Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 17:03



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
MP3 kontra WMA 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kissé értelmetlen lehet a vita a HWSW-n, mert az említett "gluggy" kizárólag olyan bitrátánál jelentkezik, amibe épeszű ember nem tömörít. (160 és alatta). Ha ők felette hallják, az már "placebó effekt" - vagy **** kodek...
Ráadásul a Fraunhofer féle kodek már 128kbitnél sem bugyborékol, mindössze az éles magasakat keni el picit, ami 192-nél megszűnik. A WMA pedig úgy általában elkeni a hangot.
Vájtfülű és zenét tanult ember vagyok...

Üdv!


csüt. dec. 20, 2007 23:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás MP3 kontra WMA
Előszö is megjegyzem, hogy megrögzött MP3 párti vagyok! Régen az volt a vágyam, hogy legyen egy legalább 300MHz órajelű Intel Celeron PII processzorom, hogy az MP3 zenéket le tudjam játszani. A WMA ennél erőforrásigényesebb! Érdemes elolvasni a HWSW Informatikai Kerekasztal hozzászólásait - ott főleg a WMA-t támogatják, mondván a WMA lemezzel nincsen gond. Nincs olyan "gluggy" nyeklés a hangzásban, mint az MP3-nál. A gond inkább az, amivel én már találkoztam egyszer. Egy WMA formátumú DJ Budai anyagból kellett audio CD lemezt készítenem. A wav-be való konvertálás után a hang élvezhetetlenné vált! A tömörítés során elvesznek azok a részletek, amikre a fülünk érzéketlen, elmaradnak azok a részletek, amik a hallás frekvenciahatárain kívül esnek, bonyolult számításokkal kiszűrnek hangösszetevőket, amik bonyolult számításokkal újra helyreállíthatók a visszajátszás során. A WMA talán jobb codeceket használ, mint a Lame vagy a Fraunhofer codec az MP3-nál? Az MP3pro már akár 5.1-ben is képes megszólaltatni a hangot. A WMA hogyan áll a térhangzással?
Szerintem az MP3 elterjedtebb és lejátsza az IPod, asztali DVD lejátszó, jeppy, stb. Több eszköz már mindkettőt is! Bár érdemes lenne egy hangfrekvencia-elemzővel összehasonlítani, hogy a 128kbps mintavételezésű (CD mindőség) vagy a a 96kbps WMA nyújtja-e a jobb frekvenciagörbét?


csüt. dec. 20, 2007 22:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
q6 ogg alatt semmit. ez talan olyan 256os mp3 lehet

*huu ez baromsag amit irtam , az max a q7 lenne annyi de még az sincs
most hogy utananéztem a q6 (192kbps) , q7 (224kbps) es a velul
egyszintu mp3-nal nehany kbps-el jobbak csak (kb 5-10kbps)
+kisebb meret
q6-q7 az igazi, dehat minden jo lossy alapja az redeti .wav vagy a
.flac source , enélkül mindegyik rossz lesz


hétf. dec. 11, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
A 96-os nem lehet a 128-as fele
Igazad van, összekevertem :oops: 64 a fele. Szóval csináltam 64,96,128 kbps wma és mp3 konvertálást. Az mp3 128 alatt már kisvacak füldugóban is elviselhetetlen volt. A 64-es wma pedig kb ugyanúgy szólt mint a 128-as mp3. A Creative MuVo specifikációban is ezek a formátumok vannak ajánlva:
Song Capacity: 16 hours at 64kbps WMA or 8 hours at 128kbps MP3 for 512MB player


vas. dec. 03, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A 96-os nem lehet a 128-as fele. :) Maximum akkor, ha a 128-as VBR, és a 96-os is, de VBR-nél meg nem ezek a jelzőszámok vannak. :)
Nekem sajnos(??) "vájtfülem" van, tehát minden apró bakit meghallok. Még a 192-es MP3-akat is 224-esre cseréltem a magasak miatt, pedig a legprofibb kodekkel tömörítek (Fraunhofer), ami még - a többi kodekkel ellentétben - 64kbit-nél sem bugyborékol, igaz, akkor már mosott, tompa a hang.

Üdv!


vas. dec. 03, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem egy ősi 128 Megás MuVo MP3 lejátszóm van, ezért alaposan teszteltem mi az ami a füldugóban még éppen elfogadható és a mérete minimális. Egyértelműen a wma győzött. A 96-os wma ugyanúgy szólt mint a 128-as mp3, de a mérete csak fele. Persze ez eléggé botfül és fuldugasz függő, szubjektív dolog. Szobában döngetni természetesen mp3 a nyerő...


vas. nov. 26, 2006 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát azért jelentősen hallható a különbség pl. 160kbit-es MP3 és ugyanilyen WMA között, az MP3 javára. Persze, a WMA kisebb méretben is tud élvezhetőbbet, de jobban el is kásásítja a zenét, és több részletet hagy ki, jobban összeesik a sztereó tér, és a dinamikatartománya sem az igazi. Tömörítetlen verziója is van :), az már döfi, de az meg ugye nem a WMA érdeme.
Egyébként az MP3Pro az, ami jó - lenne, ha nem lenne fizetős.

Üdv!


vas. nov. 26, 2006 1:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás MP3 kontra WMA
szerintem a wma a nyerő.újabb,modernebb és azonos mintavételezéssel sokkal kevesebb helyet foglal el,számtol függ,de kb.harmada.nekem van egy 256 os mp3 lejátszom és mp3 bol kb 50-60 míg wma bol akár 150-160 számot is fel tudtam tenni.már régóta nem is használok mp3 fájlokat.van egy program,cd burner xp pro3 ezzel át lehet alakítani audio zenéket wma-ba


kedd nov. 07, 2006 16:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi vackor a választ, de nyilvánvalóan teljesen azonos paraméterek
mellet gondoltam a dolgot.


pén. okt. 20, 2006 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezt nem olyan egyszerű megmondani. Mindkét formátum alkalmas kiváló minőségű felvétel készítésére, de minden a paramétereken múlik. Alapvetően a mintevételezés, a sávszélesség és az átviteli tartomány szabja meg. 48 KHz-es mintavételezéssel is lehet ócska felvételt csinálni, ha túl alacsony a felső frekvenciahatár.


csüt. okt. 19, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás MP3 kontra WMA
Sziasztok.

Azt szeretném megtudni,hogy ha a két formátumot összehasonlítjuk
melyiknek jobb a minősége. Mindezt azért kérdezem mert kinéztem
magamnak egy mp3 lejátszót, és van neki vonalbemenete is, de csak
WMA-ban rögzíti az anyagot.Ez vajon hátrány vagy előny.
Előre is köszönöm a válaszokat.


vas. okt. 15, 2006 21:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség