Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 3:58



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Dell Inspiron n5010 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 19, 2012 14:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Viszont az a gond hogy nincs meg a garanciapapír :( De ha meg is lenne, akkor is fel kell küldenem pestre valószínüleg.Mert itt nem foglalkoznak vele.


hétf. máj. 21, 2012 18:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
CBalint írta:
... a gép még garanciális,másfél éves...

Örülj neki, mert jól levettek volna. A csere nem lesz egyszerű, de ez már nem a te gondod.

Mellesleg ha a jack dugó oldalról kap nyomást (beleakad a kezed, bútor, stb), az ütéstől hamar tönkremegy az aljzat. Mindenesetre mondd azt, hogy alig használtad a fülhallgatót, azt sem tudod, miről beszélnek. Mert rád kenhetik a gondatlanságot.


hétf. máj. 21, 2012 18:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 19, 2012 14:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Köszönöm a választ.Már én is erre gyanakodtam.Viszont az a helyzet hogy a gép még garanciális,másfél éves.Gondolom így nem tanácsos hozzányúlnom.


hétf. máj. 21, 2012 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
CBalint írta:
... Egyik napról a másikra jött elő ez a hiba,előtte nap még zenét hallgattam fejhallgatón,és nem szólt a laptop hangszóró,ahogy kell.Valaki tudna segíteni? ...

A Jack aljzat érintkezik rosszul. Ha jó, akkor lekapcsolja a belső hangszórót. A sok dugdosástól, mozgatástól szétesett. Ha nagyon ügyes vagy, talán meg tudod barkácsolni, esetleg cserélni valami hasonlóval. Ha nem, marad a szerviz jó drágán, ha egyáltalán vállalják.

A hibának a szoftverhez, driverhez nincs köze, ez szinte biztos.


vas. máj. 20, 2012 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 19, 2012 14:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Üdv!
Másfél éve egy Dell Inspiron n5010 laptopot használok.Tökéletesen működött kb. egy héttel ezelőttig.
Bekapcsolás után csatlakoztattam a fejhallgatót a megfelelő csatlakozóba, és a zene elindítása után csak a laptop hangszóróin szólalt meg a zene.Bármit csatlakoztattam nem szólalt meg,csak a laptop.Felraktam egy IDT drivert (mert eddig nem volt fennt hangkártya driver) a dell oldaláról,az annyit segített hogy mostmár amit rádugok szól,de a laptop hangszórója is.Újraraktam az Windows-t,az sem használt.Egyik napról a másikra jött elő ez a hiba,előtte nap még zenét hallgattam fejhallgatón,és nem szólt a laptop hangszóró,ahogy kell.Valaki tudna segíteni?

Bálint Csaba


szomb. máj. 19, 2012 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 12, 2011 22:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Nekem a mostani 5110-esek közül a Dell Inspiron 15R Black Ci7 2630QM 2.0GHz jön be a legjobban: http://ioutlet.hu/laptop/dell/dell-inspiron/dell-inspiron-15r-black-ci7-2630qm-2-0ghz.html Ár/teljesítmény viszonylatban nagyon jó.


kedd júl. 12, 2011 22:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2011 17:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Sziasztok!
Van egy alig 2 hetes ilyen laptopom és sajnos egy problémám is... A touchpad görgője alig működik. A Synaptics driver-t felraktuk, utána használható, de pl. egy napra rá már megint nem működik! Mi lehet a gond? Segítenétek? :oops:


csüt. márc. 31, 2011 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Wow. Mindennek van valami előnye. :wink:

Nekem matt kijelzős lett végül. Ennek meg olyan bűn rossz betekintési szöge van, hogy mutogatni kellene elrettentő példának. :twisted:
Vagy csak én volnék túl igényes?
Összességében mégis örülök, hogy nem fényes.


csüt. márc. 24, 2011 6:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
TargeT írta:
Nézd már végig mondjuk ezen a videón, a végefelé, hogy micsoda remek tükröt is vásárolnál egyúttal. :P
OFF
Haverom tegnap beül az IC-re, jóval az indulás előtt. 2 rosszarc a háta mögött lévő 4-es boxban éppen akasztja be a kabátját. A Netbook (fényes) kijelzőn tükröződve látja, hogy a kabát igazítás közben a gádzsó keze átcsúszik és a haver kabátzsebében motoszkál...
ON


szer. márc. 23, 2011 23:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Igen, pont a sárga felkiáltójel a hiba.
De ha visszaolvasnál nem túl sokat pont ezen az oldalon, szóba került már, hogy csak 64 bites Win7-hez volt driver a Dell oldalán. Gyakorlatilag minden másból 32 és 64 bites is.
Nem írtad, hogy neked 32 bites-e a rendszered, de így szinte biztos.

Viszont ha nem FreeDOS vagy más ingyenes rendszerrel vetted, hanem gyárilag 32 bites Win7 volt rajta, és nem te raktad rá, akkor illene működnie.
Fordulj a supportjukhoz.


pén. márc. 04, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2011 8:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Sziasztok!

Most vettem egy ilyen n5010 laptopot és az lenne a problémám hogy nem működik a wifi.Win7 professional van rajta.Nem láttja a hálózatokat.
Megpróbáltam minden drivert felrakni.Beléptem az eszköz kezelőbe és ott van egy sárga felkiáltó jel a hálózati vezérlőnél.
Lehet hogy ez a probléma.
Légy szíves segítsetek!
Előre is köszönöm!


pén. márc. 04, 2011 9:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 27, 2010 15:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
nbela köszi a segítséget, tökélete lett.


vas. nov. 28, 2010 9:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
zeitleraron írta:
Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy ilyen notit, és az F3 gombon van egy kis elem jel, amit nem tudok használni és nem tudom mire való
Gugli szerint: "Ha a Dell QuickSet telepítésre került, a <Fn><F3> gomb megnyomásával megjelenítheti a QuickSet Battery Meter alkalmazást. Az akkumulátormérõ a számítógép akkumulátorának állapotát, kondícióját, feltöltöttségét és a feltöltés befejezéséhez szükséges idõt mutatja."
support.dell.com
Drivers & Downloads for Inspiron N5010
Applications
QuickSet


szomb. nov. 27, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 27, 2010 15:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy ilyen notit, és az F3 gombon van egy kis elem jel, amit nem tudok használni és nem tudom mire való. Akinek van ilyen, vagy hasonló gépe és tudja, hogy mire való, az legyen olyan kedves és írja meg nekem, hogy mit lehet kezdeni a gombbal, illetve, hogy milyen driver kellhet hozzá?

Köszi!

Üdv!


szomb. nov. 27, 2010 16:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Az az i5 az 430m? http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43537
Memory Types DDR3-800/1066
Tuningolni meg úgyse fogsz, így felesleges lenne a gyorsabb RAM.

Az pedig nem tök mindegy, hogy most 5 vagy 6 pontot ad a Win7? A Windows működésében semmit nem befolyásol, játékoknál pedig szintén mindegy, hogy a Win mit értékelt.
Tedd fel a gyártó oldalán lévő drivert vagy az nV-től letöltöttet. Ennél többet nem tudsz tenni.
Noti videókártyától olyan túl sokat ne várj. A számozás megtévesztő lehet. Általában a noti top VGA talán felveszi a versenyt az asztali VGA-k középmezőnyével.


hétf. nov. 01, 2010 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Sziasztok!
Segítséget kérnék!
Vettem egy n5010-est i5-e 1 gb-os videokarival.
Kérdés:ram mindenkinék 1066 Mhz-esek?
Win7 64 bites változatban minősítettem.
videokari 5.0 pontot kapott csak.
Kiváncsi lennék mások értékeire,illetve szerintetek hogy lehet változtani a pontokon?
Van-e valami spéci megoldás rá?(valami driver hiányozhat esetleg?)
Üdv:
Tomo


hétf. nov. 01, 2010 11:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 15, 2010 21:37
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Na úgy sz.r ez a laptop, ahogy van. 4 óra volt csak a webkamera driver és programja, mert a hivatalos oldalon l.sz.rt sem írnak róla, de nemzetközi oldalakról csak kikínlódtam. A win 7 az install után felismerte a sima Realtek RTL 8103T hálókártyát, és a wifit és Bluetothot, videó kártyát nem...Miután pedig ezeket felinstalláltam, onnantól már ismeretlen eszköz lett a hálókártya, és azóta sem ismeri fel a saját drivere sem...Nevetséges az egész...

http://kepfeltoltes.hu/101017/lapi_www. ... es.hu_.jpg


vas. okt. 17, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Ha már warezolsz, akkor miért fájna 64 bites változatot felrakni?


szomb. okt. 16, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
:shock: Tessék? kitől és hogyan kaptad?-leesett?
Mert fentebb nem erről volt szó!
Próbáld ki egy Live-Cd-vel....lehet hogy több szerencséd lesz :D


szomb. okt. 16, 2010 20:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 15, 2010 21:37
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Sziasztok,

Ma megkaptam én is a gépet. Win 7/32 Ultimate felkúszott rá, megtaláltam a helyet is ahol fenn vannak a driverek 32/64-re is. Azonban a hálókártya (LAN) az istennek sem hajlandó elfogadni a drivert... 4 órája szívok vele setuposan, és kézzel eröltetve egyaránt. Vistás és Win7 -es 32 bitest minden változatban feltelepítettem vagy 10X, de nem akarja az igazat. Valami 5let esetleg? Köszi és Üdv! (Ja az n-es Wifi gond nélkül megy 32bites alatt is.)


pén. okt. 15, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Hüjnye, ez azért durva tanulópénz! :sajna:
Tudom,mert időnként besodródok olyan helyekre-utálatos,meló- nem az én "stüluszom"átltal-'bassszzajtani' a j'usert.Át kell olvastatni a 'pógárral',hogy mit ír alá...és kb kétszer el kellene mondani hogy mit takar a szerződés,de igenis meg kell győződni arról amit vettél ott a pultnál még működőképes,és meg van minden tartozék(pl tápkábel telepítőlemez,vagy egészen extrém esetben nőként egy vibri helyett kaptál egy guminőt stb)
A Sulinetből is ezért szállt ki-ill.pontosabb legyek,igazán be sem szállt a cég,mert,az a hasonlatos 'átba-szócska',főleg a garanciális dolgok miatt-meg abbban volt ilyen kitétel hogy nem lehetett a packot felbontani-zsákbamacskaként


szer. okt. 13, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2010 15:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
"kedvezményes vásár"

Hát, ez alatt nemtom, mi "kedvezményes". Eredetileg valóban megfordult a fejemben, hogy kipróbálom a 10 havi kamatmentes áruhitelt, de a helyszínen közölték, hogy kell 3 havi számla, jövedelemigazolás, mittomén (amit nem értek, miért nem lehet feltenni a honlapra, ha már van...).
Miután az ilyesmiért sorba kellett volna állni, és úgy egyáltalán, felállni a monitor elöl, kifizettem kp-ban helyben, oszt jóvan. Kibontani ettől még ki lehetett volna, de eddig az Ex Dig sose vert át, az x64-es wifis móka meg úgyis csak akkor derül ki, ha az ember már a drivereknél tart (vagy előtte, ha alapos...).
Konklúzió: 180 rugeszt az ember ritkán (optimális esetben három évente) ad ki egy Dell notira, legközelebb majd máshol tapsolom el a pénzemet az Extreme Digital helyett. Bénáztak a specifikációnál, én szívtam pár órácskát, ők meg így jártak.

Ujjnyom-jelentés:
nos, a szálcsiszolt műanyagon nincs továbbra sem túl sok nyoma a kezeim munkájának, ellenben a fekete fényes részeken (monitor és vidéke) sokkal inkább retkelődik.


szer. okt. 13, 2010 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Idézet:
miután campus szerződésen belül van licencem win7-re. Más kérdés, hogy Extreme digital specifikációi szerint linux van rátelepítve - ellenben a dobozban freedos volt (+licence agreement rája), a winyón meg semmi.

A helyedben azzal a lendülettel ahogy aláíratták veled a papírt a laptoppal vágtam volna hátba a ki átadta- Ő meg téged viszont,de neki nem lett volna igaza,mert gondolom a kedvezményes vásár miatt mindenféle papírokat kértek tőled és egy paksamétát alá is kellett írnod.. és ezek szerint,meg sem nézted mit vettél 8)


csüt. okt. 07, 2010 23:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2010 15:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Hannibal: oprendszer nélkül vettem, miután campus szerződésen belül van licencem win7-re. Más kérdés, hogy Extreme digital specifikációi szerint linux van rátelepítve - ellenben a dobozban freedos volt (+licence agreement rája), a winyón meg semmi.

TargeT: köszi a linket! Intelnél már én is elkezdtem keresgélni, de addigra éjjel 2 körül járt az idő, szóval lefeküdtem szunyálni és másnap első lépésként újrapakoltam 64 bittel.
A picivel zsírosabb újlenyomat legegyszerűbb kezelési módja annak oldalirányú "elsimítása" 8) A rongy majd csak pár hónap múlva következik !-F


szer. okt. 06, 2010 23:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
:shock: :roll: Fentebb linkeltem drivereket. A tizenegynéhányban éppen a wifi nem volt benne, hogy miért, én se értem. :wink:
Most WinRAR-ral belenéztem a letöltött driver telepítőkbe, és amit néztem mindegyikben benne volt a 32 bites és 64 bites verzió is.
Futtatva a telepítő felismeri az op. rendszert, és a megfelelőt fogja felpakolni. A HP-nél ugyanígy van.

Most megnézetem az Intel Intel(R) WiFi Link 6200/6250/6300 drivert, és annál tényleg úgy van, ahogy mondod. Már a letöltési linknél is a 64 bitre hivatkoznak csak.

Az Intel oldalán azért csak akad valami. Intel® PRO/Wireless and WiFi Link Drivers

A picit zsírosabb ujjlenyomat azért a szálcsiszolt alumínium borításomon is meglátszik, de nedves kendővel könnyedén orvosolható.


hétf. okt. 04, 2010 18:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Elsőként inkább tegyük össze két kezünket és örüljünk, hogy végre kezd kihalni a 32 bit.

Másodszor: eredeti Win-nel vetted (van az alján matrica, hogy eredeti windows bla bla, meg telepítőkulcs)? Azért kérdezem ezt, mert neten rákeresve több helyen is OS nélkül árulják (najó, freedos) és ha nincs matrica az alján, akkor az azt jelenti, hogy a forgalmazó kóklányolt rá valamilyen illegal Win7-t.


hétf. okt. 04, 2010 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2010 15:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Pedig de, a wifi csak és kizárólag 64 bitr lett megírva. Direkt leírva nincs, azonban már a dell support oldalán gyanús lesz az embernek a dolog: http://support.dell.com/support/downloa ... id=&impid=
miszerint csak 64 bites Win7-re és Vistára van cucc. Videókártyát még össze lehetett barkácsolni külső helyről, de a wifit na azt nem. Három órát szenvedőztem vele, aztán reinstall.
A burkolatot még nem sikerült tele ujjnyomoznom, pedig dolgozok rajta. Az előző 6400-asomhoz képest persze könnyebben tapizódik, de annyira nem bosszantóan, mint amennyire lehetne.


hétf. okt. 04, 2010 16:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
:roll: Nem gondolnám, hogy csak 64 bites driverek lennének hozzá. Amiket én néztem, sőt jóelőre le is töltöttem a lényegeseket, azoknak a fájloknak rendre tartalmaznia kell a 64 és 32 bites Win7-hez való drivert is, és még a Vistát is említik a kompatibilitás alatt.
Dell Inspiron N5010 drivers

Egy ideig kacérkodtam én is a vétellel, de végleg lemondtam róla, amint megláttam, hogy a műanyag ház is milyen ujjlenyomatgyűjtő fényes.
A netes képeken még szimpatikusabbnak tűnt.


hétf. szept. 20, 2010 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2010 15:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Tegnap vettem. Eddig nem volt nagy öröm.
Ugyanis csak x64-es driverek vannak hozzá. Ezt valahogy nem találtam a hazai eladó által megadott specifikációk között. Csak amikor már fent vertyogott az x32-es Win7 és a dell support oldalán megadtam a service tag. Szóval úgy a mai nap során sikerült is összebarkácsolni a rendszert. Túráztatni még nem sikerült, hamarosan megírom az abbéli tapasztalatokat is :) .
Szóval csak óvatosan.
Pozitívum: a hazai szerviz az előző Dellemet is kiszolgálta szépen az elmúlt három évben.


csüt. szept. 16, 2010 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
:hm: Az igaz, hogy a karcolásoktól is védi a kijelzőt, meg hogy valamikor a PDA-ra is tettem, meg még a fényképező 2,5"-os kijelzőjére is, de megeszem a nemlétező kalapom, ha ez így jó lesz notebookon.
Egy ekkora képernyőn frankón feltenni por és levegőbuborék nélkül, az nagy tudomány.
Van itt egy tapasztalat. Valahogy én is hasonlóan gondolom az említett saját tapasztalatok alapján is.
Bár lehetnek kissé eltérő megoldások, típusok, minőségek.
Most úgy fest, hogy nekem semmi sem jó. :mrgreen:
Vagy nem veszek semmit, ami nem is olyan rossz megoldás, vagy megnézem valahol talán ki is van állítva, és barátkozom a tükröződéssel.


szer. aug. 11, 2010 12:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
...hát manapság egyetlen megoldás létezik:megveszed "fényeskijelzősen",aztán aztán ráhúzol egy anti-glare fóliát ami kint nem egy vészes összeg 2,5€,szemben az itthonival 2500HUF söt egyes elvetemült kereskedők a 7-8ezret is elkérik érte :(


szer. aug. 11, 2010 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Nem mondom én, hogy feltétlenül drágább a matt kijelző, csak már nem tudok mire gondolni, hogy miért és kizárólag ezt erőlteti minden gyártó. :evil:
Miért nincs alternatíva, miért nem bízza a vásárlóra egy picikét sem, hogy ő döntse el, hogy neki mi kell?
Vagy csak én volnék egyedül ilyen különc kivétel? :wink:

TV-ben sem vennék, nem is vettem fényeset, így a Samsung eleve kiesett már ezért, mert jobb kategóriáiban abból csak fényes van.
LCD TV-ben még árnyaltabb a helyzet, mert ott a fényes mellett legalább két "mattsági fokozat" is van, az olyan közepesnek nevezhető, és az egészen matt.

Az iPonnál is megjelent ezek tesztje, de csak egész belépő kategóriában. http://ipon.hu/elemzesek/dell_inspiron_ ... lepok/808/
Visszatérve előző mormogásaimra, egy idézet tőlük. Nem mintha nagyon alátámasztani kellene. :mrgreen:

"Picit haragszunk a 100 MBites vezetékes hálózati kártya miatt, 2010-ben ez továbbra is ciki. "

Na ugye.
Ők a kijelzőt nem kifogásolták, sőt. Ebben a kategóriában nyilván jó, meg a többi hasonló is ilyen.
Más készülékek tesztelőitől lehet olvasni hozzám hasonló fanyalgást, hogy hát igen ez is fényes, és még mindig csak 1366x768.
Ebből következik, hogy a gyártók nem nekem és a tesztelőknek akarnak eladni, hanem vagy tudják, hogy a többség nem ilyen, vagy eszi nem eszi alapon rákényszerülnek a vételre.
Utána meg lehet büszkélkedni, hogy milyen sokat eladtunk. Persze, ha olcsóban nem kap más kivitelt, és valamit meg venni akar, a kör bezárult.

Ezzel együtt nem rossz ez semmilyen változatban, egy jobb netbook lassan drágább, és sehol nincs mellette tudásban. Igaz a felhasználási cél is más, ha apró gépet kell hordozni, mint ezt a 2,7 kg körüli nagyobb darabot.


hétf. aug. 09, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Idézet:
Vagy egy matt kijelző annyival drágább lenne, mert mindenki nagy tételben fényeset rendel? Akkor adják 10-20 ezerrel drágábban, vagy nem tudom, mi a különbözet, és derüljön ki, hogy így veszik-e.

Mért kéne hogy drágább legyen?Az LCD-TV nagyobbak 90%-ban matt kivitelűek.
Mert hogy a kicsi jobb?Itt van mindjárt egy agyament ellenpélda a Ben Nanote,az is fényes.
Idézet:
...It looks like a toy laptop, but it isn't. It's fully functional. And best of all, it was only $99. I decided I had to have one.


hétf. aug. 09, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
nacorvus írta:
Né'má' az igényényes huncutját! :D
...
Olyan,hogy olcsó sok rammal,relatíve jófebontású videokártya-kijelző,van olyan:..de azt nem a 120e Huf kategóriában kell nézegetni.

Linkeltem a Latitude E6410-et, az is 400 körül kóstál. Két emilyen kitelik belőle, de valahogy mégsem kétszer jobb, több.

Igényesség. Persze, van ilyen is. Lehet, hogy nem túl sok ilyen van, mert az összes laptopgyártó ezek szerint jól megél abból hogy már egy jó ideje, és még ki tudja meddig ezt a fényes szutykot tukmálja ránk, gyakorlatilag megkerülhetetlenül.
Nézd már végig mondjuk ezen a videón, a végefelé, hogy micsoda remek tükröt is vásárolnál egyúttal. :P
Ráadásul ebben a manapság már viszonylag alacsony felbontásban.
Lassan egy jobb és új netbook is 1366x768-on jön ki 11,6" mellett. Akkor 15,6"-ig az összes méretkategóriában miért is csak ez van szinte kizárólag? :roll: ]:-<


Nem volna nekem ezzel bajom, ha nem szinte kizárólag ez lenne a konzumer kategória környékén. És pont a Dell, akinél egyes típusokra szokott lenni konfiguráló is. Nemcsak procira, RAM-ra egyebekre, de néha még kijelzőre is. Nagyobb felbontás, és igen, matt kijelző.
Értem én, hogy össze kellett hozni egy tömegtermékszerűt, ami mellesleg tényleg nem rossz, és biztosan jól használható. Nem kell op. rendszer se, meg itt lecsíptek picit, ott lecsíptek, amit említettem még a kijelző mellett.

Miért nincs egyetlen gyártó, hogy felvállalná, hogy kihoznak terméket párhuzamosan fényesben is, és mattban is. Döntsön a piac, az ismert előnyök és hátrányok mentén.
Vagy egy matt kijelző annyival drágább lenne, mert mindenki nagy tételben fényeset rendel? Akkor adják 10-20 ezerrel drágábban, vagy nem tudom, mi a különbözet, és derüljön ki, hogy így veszik-e.
Ha csat 5 %-ban adnak el mattot, akkor annyi, de eladtak, és lehet hogy a kettő együtt több darabszám mégis.


hétf. aug. 09, 2010 8:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2010 10:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Dante28... ha tetszik a laptop, érdemes szerintem belefektetni.
Ha több igényre van szükséged, többet kell kipengess, de szerintem ha nem játszani akarsz rajta, akkor ez nagyon is meg fog felelni.


szomb. aug. 07, 2010 9:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Né'má' az igényényes huncutját! :D
Idézet:
A 3 GB RAM is elég volna, meg a 2 slotjában végül is cserélhető, de szintén elegánsabb lett volna 2 x 2 GB, hogy a dual channel érvényesülni tudjon. Függetlenül, hogy érezhető-e vagy sem.

Már majdnem rohannék is a boltba, nekem külön jó a numerikus pad, csak az a nyüves csillogó fényes kijelző ne volna. :hm: Mattra pályáznék.
Meg a függőleges felbontás lehetne több. De ez a kategória rendre ilyen.

...akkor már desktopban kell godolkozni.
Olyan,hogy olcsó sok rammal,relatíve jófebontású videokártya-kijelző,van olyan:..de azt nem a 120e Huf kategóriában kell nézegetni.
Hoztak két Vaio-t az egyik 6GB ram (fényes kijelzős 20''!),a másik 4Gb és matt kijelző:420e ill 380e Huf! 2TB vinyó ill 1TB vinyó..ennyi pénzért már igenjó desktopot össze lehet ácsolni!-Igaz azt nehezebb az embernek a hónaalácsapni,bár ez sem sokkal kisebb,csak lapos :twisted:


szomb. aug. 07, 2010 0:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Kötözködni lehet nyugodtan. :wink:
Részemről a negatívumok inkább arra irányultak, hogy lehetne ezekben a vonatkozásokban is jobb.
A gigabites LAN valóban nem létszükséglet, csak egyik lassan 10 éves PC-s alaplapomon is ilyen volt már.
Na persze a router meg úgyis 100 Mbites. :P :lol: De mégis, gigabit az gigabit. A lehetőség benne van.

Kötözködni persze én is tudok. :D Ha megelégszünk 2,26 GHz-es procival és magyar billenytyűzettel, akkor ugyanennyiért vagy akár olcsóbban még Romániába se kell menni. :wink: A 2,4 GHz többlete nem nagyon számít szerintem.
A 3 GB RAM is elég volna, meg a 2 slotjában végül is cserélhető, de szintén elegánsabb lett volna 2 x 2 GB, hogy a dual channel érvényesülni tudjon. Függetlenül, hogy érezhető-e vagy sem.

Már majdnem rohannék is a boltba, nekem külön jó a numerikus pad, csak az a nyüves csillogó fényes kijelző ne volna. :hm: Mattra pályáznék.
Meg a függőleges felbontás lehetne több. De ez a kategória rendre ilyen. :cry:
Mondjuk legyen 1440x900 vagy efölött. Inkább ráfizetnék akár + 20 - 30 - 50 ezret, de ezeknél nemigen lehet még konfigurálni sem, ha jól sejtem. :roll:

Ezzel együtt ennyi pénzért, és a többihez képest nem rossz, sőt jó vétel. Az op. rendszert kell magunknak megoldani, de ez se olyan gáz. :wink:


pén. aug. 06, 2010 11:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2010 10:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Ha már a kötözködés határán vagyunk, akkor olyan gépet venni amelyben gigabites lan van, eSata, usb 3.0, játékra való vga, akkor már a pénztárcánk nem bírja.

Ez a noti nagyon is megfelel az elvárásoknak, ez egy nagyon jó minőség, és aki általános felhasználásra szánja az nem bánja meg.

Amúgy is, egyelőre hol használom ki a gigabit adta lehetőségeket? Magyarországon az átlagfelhasználó letöltési rátája 11,59 mbps (2010.08.06 - speedtest.net):
1 South Korea 31.68 Mb/s
2 Latvia 24.43 Mb/s
3 Republic of Moldova 22.79 Mb/s
4 Lithuania 21.61 Mb/s
5 Netherlands 21.39 Mb/s
6 Romania 20.53 Mb/s
7 Aland Islands 18.27 Mb/s
8 Sweden 17.72 Mb/s
9 Japan 17.35 Mb/s
10 Bulgaria 16.31 Mb/s
11 Switzerland 15.81 Mb/s
12 Germany 14.79 Mb/s
13 Portugal 14.72 Mb/s
14 Kyrgyzstan 14.14 Mb/s
15 Iceland 13.81 Mb/s
16 Denmark 13.28 Mb/s
17 Belgium 12.69 Mb/s
18 Andorra 12.18 Mb/s
19 France 11.72 Mb/s
20 Hungary 11.59 Mb/s

Ez az arány a gigabittől igen is messze áll, és nem is fog bekövetkezni egyhamar. Amúgy a noti tartalmaz n-es wifit.

Úgy vettem észre, belföldön nagyon drága ez a noti, ha vannak ismerőseitek pl. Kolozsváron, kérjetek segítséget, ilyet tudnak ajánlani:
Inspiron N5010,Intel® CoreTM i5-450M(2.4GHz), 15.6in High Definition (1366X768) WLED, Integrated 1.3 Mega Pixel Camera, Memorie: 4096MB (2x2048) 1333MHz DDR3, HDD 640GB (5400RPM), ODD 8X DVD+/-RW, Baterie 6-cell 48W/HR LI-ION, Bluetooth 365, Wireless 1501 (802.11g/n), Graphics : 1GB ATI Mobility Radeon HD 5470, 2y Carry in Service, Mars Black

A hitelesítő link: http://www.emag.ro/notebook_laptop/note ... -271771960

Az ára meg 219.300 ft.

Mindenképp megéri elgondolkodni rajta, és igenis ez egy jó notebook.

Mi lesz a hátránya? Nem lesz magyar billentyűzet.

Szerintem ez a noti nagyon jó választás, néztem külföldi oldalakat, de ott sem tűnnek lényegesen olcsóbbnak.

Mindenki döntse el magának.

Akinek többre engedi a pénztárcája, az már vehet 280ért egy Sony Vaio-t, amiben majdnem minden benne van.


pén. aug. 06, 2010 11:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Ha már Dell Latitude E6410 kicsit messze esik az átlagember pénztárcájától, ez az Inspiron N5010 nem is vóna ollyan rossz.
Csak az a nyüves csillogó fényes képernyő, és az alacsony1366x768 felbontás. Legalább vertikumban lenne több pixel.
De ez mind ilyen ebben a kategóriában az összes létező gyártónál. :evil: :roll:
No meg persze csak 3 GB RAM, és talán picit nehéz. No nem is egy netbook kategória.
És nincs gigabites LAN sem.

De mondja már meg valaki, hogy az előző és e között mi a különbség a cikkszámon és leginkább az áron kívül? :roll:
Az adatlap szerint semmi.
---
Aszerint és itt semmi, de közben rájöttem a megoldásra véletlenül.
Az olcsóbbik 512 MB-os VGA RAM-mal van, a drágábbik meg 1 GB-ossal.


kedd aug. 03, 2010 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Dell Inspiron n5010
Idézet:
Egész jó kis gép lehet.Az ára is elfogadható:

:huha: Tessék? Végig is olvastad a linkeket amit beollóztál?
Idézet:
ATI Radeon HD4250 • DOS • 1 év általános (jogszabály szerint) + 2 év (gyártó által biztosított szervizgarancia)

Nálunk ilyen az Inteles kiszerelésben volt w7-el (angol) :roll: -'osztmán nincs is' az, közelített a 180-hoz..de,lehet hogy még felette is volt,haklis a diverekre-legalábbis az Inteles alaplap.
Elképzelhető hogy egy free op-al álmaid gépét veszed meg,de akkor 4 GB rammal vedd,és a 320-s vinyóval.. ennyi pénzért-pl win xp-t arra a gépre nem fogsz tudni barkácsolni ez már most borítékolom.


kedd aug. 03, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 02, 2010 13:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Dell Inspiron n5010
Sziasztok!
Most szeretnék egy új laptopot venni,kinéztem az új Inspiron n5010-et
Itt egy link róla:
http://www.laptopkalauz.hu/hirek/piacon_az_uj_dell_inspiron_sorozat_775.htm
Mit gondoltok róla?
Egész jó kis gép lehet.Az ára is elfogadható:
http://www.laptopszalon.hu/gyorskereses/inspiron%20m5010/1/

Valakinek valami tapasztalata van?
Köszi!


hétf. aug. 02, 2010 13:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség