Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:43



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keverés PC-vel és külső keverővel 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 20:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello! Lenne egy olyan kérdésem hogy ha 5.1-es hangkártyám van akkor is kell még egy hangkártya a keverőpult rákötéséhez? Vagy ugy is lehet hogy egyik lejátszó a számítógép a másik pedig egy Discman? Köszi előre is a segítséget!


kedd dec. 05, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
Ha van 2 hangkártyám, és így használom őket, akkor nem akadnak össze egymással?

Régebbi Windows-oknál (Win9x), régebbi gépen összeakadhat. Windows XP-nél (ahol már van 21-es IRQ-is), már kevésbé.

Aranyszabály talán az, hogy azokat az eszközöket amiket nem használsz (pl: IRDA, párhuzamos, soros, Bluetooth, portok) tíltsd le a Biosban. Ha ütközne mégis a két kártya helyezd őket át másik slotba.

audioman írta:
És hogy vegyem fel a munkámat? 3. hangkártyával :D Az utóbbi nem kis probléma amúgy :?

1 hangkártyával is megoldható az egyszerre lejátszás+rögzítés, csak a hangkártyádnak full duplexnek kell lennie. Erről a hangkártyád leírásában olvashatsz bővebben.

Megjegyzés:Simplex: egyszerre csak egy írányban mehet az adatforgalom. Half-duplex: felváltva mehet az adatforgalom, egyszer az egyik, másszor a másik irányban. Full duplex: egyszerre mehet az adatforgalom, mindkét irányban.


csüt. júl. 14, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Ez a téma engem is érdekel. Ha van 2 hangkártyám, és így használom őket, akkor nem akadnak össze egymással? Van rá valami aranyszabály? És hogy vegyem fel a munkámat? 3. hangkártyával :D Az utóbbi nem kis probléma amúgy :?


csüt. júl. 14, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Keverés PC-vel és külső keverővel
Dj junior írta:
Szia Faustus,

Van-e akkor valami ötleted a két hangkártya hardveres megoldására?

üdv

Ezen pontosan mit értesz?
1. Egy kártyával akarsz két külön hangkártyát? :wink:
2. Két hangkártyával akarsz egy PC-n dolgozni? (Akkor semmi gond, belerakod a második hangkártyát, rákötöd az egyiket a keverőpult egyik bemenetére, a másikat a másikra, beállítod és kész. Az előbb léeírtam.)
Vagy pontosan itt mire gondolsz?


pén. júl. 01, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2005 9:30
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Mályi
Hozzászólás Keverés PC-vel és külső keverővel
Szia Faustus,

Van-e akkor valami ötleted a két hangkártya hardveres megoldására?

üdv


kedd jún. 28, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Keverés PC-vel és külső keverővel
Dj junior írta:
Sziasztok,

Az MP3-as számok keverésére a Tractort szoktam használni és nemrég kaptam egy külső dj keverőt.Abban kérném valaki segítségét, hogy technikailag hogyan tudnám kivitelezni a két keverendő szám külső keverőn való egyesítését.Vettem a PC-ben még egy hangkártyát, gondoltam a két hangkártya kimenetét ráteszem a külső keverőre,de valahogy nem műkszik a dolog.
Ha valaki dolgozott már így vagy tudja a megoldást kérem segítsen nekem.

üdv

Szevasz!

Ha jól értem van egy külső keverőpultod (normál analóg rendszerű), és egy PC-d két hangkártyával.
Először is: kösd össze őket! A számítógép hangkimeneteit, a keverőpult vonalbemeneteivel (line in). Nehogy a mikrofonbemenetre kösd őket!
Másodszor: be kell állítani a programot, amivel lejátszol, hogy az egyik csatorna az egyik hangkártya, a másik csatorna a másik hangkártya legyen.
Winamp esetén: a feltelepített Winampodat másold át egy másik könyvtárba (pl: c:\Program Files\Winamp2). Ezután indítsd el az első Winampot (a c:\Program Files\Winamp könyvtárban levőt), és állítsd be a következőket: Options/Preferences/General Preferences/Allow Multiple Instances - ikszeld be. Options/Preferences/Plugins/Output/DirectSound Output/legördülő listában az egyik hangkártya. Zárd be ezt a Winampot, és indítsd el a másikat. Ott is állítsd be a Options/Preferences/General Preferences/Allow Multiple Instances-t, de a Options/Preferences/Plugins/Output/DirectSound Output/legördülő listában a második hangkártyát válaszd ki!
Ezek után az egyik Winampot az egyik csatornának, a másik Winampot a másik csatornának használhatod.
Traktor esetén: bár régen használtam már, lehet hogy van egy olyan beállítás hogy Use external mixer...
Harmadszor: Állítsd be a megfelelő hangerőt! Ezt egyrészt a keverőpult Gain potméterével, másrészt a csatorna tolópotméterével, harmadrészt a Windows hangerővezérlőpultján állíthatod be. Úgy állítsd be, hogy a Windows hangerővezérlőpultját, illetve a Gain potmétert ne kelljen állítgatni mixelés közben, hanem csak a csatorna tolópotméterét, ja és hogy a kivezérlésjelző led-ekből a maximumot jelző (0 dB), csak éppen hogy bevillanjon (ha folyamatosan világít, az nem jó - torz lesz a hang)!


hétf. jún. 27, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 27, 2005 9:30
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Mályi
Hozzászólás Keverés PC-vel és külső keverővel
Sziasztok,


Az MP3-as számok keverésére a Tractort szoktam használni és nemrég kaptam egy külső dj keverőt.Abban kérném valaki segítségét, hogy technikailag hogyan tudnám kivitelezni a két keverendő szám külső keverőn való egyesítését.Vettem a PC-ben még egy hangkártyát, gondoltam a két hangkártya kimenetét ráteszem a külső keverőre,de valahogy nem műkszik a dolog.
Ha valaki dolgozott már így vagy tudja a megoldást kérem segítsen nekem.

üdv


hétf. jún. 27, 2005 9:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség