Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:19



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Zeneszerkesztés! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2010 19:31
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Zeneszerkesztés!
Hellósztok

Én elektronikus zeneszerzéshez a Propellerhead Reason 3-4-5-öt ajánlom (zenét lehet vele csinálni, rengeteg elég jó hangszer van benne). Az 5.-ben már van beépített dobgép szimuláció, ami a HipHop-osoknak hasznos :), továbbá a Sony Acid Pro is jó ilyesmire, bár oda már kell valami sample. Rockzeneszerzéshez pedig a Guitar Pro-t ajánlom (3-5-ig, a 6-os nagyon nem jön be). Felvételhez és utómunkálatokhoz pedig az Adobe Audition 1.5-2-3, vagy a Sony Sound Forge 7-8-9. Ezeket lehet keverni.

Itt egy példa az egyik művemre:

http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_k ... t_se_kelet

Moderálva: Hannibal.


csüt. dec. 16, 2010 19:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 30, 2008 11:26
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Mátraverebély
Hozzászólás 
pr3dat0r írta:
Ez nem igaz, mivel én sok Dj-s progit kipróbáltam már (tényleg SOKAT) és nem csak a Traktorban lehet állítani.Sőt én a Traktor Dj-t, igen gyenge programnak találtam... :? Nekem ami bejött az Atomix Virtual Dj-je. Én is külső keverőt használok + laptop és be lehet állítani, hogy 1 hangkártya esetén, (pl sima sztereo) a bal oldal legyen az 1. lejátszó a jobb oldal pedig a 2. lejátszó. Ezt egy jack-RCA kábellel tökéletesen be lehet kötni 2xmono-ra (megjegyzem nekem is így van beállítva). Természetesen több beállítási lehetőség is van (hangkártya típusra lebontva: sztereo, 4ch, 5.1, dual, stb...). A virtualban még az a plusz, hogy eléggé bő az effect-tárja (flanger, loop, TK filter, stb...) és a skin-tárja és minden skinnel más-más funkciók használhatóak. Egy próbát mindenképpen megér (én csak pozitívan tudok nyilatkozni a progiról), persze bonyolúltabb mint a traktor, de sokkal jobb :idea: :wink:

nekem épp ez a próblémám h nem tudom rákötni a laptopra a keverőm! ha kitudnád bővebben fejteni annak örülnék!előre is köszi


kedd dec. 30, 2008 11:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Speciális zenekeverés
Üdv,

Van egy komoly problémám.

A következőt szeretném:

Van 1 dal, ami nekem két feldolgozásban van. Az egyik gyors a másik valamivel lassabb. Az első BPM-ét egy progi se tudja megállapítani. Talán azért mert ilyen régi 1940-es szám és nincs megfelelő ütem.

Tehát adott a szám két verzióban. A dalszöveg ugyanaz. Szeretném úgy összemixelni, hogy az elsőt egy bizonyos szint után lassítom kb 4-5 mp alatt a második sebességére. Ekkor elkezd hangosodni a második szám és pont úgy, hogy a dalban ugyanazt a sort énelklik. Amikor a második felhangosodott, akkor az első lehalkul.

Mindezt szeretném rögzíteni.

Sima dj program nem jó, mert nagyon necces pont arra a sorra lelassítani szerintem.

Kipróbáltam már vagy 20 progit és egyet se találtam, ahol a két számot 1-1 hangsávba tegyem és még a sebességet is lehet görbével megadni.

Remélem tiszta.
Kivagyok idegileg 2 napja, mert szenvedek vele:)
Szóval segítsetek míg van hajam..
Kösz


kedd aug. 12, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
FyRo írta:
Na helló,ha traktor 1.06-od van,akkor megoldható a keverés,ugyanis csak abban a progiban lehet beállítani a 2 hangkártyás üzemmódot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez nem igaz, mivel én sok Dj-s progit kipróbáltam már (tényleg SOKAT) és nem csak a Traktorban lehet állítani.Sőt én a Traktor Dj-t, igen gyenge programnak találtam... :? Nekem ami bejött az Atomix Virtual Dj-je. Én is külső keverőt használok + laptop és be lehet állítani, hogy 1 hangkártya esetén, (pl sima sztereo) a bal oldal legyen az 1. lejátszó a jobb oldal pedig a 2. lejátszó. Ezt egy jack-RCA kábellel tökéletesen be lehet kötni 2xmono-ra (megjegyzem nekem is így van beállítva). Természetesen több beállítási lehetőség is van (hangkártya típusra lebontva: sztereo, 4ch, 5.1, dual, stb...). A virtualban még az a plusz, hogy eléggé bő az effect-tárja (flanger, loop, TK filter, stb...) és a skin-tárja és minden skinnel más-más funkciók használhatóak. Egy próbát mindenképpen megér (én csak pozitívan tudok nyilatkozni a progiról), persze bonyolúltabb mint a traktor, de sokkal jobb :idea: :wink:


kedd júl. 03, 2007 11:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Adobe Audition az új neve, szerintem nem bonyolult, főleg ilyen egyszerű műveletekre, mint MP3-ak összeillesztése.
Egyébként az AA 1.5 után kijött egy újabb verzió is, előbbinek 49, utóbbinak 490(!!)MB a telepítőkészlete, csak ezért nem tettem fel. Mi a franctól hízott tízszeresére? :)

Üdv!


pén. márc. 30, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
dtommy79 írta:
hi,

Egy egyszerű kérdésem lenne (habár nekem nem az). Van két mp3-am. Hogyan tudnám egyiket a másik után fűzni? Tehát, hogy 1 legyen belőle.

Köszi

CoolEdit 2000 (vagy az új tulajdonos másnevü verziója, ami nem jut az eszembe). Bár egy kicsit bonyolult, de korrekt. :shock:


szer. márc. 28, 2007 18:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 25, 2007 18:41
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
hi,

Egy egyszerű kérdésem lenne (habár nekem nem az). Van két mp3-am. Hogyan tudnám egyiket a másik után fűzni? Tehát, hogy 1 legyen belőle.

Köszi


vas. márc. 25, 2007 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
kicsit hülyén mondtam el,tehát a program crossfaderjét húz át a ra vagy b re,és e fölött van 3 üzemmód a mix b,itt akkor a ra tedd,ha a crossfader b-n van,ha nem megy,akkor xdrt@freemail.hu csá


pén. jan. 05, 2007 2:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Na helló,ha traktor 1.06-od van,akkor megoldható a keverés,ugyanis csak abban a progiban lehet beállítani a 2 hangkártyás üzemmódot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

setup/ master&monitor 2x stereo,és egyik helyen az egyik kártya,a másik helyen a másik kártya!!!Ez az első lépés,a második,hogy a crossfadert áthúzod a B oldalra,ahol meg van a kis fülhallgató jel ott van A MIX B azt meg akkor A ra tedd,A legyen sárgán!!!Nálam Így van megoldva,és ha ezt így megoldod,akkor tudsz mixelni,de arra figyelj,hogy ha fordítva csinálod meg akkor a 2 csatorna megcserélödik,tehát én úgy szoktam,hogy a keverőn az 1-es csatorna az a oldal,a 2 es meg a b oldal,és a keverön a füles akkor lesz jó,tehát akkor hallod mind a 2 csatornát a fülesben,ha cue-n van a potméter,és mint a 2 csatorna be van kapcsolva a keverőn,de a hangfalaidon csak az egyik csatornát hallod maj!!!Jöhet a mix!!


pén. jan. 05, 2007 2:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2005 9:30
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Mályi
Hozzászólás 
Sziasztok,


Az MP3-as számok keverésére a Tractort szoktam használni és nemrég kaptam egy külső dj keverőt.Abban kérném valaki segítségét, hogy technikailag hogyan tudnám kivitelezni a két keverendő szám külső keverőn való egyesítését.Vettem a PC-ben még egy hangkártyát, gondoltam a két hangkártya kimenetét ráteszem a külső keverőre,de valahogy nem műkszik a dolog.
Ha valaki dolgozott már így vagy tudja a megoldást kérem segítsen nekem.


üdv


hétf. jún. 27, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
MP3 és WAV esetén reménytelen...

Üdv!


vas. ápr. 18, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
A midi fájlokat tudod szétszedni.


vas. ápr. 18, 2004 14:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Zeneszerkesztés!
:D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kacix szomb. jan. 17, 2009 2:07-kor.



vas. ápr. 18, 2004 0:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség