Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:53



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Melyik a legjobb mp3-tömöritő program? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 09, 2007 21:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás MP3 encoder
Én már régóta az Audio Catalyst 2.1-et használom. Ez nem más, mint az Audiograbber nevű program, integrálva a Xing enkóderrel.
Ingyenes, és tud mindent ami kell. Nekem mindig kifogástalanul működött.
A minősége is elég jó, 192 KBit Stereo-ban szerintem megfelelő pop zenéhez - ráadásul nagyon gyors!
Persze tudom, hogy nem ez a legjobb, mert az a EAC + Fraunhofer IIS.
Sokak kedvence, a Lame enkóder viszont nem olyan jó, mint hiszik.
A netről letöltött mp3-mak nagy része azzal készült, és eléggé torzan szólnak. Mivel nyílt forrású, sokan bele piszkálnak, aztán már kész is egy új verziószám. Ezért az újabb verzióit nem ajánlom - a 3.92-es volt talán még a legjobb.


szomb. jún. 09, 2007 23:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
zsuzsi1212 írta:
Konkrétan az érdekelne, h mivel és hogyan tudok 1 kb 536 000 bájtnyi WMA-ból ami kb 4-5 órás előadás olyan mp3 fáljt csinálni, ami min. azonos minősségű, és lehetőleg kisebb a fáljmérete???
Zsu


A wma jobban tömörít mint az mp3, szal kisebb méret azonos minőség mellett nem fenyeget. Jobb minőség meg már biztos, h. nem lesz. Biztos h. wma? Sok lejátszó vmi wavszerű fájlokat csinál.
Emberi hangnál, ha jó minőséget akarsz, akkor 64 kbps bőven megteszi, még 32 kbps is. 8kbps az már a fülemnek elviselhetetlen.
zsuzsi1212 írta:
CSak sajnos nem tudom h milyen paraméterekkel, és h ezt hol tudnám egyáltalán megnézni!!! Confused
Zsu


Ha XP-d van, akkor fájlon jobb gombbal katt./tulajdonságok/összegzés fül/speciális gomb

Ha nem boldogulnál, jövő héten vegyél fel msn-re.


pén. máj. 04, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zsuzsi1212 írta:
kb 536 000 bájtnyi WMA-ból ami kb 4-5 órás
536 kiló? Inkább Mega! Tegyél még hozzá 3 nullát.
zsuzsi1212 írta:
ImToo WMA MP3 Converter nevű progit.
Én 1-2 alkalommal azzal próbálkoztam, de sztem nem jó beálításokkal.
Nem ismerem, de olyat kéne keresni a menüben, hogy konvert mpeg to mpeg. Forrásnak megadod a wma fájlt, célnak pedig beállítod, hogy mp3, a legkisebb paraméterekkel: mono, 8kHz, kbit/s is a legkisebb.


pén. máj. 04, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 28, 2007 23:22
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia thegs.

Konkrétan az érdekelne, h mivel és hogyan tudok 1 kb 536 000 bájtnyi WMA-ból ami kb 4-5 órás előadás olyan mp3 fáljt csinálni, ami min. azonos minősségű, és lehetőleg kisebb a fáljmérete???
Sandics mp3 lejátszóval let rögzítve (diktafonjával) az említett előadás. CSak sajnos nem tudom h milyen paraméterekkel, és h ezt hol tudnám egyáltalán megnézni!!! :?
Szóval röviden ennyi.

Ismered az : ImToo WMA MP3 Converter nevű progit.
Én 1-2 alkalommal azzal próbálkoztam, de sztem nem jó beálításokkal.
És a progival kapcsolatban, lehetőleg olyanra van szükségem ami háttértárról is tud rippelni, és nem csak Cd-ről. Mint a Winamp Pro. :(

Tudsz nekem tanácsot adni ebben?

Köszi
Zsu


pén. máj. 04, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Helló!
Nem értem a kérdésed. Mi számít normális méretű MP3-nak? Ha esetleg arra gondolsz, h. jobb minőségű mp3 fájlt tudsz belle csinálni, el kell h. szomorítsalak. Gondolom ezért akarod megnövelni a méretét. Nagyobb méretűre lehet konvertálni, de nincs értelme, mert durván fogalmazva csak 1-2 mega infót fog csak tartalmazni az mp3 hiába lenne akár 50 mega is. Ha csak azt akarod, h. lejátsza vmi más is (nem tudom minek, mert a 2 éves discman-em is mp3, wma kompatibilis), akkor olyan nagyságúra állítsd a bitstream-et, amekkora annak a fájlnak (esetünkben wma), amit át akarsz alakítani. Nagyobbra tenni felesleges. Ha megnyitod vmi lejátszóprogiban pl. Winamp, biztos h. kiírja. Jah igen, ez egy szám és kbps-ben mérik.
Én dbpower-t használok.
Jobb lenne, ha egy kicsit pontosítanál, pontosan mit akarsz.
Üdv Zsül!


csüt. máj. 03, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 28, 2007 23:22
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás WMA to MP3
Sziasztok!
Bár elég rég jártatok erre, azért megkérdezem.
Tud valaki vmit mondani nekem a következő progiról?

A neve: ImToo WMA MP3 Converter.

Letöltöttem egyszer de nemnagyon értem, ha valaki elmagyarázná nekem "szájbarágósan", hogy ezzel hogy tudok kb.1-2 Mb os WMA ból (Sandisc MP3 lejátszóval felvett) előadástból MP3 formátumot csinálni normális méretben???

Vagy ha van valami jobb, progi ajánlótok, akkor szívesen veszem a javaslatokat!

Előre is köszi
Zsuzsi


kedd máj. 01, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 28, 2007 20:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Melyik a legjobb mp3-tömöritő program?
hy


vas. jan. 28, 2007 21:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 21:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
ExactAudioCopy - Secure Mode - Lame - command line: -m j -q 0 -v --vbr-mtrh -V 0 -b 32 -B 320

BeSweetGUI nevű programból is ki lehet másolni a parancssori utasításokat:

Kód:
http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=306&s=201


szomb. júl. 22, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 14:22
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Gyula
Hozzászólás 
Dj Faustus írta:
Innen pedig egy grafikus felületet a Lame-hez: Razorlame.


Helló! Neked is köszönöm :D


szomb. júl. 30, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 14:22
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Gyula
Hozzászólás 


Helló!
Köszönöm :lol:


szomb. júl. 30, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Innen pedig egy grafikus felületet a Lame-hez: Razorlame.


pén. júl. 29, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Innen letöltheted az EAC-ot:
http://www.exactaudiocopy.de/

LAME:
http://www.free-codecs.com/Lame_Encoder_download.htm


pén. júl. 29, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 14:22
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Gyula
Hozzászólás Re: LAME
spori írta:
A lame.exe--> EAC-vel szerintem a legjobb!!!!!! :roll:


Helló!

Elküldenéd nekem ezt a progit egy kis magyarázattal? Kéne egy kis jó zene a telómram, mert nem értek nagyon hozzá. A címem : alfamari@freemail.hu
Így is úgy is kösz :P


pén. júl. 29, 2005 16:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 19:20
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás LAME
A lame.exe--> EAC-vel szerintem a legjobb!!!!!! :roll:


pén. márc. 25, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nekem is kellene egy olyan mp3->mp3 tömörítő amelyet egy olyan nő is könnyen kezel, aki "nem nagyon vágja a számítástechnikát"! :wink:


szer. márc. 23, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
istipisti írta:
Arra gondoltam, hogy a reklámban túloznak egy kicsit, és igyekeznek szebb eredményt kikerekíteni az összehasonlításokkal.
Nekem csak ezzel van bajom.


Remélem sosem szoktál reklámot nézni. :)

istipisti írta:
Azzal már egyetértek, hogy valamennyivel jobb minőséget eredményezhet (pláne erős tömörítés mellett), de azt nem hiszem, hogy fele akkora méret mellett tenné ezt. Bár, az általad említett 7kHz feletti interpoláció elég furcsa "mű" magas hangokat eredményezhet/eredményez. Engem ez zavar.


Számoljunk. Ha másodpercenként 7000x veszek mintát, az ugye feleakkora mintha 14000x vennék. A sima mp3-ban a különbséget vágják, a proban interpolálják. Interpolált adatot leírni az eredeti adat töredékén lehet, tehát a méretét elhanyagolhatjuk. A két tömörítés megközelítőleg ugyanazt az eredményt hozza, de a mintavételezés 2x-es, tehát a fájlméret és a bitráta (mert ugye átviteli bitráta=átvitt adatmennyiség / idő) kétszeres. Persze, az adatok közelítő adatok, de a tapasztalatom szerint jól közelítik a valóságot. Ami a mű magas hangokat illeti, ezeket túltömörített MP3-nál igen, Pro-nál nem tapasztaltam. Ami ezen túl van, az már kinek-kinek a szájíze.

istipisti írta:
Nekem is 2 fülem van, úgyhogy én is a szereó mellett teszem le a voksomat. Bár, mondjuk egy csengőhangnál mindegy lehet.


Azzal kezdtem, hogy zenét és nem csengőhangot akarok tárolni, esetemben egy 128M-s memkártyán. Aki 128M-s memkártyát csak csengőhangoknak tart, az már más elvetelmültségekre is képes. :D

istipisti írta:
A végszóval egyetértek. Nincs vita! Mindenki azt a formátumot használja, amelyik neki tetszik. Ha a mobilodon jól szól az mp3 pro, akkor egyet értünk, használd azt. Kevesebb helyet is foglal. 8)
Lezártuk a témát. :D

Lezártuk. :)


hétf. márc. 21, 2005 21:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Arra gondoltam, hogy a reklámban túloznak egy kicsit, és igyekeznek szebb eredményt kikerekíteni az összehasonlításokkal.
Nekem csak ezzel van bajom.
Azzal már egyetértek, hogy valamennyivel jobb minőséget eredményezhet (pláne erős tömörítés mellett), de azt nem hiszem, hogy fele akkora méret mellett tenné ezt. Bár, az általad említett 7kHz feletti interpoláció elég furcsa "mű" magas hangokat eredményezhet/eredményez. Engem ez zavar.

Nekem is 2 fülem van, úgyhogy én is a szereó mellett teszem le a voksomat. Bár, mondjuk egy csengőhangnál mindegy lehet.

A 20kHz feletti (illetve kissé alatti) vágást használja a Lame is. Nem, nem a 7kHz-el kevertem össze. Ha jól emlékszem a pre-echot csökkentik vele hatásosan nagy tömörítési arány mellett. Vagyis azt a furcsa fémes idegen hangzást, amit kevésbé igényes tömörítőknél lehet tapasztalni.
Amúgy a CD sem viszi át a hangokat 22,05 kHz felett.

A végszóval egyetértek. Nincs vita! Mindenki azt a formátumot használja, amelyik neki tetszik. Ha a mobilodon jól szól az mp3 pro, akkor egyet értünk, használd azt. Kevesebb helyet is foglal. 8)
Lezártuk a témát. :D


hétf. márc. 21, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
istipisti írta:
Lame-el próbáltad már tömöríteni? :wink: Azzal nem fog bugyborélokni.


Mé' a notepad nem jó? :) Szerinted mivel próbáltam? Vasalóval? :)

istipisti írta:
Az mp3 pro reklámja állíthatja csak, hogy kevesebb adattal jobb minőséget ér el. (Rá is szorul a reklámra, mert a tömörítő codec használata nem ingyenes, tehát fizetős!) Mondjuk, telefonba való zenénél fontos a kis méret. Valószínűleg azonos méretet feltételezve az mp3 pro jobb lehet. De, ha minőséget akarsz, akkor a sima mp3 sokkal jobb.


Ha azonos méret mellett az MP3Pro jobb minőség, akkor azonos minőség mellett az MP3Pro kisebb, nem? Senki nem állította, hogy kevesebb adattal jobb minőséget ad, hanem azt, hogy ugyanannyi adattal az MP3Pro jobb minőség. A telefonnál ez számít. Adott egy pár (sztereó!) fül, ami nem vájtfül, és egy maximált konstans minőséget tud feldolgozni (ez lenne az én fülem, gy.k.). Ha adott konstans jó minőséget próbálok összelőni némi teszteléssel, akkor ugye az MP3Pro kisebb lesz, ezzel talán egyetértesz. Ha egy adott méretű kártyára MP3Proban több (mert kisebb) zene ráfér, akkor ezt fogom használni. Csak azért, hogy a helyet foglalja, én meg meg se hallom a különbséget, nem fogok jobb minőséget használni, se MP3-ban, se Pro-ban. Szerintem ez így ésszerű.

istipisti írta:
44 kHz-et biztosan nem hallhatsz, mert az emberi fül csak 20 KHz-ig hallja a hangokat. A felett pedig le szokták vágni a magasabb hangokat. Az mp3 pedig még kisebb frekvenciáktól kezdi a vágást.


Legyünk pontosak! Olvass vissza! Miért is írtam 7kHz-et? Ja, ezt már leírtam. Tehát az MP3Pro lényege az, hogy a 7kHz feletti tartományt interpolálja, tárolás helyett. Azért ez nem ugyanaz, mint a vágás. Ha adott frekinél vágsz, akkor ez kb. megfelel annak, mint ha jóval kisebb rátán tömörítesz, ezt pedig hallom. De most már tényleg nem magyarázom, inkább olvass utána, azért adtam a linket, ott leírják a tömörítés menetét.

istipisti írta:
Ha mono állományt tömörítesz be, akkor mono mp3-at kapsz. Amire Te gondolsz, az a joint stereo.
Végül is telefonba mindegy, hogy melyik formátumot választod. Hacsak nem hifizni akarsz. :) Ha a pro is jól szól, akkor maradj mellette. 8)


Lehet, hogy neked mindegy, hogy mono vagy sztereo szól a fülesben, de nekem a hifi nem a sztereonál kezdődik. Mindenesetre ajánlom mindenkinek, hogy ahelyett, hogy elvetné a dolgot, próbálja ki, azonos méretre (mert ugye a telefon memóriája határozza meg a méretet, ez állandó) tömörítsen MP3-at és MP3Pro-t, és hallgassa meg! Aztán ami jobban tetszett, használja egészséggel, ahelyett, hogy két vitatkozó fórumozóra hallgatna. :)


hétf. márc. 21, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Lame-el próbáltad már tömöríteni? :wink: Azzal nem fog bugyborélokni.

Az mp3 pro reklámja állíthatja csak, hogy kevesebb adattal jobb minőséget ér el. (Rá is szorul a reklámra, mert a tömörítő codec használata nem ingyenes, tehát fizetős!) Mondjuk, telefonba való zenénél fontos a kis méret. Valószínűleg azonos méretet feltételezve az mp3 pro jobb lehet. De, ha minőséget akarsz, akkor a sima mp3 sokkal jobb.

44 kHz-et biztosan nem hallhatsz, mert az emberi fül csak 20 KHz-ig hallja a hangokat. A felett pedig le szokták vágni a magasabb hangokat. (A kutyákra, macskákra nem gondolnak) Az mp3 pedig még kisebb frekvenciáktól kezdi a vágást.

Ha mono állományt tömörítesz be, akkor mono mp3-at kapsz. Amire Te gondolsz, az a joint stereo.
Végül is telefonba mindegy, hogy melyik formátumot választod. Hacsak nem hifizni akarsz. :) Ha a pro is jól szól, akkor maradj mellette. 8)


hétf. márc. 21, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
istipisti írta:
A 6230-as támogatja az mp3 prot? Mert ha nem, akkor a legmagasabb hangokat nem fogod hallani.

Nem tudom, hogy hol olvastam, hogy támogatja, de hogy szól, és vannak magas hangok az tuti. Na jó, lehet, hogy 44 kHz környékén valóban nem szól semmi, de azt meg se hallom. Na jó, félre a tréfával, az MP3Pro 7kHz feletti frekvenciát interpolál, illetve ha nincs Pro támogatás, akkor nem. Nomármost lehet, hogy a nagyon magas hangokat nem hallom, de azért 7kHz-et azért csakcsak... Szóval nem tudom, hogy mi van papíron, de hogy nálam működik, és jó minőséget ad le, az tapasztalati tény.

istipisti írta:
Szerintem jobban járnál a sima mp3-al.

Teoretice lehet. Fenomenológiailag viszont bárhogyan tömörítettem a zenét, a sima mp3 azonos méret mellett sokkal rosszabb minőség volt (bugyborékolt, tipikusan túl volt tömörítve).

istipisti írta:
Kizárt dolog, hogy a 96 kbps-es pro jobban szóljon mint a 192Kbps-es.

Úgy tudom, hogy specifikáció szerint egy adott tömörítésű rátájú MP3 megközelítőleg fele rátájú MP3Pro-nak felel meg minőségben, de ha nem hiszed, akkor: http://www.mp3prozone.com/

istipisti írta:
Miért nem 112 kbps-as mp3-al próbálkozol?

Próbálkoztam. Bugyborog, hallom, hogy rossz minőség.

istipisti írta:
Vagy ha monoba vennéd fel, akkor kétszer annyi férne a memóriába...

Lehet, hogy rossz fülem van, hogy 44kHz-et nem hallok, de köszönöm szépen, mindkettő megvan, és szeretem, ha sztereoban hallom a zenét. Ez nálam afféle görcs. :) Egyébként ha jól tudom, akkor a mono zenét tömörítve a sztereohoz képest csak akkor kapsz (megközelítőleg) fele méretet, ha a két csatorna közt (megközelítőleg) nulla a korreláció. Érdemes megnézned egy mono hangon, amit két csatornára nyomsz ki, majd letömöríted MP3-ba. Megközelítőleg akkora lesz, mint az egy csatornás mono tömörítve.


hétf. márc. 21, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
A 6230-as támogatja az mp3 prot? Mert ha nem, akkor a legmagasabb hangokat nem fogod hallani. Szerintem jobban járnál a sima mp3-al. Kizárt dolog, hogy a 96 kbps-es pro jobban szóljon mint a 192Kbps-es. Sokkal-sokkal rosszabb lehet. Miért nem 112 kbps-as mp3-al próbálkozol? Vagy ha monoba vennéd fel, akkor kétszer annyi férne a memóriába...


hétf. márc. 21, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Most lehet hogy páran összevonják a szemöldöküket, de úgyabban rászoktam a Nero-ra. Nero BROM, extras, encode files. Na jó, van egy kis turpisság is a dologban, nem azért használom ezt, mert olyan jó MP3 kódoló lenne benne, hanem mert idáig csak Nero pluginben találtam olyan programot/plugint ami tud mp3Pro-ba kódolni, ha jól emlékszem, még talán ingyenes is volt. Ált. közepes tömörítéssel szoktam számokat összenyomni, ez azt jelenti, hogy úgy 96 kbps arányban tömörít, és úgy szól, mint egy 192kbps-es MP3 (nem vagyok vájtfülű, nekem ennyi elég). Nyilván telóra szoktam zenéket tömöríteni (N6230), a 128M-s kártyára így kb. 220 perc zene fér (tehát a gyári 32-esre majdnem ráfér így egy teljes album). A Nokia megbirkózik az MP3Proval, a zenében bugyborgást nem hallok, tapasztalataim szerint az MP4 tömörítés nem nyomja jobban össze a zenét, szóval nálam ez így egy bejáratott kombináció.


hétf. márc. 21, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Mirage írta:
A CDEX-nek rossz a rippelési minősége(Pl. nem támogatja a C2-t) Gyors és, így kimondottam MP3-as mobil eszközökhöz ajánlott.

Az EAC -t érdemes használni, Lame Encoderrel. Tud magyarul is, és ingyenes.
Az EAC-nál külső tömörítőnek kell beállítani a Lame-et. Még egy két paraméter, C2-t támogató CD olvasó... és már mehet is...


Szerintem is. Ez a legjobb megoldás, ha a minőség is számít, nem a sebesség! Nagyon sok mindent be lehet állítani, talán elsőre kicsit el is lehet veszni a beállítások között. De, ott van a helpje!


pén. márc. 18, 2005 19:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
SkleshN írta:
FreeRIP ??? - Mond valakinek vmit? Nekem a kezdetektől megvolt és ingyenesen lelehet tölteni a letoltes.com-ról, vagy a www.freerip.com-ról.

A CD-ről való rippelés minőségétől kezdve folder browser-el ellátva, cd-rom-ok váltogatása sajátkezüleg, számok ID3 tag szerkesztése - ugyan a WINAMP nem 100%-san ismeri ezt fel, de MP3lejátszóknál megy - stb,stb.

Próbáljátok ki! 1x min. megéri, többször még jobb!

:D :!: :!: :!: :D

Nem inkább: http://www.mgshareware.com/frmmain.shtml?

Alapvetően egyszerű program, minimális beállítási lehetőségekkel. A Lame MP3 + OGG Vorbis encoder használ, de alternatív megoldásokra nincs lehetőség. A C2 mód beállítása nem lehetséges.

Ami talán azért megfogott, hogy építi a felhasználói közösségét, illetve hogy kereső van benne.

Én mindenesetre maradok a Lame MP3 tömörítőnél + az Exact Audio Copy-nál.


csüt. feb. 17, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 12:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
FreeRIP ??? - Mond valakinek vmit? Nekem a kezdetektől megvolt és ingyenesen lelehet tölteni a letoltes.com-ról, vagy a www.freerip.com-ról.

A CD-ről való rippelés minőségétől kezdve folder browser-el ellátva, cd-rom-ok váltogatása sajátkezüleg, számok ID3 tag szerkesztése - ugyan a WINAMP nem 100%-san ismeri ezt fel, de MP3lejátszóknál megy - stb,stb.

Próbáljátok ki! 1x min. megéri, többször még jobb!

:D :!: :!: :!: :D


csüt. feb. 17, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Plextools + LAME encoder, Plextor íróval (Audio Error Correction hardveresen).


hétf. júl. 12, 2004 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
A CDEX-nek rossz a rippelési minősége(Pl. nem támogatja a C2-t) Gyors és, így kimondottam MP3-as mobil eszközökhöz ajánlott.

Az EAC -t érdemes használni, Lame Encoderrel. Tud magyarul is, és ingyenes.
Az EAC-nál külső tömörítőnek kell beállítani a Lame-et. Még egy két paraméter, C2-t támogató CD olvasó... és már mehet is...


hétf. júl. 05, 2004 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Én régebben rengeteget dolgoztam a CDex-el. Hasonló mind a cd'n'go. És ingyenes.


kedd jún. 29, 2004 10:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 15:14
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: valahol a Nap és a Szaturnusz között félúton
Hozzászólás 
Kösz Alias :!: :!:

Ezzel a hozzászólásoddal nekem sokat segítettél :D :D

Kösz :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


hétf. jún. 28, 2004 19:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Nos, programokból nekem az ingyenes CD'nGo csomag jött be a legjobban, ami tulképp egy grafikus felület, amiből a kül. codekeket paraméterezni tudod (VorbisOgg, VBR MP3, stb...)
Berakod a CD-t, beállítod az igényeidet, elindítod, és hoppá, kész.... 8)


hétf. jún. 07, 2004 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás Melyik a legjobb mp3-tömöritő program?
nos?


hétf. máj. 31, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség