Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:37



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Hangfelvétel+tömörítés 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
THX!


csüt. jún. 26, 2008 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
mp3DirectCut (free)


szer. jún. 25, 2008 12:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Volna egy kérdésem.
Kéne nekem egy olyan progi, ami az mp3-akat meg tudja nyitni szerkesztésre.

Konkrétan a nem odavaló dolgokat akarom kivágni. (Pl rádiófelvételnél, amikor belepofáznak, vagy kazettáról való átmentésnél a számközöket kivágni, illetve a kazetta oldalait számonként feldarabolni, stb... :)

Jelenleg a Windows Hangrögzítő az, amit tudnék használni, de ahhoz előbb wav-ba kéne átalakítani, aztán szerkeszteni, majd végül megint mp3-ba átalakítani.

Na nekem vmi olyasmi kéne, hogy végig mp3-ban lehessen dolgozni.
Van 5letetek?


szer. jún. 25, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Köszi a tippet, sikerült!
Akkor már csak ez a problémám van:
Az MP3 lejtászóm (iRiver T20FM) csak Windows Media Player 10, és 11-el hajlandó együtt működni. Tehát a Total Commanderben és a Saját gépben nem látni a cuccost, mert valami dilis barom kitalálta, hogy a driver ne a Windowsban legyen, hanem a lejtszóprogiban. (Hogy pusztulna az ilyen családostul...)
A kérdésem tehát, hogy a Windows Media Player 11-est be tudom-e valahogy állítani (és ha igen, akkor hogyan?) úgy, hogy 2 ablakos legyen, mint pl egy Total Commander? Mert akkor legalább hasonlóképp tudnék ráhúzgálni számokat, meg nem utolsósorban azon levő számokat is tudnék a gépre húzgálni. Mert sajnos ezutóbbit jelen formában nem igazán tudom megoldani... Pedig jó lenne, ha rájönnék, hogy kell, mert hiába veszek fel valamit rádióból, ha utána nem tudom a gépre átgyúrni. A 10-essel még sikerült, de amióta 11-es van, azóta szopok, mint a fejős gép...


vas. jún. 22, 2008 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Draco írta:
Van két weboldal, ahonnét nekem kéne az mp3.
http://www.videoplayer.hu/videos/play/152864
Olyan progi kéne, ami aut rögzíti azt, amit a hangkártya lejátszik.
Meg lehet oldani online rögzítéssel is például: mp3DirectCut (free).
Elegánsabb, ha a videofájlt konvertálod:
Elindítod a video lejátszást. Megvárod míg letöltődik a gépedre az egész. Filekezelőben bekapcsolod a rejtett fájlok megjelenítését. A Temporary Internet Files tartalmát dátum szerint megrendezed. (Minden fájl egy ablakban.) Ott lesz legfelül egy pár megás flv fájl. Utána a gugliba beírod, hogy "free flv to mp3 converter download". Valamelyik találattal átkonvertálod.


vas. jún. 22, 2008 6:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nekem rögtön két kérdésem is lenne:

Első kérdés:
Az MP3 lejtászóm (iRiver T20FM) csak Windows Media Player 10, és 11-el hajlandó együtt működni. Tehát a Total Commanderben és a Saját gépben nem látni a cuccost, mert valami dilis barom kitalálta, hogy a driver ne a Windowsban legyen, hanem a lejtszóprogiban. (Hogy pusztulna az ilyen családostul...)
A kérdésem tehát, hogy a Windows Media Player 11-est be tudom-e valahogy állítani (és ha igen, akkor hogyan?) úgy, hogy 2 ablakos legyen, mint pl egy Total Commander? Mert akkor legalább hasonlóképp tudnék ráhúzgálni számokat, meg nem utolsósorban azon levő számokat is tudnék a gépre húzgálni. Mert sajnos ezutóbbit jelen formában nem igazán tudom megoldani... Pedig jó lenne, ha rájönnék, hogy kell, mert hiába veszek fel valamit rádióból, ha utána nem tudom a gépre átgyúrni. A 10-essel még sikerült, de amióta 11-es van, azóta szopok, mint a fejős gép...

Másik kérdés:
Van két weboldal, ahonnét nekem kéne az mp3.
http://www.videoplayer.hu/videos/play/152864
http://www.videoplayer.hu/videos/play/153852
Miután nincs ötletem, hogy oldhatnám meg (eddig minden program csődöt mondott...), ezért már csak egy 5letem van, csak nem tudom, milyen progival lehetne ezt megoldani.
Olyan progi kéne, ami aut rögzíti azt, amit a hangkártya lejátszik.
Ez így **** lenne, mert elindítom a progit, aztán pedig ezt a videót lejátszom... :)
Na ezt milyen progival tudom megcsinálni?


szomb. jún. 21, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Milyen hangkártyád van? Csak mert nekem úgy rémlik (azért rémlik, mert sosem használtam), hogy Creative SoundBlaster Audigy 2 (ez van nekem) eleve ilyen szoftverrel van megáldva.

De ha mégsem, miért nem jó, ha utólag tömöríted? Csak van annyi hely a winyódon, nem?

Én amúgy az MP3lejátszómmal csináltam. Az eleve hardveresen kódol mp3-ba. A kazettás magnót rádugtam a bemenetére, azt meg felvétel üzemmódra állítottam, aztán lejátszottam a kazettát. :D

A felvett mp3-at aztán felnyomtam PC-re, és ott a Windows progijával feldaraboltam, meg kivágtam belőle a számközöket, meg ilyenek...


szomb. jún. 21, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 23:28
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Hangfelvétel+tömörítés
Sziasztok!
Olyan progit keresek amivel mikrofonbementről felvételt tudok készíteni és a progi már egyből tömöríteni is tudná a felvételt. Tehát nem utólagos tömörítés kellene hanem a felvételt már tömörítve rögzítse.
Ha tudtok valami használhatót légyszi segítsetek! :cry:


szer. máj. 16, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség