Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 8:02



Hozzászólás a témához  [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Nagy spyware/adware összefoglaló 
Szerző Üzenet
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nézd Árpy, hogy kinek mi jön be és miért, az egy dolog.
Ez nem a FF kontra IE vagy más böngésző flame topicja.
Csak annyiban van köze a biztonsághoz, a malware-ek elkerüléséhez, hogy a Firefox igen nagy segítség hozzá.
Mióta ezzel netezek, egy nyüves tracking cookie sem jött azokra a gépekre, amit használok. (Ahogyan már írtam korábban is.)
Az tény, hogy az FF lassabban hozza be az oldalt, meg a program is van, hogy lassan indul el, de hogy magát a gépet fogná, azt én nem hiszem :!:
Ez a kis lassúság nálam elmegy, időm van, megszoktam. Viszont a progi mégis annyira "bejön", hogy a biztonsági dolgokat nem tekintve is már inkább ezt használnám, mint az IE-t, melyet csak valami turbózással (pl. Maxton vagy ilyenek) lehet hasonlóvá varázsolni.
A spyware irtókat is csak azért frissítem, mert azért jobb szárazon tartani a puskaport. No meg hátha más helyeken is kell.


szer. feb. 08, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Is-is, mindkettőből sok van.
Firefox nekem nem jön be, nagyon lelassítja az oldalt és a gépet. Nem szeressük.


kedd feb. 07, 2006 22:12
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Attól függ, miből van sok. Spyware-ből a gépeden, vagy kémprogramirtóból?
Használd a Firefoxot főként, és előbb-utóbb rájössz, hogy potyán futtatod a spyware irtót, mert rendre nem talál semmit.
Akkor majd csak időnként futtatsz néhányat megszokásból, meg frissítgeted.


kedd feb. 07, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Azt vettem észre, hogy sok van belőlük. Ezért is idegesítő, hogy melyiket, mivel használjam, hogyan és milyen időközönként.


kedd feb. 07, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Árpy írta:
Melyikkel? Nem akarom az összes progit megtartani, még a végén betelik a vinyóm.

Nem kell kismillió spywareirtó, különösen, ha nincs semmi gondod.
Persze ha valamitől nem tudsz megszabadulni, végidgpróbálod, ami a kezed ügyébe kerül.
Az sem igazán érdekes, hogy egymás után egyik, másik ezt azt talál.
Ezek többnyire ártalmatlan, bár fölösleges maradványok lesznek.
Rezidensből elég egy is, ha Outpost 3.0-ad van, az szerintem erre pont megfelel.
Ezen kívül nem árt tartani Ad-Aware-t és Spybotot. Ezek futtathatók direkben is bárhol akár pendrive-ról is.
Ha tényleg összeszedsz valamit, még ráengedheted pl. az MS Antispyware-t, Spy Sweepert, Counter Spy-t, stb.
Van ezekből annyi, mint a nyű. :) Most hozzámvágtak ajándékul egy SpySubtract nevezetűt egy kártyával.


kedd feb. 07, 2006 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Árpy írta:
Melyikkel? Nem akarom az összes progit megtartani, még a végén betelik a vinyóm.

a spyware progikat futtasd csökkentet módban, mert lehet hogy megtalálják a problémát, csak írtani nem bírják, mert futnaka háttérben.


kedd feb. 07, 2006 14:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Melyikkel? Nem akarom az összes progit megtartani, még a végén betelik a vinyóm.


kedd feb. 07, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
csökkentett módban írts!


kedd feb. 07, 2006 13:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Erre varjatok gombot:

Ráállok egy linkre, jobb gomb és nem történik semmi.
Shift+bal gombbal sem nyitja meg a linket új ablakban az IE.
Az asztalon sem jön be a jobb kattintással semmi.
Nem mindig van így, gépújraindítás után rendben műxik.
Az egér jobb gombja jó (a shift is).
Sokszor a Ctrl+N sem jó, hogy új ablakot nyissak.
Ctrl+Alt+Del sem mindig bújik elő, ha esetleg bejön, akkor villog az egész, még a háttérben futó ablak is.
AdAware talált csúnya dolgokat, azokat töröltem.
NOD32 mélyreható vizsgálat nem talált semmit.
BugDoctor talált, javított.
SpySweeper talált, javított.
Registry Mechanik talált, javított.
AMUST Reg. Cleaner talált, javított.

Akármennyi progit felteszek, mindegyik talál valamit?
Milyen időközönként futtassam őket? (szerintem naponta megtehetném)
:evil:

Ja van még egy probléma: a deejay.hu-n mindig megszakad az adás.


kedd feb. 07, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
TargeT írta:
:lol: :lol: :lol: Jó, de az Outlook csatolmányait mégsem pusztította ki. :wink:


Koncentráljunk a lényegre, ha kérhetném ! :wink:


kedd jan. 17, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:lol: :lol: :lol: Jó, de az Outlook csatolmányait mégsem pusztította ki. :wink:


kedd jan. 17, 2006 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Akkor meg is állapíthatjuk, hogy utini gépén jobb minden ilyen frissítést automatikusra tenni...


Semmi baj johnny, nem haragszom...


kedd jan. 17, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Akkor meg is állapíthatjuk, hogy utini gépén jobb minden ilyen frissítést automatikusra tenni...


kedd jan. 17, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
1./ Ehhez kár volt a gépet eladni. Létezik a Power gomb, de vigyázz, jobb ha a fali dugaszból is kihúzod. :wink: :lol:

2./ Az automatikus frissítés bekapcsolása itt nem a WU fontos frissítéseire vonatkozott, hanem az MS Antispyware-en belül lehet ezt önmagára a programra bekapcsolni.
Egyébként valóban nem fontos frissítés, főként hogy eredetiség ellenőrzés mellett tudod letölteni. Az adatbázis és a progi frissítésnél persze már ez nem kell. :)
Pl. én magamnak nem állítok be automatikus letöltéssel kombinált frissítéseket, hanem azt magam szabályzom, mikor legyen.
De egy 'lamer' felhasználó gépére megfontolandó, nem jobb-e mindent ilyen frissítést automatikusra tenni.


kedd jan. 17, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
TargeT írta:
:D :lol: Igen, ez pont így van. A biztonsági paranoia egy magasabb foka, hogy úgy vagyunk biztonságban, hogy nem is vagyunk a neten.
Talán már egy kicsit én is belegabalyodtam a dologba. :)


1. Én szuper biztonságban vagyok. Annyira paráztam az internetes kártevőktől, hogy még a gépemet is eladtam, lemondtam a netet, és most esténként a Berényi család hihetetlen kalandjain csüngök árgus szemekkel...

2. Én azt hittem, hogy az automatikus frissítések bekapcsolása csak a kritikus és fontos frissítéseket hozza automatikusan, az egyéb, választható frissítéseket kézzel kell letölteni. Az Antispyware pedig nem fontos frissítés, igaz ?


kedd jan. 17, 2006 7:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:D :lol: Igen, ez pont így van. A biztonsági paranoia egy magasabb foka, hogy úgy vagyunk biztonságban, hogy nem is vagyunk a neten.
Talán már egy kicsit én is belegabalyodtam a dologba. :)


hétf. jan. 16, 2006 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Aztán mikor megszüntetjük a netkapcsolatot és lelőjük a tűzfalat, megdöbbenve tapasztaljuk, hogy netkapcsolat nélkül még kevésbé elérhető az a valami... :wink:


hétf. jan. 16, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Czumy írta:
A "Az olvasó „hangja”: spyware-problémák egy online biztosító miatt" (olvasd: http://www.terminal.hu/artread.php?id=14202001060017 ) cikkhez:
- a biztosító kapkodja be a bal lábujjamat! :twisted:
- Dester! A Spy-Bot és/vagy NOD32 és/vagy SpywareBlaster van a gépen? Nekem hathatós védelmet nyújtanak, szoftveres tűzfal nélkül is (jó, M$ XP-s tűzfala be van lőve, de hát az...).

Hogy abiztosító mit kap(kod)jon be az egy dolog... :twisted: :wink:
De még egy dolgot látok, ezek szerint nekünk is jobban kell figyelni, különösen ilyen speciális esetekben.
Dester ugyanis azt írta, hogy az MS AntiSpyware dec. 31-el lejárt. Nos, azóta van ennél újabb verzió, és lehet, ha az automatikus frissítése be lett volna kapcsolva, frissítette volna nemcsak az adatbázist, hanem a programot is.
Más kérdés, hogy mit lépett volna az MS féle rezidens kémprogramvédelem az adott kártevőre, vagy a felhasználó mit kattint az angol nyelvű jelzésre.
:roll: Az is más kérdés, hogy pont én mondok ilyet, aki szándékosan nem használom az MS AntiSpyware-t, hogy ne legyen annyiféle rezidens védelem.
Igaz, hogy Outpost 3.0 fut és Firefoxszal netezek.
De nagy tanulság, hogy ne kapcsoljuk ki a tűzfalat még rövid időre sem, még akkor sem, ha épp azt akarjuk kipróbálni, hogy valami most a tűzfal miatt nem elérhető.
Vagy ha ez van, addig szüntessük meg a netkapcsolatot. (modem kikapcsolás, hálózati dugó kihúzás, ...)


hétf. jan. 16, 2006 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Szóval akkor ez az ingyenesség nem az az ingyenesség, ami mondjuk az AVG vagy a Kerio esetében fennáll(t)...


hétf. jan. 16, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ahogy a NOD32 "ingyen" van, ugyanígy pl. a Norton is lehet ingyen.
Egyébként a PC World havi kódjával kaphatsz legális regisztrációt a NOD32-hez, de ez kicsit macerás, főként ha olyanoknak teszel fel vírusirtót, akik ezt nem tudják vagy akarják havonta megcsinálni.
Igaz ez így nem ingyenes, de ha crackeled, akkor meg egy újabb automatikus verziófrissítésnél már gondok lehetnek.


hétf. jan. 16, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Czumy írta:
johnnyrotten írta:
NOD32 ingyen? Benősültél az ESET családba, vagy hogyan sikerült? A NOD32 fizetős, bár olcsó.


Nem, semmi ilyesmi, csak van egy legális módja a folyamatos használatnak, ami nekem is csak pár hónap után esett le... Egyeseknek macerás lehet, másoknak megéri ezt a kis plusszmunkát az ingyenesség és a biztonság! Többet PM-ben!


Szia !
Megosztanád velem is ? :wink:


hétf. jan. 16, 2006 8:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
NOD32 ingyen? Benősültél az ESET családba, vagy hogyan sikerült? A NOD32 fizetős, bár olcsó.


Nem, semmi ilyesmi, csak van egy legális módja a folyamatos használatnak, ami nekem is csak pár hónap után esett le... Egyeseknek macerás lehet, másoknak megéri ezt a kis plusszmunkát az ingyenesség és a biztonság! Többet PM-ben!


vas. jan. 15, 2006 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
NOD32 ingyen? Benősültél az ESET családba, vagy hogyan sikerült? A NOD32 fizetős, bár olcsó.


vas. jan. 15, 2006 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
SpyBot lassulási probléma megoldódott, valszeg az adatbázissal lehetett valami gond, frissítés után a megszokott sebességgel hasít a progi!


Amióta használom (2004. május) ilyen gondom nem volt vele! Atomstabil egy SW, a NOD32 mellett a másik etalon a védelmi programok közül!

Egyetlen egy negatívum a SpyBot-tal kapcsolatban: a frissítések a "See-Cure #1 (Europe)" szerverről vagy sehogy, vagy nagyon-nagyon lassan jönnek le, helyette a Safer-Netwroking-et használom, mert az hibátlan és gyors!


MÁS!
A "Az olvasó „hangja”: spyware-problémák egy online biztosító miatt" (olvasd: http://www.terminal.hu/artread.php?id=14202001060017 ) cikkhez:
- a biztosító kapkodja be a bal lábujjamat! :twisted:
- Dester! A Spy-Bot és/vagy NOD32 és/vagy SpywareBlaster van a gépen? Nekem hathatós védelmet nyújtanak, szoftveres tűzfal nélkül is (jó, M$ XP-s tűzfala be van lőve, de hát az...).

(Nem reklámot akarok csinálni a NOD32-nek, de a VirusBulletin már csak tudja mit beszél, és a NOD32 több körben megverte már a McAfee-t, a Norton-t, gyak. 1998 óta 100%-os... és nem csak a vírusírtásban hatékony! Ráadásul INGYEN teszi a dolgát másodpercről másodpercre, a konkurensekkel ellentétben!)


vas. jan. 15, 2006 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
SpyBot lassulási probléma megoldódott, valszeg az adatbázissal lehetett valami gond, frissítés után a megszokott sebességgel hasít a progi!


pén. jan. 06, 2006 19:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Azért lehet, hogy az ATI ControlPanel nem annyira felesleges szemét, bár azt hiszem, amit találatnak vélt, az csak a telepítő által kicsomgolt fájl, nem pedig a már feltelepített alkalmazás.
Igazából arra akartam kilyukadni, hogy nem szerencsés gondolkodás nélkül elhinni azt, amit a program állít.

Jut eszembe! A Spybot S&D úgy lelassult mostanában a gépemen, hogy nem bírom kivárni, míg végez. A folyamatjelzőn szinte egyesével növekedik a megvizsgált elemek száma, míg régen öröm volt nézni, ahogy 100-asával ugrált.
Van valakinek ilyen irányú negatív tapasztalata, vagy haldoklik a gépemen a SB ?


szer. jan. 04, 2006 15:43
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Igen, első blikkre azt mondja az ember, hogy na, ez se túl intelligens program, hogy ilyen egyszerű átverni egy névazonossággal.
De végül is az mégsem baj, ha a felesleges szemét kitakarodik, akár 0 bájtos, akár nélkülözhető registry bejegyzés.
De az mindig fontos, hogy észnél kell lenni.
Pl. amikor jó rég az említett RadLighttal szórakoztam - már nem használom -, a Spybot talált néhány "veszélyes" bejegyzést, ami valójában nem volt az.
Próbából kipucoltattam, de a visszaállítás nem lett sikeres, újra kellett telepíteni.
Az MS irtója viszont jóval több registry bejegyzést talált hozzá. Ez van.
Ha leirtunk valamit, akkor menjen vele lehetőleg az összes kapcsolódó vonzata.


hétf. jan. 02, 2006 15:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Köszi TargeT!

Nekem is gyanús volt ez a névre keresés. Azért ez elég nagy baj, a Calendar fájlja is ezért lett gyanús neki. Azért, mert más progik tartalmaznak olyan nevű fájlt mint egyes Spy progik, elég nagy felelőtlenség alapból irtani. Gondolom a keresés sebességét akarták ezzel gyorsítani, hiába nagy a harc a piacért. Aztán esetleg mi isszuk meg a levét.
A lényeg, hogy oda kell figyelni, mit irt ki az ember. A NETen is elég sok helyen le lehet ellenőrizni, tényleg veszélyes-e az adott fájl. Igaz, ehhez nem árt rendszeresen ellenőrizni, mert amikor védelem nélküli gépen először futtat valaki ellenőrzést, több ezer találatot is kaphat :wink:


hétf. jan. 02, 2006 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Vakriasztás a kémprogramirtóknál is van.
Sokszor csak a névre keresnek, lásd 0 bájtos progijaid.
Nekem is volt hasonló tapasztalatom MS Antispyware esetén, hogy spyware nélküli RadLight telepítés komponenseire is jelzett. Még az általam létrehozott asztali parancsikont is irtotta. :)
A Szolgáltatásoknál a távoli rendszerleíró adatbázist ki lehet kapcsolni.
Ha új telepítésnél eszembe jut, ez is azok közt a néhány között van, amit kikapcsolok.


hétf. jan. 02, 2006 5:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Már mások is írták, hogy kijelzett nekik az atira. szerintem téves. van az oldalukon olyan, hogy lehet jelenteni a téves riasztást. tedd meg:-)


pén. dec. 30, 2005 18:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok, azt hiszem, itt az idő, hogy erre a topikra is bejelentkezzek.

Kipróbáltam a PcWorld által ajánlott CounterSpy nevű progit. Az általuk tesztelt progik közül ezt hozták ki legjobbnak mint felismerés, mint írtás szempontjából.
Ráengedtem a rendszeremre, és egy-két érdekes dolgot hozott ki eredményül. Mielőtt folytatnám, leírom mi áll az ellenséggel szemben a gépemen. Folyamatos védelemben az Avast!, az Ad-Watch meg a ZoneAlarm. 1-2 hetente egy ellenőrzés az Ad-Aware-al meg a SpyBot-al.
Szóval végigkergettem a CounterSpy-t. Eredmény 4 találat.


1. IESearchToolbar Browser Hijacker ( High Spyware)
Infected files detected: c:\windows\toolbar.exe

Eddig jó, kár hogy a fájl mérete 0 kbyte. Volt ott még tool1, tool2, tool3, tool4.exe, mindegyik 0 kbyte.


2. TinySpyAgent Commercial Key Logger (High Spyware)
Infected files detected
c:\ati\support\5-11_xp-2k_dd_cp_wdm_27345\cpanel\setup.exe
c:\ati\support\5-11_xp-2k_dd_cp_wdm_27345\driver\setup.exe
c:\ati\support\5-6_xp-2k_dd_cp_wdm_23864\cpanel\setup.exe
c:\ati\support\5-6_xp-2k_dd_cp_wdm_23864\driver\setup.exe
c:\program files\installshield installation information\{0bedbd4e-2d34-47b5-9973-57e62b29307c}\setup.exe
c:\program files\installshield installation information\{9b94be6f-7ca3-4c40-a266-62667ff746cc}\setup.exe

Na ez meg mi? Nem igazán akarom elhinni, hogy a ControlPanel veszélyes lenne. Elég nagy blama lenne az ATI-nak. Vagy ezek a hamisságok képesek lennének úgy megfertőzni fájlokat, mint a vírusok, hogy beleíródnak?

3. AB System Spy Commercial Key Logger
Infected files detected: c:\program files\canon\zoombrowser ex\program\ijl15.dll

Rákerestem a NETen ITT
Itt a rizikófaktor (0-5) 0 lett, míg a CounterSpy ha jól emlékszem 3-asnak dobta.

4. Mass IM Adware
Infected files detected: c:\program files\wallpaper calendar\irunin.lng

Ezt a NETen más programok könyvtáraiban veszélyesnek írták több helyen is, ezt kidobattam a karanténba, aztán ha majd nem megy tőle a Calendar, akkor visszateszem. Ez nem túl veszélyes a CounterSpy szerint sem.

Igazából az ATI programokon döbbentem meg, és nem igazán hiszem el, hogy veszélyes lenne. Nektek mi erről a véleményetek? Semmi más nem telálta őket veszélyesnek, amit használok a fent leírtakban.

Ja, még valami. A fenti LINKen a futó processek közül az ISASS.EXE = Optix.Pro virus. Ha jól emlékszem, ez már fent van az XP-n telepítés után azonnal. Ha nem, légyszi javítsatok ki, de a What's Running megjelenít jó sok adatot a dolgokról, azok szerint is ez egy normál Windows alkalmazás (LSA shell)

Kicsit úgy érzem, hogy nem minden esetben fekete vagy fehér, hogy melyik progi a jobb vagy roszabb, illetve hogy mi kártékony vagy nem.

Még egy kérdés a végére! Kicsit körülnéztem az AutoRuns-al, és megakadt a szemem valamin. Jó az nekem, ha a RemoteRegistry be van kapcsolva? Elég veszélyesen hangzik! Ki szabad azt kapcsolni?


pén. dec. 30, 2005 10:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
TargeT írta:
Igaz ugyan, hogy a pro rezidens részt is tartalmaz. (Ad-Watch)

Amíg az ingyenes Ad-aware volt meg, addig Spybot-ot használtam én is, de most hogy megvan a Pro, már azt használom. Régen én is használtam a kettőt együtt, de olyan kártevőt eddig nem találtam, amit az Ad-aware nem, de a Spybot megtalált volna, így legutóbbi win install alkalmával nem raktam fel. Most, hogy megvan a patch a Teatimerhez lehet hogy újra váltani fogok...


csüt. dec. 22, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nem fontos "áttérni". Fent lehet mindkettő egymás mellett. Túl sok helyet nem kérnek.
Sőt a telepített mappát kimásolva akár USB-n is magaddal viheted mindkettőt futtatható állapotban.
Igaz ugyan, hogy a pro rezidens részt is tartalmaz. (Ad-Watch)


szer. dec. 21, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
nbela írta:
Itt egy javítás: http://forums.spybot.info/showthread.php?t=122 Kipróbáltam, O.K.
Üdv,NBela

Kösz a linket, bár most áttértem ad-aware pro-ra, még jól jöhet !


szer. dec. 21, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Bishop írta:
A Spybot 1.4 -es használom... A teatimer nevű segédprogamnak van valami gond az előuró ablakával. Nektek is ilyen?
Itt egy javítás: http://forums.spybot.info/showthread.php?t=122 Kipróbáltam, O.K.
Üdv,NBela


kedd dec. 20, 2005 0:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Hát igen, sajnos én se találkoztam még ilyennel, pedig nem kell hozzá sokat programozni, hogy ilyet is tudjon a progi. És persze sokkal egyszerűbb az,hogy ha letöltesz egy progit az internetről, és utána ráeresztessz egy antivírus+antispy ellenőrzőt, mert ez sokkal jobb, mint ha telepítés után, ha volt benne valami csúnya dolog, végigpásztázni a merevlemezeket. Ha szép nagy vinyód van sok-sok adattal, akkor ez kicsit hosszú folyamat...

fától az ernőt írta:
Ilyen menüs konkrét könyvtár ellenőrzést nem tudok mondani ingyenesnél, de azért van ingyenes megoldás is a rezidens védelemre spywareirtóknál is. Spybot, ms antispy, spycatcher stb. Csak ki kell tapasztalni, hogy melyik felel meg.


hétf. nov. 28, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Ilyen menüs konkrét könyvtár ellenőrzést nem tudok mondani ingyenesnél, de azért van ingyenes megoldás is a rezidens védelemre spywareirtóknál is. Spybot, ms antispy, spycatcher stb. Csak ki kell tapasztalni, hogy melyik felel meg.


szomb. nov. 26, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Hát igen. Én file-cserélővel kerestem rá az Ad-aware-ra, és léttam hogy van 1.06-os verzió meg 6.0-ás verzió. Számtani ismereteim alapján döntöttem úgy, hogy a 6-ost kapom le :D Arra nem is gondoltam, hogy más lett a számozás...
Amúgy a pro nemcsak az ad-watch miatt jobb, hanem lehet context-menüből előívni a keresőt(adoot könyvtárat vizsgálja csak).

fától az ernőt írta:
A 6.0-t egy éve nem támogatják. Kifutott termék. December óta nem lehet frissíteni.


pén. nov. 25, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Frissült a Microsoft Antispyware (Build 1.0.701).


szer. nov. 23, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Bishop írta:
Sikerült megszereznem az AD-aware professionalt(6.0 build 162), és nyomtam neki egy update-t, de érdekes módon a a referencia file-re azt írja hogy 2003.07.05, pedig lecserélte a legújabb referencia fájlra a régit(amit átnevezett reflist.old-ra)
Lehet, hogy régi már, és ezért nem működik ?


A 6.0-t egy éve nem támogatják. Kifutott termék. December óta nem lehet frissíteni.


hétf. nov. 21, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ez a 'siker' nem biztos, hogy kifizetődő. Illetve a nagyobb verziószám sem, ezek szerint. :D
És hogyan sikerült? :wink: Inkább néztél volna szét itt: http://www.lavasoft.de/
Az említett verziót már nem frisíítik, helyette van Ad-Aware SE Personal Build1.06r1
Jelenlegi adatbázis: SE1R75 (2005.11.15.)


hétf. nov. 21, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Sikerült megszereznem az AD-aware professionalt(6.0 build 162), és nyomtam neki egy update-t, de érdekes módon a a referencia file-re azt írja hogy 2003.07.05, pedig lecserélte a legújabb referencia fájlra a régit(amit átnevezett reflist.old-ra)
Lehet, hogy régi már, és ezért nem működik ?


hétf. nov. 21, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Bishop írta:
A Spybot 1.4 -es használom... A teatimer nevű segédprogamnak van valami gond az előuró ablakával. Nektek is ilyen?
Igen. Azért használom a Spybot 1.4RC2-t mert az még jó volt.
Üdv,NBéla


pén. nov. 18, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Bishop írta:
A Spybot 1.4 -es használom, és nem midíg akarom az egész gépet végigscannelni, csak egy fájl-t, vagy könyvtárat. Ilyen lehetőséget sajnos nem találok a programban, pedig kéne. A jobb gombos context menüből is hiányolom a "Scan with Spybot" menüpontot.

Rakd fel az Outpost 3.0 tűzfalat, és lőn ez a lehetőséged a context menüben.
Persze nem a Spybot, hanem az Outpost kémprogram adatbázisával. :)
A TeaTimer részt nem használom, de első blikkre úgy tűnik a magyarítás vágta tönkre a képernyődet. Próbáld ki angolra visszaállítva, hogy milyen lesz.


pén. nov. 18, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Ha ütemezett feladat tevékenykedne a háttérben, akkor előugrana egy alkalmazás ablak. A letöltésvezérlők nem tudom miért nem futnak neked, a servicéket megróbálhatod kitiltani, de szerintem csak kevés hely van azon a merevlemezen, ahol a lapozófile van, és ezért tekergeti a winyót, esetleg kevés a fizikai memóriád, és ezért több virtuálisra van szügség(zárd be a felesleges dolgokat)

Én is kérdeznék valamit:
A Spybot 1.4 -es használom, és nem midíg akarom az egész gépet végigscannelni, csak egy fájl-t, vagy könyvtárat. Ilyen lehetőséget sajnos nem találok a programban, pedig kéne. A jobb gombos context menüből is hiányolom a "Scan with Spybot" menüpontot. Én vagyok vak, vagy tényleg nincsenek ezek a dolgok a programban?
Még valami: A teatimer nevű segédprogamnak van valami gond az előuró ablakával. Nektek is ilyen?
Kép


pén. nov. 18, 2005 10:47
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Hamarosan vége a Windows Antispyware-nek

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=09205211054311


szer. nov. 09, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Sziasztok lenne egy kérdésem



Winfos 2000

A jelenség a következő van úgy, hogy több fájt tötltök le,de nem tudom használni a flesh getet és más letöltéskezlőt sem, ilyenkor mentés másnéven csinálom a letöltést. Letöltök 8-9 csomagot és el kezd eszeveszettül dolgozni a gép, nem tudom igazán, hogy mit csinál csak sejtem, hogy automatikusan töredezettségmentesít. Azt a kevés erő forrást is ami van teljesen elszívja. Az ütemezett feladatokban nincs semmi beállítva.
Probáltam, hogy várok egy kicsit de nem hagyta abba. Semilyen más programot nem futtatok. A task listben a services exe baromira megnő.
Ki tudom kapcsolni valahogy?

A spybot-ot szoktam néha lefutatni.


kedd okt. 18, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 12, 2005 20:08
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás köszönet johnnyrotten-nek
Köszönöm a megnyugtató segítségedet!!!!!
Üdv Kisbocs!


szer. okt. 12, 2005 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás Re: összeszedtem valamit?
kisbocs írta:
Hardwer teszteket böngészve bukkant fel egy figura a következő üzenettel: Jó napot kívánni! Én Mister Zyxel lenni, nemsokára bekukkantani Ömhöz! Majd fogok élete szerves részét képezni............
Valamit összeszedtem? Nem rég Van netem jól jönne a segítség, ha valaki tud segítsen! Köszönöm

Nem szedtél össze semmit, csak egy furmányosan megoldott, firefox számára is blokkolhatatlan pop-up reklámocskával találkoztál. (Nekem is volt már hozzá szerencsém.)


szer. okt. 12, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 12, 2005 20:08
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás összeszedtem valamit?
Hardwer teszteket böngészve bukkant fel egy figura a következő üzenettel: Jó napot kívánni! Én Mister Zyxel lenni, nemsokára bekukkantani Ömhöz! Majd fogok élete szerves részét képezni............
Valamit összeszedtem? Nem rég Van netem jól jönne a segítség, ha valaki tud segítsen! Köszönöm


szer. okt. 12, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség