Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 21:24



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Recovery partició_Dell inspiron 6400 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Én nem azt mondtam, hogy elrontottad, hanem azt, hogy kinyírtad a rejtett partíciódat is, úgyhogy nincs többet mit keressél a vinyón.
Ha nem látja semmi, akkor nincs, de nézd végig, amivel mondtam. Acronis Disk Diretor Suite 10.0, Paragon Partition Manager 8.5, de legegyszerűbben az XP telepítő CD-ről bootolj, és nézd meg a partíciókat.
Ha nincs, nincs. :wink:
Tájékoztatásul a Samsung 120 GB-osomra 111,8 GB-ot ír ki az Acronis. Az a fránya 1024 kontra 1000 szorzó. :P
Az meg biztos, hogy ha most 110 GB körül vagy, még 8 giga azon a vinyón nem lesz. :lol:


csüt. márc. 29, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 15, 2004 21:18
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Delvidek-Vajdasag
Hozzászólás 
Az ok, hogy elrontottam, de valahogy ott maradt a winchesteren, mert egy 120 gigas hdd-ból gyanús, hogy csak 110 a használható. Szerintem 8 giga valahol ott van, de nem látom a particion magicben. Már arra is gondoltam, hogy kiveszem a disket és másik gépben simára gyalulom, de ezt csak utolsó lehetőségként tervezem, mert akkor valószínű, hogy elmegy a garanciám ami még majdnem 3 évig tart. Tudtok e valamit javasolni, hogy melyik progival lehetne teljes formatálást végezni? Ha felkeresném az üzletet ahonnan vettem, mit gondoltok ők segítenének ilyen dolgokban?


csüt. márc. 29, 2007 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Szerintem kinyírtad. A névlegesen 120 gigás partíció a 110-et közelíti valójában, ha jól emlékszem.
Ha a Partition Magicben nincs semmi, akkor nincs. De megnézheted Acronis vagy Paragon termékkel is.
Vagy egyszerűen engedj rá egy XP telepítőt és azzal nézd meg, illetve töröld a partíciókat ha kell, majd hozd újra létre.
Egyébként nem "gyári hülyeség", jó ha van ez a recovery partíció. Olyan sok helyet nem foglalhatott, hogy ne férj el. Egyből csordultig töltötted a vinyót?
Ráértél volna később törölni. De te tudod. :wink:
Igaz, ha úgysem Home lesz, a recovery partíciót is megoldhatod másképp.


szer. márc. 28, 2007 7:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 15, 2004 21:18
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Delvidek-Vajdasag
Hozzászólás Recovery partició_Dell inspiron 6400
a problémám az, hogy nemrég vettem egy dell inspiron 6400 laptopot és nagyon zavart rajta a gyári windows home edition és a recovery partició. A Windowsot könnyen kilőttem, de a recoveryt vagy elrontottam az fdisk-el vagy pedig egyszerűen csak eltünt . A particion magic-ben nem látszik a recovery partició, de szerintem ott van, mert az elméletileg 120Gb-os winchesterből minössze 110Gb-ot tudok használni. A bisban viszont kiirja, hogy látnom kellene 118GB-ot. Tehát 8GB gyanus. Mit javasolnátok? Szerintetek az a recovery még használható egyáltalán, vagy kinyírtam? Továbbá ha van lehetőség a recovery törlésére akkor abban is segítsetek. Nekem ilyen dolgokra nincs szükségem. A biosban nem találtam állítási lehetőséget a recovery-vel kapcsolatban. A gép egyébként szuperul működik, de túl különös vagyok ahoz, hogy elviseljem az ilyen gyári hülyeségeket a gépen. Ha valaki ért az ilyen recovery "gyaluláshoz" akkor segítsen. Köszönöm


szer. márc. 28, 2007 0:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség