Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 4:31



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Mi a baj a laptopommal? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Igen köszönöm a segítséget.


csüt. máj. 05, 2022 16:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Erre gondolsz.?
https://www.thewindowsclub.com/rebuild-bcd-windows-10
Mindig az újabb oprendszer alól kell a helyreállítást intézni.


hétf. ápr. 25, 2022 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
HP laptop: C:\W10, D:\W8.1. Minden rendben működött reggel a W8.1 nem tud indulni.
Végig megyek az összes felkínált lehetőségen de semmi eredmény, ugyanaz a hiba indításkor, csak a W10 működik.
Telepítő CD számítógép javítása a Windows nem tudja megjavítani üzenet.
Mit lehetne még tenni az újratelepítésen kívül?
HDD hibátlan a D:\ -n a Windows nem talált hibát mégsem tud elindulni.

(Van valamilyen parancssor: X:... de fogalmam sincs a továbbiakról, ezért ezt kihagytam.)


vas. ápr. 24, 2022 9:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Neo20 írta:
Sokba van egy ilyen szervizelés? Gondolom szervizenként eltér.

Már egy hete írtam róla. Sokba kerül, az biztos.

Ha tényleg az a baj, amiről Tron írt, azt nem sokan fogják elvállalni.
Több okból: nem tudja megtalálni a hibát. Ha mégis megtalálná a forrasztási hibát, nem egyszerű javítani (speciális forrasztóállomás, szakértelem,, stb). Ilyenkor szokták mondani: alaplap csere. Abban nincs rizikó. A javításban van (nem biztos végeredmény, sok eltöltött idő, garancia vállalási kötelezettség).

Nem irigyellek. Jó szervizt kell találni, jó csillag állásnál. És akkor sem lesz olcsó.


hétf. jún. 30, 2014 18:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Sokba van egy ilyen szervizelés? Gondolom szervizenként eltér.


hétf. jún. 30, 2014 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Egyre több pontot kap nálam az elengedett BGA forrasztás ...


hétf. jún. 30, 2014 7:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Na rátettem egy crt monitort. Bejött a kezdőkép, ahol a jelszót kell megadni. Viszont eléggé szivárvány csíkosan.
Aztán ki/be kapcs és a billentyűzet részlegesen működött, a kijelzőn megjelent hibátlanul a kezdőkép. Billentyűzetet helyreraktam. Hátha ki volt csusszanva de megint sötét lett a kijelző. Kalandos...


vas. jún. 29, 2014 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Én kipróbálnálm egy külső monitorral is, mert lehet a kijelző panel is hibás.


pén. jún. 27, 2014 9:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Hát kipucoltam rendesen. Megnéztem minden csatlakozót de semmi. Arról nincs infótok, hogy a szerviz ilyenkor hogy diagnosztizál? Hátha be tudom szerezni :D. Pl progi vagy műszerek..


pén. jún. 27, 2014 8:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Szerintem már mind1, mit takarított. Megfőtt a VGA.


csüt. jún. 26, 2014 9:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Neo20 írta:
... Kitakarítottam mindent...

Talán túlságosan. Nincs a helyén egy csatlakozó. Kezdd előröl. Eddig nem kért jelszót? Vagy csak nem látod, mit írnál?

Ha van elég dohányod, máris jöhet a szerviz. De ott tízezrekben mérik a javítást. Azt mondanak, amit akarnak, te meg elhiszed.


kedd jún. 24, 2014 14:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
A lentiekhez szólva:

Kitakarítottam mindent. A BIOS betöltésekor jelszót kér a gép. Miután beírtam (enter után egyből be lehet írni, kijelző nélkül is).Tölt ezerrel. Elméletben feláll a rendszer. Csak kép nincsen. Attól tartok szervizelés lesz belőle :(


kedd jún. 24, 2014 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Neo20 írta:
... Kitakarítottam de utana se lett jobb...

Mit takarítottál ki? A ventilátort, a belső részeket? Lehet, hogy túlmelegedés lesz.
De: a RAM-ot is ki kellene venni, az érintkezőket radírral, alkohollal megpucolni. Visszadugásnál többször megmozgatni.


hétf. jún. 23, 2014 20:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Sziasztok!

4 éve vettem egy HP Probook 4525s laptopot. Az utóbbi időben rendre leállt a vga drivere és újraindult. Egyszerű netezés közben is. Tegnap viszont olyat csinált, hogy pepitában pici négyzetekre omlott össze a kép és újraindítás után meg egyáltalán nem volt kép. Kitakarítottam de utana se lett jobb. Szerintetek mi lehet a baj?

A segítséget előre is köszi!

Üdv:

Neo


hétf. jún. 23, 2014 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Üdv... :rulez:

:potyog: A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget, ami tegnap fogadott a gép bekapcsolásakor.
Így jelenik meg az asztal is és minden program vagy Web oldal a gépem képernyőjén.
Tudna valaki segíteni benne, hogy mi okozhatja... ?
Hardver vagy Softver ?
VÍRUS-ra gondolok, de tanácstalan vagyok. :hm:

Már keresgéltem és a GooGleet-is használtam, de semmi érdemlegeset nem találtam.
Szétszedtem a gépet is, mert azt hittem, hogy mint amit találtam hasonló jellegű probléma leírás esetén, hogy az LCD monitor szalag kábele lehet megtörve...
Hát nem hiszem, mert még csak nem is mozog a képernyő nyitása vagy a csukásakor és nem is szalag kábeles, legalább is ott nincs szalag kábel, ahol a zsanél szerkezet van...
A képernyő beállításoknál viszont észre vettem furcsa dolgot, amit eddig én nem láttam és nem is így működött és most olyan, mintha hiába állítom át a képernyő méretezést, az amint kilépek a képernyő tulajdonságaiból, az vissza állítódik, mintha nem tudja vagy nem akarja valami miatt végre hajtani a parancsot...
A Vezérlőpult-Megjelenítés-Speciális résznél a "Monitor" fülön a "Típusnál" két x van az "Alapértelmezett Monitor" és egyszer az "Általános Televízió"
És egy "Digitális képernyő" a legördülő kis ablak részben, de ennél nem emlékszem, hogy itt lett volna ilyen...

Pár napja vagy 44 Windows Frissítés is le jött.
De az kb.2-3 nappal ezelőtt volt...

Most még valamit észre vettem, hogy ha az egér kurzort föl-le vagy oldal irányba elmozdítom egészen, akkor a megnyitott ablak tartalom együtt el meggyen oldal irányba, mintha az asztal úgy működne, mint mikor egy csuszkával a nem látott részeket szoktuk elmozdítani a kijelző képernyőjén...
Arra gondolok, hogy valami Vírus lenne az ?

Képet sem bírtam készíteni csak fényképezőgéppel, mert a kijelzett, azaz látott felületen olyan, mintha egy kisebb ablakban lenne össze nyomva az asztal, azaz a képernyő.
A jobb oldalon pedig ez a 6,5cm széles élettelen elmosodott felület van folyamatosan látható, mikor az egeret, azaz a kurzort jobbra el akarom vinni , akkor egy kb.1cm sűrű fekete függőleges csík jelenik meg egy vonalban, de mindig ott, ahol éppen az egér kurzor van...
Az egész felület, olyan, mint a kép a képben csak nálam össze van menve a felület, mint ahogy a képen is láthatjátok, valamint a tálcával azonos méretű kék 1,5 cm magas üres kék csík van állandóan szintén fent, ha az egér kurzort leviszem, akkor feljön a tálca és az ott elhelyezett gyors indító gombok...
Olyan, mintha szét lenne húzva a tálca felfelé duplán, de ez még sem az, mert ez fent marad üresen és nincsenek benne a gyors indításos ikonok...
Még annyit kiegészítésnek, hogy mikor az egér kurzort a szélek felé elviszem, akkor az egész képernyő elmozdul, mintha egy nagy képernyő lenne egy kis ablakban és a nem látott rész csak ekkor jeleníthető meg.
Úgy működik most a képernyő, mint mikor egy Web oldalt nézünk és oldal, fel le irányba elmozdul automatikusan az egész képernyő és csak így válik láthatóvá a jobb szélen opálossá vált és kitakart rész is…
Avast, SpyBot és a Malware sem talált semmit.
Indítás (Boot) pillanatától észlelni, hogy a képernyőn eddig a szokott pozíciótól eltérő helyen, azaz el van jobbról balra tolódva az egész képernyő…
Hát, nem jut más eszembe, van értelme újra tennem még az OP-t ?
Vagy felejtős a dolog, mert nem Vírus okozza, hanem Hardveres a gond ?
Videó vagy Alaplap… ?
Még annyit vettem észre, hogy nem melegszik a gép, mint eddig, mert már több mint egy éve azzal küszködtem, szét is szedtem, mert azt hittem, hogy tele van porral, annak ellenére, hogy sűrített levegő sprayel ki szoktam a szellőző réseit fújkálni, de meglepetésemre semmi szösz nem volt benne.
A por ami meg rá volt rakodva a ventilátor lapátira, az meg minimális volt.
Szóval annak okára sem jöttem rá.
Vettem bele egy másik ventillátort, igaz újat nem kaptam hozzá, így egy használtat vettem bele, amitől szintén nem lett jobb.
De most, hogy nem melegszik, arra gondolok, hogy nem-e a VGA okozta a melegedést és nem-e az ment tönkre, mert a képernyő beállításoknál a képernyő átméretezésekkor semmi változás sem történik…
Van még pár ottani fura dolog, amire nem így emlékszem, hogy előtte még működtek, de erről részleteiben nem bírok beszámolni, mert, nem minden nap lép az ember be a megjelenítés részbe, hogy azt vizslassam áldott nap…
Még amit megnéztem, a Biztonsági beállításokban a tűzfalnál és a programok összetevői között is szerepelt 2-3 olyan dolog, amiket én biztos nem telepítettem a gépemre.
Ilyen volt pl. „Bonjour” elnevezésű valami, amit most kitöröltem, de semmi változás… :(
Már nagyon idegesít a dolog, kérem segítsetek megoldani, mert magamhoz nyúlok vagy valakihez… !:(
Miért van az, hogy majd minden év azonos időszakában történnek ilyes dolgok velem, mikor november és december és jön az ünnepek előtt és alatt közben… ?:S

Ezt is á nágy vezír vágy á bándájá okozzá, hogy költsd á pénzt párászt… ?:S
Hogy még jobbán teljesítsen ákkor… :(

Így rohadt rossz használni a gépet, hogy a képernyő egy részét csak akkor látom, ha a kurzort ki visszem egészen oldalra és érdekes, hogy automatikusan becsúsztatja a képernyő azon részét, amit nem látni a ki takart opálos csíkozású 6,5cm-es kitakarás mögül.
A segítőkész emberek segítségét előre is meg köszönöm... :rulez:

Üdv... "HókuszPók"


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


hétf. nov. 25, 2013 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
:D
Azért annyi segítség van, hogy nvidia driverek nem szoktak települni ha nem találnak megfelelő hardvert.


hétf. okt. 28, 2013 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Nem állítottam,hogy nem kapható.
Mindössze benéztem a gyártó oldalára és azonnal 4 féle VGA procit listázott. És ennek csak a fele volt nVidia ...
És sajna tapasztaltam olyat is, hogy a júzer iszonyat lelkesen telepítette már vagy 4-5. alkalommal újra a gépét, mire hívott, hogy segítsek.
Kérem a driverCD-ket, ad valamit. Újból kérem, egyúttal jelzem, hogy amiket adott, nem ahhoz a géphez valók.
Jaaaaa


vas. okt. 27, 2013 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4769
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Szerintem nem ez lesz a probléma, kapható (volt) GT420M-el is.


pén. okt. 25, 2013 6:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
ATI Mobility Radeon HD 5470-ami egy igen elfogadható kártya a mai világban is..
Idézet:
Mobility HD 5470 also supports Eyefinity to connect up to 4 monitors to the graphics chip. Of course, this depends on how many monitor outputs the laptop vendor adds to the laptop (and how they are wired). Most laptops will support three screens simultaneously (internal and two external)
...szemben a GI-Joe-val!
Ha,megerőszakolod az nvidis driverrel akkor ne csodálkozz,hogy zokon veszi... :wink:


csüt. okt. 24, 2013 18:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Hülye kérdésem lehet?

MIBŐL gondolod, hogy a gépedben egy GT420 van?


szer. okt. 23, 2013 12:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Sziasztok,

Adott egy Acer 5742ZG típusú noti, valami probléma lehet a videokártyájával (GeForce GT420M). Ha feltelepítem rá az nVidia driverét, akár a legfrissebbet, akár egy régebbit, a gép indulásnál (Üdvözöljük képernyő után) vagy kékhalál, vagy újraindul. Windows7 x64 van a gépen, ha csökkentett módban törlöm a videokártyát az eszközkezelőből, akkor elindul, csak gagyi felbontáson...

Szerintetek mi lehet a baja?
A segítséget előre is köszönöm!


kedd okt. 22, 2013 18:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Vagy túlmelegszik (ki kell pucoválni a aszell járatokat), ezt pl aida64-el tudod ellenőrizni.
Vagy szoftveresen akad valami driver, és kékhalál helyett újraindul.
Ez utóbbit oprendszertől függően itt-ott lehet állítani, naplózást megtekinteni.
De hát oprendszert meg nem írtál...


hétf. máj. 23, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2011 12:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Mi a baj a laptopommal?
Sziasztok!van egy kis gondom az én kis toshiba satellite l-500-asommal....!Mikor elkezdek vele játszani(nem túl nagy gépigényű játékkal nevezetesen:german truck simulator)akkor pár perc mulva gondol egyet és kikapcsol....nem vagyok egy pc.guru,mondhatni a tudásom kiapad a gép ki-be kapcsolásával,tehát a esetleg valaki reagálna,akkor kérem a fogalmazásnál ezt figyelembe venni....! :D válaszotokat elöre is köszönöm!


hétf. máj. 23, 2011 13:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 24, 2005 9:52
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Romania
Hozzászólás Mi a baj a laptopommal?
Sziasztok!

Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy miert nem indul el a laptopom.
A helyzet a kovetkezo:
- az aksit kivettem es csak halozati aramrol probalom inditani
- megnyomom a gombot es egni kezd a bekapcsolo gomb ledje es hallom hogy elindul a cooler
- a problema most kezdodik, nincs kep, nem reagal semmire es a hard jelzo-ledje sem villog
- ebbe az allapotba marad amig meg nem unom es kikapcsolom
- kiszedtem a ramokat es a hardot is de nelkuluk is ugyanigy mukodik

Amugy ez egy Dell inspiron 1525. Ha barmi otletetek van irjatok!

Koszi!!!


csüt. aug. 12, 2010 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség