vagy 13-at akkor az úgy jó lenne? Mivel darabja 2000mAh az annyit jelent, hogy 2000mAh*13db=26000mAh azaz 26Ah akkum lenne. Inkább összeforrasztok egy ilyen akksit, még esetleg egy töltőt is csinálok neki ami cellánként tölti, de azért 26Ah-ról elmuzsikálna a gép hosszú távon is... A súly az más kérdés, de most az elvet nézzük. Megoldható és van értelme? Miért csak 2000mAh gyárilag az a nagy **** Li_ION akku a gépben? :?
UI: Egyébként én autó akkuról (45Ah) használom a gépet, ha olyan terepen vagyok hogy vihetem magammal azt a nagy dögöt. Arról 1 napig simán gépezek... :roll: Csináltam neki egy Step Up DC-DC konvertert 96% feletti hatásfokkal és azzal állítom elő a 12V-ból a 19V-ot.

Szóval érdemes beleölni a szívem lelkem sok sorba kapcsolt NI-MH cerka akksival összeállított noti akkuba?


kedd feb. 17, 2009 18:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 01, 2008 18:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Cartman70 írta:
KrE írta:
Az akksihiba.
Nekem korábban egy MDA-val volt hasonló, 50%-nál kapcsolt ki. Mivel többszöri töltéstől sem tért magához, visszavittem és szó nélkül kicserélték.

Ma bevittem a szervizbe, jövő szerdára okosabb leszek. :-)


Kicserélték az akksit, most jóbak tűnik :-)


csüt. ápr. 17, 2008 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 01, 2008 18:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
KrE írta:
Az akksihiba.
Nekem korábban egy MDA-val volt hasonló, 50%-nál kapcsolt ki. Mivel többszöri töltéstől sem tért magához, visszavittem és szó nélkül kicserélték.

Ma bevittem a szervizbe, jövő szerdára okosabb leszek. :-)


pén. ápr. 04, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Cartman70 írta:
Köszi, elvileg minden jól be van állítva és fel van telepítve.

Egyébként érdekes dolgot vettem észre: töltéskor kb 1 óra alatt feltölti 55%-ig, ott elidőzik újabb 1 órát, majd hirtelen 55%-ról felugrik 100%-ra. Lemerüléskor hasonlóan lemerül 52%-ig, majd hirtelen 2%-ra. Mintha az akku felét nem is hassználná.

Lehet gyárilag hibás? Vagy én baltáztam el valamit az elején???

Az akksihiba.
Nekem korábban egy MDA-val volt hasonló, 50%-nál kapcsolt ki. Mivel többszöri töltéstől sem tért magához, visszavittem és szó nélkül kicserélték.


szer. ápr. 02, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 01, 2008 18:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi, elvileg minden jól be van állítva és fel van telepítve.

Egyébként érdekes dolgot vettem észre: töltéskor kb 1 óra alatt feltölti 55%-ig, ott elidőzik újabb 1 órát, majd hirtelen 55%-ról felugrik 100%-ra. Lemerüléskor hasonlóan lemerül 52%-ig, majd hirtelen 2%-ra. Mintha az akku felét nem is hassználná.

Lehet gyárilag hibás? Vagy én baltáztam el valamit az elején???


kedd ápr. 01, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Energiabeállításoknál beállítottad normálisan a dolgokat?

Pl az én notimnak az akksi üzemideje 2,5 óra és 45 perc között változik attól függően, hogy hogyan használom.

Nézd át az energiabeállításokat, tegyél fel minden programot, amit adtak hozzá, hátha valahol azokban is lehet optimizálni, wifi tudja szívni rendesen az akkut, ATI powerplayt állítsd be.


kedd ápr. 01, 2008 19:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 01, 2008 18:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Nem mondom van gondom...
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: adott egy vadonat új laptop (Fujitsu-Siemes Amilo Li1705) 2200 mAh-s Li-Ion akkuval. A gondom az, hogy miután feltöltöm az akkut 100%-ra, max. 32 percet ír ki használati időnek (szemben a gépkönyvben írt 60 perccel), de ez is lerövidül, hiszen mikor 52%-ra csökken a feltöltöttség, hirtelen „leesik” 2%-ra, így effektíve cirka 18 percet megy akkuról a gép egy töltéssel. Azt olvastam, hogy a Li-Ion aksikat már nem kell formázni és kisütni, hanem többszöri töltéssel érik el végleges kapacitásukat, ezért miután megvettem, rögtön hálózatra dugtam tölteni és használni kezdtem (cirka 3-4 órát), majd kikapcsoltam és 24 órát töltöttem. Kérdésem az lenne, hogy a fent írtak normálisak és tényleg nem megy többet egy ekkora akkuval, vagy el lett rontva valami az aksiban???
Megköszönnék minden hozzászólást!


kedd ápr. 01, 2008 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: ibm R40-es akksi...
axa írta:
KrE írta:
Szerintem erről lesz ezesetben szó, bár hangsúlyozom, hogy ez a privát meglátásom a tapasztalataim alapján.
Nem értek hozzá, csak fogyott már el a FuSi-mban 3 akksi.


Mondjuk én FuSi laptopokat meg PC-ket se nagyon szeretem...mindkettővel volt már negativ tapasztalatom... Nem mintha az IBM-ek nem romolnának. :)

Én szerettem az enyémet, az akksi zabáláson kívül csak a sarkok megkopása volt hiba vele 5 év alatt. Az akksi kinyírása viszont nem kis hiba, a laza 40E-s akksi ár mellett. Még szerencse, hogy az elsőt benyelték gariba.


pén. márc. 28, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 27, 2008 14:41
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: ibm R40-es akksi...
KrE írta:
Szerintem erről lesz ezesetben szó, bár hangsúlyozom, hogy ez a privát meglátásom a tapasztalataim alapján.
Nem értek hozzá, csak fogyott már el a FuSi-mban 3 akksi.


Mondjuk én FuSi laptopokat meg PC-ket se nagyon szeretem...mindkettővel volt már negativ tapasztalatom... Nem mintha az IBM-ek nem romolnának. :)


pén. márc. 28, 2008 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: ibm R40-es akksi...
axa írta:
vagy ne várjak ilyen sokat egy 4 éves akksitól?

Üdv!
Axa

Szerintem erről lesz ezesetben szó, bár hangsúlyozom, hogy ez a privát meglátásom a tapasztalataim alapján.
Nem értek hozzá, csak fogyott már el a FuSi-mban 3 akksi.


pén. márc. 28, 2008 12:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 27, 2008 14:41
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: ibm R40-es akksi...
KrE írta:
Pont ugyanilyen jelenséggel nem, de a régi FuSi-mban felettébb hasonló tünetek jelentkeztek, amikor az akksi kezdett meghalni. Az a gép nagyjából másfél évente evett meg egy akksit.
Mennyi idős ez az akksi?
Az akksik élettartamát a töltési ciklus mellett a kor és a hőmérséklet is nagyban befolyásolja.


Szia!

Az aksi olyan 3,5-4 éves lehet Li-ion-os, legalábbis a gép kb ennyi ideje van nálunk használatban. 2,5-3 évig a párom céges gépe volt ,volt nyüstölve volt rendesen, de sztem üzemi hőfokon,és nem extrém körülmények között. melegedni megegszik ezis, de nem sül rá a combomra :)
töltés a mobmeter szerint olyan 24-25 w között tölt, most épp 89%-ig majd abbahagyja a töltést. nem tom ezen is lehet-e változtatni, hogy tovább töltse, vagy ne várjak ilyen sokat egy 4 éves akksitól?

Üdv!
Axa


pén. márc. 28, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: ibm R40-es akksi...
axa írta:
Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy "régi" de jó R40-es, de az akksia érdekes dolgokat produkáll.
- lehuzom a töltőről, akkor szépen elkezd lecsordogálni, majd amikor már alacsony a jelszint visszadugom, erre a váltóáramos ikon jeleniti meg , azaz nem kezdi el tölteni az aksit. Viszont ha fogom az aksit kiszedem majd visszarakom akkor elkezdi tölteni ( de ekkor is kb 87-88% tölt csak fel) majd a végén a játék kezdődik előről.
Megneztem szép tiszta a csatolofelület nem oxidált.. találkozott valaki már ilyennel?
Segítségeteket előre is köszi!
Axa

Pont ugyanilyen jelenséggel nem, de a régi FuSi-mban felettébb hasonló tünetek jelentkeztek, amikor az akksi kezdett meghalni. Az a gép nagyjából másfél évente evett meg egy akksit.
Mennyi idős ez az akksi?
Az akksik élettartamát a töltési ciklus mellett a kor és a hőmérséklet is nagyban befolyásolja.


pén. márc. 28, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 27, 2008 14:41
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás ibm R40-es akksi...
Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy "régi" de jó R40-es, de az akksia érdekes dolgokat produkáll.
- lehuzom a töltőről, akkor szépen elkezd lecsordogálni, majd amikor már alacsony a jelszint visszadugom, erre a váltóáramos ikon jeleniti meg , azaz nem kezdi el tölteni az aksit. Viszont ha fogom az aksit kiszedem majd visszarakom akkor elkezdi tölteni ( de ekkor is kb 87-88% tölt csak fel) majd a végén a játék kezdődik előről.
Megneztem szép tiszta a csatolofelület nem oxidált.. találkozott valaki már ilyennel?
Segítségeteket előre is köszi!
Axa


csüt. márc. 27, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás hp
Eszebe jutott egy olyan ötlet, ami lehet,hogy segít, lehet, hogy nem.
Az autós töltő vajon segíthet ebben az esetben???


Tudom, hogy az akkuknál nagyon kell vigyázni, mert tönkre is mehet.
Az akkut csak biosban is próbáltam kb 1:35 perc alatt kikapcsolt a gép.

Tegnapi nap folyamán teljes feltöltés után újból teszteltem.
dvd-vel pontosan 49 percig ment el.

másik teszt: új feltöltés után (3-4 óra) lemerítés simán xp alatt: 1: 35 perc. Hasonló az eset ahhoz amit korábban leírtam, 50 % elérve, pillantatok alatt kikapcsol a gép. Utána meg már meg sem nyikkan.

Kipróbáltam olyan lehetőséget is, (kínomban) hogy csak 1 óráig töltöttem. Már nem tudtam mit csinálni.
Ilyenkor szépen kiírta az akku tesztelő, hogy 42 % van hátra, (50 perc )és folyamatosan merült le. Szép lassan.

Viszont aaz ultimate everest program szerint, amely a laptop hardvereit összegzi, az elhasználódás mértéke 29%. Ez sem ok! Hiszen csak 1 hete használom.

Igaz?


hétf. márc. 10, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: hp
fine2006 írta:
Meg is érkezett a forgalmazótól a válasz.

"Próbáld meg a kritikus riasztás műveletét kivenni, tehát ne hibernálja magát a gép. Igy ugyanis soha nem tud lemerülni tökéletesen.
Egyébként a DVD-vel való használat a legnagyobb terhelés a notebookon, hiába állitod takarékosra a gépet, üzemidő ilyenkor kb. a fele az átlagos használathoz képestnek."

Az eddigi fórumtársak üzenetének köszönhetően valószínű, mivel ezzel is érveltem, egy két lemerítés után, ha nem éled fel, kicserélik. Persze a postaköltséget (visszaküldés díját) nekem kell állni.
szia


Hmm, ez kicsi olyan felemás válasznak érződik, mivel ahogy leírtad, 50%-ig szépen csökken az üzemidő, majd 50% után hirtelen leesik. Ezt látom én problémának. Az én gépemnél ha egyenletes a terhelés, akkor egész pontosan meg mutatja, hogy mennyi van vissza.


hétf. márc. 10, 2008 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás hp
Meg is érkezett a forgalmazótól a válasz.

"Próbáld meg a kritikus riasztás műveletét kivenni, tehát ne hibernálja magát a gép. Igy ugyanis soha nem tud lemerülni tökéletesen.
Egyébként a DVD-vel való használat a legnagyobb terhelés a notebookon, hiába állitod takarékosra a gépet, üzemidő ilyenkor kb. a fele az átlagos használathoz képestnek."

Az eddigi fórumtársak üzenetének köszönhetően valószínű, mivel ezzel is érveltem, egy két lemerítés után, ha nem éled fel, kicserélik. Persze a postaköltséget (visszaküldés díját) nekem kell állni.
szia

Eszebe jutott egy olyan ötlet, ami lehet,hogy segít, lehet, hogy nem.
Az autós töltő vajon segíthet ebben az esetben???


hétf. márc. 10, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás hp
köszi a segítséged.
Már írtam a forgalmazónak egy levelet.
Majd meglátjuk, hogy mit szólnak hozzá. Rövidesen kiderül.

szia


vas. márc. 09, 2008 6:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezzel a konfiggal azt a 3 és fél órát kéne hozza kb.

Hogy pontosan mi okozhatja, azt sajnos nem tudom. Megeshet, h az egyik cella hibás, de az akkuk lelki világát nem ismerem.

Házilag megjavítani sztem nem nagyon lehet úgy h ne veszítsd el a garit.
Szóval csak azt tudom ajánlani, hogy küld vissza.


szomb. márc. 08, 2008 22:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás hp
Szia!

Egy régi notebook-om van. hp6000 850 mhz intel mobil pentium, 512 mb sdram, 8 mb ati kártya, 15,1 coll képernyő.
Gyakorlatilag, a fenti hardverek figyelembevételével jóval tovább kellene neki bírnia. Legalább addig, mint a tied.
Egyébként teljes feltöltöttség esetén a hátralévő idő az akku tesztelő szerint 3:20. Majd fél órával később(dvd nézés közben) 2:15, majd még fél órával 1:10 és itt jön a képbe az a rohamos merülés, mikor az 50 %-ot eléri. Pillanatok alatt lecsökken 8 %-ra, majd következik a hibernálás.
Lehet hogy az egyik cella hibás??
szerinted mi okozhatja ezt a problémát?
Sajnos én Győrben lakom, és ezt az akkut Pestről utánvéttel rendeltem.
Mivel személyesen nem tudom bevinni, ezért próbálom visszaküldés előtt összeszedni azokat az információkat, mellyel talán meg tudom győzni a forgalmazót az akku hibájáról.
szia


szomb. márc. 08, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vidd vissza garis cserére, ez egyáltalán nem normális.

Egyébként milyen laptop?
Enyém 4800mAh-s akksival kb 2 órát (egy kicsi alatta) megy filmnézéssel, Turion 1.8-as proci, ati x700, 2 giga ram, 15,4".


szomb. márc. 08, 2008 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás akku
Sajnos a vadi újan vásárolt (félév garanciás adtak rá) akksim 100% feltöltöttség állapotban 1:10 percig megy el, Erőteljesebb üzemmódban. pl. ha dvd-t nézek.
Megfigyeltem, a töltést jelző ikont, és láttam, hogy 50% merülésig minden ok, aztán hirtelen hibernálja magát a gép és kikapcsol. Az energia ellátás, ill a bios beállítása a legmegfelelőbb (takarékos) üzemmódban van.
Ez normális jelenség? Vagy baj lehet az újonnan vásárolt akkumulátorral?
Általában egy töltés nekem 4 óráig tart, ilyenkor 100%-os a kijelző szerint az akku feltöltöttsége.
A töltőm teljesítménye a notebook-om kapacitásához van igazítva (fogyasztása a notimnak energia mérő műszerrel (60w / óra). Akksi 4400 mah
Van arra magyarázat, hogy egy órás dvd nézés után, 50 % -os akku állapotban, hirtelen lecsökken (5-6 %) az akku teljesítménye?
A múlt héten vásároltam. Eddig 3- szor töltöttem fel. Az első feltöltés 16 óráig tartott. A továbbiakat csak 3-4 óráig töltöttem.
Lehet, hogy csepptöltéssel kellene tovább töltenem? Magyarul, amikor 100%-ot jelez a gép, akkor lehet, hogy a feltöltöttség nem is annyi? Lehet, hogy marhaságot kérdezek. Légy szíves segítsetek, ha tudtok. Köszi


szomb. márc. 08, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Azt nem igazán tudom, mert ha jól emlékszem Limpus Linux volt rajta, amit nagyon gyorsan legyalultam róla. A Vista után felraktam egy XP-ét de azzal sem volt jobb a helyzet.
Így aztán visszavittem a gépet oda, ahol vettem, és kértem, hogy az akku miatt cseréljék ki. Ezt szó nélkül megtették. Ez az új gép úgy tűnik többet bír valamivel. Szűk két órát megy akkuról, de még csak kétszer töltöttem-merítettem le.


hétf. nov. 12, 2007 22:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Miért a linuxxal mennyit bírt Dvd-vel?


hétf. nov. 12, 2007 18:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Vettem egy Acer Aspire 5310 laptopot, Linux-szal. Felraktam rá egy Vista Home Basic-et. Nagyon kevesellem azt az időt, amit az akku teljes feltöltés mellett kibír. Kb. 1 óra 20 perc után megy le a töltés arra a szintre, hogy megjelenik a low battery jelzés, ez kb. még 9%-os töltöttséget jelent. 1 óra 25 perc után áll le a gép. Mindezt úgy próbáltam, hogy beraktam egy DVD-ét, és hagytam, hogy menjen.
Az akku 4400 mAh-ás. Ilyen méretű akkukkal más laptopok - igaz nem Vistával - kb. 2 óra 10 perc után érték el ezt a kb 9%-os low battery szintet, a teljes leállást is később.
Szerintetek ez akku probléma, vagy a Vistával nem lehet többet várni?

Ha van tipp, előre is kösz.


vas. nov. 11, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 18:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A lítium-ion (Li-ion) és lítium-polymer (Li-Poly) akkumulátorok a megvásárlást követően szintén nem alkalmasak a telefonkészülék huzamosabb ideig történő üzemeltetésére, a gyári töltés veszteségeinek pótlására előzőleg minden esetben fel kell őket tölteni. Bár ezeket az akkumulátorokat gyárilag feltöltik, előfordulhat, hogy a készülékbe helyezve az nem kapcsol be. Ebben az esetben még akkor is tölteni kell az akkumulátort, ha a töltéskijelző nem jelez töltést. A töltési folyamat ebben az esetben is zavartalan, sőt néhány perc elteltével a töltéskijelző már jelzi a töltődést. A készülék 15-30 perc elteltével már bekapcsolható. Ezeket az akkumulátorokat nem kell formázni, egyszeri feltöltéssel elérik maximális kapacitásukat. A különböző akkumulátorok tulajdonságai kisebb-nagyobb mértékben eltérnek. Ki kell emelni, hogy főleg a technikai paraméterekben ragadhatóak meg ezek a különbségek. Sokáig élt az a tévhit a felhasználókban, hogy az akkumulátorok élettartama a túltöltés miatt csökken leginkább. A mobiltelefon akkumulátorokat a saját töltőjükkel gyakorlatilag nem lehet túltölteni. Erről egy elektronikus védelem gondoskodik, amely a maximális töltésszint elérése után csepptöltésre állítja a készüléket, vagyis kikapcsolt készülék esetében minimális a további töltődés; bekapcsolt készülék esetében pedig az elveszett energiamennyiséget pótolja csak a töltő.

A modern Li-ion és Li-poly akkumulátorok lemerítése és kisütése pedig már szükségtelen, sőt a mélykisütés nem is lehetséges az akkumulátorba épített védelmi elektronika miatt. Az újabb Alcatel készülékekben alapállapotban a 000000* kombinációval juthatunk a szerviz menübe, ahol van lehetőségünk megtekinteni a telep töltöttségi állapotát is. Ez a töltöttségi állapot maximálisan 92%-os lehet, pontosan a fent említett elektronikus túltöltési védelem miatt, és körülbelül 6-7%-os töltöttségnél kapcsolnak ki ezek a készülékek. A Lithium-Ion és a Lithium-Polymer között az a különbség, hogy a polymer típusú telep általában könnyebb, illetve kisebb területen lehet belőle nagyobb kapacitást kicsiholni. Cserébe viszont a Li-Ion akkumulátorok több töltést bírnak ki a kapacitás csökkenése nélkül. Általánosságban elmondható, hogy a Li-Pol erőforrások 500-szor, míg a Li-Ion telepek 1000-szer tölthetőek újra, és csak ezután kezdenek fáradni. A Li-Pol olyan technológia, melynél az akkumulátor polimerizált elektrolit zselét tartalmaz, így alakja és mérete nagy mértékben változtatható.

Bog


pén. szept. 28, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello
Van egy kis gondom a laptopommal, ami egyébként egy hpxe2-es.
A gond az akkuval van, mégpedig, hogy nem ir ki mást a tálcára ha rákattinok az akku jelére, csak azt, hogy 2perc 98%, holott az aku tudja a két orát, egy ora mulva 1perc 45%-ot ir ki.
Ez az akku egy másik ilyen laptopban rendesen jelzi ki az idöt, mert kiprobáltam.
Mi lehet a gond???
Találkoztatok már ilyen problémával?


vas. jan. 14, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás Re: laptop akku
jegmadar írta:

Koszi a valaszt. Lenyegeben en sem bizom az utangyartotnak *ezert is kerdeztem). De a google is ezeket dobja ki eloszor, eredetit sehol. Majd rakerdezek a HP-nel.


Fogod, kiveszed az akksit, a tipusát felírod és erre keresel rá a neten. így lényegesen kevesebb találat fog lenni.


szer. nov. 29, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 30, 2005 11:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: laptop akku
Mindössze egy tanácsot adnák:

Ne vegyél utángyártott akkumulátort!

Eredetit kapsz ennyiért, igaz utána kell járni(internet, eBay), de legalább tudod, hogy megbízhatsz benne.
Nincs az az akku, amiért felrobbantanám megint a gépemet, kockáztatva az épségemet![/quote]


Koszi a valaszt. Lenyegeben en sem bizom az utangyartotnak *ezert is kerdeztem). De a google is ezeket dobja ki eloszor, eredetit sehol. Majd rakerdezek a HP-nel.


szer. nov. 29, 2006 7:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség