Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 18:07



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Memóriás vagy Hdd-s vagy CD-s? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Háj mindenkinek!
Gondoltam felélesztem ezt a topic-ot egy afféle MP3 lejátszó teszttel, mivel tele van az MP3 részleg kérdésekkel, és senki sem válaszol.
Kezdem a saját Philips EXP 3461 leírásával.
Ez egy alacsonyabb árkategóriás MP3 Discman.
Eléggé jól néz ki, bár ez szubjektív.
Itt egy link róla
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/catalog.jsp?fhquery=fh_secondid%3Dexp3461_00_hu_consumer%26fh_start_index%3D10%26fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Fhu_HU%2Fcategories%3Ccatalog_hu_consumer%2Fcategories%3Cportable_entertainment_gr_hu_consumer%2Fcategories%3Cportable_cd_mp3_players_ca_hu_consumer%26&productId=EXP3461_00_HU_CONSUMER&activeCategory=PORTABLE_ENTERTAINMENT_GR_HU_CONSUMER&fredhopperpage=detail.jsp&language=hu&country=HU&catalogType=CONSUMER&proxybuster=BPLBIFRJAEEGJJ0RMRESHQNHKFSEKI5P#

A csomagolás tartalmazza a discmant, távirányítót, fülhallgatókat, valamint ahálózati adaptert.
Pozitívumok:
-le tud játszani mp3-, wma- és audio CD-t ID3 támogatással
-nagyon jó rázkódásvédelem
-AA és AAA akkuk is használhatók, mivel külön fedele van ezek számára.
-Sokáig bírják az akkuk! 2db GP 2100mAh akkuval napi 2 óra használat mellet kb. 2 hét üzemidő (tényleg!!!)
-jó hangú fülhallgatók méreteikhez képest nagy basszussal
-jó hangzás

Ami nem tetszik:
-a hálózati adapterrel nem lehet tölteni az akkukat, igaz eddig erre nem is volt szükségem
-csak artist, album, title, filename ID3-tag
-távirányító:hektikus, nehezen szokható irányítás, 1 soros LCD

A géppel eddig eléggé meg vagyok elégedve, philips létére üzembiztos.
Van még rádiós, aluelőlapos, töltős verziója, de az kb 2x ennyibe kerül, és annyiért már sokkal jobbat lehet kapni. Ez a modell viszont ár/teljesítmény arányban a legjobbak közé tartozik.
Remélem mások is megosszák tapasztalataikat velünk!


kedd okt. 11, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 09, 2005 18:27
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Egyébként ezek a HDD-s lejátszók meddig birják? Ugy értem a vinyó benne... Mert hát mozog,pörög,kattog,az Ikarus meg döcög mint az állat még sima úton is,nemhogy a magyar kátyus tódozgatott-fótozgatott uthálózatán. Szóval hogy mit birnak ezek ki? Tehát például hegyitúrára ne vigyem? Én egy Diva Mp3 Player-t használok, tavaly előtt vettem 25000HuF-ért. Azóta költöttem rá még kb. 15e-ret (Vettem egy 128-as,meg egy 256 megás CF kártyát). Akkor ez a lejátszó volt a legolcsóbb,de becsületére legyen mondva, mindent tud. Egy pici baj van vele,nincs az LCD-nek háttérvilágítása. Van benne 10 vagy 12 sávos EQ,meg a szokásos (Repeat,A-B repeat,Bass,Trible,ID3/Time,Playlist kezelés,USB 2,frissithető firmware,diktafon,opcionálisan még kamerát is lehet bele venni) dolgok. Ez eredeti fülest azonnal kidobtam,vettem hozzá 2200-ért egy Sony TwinTurbo-t. Komolyan mondom,egy lejátszót nem hallottam igy szolni mint ezt. Ugyanezzel a fülessel persze. Nem tudom,hogy most mennyi az ára,de szerintem (ha még lehet kapni) érdemes beruházni egybe. Manapság meg már a CF kártyák ára is a béka segge alatt vannak.


hétf. máj. 09, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Madla: sajnos azokhoz kicsit sem értek, nem tudok segíteni, de

MEGVAN a kis leírásom az iMP550-hez, ha érdekel valakit:
http://gyurrci.uw.hu/imp550/index.php :wink:


kedd máj. 03, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 0:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hy!

Van egy Dnt Mini 128 mb-os mp3 lejátszóm én nem hajlandó bekapcsolni. Ha gyenge volt az akksi egy Low battery power off üzenettel kikapcsolt, de a legutóbbi alkalommal minden üzenet nélkül kikapcsolt. Kicseréltem az akksit és bekapcsoláskor ezt írta és most is ezt írja ki: "Error! Reformat Internal Media as FAT16" majd kikapcsol. Gondolom le kellene formáznom mert esetleg elszállt logikailag a memóriája, de Windows alól nem engedi a lejátszó cd-jén meg csak egy Firmware Download van. A kézikönyvében van kép egy bizonyos MSCN programról amivel le lehet formázni, de a cd-n nincs és a gyártó honlapjáról sem tudok ilyet letölteni a Dnt Mini-hez, írtam nekik levelet hogy mit csináljak, de rám sem hederítettek. Próbáltam más lejátszók MSCN programjával, de azok nem ismerték fel. Mit csináljak vele? Nem ismer valaki valami univerzális programot amivel le tudnám formázni?

előre is köszi... Laci


vas. máj. 01, 2005 0:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
thegs írta:
Ez úgy néz ki, mint egy kazi egy vezetékkel.
A fülhalgatókimenetre rádugod, majd a kazis részt berakod az autó kazilejátszójába és voala mp3 szól az autómagnóból.


Igen, közben rájöttem én, de köszi köszi! :lol: Közben megvettem az az IMP550-et és szééétdölééés jó, nagyon high end, mégha nem is talán, de szerintem ennél jobb nem lehet semmi egyszerűen! :P :twisted: Fogok róla egy kis review-t készíteni majd megírom a linket ha kész lesz.


szomb. ápr. 30, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Ez úgy néz ki, mint egy kazi egy vezetékkel.
A fülhalgatókimenetre rádugod, majd a kazis részt berakod az autó kazilejátszójába és voala mp3 szól az autómagnóból.


csüt. ápr. 28, 2005 10:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Valaki meg tudná mondani, hogy mivel most készülök egy iRiver imp550-et venni, mire jó hozzá az opcionális "Casette Adapter"?

Idézem:
This cassette adapter will work with all iRiver portable music devices. It can be used with the headphone out (flash and Dataplay) or line out jacks (CD portables). ** This does not include the car power adapter for CD portables 10EUR**

Tehát igen, így értem, de azt nem írja mire jó, csak azt hogy mivel!! :evil: 10 euró nem sok... attól függ mért... :D


szer. ápr. 27, 2005 23:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Thegs, amit írtál ez az Iriver IMP 1100-as nem is olyan nagyon drága, sokkal sokkal többre tippeltem: http://depo.hu/page_number=5&tcsid=57&lid=25&gyid=607
Tehát bruttó ~44000 fötö.

És épp Iriver-ről akartam írni. A hdd-s lejátszó, amit már megvennék igazán az 75000 :? :cry: és az sok. Így asszem veszek egy Iriver IMP450-et, és viszem a kis cd-imet egy ilyen CD tartó mappában. :wink:
Azt mondták ez az Iriver jó, de majd szét estem milyen paraméterei vannak, bevágom ide, ugye nem baj? :) Kiemelem ami "meghatott".

Megjelenés

- 16.7 mm vékony fém ház
- elegáns kivitel (igaz, de szubjektív)
- négysoros, háttérvilágított, grafikus LCD kijelző a távirányítón

Lejátszás

- audio CD
- MP3 (8-320 kbit/s)
- VBR MP3
- WMA (Windows Media Audio)
- ASF
- Winamp playlist támogatás (.m3u)
- max. 20 lejátszási lista egyszerre
- lejátszási sorrend programozási lehetőség
- 9 féle fájl és könyvtár ismétlési beállítás
- véletlenszerű lejátszás
- az első 10 másodperc meghallgatása számonként (INTRO)
- szakaszismétlési üzemmód
- egyszerű és gyors könyvtár és fájl keresés
- max. 255 könyvtár
- max. 999 fájl
- lejátszási idő max. 55 óra (a kiegészítő elemtartóval együtt)


CD lemez és írási kompatibilitás

- CD 12 cm \ 8 cm
- CD-R / CD-RW
- Romeo
- Joliet
- Multi-session
- Packet Write


Hangszínbeállítások

- 8 gyári hangszínbeállítás (Normal, Pop, Rock, Jazz, Dance, Classic, Metal, U-bass)
- felhasználó által állítható, hatsávos EQ
- Auto EQ - automatikus hangszínbeállítás az ID3 információ alapján

FM rádió

- 87.5 - 108 MHz-es sáv
- 20 eltárolható csatorna
- automatikus hangolás

Extra funkciók

- erős rázkódásvédelem: audio CD - 180 mp / MP3 - 480 mp /
WMA - 960 mp
- firmware frissítési lehetőség (új szolgáltatások és új kódolások
pl.: AAC, MP3 Pro, stb. későbbi beépítéséhez)
- ID3 információ megjelenítése (szám címe, előadó neve)
- CD-Text megjelenítési lehetőség
- 37 nyelv támogatása
- beállítható kikapcsolás (SLEEP / STOP POWER OFF)
- lejátszás folytatási funkció (Resume)
- grafikus felhasználói menü
- egyéni bejelentkező szöveg megjelenítése
- lejátszás közben folyamatosan megjeleníthető a zeneszám szintje vagy hullámformája


Tápellátás

- 2 db lapos kivitelű, 1450 mAh-s NiMh akkumulátor
- intelligens akkumulátor kezelés (töltés / lemerítés / túltöltés elleni védelem)
- teljes lemerítés ideje: kb. 6 óra
- teljes feltöltés ideje: kb. 5 óra
- akkumulátor állapot kijelzés funkciók szerint
(CD lejátszás/FM rádió)


No nekem ezek volt újak és kecsegtetőek.

Ja ez most ~35000 bruttó az Iriver IMP 900 meg 38bruttó, de igazán nem látom mivel jobb. TUDJÁTOK?
::Közben tudom:
A 900as elvileg még kétszer annyi ideig üzemképes elvileg és OGG-ot is tud. Nem értem mitől bírná több ideig, uggggyanolyan akksi van benne. :?: Nekem az OGG meg nem ér meg plsu 4-5000et (van 5db ogg zeném) Azonban az Iriver IMP 550 még plusz 700forintot megérhet valszeg, most ez a célpontom.

(találtam egy X-Micro HDD-s lejátszót 49bruttóért, de X-micro szerintük http://www.pdamania.hu/forum/forum1.php ... topic=9911 sz*r)


szomb. ápr. 23, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Na mit találtam? :lol:
http://technet.idnes.cz/digital.asp?r=digital&c=A050204_153657_digital_kuz
Erre varjatok gombot!

Sajna csehül van, de a lényeget elárulja a kép meg a DiviX jelzés.


csüt. ápr. 21, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
A Sony katalógusában láttam DVD discmant, amin filmeket is lehetett nézni, de az ára miatt kb. 200 000 ft nem terjedt el, így csak fél évig volt kínálatban. Valami cseh csóka tesztjét olvastam, és eszerint eléggé siralmas volt. Kb. 400g súly és 6-8 óra. Az adatok nem pontosak, mert már eléggé régen volt.


szer. ápr. 20, 2005 23:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Én is gondoltam arra, hogy EU-s országban kéne venni, utána is néztem:


http://www.amazon.de/exec/obidos/search ... 97-7769345
Itt megnéztem 2 terméket, hogy MO-on mennyi. Ami ott 200EURO, az itt is 50.000huf de PLUSZ ÁFA!! Szal ott nettó áron van meg, ami kicsit sem mindegy!!


http://www.pearl.de/MP3_Player_DVD_Player.html
Van egy AUvisio mp3 player 150Eu-ért, 20GB HDD-s. Ez milyen lehet?
Vagy mennyiért postázzák el? Vajh?

Egy NAAAGY árlista már Auzstriás keresgélés után:
http://salzburg.com.geizhals.at/?cat=mp3
Kissé drága...

Hát, a nyavaja rágja meg, drágák ezek a masinák... Kiadni 20-30ezret meg asszem nem fogok, hogy piti 256/512 megát felmásolhassak. Aztán ha valami baj lenne egy külhonból rendelt terméekkel, akkor kenhetem a hajamra...

Megvárom azt ami a digicam-okkal történt olyan 2002 felé: a 3MP-es 3xoptikai zoom-s gépek árai a béja segge alá estek.
Nekem is volt 1999ből egy Olympuc C300 asszem, akkor vettem 122000ért, 1évvel később már a C kategória egyel újabbja volt 95000.Pedig 5év alatt a forint inflálódott rendesen, és most Olympus totál korrekt 3MP-es turista gépeket lehet 40rugóért venni... Na ezt várom meg talán az mp3 piacon


szer. ápr. 20, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem meg abszolút nem lenne hülyeség az írható DVD-t is olvasó discman. Sőt! Igazából akkor lenne értelme, ha APE/FLAC-ot is le tudnának játszani ezek az eszközök, amit nem lenne nagy dolog megoldani, mert teljesen free mindkettő, maga a codec sem nagy. Így lehetne hi-fi (CD) minőségű zenét hallgatni, sokkal kisebb helyen, és áttekinthető is maradna. Egyébként az MP3 sem lenne áttekinthetetlen, csak jól meg kell írni a CD/DVD-t. Szét lehet bontani kategóriákra a vegyes részeket, és shuffle directory mód, ha mondjuk csak a 80-as évek rockjára vagyok ráhangolva. Én kb. 2 hét alatt megunom a 700 MB-nyi MP3-amat (discmanem van), bár hétfőtől csütörtökig mindennap kétszer utazok buszon (egy-egy alkalommal félórát). Igaz a 80%-a a zenéknek minimum 192/256 kbps-sel van tömörítve, így több helyet foglalnak el. (Mindig adtam a minőségre, és a zúgó buszon a motor fölött ülve is meghallom a különbséget. :))
Egyébként én már akkor felvetettem az MP3-as discman lehetőségét, amikor azok még nem voltak sehol, még tervben sem nagyon. Remélem ebből is lesz valami :) Hordozható DVD-játszó/MP3 CD-játszó combó már van piacon, innen már csak egy lépés az írható DVD lejátszása.


szer. ápr. 20, 2005 20:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Sajnos az állandó ellátás ezekből nagyon gyér így nem tudom megmondani, hogy jelenleg hol lehet kapni :( nézelődni kell folyamatossan.

Amúgy azzal amit én látam az volt a pojén, hogy bizományba volt adva 35.000Ft-ért. Nagyon csábító az ár, de azért az ember elgondolkodik, hogy egy viszonylag újdonság miért köt ki ilyen gyorsan bizományisnál. :?

Ha tényleg különlegeség kell érdemes nyugatabról behozni, mert a különbözetből megtérül a benzin pénz nem is szólva, hogy ott van olyan ami itt nincs.
A legközelebbi normális hely bécs melletti shoig center (süd).

Amúgy szerintem egy bizonyos szint felett nem érdemes túl drága gépet venni, mert valahogy nem mindegy, hogy 25e ft-os vagy 70ft-os géped veszi/törik/lopik el.
Ez mégis csak egy olyan dolog amit naponta magaddal hurcolsz.
Bár ez csak az én véleményem.


szer. ápr. 20, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Amúgy a 12-14órás lejátszás bőven jó. Egyrészt mert azért szinte sosem totálnomád túrára megyünk, és a kempingekben általában van áram tölteni. A túra/erdőjárás közben nem hallgatok zenét, bunkóság is lenne, és nem is lenne jó, azért megyünk csoportosan, dumálunk. De ott is csak ritka hogy az ember már olyan koszos, hogy a keze is mocskos. Este viszont már annál jobb a zene. :lol: Másrészt a 12-14óra azért is jó, mert a monstani roncsman-om kb 2,5órát bír... :lol: Hiába új elemek, fo**a az energiát! :?


szer. ápr. 20, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
glad írta:
gyurxi551 írta:
Üdv!

...írható DVD-t rakhatok tele mp3-al és az rögtön 4 giga! Sajna, ilyen nincs, pedig szerintem tök jó lenne!!


Hát szerintem nem lenne "tök jó".
Már másik témánál írtam, hogy az adott szám kikeresése 50 szám felett is nagy kihívás.
Minek akarsz egyszerre több mint 10 albumot a készűléken tartani???
Ha kiszorzod folyamatos hallgatás mellet akkor már az is rengeteg. Ennyi idő után pedig már jutsz gép közelébe, hogy frissits.

Azt kell eldöntened, hogy adathordozó kell (már nem nagy szám a 40 gigás méretű, memoriás mp3 lejátszó), ami nem parktikus zene hallgatásra.
Vagy
Könnyen kezelhető, zenehalgatásra alkalmas lejátszó kb 256 v. 512Mb memóriával?


Nos, a discman-be a DVD lehet hülye elképzelés volt, valszeg tényleg sok idő lehet visszakeresni egy-egy számot. Ez csak ötlet volt. Nem jó ötlet, de nagyon nem értek hozzá. :oops:

Azért akarok min 10 de inkább több albumot a gépen tartani, mert:
-naponta min 5 max 9órát hallgatok zenét, szal 10album az egy napi adag
-a közel 20GB mp3-amból 16gb cd-n van és csak 3-4naponta megyek haza, így a mindig frissíteni a lejátszót babrás. Gondoltam rá, hogy viszem magammal a CD-ket és itt a melóhelyemen (majd akkor) frissítek, de ilyen erővel most az audio CD-ket is hurcolhatnám
-és a leginkább azért, mert nyáron SOSEM vagyok otthon, havonta 1 napot és a Balatonon is igen jó lenne, ha legalább a zenék harmadát-felét el tudnám vinni. Az mp3 discman jó is lenne erre a célra, de írtam, hogy mondjuk sokkal több egy HD-os player, de SOKKAL kényelmesebb is akkor már! Arról nem beszélve, hogy akkor felmásolnám a saját albumaimat, barátnő zenéit és ha Balatonon vagyok vagy bárhol kirándulunk faházban, lehet vinni bulis(abb) zenéket és mindenki hallgathatja.
Merthogy pl Balcsin van 2 közepes Jazz hangfal, ami nyáron, sütéshez jó :lol:

40gigás memóriás lejátszó? Van ilyen is? Hol? Még eddig nem szaladtam bele! Légyszi írd meg hol lehet venni! De az kur*a drága nem?! :?:


szer. ápr. 20, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Re: Memóriás vagy Hdd-s vagy CD-s?
gyurxi551 írta:
Üdv!

De ezek is 256MB-osak, és újabb SD kártya vásárlással húzható fel csak 256+512 MB kapacitásura. Ami már egész jó, de 70MB/albummal számolva is csak 10 album. :? És azért hiába usb 2, de (nem tudom!) de szerintem min 7-10 perc felmásolni rá, nem? Aztán elkezdtem kutatni egy nemlétező terméket, discman amibe írható DVD-t rakhatok tele mp3-al és az rögtön 4 giga! Sajna, ilyen nincs, pedig szerintem tök jó lenne!!


Hát szerintem nem lenne "tök jó".
Már másik témánál írtam, hogy az adott szám kikeresése 50 szám felett is nagy kihívás.
Minek akarsz egyszerre több mint 10 albumot a készűléken tartani???
Ha kiszorzod folyamatos hallgatás mellet akkor már az is rengeteg. Ennyi idő után pedig már jutsz gép közelébe, hogy frissits.

Azt kell eldöntened, hogy adathordozó kell (már nem nagy szám a 40 gigás méretű, memoriás mp3 lejátszó), ami nem parktikus zene hallgatásra.
Vagy
Könnyen kezelhető, zenehalgatásra alkalmas lejátszó kb 256 v. 512Mb memóriával?


szer. ápr. 20, 2005 1:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2005 18:10
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
hello

ha fél évet vársz rá az két dolgot jelent

1. jóval olcsóbban veheted meg a mostan kiszemelt terméket ( bár addigra egy csomó más is meg fog jelleni, lehet hogy majd azt akarod inkább már megvenni, és akkor nem lesz olcsóbbÖ
2. még fél évig nincs megoldva az mp3 lejátszó kérdésed :-)

a hd300-at elég jól ismerem, nagyon jó kis gép, nem lesz vele problémád, illetve mégis, de ez minden ilyen lejátszóval így van.... ezek beépített akksival mennek, amik max 16-18 bírnak, de inkább 12-14 a reális... na most ez kevés lehet egy két hetes véndortábor idejére

a másik, hogy ezek elég kifinomult navigálással vannak felépíteve, földes, mohás, poros kézzel nem biztos, hogy a legjobb dolog a tapi padot nyomogatni.... :-))


kedd ápr. 19, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás Memóriás vagy Hdd-s vagy CD-s?
Üdv!

Kérnék egy kis segítséget!!
Nekem jelenleg sima discman-em van, nem mp3-as. Eddig kiírtam van 30audio cd-t, de továbbá nincs kedvem&erőm&időm ezzel szuttyogni + magammal hurcolni 1200 cd-t. Gondoltam veszek egy discman-t ami mp3-as. Azonban csak egy elemes, mezei, de azért Panasonic mp3 discman is 14 rugó. Az mp3center.hu és depo.hu adati alapján egy jobb discman ami akksis (is) és kezeli az ID3 tag-ot az már simán 20-24 felett van bruttó. Ekkor döntöttem úgy, hogy veszek egy memóriás mp3 lejátszót max max 30ért. De ezek is 256MB-osak, és újabb SD kártya vásárlással húzható fel csak 256+512 MB kapacitásura. Ami már egész jó, de 70MB/albummal számolva is csak 10 album. :? És azért hiába usb 2, de (nem tudom!) de szerintem min 7-10 perc felmásolni rá, nem? Aztán elkezdtem kutatni egy nemlétező terméket, discman amibe írható DVD-t rakhatok tele mp3-al és az rögtön 4 giga! Sajna, ilyen nincs, pedig szerintem tök jó lenne!!
Tehát ott tartottam hogy 30-at kiadok egy mp3 lejátszóért, ami 500-700 megás. DE: még 30ért kapok HDD-set, amire az ÖÖÖÖSZES mp3-am felmásolom és ahoj popacsek! :lol: Igaz, kur*a drága így már, de hát, meggondolandó:

Sima discman: (kb 14000 HUF)
-1 szám (track), 60 mega max 11 szám, 1272 ft/szám + CD cuccolás

Mp3 discman: (kb 25000 HUF)
-700 mega, -->35ft/MB

mp3 memóriás (~25000HUF)
-jó esetben 512 mega-->49ft/MB

mp3 HDD-s (min 63000HUF)
-min 20 GB, de-->így is 3,15ft/MB

Ez persze igen elnagyolt kalkuláció de azért valamicskét tükröz.
Szal lehet rászánom magam és veszek egy ilyet, és akkor egy életre vagy félre, de le van tudva. És ha elmegyek vándortáborba 2 hétre, akkor sem fog semmilyen zene hiányozni.
Kérdés persze, hogy egy HDD-s van-e olyan tartós, mint mondjuk egy SD memóriakártyás? Szerintem nem... És a vinyó mennyire ütődésálló?

Pl ez a MPIO HD300 -as jó minőségnek számít? Az összes mp3-am 17giga, pont jó lenne. 8)

DE lehet még várok fél évet, hátha mint annó a memóriáknak hirtelen lezuhan az ára. Mert egy HDD-s lejátszó azért csak mp3 lejátszó, és ugyan pénzem nincs rá, 200ért már notebook-ot vehetnék, ami MINDEN másra is jó. De ez már csak a hab... nem komoly. :) Meg kirándulni hülyén néz ki egy notebook. :lol:

Kinek mi a tapasztalata a HDD-s lejátszókkal? Nincs valakinek egy eladó, olcsóbb használtan, de azért működőképes NETÁN garis?

hát kössz ha elolvastál
:wink:


hétf. ápr. 18, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség