Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:29



Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
BPM tag konvertáló progi COMM tagbe 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás BPM tag konvertáló progi COMM tagbe
Rajtam kívül többen szembesülhettek azzal, hogy a WINAMP-ban levõ MediaLibrary nem alkalmas a zene ütemének kijelzésére.
Már olyan programot is nehéz találni amelyik automatikusan a tempót kikalkulálja az MP3 fájlokból (beat per minute) (és nem kell a billentyût tapperolni ehhez).

Sok zeném van, de nem mindegyikrõl tudom eldönteni azonnal, hogy gyors vagy lassú. Egy házibulinál viszont nagyon hasznos lenne. Keresgélni kezdtem szoftvereket.
Végül a MixMeister ingyenesen letölthetõ BPM Analyzer programját használtam. A bökkenõ (hogy minden azért ne legyen tökéletes), hogy a MixMeister a hivatalos MP3 TBPM tag-ban tarolja az ütem értékeket. Ez nem is lenne baj, ha a házi kedvenc winamp ezt tudná értelmezni. De nem tudja. Így hosszas keresgélés után oda jutottam, hogy magamnak kell tennem ezügyben valamit.

Az MP3 ID információk közül a kommentet nem tartom valami sokra. A winamp ezt az információt kijelzi, azaz lehet rá sorrendezni is. Ebbe a megjegyzésbe gondoltam beletenii a MixMeister által gyártott BPM infot. Na de nem igazán találtam erre megfelelõ progit. Így hát készítettem egyet. A program letölthetõ a http://www.selfsoft.hu/hgplsoft/bpm2comm_install.exe címrõl.

A BPM2COMM progi a TBPM információt teszi a COMM tagbe.

Jó használatot!

BPM2COMM

This software is freeware for all usage.

You can download freely the MixMeister BPM Analyzer from www.mixmeister.com.
This program can make automata BPM values in the MP3 TBPM tag.
This tag correct value for some audio player (ex: iTunes), but the Winamp not use this.
This BPM2COMM application is copy this TBPM tag information into the COMM (comment) tag.
This tag are in use with the Winamp Media Library list (if you select this comment to visible).

...and you can use this BPM values for correct simple song mixing.


kedd nov. 21, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség