Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:34



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Vírusölő programok-melyiket? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A PC Word-ből lehett vagy talán még most is lehet Panda Titanium 2005 éves verziót rendelni, amely a postaköltséggel együtt is jóval olcsóbb a VirusBuster 4400.- forintos áránál. Szóval van választási lehetőség...


csüt. máj. 19, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás 
pl?

és mennyi az annyi?


csüt. máj. 19, 2005 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A PC Word-ből megvettem az éves Panda Titanium 2005-t. Néha ugyan jelez belső vírushibát, de ujraindítás vagy frissítés után kifogástalanul működik. Na és az akciós ára a legalacsonyabb postaköltséggel együtt még a VírusBuster éves verziójánál is olcsóbb. Nézzétek csak meg, hogy hány olyan hasznos funkciója van, amelyet más vírusirtók egyáltalán nem is ismernek.


csüt. máj. 19, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 18:17
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
sz.j írta:
Lassan egy éve használom a Panda Titanium 2004-et és mindent megfogott, mig az előtte fentlévőkkel voltak gondjaim.

Na elég volt a Pandából.......
Az utobbi időben nagyon lelassította a gépet, egyre sürűbben nem tudtam kapcsolódni a netre (de, hogy miért azt nem értem, mivel ez nem tűzfalas írtó?), ezért lecseréltem!
Elöszőr a NOD32-t próbáltam ki, ami nagyon jó volt, de a végén az eTrust EZ-Antivirus 2005-öt raktam fel.
Egy évig ingyenes, gyors, háttérben dolgozik és ráadásul jól, és egyáltalán nem lassítja le a rendszert.
Csak ajánlani tudom! :wink:


hétf. máj. 16, 2005 9:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
Igen, ahogy írták, hülyéknek készül...
Az ilyen dolgok mindig nagyon színvonalasak szoktak lenni... ez is biztos ilyen lesz


pén. máj. 13, 2005 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Fizetős vírusvédelmi szolgáltatás a Microsofttól

Windows OneCare néven előfizetéses rendszerű biztonsági szolgáltatást indít a Microsoft. A szolgáltatásra előfizetőinek PC-it a cég vírusoktól, kémprogramoktól védi, illetve ellátja a legfrissebb javításokkal.

A fizetős szolgáltatásként az idei év során beinduló Windows OneCare részben a Windows operációs rendszer beépített biztonsági funkcióit használja, ezek mellett azonban egy komolyabb tűzfallal és vírusellenőrző szoftverrel vértezi fel a számítógépet. A szolgáltatással a szoftvercég azokat a gyakorlatlan felhasználókat kívánja megcélozn, akiknek tipikusan még vírusvédelmi szoftver sincs otthoni PC-jükre telepítve.

A szolgáltatást megrendelő felhasználók különdíj nélkül igénybe vehetik majd ezen kívül a társaság telefonos terméktámogatási részlegét is. A Windows OneCare azért bír nagy jelentőséggel a cég életében, mert a Microsoft eddig sosem kínált vírusvédelmi szolgáltatásokat közvetlenül a végfelhasználóknak, noha korábban számos ilyen szoftvereket fejlesztő céget felvásárolt. A védelmi funkciók mellett a OneCare-rel védett PC-ken többek közt automatikusan lefut majd a lemeztöredezettség-mentesítő, illetve a kliensszoftver bizonyos időközönként felkínálja majd a biztonsági mentés lehetőségét is. A szolgáltatás tesztelése egy hét múlva kezdődik meg, ekkor azonban csak a szoftvercég saját alkalmazottai vehetik majd igénybe, a végfelhasználók számára ősz tájékán lesz elérhető, várható díjazása egyelőre nem ismert.


pén. máj. 13, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ide is beírom, hogy a Nod32 ára diákkedvezménnyel 7eFt.
Diákot meg bárki tud szerezni e célra...

http://www.nod32.hu/price.php


szomb. ápr. 16, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
brios1, biztos hogy a Winrar-os fájl tartalmaz trójait?

Megnéztem elsőre Kaspersky-vel (bővített adatbázis), mivel önkicsomagoló fájlokban is keres. Semmi. Mivel azt írtad Symantec Online talált, nosza Norton AV 2005 fel, 2005-03-16-ai adatbázis, semmi. Feltelepítettem a WinRAR-t, azután sem talált egyik sem. Dr.WEB -el is nulla találat, GECAD RAV8-al detto!


pén. márc. 18, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Akkor a keresőbe bepötyögöd hogy "antivirus termékek" és bejön nagyon sok oldal ahol csemegézhetsz kedvedre. Legtöbbjük kínál vállalati megoldásokat is, azok közül választhatsz olyat ami neked kell.

De ha a gépeken NOD32 van akkor minek másik? Jó kis program az.


kedd márc. 15, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2005 19:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
kisfili írta:
Üdv!

Kérdés az ingyenes, próba vagy fizetős termékre gondoltál?

Próbaváltozatra íme: A http://www.2f.hu/letoltes/ weboldalán is találsz pl. az F-SECURE termékei között, próbakulcsot mellékelnek.



FSecure-t semmi kp nem akarok..rossz tapasztalatok..pár hónapig volt..aztán mikor letöltöttem egy frissebbet és felraktam a rendszer az xp boot logon nem jutott tovább..csökentettbe leszedtem a fsecuret és semmi baja nem volt utána..azóta nod-ot használok..

arra kéne h a gépeken nod van..(20gép)megvéve...
de kéne még egy és jó lenne ha azt nem kéne telepíteni mindehova csak hálóba scannelnék vele mikor akarok..
ha van ingyenes ami jó akkor az ha nincs akkor jó crack is..
előre is köszi


vas. márc. 13, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Üdv!

Kérdés az ingyenes, próba vagy fizetős termékre gondoltál?

Próbaváltozatra íme: A http://www.2f.hu/letoltes/ weboldalán is találsz pl. az F-SECURE termékei között, próbakulcsot mellékelnek.


vas. márc. 13, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2005 19:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
ÜDv all..
bocs h végigolvasás nélkül kérdezek de most sürgős lenne..
kéne egy(több nem baj:) olyan vírusirtó ami hálón más gépeket tudna scannelni...

előre is tx


vas. márc. 13, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
HI!

Úgy fest igen, attól még nem fogom a RAV-ot használni. Időnként átnézem a régi fájlokat azzal is, mert talált már rosszindulatú kódot eddig is, amit a többiből csak szintén egy jelzett.

Arra a WinRAR-os trójaira kíváncsi lennék...

Most gyűjtésbe kezdtem, aztán 1-2 hó múlva lesz teszt megint.


szer. márc. 02, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!

Hát, Brios, a Panda is megbukott a WinRARos trójain, a másikat nem néztem. Mostmár komolyan kezd idegesíteni ez a vírusmizéria. Ezek szerint szinte az összes irtó csak csicsa. Nem érnek egy lyukas húszforintost sem. Panda Antivirus Titanium 2004 3.02.04, 02.25-ei frissítéssel simán elsiklott felette. Vááá!


szomb. feb. 26, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 25, 2005 11:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
pg, ha még vagy:

Láttam az egyik hozzászólásodban a panda 1 éves ingyenes használatát. letöltöttem, emil is megjött a kódokkal, de nem fogadja el [incorrect user id], mit tudok csinálni? Tudsz nekem segíteni?


pén. feb. 25, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 9:15
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Ezek szerint a RAV vezet a listádon?


pén. feb. 18, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Szia Prak!

Rossz indulatú kódokat tartalmazó fájlokat én nem küldök senkinek el, ne haragudj de nem szeretnék problémát kerekíteni belőle.

Most Kaspersky AV Personal van fent állandóra és tegnap egy dalszöveg keresgélése közben akadtam össze trójaival ---> t o n s o f l y r i c s . c o m ha valaki nagyon kíváncsi rá, szóközök nélkül írja be a böngészőjébe.

A legfrissebb házi eredmények: 27 fájl, összegezve ennyiben ismernek fel rosszindulatú kódokat az AV szoftok:

AV PRG - fájlok/felismert

Alwil Avast! 4.5 - 27/6
AVG 7.0.306 - 27/4
BitDefender 8 - 27/8 + 1 gyanús fájl
Dr.Web 4.32b - 27/8 + 1 gynús fájl
F-Secure Client Sec. 5.55 - 27/6
Kaspersky AV 2.0.227 - 27/7
NOD32 2.12 - 27/6
Norton 2005 - 27/9
Panda 2005 Titanium - 27/5
RAV for Windows v8 - 27/14

Ezek vannak készen.


szer. feb. 16, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Dobtam egy privit, kíváncsi vagyok a Panda mit szól hozzájuk. :?


szer. feb. 16, 2005 3:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 9:15
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Nem, nem vakriasztás (sajnos)
Lefuttattam a Symantec oldaláról egy on-line vírus ellenőrzést és egy CA on-line-t.
Mindkettő azonnal jelezte.
Sajnos az Avast nem, ezért leszedtem rögtön.
Maradok a bevállt NOD32 és AVG free párosnál..
Ha gondolod, el tudom mindkettő trojant küldeni.( Ha nem nyitod meg, addig nem csinálnak zűrt)


kedd feb. 15, 2005 22:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hát ezen a bukáson meg vagyok... :oops: lepődve... Nem vakriasztás az a trójai? (Bocs.) Sok díjat elvitt a virus bulletin-en, szóval nem értem a dolgot. Meg vagyok rökönyödve. :oops:


kedd feb. 15, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 9:15
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Én ma felraktam az Avast home verziót, és elkezdtem tesztelni!
Meg is bukott hamar!
Van egy teszt célra használt trojanom, engedte letölteni, még észre sem vette!
Felraktam a nod32-t és az AVG 7.0 freet. ( ez a jól bevállt konfigom)
A NOD nem jelezte, viszont az AVG igen!
Előkerestem egy régebben letöltött progit, WinRar3.20.
Ebben a verzióban is van egy trojan (Lövésem sincs hogy került bele, hivatalosan töltöttem le anno)
Na ebben sem látta a NOD32, viszont az AVG igen!!
Az AVG és a NOD32 együtt aktívkén fut nálam, nem akadnak össze.
Tökéletessen kiegyenlítik egymást. AMit az egyik átengedne, azt a másik megfogja és fordítva.


kedd feb. 15, 2005 22:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Kisfili, ezt a házi vírustenyészetedet megosztanád velem? Kiv volnék az eredményre... Pü ment...


kedd feb. 15, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
A Norton AV 2003-at majd 9 hónapig használtam és bizony gyakran átengedett trójait nekem. Aztán a NOD32-re váltottam és nagyon szerettem, kicsit több mint 1 évig volt fent. Nemrég kipróbáltam a NAV 2005-öt, bizony ég és föld a 2003-hoz képest: a házilag összegyűjtött kártevők nagy részét -végre- felismeri. Jelenleg többet is észlel köztük mint a NOD32. Most Kaspersky AV Personal-t használok, egyelőre jól teljesíti a dolgát.

Dr.Web-el van valakinek tapasztalata?


kedd feb. 15, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Minden szempontból (a topic átolvasása után) az Avast-ot tartom a legjobbank, de elkezdték b.zirgálni az ingyenes usereket a megvásárlással. Nálam roszabb volt, mintha valaki feldobott volna valami spammernek.Pedig alapos, nem fékez, pikk-pakk frissít és gyakran is. Most az új géphez kapott Panda van, ezt visszalépésnek érzem. Az AVG-vel és a NAV-val kapcsolatban csak annyit, hogy semmit sem csinálnak, régi (rossz) tapasztalataim alapján.


kedd feb. 15, 2005 1:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
pg írta:
Az egy évet a Pandára értettem.
http://www.pandasecurity.com/zd/

Erről nem is tudtam. Köszi a linket! :wink:


hétf. jan. 31, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nem.
Az Antivir teljesen ingyenes.

Az egy évet a Pandára értettem.
http://www.pandasecurity.com/zd/


vas. jan. 30, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
pg írta:
Elfelejtették az Antivir-t, és a Panda Platinumot (ami ugyanúgy ingyenes egy évig, mint az EZArmor).

Ugye ezt az egy évig ingyenes dolgot az Antivir-re értetted?


szomb. jan. 29, 2005 23:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 9:15
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Ludolf, total commanderrel keresd meg a mappát. katt rá, majd fent file/atributumok modsítása. Kiveszed a pipát az összes ablakbol, majd ok. Mostmár megkeresheted, látszani fog az explorerben, tudod kezelni. Jogot úgy adhatsz hozzá, hogy jobb egérrel katt/tulajdonságok/ biztonság/hozzáadás.
Én sem vagyok profi, de így csináltam.


szomb. jan. 29, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 26, 2005 17:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szia TargeT!
A rendszervisszaállítást kikapcsoltam, rv-i pontokat töröltem és Vírusírtottam. Sajnos az a fránya még mindig ott van!
Megosztás nincs a gépen. Nem vagyok profi a sztechnikában, hogyan lehet jogot adnom magamnak aSys Vol Inf mappához??? A Recycler sem törölhető. Mit csináljak?
Előre is köszi a segítséget!


szomb. jan. 29, 2005 16:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
@ludolf
Ezért kell ilyenkor kikapcsolni a rendszervisszaállitást, illetve lehet törölni a rendszervisszaállitási pontokat a vírusirtás előtt.
Utána visszakapcsolhatod. Pesze meg lehet manuálisan is oldani, egyszerü fájlmegosztás kikapcsolása, majd a System Volume Information mappához jogot adsz magadnak, és kitörlöd a tartalmát.
Törölheted a Lomtárat, meg az ideiglenes internet fájlokat is.


pén. jan. 28, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 26, 2005 17:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Kb 2 hete jelent meg a gépünkön a Backdoor.Win32.Rbot.gen nevű vmi. A víruskereső (F-Secure) naponta megtalálja a System Volume Inf... könyvtárban és a jelzése szerint törli vagy átnevezi. A gép néha nagyon lassú, a felcsatlakozáskor a real player is állandóan csatlakozni akar + az "automatokus frissítésre készenáll" jelzés is felbukkan.
A System Vol... könyvtárat nem lehet megnyitni.
Recycler ktban van egy S-1-5-21-1343024091.... mappa ami szintén nagyon gyanús!
Kérlek segítsetek!
Előre is köszönöm!
_________________
feri


csüt. jan. 27, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
NOD32 után nálam is talált vírust az Avg..

Bár az adatbázis-frissítés valahogy nem megy annyira neki, mint a nod-nak



Klayman


csüt. jan. 27, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/biztonsag/ingy0126/

Az AVG-hez annyit fűznék hozzá, hogy RTFM.

Az Email Scanner része ugyanis a 7.0-esnek valóban idegesítő alapban - persze levelezőprogramtól is függ, pl. OE - de van két pdf is fent náluk, amiben egészen szájbarágósan leírják, hogy kell konfigolni. Én speciel kikapcsoltam, és a plugin status figyelést is, hogy ne legyen szürke az ikon. (Ez is egy megoldás.) (De a licenceket azért volt ideje végigolvasni a szerzőnek, hogy nyammogjon rajta.)

Az EZArmor az Inoculate utódja, meglepően hasonlít hozzá, de azt bezzeg nem írták, hogy kumulatív frissítéseket szed le, tehát egyre nagyobb a csomag. (És csak egy évig lehet használni, utána meg kell venni, addigra több MB is lehet a frissítés. Az AVG-nél ez max pár 100 kB.)

Az Avast-ból nem értem mit hiányolnak. Tűzfalat? Azért mert az EZArmorban van? Ja.

Elfelejtették az Antivir-t, és a Panda Platinumot (ami ugyanúgy ingyenes egy évig, mint az EZArmor).

Pancserok.


csüt. jan. 27, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
kisfili írta:
Na igen az álomvédelem valahogy az alábbiakat foglalná magába:

- A Bitdefender rendszerleíró-adatbázis figyelése
- A NOD32 gyorsasága és alacsony gépigénye
- A Dr.Web kis frissítési csomagjai és heurisztikus keresője
- A Norton AV 2005 kezelőfelülete és sokrétűsége
- Az eTrust vírusírtási képességei
- A Kaspersky napi négy frissítése
- A Panda TruePrevent technológiája
- Az Agnitum Outpost tűzfal hatékonysága
- A Zonealarm egyszerűsége

és az összes felsorolt vírusadatbázisát egybe gyúrni!
Hát kb. ez lenne jó otthonra.

Egyetértek veled, de azért még bele lehetne gyúrni a spy és adware figyelőket/irtókat is, mint pl. a Webroot SpySweeper és eTrust PestPatrol.


szomb. jan. 22, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Na igen az álomvédelem valahogy az alábbiakat foglalná magába:

- A Bitdefender rendszerleíró-adatbázis figyelése
- A NOD32 gyorsasága és alacsony gépigénye
- A Dr.Web kis frissítési csomagjai és heurisztikus keresője
- A Norton AV 2005 kezelőfelülete és sokrétűsége
- Az eTrust vírusírtási képességei
- A Kaspersky napi négy frissítése
- A Panda TruePrevent technológiája
- Az Agnitum Outpost tűzfal hatékonysága
- A Zonealarm egyszerűsége

és az összes felsorolt vírusadatbázisát egybe gyúrni!
Hát kb. ez lenne jó otthonra.


pén. jan. 21, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A napokban még azt írtam, hogy a NOD32 minden vírust megfogott eddig. Nos most a TKSRV99.EXE Trojan horse D. Esepor. AM és az A0041672 CPY Trojan horse D. Esepor AM legyőzte. A NOD-ot rendszeresen naponta frissítem a neten, a M PCM által megadott frissítéssel. Ezeket a mellette futó AVG találta meg és írtotta ki. Én továbbra is azt mondom, hogy egy vírusirtó nem vírusirtó...


szer. jan. 05, 2005 6:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Xemail írta, hogy a NOD átengedett bizonyos trójait. Én már szinte a kezdetektől használom a NOD-ot és rendszeresen szinte naponta frissítem a M PCM-ből. Soha egyetlen vírust nem engedett még át. Azt el tudom képzelni, hogy egy régi vírusadatbázissal rendelkező NOD esetében történhetett ez meg. Az AVG-vel együtt a NOD eddig még minden vírust megfogott, rendszeres frissítésekkel ez a két vírusirtó tökéletes védelmet nyújt, és kevés hely és rendszerigényűek.

Én ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy szerintem a NOD32 mellé érdemesebb a Kaspersky Anti-Virust felrakni. Én ezt a kettő vírusirtót használom a notebookomon és nagyon meg vagyok velül elégedve. A Kaspersky pl. ma talált egy backdoor-t, amit a NOD32 nem vett észre (eddig NOD32 volt a rezidens vírusirtóm, tegnaptól használom a Kaspersky-t is).
Az AVG-ről pedig annyit, hogy régebben én is használtam, de egy-két vírust nekem beengedett és volt, amikor nem voltak elég gyakoriak a frissítések :? . A másik pedig, hogy bár ingyenes programhoz képest egész jó, de azért nem a legjobb antivirus termék (ezt támasztja alá pl. a http://www.checkvir.hu tesztje is. Szóval szerintem AVG felejtős program (legalábbis rezidenst vírusirtóként biztos).

u.i.: én napi rendszerességgel (tehát amikor a gépem be van kapcsolva) frissítem az adatbázist, így ez nem lehet ok arra, hogy azért nem talál egy-két vírust pl. az AVG, vagy azért engedte be a NOD a backdoor-t, mert nem volt friss az adatbázisa.


hétf. jan. 03, 2005 13:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Partíció figyelmébe: Amennyiben havonta megveszed a magyar PC magazint, úgy jogszerűen használhatod a frissítésekkel a NOD a KAV és a VirusBuster különböző verzióit.


szomb. jan. 01, 2005 2:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Xemail írta, hogy a NOD átengedett bizonyos trójait. Én már szinte a kezdetektől használom a NOD-ot és rendszeresen szinte naponta frissítem a M PCM-ből. Soha egyetlen vírust nem engedett még át. Azt el tudom képzelni, hogy egy régi vírusadatbázissal rendelkező NOD esetében történhetett ez meg. Az AVG-vel együtt a NOD eddig még minden vírust megfogott, rendszeres frissítésekkel ez a két vírusirtó tökéletes védelmet nyújt, és kevés hely és rendszerigényűek.


szomb. jan. 01, 2005 2:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás Re: válasz2
kiralyszive írta:
Jobb mint a sima kaszperszki. Aki nem tudná ezt is a kaszperszki csinálja csak ez nem ingyenes. Az ára is 200$-tól 800$-ig terjed.


Az F-Secure Internet Security 2005 for Windows 65 € + áfa.
Semmi köze a Kaspersky Labhoz.
Ami egyébként szintén nem ingyenes.
Ha valaki nem tudná.


pén. dec. 31, 2004 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 20:12
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás válasz2
Jobb mint a sima kaszperszki. Aki nem tudná ezt is a kaszperszki csinálja csak ez nem ingyenes. Az ára is 200$-tól 800$-ig terjed.


pén. dec. 31, 2004 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 20:12
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás Javaslat
F-Secure talán ez a legjobb vírusírtó és tűzfal egyben. Nehéz lenne jobbat találni. Csak jól kell tudni beállítani. :lol:


pén. dec. 31, 2004 13:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
A Nod-ról egy észrevétel:

Fél évig fent volt a gépemen,mert mindenhol írták, h jó.
Szgépjavítással is foglalkozom, ezért sok gépre felraktam.
A visszajelzés: beengedett trójai vírusokat.
Volt több gép aminél belassult az egész gép.
Megoldás: kasperskyt rakok most a gépekre
Volt aki felrakott valami ingyenes vírusírtót a nod mellé és az vette észre a trójait és a gép sebessége egyből visszaált normálisra.

Mocskos vírusok...


hétf. dec. 27, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 22, 2004 23:16
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. A virus bustert felraktam a nod mellé,mert olvastam ,hogy jól megférnekl egymás mellett. Igy is van.
Ma történt,hogy talált 4 trojai virust a d meghajtó system volume information könyvtárban. A virus buster nem távolitja el mert azt irja,hogy demo verzió és igy az irtás nem lehetséges. A total commander nem nyitja meg a system volume könyvtárat,hogy törölhesssem azt az exe file-t.

Hogy lehetne teljesértékü a virusbuster ,hogy irtani is tudjon,vagy mit tehetek?

Ezt találta a virus buster: Trojan.Delf.SM
D:/system volume information F27BC67570}RP34\A0014282.exe


hétf. dec. 27, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Eddig még nem találkoztam olyan vírussal, amelyet a NOD32 ne ismert volna fel. Bizonyára van ilyen, de nekem a NOD mellett ott az AVG 6.0 is és ezek együtt eddig még minden vírust megfogtak. Sajnos az AVG 6.0 2005. január 31.-én megszűnik.


szomb. dec. 25, 2004 1:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Herr general írta:
Sajna a NOD32 nem ismeri fel a Fixblast, meg pár trojai virust

Miért is kellene felismernie a Fixblastot?
A Fixblast nem a Symantec féle Blaster irtó??


szer. dec. 15, 2004 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ezzel a problémával én még nem találkoztam, azzal viszont igen, hogy a korábban az általam egyik legjobbnak tartott PAV 2004 Titanium átengedte e a trójaiakat.


szer. dec. 15, 2004 7:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 09, 2004 21:28
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Sajna a NOD32 nem ismeri fel a Fixblast, meg pár trojai virust


szomb. dec. 11, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A NOD32 a PCM magazinban havonta megjelenő rendszeres frissítéssel DVD-n. A nagyon színvonalas magazin megvásárlásakor egy nagyon jó lapot és egy dupla DVD-t is kaptok. Az ára is még megfizethető és a szoftverhasználatok is jogtiszták a megvásárlása által: NOD32, Vírusbuster, KAV. Ez is egy járható út...


pén. dec. 10, 2004 6:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
Soma01 , igy van ! akkor nemszóltam :roll:


csüt. dec. 09, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség