Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:28



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
FLAC-AudioCodec-AudioCD-konvertálás. Technikai kérdések! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 9:14
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hello!
Nem tudnátok ajánlani valamilyen jó torrent-portált, ahol rá vannak állva a losless zenékre? Most kaptam új autórádiót, és hirtelen nagyon elkezdett zavarni az MP3-ak minősége (amivel amúgy eddig teljesen meg voltam elégedve :D). Hiába, a jobb minőségű fejegység jobban kihozza a hibákat is :roll:


csüt. okt. 29, 2009 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Egy audio konvertert (dBpowerAMP Music Converter Reference R13.1) ajánlottam itt:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=919226#919226
Mindent tud. :shock:


kedd márc. 17, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De az írásnál már lehet bibi. Nem értek hozzá igazán, de van ilyen-olyan bithelyes írás, stb... És ebben az EAC jó állítólag. (A Plextor írók is tudják lassú audio írásnál kalibrálni a lézert, valamire biztosan jó az is :)))


kedd feb. 10, 2009 23:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Dester írta:
Hülye kérdés, de a FLAC plugint feltetted hozzá? Az EAC több szempontból is javasolt, de legfőképp azért, mert kifejezetten a zeneőrültekhez van igazítva (ők azt mondják, hogy a Neroval felírt FLAC minősége nem az igazi... ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom).

ez nekem azért hangzik furcsán, mert a flac-nak elvileg pont az a lényege, hogy lossless, vagyis ha megfelelően van "konvertálva", akkor oda-vissza konvertálhatod bárhányszor, ugyanannak kéne maradnia minőségben, illetve bitre pontosan vissza lehet állítani az eredetit. vagy nem? :)


csüt. jan. 29, 2009 3:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
feltetem ezt az EAC-ot, feltett hozzá egy vagon mindent, de egyik komponensénél és egyik menüjénél sem találtam semmi olyat hogy egyetlen egy bin vagy img vagy iso összeállitást csinálna.
A NERO kiesett, a 7-est használom de a VISTA valami oknál fogna nem szereti, nem csak a konvertálást, mostanában mindig kifagy és applicáció hibával kiléptet, pedig rendszergazda módban inditom, és nálam az UAC is ki van kapcsolva! (megjegyzem egyébként hol kell beállitani a codec-eket a neroban?)

köszi az eddigi segitséget, egyébként tényleg jó ez az EAC bár én nem avygok nagy audioszerkesztő!

üdv


hétf. nov. 24, 2008 13:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hülye kérdés, de a FLAC plugint feltetted hozzá? Az EAC több szempontból is javasolt, de legfőképp azért, mert kifejezetten a zeneőrültekhez van igazítva (ők azt mondják, hogy a Neroval felírt FLAC minősége nem az igazi... ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom).


hétf. nov. 24, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Valmi van a Nero-mmal mert kifagy az egész ezért nem tudom azzal megirni (Vista - Nero probléma), mert azzal már rég megcsináltam volna. Megnézem ezt az EAC-ot hátha mükxik vele!
köszi


vas. nov. 23, 2008 23:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Több lehetőséged is van. FLAC-ból is csinálhatsz pl. Neroval NRG fájlt, de kell hozzá egy FLAC plugin (a túloldalt is!). Visszaalakíthatod WAV-ba, és akkor ebből csinálsz NRG fájlt, ezt a túloldalt is gond nélkül fel tudják írni.

(NRG helyett mondhatnék mást is, pl. ISO, stb... UltraISOval tudsz csinálni.)

Érdemes lehet még megpróbálni, hogy az EAC-nak milyen lehetőségei vannak, ezt én sem tudom fejből. Viszont lehet ezzel is írni, talán image fájlt is tud készíteni. Az EAC ráadásul ingyenes is.


vas. nov. 23, 2008 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás FLAC-AudioCodec-AudioCD-konvertálás. Technikai kérdések!
sziasztok,

Adott egy cd-nyi flac zene (zenénként), adott még a VISTA.
Hogyan tudok ebből egy Audio CD-imagét csinálni, hogy azt elküldhessem és egyáltalán nem hozzáértők ki tudják irni CD-re!
Kicsit sürgős lenn és egyszerü ingyenes programokal tudok csak dolgozni, amiket nem torrentről vagy rapidról töltök le mert az most per pill nincsen.
Még command-ból is megy a dolog csak segitséget kérek szépen benne!
Szóval kezelőfelület nélküli progi is jöhet amit akár bat-ból müködtetek!

Feleslegesen nem telepitettem még fel semmit, ezért kérem segitségeteket!

előre is köszi bárkinek
üdv


vas. nov. 23, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség