Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 9:44



Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
a nagy LENOVO topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
El fogja vinni gond nélkül.


hétf. máj. 19, 2014 7:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 14, 2014 20:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok! Kinéztem magamnak egy lenovo g500 59-390067 laptopot. photoshopra, filmnézésre, és internetezésre kellene. Mit gondoltok róla, valakinek van vele tapasztalata? A specifikációi és ára alapján nekem nagyon szimpatikus.


szer. máj. 14, 2014 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
rajkonnen92 írta:
ha youtubon megnézek egy hd videot

Erről már itt (a terminálon) is volt egy hosszadalmas téma:
Nem tudtunk dűlőre jutni. Nem köthető se géphez, se böngészőhöz, hol van a jelenség, hol nincs.
Csak reménykedhetsz benne, hogy a flash frissítés segít a dolgon.


hétf. feb. 17, 2014 8:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok!
Lenovo 3000 C100 Laptophoz keresek zsanért párban, már egy jó ideje. Sajnos nem találok. Újat nem tudom megfizetni, meg sem érné! / Egy helyen hirdették, kb. 18000-19000 Ft-ért!/ Ezét egy jó állapotban levő gépet lehet kapni.Ha valaki tud segíteni, nagy örömmel fogadom.
Előre is köszönöm!
Péter


szomb. feb. 15, 2014 11:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2012 12:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
sziaszok. meg tudja valaki mondni,miért van az hogy egy új gépnél(Lenovo G580), frissen telepítve, amikor csak simán netezek nincs semmi gond,viszont ha youtubon megnézek egy hd videot, vagy elindítom egy film letöltését, elszáll a netkapcsolat, a kapcsolatot nem tudja javítani,megfagy, és van hogy belöki a kék halált.. a segítő hozzászólásokat előre is köszönöm!
készítettem képet a kékhalál esetről ha ebből lehet valamire következtetni
http://kepfeltoltes.hu/view/120720/bluescreen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
:?:


szomb. júl. 21, 2012 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2011 10:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Hali!
Én aug közepe táján szeretném megvenni első laptopom és eddig a Lenovo nyerte el legjobban tetszésem. Max. 130e tudok rászánni de így is elég jó gépeket láttam. Elsősorban tanulásra, netezésre, játékra használnám meg talán később videó szerkesztésre. Win 7 lenne rajta mint oprendszer. Mi a véelményetek a lenovoról? Sok hibája van? Győzzetek meg róla h jó választás a lenovo!


pén. júl. 22, 2011 11:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2011 15:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Üdv!

Speciális gondom van: ha a Nikon gépemmel készitett JPEG képeimet beszúrom valamilyen MS Office dokumentumba a képeket a Lenovo laptopom nem jeleníti meg. (Tudom, hogy hülyén hangzó probléma, de higgyétek el, roppant kínos, ha munka közben, egy PowerPoint előadás közepén, idegen közönség előtt egyszer csak kiderül, hogy a képek, amikről beszélnétek, nem látszanak a kivetítőn.)
Más képeket (pl. Canont) gond nélkül kezel, de nekem már Nikonom van. A Nikon képekkel is minden működik, amíg meg nem próbálom őket Wordbe, vagy PPT-ba beszúrni. A képek nem extrémen nagyok (2-3 MB). Az op rendszer XP professional. Az asztali gépemen nincs ilyen probléma, de azt kicsit macerás lenne cipelni  (az ilyesmire találták ki a laptopot).
Ez szerintetek Lenovo, Nikon vagy MS Office probléma? (Az Office fórumon mindenesetre, nem lettem okosabb…) Esetleg létezik vmi spéci Nikon-MS-Office-Lenovo hármas inkompatibilitás, vagy csak valamilyen beállítást kéne módosítanom?


szomb. júl. 16, 2011 16:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Baromi egyszerű:ha még működőkepés az eredeti wincsi a (blue) azt visszarakod és megnézed egy Hiren's CD-vel(vagy akármi mással,de nem win).Meg fogsz lepődni:lesz rajta egy rejtett part amin rajta van driverestül a recovery part mint egy hidden part-evidens, hogy a win nem is látja-na ezt kell az új wincsire áttolni,majd..nyomisztani egy F2-t(bár nem vagyok benne biztos a Lennovo-nál)-oszt' lesz egy akkora wincsid mint a gyári ua beállításokkal amit utólag kibővitesz egy akármilyen part progival..még csak a DVD-t sem fogja kérni.
Hozzá kell tennem hogy ez egy laptopin körülményes,ha nincs rajta e-Sata kimenet..


szer. máj. 04, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 22, 2009 13:59
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Udv mindenkinek!

Lenovo Y650-es laptopom van, bar nem biztos, hogy ez a jo topic a problemamra.
Eredetileg egy WD blue (SATA1) winyo volt benne, de tonkre ment, es vettem egy WD black (SATA2) winyot(SATA1 modba nem allithato),
egybol mukodott, de WIN7 telepitese utan sokminden nem telpult fel, ill a programok beallitasai idorol idore torlodtek,
gondoltam felteszem ujra a wint, de mar kb 10 x tettem fel, kulonfele verziokat, probalkoztam XP vel is,AHCI/IDE modok, de semmi eredmeny.
Ami nekem nagyon fontos lenne: Mplab, a hibauzenet telepitesnel: "1628: Failed to complete installation."
termeszetesen az osszes modszert kiprobaltam, ami a neten fellelheto, de semmi.
Ha valaki esetleg talalkozott mar ilyennel, vagy hallott rola, vagy van valami otlete, az kerem ossza meg velem, 1 honapja szivok vele.
elore is kossz

udv


csüt. ápr. 21, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Mellesleg a 32 bites termékkulcs jó a 64 bites verzióhoz is. Vagy éppen fordítva is.
A kérdés nem ez volt persze, hanem a driver.
Nálam a HP esetén a DriveGuard miatt maradt egy felkiáltójel az Eszközkezelőben. Addig nem gondoltam, hogy ez is kell neki, így mindent nem raktam fel a gyártó honlapjáról leszedve.
De az azonosítóra rákeresve mindjárt rájöttem.


vas. márc. 13, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 12, 2011 17:07
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Kedves nacorvus.
Mindenképpen megköszönöm válaszod , még ha nem is a kérdésemre irányult. Csak a félreértések elkerülése végett: Itthon már több mint egy éve asztali számítógépet használok amihez eredeti Win 7-est (32 bitest) is vásároltam. Gondoltam ez a Win 7 DVD tökéletesen jó lesz a notinak is tehát nem fogok (nem tudok) neki is külön Microsoft operációs rendszert vásárolni a rengeteg fizetésemből amit itt kishazánkban megkeresek.

Kedves Hannibal
Mint fentebbről kiderült 32 bites a win7-em. Lehet hogy tényleg ez a baj. Majd kiderül , viszont köszönöm a linket mert itt sokkal több eszközhöz található driver mint amit a support lemez tartalmaz. Letöltöm őket és majd meglátjuk.... Köszönöm


vas. márc. 13, 2011 15:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
nacorvus írta:
...
Mi lett volna ha ki is mondom amit gondolok?

Moderálás :twisted: :twisted: :lol: :lol:

azonosito4: milyen Win7-t tettél fel rá? 32 vagy 64 bitest? Webáruházakban 64 bitessel látom. Ha nem azt tettél fel, akkor lehetséges, hogy a lemezen lévő drivercsomagok egyes eszközöknél csak a 64 bites drivert tartalmazzák.

Windows Update-t futtasd végig. Manapság egész jó hatékonysággal megtalálja az eszközhöz való drivert.

Netről le tudod tölteni a drivereket: Link


szomb. márc. 12, 2011 23:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Idézet:
Válaszotok előre is köszönöm.

Nem biztos hogy köszönet-teljes lesz,de válaszolok röviden:vajon mért nem a win7- el vetted meg a gépet?-'tudom mer' így ócssóbb'- ezesetben annak a supportnak relkamáhatsz aki mellépakolta a drivereket 8)
Ne azt az operációs rendszert tedd fel!-Vagy ha mindenképpen azzal erőlködsz ereszd ki a net-re aztán jön az Ön valószínűleg szoft.hamisítás eszköze...
Erre mondják olcsó húsnak..nem biztos hogy win 7 lesz a vége!
Nem kell lopni,hiszen van free megoldás:próbálkozz bárminő linux-disztibel (64-bit alatt) ami magyarul beszél kellemes élményed lesz..nem kell hozzá a lemez és hasit a ketyere. :-P-ez még csak nem is Oem,..hanem a **** kategória: hiszen nincs rajta más csak egy free-dos egy w7 driverrel!

Nincs ezzel a géppel semmi,baj olcsó volt ezér elvárható ogy ui olcsó rendszerrel működik is (nem a free-dos-ra gondoltam)!
:hm:(röviden..) Mi lett volna ha ki is mondom amit gondolok?


szomb. márc. 12, 2011 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 12, 2011 17:07
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok!
Múlt héten vásároltam egy Lenovo G560L tipusú notit.
A Paraméterei a következők:Proc: Intel P6100, 3Gb.RAM, 500 Gb HDD, VGA: Intel GMA HD, integrált 0.3 Mpx kamera. Előtelepített DOS volt rajta:-) amit win7-re cseréltem.
Kaptam hozzá support lemezt ami a win 7-es drivereket tartalmazza. Mindet feltettem mégis az Eszközkezelőben található egy sárga felkiáltójel egy Ismeretlen eszközzel.
Vajon mi lehet az? A driver lemezről már nem talál hozzá meghajtóprogramot. Eltávolitottam eme eszközt, gépet ki majd újra bekapcsoltam, de továbbra is ismeretlen eszköz marad.
A másik gondom a webkamera. Windows alatt csak simán nem tudom bekapcsolni. Kézikönyve az FN + Esc gombokat írja bekapcsoláshoz de semmi. A Skype viszont felismeri, bekapcsolja, használható. Milyen webkamera programot tudnátok ajánlani windows alá amivel csak simán használhatom? Válaszotok előre is köszönöm.


szomb. márc. 12, 2011 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
nacorvus írta:
... és meg sem osztják a többiek okkukására.. :roll:

Beregelt, elsírta a bánatát, majd közölt, és kész. :shock:


pén. márc. 04, 2011 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Clapp!. ezek szerint nyomtál egy gombot :lol:
Többször hangoztattam már igen-nagyra értékelem az 'önműködő' embereket,akik felveti a problémát,majd ua.lendülettel meg is oldják.,de akik csak így kurtán megtartják maguknak eme élvezetet és meg sem osztják a többiek okkukására.. :roll:


csüt. márc. 03, 2011 22:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 8:27
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Közben megfejtettük a problémát.
zoli


vas. feb. 27, 2011 10:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 8:27
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Egy lenovo g560-as boldog használója voltam eddig. Lehet, hogy nem is kifejezetten lenovo-s a problémám, de az első gondolatom ide vezetett.
A gondom pedig az volna, hogy a gép használata közben lemerült az aksija. Gondolván, hogy az adapter csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz, rácsatlakoztattam a gépre, bekapcsoltam és egy felvillanás után újból kikapcsolt. Ezt követően már csatlakoztattam a hálózati adaptert mind a két végén a megfelelő helyre. Vártam néhány percet, majd visszakapcsoltam a gépet.
Na ekkor ért a meglepetés: az összes wifi-s kapcsolat megszünt létezni. Arra gondoltam, mivel úgy kapcsoltam vissza a gépet, hogy nem volt csatlakoztatva az elektromos hálózathoz, autómatice letiltotta a vezeték nélküli antennát.
A kérdésem az lenne, hogy hol tudnám aktívvá tenni a wifi antennát.

A segítséget előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Zoli


vas. feb. 27, 2011 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 11:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Köszönöm a választ. Akkor valószínű szervizbe viszem. A fújást kipróbáltam, nem érzek változást. Még egyszer köszönöm.


szer. feb. 09, 2011 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Igen, első körben porszívóval, kompresszorral megszívni, fújni kicsit. Ha továbbra sem javul, akkor szétszedni és kitisztítani.


szer. feb. 09, 2011 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 11:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Természetesen használtan. Talán egy tisztítás segítene?


szer. feb. 09, 2011 11:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Túlmelegszik. Egyáltalán nem normális.
Új vagy használtan vetted?


szer. feb. 09, 2011 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 11:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Üdv. 2 hete vagyok egy Lenovo 3000 N200as tulaja. az lenne a kérdésem hogy az őskövületnek számító NFS most wanted játék közben ha nincs hűtőpadon a gép kikapcsol. Ha alatta a hűtő akkor 1 óra játék után kezd beszaggatni a kép. Ez normálisnak nevezhető? :hm: Nem kellene rajta fusson gond nélkül? Légyszives válaszoljon valaki aki tud! Köszönöm előre is.


szer. feb. 09, 2011 11:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 23, 2011 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Helló
Szeretnék venni 1 Lenovot...
Nem igazán tudom még, hogy milyet szeretnék. Eddig csak hogy birjon ki sokáig.
Tényleg olyan jó a Lenovo 3000 N200, vagy olyan rossz, amennyi hibát irtok rá?


vas. jan. 23, 2011 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Ja,a Starter!..ennyi erővel a FreeDost is telepíthették volna,de van rá megoldás:http://win7.ucoz.es/load/megjelenes/hatter_csereje_a_starter_verziokban_starter_background_changer/4-1-0-138


kedd dec. 07, 2010 16:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 05, 2010 15:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
farfalla írta:
Sziasztok!!!

Egy hete tulajdonosai vagyunk egy Lenovo S10-2 Netbooknak.
annyi kérdés lenne,hogy nem sikerül háttérképet varázsolni rá,hátha tudna valaki segíteni ebben:)

Előre is köszi!


Hali!
Ha még az eredeti Windows7 van rajta, akkor az a starter változat és abban nem lehetséges a háttérkép cseréje, csak külső segédprogrammal.

Az S10-2 simán viszi a win7 komolyabb verzióit is, Ultimate-t is próbáltam.


vas. dec. 05, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Idézet:
..nem sikerül háttérképet varázsolni rá
:shock: ?


hétf. nov. 15, 2010 21:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 14, 2010 18:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok!!!

Egy hete tulajdonosai vagyunk egy Lenovo S10-2 Netbooknak.
annyi kérdés lenne,hogy nem sikerül háttérképet varázsolni rá,hátha tudna valaki segíteni ebben:)

Előre is köszi!


vas. nov. 14, 2010 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
:jaj: ne tedd!-soha nem tudod kihasználni a hardver adottságait!-ne szersd az Xp-t!
Magyarul ott lesz a nem használható a teljes billentyűzet,stb,amit nbela-szaki ajánlott a 1 éves gépre jó ,akkor még csak Wista volt....inkább bármilyen "újabb linux" verzót telepítsd rá de a hidden-partot hagyd meg a "szerzett vin7" -nek a driverek miatt ...különben is az igazi ezen a ketyerén!
Akár egy "pen-linuxxal" is jobban jársz... !-F


pén. aug. 27, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Először a Lenovo lapjáról töltsd le a G550 XP drivereket:
http://consumersupport.lenovo.com/ot/en ... ivers.html
Utána töltsél le egy Hiren's boot cd-ot és az iso képfájból írjál egy boot cédét.
http://www.hirensbootcd.net/
CD boot után egy particionáló progival töröld le az összes particiót, és particionáld újra az igényed szerint. Például az XP-nek 10-20 giga, a többi meg adat.

Jaaa! Legelőször azt nézd meg, hogy a biosban a hdd sata mód helyett van-e valami compatible lehetőség.


csüt. aug. 26, 2010 16:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 26, 2010 10:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok!
Vettem egy Lenovo G550 laptopot. Szeretném feltenni rá az Xp-t. Sajnos a géphez nem kaptam telepítő lemezt, saját maga rakta fel a win7-t, amikor elindítottam. Nem tudom lehet e olyat alkalmazni, hogy amikor feltenném rá az xp-t, csinálnék a C-D meghajtómon egy formázást. Ha lehetséges a formázás...... akkor, hogyan csináljam? Mit tegyek? Kérlek írjátok meg nekem! Előre is köszönöm! Pí-Pí


csüt. aug. 26, 2010 12:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2010 14:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Köszi Hannibal megvan :)


csüt. júl. 29, 2010 15:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Alján szokott lenni matrica.
Ha nincs, akkor lépj be a BIOS-ba, általában ott is ki lehet olvasni.
Ha ez sem nyert, akkor Everest és kutakodás benne, hátha.
Ha még ez sem, akkor garanciapapírját elő, azon rajta kell lennie.


szer. júl. 28, 2010 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
benya01 írta:
... gépem ...

Azért ez nem sok információ. :(


szer. júl. 28, 2010 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2010 14:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: a nagy LENOVO topic
Sziasztok! a kérdésem az lenne hol tudnám megnézni a gépem sorozatszámát?


szer. júl. 28, 2010 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:hm: Külhoni országokban ez úgy mûködik:pl a DELL,Acer,Toshiba :megkapod a gépet ui telepítve + egy köteg telepítõ lemezt,beleértve az op-al és driverekkel együtt-
A service enyhén szólva is balf*sz volt.-ha,garis ügyintézés hardverügyben van amikor hónapokig is húzódhat,de õk "jómunkás(szak)emberek" lévén kicserélték a lemezt,de arra balga aggyal nem is gondoltak,hogy ez a MM v Te. áruházláncnak,ill egy mobilszolgáltató itt éppen a T. OEM tömegverziója.
Itt elsõ lépésként a T-mobiloshoz kellett volna visszavinni a cuccot,aztán majd õk intézik.Nem neked kell a legközelebbi "szõrvájszot" megtámadni.
Sõt ilyen esetben akár csere készülék is megilletett volna..,ha: 'olyan a papír' (el kell olvasni,mert a sorok között szerepel olyan is hogy nem anyagi kár.:arrow:na ez az ami,ha a munkádhoz tartozik,mégis anyagi, :roll: Mert ezek az adataid-és a vas árának a többszörösét érik :nane:


Nálunk meg ez úgy mûködik, hogy a T-Mobile elhajt a szervízhez minden felelõsséget lepasszolva. A neten is van felület, hogy érdeklõdjek a munkalapszámmal, de persze nem mûködik. A szervízt telefonon egyszerûen nem lehet a nap semmilyen szakaszában elérni. Eltelt több mint 3 hét, és nem jött meg nekik a varázslatos telepítõ lemez. Amúgy ez az a szerviz, ahova mindenhonnan beszállítják a hibás Lenovo készülékeket. Magyarul máshova hiába is vinném. Vicces, szánalmas, tragikus.


szer. ápr. 21, 2010 9:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Külhoni országokban ez úgy működik:pl a DELL,Acer,Toshiba :megkapod a gépet ui telepítve + egy köteg telepítő lemezt,beleértve az op-al és driverekkel együtt-
A service enyhén szólva is balf*sz volt.-ha,garis ügyintézés hardverügyben van amikor hónapokig is húzódhat,de ők "jómunkás(szak)emberek" lévén kicserélték a lemezt,de arra balga aggyal nem is gondoltak,hogy ez a MM v Te. áruházláncnak,ill egy mobilszolgáltató itt éppen a T. OEM tömegverziója.
Itt első lépésként a T-mobiloshoz kellett volna visszavinni a cuccot,aztán majd ők intézik.Nem neked kell a legközelebbi "szőrvájszot" megtámadni.
Sőt ilyen esetben akár csere készülék is megilletett volna..,ha: 'olyan a papír' (el kell olvasni,mert a sorok között szerepel olyan is hogy nem anyagi kár.:arrow:na ez az ami,ha a munkádhoz tartozik,mégis anyagi, :roll: Mert ezek az adataid-és a vas árának a többszörösét érik :nane:


kedd ápr. 13, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
fektor írta:
A matrica természetesen nincs besüllyesztve. Nagyrészt azon fekszik a gép az asztalon, ezért 2 hónap használat után már teljesen lekopott ami rajta van adat, pedig nem vagyok egy izgága felhasználó, aki esztergálásra használta a netbookot. Persze nem is írtam fel annak idején, amíg még látszott. Igazából eddig meg se néztem a gép alját. De megvan a T-mobile-s számla, meg a sorozatszám, remélem az alapján valaki meg tudja majd mondani a sorozatszámomat. Vagy ezt buktam?
Mivel nem vagyok számítástechnikus azt sem tudom hogy teszem rá a telepítő anyagot. Úgy kaptam meg a gépet, ahogy mindenki más is, hogy rajta van a winchesterén.


Bukni biztos nem buktad. Megvásároltad a szoftvert, jogod van használni.
Viszont így csak a gyártóhoz (illetve a T-hez, attól függ, hogy a szerződésben mi van) fordulhatsz.
Esetleg megpróbálhatod felhívni MS ügyfélszolgálatot, hogy pontosan mi a teendő: http://support.microsoft.com/contactus/ ... pport#tab7


kedd ápr. 13, 2010 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
A matrica természetesen nincs besüllyesztve. Nagyrészt azon fekszik a gép az asztalon, ezért 2 hónap használat után már teljesen lekopott ami rajta van adat, pedig nem vagyok egy izgága felhasználó, aki esztergálásra használta a netbookot. Persze nem is írtam fel annak idején, amíg még látszott. Igazából eddig meg se néztem a gép alját. De megvan a T-mobile-s számla, meg a sorozatszám, remélem az alapján valaki meg tudja majd mondani a sorozatszámomat. Vagy ezt buktam?
Mivel nem vagyok számítástechnikus azt sem tudom hogy teszem rá a telepítõ anyagot. Úgy kaptam meg a gépet, ahogy mindenki más is, hogy rajta van a winchesterén.


Hannibal írta:
Üdv Magyarországon :roll: :cry:

Ha Win7-tel vetted, akkor az alján rajta kell legyen egy matrica, melyrõl le tudod olvasni, hogy Win7-nek mely verzióját vásároltad meg (szinte biztos, hogy Home Premium lesz), illetve a termékkulcs, amit telepítésnél/aktiválásnál meg kell adni. Ha más verzió van jelenleg feltelepítve, akkor újra kell telepítened, immáron a helyes verziót. Telepítés után pedig aktiválni kell. Ezt a Sajátgép jobb gomb-->Tulajdonságok ablakban tudod megtenni.
Driverek a gyártó honlapján: http://consumersupport.lenovo.com/uk/en ... egoryID=43
A mobilnettel kapcsolatban nem tudok segíteni, nincs tapasztalatom vele. Szerintem T honlapján kell legyen leírás, illetve letöltési szekció.

Egyébként ez a történet egy homár posztot megérne szerintem. Ilyen nincs, hogy szakszerviznek nincsen meg a laptophoz a megfelelõ telepítõkészlet...


kedd ápr. 13, 2010 8:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Üdv Magyarországon :roll: :cry:

Ha Win7-tel vetted, akkor az alján rajta kell legyen egy matrica, melyről le tudod olvasni, hogy Win7-nek mely verzióját vásároltad meg (szinte biztos, hogy Home Premium lesz), illetve a termékkulcs, amit telepítésnél/aktiválásnál meg kell adni. Ha más verzió van jelenleg feltelepítve, akkor újra kell telepítened, immáron a helyes verziót. Telepítés után pedig aktiválni kell. Ezt a Sajátgép jobb gomb-->Tulajdonságok ablakban tudod megtenni.
Driverek a gyártó honlapján: http://consumersupport.lenovo.com/uk/en ... egoryID=43
A mobilnettel kapcsolatban nem tudok segíteni, nincs tapasztalatom vele. Szerintem T honlapján kell legyen leírás, illetve letöltési szekció.

Egyébként ez a történet egy homár posztot megérne szerintem. Ilyen nincs, hogy szakszerviznek nincsen meg a laptophoz a megfelelő telepítőkészlet...


hétf. ápr. 12, 2010 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Nemrég vettem egy Lenovo S10g netbookot a t-mobile-tól, amelyik csodásan mûködött. A bekapcsolás után telepítette a magyar windows7-et az összes drivert megkereste. Azonnal elindult rajta a mobil internet. Sajnos két hónap használat után a winchestere megadta magát. Elvittem a profi szervizbe, ahol pár nap múlva értesítettek, hogy kijavították a hibát, mehetek érte.A gépet átadták új winchesterrel, de nem a vételkor kapott szoftverekkel, csak egy (xy) eredetû angol windows 7 enterprise verziót telepítettek rá. Sem a quickstart gombhoz szükséges programokat, sem a recoveryhez a telepítõ anyagot nem raktár rá. Miután ezt otthon észleltem vissza kellett mennem a szervizbe, hogy tájékoztassam õket, mert õket telefonon elérni lehetetlen volt. Ezután igéretet tettek a teljes szoftver beszerzésére pontos határidõ nélkül, mert egyszerûen nincs hozzá telepítõ programjuk(!) Most ott tart a dolog, hogy még 2-3 hét határidõt mondanak. Az általuk feltett ... windows7-ben a drivereket nem rakták fel, azokat több napig bogarásztam az interneten, ami segítséget õk adtak, azzal azt sem sikerült telepítnem. Végül egy cég segítségét kértem, aki 5000 Ft-ért beállította a mobilinternetet rajta. A windowsról kiderült, hogy valami próba verzió, ami még 30 napig érvényes liszenszet tartalmaz. Egyszerûen fel nem foghatom, hogy egy ilyen cég, mint a T-mobile, meg a Lenovo hogy szerzõdhetett egy ilyen szervízzel, amelyik nem készült fel egy egyszerû telepítésre sem.


hétf. ápr. 12, 2010 11:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Erősen gondolkodom egy U350-esen (ULV SU7300)... asztali gépem van, tehát nem affélre desktop replacement lenne, hanem egy ilyen utazós, netezős, levelezős gép, ha menni kell.

Érdekelne más (esetleg már U350-es tulajok) véleménye, tapasztalata.

Köszi! :)


pén. márc. 19, 2010 22:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 08, 2009 15:13
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
én most vettem egy 3000 n500-at sajnos még nem kaptam meg de a tesztek alapján ezt egy best-buynak lehet venni.
Gondolom akik lenovosok azoknak nem is kell magyarázkodnom:)


csüt. okt. 29, 2009 15:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Általában Del vagy F2. Esetleg Tab.


pén. aug. 21, 2009 11:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 21, 2009 10:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Lenovo Nootbook
Sziasztok. Segítségeteket kérném. Hopgyan lehet egy Lenovo laptop biosába belépni melyik billentyű. Xp-t akarok telepíteni de nem bootol be cdről.


pén. aug. 21, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 11, 2008 21:58
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Persze az új gépem is lenovo lesz csak nem N széria.


kedd aug. 05, 2008 23:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 11, 2008 21:58
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Szia Ais!

Nekem is hasonló a problémám a tv kimenettel.
Bementem a szervizbe azt mondták, hogy vigyem be mert sokszor előfordult, hogy alaplapi hiba volt, meg az importőr szabadon cserélgeti benne a gyári alkatrészeket és ez is okozhatja.

Nekem pl kicserélték a memoriámat valami másodosztályúra...(Lenovo>Infinion) de ez a második kör lesz...

DE azt is mondták hogy ez a tv kimenet csak kikapcsolt állapotban köthető át, nem ugy mint a think padok esetében szóval egyszer azért próbáld meg ugy hogy összedugod a tvvel aztán bekapcsolod.

A kamera megy rendesen a TV update 3.0 segítségével raktam drivert.

Összegészében az a véleményem, hogy egy think pad után kényelmetlen a gép mert amit a core 2 javíthatna azt a melegedés miatti leszabályozás elveszi (TP T42p-hez képest).

Az energiagazdálkodása sem kiforrott gondot okoz neki gyári szoftverrel a hibernálás a wlan vagy a bluetooth miatt. Kék halált okoz a dos emuláció
a videokártyának.

Az ára elég jo lenne, de sajnos a nevén túl semmilyen IBMre utalo jelet pluszt nem tapasztalok rajta...erre egy bármilyen gép képes. Az aksija se bírja másfél órán túl.

Ezért amint tehetem tuladok rajta.


kedd aug. 05, 2008 23:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 06, 2008 11:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Én is egy Lenovo N200 tulaj vagyok január óta. Nagyon jó kis gép, megérte az árát. Akkor is, ha van néhány bosszantó hibája, de látom hasonló problémákkal küzd mindenki mint én:)

Webkamera: Vista alatt olyan volt mint a mesében - hol volt, hol nem volt - sajnos nem tudom, hogy amikor nem működött akkor miért nem tette. Újraindítás általában segített a dolgon. Most XP van és tökéletesen működik, egyszerűen bekerült a sajátgépbe is mint "USB videoeszköz".

TV-kimenet: Állítólag van akinek működik, nekem sajnos nem. Talán az Fn+F7 -el lehet bekapcsolni valahogyan.
A gépemben Mobile Intel® GM965 Express Chipset van.
Drivert az Intel oldaláról szedtem hozzá és a Graphics könyvtárában van ilyen, hogy TVWsetup. Feltettem, nem lett jó. Egyszerűen nem veszi észre a tv-t, pedig a kábelek jók és jól is kötöttem össze, mert a régi laptoppal működik.

Wlan: erre a problémára ha valaki tudna jó ötlettel szolgálni nagyon örülnék.
Az a gondja, hogy rettenetesen gyenge a wireless. Azt hittem, hogy a router-rel van gond, mert elég olcsó volt... de nem. Tőle pár centire is maximum "Good" a jelerősség. Egyetlen fal választ el a routertől ami nem ólomból van és mégis állandóan változik a jelerősség, ledobál. És ami a legrosszabb, hogy néha fogja magát és kikapcsolja a wireless-t. Magyarul még a kis lámpa sem világít elöl és külön be kell kapcsolni.

A legújabb meghajtókat használom, próbáltam megoldást keresni, de eddig nem találtam. Remélem valakinek van valami tippje.
(bocs, ha hosszú lett a post)


pén. jún. 06, 2008 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Notin esetleg nincs egy bekapcsoló gombja? (Mi haverom notiján egy fél órát szenvedtünk a kamerával, mire észrevettük, hogy van egy nyamvadt kis gombocska mellette)

Programnak elvileg bármilyen kis alap programot használhatsz, pl MSN is jó, eszközök-->webkamera beállításai. Itt vagy egy listában fog megjelenni a webcam vagy közvetlen megjelenik kép.


csüt. máj. 15, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 15, 2008 16:37
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
nincs :( melyik programot töltsem le, hogy működjön? ( Windows XP-m van) Eddig Integrated Camera nevű programot használtam ... de egyik változttal se működik.. :(


csüt. máj. 15, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség