Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 9:06



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Notebook szerelés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Notebook szerelés
Ezt már többedszerre írom le: egy laptop hordozható,hiszen erre találták ki ahol veszed a memót ingyen és bérmentve bele kell próbáltatni mert lehet hogy a modul önmagában tökély,de a másikkal nem akar párosulni(azonos gyártónál sem mindig jön össze,hátmégha más a gyártó)látja a nagyot a kicsit nem és ugyan upgrade,de mégsem... és különféle variációk
..nem szégyen az sőt! :)


csüt. okt. 28, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Notebook szerelés
fortune írta:
... vettünk 2 gigányi ramot az acer note-bookunkba ...

Sok helyen (ahol veszed), ingyen berakják. De ez már mindegy neked. :shock:
Csináld azt, amit Hannibal írt.


csüt. okt. 28, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Notebook szerelés
Ha megfordítod a notit, akkor lesz kis fedél, amit lecsavarozva bele tudod tenni a RAM-t. Ha megmondod a pontos típusát és/vagy csinálsz egy fényképet az aljáról, többet tudunk segíteni.
Mielőtt nekiállsz barkácsolni, az akksit is vedd ki és húzd le a hálózatról.


csüt. okt. 28, 2010 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2010 8:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Notebook szerelés
nekem egy olyasfajta segiség kéne hogy vettünk 2 gigányi ramot az acer note-bookunkba viszont se én sem a párom nem egy nagy számtekmester...tudja esetleg valaki hogy az ilyen márkáju gépekbe hol kell kicserélni a memoriát?gondolom ha elviszem vmi üzletbe,vagy szerelöhöz akkor az képes 5ezret is elkérni 3 másodperces mozdulatért,inkjább szeretnénk magunknak megoldani...


csüt. okt. 28, 2010 9:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 29, 2010 22:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Notebook szerelés
Szegecs!

Nos, HP Compaq 6720s baloldali zsanérra lenne szükségem, van ötlete valakinek, hogy hol? Csak újat tudtam 5-20.e Ft-ért szerezni. Egy kis **** fémlemezt ennyiért, nos nekem egy bontott laptop, bontott LCD monitorjából kellene, ha van ilyen. Tippeket nagy örömmel vennék.
tső
beBe


csüt. júl. 29, 2010 22:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 17, 2010 12:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Packard Bell
Helló All!

Segítségre lenne szükségem!
Van 1 PB Argo C notem
Olyan hibával, hogy indításkor csak a bejelenkező LOGO kép jelenik meg de onnan sehova se mozdul a gép!
Help kellene, hogy mit tudok vele kezdeni.
Előre is thx!


szer. feb. 17, 2010 12:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hátha valakinek kell: IBM ThinkPad® T40/T40p, T41/T41p, T42/T42p szerelési útmutató (service manual)


pén. máj. 22, 2009 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Asusnál nem tudom, hogy hogyan van megcsinálva, de valószínűleg a wifi antennája ott is a kijelzőbe van kivezetve.

Szervizkönyvet sajnos elég nehéz találni. Ahogy az Acereseket olvastam kb olyan, hogy ha egyet találsz, akkor az alapján már a többit is nagyjából szét tudod szedni. Az egyes modellek szerelésének logikája nagyon hasonló. Ha szerencséd van, akkor Asusok is ilyenek, ezért nem kell pontosan a modellednek megfelelőt találni.


szomb. ápr. 11, 2009 13:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 18:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Thanks
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat!

A Wifi-ért külön köszönet, mert eszembe se jutott volna, hogy egy része ott található!

Manuált ASUS A6M-re még nem találtam, de még egyszer neki futok és ha meg van, akkor szétszedem, ragasztani fogom én is!

További szép napot!


szomb. ápr. 11, 2009 13:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jajj bocsánat, kicsit elfeletkeztem erről a topikról.

Szóval a tapasztalatok: ha a service manualban leírtak szerint csinálod, akkor nem lehet probléma. Annyi eltérés van, hogy a kávát nem csak a szélén tartja 4 csavar, hanem vízszintes irányban is van még. Tehát mindegyik kis kerek gumipöcök alatt van egy csavarocska. Ezután pedig kicsit feszítgetni kell, hogy a sok műanyag fogacska kipattanjon. Van belőlük jópár. Ne félj, ha recseg-ropog :)
És ha jól emlékszem, akkor a wifi modulról nem tesznek említést a service manual-ban. Ugyanis ennek a vezetéke is belemegy a kijelzőbe. A noti alján középen találsz egy kis ajtócskát, két csavar fogja. Kicsavarod a két csavart, műanyag leszed. Elvileg egy kis kártyácskát kell látnod, amire 2 vezeték megy rá. Megjegyzed/lefényképezed, hogy melyik vezeték melyik csatlakozóra megy, majd lepattintod őket. Így majd szépen ki tudod húzni.

Ezekkel a kis kiegészítésekkel szépen a service manual szerint szét lehet szedni.

Egyébként ritkasz.ar konstrukció, nem csoda, hogy rommá törik. A zsanér olyan erős, hogy kiszedve kézzel nem tudtam forgatni. Ez a zsanér a notiházba egy szép méretes tüskével csatlakozik, azzal nincs is baj. Viszont a kijelzőnél 2 vagy 3 (már nem emlékszem pontosan) csavarral van odacsavarva simán a műanyag borításhoz. Azt mondanom se kell, hogy ez a műanyag borítás kb olyan, hogy ránézel és széttörik. Miután megláttam, csodálkoztam, hogy eddig bírta.

Amennyire lehet kívülről és belülről is végigkentem ragasztóval, kétkomponensű ragacs, háztatrtási boltban lehet kapni, az egyik tubus teteje piros, másik kék, nevét nem tudom sajna. 24 órás száradása van, jó erős műanyag lesz belőle. 24 órát meg kell várni, különben az első hajtás alkalmával elenged.
Arra figyelj, hogy nézd meg, hogy a kijelző panel meddig ér, az alá ne kerüljön ragasztó, mert különben nem fog szépen felfeküdni.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed írd meg, ha tudok válaszolok rá :)


pén. ápr. 10, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 18:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás acer helyett asus
Szevasz Hannibal!

Hasonló a problémám nekem is a fedéllel. Kérlek oszd meg velem/velünk tapasztalataidat! Könnyű-e volt szét szedni... stb.

Válaszodat előre is köszönöm!

herry


pén. ápr. 10, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Közben sikerült találjak service manualt. Felrakom majd netre, aztán belinkelem.

A talált service manuálok:

Acer Aspire 5670
Acer Extensa 5220, 5620, 5620Z
Acer Aspire 3020, 5020
Acer Aspire 5220, 5520
Acer Aspire One


vas. jan. 11, 2009 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Notebook szerelés
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól akik szedtek már szét laptopit.

Először is amiről szó van: Acer Aspire 5024WLMI.

Történt még régebben, hogy sikeresen elrepedt a fedlapja. Ahol a zsanér feszengeti, ott elpattant a műanyag. Idő hiányában, illetve mivel ez volt az egyetlen laptop, nem tudtam túlságosan foglalkozni vele, kentem rá egy kis ragasztót, aztán az megfogta (úgy ahogy). A probléma, hogy már a ragasztó is elengedte, illetve a másik oldal is kezd repedni. Hogy miről is beszélek: Kép. Ez csak egy netről szedett kép, a pirossal karikázott helyeken reped.
Mivel mostmár nem ezt használom főüzemben van idő megcsinálni. Arra gondoltam, hogy leszedem a fedlapot, elviszem műanyaghegesztőhöz, az szépen megcsinálja, és mindenki örül.
A kérdések: egyáltalán le lehet-e szedni külön azt a fedlapot? A másik pedig, hogy ha az előző kérdésre igen a válasz, akkor hogyan? Látott-e már valaki ilyet, csinált-e már?
Csak úgy vakon nem szeretnék belevágni, múltkor szét akartam kapni az alját puculás céljából, de annyi kis műanyag szutyok fogta, hogy inkább hagytam a francba.

Minden segítséget köszönök!

Hannibal.


vas. jan. 11, 2009 0:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség