Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 5:03



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Konvertálási hiba? Help plíz! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás CD-ROM
Kezdetben volt egy 40X-es BTC-m. Aztán 48X-osra váltottam. A 40X-es, ha a grab gyorsabb volt, mint 8X-os - a wav hibásan került a merevlemezre. Nyafogás, nyik-és nyakk! Ha meg közvetlenül wav/mp3 kódolást használtam, akkor az mp3 számok pattogtak.
1. Valószínűleg a CD-ROM-od alkalmatlan erre a feladatra.
2. Túl gyorsan grebberelsz! Lassabban szedd le a wav-ot.
3. Két fázisban készítsd el az mp3 fájlokat.
a; grab
b; tömörítés
Windows probléma - frissen telepített operációs rendszer esetében is fennáll a probléma?
A zenei nyersanyag minősége (jobb vagy rosszabb hordozóréteggel készített audio CD?
Czakó József - Jászszentandrás


hétf. feb. 20, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Szerintem CD-olvasó probléma lesz.Próbáld ki másik CD-olvasóval!!!

Ferry


csüt. jan. 05, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 17:56
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Új fejlemények:

- már több programmal kipróbáltam, bár az eredmény más-más, de egyik sem igazán jó
- ahogy én láttam, a DMA be van kapcsolva
- már a wma is recseg néha, úgyhogy lehet inkább az olvasással van probléma

Az nem segítene elvileg a gondon, ha lassabban olvasni ki a progi a cd-t, és akkor talán jobban menne? Mert most optimálisra van állítva, de lehet néha túl gyorsan akar olvasni...


kedd máj. 17, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Szia!

Én az Audiograbber nevü programot használom, tud wav-ba, de egyből mp3-ba is kódolni. Minden kiválasztott track-nél a garbb-elés után ellenőriz, és ki is írja, hogy sikerült-e, vagy esetleg van-e olvasási hiba.
Tapasztalataim szerint némelyik írásvédett lemezeknél szokott ugyanilyen "pattogós" hiba jelentkezni.

Egy próbát sztem megér... :wink:

http://www.origo.hu/szoftverbazis/letol ... %20(magyar)&letoltes=multimedia+audio+agfree18.exe

Obelix


hétf. ápr. 25, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
danii írta:
...Viszont teljesen belelkesedtem, hogy lehet a DMA a baj, viszont megnéztem hol kéne beállítani (eszerint az Eszközkezelőben, a meghajtó tuljadonságainál kéne lennie), de ott nem találtam semmit, ami a DMA-val lenne kapcsolatos. XP alatt máshogy nézne ki a dolog? Vagy máshol kell beállítani?


Az IDE ATA/ATAPI controllers alatti IDE csatornáknál keresd. Előfordulhat, hogy a "Te érdekedben" pár olvasási hiba után a windows már letiltotta a DMA beállíthatóságát, de arra is van megoldás.


vas. ápr. 24, 2005 18:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
danii írta:
Már én is úgy gondolom, hogy 192 alá nem fogok menni.

Viszont teljesen belelkesedtem, hogy lehet a DMA a baj, viszont megnéztem hol kéne beállítani (eszerint az Eszközkezelőben, a meghajtó tuljadonságainál kéne lennie), de ott nem találtam semmit, ami a DMA-val lenne kapcsolatos. XP alatt máshogy nézne ki a dolog? Vagy máshol kell beállítani?

Szerintem szedd két részre a problémát. Először grabbeld le egy az egyben wav-ba az anyagot, aztán tömörítsd. A második szakaszban, ha normális progit használsz, szinte kizárt, hogy hiba legyen, de előfordulhat. Ha visszahallgatva már a tömörítetlen wav is pattog, akkor vagy karcos a CD, vagy a CD-ről olvasással vannak gondok.
Mellesleg én csak karcos CD-nél találkoztam ilyennel, de ilyenkor a hiba szinte javíthatatlan.


vas. ápr. 24, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 17:56
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Már én is úgy gondolom, hogy 192 alá nem fogok menni.

Viszont teljesen belelkesedtem, hogy lehet a DMA a baj, viszont megnéztem hol kéne beállítani (eszerint az Eszközkezelőben, a meghajtó tuljadonságainál kéne lennie), de ott nem találtam semmit, ami a DMA-val lenne kapcsolatos. XP alatt máshogy nézne ki a dolog? Vagy máshol kell beállítani?


vas. ápr. 24, 2005 16:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A grabbelés korai időszakában voltak ilyen problémák leginkább. Nézd meg, hogy a DMA mód be van-e kapcsolva a CD-ROM tulajdonságainál. Ha nincs, akkor ez okozhatja a problémát. (Privát vélemény: 192 kbps alatt ne tömöríts MP3-ba.)


pén. ápr. 22, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 17:56
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Na, megnéztem ezzel a progival, amit ajánlottál. Leszedtem hozzá a Lame 3.96-ot. Beállítottam amiket mondtál (magas hibajavítás, C2, jó minőség, 192-es bitráta stb).

Valamennyivel tényleg jobb, mint az Easy CDDA, de egyes számoknál még így is "kattan" néha, mintha bakelit lemez lenne vagy nemtom.
Pedig a cd original, a meghajtó egy hónapos, a cd nem karcos (legalábbis nem látszik).

Nem lehet, hogy valamit a beállításoknál kéne nézni?
Annyi mindent be lehet állítanji, amik közül sok nekem nem mond semmit. Vagy így már mennie kéne?

Köszi.


pén. ápr. 22, 2005 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Konvertálási hiba? Help plíz!
danii írta:
Sziasztok!

Azért fordulok a fórum nyilvánosságához, mert akadt némi problémám mp3-kkal kapcsolatban.

Arról van szó, hogy audio cd-ket szeretnék mp3 formátumban felrakni a gépemre. Viszont egyes számoknál/albumoknál az mp3 lejátszásakor "akadozik" a hang, azaz apró akadások vannak benne. Nem tudom mitől lehet.

- Az mp3-ak többsége jól megy.
- amik rosszul, azoknál az audio cd-n nem lehet torzulást hallani
- Windows XP-m van
- originál audio cd-knél is előfordul
- Easy CD-DA Extractor 8.-cal próbálom, mert úgy hallottam, ez elég jó proginak számít
- 128, 160 vagy 192 kbps-sel csinálom (számtól függően :), úgyhogy nem emiatt rossz a minőség

Na most:
- lehet hogy beállításoknál van valami gond?
- az a gond, hogy 30 napos trial verziójú Easy programot használok (bár a számok többségét jól megcsinálja...), vagy úgy általában sem jó annyira ez a program, mint amilyennek hallottam?


Remélem valaki már találkozott hasonló proglémákkal, és esetleg tud segíteni.

Mivel az MP3-ak többségénél jól megy, illetve a hiba az audio CD-knél is előfordul, nem az MP3 lejátszással van a gond.
  1. Ajánlanám figyelmedbe az Exact Audio Copy nevű CD-rippelő programot. Ámbár egy ideje nincs új verziója, de ingyenes, tud magyarul is, és megfelelő beállításokkal (Lame MP3 kóder 192 kbps [az alá nem érdemes menni] állandó bitráta, biztonságos mód C2-es hibafelismeréssel, magas hibajavítási minőséggel) nagyon korrekt eredményeket ad.
  2. Ha régi CD-ROM meghajtód van az is gondot okozhat. Használj cd-meghajtó tisztító CD-t, illetve óvatosan tisztítsd meg a meghajtót.
  3. Hibát okozhat a karcos CD lemez is. Ha nincs megfelelően beállítva a CD-ripper program, a CD-ripper program átsiklik a problémás részeknél.


vas. ápr. 10, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 17:56
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Konvertálási hiba? Help plíz!
Sziasztok!

Azért fordulok a fórum nyilvánosságához, mert akadt némi problémám mp3-kkal kapcsolatban.

Arról van szó, hogy audio cd-ket szeretnék mp3 formátumban felrakni a gépemre. Viszont egyes számoknál/albumoknál az mp3 lejátszásakor "akadozik" a hang, azaz apró akadások vannak benne. Nem tudom mitől lehet.

- Az mp3-ak többsége jól megy.
- amik rosszul, azoknál az audio cd-n nem lehet torzulást hallani
- Windows XP-m van
- originál audio cd-knél is előfordul
- Easy CD-DA Extractor 8.-cal próbálom, mert úgy hallottam, ez elég jó proginak számít
- 128, 160 vagy 192 kbps-sel csinálom (számtól függően :), úgyhogy nem emiatt rossz a minőség

Na most:
- lehet hogy beállításoknál van valami gond?
- az a gond, hogy 30 napos trial verziójú Easy programot használok (bár a számok többségét jól megcsinálja...), vagy úgy általában sem jó annyira ez a program, mint amilyennek hallottam?


Remélem valaki már találkozott hasonló proglémákkal, és esetleg tud segíteni.
Előre is köszönöm.


vas. ápr. 10, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség