Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 3:18



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
DELL Magyarország - gyatra szolgáltatás 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Úgynézki szépen lassan hozzánk is elér a Dell-féle "szabad" gépösszerakósdi. A http://www.konfigurator.hu/ oldalon néhány modellt lehet már testreszabni és rendelni. Sajnos az ár még mindig jóval magasabb mint külföldön, a modellek száma és a variálhatóság is kicsit csekély. Remélhetőleg a jövőben ez változni fog.


csüt. szept. 25, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 8:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás meg is vettem
Szóval meg is vettem az Inspiron 1525-öt a Delltöl itt, Németországban. Hihetetlen gyorsan készen volt. Április 29-én rendeltem meg, és (bár közben május 1 is volt) május 6-án már otthon átvehettem.
Az alap ajánlatukhoz képest a procit vettem drágábban 7250-es, 2G, 800MHz, illetve beletetettem egy gyorsabb Wifi-t. Egyébként 2048MB RAM, beépített kamera (amit otthon kispórolnak.... :x ). Amit nem változtattak, akárhogy könyörögtem, az A Vista volt, de meg vagyok elégedve vele. Ja, és ami nagyon fontos, az az, hogy matt képernyöt kértem!!! Nekem nagyon sok szöveggel kell foglalkoznom, és nem vágja úgy tönkre a szemem, és ha vonaton dolgozom, nem tükrözödik még a hátsó szomszéd fogsora is :shock: Lehet,hogy játékokhoz ez nem olyan jó, de akinek sok munkára kell, annak csak javasolni tudom, hogy ne a True Life képernyöt vegye!!!
A színt akciósan ingyen lehetett turbózni (mivel nöci vagyok, piros lett...bocs, ha valakit megbotránkozatatok :oops: ), ha nem lehetett volna, mindegy, hogy milyen színü :D
Egy pár nap múlva sajnos egy kicsit felemelték az árakat, de még így is sokkal több lehetösége van az embernek, mint ha otthon rásóznak egy elöre összedobott gépet... de nem is részletezem. Sok sikert mindenkinek a német Dell-lel, és valaki reklamáljon már a magyarnál.
Ja, ide még egy infó, hogy a magyar Dell márkaképviseletnél válaszoltak nekem, és azt írták, megvehetem Németországban a gépet, és 12000 froncsiért be is szerelik a magyar billentyüt.... a németek meg ingyen a fenekemet is kinyalták majdnem.


szer. máj. 14, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 03, 2008 12:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Most beszéltem velük chat-en, tényleg szállítanak magyar billentyűzettel és windows-al, de csak Németországba. Nekem nem akkora gond, mert az öcsém ott él és el tudja hozni. DE mégiscsak szemétség, hogy ebben az országban teljesen hülyére veszik az embert és csak a szemetet akarják ránk sózni arany áron. Még a cseheknél is van konfigurátor a dell oldalán, bár ott is már kelet európai árak vannak, mint itt nálunk.


szomb. máj. 03, 2008 12:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 8:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Német DELL:)
Nagyon köszi phonefreak hozzászólását :D a német Dell-lel kapcsolatban. Rendeljen mindenki náluk, akinek olyan Dell kell, amilyet csak akar.
Phonefreak alapján összeállítottam ugyanis magamnak egy gépet, felhívtam az ingyenes számukat (persze én Stuttgart mellett ülök, szóval könnyebb, de emailt is lehet nekik küldeni különbözö nyelveken-pl. angol, német). Szóval mindent úgy raknak össze, ahogy akarom+magyar billenyüzet, magyar OP-rendszer (XP), magyar Office hozzá. Igaz, hogy pl. az Office felárral van, de az otthoni gépnél mindenképp olcsóbban jössz ki, sok esetben súlyos 10ezrekkel, de pl. egy Inspiron 1720-nál szerintem 100ezer is lehet a különbség. Annyi más még a németeknél, hogy itt újabb szériák vannak (pl. nincs már Vostro 1500), de bármit összeszerelnek neked, csak mondd, hogy mit kérsz.
Szóval, emailre fel!!! Rendeljetek a német Dellnél, mert egy cég otthon is el tudja fogadtatni az eurós számlát, ha pl. vállalkozáshoz kell a gép, akkor meg minek sz---akodni a magyar Dell-lel, aki meg kösse fel a gatyáját, mert ez így nem mehet sokáig---éljen a magyar piac, ha meg tud változni :?: :)


csüt. ápr. 10, 2008 8:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: DELL Magyarország - gyatra szolgáltatás
phonefreak írta:
Akartam venni mostanában egy DELL notebook-ot. A választás a Vostro 1500-ra, illetve az Inspiron 1525-re esett. A Dell német honlapján van egy nagyon frankó konfigurátor, saját magad összeállíthatod a géped az igényeidnek megfelelően.

Tudja valaki, hogy Magyarországon miért ennyire gyatra a DELL szolgáltatása?

Itthon is tudnak ilyet, ha pl.: megkerested volna mondjuk az egyik disztribútort, akkor neked is behozzák az összerakott gépet.
Vagy ezt megtetted, csak nem sikerült?


kedd márc. 11, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Mosmá' legyen egy helyett, ha amott több hozzászólás van. :wink:
:arrow: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35785


vas. márc. 09, 2008 9:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 16:41
Hozzászólások: 707
Hozzászólás DELL Magyarország - gyatra szolgáltatás
Akartam venni mostanában egy DELL notebook-ot. A választás a Vostro 1500-ra, illetve az Inspiron 1525-re esett. A Dell német honlapján van egy nagyon frankó konfigurátor, saját magad összeállíthatod a géped az igényeidnek megfelelően. Sőt, ha a konfigurátor valamit nem enged (pl. Inspiron XP-vel), akkor a telefonos rendelésnél az ügyfélszolgálat megoldja.

Magyarországon ezt nagyon hiányolom a DELL-től. Söt, itthon a Dell-től közvetlenül rendelni nem lehet, hanem csak Dell partnereken keresztül, akik aljas módon maguk konfigurálják minden féle drága szír-sza..rral, csak azért, hogy a profit is több legyen. 3 év garancia alatt jóformán nem kapsz gépet, hol ott az 1 éves garihoz képest ez 60000,- Ft plusz költség.

A németeknél egy Vostro 1500 vagy egy Inspiron 1525

- T2500, 2,0 GHz proci
- 2-3 MB RAM
- Windows XP
- SATA 160 GB (7500 fordulat/perc)
- Bluetooth/WLAN
- 15'' kijelző (matt - 1280 x 800)
- 1 év garancia

tulajdonságokkal mindössze bruttó 200-230 ezer forint.

Itthon normális felszereltségű (tehát nem T2250 1,6 GHz procival, Vista, 1 GB RAM-al, stb.) Vostro 1500-ast és Inspiron 1525-öst bruttó 300 alatt nem is találsz, mert csak 3 év garival adják, T8400 2,1 GHz procival, 250 meg 350 GB-os winchester-el, meg még ki tudja milyen felesleges dolgokkal, ha az ember XP-vel akarná használni. Ja, a legjobb az, hogy itthon XP-t rá sem tesznek.

Nem értem, hogy a DELL Magyarországon miért nem épített ki olyan szervizhálózatot, mint a világ más országaiban? Nem értem, hogy miért jó az a DELL-nek, hogy itthon néhány DELL partner akasztja a nagy pénzt és a vevő meg messze nem kapja azt, amit mondjuk Nyugat-Európában vagy USA-ban, Kanadában?

Hiszen a DELL pont ezért lett világszerte sikeres, mert mindenki a saját és nem a DELL dealer ízlése szerinti gépet állíthatott össze magának - és mind ezt a saját pénztárcájához igazítva. A minőség mellett ez a főfilozófiája!

Nekem ne akarjanak Magyarországon mindenáron Vista-t eladni, ha XP-t akarok. Ne akarjanak minden áron méreg drága T8400 2,1 GHz procit eladni, ha nekem az XP-hez bőőőőőőőven elég a T7250 2,0 GHz-es. Ne akarjanak 250 GB-os winchester-t eladni, amikor messze-messze elég a 160 GB-os is. Ezért nem fogok itthon gépet venni, mert nem adok ki 300-330 ezer forintot pl. egy Vostro 1500-ért, amely tele van teljesen felesleges extrákkal, és mind ezt nyilván azért, hogy a dealer/partner profitja ne ennyi, hanem annyi legyen.

Tudja valaki, hogy Magyarországon miért ennyire gyatra a DELL szolgáltatása?


vas. márc. 09, 2008 7:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség