Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 13:09



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
PDA OP rendszer csere 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello TargeT!
Köszönöm a választ. Érdekes módon az enyémen a billetyüzet magyaritott alapból. illetve hogy pontos legyek a bal sarkában van alul áé és ha erre kattintok megjelenik az öszzes magyar karakter.
Üdvözlettel Hjeno


kedd aug. 14, 2007 7:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás 
Az SDHC egy új, nagyobb kapacitású (HC = High Capacity) memóriakártya.
4 GB - 32 GB mérettartományban vannak, az új SD 2.0 kártyaszabványon alapulnak.
3 sebességi osztály van, 2 - 4 - 6 MB/s minimum írási sebességgel.
Csak a méret és csatlakozás azonos a korábbi SD kártyával, de egyáltalán nem kompatibilisek azokkal :!:

Egyúttal egyetértek AndrySofttal a PDA op. rendszer nyelve magyarításának feleslegességével és hátrányaival. Nem is 100 % és nem is hibátlan a magyarítás.
Én is leszedtem már a kütyühöz kapott és korábban kipróbált magyarítást. Azóta jóval nagyobb az üres memóriám. 8)
De a Paragon féle Language Extender sem igazi. Meg kell szokni angolul :!: :wink:
Viszont a billentyűzetet természetesen magyarítani kell. A legjobb talán a Resco Keyboard Pro 4.36.


vas. aug. 12, 2007 9:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello Andry Soft!
Köszönöm az információt. Ha még egy kérdésem lehetne (SD HC) pontosan mit takar? Ugyanis vettem egy T620-at és hozzá egy 2Gigás SD kártyát, a gép kiválóan kezeli de a USB 2.0 kártyaolvasóm nem olvassa. A nyomtatóba épített igen a Panasonic FZ-30 szintén probléma nélkül kezeli csak ez a külön álló olvasó nem bir vele.A nyelvi résszel boldogulok csak én úgy vagyok vele ha lehet magyar akkor miért ne. De el fogadom a jó tanácsot mivel én is ezen a területen dolgoztam csak 7 éve már nem és sajnos így már nem követtem a változás ezen útjait.de most rátévedtem és szeretnék minél többet megtudni.
Üdvözlettel Hjeno


vas. aug. 12, 2007 8:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
1. A jobb PDA-khoz adnak 1-2 CD-t, amin ajándék programok és az Outlook van. Az Airishez nem jár ilyesmi, de nem nagy tragédia. Az op.rendszert egyik géphez sem adják CD-n, mivel ez PDA és nem notebook. Azaz: az op.rendszer a ROM-ban van, és nem törölhető (csak spéci szervízpogikkal, de aki beszerzi, az szerez hozzá ROM-frissítést is)
Vírus nincs, és nem tudja törölni az op.rendszert! (legfeljebb az adataidat)
A magyaritást nem ajánlom, ugyanis instabillá teszi a rendszert.
4GB-t tud, de NE AZ SD HC-t!


vas. aug. 05, 2007 5:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 01, 2007 8:26
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hello Mindenkinek!

Közeljövőben szeretnék vásárolni egy AIRIS 620T PDA-t a tartozékok közt sehol nem látok CD lemezt. Előre bocsátom eddig csak PC-vel foglalkoztam.
A kérdésem a következő ha gond támad modjuk az operációs rendszerrel hogy tudom pótolni? Vírus vagy bármi. és ha nem magyar azt magyararitani.
Ugyan az árakban néhol látok magyarított kinálatot de az lényegesen drágább és ha van rá egyszerűbb megoldás akkor inkább a különbözetet memória kártyára költeném. Nem irják sehol vagy legalábbis én nem láttam hogy mekkora a legnagyobb memória kártya amit kezel.
Kérem aki tud válaszokat tegye közkincsé hátha nem csak engem érdekel.
Előre is köszönöm
Üdvözlettel Hjeno :?


pén. júl. 20, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 13:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megtudnátok mondani hogy hol tudom megnézni a PDAmon hogy milyen operációs rendszer van rajta?


pén. júl. 13, 2007 11:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 01, 2007 7:56
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Target irta ds megoldást rom frissitésre!Kérdés hogy ezt általánosan meglehet teni minden pdaval vagy csak mizonyos készülékel!
Qtek 1010-essem van ezért kérdem!És nagyon ráférne egy uj op!
Választ köszőnöm elöre is!


csüt. júl. 05, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 12, 2004 17:56
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Üdv!

Tudna-e valaki segíteni, hogy IPAQ 3950-en le lehete-e cserélni a Pocket Win 2002-t 2003-asra! A HP honlapján csak valami 1.11-es frissítést találtam, de azt nem tudom, hogy ez melyik. Meg van ott néhány progi 2003 alá, ebből godolom, hogy telepíthető rá!


hétf. jún. 11, 2007 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás 
Miért is nem? :wink:
Elszáll a RAM, oszt kezdheted elölről.
Sőt az akku kivét még olyan dolgoknál is hasznos, mint GPS vevő alaphelyzetbe állítása, ha a Sirf bizgerélésével tönkre lett vágva.
Igaz egy hosszabb hardreset is ugyanez.
Az meg hogy hogyan van nálad a hardreset :arrow: RTFM Kép


hétf. jún. 11, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
TargeT írta:
Erre van a hard reset. Vagy kiveszed az akksit.
De előtte nem árt azért full mentés SD kártyára akár a beépített backuppal, vagy az Spb Backuppal.
De ha összekötöd a PC-vel, direktben is átmásolhatod egy mappába a PDA tartalmát. Így jobban tudsz egyenként szemezgetni, vagy visszatenni külön fájlokat, ha mégis kell.


Hát ettől nem lettem okosabb :) a mentés nem érdekel, inkább az, hogy hogyan kell hard resetet csinálni. A reset gombot hiába nyomom sokáig, az akku ki-berakása azért csak nem csinél hardresetet.


hétf. jún. 11, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6673
Hozzászólás 
Erre van a hard reset. Vagy kiveszed az akksit.
De előtte nem árt azért full mentés SD kártyára akár a beépített backuppal, vagy az Spb Backuppal.
De ha összekötöd a PC-vel, direktben is átmásolhatod egy mappába a PDA tartalmát. Így jobban tudsz egyenként szemezgetni, vagy visszatenni külön fájlokat, ha mégis kell.

@chipi
Az EEPROM tartalmat kellene cserélned ROM frissítéssel, de gyanús, hogy pont a tiedhez van. Bár ki tudja, nézegesd a gyártó honlapját vagy a neten keress.
Illetve szokott lenni telepíthető magyarítás, pl. a Sunnysoft féle, vagy LangExtender.


hétf. jún. 11, 2007 7:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Hogyan lehet egy ASUS Mypal 636M típusú PDA-t megformázni? Alapbeállításokat szeretném visszatolni.


vas. jún. 10, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás PDA OP rendszer csere
Sziasztok!

Van egy Pocket PC MD 2910 es PDA-m, hogyan tudok op rendszert cserélni rajta? Mert ami rajta van az német csak :( és nincs magyar közte.Köszi előre is!


csüt. jún. 07, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség