Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 5:13



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
laptop akku 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Azt nem igazán tudom, mert ha jól emlékszem Limpus Linux volt rajta, amit nagyon gyorsan legyalultam róla. A Vista után felraktam egy XP-ét de azzal sem volt jobb a helyzet.
Így aztán visszavittem a gépet oda, ahol vettem, és kértem, hogy az akku miatt cseréljék ki. Ezt szó nélkül megtették. Ez az új gép úgy tűnik többet bír valamivel. Szűk két órát megy akkuról, de még csak kétszer töltöttem-merítettem le.


hétf. nov. 12, 2007 22:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Miért a linuxxal mennyit bírt Dvd-vel?


hétf. nov. 12, 2007 18:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Vettem egy Acer Aspire 5310 laptopot, Linux-szal. Felraktam rá egy Vista Home Basic-et. Nagyon kevesellem azt az időt, amit az akku teljes feltöltés mellett kibír. Kb. 1 óra 20 perc után megy le a töltés arra a szintre, hogy megjelenik a low battery jelzés, ez kb. még 9%-os töltöttséget jelent. 1 óra 25 perc után áll le a gép. Mindezt úgy próbáltam, hogy beraktam egy DVD-ét, és hagytam, hogy menjen.
Az akku 4400 mAh-ás. Ilyen méretű akkukkal más laptopok - igaz nem Vistával - kb. 2 óra 10 perc után érték el ezt a kb 9%-os low battery szintet, a teljes leállást is később.
Szerintetek ez akku probléma, vagy a Vistával nem lehet többet várni?

Ha van tipp, előre is kösz.


vas. nov. 11, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 18:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A lítium-ion (Li-ion) és lítium-polymer (Li-Poly) akkumulátorok a megvásárlást követően szintén nem alkalmasak a telefonkészülék huzamosabb ideig történő üzemeltetésére, a gyári töltés veszteségeinek pótlására előzőleg minden esetben fel kell őket tölteni. Bár ezeket az akkumulátorokat gyárilag feltöltik, előfordulhat, hogy a készülékbe helyezve az nem kapcsol be. Ebben az esetben még akkor is tölteni kell az akkumulátort, ha a töltéskijelző nem jelez töltést. A töltési folyamat ebben az esetben is zavartalan, sőt néhány perc elteltével a töltéskijelző már jelzi a töltődést. A készülék 15-30 perc elteltével már bekapcsolható. Ezeket az akkumulátorokat nem kell formázni, egyszeri feltöltéssel elérik maximális kapacitásukat. A különböző akkumulátorok tulajdonságai kisebb-nagyobb mértékben eltérnek. Ki kell emelni, hogy főleg a technikai paraméterekben ragadhatóak meg ezek a különbségek. Sokáig élt az a tévhit a felhasználókban, hogy az akkumulátorok élettartama a túltöltés miatt csökken leginkább. A mobiltelefon akkumulátorokat a saját töltőjükkel gyakorlatilag nem lehet túltölteni. Erről egy elektronikus védelem gondoskodik, amely a maximális töltésszint elérése után csepptöltésre állítja a készüléket, vagyis kikapcsolt készülék esetében minimális a további töltődés; bekapcsolt készülék esetében pedig az elveszett energiamennyiséget pótolja csak a töltő.

A modern Li-ion és Li-poly akkumulátorok lemerítése és kisütése pedig már szükségtelen, sőt a mélykisütés nem is lehetséges az akkumulátorba épített védelmi elektronika miatt. Az újabb Alcatel készülékekben alapállapotban a 000000* kombinációval juthatunk a szerviz menübe, ahol van lehetőségünk megtekinteni a telep töltöttségi állapotát is. Ez a töltöttségi állapot maximálisan 92%-os lehet, pontosan a fent említett elektronikus túltöltési védelem miatt, és körülbelül 6-7%-os töltöttségnél kapcsolnak ki ezek a készülékek. A Lithium-Ion és a Lithium-Polymer között az a különbség, hogy a polymer típusú telep általában könnyebb, illetve kisebb területen lehet belőle nagyobb kapacitást kicsiholni. Cserébe viszont a Li-Ion akkumulátorok több töltést bírnak ki a kapacitás csökkenése nélkül. Általánosságban elmondható, hogy a Li-Pol erőforrások 500-szor, míg a Li-Ion telepek 1000-szer tölthetőek újra, és csak ezután kezdenek fáradni. A Li-Pol olyan technológia, melynél az akkumulátor polimerizált elektrolit zselét tartalmaz, így alakja és mérete nagy mértékben változtatható.

Bog


pén. szept. 28, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello
Van egy kis gondom a laptopommal, ami egyébként egy hpxe2-es.
A gond az akkuval van, mégpedig, hogy nem ir ki mást a tálcára ha rákattinok az akku jelére, csak azt, hogy 2perc 98%, holott az aku tudja a két orát, egy ora mulva 1perc 45%-ot ir ki.
Ez az akku egy másik ilyen laptopban rendesen jelzi ki az idöt, mert kiprobáltam.
Mi lehet a gond???
Találkoztatok már ilyen problémával?


vas. jan. 14, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás Re: laptop akku
jegmadar írta:

Koszi a valaszt. Lenyegeben en sem bizom az utangyartotnak *ezert is kerdeztem). De a google is ezeket dobja ki eloszor, eredetit sehol. Majd rakerdezek a HP-nel.


Fogod, kiveszed az akksit, a tipusát felírod és erre keresel rá a neten. így lényegesen kevesebb találat fog lenni.


szer. nov. 29, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 30, 2005 11:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: laptop akku
Mindössze egy tanácsot adnák:

Ne vegyél utángyártott akkumulátort!

Eredetit kapsz ennyiért, igaz utána kell járni(internet, eBay), de legalább tudod, hogy megbízhatsz benne.
Nincs az az akku, amiért felrobbantanám megint a gépemet, kockáztatva az épségemet![/quote]


Koszi a valaszt. Lenyegeben en sem bizom az utangyartotnak *ezert is kerdeztem). De a google is ezeket dobja ki eloszor, eredetit sehol. Majd rakerdezek a HP-nel.


szer. nov. 29, 2006 7:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás Re: laptop akku
jegmadar írta:
Uj akkut szeretnek venni. Utangyartot 12500-25000 Ft kozott van.
A laptopom 3 eves HP nx 9005. Mire kell odafigyelni a vasarlasnal, mivel 2szer annyiba kerul 2 uzlet kozott.

Elore is koszonom, ha valaki tud segiteni ebben a temaban, v. esetleg ajanlani hol alegjobb22 megvenni.


Mindössze egy tanácsot adnák:

Ne vegyél utángyártott akkumulátort!

Eredetit kapsz ennyiért, igaz utána kell járni(internet, eBay), de legalább tudod, hogy megbízhatsz benne.
Nincs az az akku, amiért felrobbantanám megint a gépemet, kockáztatva az épségemet!


szer. nov. 29, 2006 7:13
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 30, 2005 11:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás laptop akku
Uj akkut szeretnek venni. Utangyartot 12500-25000 Ft kozott van.
A laptopom 3 eves HP nx 9005. Mire kell odafigyelni a vasarlasnal, mivel 2szer annyiba kerul 2 uzlet kozott.

Elore is koszonom, ha valaki tud segiteni ebben a temaban, v. esetleg ajanlani hol alegjobb megvenni.


kedd nov. 28, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Notebook-katasztrófa karácsonyra?
A több millió hibás akkumulátor jócskán visszavetheti az ünnepi vásárlásokat.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=101690


csüt. nov. 02, 2006 14:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 18, 2006 13:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
a Li-ion akkuknak valóban nincs szükségük a "köztudatban élő" formázásra. A Notebook akkuknak sincs. DE! Kalibrálásra viszont igen!!!
Főleg az új akkuknál!

Nagyon sok Noti bios-ában vagy egyéb rejtett menüjében meg is található! Nem az cellákat formázzuk, hanem az elektronikát.

Ugyan úgy 3 részből áll: Feltöltés, lemerítés, feltöltés.
Közben a benne lévő elektronika méri a kapacitását.
A lemerített állapotra állítja a relatív 0%-ot (amit a win-ben az akku mérőben látsz) és a feltöltöttre a 100% ot, ezeken túl az akku memóriájában az is letárolódik, hogy eközben mennyi idő telt el.

Innen kezdve már gyerekjáték neki kiszámítani hogy 73% nál még 2óra 14 perc van hátra.

Tehát ha azt veszed észre hogy Pl.: 89% nál egy ideje nem töltődik feljebb, kalibráld! ekkor az elektronika megtanul az akkuk új kisebb, romlott kapacitásához igazodni.


pén. okt. 13, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ha már akksi:
adott egy laptop, az akkuja behalt (pár másodperc üzem). A tulaj szétkapta hogy majd jól megcsinálja. Persze nem ért hozzá. Most eladó a cucc rossz akksival, ami már zacskóban van, ráadásul szanaszét, azt sem lehet tudni melyik drót hol volt. A cellákat megnéztem, azokkal minden oké, az elektronikával történhetett valami.
Van valami ötletetek vagy marad a kuka? (tudom veszélyes hulladék :D )


csüt. okt. 12, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 12:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Asus akku
Sziasztok!
Az a problémám hogy az asus akku nem veszi a töltést.nem reagál rá.Mit tudok vele csinálni?szétbontás?cellacsere?vagy más variáció.Gari már lejárt :(
sürgős lenne segítsetek lécci
Laptop: Asus A2400H

üdv Lacc


szomb. szept. 23, 2006 12:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás Re: Adapter .....!!!!!!
fritzey írta:
Sziasztok !!!!

Olyan gondom lenne hogy van 1 toshiba portégé 3490 ct laptopom de nincs hozzá adapterem. Hogy tudnám a legokosabban megoldani hogy tudjam használni. (ne nyírjam ki a gépet :!: ) Havalki tudna valami jó tippet adni nagyon megköszönném!!!

Csoki

Vegyél egy hozzávaló adaptert!!!
Ezek elég extrém feszültségekről működnek(10.8V,11.1V, 18V,stb), univerzális adapterekkel nem igazán helyettesíthető.
Érdemes az apróhírdetéseket, bontókat nézni.


szer. szept. 13, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 13, 2006 15:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Adapter .....!!!!!!
Sziasztok !!!!

Olyan gondom lenne hogy van 1 toshiba portégé 3490 ct laptopom de nincs hozzá adapterem. Hogy tudnám a legokosabban megoldani hogy tudjam használni. (ne nyírjam ki a gépet :!: ) Havalki tudna valami jó tippet adni nagyon megköszönném!!!

Csoki


szer. szept. 13, 2006 15:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 09, 2006 19:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: laptop akku
xxl-joe írta:
:( Üdv mindenkinek!
véletlenül kisütöttem a Dell 505 öm akkuját 0,4% ra
most techalott, nem vesz fel semmi töltést. Tudna valaki segíteni?


Volt hasonló esetem a régi Compaq Armada tipusú laptopommal. Az aksiban egy töltésszabályzó áramkör, tulajdonképpen egy mikrovezérlő van és az ilyenkor lefagy! :))) Resetgomb persze nincs rajta és a cellákra direktben van rákötve tehát folyamatosan kapja a maradék picike tápfeszt. Nekem az segített csak, hogy az aksi szétberhelése után leforrasztottam az egyik tápvezetéket, majd vissza. Utána rögtön vette a töltést és azóta is vígan megy. Az aksi kazetta szétbontása viszont baromi macerás volt.


szomb. szept. 09, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Vitás ügyek lehetnek, meg téves képzetek. :wink: Meg van a valóság.
Egy példával szolgálhatok, igaz telefonnál, hogy ott hogyan is működik Li-ionnál ez a töltés vagy csepptöltés dolog.
Siemens ME45i-nél bekapcsolt Developer Menu esetén szépen nyomonkövethető, mi történik a valóságban.
Amint eléri az akkufesz a beállított maximumot, teljesen lekapcsol a töltőfeszültség róla. Nincs töltés. Még ún. csepptöltéssel sem.
Ekkor az akku elkezd kisülni. Viszont úgy tűnik, a töltés bekapcsolási küszöbe nem valami feszültségértékhez van kötve - melynek aktuális értéke persze közben szintén látható -, hanem a fogyasztáshoz.
Feltöltés után a mAh számláló értéke a nulláról elkezd szépen nőni, és amint eléri a 10 mAh-t, ismét bekapcsol a töltőfeszültség és feltölti a maximumig.
Majd :arrow: lekapcsol :arrow: kisül :arrow: 10 mAh küszöbérték :arrow: visszakapcsol. Ez menne a végtelenségig, ha le nem húznánk a töltőről egy adott pillanaban.
Hogy más esetekben és készülékeknél hogyan oldják meg, milyen algoritmus szerint működik, nem tudom, de itt ez van.
Az sem tudom, hogy ezt a rendszeres 10 mAh-s "újratöltést" ilyenkor beszámítja-e a töltési ciklusok számába az elektronikája, de valószínűnek nem tartom.


szer. szept. 06, 2006 8:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Ebydr írta:
Lenne egy hülye kérdésem.

Van egy új notebookom, és szeretném az amúgyis gyenge akksiját a lehető legjobban óvni, illetve úgy használni, hogy élettartama hosszú legyen (Fujitsu Siemens Xi 1546).

Ennek érdekében melyik használat a célravezetőbb:

Az, ha amikor csak tehetem hálózati váltóáramról működtetem a gépet, vagy az, ha állandóan feltöltöm, leveszem a töltőről, és akkuról használom?

Azért nem egyértelmű számomra, mert gondolom ha állandóan töltésen van, akkor az negatívan veszi igénybe az akksit (egy telót sem lehet állandóan túltölteni). Vagy tévedek?

Köszi a választ.


A legjobb, ha kiveszed az akksit a helyéről amikor a hálózati táplálás a rendelkezésedre áll. Csak a mobil használat során kell visszatenni.


kedd szept. 05, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás 
Lenne egy hülye kérdésem.

Van egy új notebookom, és szeretném az amúgyis gyenge akksiját a lehető legjobban óvni, illetve úgy használni, hogy élettartama hosszú legyen (Fujitsu Siemens Xi 1546).

Ennek érdekében melyik használat a célravezetőbb:

Az, ha amikor csak tehetem hálózati váltóáramról működtetem a gépet, vagy az, ha állandóan feltöltöm, leveszem a töltőről, és akkuról használom?

Azért nem egyértelmű számomra, mert gondolom ha állandóan töltésen van, akkor az negatívan veszi igénybe az akksit (egy telót sem lehet állandóan túltölteni). Vagy tévedek?

Köszi a választ.


kedd szept. 05, 2006 14:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
A notebook akksikat nem lehet rendeltetésszerű használat mellett mélykisütni, sem túltölteni. Erre az akkumulátorban lévő elektronika, illetve a töltőelektronika figyel(kivétel a régi notebookok a Pentium1, Pentium2-ig bezárólag).
Az minden akku élettartama töltési ciklusokban van kifejezve (na meg üzemórában...), s egy "5 percre feldugom a töltőre" is 1 ciklus, ez szerintem nem éri meg hosszú távon.
A mélykisütés csak más módon "oldható meg", a már említett ellenállásos, izzós megoldás tökéletes lemeríti az akkumulátort, de utána el is lehet dobni, mert az akksi elektronikája nem engedi többet feltölteni. Lehet próbálkozni az eeprom törlésével, de utána tudni kellene az eredeti paramétereket, hogy vissza lehessen állítani. A "nullázott" akksik szoktak időnként felrobbanni, a nem megfelelő töltési folyamat során(nagyot szól higgyétek el!!).
Ugyanez az elektronika számolja a töltési ciklusokat (vagy üzemórát)

Az említett 2-3 éves működés normális egy naponta használt notebbok esetén, ekkorra szokott normális esetben 1-2 cella behalni, s a kapacitás rohamosan csökkenni (1-2 hét, hónap alatt 90%-ról 30-40%-ra).

Az akkumulátornak a legjobb, ha feltöltve ki van véve a gépből és csak szükség esetén van használva, egyébként havonta elég egyszer lemeríteni, feltölteni.
Az akkumulátorok egyébként a legkisebb önkisülést a töltöttségük kb. 50%-nál produkálják, ideális esetben ilyen töltöttség mellett kellene tárolni.

A topikindító kérdésre válaszolva az az akksi már csupán veszélyes hulladék...


szomb. szept. 02, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Andrei írta:

A li-ion és li-pol aksiknál meg ugyanez negában érvényes. Ott, ha csutkára lepadlózod, akkor chipelni kell egy idő után (húzni nem lehet, mert kiég az előtét áramkör és akkor kuka az egész, vagy építesz egy új áramkört (lecsiszolt alkatrészekből).


Én mobiltelefon li-ion aksival már jártam sikerrel bikázással. Úgy csináltam, ahogy korábban is írtam, hogy többször rövid ideig nyomtam neki, aztán gyorsan rá a telefonra, hogy elkezdje a töltést. Azért is írtam, hogy noti aksival már óvatosabban és csak saját felelősségre, mert mint ahogy írtad te is, az már nagyobbat szól. :wink:


kedd aug. 29, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Hannibal írta:
áhhhá. Oks. :)


Elindultak a cikkek az oldalamon, kattolj a www-mre.


hétf. aug. 28, 2006 0:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
áhhhá. Oks. :)


szomb. aug. 26, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Júúújj, annak a cikknek a linkjét kérem :)


Ha a www-mre kattintasz, akkor a honlapomra jutsz :-)


szomb. aug. 26, 2006 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Júúújj, annak a cikknek a linkjét kérem :)


szomb. aug. 26, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Jujj, ez az illusztráció nagyon jó. :gigalol: :gigalol: :gigalol:


Majd, ha nagy leszek, akkor ilyen formában fogok ismereteket terjeszteni a honlapomon. Talán egy két hét múlva elindítom a cikkeket. Ezt a sztorit csak úgy "írtam és küldtem" alapon agyaltam ki :-)


szomb. aug. 26, 2006 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jujj, ez az illusztráció nagyon jó. :gigalol: :gigalol: :gigalol:


szomb. aug. 26, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
vasti írta:
90%-ban akku hiba miatt mennek vissza gariban, sőt más hibára nem is nagyon emlékszem így hirtelen ;-)) De, optikai meghajtó szokott ritkábban megdögleni.


Hát igen. Nekem 6 havonta meghal az DVD íróm. 18 hónap után bahalt a 3-ik is. Pedig alig használom.

Az akku dologra reagálva az 5 perces-t töltést nem javallom. Ha 5 percig hagyod rajta, akkor még épp, hogy csak az analízis kezdődik el (laptop esetén). Minimum 30 percet hagyd rajta, mert az első 5-10 percben még az aksi ad le a gépnek és nem a gép az aksinak. Hogy érthető legyen, leírom a történéseket tötlési szint figyelmeztetés után:

A = Aksi; G=Gép; GD= GépDoki;

Kód:
A: Hú vazz, lement a vérnyomásom
G: Hehe, ne szivass
A: De tényleg, már szinte nem is áramlik
G: Várjá má vazz, gyere be az orvosiba
...
A: Napot
GD: Szega, mizu?
A: Nincs vér a nyomásomban
GD: Tényleg?
A: Ja vazz, de ezt már mondtam G-nek is
GD: Pilla, mérlek is.
...
GD: Na vazz, ez tényleg gyík, kellene egy kis infúzió
A: Jah, de mingyárt kimúlok
GD: Elküldök vérért
A: Neba...
...
A: Mi a franc van már Doki?
GD: Megjött a vér
A: király!
GD: Már csak azt kellene tudni, hogy mennyi kell
A: ???
GD: Nem fér el benned 7 liter vér. Szétpukkannál.
A: Jah.
G: Hello, jobban vagy A?
GD: Ne zavarjon, maguknál nem illik kopogni?
G: Bazzeg én vagyok itt a góré
GD: ???
G: Ha levezetted a szülést, gyere be a garikönyvedért.
A: Héééé
GD: Főnök, nemá...
A: Hallóó...
GD: Mi van A?
A: Kéééne vééér.... arghhhahrhahh
GD: Nesze
G: Látom jobban vagy A
A: Jah, király.
...
/ez van kb 10 percnél/
...
/+20 perc múlva/
GD: Asszem, ennyi elég lesz
A: Nemá Drakuci, már kezd felmenni a vérnyomásom
GD: Ennyivel már elvánszorogsz
A: Fukar a vezetés
G: Nem vagyunk mi vérkirályság
GD: Jaja főnök
A: GD, ne nyaljál má, le leszel cserélve
GD: ???
G: Ja tényleg... GD, ki vagy rúgva


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andrei szomb. aug. 26, 2006 15:41-kor.



szomb. aug. 26, 2006 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
sutszi írta:
A Ni-MH akksik már tényleg egyre jobban mennek kifelé...Amolyan tölthető elemként lehet róluk beszélni hiszen ezek fizikailag is hengerekből áltak


Hát, én láttam már pár szétborított LiIon notebook akkut (Asus), de abban cseruza akku méretű-formájú "cellák" vannak, és a szakszerviz még cserélni is szokott vacakoló akksikban egyet kettőt ;-)))

Alapjában véve a Li-xxx akkukat nem kell kisütögetni: a napi használat úgy kellene, hogy kinézzen, hogy használod a notebookot asztalon bedugott töltővel, akkuról meg amíg ki nem írja, hogy dugd rá (általában LED van a gépen, ami jelzi, hogy tölteni kell: ez hardveres dolog, tehát megbízható ;-) Naszóval, amikor kéri a töltést, akkor rádugod. Töltöd, amennyit akarod: lehúzhatod 5 perc múlva, és használhatod tovább akksiról, vagy töltőn hagyhatod két hétig, mindegy neki. Az akkun "okos" elektronika van, ami _elvileg_ nem engedi sem mélykisülni, sem túltöltődni az akkut. Szóval ártani csak fizikailag tudsz neki, a töltés mikéntjével nem kell foglalkozni.

Az más kérdés, hogy szerintem az utóbbi kb. 2 évben igencsak romlott az akkuk minősége :-(( Én modjuk az Asusokat ismerem főleg, de pl. a 3-4 éves gépeknél nincs akku hiba, szinte egyet sem láttam! Ezek a régi gépek (igaz, kisebb procival) az öreg akkukkal órákat elmennek. Az én A4 gépem meg 1,5 óra után megadta magát netezés közben is a 1,5GHz-es Mobil Celeron procival... Meg nemegyszer hoztak be PII ntebookokat javíatásra, amikenk még jó volt az akkujuk...

A mostani Asus gépek meg legalább 90%-ban akku hiba miatt mennek vissza gariban, sőt más hibára nem is nagyon emlékszem így hirtelen ;-)) De, optikai meghajtó szokott ritkábban megdögleni.

Üdv!


pén. aug. 25, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Aksit húzni = amikor csepptöltésre vált a töltőramkör, akkor adsz neki a maximális töltésnél magasabb feszültséget és a névleges teljesítmény másfélszeresét.

Magyarán ha van egy 3.6 voltos, 1000mAh-s aksid (3x1.2V cella), ami tulajdonképpen 4.32V (3x1.44) töltést vesz fel, akkor a következőt teszed. Leáll a töltés (beáll csepptöltésre a rendszer). Az aksi ekkor eléri a 4.1-4.32V feszt és leadhatja akár az 1000-1600mA-t. Ekkor fogod a tápot, amely 1500mA-es (1.5A) és 6 voltot tölt névlegesen (mérve 8-9V intelligens töltőnél) és mintegy 10 percig "huzatod" vagy "bikázod". Ekkor megemeled azt a feszültséget, amelyre emlékeznie kell. Ennek az a kockázata, hogy minden egyes ilyen művelettel emeled a robbanás valószinüségét.

Tehát a dolog veszélye, hogy robbanhat, ha az aksi gyenge minőségű. NiCd aksiknál simán, NiMH aksiknál vészesen, Li-ion és Li-pol aksiknál magas kockázattal lehet huzatni.

A li-C mix akkuknál (Li-ion, Li-pol) a szénnel barom sok lithiumot szivatnak fel, mert az elég jó reagens és a héjára sok-sok elektront tud felnyalni. Ennek következtében képes hamar megkötni minden szabad elektront a töltéskor és a maximum elérésekor túlmelegedhet, majd az elektronok elkezdenek leszakadozni a héjról és beindul a reakció... ...90 foknál az előtét áramkör már átég és jó esetben kioltja az összeköttetést az akkumulátorban vagy nekivezeti a felgyülemlett plusszokat a stabilizátornak és az aksi kimúlik. Rossz esetben még ki is gyulladhat a nyáklemez fóliája, meg a kábel a cellák, meg a vezérlő között. Egy telefon akkujának felrobbanása (kb 20 gram) lefojtás nélkül szétvisz egy konzerves dobozt, a laptop aksija meg leviszi a fejedet.


pén. aug. 25, 2006 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
tubybb írta:
sutszi!

A Ni-Cd (nikkel kadmium) elemekre tilos rátölteni, mert ott tényleg előjön a memory effect. A Nikkel fém-hibrid (NiMH) aksiknál ez a hatás már ki van küszübölve. Ott más okból nem érdemes rátölteni.

/még mielőtt leszidnál, nem kétségbe vontam amit mondtál csak kiegészítettem/


A NiMH szintén mem-effektes. Még mindig nem tudták rendesen megoldani ezt a problémát. Már ha az önvédelem a robbanás ellen c. töltésszabályzó emlékezetre gondolsz. Még mindig szokás "robbantani az aksit", hogy kierőszakoljuk belőle a 97%-ot egy újjászülesztéssel.

A li-ion és li-pol aksiknál meg ugyanez negában érvényes. Ott, ha csutkára lepadlózod, akkor chipelni kell egy idő után (húzni nem lehet, mert kiég az előtét áramkör és akkor kuka az egész, vagy építesz egy új áramkört (lecsiszolt alkatrészekből).


pén. aug. 25, 2006 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
xxl-joe írta:
Na jól elbeszélgettetek a problémám felett. Azért köszönöm, hogy egyáltalán valaki válaszolt. Ebként Li ion akku van benne, már nem garis.
Naívan azt gondoltam, ez is egy az oly sok gond közül, melyet néhány billentyű kód beírásával ki lehet pipálni.
Helló mindenkinek


Ááá, türeleeeem! A te problémádra is sor kerül. Én azt tudnám mondani azzal együtt, hogy most az elektrósok elküldenek melegebb éghajlatra, hogy próbáld meg egy-egy pillanatra nagyobb árammal meglökni, hátha magához tér és elkezd tölteni, tehát pl. egy 15-24V-os áramforrás kapcsait megfelelő polaritással érintsd hozzá. Sokáig ne tartsd rajta, mert a li-ionokban sajnos van elektronika is, ami könnyen elszállhat. Ja, és csak saját felelősségedre...


csüt. aug. 24, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Én spec úgy sütöttem ki, hogy egy kisebb értékű ellenállást dugtam az a aksiba. Le is merítette úgy istenesen.
Akkor csináltam amkor már csak olyan 40%-is töltöt. Kíváncsi voltam hogy igaz-e amit mondanak. Hát igaz volt. :D


csüt. aug. 24, 2006 16:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 20:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Na jól elbeszélgettetek a problémám felett. Azért köszönöm, hogy egyáltalán valaki válaszolt. Ebként Li ion akku van benne, már nem garis.
Naívan azt gondoltam, ez is egy az oly sok gond közül, melyet néhány billentyű kód beírásával ki lehet pipálni.
Helló mindenkinek


szer. aug. 23, 2006 21:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ok, akkor csak pontosítottam, hogy azzal, hogy csontra lemerítem, azzal nem sütöm ki. Persze ha úgy is hagyom, az a gáz, mert akkor az önkisülés is megteszi a magáét. Tehát én inkább csak dolgoztatom a cellákat azzal, hogy jobban lemerítem és utána töltöm csak fel. :wink:


szer. aug. 23, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
sutszi írta:
.gúnár. írta:
Én meg úgy hallottam pont, hogy időnként (ritkán), de a Li-iont is célszerű lemeríteni, de nem vonom kétségbe a többiek jobb szakértelmét. Minden esetre én azért régebben még a nimh korszakban csináltam azt, hogy a Windows energiagazdálkodását kilőttem, a laptopét is a setupban, ha volt külön, és hagytam, hogy sipákoljon, majd csontra lemerüljön. Persze utána anyázott a kíndóz, mert nem lett rendesen leállítva. Nagyon meglepő volt sokszor, hogy a laptop még 20-30 perceket elment azután, hogy a kíndóz áthúzta az aksit a tálcán 0% töltöttséggel.


A Li-ion esetében minimális töltésnek muszáj maradni a részecskékben mert különben árt neki...


Ha csontra lemerítem a laptopot, akkor is tuti fog maradni, hiszen nem úgy megy, hogy lemegy a feszültség 0,1V-ig és ott kapcsol ki, hanem jóval felette. Akkor még rá kéne kötni egy égőt és megvárni, míg teljesen kialszik. Na akkor sülne ki teljesen. :D


szer. aug. 23, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én meg úgy hallottam pont, hogy időnként (ritkán), de a Li-iont is célszerű lemeríteni, de nem vonom kétségbe a többiek jobb szakértelmét. Minden esetre én azért régebben még a nimh korszakban csináltam azt, hogy a Windows energiagazdálkodását kilőttem, a laptopét is a setupban, ha volt külön, és hagytam, hogy sipákoljon, majd csontra lemerüljön. Persze utána anyázott a kíndóz, mert nem lett rendesen leállítva. Nagyon meglepő volt sokszor, hogy a laptop még 20-30 perceket elment azután, hogy a kíndóz áthúzta az aksit a tálcán 0% töltöttséggel.


szer. aug. 23, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
sutszi!

A Ni-Cd (nikkel kadmium) elemekre tilos rátölteni, mert ott tényleg előjön a memory effect. A Nikkel fém-hibrid (NiMH) aksiknál ez a hatás már ki van küszübölve. Ott más okból nem érdemes rátölteni.

/még mielőtt leszidnál, nem kétségbe vontam amit mondtál csak kiegészítettem/


szer. aug. 23, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nekem is már kivan a nemlétező valamim a notebookom akkujával. Hogy kell egy aksival viselkedni hogy a legtovább szolgáljon kapacsitáscsökkenés nélkül?
Nézzük csak, nem hagytam mindig feltöltve, mert időnként lemerítettem. De mégis egy idő után már csak 95 aztán 90%-ra töltött és folyamatosan fogyott. Most 30-35%-nál tartok. :roll:
Tesóm azt mondta, azelőtt kell felújítani míg teljesen tönkre nem megy. De ha már újítunk akkor inkább csere... Az az érzésem hogy nem fog az "új" sem tovább tartani mint elődje.


szer. aug. 23, 2006 1:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha garis vidd vissza.


kedd aug. 22, 2006 16:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 20:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás laptop akku
:( Üdv mindenkinek!
véletlenül kisütöttem a Dell 505 öm akkuját 0,4% ra
most techalott, nem vesz fel semmi töltést. Tudna valaki segíteni?


hétf. aug. 21, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség