Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:33



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Vírusölő programok-melyiket? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Idézet:
Ha megvetted a NOD-ot, akkor szerintem nem érdemes csereberélni, amíg jó a licensz. Annyival nem lehet jobb egy ingyenes sem. Vagy ha jobb lenne ebben-abban, akkor is mindegy. Nálam csak egyfajta biztonsági védvonalnak van a NOD32, hogy nem árt ha van valami, de gyakorlatilag nem találkozom kártevővel.


Ez pontosan igy van ahogy a TargeT irja. :idea:
udv


szer. ápr. 27, 2016 9:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Megvettem :shock: :D , megérte (orvosi licensz, 3 évre kb 12 eFt).
A többivel ugyanúgy vagyok, mint Te.


vas. ápr. 24, 2016 18:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Ha megvetted a NOD-ot, akkor szerintem nem érdemes csereberélni, amíg jó a licensz. Annyival nem lehet jobb egy ingyenes sem. Vagy ha jobb lenne ebben-abban, akkor is mindegy. Nálam csak egyfajta biztonsági védvonalnak van a NOD32, hogy nem árt ha van valami, de gyakorlatilag nem találkozom kártevővel.
Az előfordul, hogy néhány weboldalhoz nem enged hozzáférni, ha sötét oldali letöltéseket tartalmaz. Ilyenkor ráhagyom, keresek más weboldalt, vagy ha nagyon úgy gondolom és megbízom a dologban, ideiglenesen kilövöm a védelmet a letöltésig. Helyileg meg kiderül, hogy a fájl is gubancos, vagy azzal semmi baj.


vas. ápr. 24, 2016 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... egy érdekes anomália, hogy úgy tűnik valahogy hozzáférhet a router admin felületének jelszavához. ...

Épp ezért kérdezem. :shock:
Valaki ajánlotta, utána néztem, de nem vagyok meggyőzve teljesen. Nekem csak Win van.
Talán emlékszel, pénzért vett tűzfalam, és antivírusom van. Ez egy próba lenne, de a kémeket elkerülném.


vas. ápr. 24, 2016 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Windowsra kellene vagy Androidra? Nekem nincs tapasztalatom, nem használom egyikre sem.
Hogy maga a védelem mennyire jó, arra vannak vizsgálatok a víruslaborok által, és állítólag ajánlott plecsnit kap vagy kapott.
Viszont egy érdekes anomália, hogy úgy tűnik valahogy hozzáférhet a router admin felületének jelszavához. Hogy ezzel mire megy és milyen szándékkal teszi, az kérdés. Itt van erről egy korábbi cikk.
http://dirtywindows.hu/2014/07/12/360-t ... ig-a-leve/


vas. ápr. 24, 2016 5:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Lenne egy kérdésem: ismeritek, használjátok a 360 Total Security antivírus és tűzfal programot? Van valami tapasztalat? Talán stell is olvassa, az ő véleményére is kíváncsi lennék.


szomb. ápr. 23, 2016 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
A prohardveren ajánlgatják (és meg is indokolják), hogy miért kell kikapcsolni az ssl tls https forgalmak ellenőrzését. Én mondjuk úgy szoktam, hogy az ssl/tls szűrést bekapcsolom, és kikényszerítem a levelező programok forgalmának ellenőrzését. A https szűrést viszont kötelezően kikapcsolom mert volt már vele gondom. Még akkor is, ha a bekapcsolása esetén most éppen semmi hibát nem tapasztalok. Elég volt egyszer szétguglizni az agyamat, hogy miért esik szét valamelyik lap, amelyik éppen olyan titkosítási protokollt használ, amit akkor a vírusírtó még rosszul rakott össze.
Kép


szomb. ápr. 02, 2016 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... Nekem ezek vannak beállítva a 9.0.375.1 verzión, de egyébként is gyakorlatilag a default minden...

Elmentem, és előveszem, ha visszaraktam. :)
Nem tudom mi volt a beállításom, de én semmit sem állítottam el a 8-as beállításokhoz képest (arra települt).
Amikor meg újra raktam, előtte teljes Uninstall volt, azaz ott minden Default volt.


szomb. ápr. 02, 2016 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Laci_L írta:
nbela írta:
... Szerintem tuti a HTTPS szűrés kavar be a youtube megjelenítésbe...

Ez szinte biztos. Megnéztem a 8-as beállítását. Hát ott eleve szürke az egész, azaz nem működik.

Nemrég néztem egy Youtube videót, és simán vitte https-en.

Nekem ezek vannak beállítva a 9.0.375.1 verzión, de egyébként is gyakorlatilag a default minden.

Kép   Kép


szomb. ápr. 02, 2016 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
nbela írta:
USB WiFin kapcsolódok, annak pedig kell pár mp míg feláll.

:hm: Ez csak egy tipp volt tőlem, hogy frissítene, de még nincs net. Még ráadásul említettem, hogy kicsit veszkődik nálam a net az elején LAN-on. Meg úgy logikusnak tűnik a magyarázat. :lol:
Megnéztem laptopon is, az WiFin csatlakozik, és a már logon screenen még mielőtt beírom a jelszót már átvált az WiFi ikon kapcsolódottra.
A laptop az ritkábban van bekapcsolva, de tavalyra visszamenőleg semmi hiba nincs a NOD32 események között.

Idézet:
Éppen tagnap túrtam át az EAV feladatütemező beállításait, hogy van-e lehetőség az első frissítési kísérlet késleltetett indítására, de nem találtam ilyet.

Valószínűleg ez programon belül van időzítve, az ekrn szolgáltatás intézheti, ami elindul automatikusan.


szomb. ápr. 02, 2016 15:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
nbela írta:
... Szerintem tuti a HTTPS szűrés kavar be a youtube megjelenítésbe...

Ez szinte biztos. Megnéztem a 8-as beállítását. Hát ott eleve szürke az egész, azaz nem működik.

Kép

Én nem állítottam ilyenre, azt sem tudom, hol kellene. A 9-esben meg nyilván beindult.
Ha lesz egy kis időm (meg kedvem :) , mert az elmenet a többnapos tökölődéssel) visszarakom a 9-est. A Support is kérte. Akkor majd ránéznének távvezérléssel.


szomb. ápr. 02, 2016 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
Arra tippelek, hogy ha nálad nem lenne ilyenkor még net, akkor mivel nem tud frissíteni, lehet, hogy csak egy óra múlva ismétli meg a keresést az időzítés szerint. És akkor már minden oké.
USB WiFin kapcsolódok, annak pedig kell pár mp míg feláll. Éppen tagnap túrtam át az EAV feladatütemező beállításait, hogy van-e lehetőség az első frissítési kísérlet késleltetett indítására, de nem találtam ilyet. Ha tényleg ez okozza, akkor ez megint egy fekete pont a NOD-nak, mert az előző verziók megvárták míg feláll a WiFi és csak utána próbáltak frissíteni. Még a TNOD...Finder is olyan szép türelmesen megvárja a WiFit mielőtt elvégzi a dolgát...


pén. ápr. 01, 2016 21:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Laci_L írta:
Most beszéltem a NOD Support-tal. Azt nem javasolták, hogy tiltsam le a HTTP szűrést.
Igazuk van, én sem javasoltam! Én a HTTPS szűrés kikapcsolását javasoltam. Azért mert az tényleg búgos, és felesleges is, éppen azért mert biztonságos kapcsolaton megy. Ha lesz kedvem előkeresem azt a cikket amelyik ezt ennél értelmesebben elmagyarázza.
Idézet:
Ez az én formám. Egyelőre megnyugodtam, és tojok a 9-es verzióra.
Szerintem tuti a HTTPS szűrés kavar be a youtube megjelenítésbe. Nekem is ugyanígy kavart be, de már nem emlékszem milyen lapon. Egy próbát szerintem megér. Ha nem jön be, akkor majd legfeljebb lapítok :oops:


pén. ápr. 01, 2016 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
nbela írta:
9.0.375.1 verziód van?

Igen. Előtte 9.0.349.15 volt, de azzal se volt gondom. A protokoll bugos már nem tudom melyik előző lehetett, de nagyon az elején. És még az is lehet, hogy a lassabb gépen is előjött, ha tényleg ez volt az oka.

Idézet:
Ha igen, és a bekapcsoláskor éppen esedékes a frissítés, akkor meg tudja frissíteni azonnal?

Igen. :D Elkezd az ikon "radarozni", ha rámegyek az egérrel, kiírja, hogy a frissítés folyamatban, majd dobja az ablakot, hogy melyik verzióra frissült.
Arra tippelek, hogy ha nálad nem lenne ilyenkor még net, akkor mivel nem tud frissíteni, lehet, hogy csak egy óra múlva ismétli meg a keresést az időzítés szerint. És akkor már minden oké.
Egyébként ezzel együtt a Win 10 meg van kicsit zakkanva mostanában nálam, sokszor pakol internet nélküli hálózat ikon az indulás elején hosszabb-rövidebb ideig. Régebben nem emlékszem ilyenre, már a bejelentkezési ablaknál volt net. Igaz nincs fix IP sem a PC-re, DHCP-n kap címet a home gatewaytől, de ez nem változott.

A logokban se nagyon látok most problémát. Az események alatt többnyire a sikeres vírusadatbázis frissítés szerepel az adott verziószámmal. Egyszer van fájlküldő rendszer hiba, egyszer súlyos hiba, hogy nem indult el a víruskereső. Ezek úgy két hete történtek, a jó ég tudja mitől.
Viszont mégis találtam 1 db protokollszűrős hiba bejegyzést a logban még tavaly december közepéről, hogy a proxyszerver nem indult el. De az nyilván még valamelyik előző verzió volt. Talán a 9.0.318.20.
November végén meg a behatolásmegelőzővel volt gubanc. Ennyi az egész.


pén. ápr. 01, 2016 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Most beszéltem a NOD Support-tal. Azt nem javsolták, hogy tiltsam le a HTTP szűrést. Inkább maradjak a 8-asnál. A megjelenésen kívül nincs nagy különbség köztük. Érdekesnek tartja a problémám, eddig ilyet más nem jelezett nekik, a nagyvilágban sem. Vagy nekem nem mondják.
Ez az én formám. Egyelőre megnyugodtam, és tojok a 9-es verzióra. :D


pén. ápr. 01, 2016 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
>A frissítésre meg rendszeresen dobja az info ablakot, nálam nem lehet gond.

Nálam is dobja rendszeresen, de csak a bekapcsolást követő 1 óra után.
9.0.375.1 verziód van? Ha igen, és a bekapcsoláskor éppen esedékes a frissítés, akkor meg tudja frissíteni azonnal?


pén. ápr. 01, 2016 9:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Nem gyakran nézek Youtube-ot, de eddig nem tűnt fel, hogy gond lenne vele, és a NOD miatt.
A protokoll szűrési hiba az eleinte volt a 9-es verzióban, de egy frissítéssel megszűnt. Azt nem tudtam, hogy a gyors gép okozza. Mondjuk az enyém nem lassú. :D
A logjait se nézem, így erről a további logolt protokollszűrési további bugról se tudok. De majd ránézek ezután.
A frissítésre meg rendszeresen dobja az info ablakot, nálam nem lehet gond.


pén. ápr. 01, 2016 4:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
NOD9 és a youtube: valami hasonló gondom nekem is volt a https csatornán (a youtube is azzal megy) és azt olvastam szakmai berkekben, hogy a biztonságos kapcsolat ellenőrzéséről le kell beszélni a NOD9-et: További beállítások, WEB, Webhozzáférés, Webprotokollok, HTTP szűrés bekapcs, HTTPS szűrés KIKAPCS!

Pár dolog nekem sem tetszik az EAV9-ben:

A legelső feltelepítés minden bekapcsolás után dobott egy ablakot, valami protokoll szűrési hiba miatt. Support bejegyzés szerint túl gyors a rendszer (I3+SSD) és hamarabb feláll a NOD ellenőrző rutinja mint maga a védelem. De semmi gond, mert mire leokézom már működik is a max védelem. Ismert hiba, amit a következő verzióban javítanak. Javították is, előbb az angol, s majd később a magyar nyelvű verzióban is.

Pár napja klikkeltem a program frissítésre, és upgradelte magát 9.0.375.1-re. És ezzel újra előjött a bekapcsolásokra jellemző protokollszűrési hibaüzenet! Csak nem ablakot dobott, hanem csak az eseménynaplóba tett egy bejegyzést. Nem is figyeltem a naplót, de mindig jött egy automatikus email üzenet a hibáról. Próbából uninstall és újratelepítettem, így ez a hibaüzenet megszűnt.

De jött más! A bekapcsolást követő legelső adatbázis frissítés fordítási hiba miatt sikertelen. Aztán 1 óra múlva az időzített frissítés már rendben lefut. Az eseménynaplóban 2 napja azt látom, hogy bekapcs, sikertelen frissítés, 1 óra múlva pedig sikeres frissítés.


csüt. márc. 31, 2016 22:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
Én is a NOD32-t használom ...

Az előző hsz-em óta kicsit megdőltem NOD ügyben. :huha:

Egy másik topikban két napja elsírtam a bánatom. Röviden: az egyéb probléma miatt újra ghostolt gépemen (Firefox van) a Youtube csak egyszerű szöveges módban jött elő, és semmilyen video nem futott, csak "tekert" az ablak. Hiába raktam vissza ugyanarra verzióra (legújabb) ugyanazt a Mozbacup mentést, akkor sem ment. Az Indexen meg állandóan riasztást adott a hitelességgel kapcsolatban. A nem HTML5 alapu video (pl Indavideo) ment. Kaptam tanácsokat, egyik sem vált be.
Egy órája Uninstalláltam a 9-es NOD-ot, visszaraktam a 8-ast, és -láss csodát- minden rendeben van.
Az bosszant, hogy a NOD9 alapbeállításban hogy csinálhat ilyet? Ők nem néznek Youtube-ot? Holnap megkeresem őket, nyilván lesz olyan beállítás, ami jó lesz.

Nálad nincs ilyen?


csüt. márc. 31, 2016 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Én is a NOD32-t használom, de ha másikat kellene választani, még a Kaspersky van nálam előtérben.


csüt. márc. 31, 2016 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
stell írta:
... Ha fizetost akkor csakk az ESET ...

Akkor megnyugodtam, köszi. :)

Mellesleg szerintem megéri. Ha orvos veszi, akkor 3 évre kb. 12.000 Ft. Ez semmi. És a Support nagyon korrekt.
Eddig azt hallottam a tört NOD-ról, hogy sok baj van vele, főleg a frissítéssel. Ez nem ér meg évi 4000 Ft-ot.


csüt. márc. 31, 2016 15:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Laci_L írta:
stell írta:
... feltelepiteni az Free avastot ...

Mit szólsz manapság az ESET NOD32-höz? Főleg az ajánlott Avast-tal összehasonlítva.


Szia.
Ha fizetost akkor csakk az ESET ha ingyenes akkor csak az AVAST.
Mar igen sokk virusos gep att ment a kezem alat, sajnos a legtobb fertozes mindig az AVG alat volt.
Szia


csüt. márc. 31, 2016 9:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
nbela írta:
... nem fog ajánlani fizetős vagy feltörős programot...

Nem is kell, mert a NOD-ot megvettem. :wink: Kevés ilyen van, a másik az Outpost tűzfal (még 4 éve vettem meg, lifetime)
Csak az info érdekelne. :shock:

Mellesleg a NOD 8-as újabban csinált fura dolgokat (Win7). A tálcaikon jobb-gombos kezelése meghalt az első kattintás után. A 9-es jól megy.


kedd márc. 29, 2016 7:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
stell úriember, Ő nem fog ajánlani fizetős vagy feltörős programot.
Persze attól még véleménye lehet róla. :D
Én a "családban" minden hol az EAV 8-at használom.
Illetve most már a 9-et.
OFF Csak hát az ismert töréséhez RG jog kell, azt meg nem szeressem :oops: ON


hétf. márc. 28, 2016 23:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
stell írta:
... feltelepiteni az Free avastot ...

Mit szólsz manapság az ESET NOD32-höz? Főleg az ajánlott Avast-tal összehasonlítva.


hétf. márc. 28, 2016 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Udv
Az AVG nem alegjobb megoldas.
1:Letolteni az AVG remover programockat ,futtatni a legjobb ha csokenttet modban.
http://files-download.avg.com/util/tool ... emover.exe

2:Letolteni es feltelepiteni az Free avastot .
Szep napot.
udv


hétf. márc. 28, 2016 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2016 10:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
ja az imail cimem olaszzoli07@citromail.hu


hétf. márc. 28, 2016 17:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2016 10:15
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
sziasztok nekem windows 10 van a gépen és eddig avg volt rajta de egyik pillanatrol a másikra rosz lett elment a virusvédelem probaverzios volt de szériakulcsal megoldottam 6 honapig használtam most egy napig kinlodtam mig letöröltem ha teljesen letörlödött bár nem találom a gépen de nem enged másik avg-t letölteni semilyet azt irja probléma a telepitésnél a probléma oka ismeretlen mit csináljak?nekem valami jo virusirto kellene mit ajánlotok?


hétf. márc. 28, 2016 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Köszönöm szépen a választ Laci_L!
Egyedül az Uninstall Tool volt képes teljesen eltávolítani, ugyanis a FF kiegészítők közül vagy féltucat uninstall program közül egy sem volt képes innét eltávolítani.
A nagy gond itt az, hogy az új verziókból már sajnos kihagyták ezt a nagyon jó és fontos funkciót.
A 10.0.0.7 eszköztár verzióból már kihagyták csak a 7.8.31.1 számú eszköztár tartalmazza.
Ez utóbbit kellene valahogyan átmenteni, vagy megakadályozni, hogy ezt a verziót frissíteni tudja 10.0.7 verzióra.
Keresem a megoldást.


hétf. feb. 27, 2012 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Supervisor írta:
A rendszer újratelepítése során AVG Security Toolbarból eltűnt az e-mail jelző...

A programot ne ismerem, de ha ez egyszer működött, akkor fog is (feltételezve ugyanazt a verziót).
Távolítsd el teljesen. Nem csak Uninstall, hanem rákeresni az ismerős nevekre, és törölni (ésszel) a tartalmakat: AVG, gyártó neve, stb. Mindenhol: C: -ben, meg a Registry-ben is.
Újra telepítve jónak kell lennie.

Másik bonyolultabb megoldás: egy szűz gépre telepíted ezt az AVG-t, de a WinTools.net felügyelettel. Megnézni, hogy hova rakott bejegyzéseket, és ezeket visszamásolod a hibásba (persze előtte mentés).


hétf. feb. 27, 2012 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
A rendszer újratelepítése során AVG Security Toolbarból eltűnt az e-mail jelző. Ez olyan nagyszerű program volt, amely a sarokban felpattanva azonnal jelezte a beérkező e-maileket.
A kérdésem: a frissítés során már mindig ez az új security toolbar fog megjelenni? Ebben nincs e-mail jelző.
Lehet-e és hogyan visszaszerezni a régi jó bevált e-mail jelzőt?
Régebben egy ingyenes linkscanner setupról raktam fel a Vipre mellé, de ez most nem megy, mert azonnal az újra frissít.

Esetleg egy másik gépen kifogástalanul működő AVG Security Toolbart át lehetne valahogyan másolni? Ha igen, hogyan?


hétf. feb. 27, 2012 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
köszi, megnézem 8)


hétf. máj. 23, 2011 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Kis erőlködéssel hdd-re is rá lehet tenni, de egyszerűbb cd-re vagy usb pendrájvra:
http://www.avira.com/en/support-downloa ... cue-system
vagy:
http://www.hirensbootcd.org/files/Hiren ... D.13.2.zip


vas. máj. 22, 2011 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
hello mindenkinek.

valaki tud vírusirtó programot külső hdd-re olyan amit ha felrakok és nem csak a saját hanem más gépbe is bedugok akkor rögtön aktiválódik szóval valamilyen portable anivirus system :D


vas. máj. 22, 2011 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... Csak neked kikerestem...

Kösz. Ennyire nem akartam elmélyedni benne. Csak furcsa volt. :)


hétf. nov. 22, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
:mrgreen: Csak neked kikerestem. https://community.mcafee.com/thread/6841


hétf. nov. 22, 2010 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... A McAfee-t bottal nem piszkálom. Ha nem muszáj...

Én sem. :)

Mellesleg, hogy van ez? Kétféle McAfee van (McAfee és McAfee-GW-Edition), és tapasztaltam hogy az egyik bejelez egy fájlra, a másik meg nem (virustotal.com)

Nem ugyanazt az adatbázist használja? Kész átverés.

Szóval: nekem se nagyon kellene, amíg van más. Akár a Norton is.


hétf. nov. 22, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Nyilván jobban tudod. :wink:
De ha csak és kizárólag a Norton és a McAfee közül lehet választani, akkor egyértelműen Norton.
A McAfee-t bottal nem piszkálom. Ha nem muszáj. :lol:


hétf. nov. 22, 2010 14:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 8:46
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Én személy szerint Avira Antivirt használok és habár nem olyan jó mint a MacAfee, nagyon jó kis program és jól védi a gépet, ráadásul magánhasználatra teljesen ingyenes, a Nortont viszont senkinek nem ajánlom, drága és **** sem él (tapasztalatból mondom) 8)


hétf. nov. 22, 2010 14:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
A Symantec szabadra bocsátotta a Norton 360 béta v5.

Letöltés: http://us.norton.com/beta/overview.jsp?pvid=n3605beta
A leírás.: http://www.symantec.com/about/news/rele ... 0101012_02

Kép


szomb. okt. 16, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Ha van egy speciális kód a MBR-sectorban amelyet valamilyen eszköze használ kódolásához / dekódolásához-akkor úgy van ahogy a TargeT -irja a Fixmbr, vagy bootrec -parancs kilövi a merev lemezet úgy hogy mar nem bootolsz be.ezert jó a lementés,
De hogy miért neked mindig más ezt nem tudom.


csüt. okt. 14, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... mert ha közben változott a partíciós tábla ...

Na ez az, néhányszor elmentettem a Disk 0-ik szektort (512 bájt mindegyik). Az érdekes az, hogy 2-3 bájt mindig eltér (ugyanazon a helyen), a többi azonos. Ha nem változtatok a particókon, akkor mi változhat?


csüt. okt. 14, 2010 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Már miért ne volna jó? Szépen elmented, és ha netán kell, akkor visszaírod.
Csak akkor a lemezmeghajtót nem csak olvasásra kell megnyitnod a HxD-ben.
De nincs túlzottan nagy jelentősége, az MBR helyreállítás megoldható a fixmbr jellegű parancsokkal.
Pont a visszaírás lehet gázos, mert ha közben változott a partíciós tábla, a HxD a régi mentést teszi vissza, ahogy minden hasonló partíciómentés vagy más mentés is.
A fixmbr vagy bootrec /fixmbr parancsok pedig szabványos MBR-t írnak a vinyóra meghajtóbetűjel hozzárendelés és a partíciós tábla rész matatása nélkül.
A DOS-os fdisk /mbr az a meghajtó hozzárendelést is törölte.


csüt. okt. 14, 2010 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
TargeT írta:
... Más disk editor eszközökkel is menthető az MBR, ha csak az kell.

Lehet hogy kapitális hülyeség, csak kérdem: a nulladik szektort, mint szövegfájlt elmentve, visszaírható szerintetek (ha kell valami katasztrófa miatt)?
Az editor: HxD Hex and Disk Editor
Tudniillik ebben nincs ilyesmi (én leglább is nem találtam).


csüt. okt. 14, 2010 14:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Az MBR mentéshez nem kell az egész tehenet megvenni, azaz a teljes disket menteni. :wink:
A True Image partíciómentéskor is menti, illetve visszaállításkor felajánlja, akarjuk-e visszaállítani.
Nem nagyon érdemes bepipálni, hogy igen, de ha történt partíció, partíciós tábla változás közben, akkor tuti hiba lesz. :twisted:
Más disk editor eszközökkel is menthető az MBR, ha csak az kell.


szer. okt. 13, 2010 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
A disk-save az MBR miatt fontos lehet!..de jóval több helyet foglal hiszen benne lesz az összes part is az nem fér el egy BD-lemezen sem :hm:


szer. okt. 13, 2010 19:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Draco írta:
... a Ghost talán nem fekszik bele, ha nem ua méretű partícióra tennéd vissza (bár ebben nem vagyok biztos)...

Én biztos vagyok. Csak particiót kell menteni, nem disk-et.
Leírás, ha érdekel a Ghost: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#p903743


vas. okt. 10, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Hát, az tény, hogy a Ghost sokkal kisebb cumót gyárt le... Meg a Ghost talán nem fekszik bele, ha nem ua méretű partícióra tennéd vissza (bár ebben nem vagyok biztos).

De Így, hgoy a Windows is meg tudja csinálni, nem akaródzik költeni egy újabb progira.


vas. okt. 10, 2010 13:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
Valószínűleg,hiszen hányadik kiadásnál is tartunk?..A mostani Ghost rescure-lemeze az egy DVD amiről akár indíthatod is a gépet ..igaz utána gyárthatsz kisebb boot-médiumot :D úgy mint a True-Image--nél is
Valamint arra a floppis-Ghostra én azért befizetnék,hogy mit lát akár egy ezeréves ext2 lemezből..mert amiről fentebb írtam még ennél is többet tud.

Maga a mentett image lesz tömörebb lesz ezzel a cuccal amiről írtam-Maga a program egy komplett op,akár nettezhetsz is vele,de minek :lol:


szomb. okt. 09, 2010 16:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vírusölő programok-melyiket?
nacorvus írta:
... System-rescure CD(usb) a kemény 200Mb-jával kisebb helyre elmenti..rendszertől függetlenül ahová akarod,uu mint egy True Image v Ghost..de azok mindegyik nagyobbak méretben..

Micsoda? :jajne:
A Ghost (amivel menteni kell) a század része: 1 ... 2,3 MB verziótól függően. Régebben egy floppra is elfért a DOS Boot-tal együtt. :shock:

Vagy én álmodok? :D


pén. okt. 08, 2010 9:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség